Pomůže změna dětské doktorky?

Anonymní
29.7.20 09:13

Pomůže změna dětské doktorky?

Zdravím všechny… Mám problém s přístupem mé dětské doktorky.. Někteří mi radí ji změnit, někteří ji jen chválí a že nikde jinde to lepší nebude.
Mám syna, tento měsíc oslavil 2 roky. Od 18 měsíce se řešilo že špatně vyšel dotazník.. Doktorka mě začala zesměšňovat, jako že tohle se ji za 10 let ještě nestalo, že dítě neumí mluvit, ukazovat a napodobňovat. Že na něj musím mluvit jinak nebude umět do 5 let absolutně nic a nevezmou ho ani do školky. Strašně se mě to dotklo, že to hází na mě, že se mu nevěnuji a je to má chyba. Ale nad tím že by to mohl být zdravotní problém se ani nepozastavila. Jen řekla že nás pak někdy pošle k psychologovi. Čím je ale syn starší, tím víc cítím že něco není opravdu v pořádku. Je trochu zvláštní než ostatní děti. Co mě trápí teď nejvíc je, že od narození mi v noci nespí. Budí se i co 15-30 minut. Někdy usne až v 1 a vstává v 6. Dnes nespal absolutně vůbec, v 6 ráno už byl vzhůru a pořád jen skákal a běhal. Sousedi si na nás stěžují kvůli tomu jak běhá. Ale já s ním nemůžu jít v 6 ráno na hřiště, po takové noci nejsem schopna fungovat. Přítel mi moc pomáhá ale taky má toho dost. Nechápu kde se v něm bere tolik energie když skoro vůbec nespí? Prostě se nedá unavit. Já to chci už řešit, protože jsem zoufalá.. Má doktorka mě odbyla s tím že se to mělo řešit už dávno a ted s tím nic prý neudělá. Teď tady brečím, přítel vzal malého na chvíli ven a já absolutně nevím cl mám dál dělat. Změnit doktorku? Nebo můžu se objednat na nějaké vyšetření sama? Ale na které? Vůbec se v tom nevyznám.. Jinak jsou dny kdy je přes den zlatíčko, ale tak 70% je to šílené. I maminky na hřištích mi říkaly že to je hyperaktivní dítě, protože pořád jen běhá ani se nezastaví.. Navíc neumí ani opakovat slova, neposlouchá když řeknu ne, pořád ho krmím u oběda, venku utíká do cesty když ho nedržím za ruku, neopakuje, neukazuje.. Prosím poraďte, co dělat, jak to řešit aby se aspoň trochu uklidnil.. Já nevím co to je spát aspoň 3 hodiny v kuse..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4910
29.7.20 09:23

Ano, změnila bych doktorku co bude vase problémy řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4173
29.7.20 09:29

Určitě změnit doktorku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
332
29.7.20 09:30

Změnila bych doktorku, pokud něco není v pořádku, ať se to začne řešit co nejdříve

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.20 09:32

Děkuji, určitě ji změním..

• Citovat
  • Nahlásit
351
29.7.20 09:32

Pro začátek si vydupat doporučení k dětské psycholožce.
A ano, změna doktorky ti pomůže minimálně v tom, že bude mít jiný přístup, který ti možná bude milejší. Když se člověk s doktorem necítí dobře, tak mu neřekne polovinu důležitých věcí - nebere je za důležité a chce co nejdřív být zase pryč. Takže je důležité si najít doktora, který ti bude vyhovovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7824
29.7.20 09:34

Přístup doktorky je opravdu divný a já osobně bych ji změnila. Nemluveni není zdaleka způsobené jen tím, že bys na dítě nemluvila, to je jen takový oblíbený mýtus, jak snadno najít viníka. Moje prostřední dite do dvou let taky sverepe neopakovalo, začalo až ve 2 letech a 4 mesicich. Do dvou let neřekl táta, všichni byli máma, takové univerzální oslovení kohokoliv, komu chtěl něco říct. Jinak se ale projevoval normálně, prostě jen na to mluvení potřeboval dozrát. Příští měsíc mu bude 5 a mluví perfektně a vůbec je na svůj věk poměrně šikovný. Moje nejmladsi dítě, přesto že na něj mluvím stejně, možná i méně, protože už delim svou pozornost mezi tři deti, mluví ve dvou letech ve větách, opakuje preochotne snad od roka, je jak papoušek a celý den zpívá spoustu písniček, vůbec nechápu, jak si to může pamatovat. To jen tak pro ilustraci, že nemluveni ve dvou letech nemusí vůbec nic znamenat a že to není rozhodně chyba toho, že by ses dítěti nevěnovala.
Ve vašem případě by mě ale znepokojovalo to spaní. A celkově, jestli máš pocit, že syn je jiný, tak bych to resila. Nejsem odborník, ale nemyslím si, že by se s tim nedalo nic dělat (kor když podle dr. se to mělo řešit dávno. Proč to tedy neřešila? To jde na její vrub, ne na tvůj.) Buď se zadna diagnóza nepotvrdí a budeš vědět, že nás jen náročné dítě, ev. můžete zkusit na to spaní nějaké zklidňující sirup, homeo apod., nebo se diagnóza potvrdí a ty pak můžeš začít studovat, jak k dítěti přistupovat, jak mu rozumět, jak ho rozvíjet, aby tomu rozuměl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.20 09:39

Změn doktorku, udělejte kolečko, ale nečekej zázrak. I když se uleví, když se to řeší.
Syn byl něco podobného a nevyřešili jsme nic. On z hodně věcí vyrostl. Je hraniční. Takže ma jen jednu diagnózu a uvidíme, co bude dál.
Doktorce bych řekla, že mluvení je u dětí s vadou k ničemu.
Rozumí? Reaguje na jméno? Ukazuje?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.20 09:54
@Anonymní píše:
Změn doktorku, udělejte kolečko, ale nečekej zázrak. I když se uleví, když se to řeší.
Syn byl něco podobného a nevyřešili jsme nic. On z hodně věcí vyrostl. Je hraniční. Takže ma jen jednu diagnózu a uvidíme, co bude dál.
Doktorce bych řekla, že mluvení je u dětí s vadou k ničemu.
Rozumí? Reaguje na jméno? Ukazuje?

Když ho zavolám jeho jménem tak přijde, otočí se za mnou. Ale nerozumí určitým věcem, pořád opakuju tam jede auto, v knížkách ukazuji a popisuju zvířátka.. ale u ničeho nevydrží, nechcd poslouchat.. A neukazuje na nic, ani na to když něco chce. To já mu prostě nějak rozumím. Kdyby byl s někým cizím tak ten člověk by nevěděl co s ním vlastně dělat. Jediné co mi na toto v 18ti měsících doktorka řekla bylo, že autismus to pravděpodobně není protože má oční kontakt. Takže nevím co si o tom myslet. Jiné děti na hřištích začal vnímat až teď, neumí si s nimi nijak hrát. Neumí si hrát v Písku, jako když vezmu lopatku a kyblík. Jediné co venku dělá je že se chce houpat, běhat nebo klouzat. Nic jiného ho nezajímá. Doma si hraje pouze s autíčkama nebo si prohlíží knížky. A všimla jsem di že si je prohlíží většinou naopak, vzhůru nohama. Když je mu otočím vadí mu to a už to nechce dělat. U oběda ho dávám do jídelní židle protože by běhal všude možně a ani by se nenajedl. Když vidím že je fakt hladový, schválně mu nechám lžičku v misce aby si ji vzal sám.. Sní sám půlku a pak mi to strká do ruky abych ho krmila já. Když mu například řeknu dej, nebo přines botičky tak neví co po něm chci..

• Citovat
  • Nahlásit
72945
29.7.20 10:01
@Anonymní píše:
Když ho zavolám jeho jménem tak přijde, otočí se za mnou. Ale nerozumí určitým věcem, pořád opakuju tam jede auto, v knížkách ukazuji a popisuju zvířátka.. ale u ničeho nevydrží, nechcd poslouchat.. A neukazuje na nic, ani na to když něco chce. To já mu prostě nějak rozumím. Kdyby byl s někým cizím tak ten člověk by nevěděl co s ním vlastně dělat. Jediné co mi na toto v 18ti měsících doktorka řekla bylo, že autismus to pravděpodobně není protože má oční kontakt. Takže nevím co si o tom myslet. Jiné děti na hřištích začal vnímat až teď, neumí si s nimi nijak hrát. Neumí si hrát v Písku, jako když vezmu lopatku a kyblík. Jediné co venku dělá je že se chce houpat, běhat nebo klouzat. Nic jiného ho nezajímá. Doma si hraje pouze s autíčkama nebo si prohlíží knížky. A všimla jsem di že si je prohlíží většinou naopak, vzhůru nohama. Když je mu otočím vadí mu to a už to nechce dělat. U oběda ho dávám do jídelní židle protože by běhal všude možně a ani by se nenajedl. Když vidím že je fakt hladový, schválně mu nechám lžičku v misce aby si ji vzal sám.. Sní sám půlku a pak mi to strká do ruky abych ho krmila já. Když mu například řeknu dej, nebo přines botičky tak neví co po něm chci..

Já teda nevím, ale tohle je popis zcela standardní živého dvouletého dítěte :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
736
29.7.20 10:03

Pro mě je věta: Musíte na něj mluvit, jinak se to nenaučí, něco jako červený hadr na býka. Syn nemluvil ani ve 3 letech, to uměl cca 10 slov. U doktora jsem si vysloveně vydupala, ze to chci řešit. On mi neustále opakoval, že jsou kluci pomalejší, a že to chce jen čas. Syn byl teda vždy trochu svůj, ale zase měl oční kontakt, ukazoval, napodoboval. Má dysfázii a čeká nás ještě pár let tvrdé dřiny. To co popisuješ ty bych rozhodně zkoušela konzultovat s někým dalším. Mám ještě mladšího syna a s ním vidím, co tajto malé děti dokáží. Je mezi nima velký rozdíl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
736
29.7.20 10:07
@Anonymní píše:
Když ho zavolám jeho jménem tak přijde, otočí se za mnou. Ale nerozumí určitým věcem, pořád opakuju tam jede auto, v knížkách ukazuji a popisuju zvířátka.. ale u ničeho nevydrží, nechcd poslouchat.. A neukazuje na nic, ani na to když něco chce. To já mu prostě nějak rozumím. Kdyby byl s někým cizím tak ten člověk by nevěděl co s ním vlastně dělat. Jediné co mi na toto v 18ti měsících doktorka řekla bylo, že autismus to pravděpodobně není protože má oční kontakt. Takže nevím co si o tom myslet. Jiné děti na hřištích začal vnímat až teď, neumí si s nimi nijak hrát. Neumí si hrát v Písku, jako když vezmu lopatku a kyblík. Jediné co venku dělá je že se chce houpat, běhat nebo klouzat. Nic jiného ho nezajímá. Doma si hraje pouze s autíčkama nebo si prohlíží knížky. A všimla jsem di že si je prohlíží většinou naopak, vzhůru nohama. Když je mu otočím vadí mu to a už to nechce dělat. U oběda ho dávám do jídelní židle protože by běhal všude možně a ani by se nenajedl. Když vidím že je fakt hladový, schválně mu nechám lžičku v misce aby si ji vzal sám.. Sní sám půlku a pak mi to strká do ruky abych ho krmila já. Když mu například řeknu dej, nebo přines botičky tak neví co po něm chci..

Edit původního příspěvku, tohle mi taky nepřijde nijak zvlášť nestandardní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.20 10:08

Hraní s dětmi neřeš, to je normální, že ve 2 letech neumí. Ještě tříleťáci si hrají vedle sebe a ne spolu.
Mluv na něj jednoduše a zkratkovitě. Např. místo věty „miláčku, maminka uvařila výborný obídeček, tak se pojď napipinečkat“ (úmyslně přeháním) používej krátké a vždy stejné věty „pojď ham“. Pokud nerozumí, tak si pomož buď posunkem (znakem) nebo obrázkem. Neboj se dětských výrazů. Nám je logopedka doporučila, abychom používali hají, hačí, ham, e-e…
Učila jsi ho hrát v písku? Ukázala jsi mu, co má s lopatkou a kyblíkem dělat? Ale naše to bavilo až jako předškoláky.
Jídlo bylo u nás stejné, já tedy nekrmila a pokud se nenajedl, měl hlad :lol: Ale já jsem drsoňka a líná matka. Ale po jídle dodnes musím vytírat.
Určitě to řeš, protože dedukce doktorky, že autismus to nebude, takže je to tím, že na něj nemluvíte, je na ránu :roll:
EDIT: Neřešila bych to kvůli nemluvení, ale to, že dítě ve 2 letech neukazuje a nerozumí základním věcem, to už mi přijde na hraně.
Minimálně bych změnila doktorku a počkala do 3 let.
Dělala s ním podruhé dotazník? Když vyjde špatně, má se opakovat ve 2 letech a podle toho se postupuje.

Příspěvek upraven 29.07.20 v 10:11

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.20 10:11

@pomme Mě to normální nepřijde… že se neumí zastavit ani na 5 minut. Ostatní děti chodí za rodiči, ukazují co chtějí, prochází se v klidu. Navíc chodí po špičkách.. Je toho hodně musela bych to tu vypisovat. Změním doktora a uvidím…

• Citovat
  • Nahlásit
1654
29.7.20 10:11

Změnila bych doktorku. Měla by vás poslat na klasické kolečko. Foniatrie, oční, neurologie, psychologie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama