Pořídit ke štěněti druhé štěně?

957
9.6.20 12:52

Pořídit ke štěněti druhé štěně?

Ahoj holky, máme doma půl roční štětě a rádi bychom mu pořídili parťáka. Ale nevím, zda si dvě stěňata k sobě sednou. Momentálně máme jack russel teriéra. Je hodný, poslušný, klidné povahy. Šli byste do toho, nebo raději počkat. Děkuji za radu zkušených pejskařů. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17393
9.6.20 12:58

Spis bych poridila driv, štěně si snáz zvyká, dospělý pes pak další štěně prijmout nemusi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1066
9.6.20 13:03

Máme taky fenku a psa. Fenka je starší cca o půl roku a už to bylo na hraně, naštěstí štěně přijala, měla tenkrát falešnou březost tak se to hodilo, přijala ho za miminko, teď jsou parťáci. Už bych jednoho psa nechtěla, dva jsou super. Teď když jsou doma sami tak jde vidět že to spolu perfektně zvládají i když na to nebyli zvyklí ( byla jsem doma se synem)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50983
9.6.20 13:04

@pocker k půlročnímu ne. K 2 letému je to fajn. my máme 4letou, 2 letou a roční :lol:. Ale jde o klidné plemeno. Vše jedna rasa tak si spolu vyhrají ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14517
9.6.20 13:08

Počkejte až úplně dospěje, nevím, kdy mají JRT pubertu, ale opravdu pořádně ho vychovejte, možná se ještě bude povahově trochu měnit. Na nového psa bude pak mít velký vliv a nemyslete si, že se od něj naučí povely, ale hlavně to, co vám vadí. :mrgreen: Jinak obecně štěně ke štěněti není dobrý nápad, pokud se s nimi nepracuje často odděleně. Přirozeně totiž přimknou víc k sobě než k pánovi, protože si vždycky budou rozumět o něco víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3201
9.6.20 13:20

Udělala jsem to stejně. I věkově.. Jsou to nejlepší kámoši. :) za mě je horší pořizovat štěně k dospělému psu.. To si pak nemusí sednout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2693
9.6.20 13:20

Za mě ne. Vychovat psa chce čas a mit dvě štěňata, jde výcvik o dost hůř. Navíc jrt…doplnim, ze pak budete mit dva seniory. Pockala bych 3-5 let. Až bude prvni pes dospělý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1531
9.6.20 13:31

Ano, počkat, ideálně mít mezi nimi rozdíl aspoň rok a půl, lépe dva roky.. Dobře vycvičit a vychovat staršího pejska a pak se věnovat steneti.. Dvě štěňata spolu vytvoří smečku a bude se s nimi hůře pracovat, méně k vám prilnou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
957
9.6.20 13:34

@mackA159 Toho se právě taky bojím, že si dospělí pes huř zvykne na stěně, když bude zvyklí na svůj klid. Ale jak říkám, nevím co s ním udělá puberta.. Zatím je klidný, což u J. R. nebývá zvykem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3201
9.6.20 13:38
@pocker píše:
@mackA159 Toho se právě taky bojím, že si dospělí pes huř zvykne na stěně, když bude zvyklí na svůj klid. Ale jak říkám, nevím co s ním udělá puberta.. Zatím je klidný, což u J. R. nebývá zvykem.

Stímhle plemenem nemám zkušenost.. Mám ovčáka, a biewer teriéra. Oboum jsme se teda museli věnovat zvlášť skrz vycvik.. Taky to promysli skrz peníze. Kvalitní granule, očkování atd… Jinak musím říct, že ovčák (fena) je dominantní už od štěněte.. Druhého psa přijala v pohodě. Ale od mojí mámy staršího, na toho je vysazena právě od mala..podle mě je to prostě povahou :think: naopak biewer se snese s každým :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.6.20 16:07

My jsme pořídili štěnátko až ke staršímu pejskovi, když byl vychovanej. A bylo to hodně znát, že ten starší ho jakoby vychovával - párkrát zavrčel, učil ho co si může dovolit co ne, ale jinak opečovával, bránil a hrál si s ním. Na druhou stranu pokud si jste jistý, že zvládnete dvě štěňátka, tak proč ne.. vyhrajou si spolu :) jen to budou pořádný neřádi asi :lol: Já bych do toho osobně asi nešla ale a raději ke staršímu.. a dřív než pořídit se párkrát setkat, abyste věděli že si sednou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.6.20 17:59

My máme u sebe dvě fenky, sestry. Všichni nám ze začátku říkali, ze to je blbost a he je určitě musíme dat od sebe. Já je zachránila z jedné osady již ve 2 týdnech, protože jinak by je rodiče snědli (nebyli krmeni). Tak sem si je zamilovala ze jsem je nedokázala dat pryč :think: ikdyz ro bylo občas Krušné, vždy jde vše naučit. Každý problém je řešitelný a ikdyz by si zprvu nesedli, pomohlo mi spousta internetových videí a přímá konzultace na cvicaku :relaxed:️ Když jsem odešla z domu někam, byly spolu, vyhrály si a já nebyla špatná z toho, ze tam budou chvíli beze mě. Takže za mě určitě doporucuju, oes je hned víc šťastnější po boku parťáka, a vy se nasmeje :D te taky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6773
12.6.20 22:22

Dva psi jsou určitě super, že mají parťáka, když je páníček pryč.

Ale určitě ne dvě štěňata. Nejdřív dobře vychovat prvního a pak teprv pořídit štěně.
V kombinaci pes-fena se i dobře snesou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama