Pořád nemocné dítko

2529
28.10.08 16:19

Pořád nemocné dítko

Ahoj naše Vali v září nastoupila do školky. Od bráchy když byla doma nic nechytala a to nosil domu kde co.Ted vydrží ve školce pět dní a po pěti dnech má kašel ale to takovej že do půlnoci sedíme v obejváku až se vykašle aby mohla spát.Už se to opakuje po čtvrtý jednou měla i antibiotika.Celkem byla ve školce asi 14 dní.Já jsem nastoupila do práce tak je to docela problém zatim jsem mela jedno ošetřování a jinak se střídaj babičky a teta v hlídání.Máte někdo zkušenosti s takto nemocným dítkem.Bojím se že budu muset přestat pracovat a být s ní doma.Zlepšilo se vám to po nějaké době a za jak dlouho.Ted zrovna zase kašle a bojím se že dostane antibiotika vždy jí to sleze na průdušky.Kolikrát myslíte že je ještě normální mít za rok antibiotika.
ZUZAN

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3813
28.10.08 17:11

ahoj tak tohle přesně jsme měli minulý rok, Terka byla furt nemocná, ve škloce byla max 14 dní. Bohužel reagovala i na změny počasí, takže jen školkou to nebylo.
Letos v létě jsme začli pít bylinky od bylinkáře a neměla ani rýmu ani kašel a to bude už listopad. Ani od nás nic nechytla. Čajík pije 2 měsíce. Celá kúra trvá 3 nebo 4 měsíce. Hodim ti odkaz na jeho stránečky http://kartarka-lecitel.mysteria.cz/…je-masti.php
Nebo by možná pomohli nějaká homeopatika, a s nimi tak valnou zkušenost nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.10.08 17:13

Ahojky, tak zrovna takové kašle atd. jsem asi před měsícem konzultovala s bylinářem p. Jonášem a bylo mi řečeno, že kašle, průdušky atd. má souvislost s psychikou, že my dospělí si změny neuvědomujeme a pokud jo, tak si změny nepřipouštíme, ale dítko se s tím vyrovnává jiným způsobem. Naše malá byla v pohodě, zdravá až vloni během dvou měsíců troje ATB., nakonec se z toho vyklubalo astma (ale asi taky údajně se jí problémy rozjíždějí změnami). Nakonec, když jsme šli do detailů, tak změny: stěhování, jiná školka, odstěhoval se syn-bratr naší malé, já jsem nastoupila do práce. Ono více takových věcí se sečte, my si myslíme, že to nic není a že to dítě bere v pohodě, ale opak je pravdou.
Možná, že mě tu někdo svými názory ukamenuje, ale věřím tomu, že něco na tom pravdy bude. Letos v září malá nastoupila do školy po 14 dnech bez jakýchkoliv předchozích náznaků nemoci, bez teplot, ale zničeho nic pískoty-suchý kašel, naštěstí jsme to zvládli „jen“ se spreji, ale bez ATB. Nyní pijeme od pan bylináře 4× denně čajíčky, tak uvidíme jak na tom budeme. Anny

• Nahlásit
  • Citovat
278
28.10.08 20:30

Takových diskusí už tady byla spousta, zkus si je Zuzan najít.
Můj syn začal chodit vloni ve 4 letech do MŠ a celý ten školní rok prakticky promarodil - rýmy, kašle, zánět stř. ucha, 1× zápal plic… Peklo! Letos jsem mu zkusila od září dávat Preventan a teď máme za sebou 6 týdnů bez nemoci. Zdá se mi to neuvěřitelné, to se nám vloni nepovedlo ani omylem.
Ta souvislost s psychikou… No, nevím. Na staršího kluka by to možná sedlo, v MŠ si zpočátku těžce zvykal, byl to pro něj určitě stres. Na druhou stranu, když si ve školce zvyknul, nechtěl odtamtud chodit domů, jak se mu tam líbilo. Ale marod byl pořád.
Letos máme problémy s mladším synkem (2 roky) - neustálé bronchitidy, atd., začíná to vypadat na astma. Přitom žádné stresy nemá. Doma pohoda, nikde okolo nás nic stresujícího… Tož nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.10.08 21:04

Ahoj, tak já to mám podobně, ale naštěstí jsem s mladším synem na mateřské dovolené, takže školku asi z 70 % vypustím. Když jsem to konzultovala s doktorem, tak ten řekl, že dávat dítě do čtyř let do skolky je něco jako zločin. Podle něj až tak od 5 let. Tak my si tu imunitu budeme budovat postupně. Tak to jsem ti moc neporadila, ale nejsi v tom sama, můj syn byl ve školce počítám tak desetkrát od září. Radka

• Nahlásit
  • Citovat
2529
28.10.08 21:47

Děkuju za rady no aspon vidím že nejsme jen my takoví lazaři.Léčitelům moc nevěřím s tou psychikou nevím malá doma bulí že chce do školky myslím že stres nemá hrozně se jí tam líbí.Preventan bereme už půl roku nám asi moc nepomáhá.Vali už čtyři jsou tak si nemyslím že by šla moc brzo do školky.Budeme asi muset tento rok promarodit a doufám že příští rok si na bacily už trochu zvykne.Kdybych nechodila do práce tak jí snad nechám ještě doma ale už jsem začala tak musíme vydržet.
Ahoj ZUZAN

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama