Nemocnice Strakonice a.s., Gynekologicko-porodnické oddělení

Porodní sál je v dnešní době velice dobře vybaven nadstandardním vybavením. Při porodnici naleznete také stanici šestinedělí a rizikového těhotenství. Porodnice je Baby Friendly a poskytuje také rooming-in.
K dispozici jsou zde čtyři porodní pokoje s příslušenstvím.

Nemocnice praktikuje tzv. rooming-in, to znamená, že novorozenec je od narození a prvního ošetření spolu s matkou na porodním pokoji a spolu s ní odjíždí 2 hodiny po porodu krátkou spojovací chodbou na oddělení šestinedělí. U maminek při císařském řezu ve svodové anestezii umožňujeme bonding již na operačním sále, dále v bondingu pokračujeme na oddělení, zapojujeme i tatínky.

Nemocnice nabízí řadu nadstandardních služeb, jejich ceník naleznete na internetu.

Seznam toho, co si sebou vzít do porodnice naleznete tady.

Informace o cvičení pro těhotné vám poskytnou na tel. čísle 607 657 109. Účast na těhotenském plavání si domluvte na tel. čísle 725 714 301.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Strakonice a.s., Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 78x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Václav Vlášek

Porodnice: +420 383 314 266

Novorozenecké oddělení: +420 383 314 148

Oddělení šestinedělí: +420 383 314 321

Adresa: Radomyšlská 336, Strakonice 386 29

URL: http://www.nemocnice-st.cz/index.php/oddeleni/oddeleni/gpo

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Strakonice

26.08.20

Ve Strakonicích jsme rodila 3×.
První porod byl v roce 2003. Ve zkratce hrůza a děs. Porodní bolesti od 4.6., 5.6. mě odtekla voda. Po celou tuto dobu si mě ‚přehazovali‘ z porodního pokoje na pokoj po porodní 6.6. cca v 1h ráno mě opět přehodili na porodní část, kde mi byl odmítnut jakýkoliv přípravek proti bolesti. Syn se narodil ve 3h ráno s váhou 3750g, po hodinovém tlačení a totálním vnitřním i venkovním ‚roztrhání‘. Porodní asistentky totálně nepříjemné. Šili mě hodinu…Dle mého gynekologa měl syn jít císařem.
Druhý porod (2005) byl super. Příjemný personál. Ovšem mě i partnera informovali. Do nemocnice jsme přijeli kvůli drobnému krvácení asi v 7h ráno. Nejdříve jsem byla na ' hekárně' v odpoledních hodinách mě přesunuli na porodní sál (dle vyšetření jsem byla již na 7cm). Po celou dobu jsem kolem sebe měla vstřícný personál. Při druhé době porodní ve mně nastal syndrom (nevzpomínám si nyní na název), kdy jsem po svém boku nesnesla muže. Porodní asistentka zvládla bez nástřihu odrodit mou dceru. Lékař, kterého jsem v této době vyhodila ode mě, mi vše krásně vysvětlil a i druhý den se za námi přišel podívat. Musím uznat, že jsem se dost styděla…
Třetí porod byl rychlý. Vstřícný personál. Opět bez nástřihu.

28.08.19

Vemu to tedy od začátku. První malé kontrakce mi začli už v půl páté 14. 6. 2019. Jako prvorodička jsem si nebyla jistá, zda to nejsou jen poslíčci. Tak jsem i se stupňujícími kontrakcemi dělala vše, jako každé běžné odpoledne. Kontrakce se začli stupňovat a zpravidelňovat tak okolo té 8 až 9 hodiny večer. Jelikož jsem si nějak nedokázala spočítat zda jsou pravidelně, tak sem si veškeré kontrakce prožila doma. Za což sem zpětně velmi ráda. Manžel si šel lehnout s tím, že pokud to bude k tomu, ať ho vzbudím a pojedem. Nejela bych snad nikdy, ale asi v 1 hodinu v noci jsem začla krvácet, tak jsem vzbudila manžela a jeli jsme. Než jsme se vypravili a dorazili do porodnice, tak byli necelé dvě hodiny v noci. Vystoupila jsem z auta a zrovna přišla kontrakce a takový milý pán z recepce přivezl vozíček že mě tam odveze. Doběhl mě na příjem do ordinace a první slova sestry nebo jak se jim dnes říká PA se mě zeptala cituji ,,To vás to tak bolí, že jste se nechala přivézt.,,. A už jsem věděla, že jsem schytala nepříjemné sestřičky. Manžela poslaly na chodbu, i když jsem chtěla, aby šel se mnou, to mu nedovolily. Dělaly mi monitor, musela jsem se pořád přetáčet, protože sestřičkám se nezdálo, že bych měla kontrakce. A snad mi ani nevěřily, že rodím. Ještě jsem je zřeme vyrušila ve dvě v noci, co jsem si to dovolila.
Po půl hodině nesmyslného vyptávání u příjmu a monitoru, při kterém jsem měla kontrakce a musela se točit z jednoho boku na druhý a na záda, pak tedy konečně zavolaly doktora. Převlékla jsem se do jejich košile a pan doktor mě vyšetřil. A řekl jdem rodit, jste otevřená na 9 centimetrů. Sestřičky samozřejmě vyděšené, do té doby mi nevěřily asi, že jsem prvorodička.
Odvedly mě na sál, přivedly manžela a ještě se mnou probíraly porodní plán. Ten sice moc k ničemu nebyl, protože jsem tam přijela jen odrodit. Měla jsem štěstí na pana doktora, bohužel nevím, jak se jmenuje. Ale byl velmi příjemný a milý. V půl třetí jsem přišla na sál a ve tři se narodila naše krásná dcerka. Na šestinedělí jsem si to užívala a dělala si vše po svém. Nikoho jsem si nevšímala, a tím pádem nikdo neotravoval mě. Ale myslím si, že kdybych potřebovala poradit, jistě mi pomohou. Závěr je takový, že jsem ráda, že jsem šla jen a pouze porodit a kontrakce si odbyla doma. A příště bych klidně po porodu šla hned domů.

Personál:

Ty si bohužel a možná některé díky bohu nepamatuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se. Těšit se na to. A hlavně nepodléhat panice. A za každou cenu neposlouchat rady doktorů a sester. A nevšímat si protivných a přechytralých sester.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Stačí se kouknout na internet, co vše v porodnici nabízí. A co si ostatní maminky balí do porodnice. Já měla vše, co jsem chtěla a potřebovala. A taky jsem to krásně využila. Tak, že za mě vzít si to, co bude pro vaše pohodlí dobře.

12.04.19

Pan doktor úžasný, milý. Vše vysvětloval a snažil se pomoci jak mohl. Za mě naprostá spokojenost.
Porodní asistentky všechny úžasné - díky nim je ten porod opravdu příjemnější - chválí, vtipkují, pomáhají.
Oddělení 6-nedělí také super. Asi jen dvě sestry nepříjemné. Ale těm se dá vyhnout - o nic nežádat. Neustále se nás někdo ptal, zda něco nepotřebujeme.
Dětská doktorka velice příjemná.
Pro mě to byl pobyt jako v hotelu.
Strakonice vřele doporučuji.

Ještě před porodem jsem byla na kontrole u Mudr. Zuzky Komárkové a Jane Kohoutové a také naprostá spokojenost a dost jsme se nasmály.
Mudr. Jana Kohoutova chodila na denní vizity a také super. Velice příjemná.

Za mě super lidský přístup.

Personál:

Mudr. Jan Zaremba, Šárka Krivanova

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, poporodní kalhotky, hroznový cukr, gyn. vložky, košile můžete mít své nebo vám dají jejich bílé, kojící podprsenku, přezůvky, věci na cestu domů pro mimčo a manžela nebo partnera, pokud ho chcete mít u porodu.

11.02.19

Ve strakonické porodnici jsem rodila v prosinci 2018 těsně před Vánoci. Dost dlouho jsem se rozhodovala, zda rodit ve Strakonicích (odkud pocházím a mám rodiče) nebo v Praze (kde momentálně bydlím). I když Motol, jednu asi z top nemocnic v republice, mám za rohem, strakonická porodnice nakonec vyhrála. Jednak kvůli blížícím se Vánocům, ale také jsem doufala, že menší porodnice mi poskytne větší intimnost a více individuální přístup. Zatímco v Motole jsou nejspíš větší experti (a proto se tam sváží komplikované porody z celé CR), ale taky se tam rodí jak na běžícím páse.
Nakonec jsem velmi ráda, že jsem se rozhodla pro Strakonice. Rodila jsem bez komplikací a obě porodní asistentky a paní doktorka byly moc milé a nápomocné. Na porodním sále se mi dostalo takové pozornosti a péče, v jakou jsem doufala.
Má zkušenost z oddělení šestinedělí je také velmi pozitivní. Všechny sestry, se kterýma jsem se setkala byly velmi příjemné a nápomocné. Nikdy jsem neměla pocit, že na mě někdo nemá čas nebo, že někoho svýma otázkama otravuju. Jako prvorodička, která nemá o starání se o novorozence ani páru, jsem měla spoustu otázek a proseb. Sestry mě naučily přebalovat, koupat, kojit i odstříkávat. Jediné velké minus bylo jídlo - knedlíky s omáčkou skoro každý den, prý kojící matky mají jíst výživnou stravu..ehm. No a největší ‚sranda‘ byla, když jsme k obědu měly rizoto s hráškem!!! Noc na to jsme skoro nikdo nespal, jelikož většina dětí byly nafouklé a řvali jako tur. Jídlo dodávané do porodnice je pravděpodobně stejně jako to do ostatních oddělení nemocnice. To by stálo za zvážení a úpravu.
Nicméně, z porodnice jsme odcházeli s úsměvem a rádi se tam v budoucnu také vrátíme, pokud se zadaří :)
Tímto děkuji celému personálu a přeju rodičkám, co se rozhodnou pro Strakonice, ať mají taky takový pohodový porod a příjemnou zkušenost.

Personál:

Mudr. Komarkova, sestra Hlavova (sestinedeli), ostatni bohuzel nevim

23.11.18

Ve strakonické porodnici jsem v září 2015 rodila svou prvorozenou dceru.
Co se týká samotného porodu - přístup sester byl opravdu skvělý, jako vyděšená mladá maminka jsem byla opravdu hodně ve stresu a ony mne doopravdy dokázaly uklidnit. Po převozu na odd. šestinedělí jsem myslela, že jsem ve zlém snu. Nejhorší 4 dny, jaké jsem snad kdy zažila. Nehorázná drzost sester, kdy se doslova vyžívaly v tom, jaké zle mi můžou dělat. Jejich nemístné poznámky, neprofesionální chování, kdy například jedna ze sester, když mi kojení prostě nešlo (špatná poloha miminka), mi dceru vzala a ve vzteku ji odnesla do koupelny, aby jí polila hlavu ledovou vodou, by přestala plakat a uklidnila se. Já se nezmohla absolutně na nic, byla jsem naprosto zlomená. Do téhle porodnice bych šla podruhé jen v případě, že bych si byla 100% jistá, že se něco změnilo. Což podle nových recenzí opravdu nehrozí. V žádném případě tohle zařízení NEDOPORUČUJI, a už vůbec ne mladým prvorodičkám. Tahle nemocnice vám zkazí první a nejdůležitější dny s miminkem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy!

18.09.18

Dne 6.9.2018 jsem ve Strakonicích rodila již po druhé císařem. Stejně jako u prvního porodu vše proběhlo v pořádku. Velice si vážím perfektního přístupu jak na sále, tak i na oddělení šestinedělí.

10.09.18

Porod květen 2018. Porod probíhal v pořádku, podle doktorky to byl dokonce ukázkový porod.

Oddělení šestinedělí byla naprostá tragédie. Nejednou mě neochotné až hrubé sestry dohnaly k pláči. Úplně základní věc, kdy potřebujete pro sebe i miminko čisté oblečení, o vše jste musela chodit prosit na sesternu. Nečekejte, že přijde ráno sestra a věci vám doplní. A to jsem měla nástřih hráze + i konečník, sotva jsem chodila. Jak kojit, mi ukázala sestra jednou. Miminko mělo žloutenku a muselo být ve velkém světelném boxu u mě na pokoji. Když jsem si nesla oběd z jídelny na pokoj, zastavila mě sestra, kam si to jako nesu. Když jsem jí vysvětlila, že si nemůžu vzít malého s sebou, protože je na světle, řekla, že mi ho přece může pohlídat spolubydlící!!! Na to jsem jí už jen dokázala říct: ne.

Miminko mi večer asi hodinu plakalo a já vůbec nevěděla, co s ním. Na pokoj vrazila sestra, která měla noční směnu, jen mě otráveně zkoukla, jakože mi dítě brečí a jí to asi ruší, a prudce za sebou zabouchla dveře. Koupání miminka - malý mi od porodu hodně kýchal (až pediatrička mi vysvětlila, že není nemocný, že kýchá plodovou vodu!), sestře, která přišla ukázat koupání jsem řekla, že kýchá, že je tedy asi nemocný, jestli to můžeme odložit na zítra. Nic mi na to neřekla. Druhý den jsem ji šla poprosit, jestli mi to ukáže, a ona, že když jsem včera odmítla, mám smůlu, ať se zařídím sama. Přesně takhle - zařiďte se sama.

Nikdo vám dopředu neřekne, jaké vyšetření ten den miminko čekají. Prostě vám tam najednou vrazí doktor se sestrou, bez ohlášení. Jídlo je tam strašný, pro kojící matky naprosto nevhodný. Musela jsem prosit rodinu, ať mi něco přiveze, jinak by se mi snad kojení ani nerozběhlo. Za 3 dny pobytu jsem poznala cca 12 sester, asi dvě byly ochotné. Za těmi jsem pak běhala a snažila se doptat. Domů jsem jela úplně vystresovaná, a jak pečovat o miminko jsem nevěděla.

PS.: oddělení je v posledním patře pod střechou, v létě nevyvětratelné dusno.

Zkušenosti a recenzi jsem zatím nikdy nepsala, ale tentokrát jsem se zapřísáhla, že musím.

Přeji vám i vašemu děťátku hodně sil a zdraví.
Mirka

08.09.18

Mohu pouze doporučit, byl to můj první porod, předčasný o 17 dní , kontrakce vyvolané. Sestřičky mi všechno vysvětlily, se vším pomohly, uklidňovaly, super přístup personálu k rodičce. Samozřejmě i následná péče na oddělení šestinedělí je skvělá, personál na jedničku.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se, je tu super personál, který se vším pomůže.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškerou dokumentaci.

30.05.18

Rodila jsem zde v roce 2016 a 2018. Poprvé sekcí, podruhé přirozeně. Porod dobrý, porodni asistentky milé, ale na oddělení pak tragédie. Sestry většinou velmi neochotné, pomoc jako prvorodicce po císaři minimální, informace žádné, týden neustlaná postel, krvavá podložka, krvavá košilka. Byla jsem ráda, když jsem šla domů! Za mě bohužel veliké zklamání.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se ozvat.

9870
13.02.18

V této nemocnici jsem ležela již několikrát za své těhotenství, všichni byly vesměs příjemní a ochotní. Porod probíhal plánovanou sekcí. Vše proběhlo v pořádku. Nemám si nač stěžovat. I poporodní období probíhalo v rámci možností dobře. Sestry se mi věnovaly a neměla jsem větší námitky. Samozřejmě se našla i sestra, která mi nesedla, ale dalo se to přežít.

Na druhou stranu oddělení šestinedělí mě velmi zklamalo, co se dětských sester týče. Jsem druhorodička, takže jsem péči o miminko zvládla sama, ani s kojením jsem větší problémy neměla, ale přeci jen jsem občas poradit potřebovala. Bohužel některé dětské sestry mi připadaly, že jim jsme spíše na obtíž. S kojením nic moc neporadily. Vše se muselo dělat podle nich a ne podle toho co vyhovuje mamince a miminku. Samozřejmě se zde našly i sestřičky, které nám poradily a u kterých jsme věděly, že jim nejsme na obtíž. Ale bohužel těch bylo opravdu jen málo.

Personál:

MUDr. Chalupa

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně se nebát ozvat se!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, síťované kalhotky, lékařské zprávy a něco dobrého k snědku.

10.02.18

Byla jsem v porodnici jako prvorodička. Co se týká samotného porodu, všechno bylo super. Přijali mě, odvedli na sál, celý porod probíhal vstřícně a rychle, i personál byl úžasný. Naprostá spokojenost!

Druhá část šestinedělí. Netušila jsem, že by mě mohl někdo takto vystresovat. Stres, stres, stres. Kojení katastrofa, jak tady spousta maminek psala, malému poloha nevyhovovala a furt plakal, chytli ho za hlavičku a nacpali mi ho k prsu. Děsné. Žádnou jinou polohu jsem nemohla vyzkoušet. Zvonit jsem nemohla, prostě mi přišlo, že je otravuju. Jednání sester - cítila jsem se jak úplný idiot neschopný se postarat o miminko. Pořád se mi chtělo plakat. Ale zase objektivně veškerý mladší personal super. Sestřička, bohužel si nepamatuji jméno, mladá s brýlemi, úžasná, dodala mi sebevědomí a vše vysvětlila. Jinak starší sestry hrůza, nechápu, jak se takto mohou chovat, hlavně k prvorodičkám…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prvorodičkam nedoporučuji

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vícero vložek, plenek, vody, papír z genetiky.

04.02.17

Rodila jsem ve Strakonicích v polovině roku 2016. Manžel mě přivezl do porodnice v půl 2 ráno, po zazvonění se mě ujala PA a odvedla mě do pokoje, kde jsem se převlékla a byla napojena na monitor. PA mi položila pár otázek a pak jsem šla na vyšetření. Po vyšetření už jsem byla s manželem na porodním sále, který je velmi dobře a krásně vybaven. Po klystýru a sprše už to šlo velmi rychle. Doktor mě nenutil do žádného nuceného tlačení, vždy krásně až po rozjetí kontrakce! Nikdo mi nenutil žádné utišující hnusy, vždy mi bylo oznámeno, co se bude dít. Opravdu na porodní oddělení mám jen chválu.

Na oddělení šestinedělí už hodně záleželo, jak se která sestra vyspala, ale když jsem požádala, pomohla mi každá. Jako prvorodička jsem měla problém s kojením a to kdybych prostě nechala na nich a jak říkají, tak nekojím, na vše jsem si musela přijít sama, jim to bylo celkem jedno, tak to jediné mě mrzí. Moc bych chtěla poděkovat zdr. sestře Sladké, ta byla výborná, opravdu lidský přístup a profesionál.

Jídlo bych ani nekomentovala, ale tak co, nebyla jsem v hotelu :-)

Personál:

MUDr R.Zambera

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat se, klidné rozhodování.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papír z genetiky, oddací list, těhotenskou průkazku a doklady. Dále ubrousky na miminko a wc papír,vložky více balíčků.

07.11.16

To, že jsem nakonec rodila ve Strakonicích, byla naprosto nejlepší možnost a nikam jinam už bych ani nešla. Porodní místnost krásně růžová, u porodu mladá paní doktorka, naprosto úžasná a komplet tým sestřiček v bezvadné náladě. Opravdu moc milé a příjemné.

I následná péče byla bez výhrad. Sestřičky byly velmi ochotné a přívětivé, pomohly s kojením. I strava se dala ovlivnit, vegetariánská bez problému.

Vřele doporučuji všem a jsem velice vděčná, že jsem rodila právě zde.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Opravdu se nebát.

07.10.16

Jako prvorodička a „Strakoňák“ jsem se rozhodla rodit svou dceru ve zdejší porodnici, bohužel bych se nyní rozhodovala jinak.

Co se týče porodu, bylo vše v pořádku a veškerý personál vstřícný a milý, avšak pobyt na šestinedělí byl pro mne noční můrou. Z důvodu nevytvoření mateřského mléka jsme já i malá první dva dny strávily v nervozitě a pláči. Personál na mé podezření hladu u dítěte reagoval negativně, že to není možné a nerespektoval můj názor na nutný příkrm. Místo uklidňování a pomoci jsem se dočkala spíše dalšího stresování ve formě promlouvání do duše (zbytečného). Nakonec se stejně muselo třetí den krmit umělým mlékem a malá se jakoby zázrakem uklidnila a spinkala a neplakala, ačkoliv mi tvrdili, že mám plačtivé (ne hladové) dítě.

Byl to pro mne daleko horší zážitek, než samotný porod, a proto bych se příště rozhodla rodit jinde.

28
02.09.16

Léto 2016, skvělý přístup, šikovná doktorka, skvělé porodní asistentky. Velku příjemné prostředí, nepohodlné postele a normální sestřičky.

Personál:

MUDr. Lydie Sádlová, PA Bc. Jitka Koblihová

27.07.16

My jsme tam rodili obě naše děti. Vše bylo v pořádku.

21.07.16

Jako prvorodička jsem pomalu nevěděla, že rodím. V 7:07 hodin jsme zaparkovali a v 8:38 byl malý venku. Po příjezdu sestřičky vše sepsaly - možná půl hodina, když mi dělaly monitor.

Byly všechny příjemné. Porodní box moc hezký. Mladá paní doktorka byla také milá. Ptala se, zda budu chtít nástřih a snažila se držet mého plánu. Nakonec byl, ale ani jsem o něm nevěděla a sešila vše krásně. Sestry mi vysvětlily, jak tlačit, hecovaly, trochu i tlačily na břicho, což jsem si uvědomila až zpětně.

Malého mi na pár sekund položily a pak se šel vážit. Trochu mi vadilo, že ho nabalily do zavinovačky, příště bych uvítala, mít ho na sobě jen otřeného.

Na šestinedělí a dětském byl přístup sester různý. Některé milé a rády poradily. Jiné obtěžovala jen přítomnost rodiček. Ale 90% bylo těch normálních. Bohužel mléka jsem měla málo, tak jsme přes všechny snahy dokrmovaly.

Nemocniční jídlo katastrofa.

Celkově byl porod poklidný a proto vše hodnotím celkově pozitivně.

Personál:

Mudr. Komárková Z.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Promyslet si, jak si představuji průběh porodu a péči o miminko.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo, jemný toaletní papír, ubrousky na intimní hygienu, potřeby pro miminko - pleny, ubrousky, dudlík.

28.04.16

Rodila jsem před měsícem a jsem úplně spokojená. Všichni milí. Papíry se mnou udělali už na monitor, pak mě odvedli na porodní box, kde jsem byla sama, nikdo neotravoval, do ničeho mi nekecali.

Klystýr a holení udělali na základě souhlasu, ne rutinně jako jinde. Necpali do mě žádné léky a ani za otce u porodu nic nechtěli. Pan doktor hodný, sestřičky také.

Porodnici si nemůžu vynachválit, zato šestinedělí a novorozenecká péče mi přijde slabší. Ale to je asi otázka vkusu. Za mě bych do Strakonic šla znovu. :)

Personál:

MUDr. R. Zaremba

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky (mají na příděl plenky i ubrousky, ale málo).

23.03.16

Na svých internetových stránkách i při prohlídce se porodnice prezentovala jako dokonalé místo k porodu mají certifikát baby-friendly hospital a měly být zapojeni do projektu přirozený porod v porodnici.Tak jsem přijela na vyvolání porodu do této pordnice.Dostala jsem celkem dvě tabletky na vyvolání a začalo to.Všechno probíhalo dobře malá měla normální ozvy ale i tak mě nechaly na monitoru přivázanou skoro celou dobu porodu.Nemohla jsem si vybrat jinou polohu k porodu.Kapačku,nástřih hráze a prasknutí vody udělaly bez toho aby se zeptaly jestli souhlasím nebo mi řekly co se bude dít.Vymačkávání mi dítěte z břicha mi taky moc přirozené nepříjde a dítě jsem si mohla pochovat asi hodinu po porodu(prý jsem vypadala unaveně.Na druhou stranu bylo to vážně rychlé trvalo to asi 2 hodiny a jak sestřičky tak doktorka mě povzbuzovaly a chválily což mi trochu pomohlo.A poporodní oddělení je doslova horor ukázka kojení vypadala tak že přišla sestra řekla mi abych si sedla a pak na mě vyštěkla na co čekám a když jsem teda malou nešikovně vzala a přistrčila jsem si jí k prsu čapla jí za hlavičku natlačila mi jí na prso.Z té kojící polohy mě bolely záda ale když jsem se ptala na jinou variantu prostě mi řekly že budu kojit takhle a hotovo.a celkově ty sestry stály za kulový až na jednu postarší paní která byla moc milá a když jsem potřebovala s něčím poradit radši jsem si počkala až budemít službu ona.
Na jídlo nejsem nijak náročná ale tohle byla vážně síla i na mě knedlíky spíš připomínaly jakou si gumu,maso bylo jako kámen a omáčky snad ani k ničemu přirovnávat nebudu.
V této porodnici už mě nikdy nikdo neuvidí

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pořádně zvažte nástup do této porodnice

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Minimálně balík plen,dva až tři balíčky porodních vložek,hodně jemného toaletního papíru,

01.02.16

Na to,že to byl můjprvní porod a já nějak celkové pobyt v nemocnici nemusím, tak pozitivně hodnotím práci porodní asistentky Jurášové a jejích dvou kolegyň. Porod byl vyvolávány a měla jsem silné bolesti. Ale samotný porod byl opravdu rychlý.

Poporodní péče byla taky výborná. Jediné, co se mi tak trochu nelíbilo, bylo to, že co směna, jiný názor polohu kojení.A chvílemi mi přišlo,že sestry obtěžuji.Ale po porodu vám strčí do ruky papír a tam je napsáno pokud nebude cokoliv vědět zeptejte se rádi Vám vše vysvětlíme.A když jsem šla za sestrou přišlo mi,že jí tím obtěžuji.Nejsou všechny sestry stejné.Ale nakonec jsem stejně kojit nemohla.Ale příště si rozmyslím jestli bych sem šla rodit.Odcházela jsem odsud dost vystresovaná.

Personál:

PA Jurášová, MUDr. Zaremba

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papíry z genetiky, vlhčené ubrousky, plenky, po porodu vložky a poporodní
kalhotky. A jestliže nastupujete na vyvolání porodu, tak nějaké čtení na ukrácení.

08.10.15

Zamýšlím se nad péčí o miminka s porodní váhou pod 2,50 kg.Je možné, aby dítě, které zákonitě po porodu zhubne, bylo propuštěno do domácí péče s váhou 2kg, pouze s přibráním 4 dkg? Co žloutenka? Na odchodnou dostane dítě " barevný vzorník" - co to je vlastně žlutá barva? Mám žloutenku x nemám žloutenku - kdo to doma určí? Domnívám se, že tento postup se neaplikuje ani u lékařů bez hranic. To jsou lidé zodpovědní!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyhnout se nemocnici obloukem!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nenastupovat ani náhodou!

08.10.15

Personál byl velice ochotný, trpělivý, milý. Všichni byli ochotni se vším hned pomoci, poradit, utěšit.

Vybavení opravdu nadstandardní, a to jak porodní sál, tak pokoje pro šestinedělí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nezapomeňte papíry z genetiky (nejsou v seznamu - Co maminka potřebuje s sebou do porodnice http://www.nemst.cz/index.php?…).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Velkou zásobu jednorázových kalhotek a vložek. Vlastní (jemný) toaletní papír. Ručníky - alespoň 2-3. Naopak naprosto zbytečné je nosit s sebou kosmetiku a oblečení pro miminko (jen na cestu z porodnice). Důležité jen jednorázové plenky - těch se spotřebuje opravdu hodně. Pro maminky, co jdou na vyvolání porodu, doporučuji vzít si s sebou něco na ukrácení času na jeden den (první den se jen obíhají vyšetření … a spoustu čekání na pokoji).

18.09.15

Moje zkušenost je pozitivní. Rodila jsem začátkem roku 2015. Do porodnice jsem přijela okolo 3 ráno. Nejprve se mnou sestřičky sepsaly vše potřebné, zpočátku byly milé, ale později (po zjištění, že jsem sebou nepřinesla papír z genetiky (nevěděla jsem, že ho mám mít sebou) byly trochu nepříjemné) a poté proběhlo vyšetření. Porod postupoval pomalu, proto jsem byla poslána na pokoj na šestinedělí. Zde byly sestřičky velmi příjemné a ochotné. V noci se chodily ptát, zda je vše v pořádku a něco nepotřebuji.

Ráno jsem byla odvedena sestřičkou na další vyšetření , jak to postoupilo. Na vyšetření jsem čekala hodinu a půl. Bohužel byli doktoři zřejmě zaneprázdnění nebo na mě zapomněli. Po dlouhém čekání, jsem se došourala na chodbu, kde jsem se zeptala sestry, zda mám ještě čekat nebo si můžu jít lehnout na pokoj. Sestřička se divila, že tam ještě jsem a přislíbila, že dojde pro lékaře. Po dalším čekání jsem se opět vyšourala ven a znovu se zeptala, jestli můžu odejít, že potřebuji do sprchy. Sestra odpověděla, že mohu, že lékaři jsou bohužel zaneprázdnění, jsou u porodu a až bude někdo moci, tak si pro mě sestra přijde.

Po příchodu na pokoj jsem šla rovnou do sprchy s nadějí, že se zmírní bolesti. Jen co jsem pustila vodu, tak klepala sestřička, že na mě čeká paní doktorka, takže mohu jít.
Prohlédla mě paní doktorka Dragounová, která mě i následně rodila. Byla velmi milá a sympatická. Navrhla mi, že mě nenechá dál trápit a urychlíme to. Jako prvorodičce mi porod postupoval velmi pomalu, údajně bych mohla mít bolesti i několik dnů, než by došlo k samotnému porodu. Poslala mě tedy na pokoj pro osušku a věci a poté jsem šla na sál, kde mi píchla plodovou vodu. Dostala jsem kapačku a nějakou injekci. Nejprve jsem se toho bála, ale nakonec moc děkuji za toto rozhodnutí, protože poté to už byl fofr. Porod proběhl rychle a bez zdlouhavého čekání v bolestech. Vše proběhlo v pořádku, bez nástřihu. Paní doktorka Dragounová a PA Jurášová byly naprosto úžasné, vstřícné a milé.

Malá mi byla okamžitě přiložena a po celou dobu dvou hodin čekání na sále byla se mnou.
Na oddělení šestinedělí jsou sestřičky opravdu zlaté. Milé, snaživé, usmívají se. Ptají se zda nepotřebujete pomoci a vše trpělivě ukazují a vysvětlují. Nemusíte se bát znovu se na něco zeptat nebo chtít pomoci.

Pokoj byl čistý, malá byla po celou dobu se mnou na pokoji, návštěvní hodiny jsou benevolentní, strava byla chutná a porce veliké. Za mě tedy DOPORUČUJI.

Personál:

MUDr. Regina Dragounová, PA Miloslava Jurášová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, vždyť si jedete pro největší poklad ve vašem životě. ;)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papír z genetiky, menší balík plenek a vlhčené ubrousky (sice plenky i ubrousky dostanete, ale po narození je opravdu velká spotřeba), dále jednorázové kalhotky a vložky.

24.08.15

V noci po příjezdu do Strakonické nemocnice byl personál příjemný, ujala se mě PA, která se mně věnovala a vše vysvětlila, bohužel jména personálu si nepamatuji. Doktor sympaťák, dokonce při prohlídce ulz mi nabídnut, abych viděla mimčo ještě na obrazovce, :-) což jsem nepovažovala za důležité, když vám není nic moc, ale cením jeho ochotu.

Vše probíhalo bez komplikací v intimním prostředí, byla jsem po celou dobu s manželem a nikdo nás nerušil, pouze na zazvonění ihned přiběhla PA. Pouze na porod přišel lékař a vše proběhlo v pořádku. Po porodu ihned bylo malé přiloženo k prsu a veškerá vyšetření a umytí probíhalo před mýma očima, přímo na pokoji.

Nadále jsme všichni tři zůstali 2 hodiny na pokoji a pak následovala cesta na pokoj šestinedělí. Měla jsem nadstandard a nevolila bych jinak. Mám ráda své soukromí, hlavně při vizitě, která není moc příjemná, co se týče studu, ale vše probíhalo rychle a bezbolestné. A z důvodu, že bydlíme daleko, tak aby se návštěvy nemuseli orientovat podle návštěvních hodin, i když určitě všechno by šlo domluvit.

Sestřičky milé a ochotné. Jídlo, no nikdy se všem nemůžou zavděčit, ale porce obrovské a něco chutnalo a něco proste ne, ale nejsme na dovolené, tak hlavně ať jsme zdravé a to jídlo se dožene doma. Pokoj útulný a čistý.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě dobrou náladu a optimismus.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky a síťované kalhotky, těch není nikdy dost, hlavně když se několikrát za den sprchujete.