Reklama

Poporodní potřeby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vrzilka
Povídálka 20 příspěvků 23.02.17 09:51
Poporodní potřeby

Ahoj všem,

obhlížím tu zrovna věci do porodnice. Slyšela jsem od spousty maminek o věcech ssebou po porodu, že super je třeba poporodní polštářek atd. Našla jsem na těchto stránkách přímo kategorii porod ***
Napadlo mě máte některá z vás zkušenosti třeba s poporodními polštářky? Stahovacími pásy na bříško atd?
Jelikož se taky začínáme blížit do finále, tak o tom začínám velmi uvažovat.

Děkuji za rady :mavam:

Edit admin - odstraněn odkaz

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62517 příspěvků 3 inzeráty 23.02.17 10:09

@Vrzilka Nevím, z uvedeného jsem využila pouze ty síťované kalhotky :think: ev. ten stahovací pás, i když já ho mám o nějaké to číslo větší a používám ho spíš aby mi netáhlo na záda a tedy kupovala jsem ho v Lidlu výrazně levněji.

Vrzilka
Povídálka 20 příspěvků 23.02.17 10:15

@j.a.n.i1 děkuji. Já také ráda nakupuju v Lidlu, ale bohužel tam to mají tak nějak nárazově tyto potřeby a tím, že finišujeme tak se nechci spoléhat. Nad těmi kalhotkami jsem taky uvažovala :) :potlesk:

Linda1985
Stálice 63 příspěvků 23.02.17 10:26

Stahovaci pas a sitove kahotky :palec:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62517 příspěvků 3 inzeráty 23.02.17 10:27

@Vrzilka Jojo, to mají, já ho měla ještě z dob před těhotenstvím, na to udržování tepla, nesnáším, když mi táhne na záda… a síťované kalhotky můžu doporučit, nosila jsem je fakt dlouho, protože v nich tolik nezdrhá ta porodnická vložka, co nemá lepítka. Akorát tedy pokud budeš kupovat jen ty, tak mi přijde zbytečné to někde online objednávat, mají je od Hartmana v každé lékárně (měla jsem ty).

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 5138 příspěvků 23.02.17 10:48

Síťované kalhotky jsou určitě dobré.. Tak první 2 týdny jsem využívala ty jednorázové, pak po zbytek šestinedělí síťované pratelné. Je to určitě dobré, kvůli udržení té porodnické vložky, jak píše @j.a.n.i1 Stahovací pás jsem moc nevyužila, řídila jsem se doporučením rehabilitační sestry z porodnice a lehala jsem si hodně na břicho s podloženým malým polštářkem. Poporodní polštář jsem nepotřebovala, ani jsem ho nepořizovala. Super je ale kojící polštář, ale koupila jsem ten podlouhlý, se kterým jsem i spala zhruba půlku těhotenství. Pak mě z poporodních potřeb napadá ještě poporodní intimní gel s dubovou kůrou, Medela Purelan na popraskané bradavky a vložky do podprsenky.

malytlustyhroch
Kecalka 455 příspěvků 23.02.17 10:49

Polstarek ani pas jsem nevyuzila, ale to asi hodne zalezi na prubehu porodu a veku. Nedocenitelna byla lahev s pitkem, jako ma treba rajec, kubik nebo cyklolahve: kojis a jednou rukou pijes. Na prvni dny se hodila celovka, ale asi bych ji uz neporizovala jen kvuli tomu. A bepanthen care mast na bradavky, protoze ty i pri spravne technice dostavaj zabrat. A na kazdy den by se mi byvaly hodily dve nocni kosile, ale bez toho se vetsina lidi taky asi obejde.

lucka_mac
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 23.02.17 10:58

Nevyužila jsem nic, ani síťované kalhotky. :-D Nakoupila jsem si obyčejné bavlněné kalhotky, ty síťované mi vůbec neseděly a hrozně mi vadily.

Dále jsem v porodnici využila vlastní kojící noční košile, instatní kojící čaj od HIPP, porodnické vložky, vložky do podprsenky a věci pro miminko (oblečení, plenky, ubrousky)

Sinquinita
Ukecaná baba ;) 1714 příspěvků 23.02.17 11:24

Ahoj za mě bych nekupovala poporodní polštářek (a už vůbec ne nový). Já jsem byla prvorodička, polštářek jsem měla a byla jsem bez nástřihu, docela úplně v pohodě, tak to byly vyhozené prachy. Pokud bys ho po porodu přece jen potřebovala, tak není problém aby sis předem zjistila, kde ho prodávají a manžel (přítel) ti ho do porodnice donesl. Můj manžel byl dost mobilní, tak pořád jezdil kamsi pro cosi.
S pásem zkušenost nemám, ani nemám info že by ho někdo z mého okolí používal. Já měla břicho jako rosol, ale po šesti nedělí jsem měla zpět mé původní. Pak jsem si ho vyžrala sladkým, ale to je jiná kapitola.
Podle mě nemusíš mít do porodnice ani hodně vložek, z těch z těch prsou první dny prd teče. Pokud ale chceš kojit, tak si kup hromady domů. Já už teď občas používám i obyčejnou plínku, jak to teče.
Já nad rámec doporučených věcí do porodky doporučuju dvě věci: hooodně vody (sice tam mají čaje, ale musíš pořád běhat s hrnkem na chodbu a když se rozkojuješ tak máš pořád žízeň - já to tak měla) a sáčky na plenky z DM (prodávají se u plínek v obalu jako vlhčené ubrousky, já do nich dávala vložky s očistkam a pak to házela do koše, aby to personál a spolubydla na pokoji neměli na očích, když otevřou koš, podle mě stačí i obyč sáčky, ale ty stojí 50 Kč a používám je do dnes na plínky od malé…jsou kompostovatelné, tak mám aspoň trochu lepší pocit, že pro prostředí něco málo dělám…).
Držím palce a přeju snadný a krásný porod…

Vrzilka
Povídálka 20 příspěvků 23.02.17 12:37

@Sinquinita děkuji moc za rady :) vlastně děkuji všem. Mám spoustu kamarádek co kolem mě mají bud odrozeno, a nebo taky čekají každou chvíli :-) o polštářku jsme vedli docela dost debat, záleží asi teda na tom jaký bude porod. Co se týká kalhotek, ty určo pořídím a díky za tip na flaštičku :D to mě pobavilo :-) čím víc se to blíží tím víc řeším co a jak. Raději mám vše dopředu nakoupené i když vím, že půlka věcí bude třeba zbytečných:-)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62517 příspěvků 3 inzeráty 23.02.17 12:42

@Vrzilka Mě flaštička taky pobavila… ale tedy upřímně mě osobně přišla naprosto zbytečná, stejně jako mě nevyhovovaly ty jednorázové vložky do podprsenky, koupila jsem několikery prací - byly měkčí, pohodlnější a jako bonus to vyšlo levněji. Nebo pak sběrač mléka, když to teče hodně, tak má člověk bez práce zásobu (až na to, že moje děti ho rozmrazené odmítaly pít, ale to je zas jiná kapitola).

Vrzilka
Povídálka 20 příspěvků 23.02.17 17:52

@j.a.n.i1 Jasně, všechno je to asi o každé z nás. Každé z nás sedí něco jiného. Já to mám taky tak, ale snažím se od všech z vás vzít si něco, protože se to ve finále může hodit :-) sběrač mléka a odsavačku taky určitě plánuju :-) je to celkem základ bych řekla dneska :-)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62517 příspěvků 3 inzeráty 23.02.17 18:01

@Vrzilka Jasně, taky jsem to měla… ve výsledku celkem zbytečně, neb to vybíravky nechtěly, takže plína v podprsence by udělala v tu chvíli stejnou službu, ale to je přesně to, co člověk předem neví. Měla jsem takový dobrý pocit, že mám v mrazáku zásobu tak na 14 dní až 3 týdny kdyby cokoliv - no a pak jsem to všechno vylila.

Světlaa
Kecalka 319 příspěvků 28.02.17 20:33

Já se přidám, sítované kalhotky byly hrozné, měli nohavičku, takže ta nelepící porodní vložka lítala všude, klasické kalhotky mi jí drželi líp. jo holky odsávačky a mraky vložek do podprsenky atd, taky sem kupovala a nakonec sem nekojila, takže jen vyhozený peníze:-D

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama