Porod v nejbližší době

7
20.3.20 21:48

Porod v nejbližší době

Ahojte maminky, omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale vy, které jste rodily v posledních dnech, můžete prosím napsat, jak to probíhalo? Opravdu musí být během porodu na sobě rouška? A jak je to na oddělení šestinedělí? Tam musí být rouška? A stále je na pokoji více než jedna rodička?

Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2821
20.3.20 22:00

V naši nemocnici je na porodním pokoji jen jedna rodička. Je to prý zděný pokoj s vlastním záchodem a sprchou.
Na šestinedělí jsou prý pokoje až po třech. Tohle budou mít porodnice asi různě. Pochybuju že by kvůli koronaviru je dávali na sestinedeli po jednom, na to asi nejsou kapacity. Jedna holka tu někde psala, že ve vyškově roušku mít musela u porodu i na šestinedělí (ale jestli i v noci a tak, to nevím) Kamarádka z prahy se ptala u sebe a doktorka ji ujistila, že v žádném případě nemusí mít při porodu roušku. Takže asi je to kus od kusu. :nevim:
Ale kdyby se mi špatně u porodu dýchalo s rouškou, tak sorry holky, myslete si co chcete, já bych si ji kdyžtak sundala. Asi těžko mě přinutí ji mít. Ochrana zdravotníkú je jedna věc, ale omdlít při porodu z nedostatku kyslíku věc druhá. To ať mi kdyžtak poskytnou kyslikovou masku. Mě se bude dobře dýchat, oni budou chráněni :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5505
20.3.20 22:08

Ja s rouskou mam problem vyjit uz ted do 5.patra, jsem cca 27tt, a fakt si neumim predstavit jit s ni rodit, dychat, prodychavat.
Coz ale vubec nic neznamena a nejspis v cervnu budu muset :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
20.3.20 22:12

U nás v nemocnici v Třebíči rouška při porodu ano, to stejné Znojmo :-/ je to v háji :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1265
20.3.20 22:13

Moje porodnice se vyjádřila tak, že rouška je vhodná na porodnim boxu při komunikaci s personálem, když odejde, tak ji nemusíme mít. U tlačení prý taky ne, že budou mit ochranu 8) na pokoji pak musíme mít roušku, ale spát v ní prý ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5525
20.3.20 22:59

U nás zatím nevím ale teda jako v kontrakcich a u tlačení to fakt nevím teda to bych nedala bych jim tam omdlela už tak se mi blbě dýchá v ní a na šestinedělí bych aspoň třeba chvilkama si ji sundat a na spaní to bych asi teda nespala celý noci protože spát v tom asi taky nepůjde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1418
20.3.20 23:03

Já nechápu proč nemohou udělat ten rychlotest u rodičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
994
20.3.20 23:24
@Pajik 76 píše:

Protože se plýtvaji na lidi co přišli do kontaktu se sobci co přijeli z Itálie. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1924
20.3.20 23:42
@Jogrr píše:
Ja s rouskou mam problem vyjit uz ted do 5.patra, jsem cca 27tt, a fakt si neumim predstavit jit s ni rodit, dychat, prodychavat.
Coz ale vubec nic neznamena a nejspis v cervnu budu muset :mrgreen:

Já se taky těším, jsem teď 26 tt a taky rychle zadýchaná :roll: Ale aspoň si ze mně chlap nebude moct pak dělat pr.del, když u porodu nebude :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.20 23:57

@bublifucekk ježíš, tak doufám, že do srpna to tak nebude, nebo zdechnu :lol:, jsem ze Znojma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
21.3.20 00:01

Já jsem z Prahy a termín mám 28.4.
Tak se nechám asi překvapit.
Rodit budu na Vinohradech, tak případně po poradně hodím info, co zjistím tam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
21.3.20 05:41

Ja mam. termin 2.4. A moje doktorka na gynde mi rekla, ze rouska pri porodu bude nutna. Jinak na ostatni jsem zvedava… budu rodit v NMNM

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1121
21.3.20 08:30

Prosím a kolik těch roušek si tak berete? Říkám si, že asi nejlepší varianta bude tak 5 látkových a do malé lahvičky s sebou sanytol na praní, abych to mohla kdykoliv přemáchmout. Někde ale asi mají ty dezinfekce v koupelnách u umyvadla, to by asi taky šlo, vyprat v dezinfekci, propláchnout a pak ještě mýdlem. Nemá někdo nějaký lepší nápad?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13885
21.3.20 08:38
@Pajik 76 píše:

Protože rychlotest reaguje na protilátky, ne na přítomnost viru. Žena může být infekční a mít negativní test. Obecně má zpoždění detekce asi týden, u někoho dokonce nemusí být pozitivní vůbec. Je to celkem k ničemu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.20 15:56
@Leillinka píše:
Moje porodnice se vyjádřila tak, že rouška je vhodná na porodnim boxu při komunikaci s personálem, když odejde, tak ji nemusíme mít. U tlačení prý taky ne, že budou mit ochranu 8) na pokoji pak musíme mít roušku, ale spát v ní prý ne.

Jakože virus v noci spinká a není třeba mít roušku? To je zajímavá logika :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama