Pomoc v hmotné nouzi

Anonymni
19.4.09 08:13

Pomoc v hmotné nouzi

Dobrý den, měla bych dotaz, jestli jste tu někdo z oboru.
Tento měsíc dostanu pouze 7600 rodič. příspěvěk - ne vlastní vinou a živím z toho 4 děti.
Myslíte, že mám nárok na pomoc v hmtoné nouzi , na ten jednorázový příspěvěk? Nemám žádnou exekuci ani nic podobného, jen jsem jaksi najednou bez manžela, který nás živil. Všechny žádosti o dávka jsem si už dávno podala, ale zatím žádná odpověď. ¨Díky, Eva

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12332
19.4.09 08:20

ahoj - a co výživné od manžela (jestli tedy je?), je podán návrh na úpravu rodič. zodpovědnosti, návrh na rozvod, o další dávky SSP sis žádala kdy, před jak dlouhou dobou?
Nárok na ten jednorázový příspěvek není, ale může ti být přiznán, ale jen za předpokladu, že splníš podmínky pro opakovanou výplatu některé z dávek v hmotné nouzi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.4.09 11:05

Ahoj Borisko já jsem to napsala blbě teda né úplně.
Takže manžel je ve výkonu trestu. 1.4. jsem si mohla požádat o přídavky na děti asociální příspěvek, tak jsem to udělala.
Ale když mi to do konce měsíce neschválí a nepošlou, tak mám pouze 7600 na duben, které mám akorát na nájem a inkaso.
Tak jsem slyšela od kamarádky, že bych mohladostat nějaký jednorázový příspěvěk, než se to vyřeší, abych si nemusela pujčovat.
Díky

• Nahlásit
  • Citovat
12332
19.4.09 11:15

tak to máš holka těžké , záleží určitě i na tom, jak dlouho tam pobude, to ti pak pošlou z vězení formulář na vyplnění vyživovacích povinností a pokud bude prac. zařazen,tak ti budou posílat nějaké peníze.
Ale nepsala jsi ohledně těch DSSP, pokud je máš všechny vyřízeny, resp. o ně požádáno, zajdi si na úřad pro formuláře o dávky pomoci v hmotné nouzi, tam ti vyloučí manžela ze společně posuzovaných osob a může se zkusit vypočítat nárok na dávky.
Ale protože se počítají příjmy za poslední 3 měsíce, tak ti to hned nevyjde, bohužel, takhle to naši poslanci odsouhlasili :roll: ,leda že by manžel neměl příjem ze zaměstnání - a to by mu měla přijít výplata za min.měsíc,ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.4.09 12:00

Borisko, manžel je pryč už od února, takže na sociálce mi v únoru řekli,, že požádat si můžu až od 1. dubna, právě kvůli jeho výplatě za část odpracovaného února, kterou jsem ještě dostala.
Jelikož se nerozvádím a ani nebudu, tak on na mě výživné platit nebude, protože z platu z vězení se mu bude odečítat exekuce na způsobenou škodu a za pobyt ve vězení.
Z toho já nedostanu nic.
On taky ne, jen 500 kč.

Ve obou formulářích ze sociálky jsem uváděla jen můj příjem, to mi hned řekli, že manžel se neposuzuje, jde mi jen o tento měsíc, kdy nemám ani životní minimum. Jestli mi můžou ještě nějak pomoct.
V pondělí si tam ráno zajdu a zaptám se.

• Nahlásit
  • Citovat
12332
19.4.09 12:04

no já ti nevím, mám pocit, že vyživovací povinnost má přednost před exekucemi, ale nepopírám, že to tak je :wink: (nehledě na to, jestli byla stanovena soudně či ne)

takhle mám obavu, že máš smůlu a nemají možnost ti pomoci, né že by nechtěli :(

tak se drž, jestli nemáš našetřené žádné peníze, tak to musí být těžké… (leda příbuzní a známí)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.4.09 12:07

No tak já budu aspoň doufat, že se stane zázrak, jo? :wink:
Peníze nemám, ale mám rodiče, kteří by mi sice rádi pomohli, ale mamka je víc jak deset let v důchodu a taťka přišel v lednu po patnácti letech o práci :cry:
Tak tudy cesta nevede.
Tchýně je sice taky moc hodná, ale žije sama a je prodavačka, takže je ráda když se uživí sama.
No to je složité, do práce zatím nemůžu, malé má teprve jeden rok.

• Nahlásit
  • Citovat
12332
19.4.09 12:37

podívej, za zkoušku nic nedáš, já přímo hmotnou nouzi nedělám, jen sedím ve vedlejší kanceláři :D , takže mi některé niance mohou unikat :wink:

hodně štěstí a víry v zázraky (já zase doufám v jiné situaci :-) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.4.09 12:40

Díky za Tvůj čas, zítra snad budu chytřejší, že jo. Nanejvýš něco prodám třeba pc aspoň pak budu stíhat víc věcí, než jak tu pořád sedím :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
35465
19.4.09 13:23

napada me jenom, kdyby nebylo zbyti - nemas treba co prodat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.4.09 13:29

Jasně, že mám. Třeba ten počítač. Jen by mě urvalo z toho, jak jedna místní maminka má několik dětí s několika tatínky a dluží, kam se podívá a sociálka jí zaplatila i pračku a lednici, děckám boty a podobně a ona je furt bez dětí, má je pořád u babiček a sedí si v na kafi v hospodě a vykuřuje.
Ale to my nevyřešíme.
Já už si nějak poradím.
Díky

• Nahlásit
  • Citovat
35465
19.4.09 13:49

jak to ty socialove delaj, ze?

pripada mi to stejne, jako kdyz nas obere stavebni firma a my se uz nikdy tech penez nedomuzeme ani exekuci a nikdo nema pravo nam rict ani kde dluznik bydli … zatimco my slusni radeji platime kazdej prd, a kdyz nam nahodou prijde nejaka upominka, tam se stydime …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.4.09 16:17

No jo no, my v tom neumíme chodit.
Vždycky jsme v rámci možností všechno včas platili a teď, když potřebujem, tak ani nevím, na co mám nárok.
Ale nebylo by na škodu se seznámit s někým z národnostní menšiny, Ti by mi poradili co a jak…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.1.13 10:31

Ahoj holky potřebovala bych radu tak oživuji tutu diskusi.
S manželem nejsem od 1.7. a mám jen rodičovský příspěvek 3.800,– + 500 - 1.500,–kč alimenty jinak žádné peníze neberu a alimenty podle toho jak mu to vyjde - prý to zatím nemá soudem určené tak ať jsem ráda, že dává alespoň něco. Mám 2.děti ve věku 4r. a 1r.
20.12.2012 jsem si podávala žádost o pomoc v hnotné nouzi s tím, že jsem žádala o vyloučení manžela jako společnš posuzované osoby + jsem dodala papír o návrhu na soud o úpravu výchovy a výživy nezletilích dětí.
myslíte, že dosáhnu na nějaké peníze??? A když ano, dostanu je už tento měsíc??? jako myslím leden 2013 - výplatní termíny jsou u nás 100% 10. ale nejsem si jistá zda i 20. :-/ Zatím mi nepřišel žádný papír ani nic :-(

Už teď mám v peněžence posledních asi 10korun - mamka mi nabalila jídlo pro děti tak aspoň tohle je v klidu a nemusím to řešit - to je to nejdůležitější. Mamka je „skoro“ sama a sotva uživí sebe natož ještě nás :-( Jak říkám já třeba nemusím 2.dny jíst ale hlavně ať mají děti :hug:

moc děkuji za přečtení a případné rady :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.1.13 10:39

Ahoj, já sem si o hmotnou nouzi žádala, a nedostala jsem ji, bylo mi špatně stoh co mi pani řekla

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama