Poradí mi osvojitelé?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kacorax
Kecalka 223 příspěvků 1 inzerát 02.01.17 10:43
Poradí mi osvojitelé?

Zdravím všechny osvojitele. Zajímalo by mě jak dlouho jste jezdili za dítětem na návštěvy k pěstounům, než jste podali návrh na předběžné opatření? S manželem jezdíme už skoro měsíc a připadá nám to jako zbytečné natahování, chceme už mít malého u sebe.

Reakce:
kacorax
Kecalka 223 příspěvků 1 inzerát 02.01.17 12:00

To tady vážně není nikdo s vlastní zkušeností? Se mi nechce věřit… 8o

lalique
Nováček 8 příspěvků 02.01.17 12:21

Já vám úplně neporadím se svojí zkušeností ale dost informací ohledně adopce nebo pěstounské péče sem čerpala z adopce.com .Ale to asi znáte. Každopádně máte mojí poklonu, že jste se stali pěstouny nebo adoptivními rodiči.

kacorax
Kecalka 223 příspěvků 1 inzerát 02.01.17 12:37

@lalique ano adopce.com znám, ale tam už dlouho nikdo nechodí.

miuka
Kecalka 421 příspěvků 02.01.17 12:42

Já taky nemám osobní zkušenost, ale mám kamarádku, která je zrovna ve stejné fázi jako vy a za malým dojíždí už dva měsíce a návrh na předběžné opatření podávala teprve koncem prosince. Během tohoto měsíce získá malého do opatrovnictví. Je šílené, jak je celý ten proces zdlouhavý. :roll:

kacorax
Kecalka 223 příspěvků 1 inzerát 02.01.17 12:51

@miuka Jé tak to doufám, že v našem případě to nebude trvat tak dlouho.Je pravda, že každý případ je jiný někdo za dítětem dojíždí 14 dní a má ho u sebe a někomu to trvá déle. Já si myslím, že je to na úkor dítěte, malému nedávno bylo pět měsíců a myslím si že čím dřív k nám přijde tím to pro něj bude lepší než se začne fixovat na pěstounku.

miuka
Kecalka 421 příspěvků 02.01.17 13:00

@kacorax právě, že ten věk určitě bude hrát velkou roli. Kamarádky malý měl teď roček, takže tam ta adaptace je už složitější. U těch menších dětí to jde určitě rychleji a souhlasím s tebou, že čím dřív, tím líp. Držím pěsti, ať ho máte brzo u sebe!

kacorax
Kecalka 223 příspěvků 1 inzerát 02.01.17 13:03

@miuka Děkuji :mavam:

moje prdelky
Závislačka 3668 příspěvků 02.01.17 13:11

@kacorax My nejsme osvojitele, ale máme holčičku v pěstounské péči a jezdili jsme za ní 3 týdny a pak jsme si ji vzali. Byly jí dva roky a jezdili jsme do chovánku. Dříve by nám ji nedali, ale už při třetí návštěvě plakala a chtěla jít s námi. Jezdili jsme tam ob den.

Enmamma
Závislačka 3365 příspěvků 02.01.17 14:13
@moje prdelky píše:
@kacorax My nejsme osvojitele, ale máme holčičku v pěstounské péči a jezdili jsme za ní 3 týdny a pak jsme si ji vzali. Byly jí dva roky a jezdili jsme do chovánku. Dříve by nám ji nedali, ale už při třetí návštěvě plakala a chtěla jít s námi. Jezdili jsme tam ob den.

Tak to máte velké štěstí. Jsem také pěstounka a jezdili jsme za malým půl roku. Byli jsme už z toho na prášky.

moje prdelky
Závislačka 3668 příspěvků 02.01.17 15:47

@Enmamma Nás se hned na začátku zeptali, jak to vidíme a když jsme jim to řekli, tak řekli, že to už by šlo. Nastavili jsme si i sami plán návštěv a malou nám pak v klidu předali. Jen sjme museli dvakrát ještě zpátky, že po týdnu šla k mudr na zdravotní kontorlu, a pak musela k zubaři a to už byla špatná, plakala a měla strach, že tam zůstane, nechtěla ani za tetama, co ji měly.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozešli se v autě! Plekanec tlačil, aby to zveřejnili. Otec Vondráčkové o detailech rozchodu

Informace o rozchodu Tomáše Plekance a Lucie Vondráčkové přišla loni v srpnu... číst dále >

Když jsme jí sáhli na kufr, strachy zbledla. Zásadní svědectví v kauze heroinové Terezy?

Svědectví, které jí zlomí vaz? V kauze Češky Terezy obviněné z pašování... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >