Reklama

Poradí mi osvojitelé?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kacorax
Kecalka 223 příspěvků 02.01.17 10:43
Poradí mi osvojitelé?

Zdravím všechny osvojitele. Zajímalo by mě jak dlouho jste jezdili za dítětem na návštěvy k pěstounům, než jste podali návrh na předběžné opatření? S manželem jezdíme už skoro měsíc a připadá nám to jako zbytečné natahování, chceme už mít malého u sebe.

Reklama

Reakce:

kacorax
Kecalka 223 příspěvků 02.01.17 12:00

To tady vážně není nikdo s vlastní zkušeností? Se mi nechce věřit… 8o

lalique
Nováček 8 příspěvků 02.01.17 12:21

Já vám úplně neporadím se svojí zkušeností ale dost informací ohledně adopce nebo pěstounské péče sem čerpala z adopce.com .Ale to asi znáte. Každopádně máte mojí poklonu, že jste se stali pěstouny nebo adoptivními rodiči.

kacorax
Kecalka 223 příspěvků 02.01.17 12:37

@lalique ano adopce.com znám, ale tam už dlouho nikdo nechodí.

miuka
Kecalka 421 příspěvků 02.01.17 12:42

Já taky nemám osobní zkušenost, ale mám kamarádku, která je zrovna ve stejné fázi jako vy a za malým dojíždí už dva měsíce a návrh na předběžné opatření podávala teprve koncem prosince. Během tohoto měsíce získá malého do opatrovnictví. Je šílené, jak je celý ten proces zdlouhavý. :roll:

kacorax
Kecalka 223 příspěvků 02.01.17 12:51

@miuka Jé tak to doufám, že v našem případě to nebude trvat tak dlouho.Je pravda, že každý případ je jiný někdo za dítětem dojíždí 14 dní a má ho u sebe a někomu to trvá déle. Já si myslím, že je to na úkor dítěte, malému nedávno bylo pět měsíců a myslím si že čím dřív k nám přijde tím to pro něj bude lepší než se začne fixovat na pěstounku.

miuka
Kecalka 421 příspěvků 02.01.17 13:00

@kacorax právě, že ten věk určitě bude hrát velkou roli. Kamarádky malý měl teď roček, takže tam ta adaptace je už složitější. U těch menších dětí to jde určitě rychleji a souhlasím s tebou, že čím dřív, tím líp. Držím pěsti, ať ho máte brzo u sebe!

kacorax
Kecalka 223 příspěvků 02.01.17 13:03

@miuka Děkuji :mavam:

moje prdelky
Závislačka 3607 příspěvků 02.01.17 13:11

@kacorax My nejsme osvojitele, ale máme holčičku v pěstounské péči a jezdili jsme za ní 3 týdny a pak jsme si ji vzali. Byly jí dva roky a jezdili jsme do chovánku. Dříve by nám ji nedali, ale už při třetí návštěvě plakala a chtěla jít s námi. Jezdili jsme tam ob den.

Enmamma
Závislačka 2783 příspěvků 02.01.17 14:13
@moje prdelky píše:
@kacorax My nejsme osvojitele, ale máme holčičku v pěstounské péči a jezdili jsme za ní 3 týdny a pak jsme si ji vzali. Byly jí dva roky a jezdili jsme do chovánku. Dříve by nám ji nedali, ale už při třetí návštěvě plakala a chtěla jít s námi. Jezdili jsme tam ob den.

Tak to máte velké štěstí. Jsem také pěstounka a jezdili jsme za malým půl roku. Byli jsme už z toho na prášky.

moje prdelky
Závislačka 3607 příspěvků 02.01.17 15:47

@Enmamma Nás se hned na začátku zeptali, jak to vidíme a když jsme jim to řekli, tak řekli, že to už by šlo. Nastavili jsme si i sami plán návštěv a malou nám pak v klidu předali. Jen sjme museli dvakrát ještě zpátky, že po týdnu šla k mudr na zdravotní kontorlu, a pak musela k zubaři a to už byla špatná, plakala a měla strach, že tam zůstane, nechtěla ani za tetama, co ji měly.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama