Poprve sama s myckou...

2964
16.9.07 20:50

Poprve sama s myckou...

Ahoj holky,

stehujeme se do noveho bytu, kde je zarizena kuchynska linka a v ni mimo jine i ma vytouzena mycka na nadobi. Bohuzel ale k ni neexistuji manualy, takze bych Vas moc poprosila o tipy, jak se s timhle zarizenim manipuluje, co se do nej dava, aby nadobi „nelepilo“ a sklenice nebyly matne, jaky program je nejlepsi. A na zaver takovy trosku hloupy dotaz: nadobi v ni i oschne? Predem dik moc za Vase cenne rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28414
16.9.07 21:04

Marjanko, myčku zatím nemám, ale asi by bylo dobrý, kdyby jsi holkám napsala značku a model (typ, pokud tam je někde napsáno), nebo fotku :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
16.9.07 22:49

Zkupíruji sem co jsem už několikrát psala na téma své nejlepší kamarádky - myčky:

Lesina píše:
Ahoj,

Myčka myje všechno, i hrmce, plechy a pekáče - jde jen a pouze o to, jak se tam naučíš nádobí naskládat. A také jak velkou myčku máš - do 45 cm plech od buchty asi nedáš, já je myji v 60 cm běžně.

Do myčky nedávám jen hliníkové věci (zčernají), dřevo (jen občas vařečky) a silikonové formy (pak se na ni lepí těsto). Jinak vše… jo plastové věci nejsou po umytí úplně suché - ale pokud nevyklízíš hned, tak to nevadí.

O myčce jsem nedávno hodně psala do diskuse - pohledám…

Lesina píše:
Myčky se tu probíraly dost… Přesunu diskusi do domácích spotřebičů, tak koukni tam, fakt je tam diskusí víc. ;)

Osobně mi nejvíc vyhovuje kombinace sůl, leštidlo a prášek - je to nejlevnější a nejúčinnější - Jen zpočátku chvíli trvá, než myčku správně nastavíš.
Koukni do své rychlovarné konvice na vodu - podle toho, jak moc se ti usazuje vodní kámen snadno poznáš, jak myčku nastavit…

Čistá spirála = měkká voda = málo soli
Spirálu čistíš jednou za čas = střední voda = středně soli
Spirála se ti loupe a musíš často čistit octem nebo něčím jiným = tvrdá voda = hodně soli

Leštidlo nastav na prostředek a chvíli sleduj, jak bude nádobí vypadat
Po domytí sklo mokré na bocích (ne svrchu na dně v prohlubních, to je normální), zůstávají zaschlé kapky = málo leštidla
Po čase na sklenicích mléčný zákal = moc leštidla

Osobně jsem obojí spíš snižovala, přijde mi zbytečné dávat zbytečně moc prostředku…

Kupuji leštidlo trochu lepší - ale asi i levné udělá dobrou službu, obyčejnou Tesco sůl (i barevnou, i v bílé krabici = doplňuji fakt málo - jednou za x měsíců a stojí 2 kg kolem 30-40 Kč) prášek mám teď levný, mamka mi ho kupuje v Penny marketu - 2 kg za 80 Kč - taky mi vydrží snad půl roku…

Tablety jsou fakt strašně drahé… A navíc podle testů nemyjí dobře.

Nádobí dávám všechno, jen dřevo a ručně malované sklo (máme takové dva úděsné skleněné malované hrnky na nožce na kávu - takové to barevné sklo, ale oblíbili jsme si je jako dobrý fór ;) Ovšem myslím, že původně byly určeny do vitríny na parádu) myji v ruce… Jo a teď novou pánev, ale časem ji tam asi také vrazím.

Pozor, do myčky nesmí přijít hliník!!!!

Lesina

tady to je :)

A opravdu koukni na existující diskuse, myčky se probíraly fest.

PS: Pánev jsem tam už vrazila, ale jak má nějaký superkvalitní nepřilnavý povrch na který může i kov, tak se ukázalo, že je superodolný i na myčku - jednoduše se neumyje i když je odtatní nádobí dokonale čisté… Takže tu myji také v ruce… Ale jinak myji opravdu vše…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1064
17.9.07 13:31

co bylo napsano souhlasim, jeste doplnim.
nez das nadobi do mycky, oplachni z nej zbytky. pokud tam nechas kousky jidla, riskujes, ze se ti ucpe odpad. myju i hrnce, jenom pokud mas treba zaschly okraj, vemu to dratenkou a studenou vodou nez to tam dam, jinak se to neumeje.
obcas si v konvici uvarim horkou vodu, naleju to na dno, pridam savo(ucinkuje jen pri vysokych teplotach) a necham vypustit-procisti ti to odpad
pred zapnutim mycky zkontroluj, jestli ti nic neprekazi u ty vrtule jak se otaci. kdyz tam treba das neco vysokyho, tak se o to zarazi a bude problem
jinak pouzivam obycejny prasek z Billy a lestidlo z Penny a nemam problem
mycka je skvela vec, mas hned uklizeno, tak si ji pekne uzij

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13851
17.9.07 17:40

já bych jenom ještě doplnila, že na netu jdou bez problémůp manuály najít. stačí zadat do googlu značku a typ myčky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama