Doprovod u porodu

18.3.20 20:42

Doprovod u porodu

Ahoj, mám 2 týdny do TP a chci se zeptat, zda si někdo nezjistoval, jak je to s doprovodem u porodu, konkrétně porodnice Strakonice (ptám se tady, než tam případně budu volat). Jsem prvorodicka a vím, že tam přítele budu potřebovat, mám šílený strach, že to bez něj nezvládnu. Doteď jsem brala porod jako situaci, které se nevyhnu, ale teď jsem jen nervózní, že tam na to zůstanu sama. :( :( nedovedu si představit být tam bez podpory. Bez podpory mého přítele. Děkuji za odpovědi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

57357
18.3.20 20:45

@Jana84667 u nás teď chlap nesmí, ale je to pokaždé jinak. Hele, proč bys to nezvládla? Zvládneš, jako moře bab před tebou.. Kdyby bylo nejhůř, beztak ti nic jiného nezbyde :think: zítra si tam zavolej, nebo se podívej na www

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2778
18.3.20 20:46

Prostějov, Brno nesmí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.20 21:00

Dívala jsem se na jejich stránky a nic tam o zákazu doprovod nepíšou, takže zatím ho tam zřejmě mít můžeš, ale může se to hned zítra změnit.. Takže sledovat webove stránky a ideálně si tam zavolat, ať jsi moudřejší..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2403
18.3.20 21:01

Snad vcera bylo nařízení vlády, ze k poroduˇ nikdo, ne? Vzdyt ani zadny navstevy nikde nesmi byt (vyjimka je doprovod dospele osoby k zakroku u ditete)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
639
18.3.20 21:05

@Jana84667 Zatím to je povoleno, k porodu může, na návštěvu poté už ne, :) ale kdyžtak si tam napište email nebo cinknete.

Ono neznamená, že dnes je to povoleno, že tomu zítra nebude jinak.

Držím pěsti :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
304
18.3.20 21:05

Ahoj, neřeš to. Teď se tím nestresuj. Fakt. Zabývej se tím až v okamžiku, kdy budeš rodit, nebo mít po termínu. Mění se to každý den všude. Napiš si seznam nejbližších porodnic, kde byste mohli dojet, k nim telefony. Kontroluj stránky. Ale prosím, nevolej jim. Oni ani neví, co bude ráno. Natož za 14 dnů.
Volej až třeba začne porod, nebo v den termínu atd. Všude do porodnic volají teď stovky maminek co rodí teď nebo za pár dní. Musí to být peklo. Byla jsem na monitorech v pondělí a sestry jen zvedaly telefony místo své práce.

Příspěvek upraven 18.03.20 v 21:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
639
18.3.20 21:06

@Micaella22 Kde jste slyšela, že je zákaz otců u porodu? Je zákaz návštěv na šestinedělí. Otce u porodu si každá nemocnice určí sama, zda může být nebo ne. Prosím, nesir laskavě dezinformace!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1851
18.3.20 21:09

U nás v Olomouci smí otec pouze k porodu ( zatím ), ale pak na návštěvy už ne. Samozřejmostí je být 100% zdravý v tu dobu. Rodím začátkem léta a radši počítám s variantou, že tam případně budu sama, protože tato situace se jentak neuklidní a co mám info od kamarádky, tak naše FN je válečná zóna :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
18.3.20 21:12

Myslím že to sice vláda nezakazala, ale zakazuji to některé porodnice včetně naší v Roudnici a já myslím, že to je jen dobře :nevim: neboj to zvládneš, ještě donedávna byl jakýkoli chlap u porodu scifi a stejně je ten chlap taky pěkně vyděšenej jako ty, myslím že větší podporu máš od sestřičky, která ti říká jak dýchat atd. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10752
18.3.20 21:13

Ale porodis, nic jiného ti stejně nezbude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22361
18.3.20 21:19

@martina.se a u ktere ostravske porodnice? Divala jsem se snad vcera na web a zakaz tam. vyslovne nikde napsan nebyl. :nevim:
A jinak gratuluji k dalsimu tehotenstvi. :kytka:

Sorry za OT

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
18.3.20 22:05

Pokud se toho bojíš tak jsi dojdi nechat udělat papír od psychologa a a pak ti ho tam npustit musí ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57357
18.3.20 22:11
@Ha-ni píše:
@martina.se a u ktere ostravske porodnice? Divala jsem se snad vcera na web a zakaz tam. vyslovne nikde napsan nebyl. :nevim:
A jinak gratuluji k dalsimu tehotenstvi. :kytka:Sorry za OT

Včera byl ve FNO, známá musela sama :thinking: ale nesleduji to úplně 100pro, to přiznávám. Jinak děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13407
18.3.20 23:25

Dva porody ze tří jsem zvládla bez manžela. Stejně tak to dělali miliardy žen před námi. Neboj, to dáš! Ne nadarmo se říká, že ženská toho vydrží víc než kůň. Jen se přestaň upínat na to, že ho tam nutně potřebuješ a začni hledat svoji vnitřní sílu. Porod není žádná tragedie. Jsi tam ty a miminko a spolu do dáte naprosto v pohodě. Tvoje tělo ví, co má dělat a miminko taky. A kdyby to náhodou zapomněli, budeš tam mít porodní asistentky a lékaře a oni ti pomůžou. Věř mi, že i bez toho chlapa můžeš prožít krásný porod… :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama