Poradíte jaký CAR?

26
16.11.20 07:38

Poradíte jaký CAR?

Ahoj holky, podobná témata tady asi jsou, ale v té změti příspěvků se těžko orientuji, proto bych chtěla touto cestou poprosit o radu.
Mám za sebou už poměrně dlouhou cestu za miminkem - výsledek= 3× přirozené těhotenství (2× mimoděložní ve vejcovodech - oba odebrány, 1× ZT), 1× těhotenství po IVF (bohužel se usadilo v rohu dělohy, takže resekce děložního rohu). Máme za sebou 2 cykly IVF. Z prvního byla 2 embrya - jedno čerstvé, jedno na KET, ani jedno se nechytilo. Z druhého 1 embryo, chytilo se, ale výsledek výše (pokaždé ale bylo 5-8 vajíček, přičemž se jich víc neoplodnilo).
Teď mám za sebou 2 minimálky - z první ani jedno zralé vajíčko ze 2. dvě, ale ani jedno se neoplodnilo, prý tam bude asi nějaký problém.
Ale proč to celé vlastně vypisuji?
Po celé té anabázi už nám nějak dochází síly a hledáme čerstvý vítr, tak se rozhodujeme změnit CAR. Momentálně jsme v Sanusu Pardubice, částečně máme i zkušenost se Sanusem HK. Ale nějak jim přestávám důvěřovat, myslím si, že stimulace nebyly vedeny úplně správně, načasování odsátí vajíček asi taky úplně ne. Jakto, že se nám podařilo 3× počít přirozeně a najednou je problém v tom, že se buňky nechtějí spojit?
Chtěla jsem proto poprosit hlavně ty z vás, které mají zkušenosti s více CARy (ale i s jedním, se kterým jste byly spokojené), zda byste mi nedaly doporučení. Sice jsme z HK, ale přemýšlíme o Brnu, nějak nás to tam táhne. Moc prosím o jakékoliv doporučení. Mám trochu vyhlídnutý Helios, ale nemám přímo nikoho se zkušenostmi.
Děkuju :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
247
16.11.20 08:16

Predevsim me moc mrzi jakymi nervy a potizemi musite projit. Moc drzim palce at uz je Vam dano a porodite zdrave miminko. :hug: :srdce: S jinymi mesty zkusenost nemam ale vim ze spousta lidi jezdi casto i pres pul republiky. Kdyby se Vam nahodou chtelo jezdit do Prahy z celeho srdce doporucuju Gennet na Letne. Chodily jsme tam ze znamych 3 a je z toho celkem pet deti (jedno z nich mam zatim v brise 23tt) :) :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13584
16.11.20 08:32

Já jsem byla spokojená v Praze u Apolináře, ale už je to pár let zpět.
Zkus se podívat na recenze různých reprodukčních center , třeba ti to pomůže s dalším rozhodováním. Hodně štěstí k vytouženému miminku :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
16.11.20 08:51

@lucynka25
Děkuju, určitě na to mrknu! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
16.11.20 08:52

@LucEm Moc děkuju za podporu i za názor. My jsme původně nechtěli jezdit přes půl republiky, šli jsme do CAR s tím, že je to jasné - nemám vejcovody, ale můžu otěhotnět, žádný problém, takže jsme šli tam, kde to bylo blízko. Bohužel se ukazuje, že tak jednoduché to není :-( A svůj postoj ohledně dojíždění přehodnocujeme…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 10:03

Doporučuji Gennet na Letné. Konkrétně MUDr Jarošovou :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
213
16.11.20 10:10

Ahoj, v Brne asi Heliso, sice nemam osobní zkušenost, ale párkrát jsem primari psala a vždy ochotne odpověděl. Pokud bys chtěla dojizdet do Prahy, za me Prague Fertility Center, sice drazsi, ale pristup, laborka, i doktori na jednicku.(prosla jsem Iscare, Gennet, Cube)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
16.11.20 10:49

@AliBaba40 Děkuju za příspěvek :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 13:04

Co se týče Heliosu a mé jedné zkušenosti, tak tam bych já nešla. Když jsem řešila IVF, tak mi moje gynekoložka doporučila Reprofit. Jak já i ona sama máme „od nich“ děti. Byly jsme spokojené.

• Citovat
  • Nahlásit
17.11.20 07:37

V Heliosu jsem byla zatím jen na konzultaci, ale určitě bych doporučila. Rozdíl mi přišel už jen v rámci prvního rozhovoru oproti původnímu centru velký, takže budeme dojíždět cca tři hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
17.11.20 09:54

@Isabella89 Děkuju za názor a mohla bych se, prosím, ještě zeptat, jak dlouho jste čekali na první konzultaci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.11.20 10:22

U nás to bylo strašně rychlé, k panu primaři se uvolnilo místo, takže koordinátorky doplňovali termín. Volala jsem ve čtvrtek a konzultace byla v úterý. Ale bohužel nevím, jaké jsou standardní objednací doby. Přeji hodně úspěchů a hodně sil!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2699
17.11.20 19:02

Ahojky,
tohle téma je strašně individuální, vždy se daná recenze bude odvíjet od toho, zda se dotyčným zadařilo nebo ne. :)
My máme opravdu vynikající zkušenost s UNICOU (Brno; mají pobočku i v Praze). Pan primář Frgala a paní doktorka Matskula, jsou opravdu zlatí! Profesionálové každým coulem..

My byli prvně v Repromedě, ale prostě jejich přístup se nám nelíbil - ano, vybavení moderní, ale přišla jsem si jen jako kasička, která jim nese penízky. Navíc jejich akce na metody na mě působila dost „e-shopově“ - neříkám, že nutně je to špatně, každému vyhovuje jiný styl přístupu, ale tohle pro nás určitě nebylo!
Hlavně se mi nelíbilo, že partnerovi vyšel 1. spermiogram velmi špatně (azoospermie). Žádná diskuse, hned chtěli doslova „kuchat“. :cert:

Objednala jsem nás do UNICY a ten přístup byl úplně jiný. Doktor se nedíval na hodinky, jestli na nás má ještě čas. Na poprvé jsme tam byli skoro 2,5 hodiny. Rovnou se vzali krve na genetiku a další vyšetření aj. Závěrem.. Spermie nám doslova „vypiplali“, přítel byl celkem snad 8× na spermiu, vždy nějaké „náboje“ našli a to mluvíme o počtu v kusech. A šlo to i bez operace.. Jak pronesl pan primář Frgala „kuchat budeme až jako poslední možnost“ :mrgreen:
Já měla nižší AMH skrz mé onemocnění slinivky a díky zvolené stimulaci jsem měla krásný počet vajíček. Punkce, samotný ET.. Ano byla jsem nervózní, i partner samozřejmě, ale ten personál byl vždy tak dobře naladěný a sestřičky usměvavé. Jinak jako koordinátorku jsem měla paní Tlustošovou - perfektní baba!

Takže nám více vyhovoval ten osobnější přístup. Vyhovovalo mi, že jsem nahlásila začátek MS, druhý den začala píchat hormony a ten den na večer (v neděli) volala koordinátorka, zda je aplikace OK, jestli je mi vše jasné, jestli jsem s perem (Gonalem) neměla problémy.

Co bych ještě chtěla zmínit, tak se mi líbil přístup primáře ve smyslu, že prostě věděl, jak má s tím mojim chlapem mluvit. Prostě věděli jsme, že to přirozeně nepůjde, ale jeho mužské ego bylo velmi raněno tím, že prostě problém je na jeho straně… Když jsme pak jeli domů, tak mi chlap sám od sebe řekl, že z toho má dobrý pocit a v tu chvíli jsem si byla jistá našim rozhodnutím pro tuto kliniku.

Nyní jsem v 5. měsíci těhotenství a čekáme holčičku.. :srdce:

Jinak určitě není na škodu si těch center obejít více - vesměs teď mají konzultace zdarma a udělat si svůj názor, kde se cítíte dobře. :)

Tak přeji hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2699
17.11.20 19:05
@Anonymní píše:
Co se týče Heliosu a mé jedné zkušenosti, tak tam bych já nešla. Když jsem řešila IVF, tak mi moje gynekoložka doporučila Reprofit. Jak já i ona sama máme „od nich“ děti. Byly jsme spokojené.

Souhlasím s anonymem ohledně Heliosu - neslyšela jsem vůbec dobré recenze. Neumí nastavit správnou stimulaci (když koukneš do diskusí, tak to určitě dohledáš, četla jsem tu před rokem docela obsáhlou diskusi).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama