Poprvé do školky - dotazy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Terez001
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 22.05.19 14:27
Poprvé do školky - dotazy

Maminky všech skolkovych děti, prosím o zodpovězení pár dotazu. Syn (v září mu bude 3.5) je přijaty do školky. Mám trochu obavy ze všeho, protože v některých věcech je to lenoch. Stručně co umí a ceho se bojím, aby zvládl. Mluvi výborně, vcetne gramatiky. Je rád mezi dětmi, poslouchá autority, je klidný, rád půjčuje hračky, nají se sám. Teď trošku kámen úrazu. Nechce pít z hrníčku. Trénujeme, napije se, ale vypije tak 20 ml a radši už nic nepije. Má láhev s brčkem doma. Svlekne se komplet sám včetně bot, zipu. Oblékani je horší, oblékne si tepláky, trenýrky tak na půl, neumí natáhnout tu gumu přes zadeček. Neumí si obléct tričko, nebo přes hlavu ho dá, ale s rukavama už je to horší. Obout se umí. Já v rámci úspory času ho rychle oblékám, mám ještě doma batole. Už asi budem muset víc trénovat :think: a teď to nejhorší :oops: od 2 let je bez plen, od 2.5 i na noc, ale kaká jen do pleny.. :( nechce nikam jinam a po sebraní plen měl zácpu., Takže to nechci riskovat. Byl by ve školce jen do oběda,, jsem doma jeste. Jak toto řešit? Celou dobu tvrdí, že do školky nechce, pak že zas chce, ale jen s maminkou a pak to zkusí sám. Jde v té školce nějak zezacatku ho dát jeden den třeba na hodinu, pak na dvě, atd? Prostě postupně, aby si zvykl? Nebo aby chodil třeba jen 3 dny v týdnu? Na schůzce se zkusím zeptat. Chtěla bych ho na to dopoledne dát, děti potřebuje a bohužel se zatím řídíme mladším dítětem, tak už nechodím tak často mezi děti, jako dřív. Děkuji za všechny rady :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Keyllah
Extra třída :D 12371 příspěvků 22.05.19 14:34
@Terez001 píše:
Maminky všech skolkovych děti, prosím o zodpovězení pár dotazu. Syn (v září mu bude 3.5) je přijaty do školky. Mám trochu obavy ze všeho, protože v některých věcech je to lenoch. Stručně co umí a ceho se bojím, aby zvládl. Mluvi výborně, vcetne gramatiky. Je rád mezi dětmi, poslouchá autority, je klidný, rád půjčuje hračky, nají se sám. Teď trošku kámen úrazu. Nechce pít z hrníčku. Trénujeme, napije se, ale vypije tak 20 ml a radši už nic nepije. Má láhev s brčkem doma. Svlekne se komplet sám včetně bot, zipu. Oblékani je horší, oblékne si tepláky, trenýrky tak na půl, neumí natáhnout tu gumu přes zadeček. Neumí si obléct tričko, nebo přes hlavu ho dá, ale s rukavama už je to horší. Obout se umí. Já v rámci úspory času ho rychle oblékám, mám ještě doma batole. Už asi budem muset víc trénovat :think: a teď to nejhorší :oops: od 2 let je bez plen, od 2.5 i na noc, ale kaká jen do pleny.. :( nechce nikam jinam a po sebraní plen měl zácpu., Takže to nechci riskovat. Byl by ve školce jen do oběda,, jsem doma jeste. Jak toto řešit? Celou dobu tvrdí, že do školky nechce, pak že zas chce, ale jen s maminkou a pak to zkusí sám. Jde v té školce nějak zezacatku ho dát jeden den třeba na hodinu, pak na dvě, atd? Prostě postupně, aby si zvykl? Nebo aby chodil třeba jen 3 dny v týdnu? Na schůzce se zkusím zeptat. Chtěla bych ho na to dopoledne dát, děti potřebuje a bohužel se zatím řídíme mladším dítětem, tak už nechodím tak často mezi děti, jako dřív. Děkuji za všechny rady :kytka:

podle mě toho umí dost ;) s oblečením dopomůžou, s pitím si myslím, že se bude „opičit“ po ostatních, ale upozornila bych učitelku a poprosila ji, jestli na to nemůže ze začátku dohlédnout ;) s tím kakáním -) a vykaká se ráno před školkou, nebo po obědě? jsou děti, které se ve školce nevykakají a „nechávají“ si to na doma, takže podle mě, pokud nepůjde dopoledne, tak půjde hned doma kolem oběda.
Nechala bych ho tam hned první den to dopoledne, třeba od 8-12? nebo jak vám vyhovuje. Oni ho tam zabaví a najede na stejný rytmus, který se nebude měnit a dá mu jistotu. Nám ředitelka říkala, že postupně 2 a pak 3 hod je jedno, za ni prý hned první den to, co budeme chtít (dopo). A dávala bych každý den na dopo, kvůli pravidelnosti a řežimu, u nás takto chodí půlka školky ;)

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 10780 příspěvků 22.05.19 14:35

Já bych byla v klidu, syn než sel do školky tak skoro nemluvil, s jídlem sme hrozně bojovali a tam v pohode, ta školka mu pomohla jakoby dospět. Co se týče oblikani tak u nás učitelky těm nejmenším co nezvládají pomáhají, akorát prosily rodiče, aby jim to usnadnili, takže třeba nedávat dětem něco co má tunu knoflíků, prstové rukavice apod, co prostě zdržuje. Syn na velkou třeba nejde jinde než doma, takže to to dopoledne ve školce vydrží a chodí doma večer. S jídlem je to taky pohoda, málokdy se stane že by nic nejedl, jak prostě vidí ostatní děti tak opakuje po nich.

Babs18
Kelišová 7406 příspěvků 22.05.19 14:37

Tohle zalezi na skolce…u nas je prvni tyden adaptacni…puvodne to bylo prvni 2 dny od 8 do 10 hodin, pak do 12 a dale dle domluvy…ted to je myslim cely prvni tyden jen do 10…
Jinak do skolky muze chodit klidne jen jeden den v tydnu, kdyz si platis misto, je to kazdemu jedno, nicmene tim zbytecne zabiras misto diteti, ktere by tam bylo cely den, protoze rodice pracuji…
Asi by ses mela rozmyslet, jestli dite do skolky dat chces nebo ne…ono neni dobre ani pro to decko, aby tam treba 2 dny slo, pak zase ne a nekdy zase jo…chce to nejaky rad a pravidelnost…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 14:38

@Terez001 syn šel ve 3 letech. Byl nezralý a nepřipraveny. Nemluvil, nespolupracoval, s dětmi měl problém. Oblékání a svlékání byl problém. Byl přes den bez plen, ale měl nehody. Velice často jsem měla balíček - neuměl si říct, nebo na to zapomněl. Obout se uměl, ale věčně měl boty opačně. A sice se najedl sám, ale jedl rukama a to i polévku. Měl první rok ve školce bryndak.
Překvapivě to zvládl dobře. Dodnes chodí s oblíbeným plysakem, ale jinak v pohodě.
U nás jde první dny do svačiny, pak do oběda a nakonec po obědě.
Oni se tam chovají jinak. ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 14:39

Ahoj muj syn take pujde do skolky v cervenci 3 mu budou umi mlubit jen slova max 2 slova bojujeme s tim ale zatim neresim umi sam jist kakat do nocniku od roka a kousek je bez plen na noc ma neresim.cura so pisoaru vse si rekne kakat utrit umi smrkat umi pit z hrnecku nechce jist chleba a rohlik.umi napodobit zvirata stavet puzzle pro 4 lete deti umi sam. obout se umi a slict vse xo ma na sobe oblect jen trochu ponozky a trenky. proste umi co by mel jen moc mluvit se mu nechce. a vas umi toho dost tak budte spokojena je to ok.

Terez001
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 22.05.19 14:41

Doufám, že dav ho trošku strhne. No kaká většinou po obědě, někdy, ale ne pořád. Do oběda téměř vůbec, tak doufám, že si to snad nechá na doma a časem na to nějak dojde. On moc dobře ví, že když jsme někde pryč, že když by chtěl kakat, musí na WC. Nikdy nic nenamital, ale taky se tato situace ještě nestala :mrgreen: a s tím oblekanim třeba po WC, jak to chodí? Tisíckrát jsem mu ukazovala, jak natáhnout trenýrky,, on si je natáhne zepředu dobře, zezadu má srolovanou tu gumu a nejde mu to natáhnout a narovnat. To učitelky pomáhají? :think: to by asi nedělal nic jiného, si myslím.. No uvidíme, mám pocit, že všechny děti toto už dávno umí, ten můj radši řekne, že to nejde a ani se nesnaží to zkoušet dál :roll:

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 10780 příspěvků 22.05.19 14:46

@Terez001 jako s tím oblikanim po wc, u nás třeba učitelky nějak nepomáhají, syn je věcně vykasaný, ale aspoň mají ve školce teplo. Maximálně tak učitelka pomůže utrit zadek po velké, když to dítě samo neumí. Ale jinak jim oblečení moc nekontrolujou. Vždycky mají práci s těma méně samostatným detma, že třeba syn, který je šikovný a pomoc nepotřebuje je brany jako samozřejmost a už se na něj moc nedohlidne, ale většinou zvládá, akorát jednou v zimě se mu teda povedlo jít ven ve snehulich na boso :roll:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16356 příspěvků 22.05.19 14:49

@Terez001 Radim, ať hodně trénujete. Také mám doma mladší dítě, také by bylo pro mě jednodušší starší obléknout, obout, nakrmit. Ale ono pak bude zažívat ve školce špatně pocity, ne já. Takže od 2,5 se samo komplet obleka, svleka, chodí na WC, utírá, myje ruce, po jídle odnáší nádobí. Už umí vše velmi svižně, tři mu budou v září a nemám strach, že to nezvládne. Je pro mě trochu scifi, že tříleté dítě si neumí natáhnout trenky. Takže zkousejte, nech ho to dělat samotného. Kakání bych se nebála, to vydrží do oběda a pití také ne, prostě se napije doma.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 15:12

@Terez001 u nás učitelky moc nepomáhají. Syn chodil věčně ve všem naruby - triko, tepláky měl každý den oblečené jinak, takže na konci týdne byly špinavé ze všech stran :lol:. Kolikrát byl líný, tak vrstvil - našla jsem ho venku ve 25°, že měl dvoje tepláky, protože se mu ty školkové nechtěly svléknout. Boty měl pořád opačně…
Pokud to tvůj syn nechce zkoušet, tak na to ve školce rychle přijde, když mu nikdo nepomůže. ;)
Taky mám 2 děti a naopak jsem staršího hodně pérovala, abych to měla s polovičním množstvím práce. Tehdy jsem nikam nespěchala. Mladšího oblékám dodnes, protože ráno mu trvá i 20 minut, než se svlékne a to nad ním stojím. Nemám na to nervy a nechce se mi vstávat o půl hodiny dřív (už tak vstáváme před šestou).

Kazimíra Olejovka
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 22.05.19 16:01

@Terez001 to ti reknou v dane skolce, dcera chodila do soukrome, nechtela kakat a zadrzovala, davali jsme Lactulosu, ve skolce si vzdy rekla o plinku, nebyl problem

Jinak ve verejne skolce vetsinou mensim detem pomahaji, aspon co jsem tak odkoukala.

Babs18
Kelišová 7406 příspěvků 22.05.19 16:30
@Terez001 píše:
Doufám, že dav ho trošku strhne. No kaká většinou po obědě, někdy, ale ne pořád. Do oběda téměř vůbec, tak doufám, že si to snad nechá na doma a časem na to nějak dojde. On moc dobře ví, že když jsme někde pryč, že když by chtěl kakat, musí na WC. Nikdy nic nenamital, ale taky se tato situace ještě nestala :mrgreen: a s tím oblekanim třeba po WC, jak to chodí? Tisíckrát jsem mu ukazovala, jak natáhnout trenýrky,, on si je natáhne zepředu dobře, zezadu má srolovanou tu gumu a nejde mu to natáhnout a narovnat. To učitelky pomáhají? :think: to by asi nedělal nic jiného, si myslím.. No uvidíme, mám pocit, že všechny děti toto už dávno umí, ten můj radši řekne, že to nejde a ani se nesnaží to zkoušet dál :roll:

Neboj…do zari casu dost…syn mel na zactku cervence jeste plinu cely den a behem mesice bylo vse ok a do skolky v pohode mohl, i kdyz se obcas stala nehoda…

Terez001
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 22.05.19 16:32

@Cuddy máš pravdu, jenže on ví, že to za něj vždy udělám a nenutí ho nic :(. Když ho nechám, dobehne, že má špatně trenýrky a když odmítnu mu pomoct, natahuje :? Jinak si uklízí po sobě taky, po WC si umyva ruce automaticky atd. Musíme pilovat. Je to moje chyba, uznávám.. Ale na něj neplatí ani úplatky :cert: jinak to je docela děs, že nechají děti třeba jak se tu psalo bosky do snehuli, nebo dvoje tepláky, to mu nebylo vedro?
:mrgreen: přece ta učitelka, pokud ty děti sleduje, si tphjo musí všimnout. Vždyť na zahradě ty učitelky u nás stojí v hloucku a sleduji děti, nebo sedí na lavce. Aspon by to mohla domu dítěti říct, že má dvoje tepláky, ať si je vysvlece :nevim: asi dělala, že o tom neví a to mi přijde hrozne

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 17:04

@Terez001 bylo mu vedro, ale učitelka to podle mě ani nevěděla. On měl do třídy slabé tepláky, trochu jak legíny. Měla tam děti z několika tříd.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16356 příspěvků 22.05.19 17:42

@Terez001 neblbni, 25 děti na dvě uci, na to oblékání mají relativně krátký časový úsek. Nevšimnou si, nemají šanci, věnuji se nejproblematičtějším dětem. Navíc já dítě učím, že paní učitelka přinejhorším utre 25 nosu, ale nebude obcházet 25 děti, zda nemají nudlí. Takže si musí dítě samo o pomoc rict, ne že si někdo všimne. A tedy u nás je častěji mnohem víc než natahování, že něco nejde. Prostě neoblikam, jen dítě povzbuzují, že je šikovné a zvládne to, na konci pochvalim a to, že v průběhu oblékání se vzteká, to neřeším.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama