Porod bez manžela

Anonymní
13.4.20 08:27

porod bez manžela

Ahoj,

za 3 týdny mám termín a mám nervy v kýblu. Před 5 lety jsme rodila poprvé, porod byl velmi traumatizující, chodila jsme pak i na terapie, abych se strachu z dalšího porodu zbavila, nakonec po 4 letech jsme to zkusili a vyšlo to, takže mě čeká 2. porod, jsem z toho na nervy, ale drřelo mě, že celou dobu bude u mě manžel, je taková moje skála, jen jeho přítomnost mi pomáhá a vlastně jsme do toho šla s tím, že tam bude, nikdo nemohl čekat co přijde - koronavirus a zákaz otců u porodu..

u mého porodu bylo špatně vše, mnoho komplikací, ohrožení mě i života dítěte, špatný personál, vlastně jediné co bylo dobré, že tam byl můj muž a pomáhal mi, skoro jsme tam omdlela a asistentka nikde, chodila co půl hodinu, když jsme na ni pípala pčišla a seřvala mě, že maji mnoho práce, že at si prodýchávám a odešla, já se pak skácela, takže ještě že tam byl muž..fakt mi pomáhal, bylo mi tak zle, že bylo velmi uklidnující tam mít někoho, kdo pomáhá, povzbuzuje a prostě tam je..navíc personál byl opravdu neskutečně ošklivý, zlé řeči, povýšené chování, nerespektování - a to jsme neměla žádný porodní plán, nejsme žádná takováí, co si něco vydupává, když jsme rodila, mli hodně rodiček a pořád mi vnucovali nějaké léky na urychlení, aby mě měli z krku, já už úak neměla sílu se s nima pořád přít, takže muž to vše vyřizoval, doktor byl velmi arogantní a když jsme při vyšetření, kdy mě vyšetřoval při kontrakci zařvala bolestí mi řekl, at se laskavě uklidním a neřvu mu tady nebo když jsme pak už unavou usínala a neměla sílu tlačit mi zas řekl, že nespolupracuji a že takhle on porody nevede, aby ještě musel mi pořád dokola říkat at tlačím, že mám laskavě se trochu snažit..atd..tak jsm ebyla ráda za muže, který ho trochu srovnal..ja na to neměla a těma jeho nepříjemnýma řečma, bylo mi akorát uzko, do toho špatne ozvy a žádné informování co se děje, jakoby s emě to ani netýkalo a pak další veci komplikace po porodu atd…

před 10 lety jsme trpěla panickou poruchou, uspěšně to mám za sebou, ale od chvíle co vím, že si tim porodem projdu sama, mám jinou nemocnici, to je jasne, ale hrozný strach..vim, že mi nic jiného nezbývá, ale zase cítím,. že se mi rozjíždí panicka porucha, mívám uzkostné stavy a bojim se, že se to zas rozjede..a představa ještě porodu v roušce, bojim se, že to neudýchám, navíc pokud mě popadne PP, kdo tu poruchu zná, chápe..to má člověk pocit, že se dusí, umírá, kolabuje..

prostě chápu, že s tim opatřením nic nezměním, že to tak je, ale nevim jak se s tim vyrovnat, jsme uplně vykolejená a samotného termínu se bojim jako čert kříže, navíc ještě pokud budu v uzkosti a personál bude na mě řvát, že se mám uklidnit atd..že fakt zkolabuju a dopadne to špatně..nemůžu se té obavy zbavit..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4164
13.4.20 08:31

Vy jste si hlavne nemeli vubec pořizovat druhe dite kdyz jsi tak labilni. Co teprve s tebou udelaji poporodni hormony.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2853
13.4.20 08:32

A proč si nepožádáš o císaře? Tobě by určité velmi rádi vyhověli, to mi věř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2853
13.4.20 08:33
@Kaileee píše:
Vy jste si hlavne nemeli vubec pořizovat druhe dite kdyz jsi tak labilni. Co teprve s tebou udelaji poporodni hormony.

Jo, to bylo taky první, co mně napadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12001
13.4.20 08:37

Musíš se uklidnit, sama sebe nervuješ dopředu, a to ti teda moc nepřidá. Zažádej si o císaře a bude vše v klidu a bez nervů :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2546
13.4.20 08:37

Chápu tě, ale to zvládneš, máš možnost kontaktovat nějakého psychologa či psychiatra? asi bych kontaktovala i porodnici, předpokládám, že PP máš v anamneze..kamarádka taky měla poporodní trauma a dostávala se z toho nějaký čas, ted už má 3 děti a dala to, naštěstí nemusela řešit tuto situaci, je fakt, že manžel u porodu ji velmi ulehčil..ale i tak, před druhým porodem, i když měla muže tam, byla hrozně v nervu, ale chodila dál na terapie a terapeut ji pomohl si tim projít, určitě znáš nějaké techniky na prodýchávání, když tě chytne uzkost..věřím, že to dáš a bude dobře, mysli na to, jak pak budeš doma a bude se o tebe muž starat a starší dítko hladit miminko.. :kytka: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33750
13.4.20 08:38
@Anonymní píše:
Ahoj,

za 3 týdny mám termín a mám nervy v kýblu. Před 5 lety jsme rodila poprvé, porod byl velmi traumatizující, chodila jsme pak i na terapie, abych se strachu z dalšího porodu zbavila, nakonec po 4 letech jsme to zkusili a vyšlo to, takže mě čeká 2. porod, jsem z toho na nervy, ale drřelo mě, že celou dobu bude u mě manžel, je taková moje skála, jen jeho přítomnost mi pomáhá a vlastně jsme do toho šla s tím, že tam bude, nikdo nemohl čekat co přijde - koronavirus a zákaz otců u porodu..

u mého porodu bylo špatně vše, mnoho komplikací, ohrožení mě i života dítěte, špatný personál, vlastně jediné co bylo dobré, že tam byl můj muž a pomáhal mi, skoro jsme tam omdlela a asistentka nikde, chodila co půl hodinu, když jsme na ni pípala pčišla a seřvala mě, že maji mnoho práce, že at si prodýchávám a odešla, já se pak skácela, takže ještě že tam byl muž..fakt mi pomáhal, bylo mi tak zle, že bylo velmi uklidnující tam mít někoho, kdo pomáhá, povzbuzuje a prostě tam je..navíc personál byl opravdu neskutečně ošklivý, zlé řeči, povýšené chování, nerespektování - a to jsme neměla žádný porodní plán, nejsme žádná takováí, co si něco vydupává, když jsme rodila, mli hodně rodiček a pořád mi vnucovali nějaké léky na urychlení, aby mě měli z krku, já už úak neměla sílu se s nima pořád přít, takže muž to vše vyřizoval, doktor byl velmi arogantní a když jsme při vyšetření, kdy mě vyšetřoval při kontrakci zařvala bolestí mi řekl, at se laskavě uklidním a neřvu mu tady nebo když jsme pak už unavou usínala a neměla sílu tlačit mi zas řekl, že nespolupracuji a že takhle on porody nevede, aby ještě musel mi pořád dokola říkat at tlačím, že mám laskavě se trochu snažit..atd..tak jsm ebyla ráda za muže, který ho trochu srovnal..ja na to neměla a těma jeho nepříjemnýma řečma, bylo mi akorát uzko, do toho špatne ozvy a žádné informování co se děje, jakoby s emě to ani netýkalo a pak další veci komplikace po porodu atd…

před 10 lety jsme trpěla panickou poruchou, uspěšně to mám za sebou, ale od chvíle co vím, že si tim porodem projdu sama, mám jinou nemocnici, to je jasne, ale hrozný strach..vim, že mi nic jiného nezbývá, ale zase cítím,. že se mi rozjíždí panicka porucha, mívám uzkostné stavy a bojim se, že se to zas rozjede..a představa ještě porodu v roušce, bojim se, že to neudýchám, navíc pokud mě popadne PP, kdo tu poruchu zná, chápe..to má člověk pocit, že se dusí, umírá, kolabuje..

prostě chápu, že s tim opatřením nic nezměním, že to tak je, ale nevim jak se s tim vyrovnat, jsme uplně vykolejená a samotného termínu se bojim jako čert kříže, navíc ještě pokud budu v uzkosti a personál bude na mě řvát, že se mám uklidnit atd..že fakt zkolabuju a dopadne to špatně..nemůžu se té obavy zbavit..

Budeš ordit už podruhé, víš, o čem to jde. Pokud budeš spolupracující rodička, tak není důvod, aby na tebe někdo zvyšoval hlas, Jo, když jde o vteřiny, můžete se stát, že personál trochu houkne, protože se mu v porodních cestách dusí dítě. S tímto bolestímských postojem to dobrý rychlý porodu asi nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2546
13.4.20 08:39
@ropucha 02 píše:
Jo, to bylo taky první, co mně napadlo.

a proč by nemohla, myslíš, že je jediní, která má třeba nějaké poporodní trauma? nic oni nevíš, ale víš, že by neměla mít druhé :zed: to, že prožívá tyto emoce je normální, je jen třeba s nimi umět pracovat, nepíše, zda stále má nejaké terapie, je možné, že kvůli koroně ted žádné nemá, což je prostě problém, tuhle situaci nemohl nikdo očekávat, je to vyjimečná situace, místo, abyste ji uklidnili, což spíš potřebuje tu píšete vyplody o tom, jak neměla mít druhé :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
13.4.20 08:40
@Kaileee píše:

Nechci být zlá, ale asi se tady k tomu přikláním. Já jsem měla z porodu také obrovský strach a respekt, ale tohle mi příjde opravdu až moc. Pokud bych takto zle snášela porod, prostě bych už do toho nešla a nechtěl by ani manžel. Muselo to pro něj být náročné. A mě teda taky chodila kontrolovat asistentka po půl hodině, rodila jsem ve velké nemocnici, kde jely porody jeden za druhým. Ten čas tam prostě nebyl.Jsem dost citlivá, ale zase jsme to oba s mužem chápali, že tam rodí i jiné maminky a potřebují také péči. Teď mě čeká porod za 3 měsíce, manžela tam nechci. Chci tam být sama, nemíním ho stresovat, měla jsem pocit, že mu to minule úplně nebylo příjemné. Nedal nic najevo, byl supr, ale tak..znám ho nějaký pátek. Ale teď nezbývá než to zvládnout, určitě to půjde..Jako je to jen můj názor, co bych dělala třeba já, pokud bych to prožila. Uz bych to znova nechtěla riskovat.Zas ale obdivuji to, že jste do toho šli znovu. Já bych na to asi už neměla.

Příspěvek upraven 13.04.20 v 08:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2853
13.4.20 08:43
@astoret píše:
a proč by nemohla, myslíš, že je jediní, která má třeba nějaké poporodní trauma? nic oni nevíš, ale víš, že by neměla mít druhé :zed: to, že prožívá tyto emoce je normální, je jen třeba s nimi umět pracovat, nepíše, zda stále má nejaké terapie, je možné, že kvůli koroně ted žádné nemá, což je prostě problém, tuhle situaci nemohl nikdo očekávat, je to vyjimečná situace, místo, abyste ji uklidnili, což spíš potřebuje tu píšete vyplody o tom, jak neměla mít druhé :roll:
Ááá, zakladatelka se nám ozvala, viď?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14921
13.4.20 08:44
@Kaileee píše:

I já sdílím tvůj nazor :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2546
13.4.20 08:45
@Lucylla1 píše:
Nechci být zlá, ale asi se tady k tomu přikláním. Já jsem měla z porodu také obrovský strach a respekt, ale tohle mi příjde opravdu až moc. Pokud bych takto zle snášela porod, prostě bych už do toho nešla a nechtěl by ani manžel. Muselo to pro něj být náročné. A mě teda taky chodila kontrolovat asistentka po půl hodině, rodila jsem ve velké nemocnici, kde jely porody jeden za druhým. Ten čas tam prostě nebyl.Jsem dost citlivá, ale zase jsme to oba s mužem chápali, že tam rodí i jiné maminky a potřebují také péči. Teď mě čeká porod za 3 měsíce, manžela tam nechci. Chci tam být sama, nemíním ho stresovat, měla jsem pocit, že mu to minule úplně nebylo příjemné. Nedal nic najevo, byl supr, ale tak..znám ho nějaký pátek.

nj, nahlížíš na to ze sve strany, ty tam třeba chceš být sama, já bych třeba nechtěla, muj muž z toho na nervy nebyl, užíval si to, vím, že kdyby tam nemohl být, že by mu to bylo moc líto, já bych to sama zvládla, ale chápu, že nekdo to má jinak, mám kamarádku, která taky měla poporodní trauma a měla terapie a chtěla moc druhé, začali s eo druhé snažit 5 let od porodu..celé těhotenství chodila na terapie, těsně před porodem taky, i když se zdálo, že to má za sebeou, s blížícím se řasem byla nervozní, ale tohle je prostě jiné, myslim, že i ona by zpanikařila, kdyby ji zničehonic skončili terapi a přišla o možnost mít muže u porodu..

zakladatelko, jak to máš s terapeutem, máš to ukončené či chodíš? pokud kvůli koroně nemáš, nelze mu aspon zavolat, přes scype..?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2546
13.4.20 08:48
@ropucha 02 píše: Ááá, zakladatelka se nám ozvala, viď?

já nejsme zakladatelka, mám 1 dítě a žiju v zahraničí, tady otcové stále k porodu můžou, ale kamarádka si prošla něčím podobným, tak do toho trochu vidím a chci zakladatelku spíš podpořit, k čemu ji bude 3 týdny před porodem v tomhle stavu, že ji píšete, že druhé neměla mít? v čem ji to pomůže? ale co čekat na tomto servru jiného, že..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1463
13.4.20 08:51

Švagrová má před porodem, žádné trauma nemá a je z toho taky hrozně špatná, je teda prvorodička, ale řekla bych, že je taky velmi nervozní, takových bude víc, přece jen, ten otec u porodu udělá své, drž se, dáš to, až to přijde, nebude čas myslet jak to dáš, prostě to dáš! držím palce a gratuluji k druhému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
900
13.4.20 08:53
@Kaileee píše:

Nezlob se, sice je pravda, že paní působí velmi nevyrovnaně, ale Ty jsi zas neměla psát takový komentář. Názor chápu, ale nikomu tady nepomůže, nic nezmění a akorát může někoho zranit. Zakladatelka tu žádá o pomoc a podporu a dostane kartáč, typické.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat