Poraďte - jak chovat želvu

471
29.7.13 20:23

Poraďte - želva!!!

Ahoj holky…
naše roční dcera dostala k prvnímu roku od známých želvu (super nápad)… Takže než ona jsem jí dostala vlastně já. No je to normální suchozemská želva asi 3 roky stará. Leze tady v akvariu a kouká na mě. Otázka teda je co s ní? Vůbec nevím co a jak. Jak se o ní starat, čím jí krmit. Jak jí udělat útulné bytí a tak prostě všechno. Proto se ptám vás jestli někdo doma něco podobnýho máte tak co s tím??? :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1477
29.7.13 20:26

Ahoj toto je super stránka. Vše tam najdeš :-) http://mojezelva.mypage.cz/…rani-o-zelvu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10854
29.7.13 20:32

Nejlepší info najdeš tady http://www.suchozemske-zelvy.cz/ důležitý je uv světlo, hlídat potravu (obsah fosforu a vápníku) a teplo (žárovka)
hodně štěstí při správné péči se dožijí hodně :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.7.13 20:36

Máme asi 3 roky želvu - byla veliká jako krabička od sirek - ted už je veliká jako asi jako malý bochník chleba :lol: V létě ji máme na zahradě v dřevěné ohrádce normoš na trávě a v malé ohrádce písek a misku z vodou, a udělaný přístřešek - přes zimu ve velikém akváriu se světlem - musí se jí svítit - tam má písek, dutý kmen ve kterém spí se senem, aby měla peřinku a kámen nad kterým svítí světlo kde se vyhřívá. Na zemi je písek - to mají rady…
K jídlu - kup i granule po želvy, má ráda pampeliškové listy, jetelík, salát, zelí, okurka, občas jablko, třešen, jahoda, vajíčko na tvrdo i se skořápkou…a obecně jakékoliv bíložluté květy.

• Nahlásit
  • Citovat
13312
29.7.13 20:39

Vyražte k veterináři, ten vám se vším poradí, já to měla udělat jako první věc. A né něco vyčítat na netu, nebo v knížkách on během 15ti minut želvu prohlédne a poradí. Nám dal speciální vápník, který jsem dávala do koupání a želvičce to opravdu prospělo, krásně se jí zabarvil krunýřek a bylo vidět, že jí to dělá dobře. To Ty nikdy nezjistíš, jestli je třeba jí speciálně nějak upravit stranu jí na míru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
471
29.7.13 20:40

Já sem zítra přidám fotku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13312
29.7.13 20:40
Jablko, třeba nám vůbec nedoporučoval, že jí to z těla odvádí vápník :nevim: takže i když má jablíčko ráda, dávám velice málo a to opravdu jen svátečně.
@Anonymní píše:
Máme asi 3 roky želvu - byla veliká jako krabička od sirek - ted už je veliká jako asi jako malý bochník chleba :lol: V létě ji máme na zahradě v dřevěné ohrádce normoš na trávě a v malé ohrádce písek a misku z vodou, a udělaný přístřešek - přes zimu ve velikém akváriu se světlem - musí se jí svítit - tam má písek, dutý kmen ve kterém spí se senem, aby měla peřinku a kámen nad kterým svítí světlo kde se vyhřívá. Na zemi je písek - to mají rady…
K jídlu - kup i granule po želvy, má ráda pampeliškové listy, jetelík, salát, zelí, okurka, občas jablko, třešen, jahoda, vajíčko na tvrdo i se skořápkou…a obecně jakékoliv bíložluté květy.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
29.7.13 20:43

Známí jsou asi padlý na hlavu…já bych tento dárek striktně odmítla. Želvu máte nadosmrti, žije velice dlouho. Zřejmě ji známí dostali a záhy se jí takto dárkově zbavili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13312
29.7.13 20:46
Ale přijde mi divné, jak to je s papíry. Já mám želvičku ze zverimexu a dostala jsem na ní normálně nějaké spešl papíry a musela jsem jí zaregistrovat na úřadě životního prostředí. A tady když jí dávají jak horký brambor :nevim:
@pannda píše:
Známí jsou asi padlý na hlavu…já bych tento dárek striktně odmítla. Želvu máte nadosmrti, žije velice dlouho. Zřejmě ji známí dostali a záhy se jí takto dárkově zbavili.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
29.7.13 20:53

@Elen8 Hm, svatá pravda…nesmí se s nimi obchodovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
29.7.13 20:55

Každá legálně chovaná želva v zajetí musí mít vystavený tzv. průkaz původu – registrační list (pro jednoduchost budu používat označení tzv. „Bílý papír“), kterým majitel dokládá původ exempláře. Na tomto registračním listu je vyznačeno jméno a adresa chovatele, a to včetně všech předchozích majitelů želvy a její základní identifikační údaje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13312
29.7.13 20:58
Tak, tak napadá mě jestli třeba zakladatelka ví, co má vlastně za druh želvičky aby dle toho nastavila podmínky v terárku. Teplotu atd… No dle mého jediná dobrá rada je jít k tomu veterináři :nevim:
@pannda píše:
Každá legálně chovaná želva v zajetí musí mít vystavený tzv. průkaz původu – registrační list (pro jednoduchost budu používat označení tzv. „Bílý papír“), kterým majitel dokládá původ exempláře. Na tomto registračním listu je vyznačeno jméno a adresa chovatele, a to včetně všech předchozích majitelů želvy a její základní identifikační údaje.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10854
29.7.13 22:16

Želvy podléhají cites, měla by mít papíry a želvu přihlásit, teda ookud jde opravdu o suchozemskou :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
471
30.7.13 07:28

Jo nějaký papíry jsme k ní taky dostali. A na krunýři má ještě zbytek nějakýho čísla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6702
30.7.13 07:50

@luci.hor ahojky. Ja mam taky suchozemskou zelvu. Taky byla mrnava, kdyz jsme ji privezli. Od pana co ma stranky www.euzelva.cz, nejaky pan Junek. Jinak nekdo tu psal, ze dava ovoce, jablka, okurku. Tak to v zadnym pripade. Kdyz ji budes takhle krmit, jen ji ublizis. Nebude mit krasne kulatej krunyr, ale bude hrbolaty a celkove ji nebude moc dobre. Jinak na tech papirech cites urcite mas napsano jaky je to druh. A podle toho uz muzes resit co a jak. A na vyse jmenovanych webovkach se dozvis fakt vsechno a muzes komunikovat s chovatelem. Se vsim velmi rad poradi. :-). Tak at se dari zelvicce i vam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama