Porod KP - rady

60334
25.9.20 11:17

Porod KP - rady

Ahoj, prosím aktuální zkušenosti.. Dítko celou dobu hlavou dolů, teď se ovšem otočilo zadeckem napřed :mrgreen: jsem 36 tt. Vzhledem k věku doporučen ss, čemuž bych se velmi ráda vyhnula - operace se fakt bojím.. Jak probíhal kp porod u vás, co vám pomohlo, co bylo popř jiné?? Čekám 3.ditko, 2× přirozeně, takže v tomto zkušenost mám. I vím, že se může ještě otočit. Zaskočilo mě, že bylo doporučeno rodit 38 tt sekci :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1961
25.9.20 11:23

Verim, ze ma jeste spoustu casu se otocit :) kazdopadne na sekci bych nesla, cekala bych, az se miminko rozhodne prijit na svet samo, aby alespon k tomu dalo impulz, ze uz je pripravene. Cisar se da v pripade komplikaci udelat, ale uz bys alespon vedela, ze byl prcek pripraveny jit ven a netahaji ho ven cisarem brzo :) drzim palce at se rozhodnes jakkoliv, ale ver, ze porod KP se da krasne zvladnou a kdyz rodis uz potreti, tak to muze byt vazne rychlovka :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3565
25.9.20 11:31

Driv se rodilo KP normalně. Mamka je drobeček a odrodila bráchu kp v pohode. Porodníci se toho bojí a chce to nekoho, kdo s tím má zkušenosti. Protoze taky muzes schytar nejakyho mladyho pred atestaci a ten to taky muze rodit poprve…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1078
25.9.20 12:05

Najdi si vstřícnou porodnici a lékaře, který je porodům koncem pánevním otevřený a má s nimi zkušenosti. To je podle mě základ úspěchu.
Jinak, když dítě už bylo hlavou dolů a teď se otočilo, tak bych zkusila porodní asistentku, která umí pracovat s rebozzem.
edit. pokud je jinak vše v pořádku, určitě bych si nenechala sekci plánovat už na 38tt. Proč? 8o Minimálně nechat na miminku, ať se samo rozhodne, kdy chce jít ven. Sekce se dá udělat vždycky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
25.9.20 12:12

Jsem úplně ve stejné situaci. Jsem 38 tt a malá je stále KP. Císaře se dost bojím, takže jsme se s doktorkou dohodli, že zkusíme spontánní vaginální porod, tedy pokud budou stále příznivé podmínky jako váha dítěte a správná KP poloha. Císaře můžou udělat vždy. Doporučuji najít porodnici, kde s tím mají zkušenosti a lékaře, který ví jak se KP rodí. Jinak jsem prvorodička.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2851
25.9.20 12:28

Já bych taky vyčkala. Jestli jsi ochotna rodit KP, tak nemáš co ztratit. A treba se jeste otoci. Zkus nejaky cviky, kontaktuj dobrou PA.. Ja jsem 32tt a mala je taky zadkem dolu. Verim, ze se otoci a kdyz ne, chci rodit i tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9954
25.9.20 12:36

Určitě dobrý porodník a vstřícná porodnice. Já byla tak nějak srozuměná s císařem, ve 35tt mi přeskočilo a rozhodla jsem se zkusit to přirozeně i za cenu, že to skončí akutním císařem. A ve 36+4 mi praskla voda. Doktor dcerku ultrazvukem přeměřil a odhadl váhu na 2,5kg. Nabídl mi, že to lze zkusit, ale doporučená váha je 2,5-3,5 kg a utz se může seknout až o půl kila. Proto mi narovinu řekl, že se mu do toho nechce - že je možné, že bude tříkilová a šlo by to, a že taky může být dvoukilová a je to riziko. Navíc teda ta odteklá voda, to je pro KP taky blbé… Tak jsem se rozhodla neriskovat. Císař nebyl žádná hrůza, zahojilo se to bleskově a nic si nevyčítám - ale musím říct, že ten zážitek porodu mi chybí… Na císaře ve 38tt bych nešla, jedině v případě, že by nebylo možné to zkusit normálně - třeba kdyby byl váhový odhad přes čtyři kila nebo tak…

Není to to, na co ses ptala, ale snad může být i tahle zkušenost užitečná. Držím palce, ať to dopadne, jak si přeješ, a hlavně ať jste v pořádku. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1020
25.9.20 12:38

Muzu se pridat?:) momentalne jsem 33+3 s dvojcatkama a jsou taky KP oba dva…ja stale si stojim za tim rodit prirozene jsem prvorodicks…jelikoz mame pres 2kg uz ted tak mame aspon jedno velke plus a k prirozenemu porodu se neboji ani druhy dr ktery s tim ma dostatek zkusenosti…cs jit nechci pokud nebudu muset ne ze bych se bala ale vim jak se mi spatne hoji rany tak proto..tak uvidime co si mimca vymysli nakonec ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16603
25.9.20 12:40

Jak píšou holky, vstřícná porodnice a lékař nebo PA. V některých se dá domluvit i jejich PA, se kterou pak budeš rodit. Můžeš zkusit někoho, kdo umí s rebozem, a nebo přímo PA, která s tím umí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1618
25.9.20 15:25

Rodila jsem KP jako druhorodicka před 2 lety. Hlavní je najít si dobreho porodníka a porodnici, kde jsou zvyklí rodit KP spontánně. A moc doporučuju trénovat s aniballem, krásně jsem si s ním natrénovala tlačení + zase kde to ve správný čas uvolnit a malej pak vyletěl jak po másle :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
25.9.20 16:18

@dickys Mohu se zeptat, kolik se ti podařilo s Aniballem natrénovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1618
25.9.20 16:28
@Luciiik13 píše:
@dickys Mohu se zeptat, kolik se ti podařilo s Aniballem natrénovat?

Už si nejsem jistá, myslím, že 30cm… Prostě k té „metě“, ke které se má dostat. Ale myslím, že ty centimetry nehrajou takovou roli, spíš ovládání svalů pánevního dna. Hrozně mě u toho druhého porodu Dr chválil, jak hezky tlačím. Před prvním porodem jsem se na nějakou přípravu vyprdla a byla jsem pak asi dost tragická :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
25.9.20 17:58

@dickys Tak snad se mi taky podaří natrénovat těch 30 cm. No jsem zvědavá na to tlačení, přece jenom se říká, že ty porody KP jsou těžší, tak snad mi ten trénink pomůže :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1618
25.9.20 18:57
@Luciiik13 píše:
@dickys Tak snad se mi taky podaří natrénovat těch 30 cm. No jsem zvědavá na to tlačení, přece jenom se říká, že ty porody KP jsou těžší, tak snad mi ten trénink pomůže :D

Budu drzet palce :) Pro mě to bylo o hodně lehčí než první porod hlavičkou. To jsem si fakt sáhla na dno. Oproti tomu syn KP doslova vyletěl a já si jenom řekla cože, už je venku?? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
25.9.20 19:01
@dickys píše:
Budu drzet palce :) Pro mě to bylo o hodně lehčí než první porod hlavičkou. To jsem si fakt sáhla na dno. Oproti tomu syn KP doslova vyletěl a já si jenom řekla cože, už je venku?? :lol:

To je asi sen všech :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama