Muž a porod

924
22.9.20 07:41

Muž a porod

Ahojky, Jak to mate se svými muži, muj by chtěl se mnou jít k porodu, ale me trochu znejistuje, ze nechce se mnou o tom tématu vůbec mluvit, chtěla bych, abychom to spolu trochu probrali, mám i porodní kurz, tak abychom si to třeba i spolu prošli, mám o tom porodu určitou představu, rada bych si sepsala par porodnich prani a samozřejmě mu je i sdělila, ale on o tom nechce ani slyšet a říká mi, abych ho nenutila to se mnou řešit. Tak si rikam, zda je potom vůbec dobry napad, aby to viděl a byl u toho, když o tom nechce ani mluvit :think: :P

já na tom netrvám ani ho netlacim, on říká od začátku sám, ze by chtěl tam byt. Když na to nahodou přijde rec, skončí záhy tím, ze má o porodu jinou představu a naštve se, ze já ji nesdílím :mrgreen:

vim, ze se o tom určitě baví i v praci s chlapama, co u toho byli, protože se mu kolem narodilo spousta miminek, ale rada bych, aby to probral i se mnou, aspon rámcově, aspon jednou a hlavně v klidu :lol:

Jak to vidíte, co s ním? A jak jste to měly vy v tomhle ohledu doma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1254
22.9.20 07:46

Mela jsem porodni plan, manzel tam byl, ale nijak jsme se o jeho roli konkretne nebavili. Proste tak nejak bylo jasny, ze tam bude jako psychicka podpora, pripadne za ucelem, kdyby bylo treba neco komunikovat zdravotnickemu personalu, neco narychlo koupit atd…nevim moc, co s tim tvym chces resit :lol:. Asi to sam tak nejak vstrebava, neni si jistej, jestli to treba zvladne std. Netlacila bych na nej, ono to pak samo vyplyne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5324
22.9.20 07:47

Anonym se ti úplně nepovedl :D my jsme s manželem byli akorát na prohlídce v porodnici aby věděl kam má jít. Porodní plán si pak prober s asistentkou. Chlap nemusí vědět úplně všechno a kór když o tom nechce mluvit. Stačí když pomůže na wc, do sprchy, podá pití apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
22.9.20 07:48

Ahojky :D můj chce být taky u porodu ale jasně jsem mu řekla žádný chození dívat se dolů…budeš stát u hlavy :lol: :lol:,dokonce jsem mu říkala aby jsme se na porod podívali doma na videu nejdřív spolu tak na mě vytřeštil oči že mu bude stačit ten můj :lol: :lol:.Já si myslím že to tam s ním stejně sekne a bude klid :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol:…každopádně mluv o tom před ním co si přeješ, hlavně ty budeš miminko přivádět na svět né on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4844
22.9.20 07:52

On má jinou představu o porodu? On rodí nebo co? 8o Nerodi, jeho představy by mi byly jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
924

Já právě chodím na konzultace k porodní asistentce a máme to vymysleno tak, že v ideálním případě pockame doma, než se porod rozjede, a pak prejedeme do porodnice až na poslední chvíli, pokud tedy nenastane nějaký problém. No a na to doma nějak prisla rec a můj milý hned, ze to neexistuje a ze při první kontrakci pojedem hned a ze mi bude volat záchranku :lol: :roll: :mrgreen: Tak mám právě kapanek obavu, aby nezačal nějak panikarit a případně neměl z toho potom nějaké trauma no :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5885

No u nás to bylo hlavně jiné v tom, že já ani on jsme od porodu neměli jiná očekávání, než že ze mě vyndají zdravé dítě, takže nedocházelo ke kolizím a nemuseli jsme to dlouze prodiskutovávat :mrgreen: V čem se teda liší ty vaše představy? Ty ho chceš nějak aktivně zapojit a on nechce, nebo naopak ty chceš, aby jen tiše stál a plnil pokyny a on se hrne mezi nohy radit doktorovi? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
924
22.9.20 07:57

@Michelle_M :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: no to neeee, spis bych rada, aby věděl, jakou mám představu už driv, aby nevznikl nějaký spor, až to přijde, jelikož máme evidentně každý jinou :lol: třeba už jen o tom, kdy do ty porodnice jet, já chci určitou dobu čekat doma a on by jel nejradši hned :mrgreen: tak aby třeba věděl, ze fakt neporodim sotva stihne nastartovat :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5885
22.9.20 07:58
@Semtex píše:
Já právě chodím na konzultace k porodní asistentce a máme to vymysleno tak, že v ideálním případě pockame doma, než se porod rozjede, a pak prejedeme do porodnice až na poslední chvíli, pokud tedy nenastane nějaký problém. No a na to doma nějak prisla rec a můj milý hned, ze to neexistuje a ze při první kontrakci pojedem hned a ze mi bude volat záchranku :lol: :roll: :mrgreen: Tak mám právě kapanek obavu, aby nezačal nějak panikarit a případně neměl z toho potom nějaké trauma no :mrgreen: :mrgreen:

Aha, tak to zase celkem chápu, asi má o tebe i o mimčo strach a třeba předem v hlavě řeší, co s tebou bude dělat doma sám, pokud se něco začne kazit… Jako samozřejmě ty jsi matka, ty rodíš a máš právo si říct, jak to bude, ale zase na druhou stranu bych se snažila i trošku vyjít vstříct jemu, aby už jen ta samotná představa porodu pro něj nebyla tak stresující, bůh ví jaké scénáře mu jdou hlavou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
22.9.20 07:59

Nemusí mít stejnou představu o porodu, ale aspoň byste si měli ujasnit, jestli tam bude respektovat tvoje přání a bude ti oporou, kdyby cokoli. Ať tě pak nenaštve něčím jako “no tak jim to malé dej, ať si ho odnesou, bonding není důležitý, Pepa to říkal.” Pokud na to má svůj názor a chce ho tam prosazovat, tak ať tam asi raději nechodí. :D Jinak za mě - manželovi jsem vysvětlila jednotlivé body a řekla, proč jsou důležité obecně nebo pro mě. Nakonec bylo dost věcí samozřejmě jinak, s tím jsem počítala. Ale věděla jsem, že mi tam bude oporou a taky byl. Hlavně díky tomu, že jsem věděla, že všechno pohlídá. Držení za ruku bylo to poslední, co bych tam chtěla. Takže záleží, v čem vlastně potřebuješ, aby tam byl k užitku. Jestli ho tam nepotřebuješ, tak může dorazit až na poslední fázi porodu, aby u toho teda byl, a nemusíš se bát, jak budou probíhat ty minuty/hodiny/dny předtím. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
924
22.9.20 08:02
@mackA159 píše:
On má jinou představu o porodu? On rodí nebo co? 8o Nerodi, jeho představy by mi byly jedno.

No jako ono to jedno v podstatě je, ale zas tak úplně ne, když tam chce jít :lol: Já bych byla rada, kdyby aspon trochu věděl, co ho čeká, a byl pokud možno vklidu, on když je nervni, tak já jsem hned taky :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4844
22.9.20 08:06
@Semtex píše:
Já právě chodím na konzultace k porodní asistentce a máme to vymysleno tak, že v ideálním případě pockame doma, než se porod rozjede, a pak prejedeme do porodnice až na poslední chvíli, pokud tedy nenastane nějaký problém. No a na to doma nějak prisla rec a můj milý hned, ze to neexistuje a ze při první kontrakci pojedem hned a ze mi bude volat záchranku :lol: :roll: :mrgreen: Tak mám právě kapanek obavu, aby nezačal nějak panikarit a případně neměl z toho potom nějaké trauma no :mrgreen: :mrgreen:

Pardon, ale tohle teda nechápu. :nevim: Chapu strach, ale dost si rozmysli jestli takovyho chlapa chceš mít u porodu. Zrejme už se znáte delší dobu, a víš jak reaguje ve stresových situacích. Já jsem ráda že můj manžel je v tomhle celkem laxni, a nechal to všechno na mě. On ten porod ani na sále nemusí probíhat v pořádku, a mít tam hrouticiho se chlapa, když se mají starat o rodicku…Niak závratne bych sním neprojednavala porodní plán, spíš bych ho seznámila stím jak si to přeješ. Chci odjet co nejpozdeji, budeš sedět u hlavy. Nesouhlasis? Tak bohužel. V tomhle bych žádné kompromisy nedělala. Jde o to je pohodli, tvojí psychiku, on je v tu chvíli na posledním místě. Jakmile se nebudes cejtit prijemne (brzy v nemocnici místo v pohodlí domova), může stres komplikovat porod. My odjeli do porodnice na poslední 2 hodiny, a nelituji. Kdybych mohla, zůstala bych doma snad ještě dyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
22.9.20 08:08

Muž od začátku u porodu být nechtěl. Později ale otočil a byl se mnou a já jsem za to šťastná, že jsem nebyla sama, měla jsem sice rychlej, ale úplně šílenej porod.

Nicméně plánoval sedět v koutku a tiše načuhovat a nakonec byl personálem zapojenej na 100%, jen pupečník nestříhal, to už by se vyvalil naznak. U šití to už chudáček vzdal a zdrhl (u jakékoliv krve padá v mdlobách, i u své :lol: ).

No a po téhle zkušenosti mě jasně řekl, že k dalšímu porodu už nikdy nejde :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16810
22.9.20 08:12
@Semtex píše:
No jako ono to jedno v podstatě je, ale zas tak úplně ne, když tam chce jít :lol: Já bych byla rada, kdyby aspon trochu věděl, co ho čeká, a byl pokud možno vklidu, on když je nervni, tak já jsem hned taky :lol: :lol: :lol:

Já ho vzala na předporodní kurz nebo spíš schůzku, která byla dost o ničem. A docela to šlo.

Ale tenhle druhý si chci dýchat podle kurzu a chystám se dopředu. Takže mu určitě svoje představy řeknu a budu chtít, aby věděl. Pomohl mě dýchat, byl v klidu taky. Naprosto tě chápu. Já měla minule vypnuto a řešit ještě něco s personálem, to nedám. A hlavně chci, abychom u toho byli, co nejvíc jen my dva.

Ono je asi ve vleku ostatních chlapů, protože CHLAP to přece neřeší. On tam hrdinně drží ruku, a potom udělá fotky. A hlavně to není obvyklé, aby tam něco moc řešil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
924
22.9.20 08:12

@Bamace jojo to jsi vystihla, no o to mi taky jde, on celkově na zdravotníky hodně dá, a já mám zase tendenci byt víc podezrivava, tak už me to taky napadlo, ze by se mohlo stát, ze bych svůj názor vysvětlovala v te porodnici kromě nich ještě i jemu :roll: :lol: to bych si asi moc nepomohla. Proto bych s nim rada aspon něco probrala, ale vždy to skončí na tom, ze se nacerti už zpočátku a nelze :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama