Reklama

Poraďte, prosím - školka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

markeeetka20
Kecalka 106 příspěvků 11.01.17 13:41
Poraďte prosím školka

Ahoj maminky, prosím o Váš názor. V září jsem dostala nabídku od paní ředitelky ze školky, že nově berou i 2,5 leté a jestli chci tak že mi vezmou syna od ledna jakmile dosáhne věku, že mají volné místo. Nabídku jsem ráda přijala, protože březen-duben čekáme přírustek, že si zvykne postupně do té doby…Jinak podotýkám že syn je společenský k dětem, umí sám pít, dm chodí na nočník, když chce a má hlad tak i sám pofifrá v jídle. No a k věci.. Od pondělí nastoupil na 4 hod. dopoledne. První den: nebrečel, nepočůral se, hrál si, ale nechtěl na záchod čůrat, nepil, nejedl. Druhý den: rozhodoval se mezi dveřmi zda jít nebo ne, ale opět nebrečel, nepočůral se, hrál, ale nejedl, nepil, a nevyčůral se, jen se chodil dívat říkala paní učitelka. Dneska: do třídy nechtěl, tak si ho vzala učitelka, ale přes okno jsem viděla že neplakal, bylo mi řečeno že dnes pofňukával, nepočůral se, nebrečel, ale zase nepil nejedl, neseděl u stolečku a nečůral. Jedna paní učitelka mi říkala, že si musí zvyknout, že v pohodě zatím, snad jen to čůrání, že venku milionový a dnes mě ta druhá paní učitelka uplně odzbrojila, ať už ho tam nedávám, že není absolutně připravený pro školku, zda vůbec umí pít z hrnečku apod.( pije jen ze skleničku nebo hrnku od roku). Teď jsem na vážkách co mám dělat, vzít ho po třech dnech, nebo bojovat ať to zkusí aspoň třikrát týdně dopoledne…Ráno dosnídá v 7.45 doma, v 8 je ve školce a v 8.30 už mají sváču, tak logicky hlad ani žízeň třeba nemá, ale nechce zkusit ani oběd, ten podotýkám dostane hned ve 12 doma, když si ho vyzvednu..Ptala jsem se jí, zda v září všechny děti co nastoupí nebrečí a hned jí a pijí, bylo mi řečeno že ano, ještě podotknu že tato učitelka mi to už vzkazovala v pondělí po 3 hodinách, že není připraven. Působí to na mě, jako jsi těhotná, stejně jsi doma a budeš, tak plať místo, ale nedávej nám ho tady ať máme klid. Možná jsem jen zklamaná a zaujatá, tak prosím o Váš názor, zda by jste vydržely a zkoušely či nikoli… Děkuji za každou odpověď a i za to, že jste to dočetly až sem…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 66640 příspěvků 11.01.17 13:46

Já tě nepotěším, nechápu, proč má být 2,5leté dítě ve školce, když má mámu doma :nevim:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 11.01.17 13:47

Pokud bych viděla, že to dítěti nesvědčí, tak bych si ho nechala doma. Některé děti prostě nejsou tak v pohodě a potřebují času víc, i u nás učitelky říkají, že nejlepší věk je tak 3,5 roku :nevim:

Dcera byla zvyklá od roku v kolektivu, do školky přestup úplně v pohodě a je v pohodě doteď.

BohunkaP
Extra třída :D 14897 příspěvků 11.01.17 13:51

Tak, tady ale není problém v dítěti - že by do školky nechtělo, špatně ji snášelo apod.

Tady je zřejmě problém v paní učitelce, která má pochopitelně s novým, takto malým dítětem spoustu práce navíc. Ředitelka se jí téměř jistě v tomto směru na názor neptala…

V tuto chvíli, v takto popsané situaci bych já osobně rozhodně vydržela a dítě ze školky nebrala.

Saffiraa
Závislačka 3715 příspěvků 11 inzerátů 11.01.17 13:53

Ahoj, pro syna je to těžké, nastoupil do už „zajetého“ kolektivu, je tam nejmladší a potřebuje hodně velkou dopomoc. A pokud učitelka není vstřícná, tak to lepší nebude. :-(

smurfka
Nadpozemská drbna 29410 příspěvků 11.01.17 13:55

Nechala bych tak měsíc..to je běžná zvykací doba..pokud ani po měsíci se nic nezmění tak bych vzala a dala až příští rok..

Kriss Tina
Závislačka 4734 příspěvků 11.01.17 13:57

Ja osobne bych takle dite do skolky dala jenom kdyby nebylo jiny reseni a musela sem do prace, kdyz budes dal doma s miminkem tak bych nechala i toho starsiho, pride mi to blbost davat tam takle maly dite a sama sedet doma. Ja sla do skolky v 5 letech protoze mama byla doma s mladsi segrou…

markeeetka20
Kecalka 106 příspěvků 11.01.17 13:58
@terinka4444 píše:
Já tě nepotěším, nechápu, proč má být 2,5leté dítě ve školce, když má mámu doma :nevim:

Protože je rádo mezi jinými dětmi, hračkami a doma ho nebaví domácí povinnosti a evidentně se nudi…akorat ještě nebyl holt bez mamky, myslela jsem že by mu školka prospela, přeci jen ram dělají věci, co ja bych sním doma nedělala.. Ale bylo mi jasné, ze se tady najdou takové jako ty

Malto
Kecalka 461 příspěvků 11.01.17 13:58

Postupovala bych stejně, měsíc zkušet, když by to nešlo tak odložit n apozději přijetí.

smurfka
Nadpozemská drbna 29410 příspěvků 11.01.17 13:59
@markeeetka20 píše:
Protože je rádo mezi jinými dětmi, hračkami a doma ho nebaví domácí povinnosti a evidentně se nudi…akorat ještě nebyl holt bez mamky, myslela jsem že by mu školka prospela, přeci jen ram dělají věci, co ja bych sním doma nedělala.. Ale bylo mi jasné, ze se tady najdou takové jako ty

taky jsem doma s mladší a starší už je druhý rok ve školce ( šel ve 3 letech ), nic si z toho nedělej..proč by měl být doma, potřebuje jiné děti, potřebuje společnost, potřebuje se učit návyky ve společnosti..zkus ho tam ještě nechat..nemuže si zvyknout za týden…a když to bude stejné ještě v unoru, tak bych ho dala znova až od září.

markeeetka20
Kecalka 106 příspěvků 11.01.17 14:03
@Kriss Tina
@Kriss Tina píše:
Ja osobne bych takle dite do skolky dala jenom kdyby nebylo jiny reseni a musela sem do prace, kdyz budes dal doma s miminkem tak bych nechala i toho starsiho, pride mi to blbost davat tam takle maly dite a sama sedet doma. Ja sla do skolky v 5 letech protoze mama byla doma s mladsi segrou…

Sedím doma 3 hodinky dopo bez něj, a začala jsem chystat výbavičku a dodelavat resty, protože syn je dost náročný na pozornost a věnování se. Ve skolce je jen od 8-11.45. Myslím, ze s miminkem, na něj budu mit ještě mene času..

cverunka
Ukecaná baba ;) 2492 příspěvků 11.01.17 14:05

Já osobně bych dítě do školky nedala, pokud bych byla doma, ale to je můj názor. Jinak pokud máš pocit, že syn školku potřebuje a chceš aby tam chodil, ještě bych vydržela. Dcera je ve školce již 2. rokem a taky nejí. Občas do něčeho zobne, prostě nikdy nebyla jedlík..Když má hlad, dojí se doma.

Alyss1
Závislačka 2765 příspěvků 10 inzerátů 11.01.17 14:08

Takhle male dite bych dala do skolky jen pokud by to bylo nezbytne nutne. To ze nebreci neznamena, ze je to ok. Potrebuje mamu, nech ho doma. A nekdy je treba myslet i na to, ze ty ucitelky videly hodne deti a vi co rikaji:)

MartinaIrena
Echt Kelišová 9970 příspěvků 11.01.17 14:09
@markeeetka20 píše:
@Kriss TinaSedím doma 3 hodinky dopo bez něj, a začala jsem chystat výbavičku a dodelavat resty, protože syn je dost náročný na pozornost a věnování se. Ve skolce je jen od 8-11.45. Myslím, ze s miminkem, na něj budu mit ještě mene času..

Tak timhle prispevkem jsi me odzbrojila. Promin, ale proc sis teda porizovala druhe dite tak brzo po prvnim, kdyz je narocne? Skolka je primarne zarizeni pro predskolni vzdelavani, ne odkladiste narocnych deti. Nechala bych si syna doma.

markeeetka20
Kecalka 106 příspěvků 11.01.17 14:09
@smurfka píše:
taky jsem doma s mladší a starší už je druhý rok ve školce ( šel ve 3 letech ), nic si z toho nedělej..proč by měl být doma, potřebuje jiné děti, potřebuje společnost, potřebuje se učit návyky ve společnosti..zkus ho tam ještě nechat..nemuže si zvyknout za týden…a když to bude stejné ještě v unoru, tak bych ho dala znova až od září.

Díky, tak jsem to mela v plánu, jestli se začne postupne zlepšovat, kdyby se videlo ze jo, tak nechat jinak vzit a nehrotit, jen me dostala dneska ta učitelka, mluvi to od prvního dne, myslím ze 3 dopoledne je krátká doba aby se adaptoval, ale zase nechci byt krkavci matka co ze me udělala a ja si ji rozhádat, aby se pak mstila třeba..preci nez si zvykne na 20 deti, 3 nove dospěle, atd…no jsem z toho špatná…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama