Porodnice Strakonice

, http://www.nemocnice-st.cz/index.php/oddeleni/o...

Ambulance, ultrazvuk: 383 31 4284 (sestra), 383 31 4285 (lékař)
Gynekologie oddělení: 383 31 4175 (primář)
Porodnice: 383 31 4266
Novorozenci: 383 31 4148
Oddělení šestinedělí: 383 31 4321

Primář: MUDr. Václav Vlášek

Porodní sál je v dnešní době velice dobře vybaven nadstandardním vybavením. Při porodnici naleznete také stanici šestinedělí a rizikového těhotenství. Nové ještě modernější porodní oddělení je nyní ve výstavbě. Ženy předčasně rodící před 35. týdnem jsou dočasně převáženy do porodnice v Č. Budějovicích. Nemocnice zaručuje individuální přístup k rodičkám. Porodnice je Baby Friendly a poskytuje také rooming-in.

Doporučují maminky porodnici Strakonice?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Strakonice

Rodila jste v porodnici Strakonice?
doporučuje
Porodnice Strakonice - doktorsa 12.04.19 napsala :

Pan doktor úžasný, milý. Vše vysvětloval a snažil se pomoci jak mohl. Za mě naprostá spokojenost.
Porodní asistentky všechny úžasné - díky nim je ten porod opravdu příjemnější - chválí, vtipkují, pomáhají.
Oddělení 6-nedělí také super. Asi jen dvě sestry nepříjemné. Ale těm se dá vyhnout - o nic nežádat. Neustále se nás někdo ptal, zda něco nepotřebujeme.
Dětská doktorka velice příjemná.
Pro mě to byl pobyt jako v hotelu.
Strakonice vřele doporučuji.

Ještě před porodem jsem byla na kontrole u Mudr. Zuzky Komárkové a Jane Kohoutové a také naprostá spokojenost a dost jsme se nasmály.
Mudr. Jana Kohoutova chodila na denní vizity a také super. Velice příjemná.

Za mě super lidský přístup.

Personál: Mudr. Jan Zaremba, Šárka Krivanova

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, poporodní kalhotky, hroznový cukr, gyn. vložky, košile můžete mít své nebo vám dají jejich bílé, kojící podprsenku, přezůvky, věci na cestu domů pro mimčo a manžela nebo partnera, pokud ho chcete mít u porodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - kd84 11.02.19 napsala :

Ve strakonické porodnici jsem rodila v prosinci 2018 těsně před Vánoci. Dost dlouho jsem se rozhodovala, zda rodit ve Strakonicích (odkud pocházím a mám rodiče) nebo v Praze (kde momentálně bydlím). I když Motol, jednu asi z top nemocnic v republice, mám za rohem, strakonická porodnice nakonec vyhrála. Jednak kvůli blížícím se Vánocům, ale také jsem doufala, že menší porodnice mi poskytne větší intimnost a více individuální přístup. Zatímco v Motole jsou nejspíš větší experti (a proto se tam sváží komplikované porody z celé CR), ale taky se tam rodí jak na běžícím páse.
Nakonec jsem velmi ráda, že jsem se rozhodla pro Strakonice. Rodila jsem bez komplikací a obě porodní asistentky a paní doktorka byly moc milé a nápomocné. Na porodním sále se mi dostalo takové pozornosti a péče, v jakou jsem doufala.
Má zkušenost z oddělení šestinedělí je také velmi pozitivní. Všechny sestry, se kterýma jsem se setkala byly velmi příjemné a nápomocné. Nikdy jsem neměla pocit, že na mě někdo nemá čas nebo, že někoho svýma otázkama otravuju. Jako prvorodička, která nemá o starání se o novorozence ani páru, jsem měla spoustu otázek a proseb. Sestry mě naučily přebalovat, koupat, kojit i odstříkávat. Jediné velké minus bylo jídlo - knedlíky s omáčkou skoro každý den, prý kojící matky mají jíst výživnou stravu..ehm. No a největší ‚sranda‘ byla, když jsme k obědu měly rizoto s hráškem!!! Noc na to jsme skoro nikdo nespal, jelikož většina dětí byly nafouklé a řvali jako tur. Jídlo dodávané do porodnice je pravděpodobně stejně jako to do ostatních oddělení nemocnice. To by stálo za zvážení a úpravu.
Nicméně, z porodnice jsme odcházeli s úsměvem a rádi se tam v budoucnu také vrátíme, pokud se zadaří :)
Tímto děkuji celému personálu a přeju rodičkám, co se rozhodnou pro Strakonice, ať mají taky takový pohodový porod a příjemnou zkušenost.

Personál: Mudr. Komarkova, sestra Hlavova (sestinedeli), ostatni bohuzel nevim Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Strakonice - Anonymní 23.11.18 napsala :

Ve strakonické porodnici jsem v září 2015 rodila svou prvorozenou dceru.
Co se týká samotného porodu - přístup sester byl opravdu skvělý, jako vyděšená mladá maminka jsem byla opravdu hodně ve stresu a ony mne doopravdy dokázaly uklidnit. Po převozu na odd. šestinedělí jsem myslela, že jsem ve zlém snu. Nejhorší 4 dny, jaké jsem snad kdy zažila. Nehorázná drzost sester, kdy se doslova vyžívaly v tom, jaké zle mi můžou dělat. Jejich nemístné poznámky, neprofesionální chování, kdy například jedna ze sester, když mi kojení prostě nešlo (špatná poloha miminka), mi dceru vzala a ve vzteku ji odnesla do koupelny, aby jí polila hlavu ledovou vodou, by přestala plakat a uklidnila se. Já se nezmohla absolutně na nic, byla jsem naprosto zlomená. Do téhle porodnice bych šla podruhé jen v případě, že bych si byla 100% jistá, že se něco změnilo. Což podle nových recenzí opravdu nehrozí. V žádném případě tohle zařízení NEDOPORUČUJI, a už vůbec ne mladým prvorodičkám. Tahle nemocnice vám zkazí první a nejdůležitější dny s miminkem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - Anonymní 18.09.18 napsala :

Dne 6.9.2018 jsem ve Strakonicích rodila již po druhé císařem. Stejně jako u prvního porodu vše proběhlo v pořádku. Velice si vážím perfektního přístupu jak na sále, tak i na oddělení šestinedělí.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Strakonice - MirkaPrachatice 10.09.18 napsala :

Porod květen 2018. Porod probíhal v pořádku, podle doktorky to byl dokonce ukázkový porod.

Oddělení šestinedělí byla naprostá tragédie. Nejednou mě neochotné až hrubé sestry dohnaly k pláči. Úplně základní věc, kdy potřebujete pro sebe i miminko čisté oblečení, o vše jste musela chodit prosit na sesternu. Nečekejte, že přijde ráno sestra a věci vám doplní. A to jsem měla nástřih hráze + i konečník, sotva jsem chodila. Jak kojit, mi ukázala sestra jednou. Miminko mělo žloutenku a muselo být ve velkém světelném boxu u mě na pokoji. Když jsem si nesla oběd z jídelny na pokoj, zastavila mě sestra, kam si to jako nesu. Když jsem jí vysvětlila, že si nemůžu vzít malého s sebou, protože je na světle, řekla, že mi ho přece může pohlídat spolubydlící!!! Na to jsem jí už jen dokázala říct: ne.

Miminko mi večer asi hodinu plakalo a já vůbec nevěděla, co s ním. Na pokoj vrazila sestra, která měla noční směnu, jen mě otráveně zkoukla, jakože mi dítě brečí a jí to asi ruší, a prudce za sebou zabouchla dveře. Koupání miminka - malý mi od porodu hodně kýchal (až pediatrička mi vysvětlila, že není nemocný, že kýchá plodovou vodu!), sestře, která přišla ukázat koupání jsem řekla, že kýchá, že je tedy asi nemocný, jestli to můžeme odložit na zítra. Nic mi na to neřekla. Druhý den jsem ji šla poprosit, jestli mi to ukáže, a ona, že když jsem včera odmítla, mám smůlu, ať se zařídím sama. Přesně takhle - zařiďte se sama.

Nikdo vám dopředu neřekne, jaké vyšetření ten den miminko čekají. Prostě vám tam najednou vrazí doktor se sestrou, bez ohlášení. Jídlo je tam strašný, pro kojící matky naprosto nevhodný. Musela jsem prosit rodinu, ať mi něco přiveze, jinak by se mi snad kojení ani nerozběhlo. Za 3 dny pobytu jsem poznala cca 12 sester, asi dvě byly ochotné. Za těmi jsem pak běhala a snažila se doptat. Domů jsem jela úplně vystresovaná, a jak pečovat o miminko jsem nevěděla.

PS.: oddělení je v posledním patře pod střechou, v létě nevyvětratelné dusno.

Zkušenosti a recenzi jsem zatím nikdy nepsala, ale tentokrát jsem se zapřísáhla, že musím.

Přeji vám i vašemu děťátku hodně sil a zdraví.
 Mirka

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - Ivanka89 08.09.18 napsala :

Mohu pouze doporučit, byl to můj první porod, předčasný o 17 dní , kontrakce vyvolané. Sestřičky mi všechno vysvětlily, se vším pomohly, uklidňovaly, super přístup personálu k rodičce. Samozřejmě i následná péče na oddělení šestinedělí je skvělá, personál na jedničku.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se, je tu super personál, který se vším pomůže.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškerou dokumentaci.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Strakonice - AlenkaPradlenka 30.05.18 napsala :

Rodila jsem zde v roce 2016 a 2018. Poprvé sekcí, podruhé přirozeně. Porod dobrý, porodni asistentky milé, ale na oddělení pak tragédie. Sestry většinou velmi neochotné, pomoc jako prvorodicce po císaři minimální, informace žádné, týden neustlaná postel, krvavá podložka, krvavá košilka. Byla jsem ráda, když jsem šla domů! Za mě bohužel veliké zklamání.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se ozvat.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Strakonice - marinka5 13.02.18 napsala :

V této nemocnici jsem ležela již několikrát za své těhotenství, všichni byly vesměs příjemní a ochotní. Porod probíhal plánovanou sekcí. Vše proběhlo v pořádku. Nemám si nač stěžovat. I poporodní období probíhalo v rámci možností dobře. Sestry se mi věnovaly a neměla jsem větší námitky. Samozřejmě se našla i sestra, která mi nesedla, ale dalo se to přežít.

Na druhou stranu oddělení šestinedělí mě velmi zklamalo, co se dětských sester týče. Jsem druhorodička, takže jsem péči o miminko zvládla sama, ani s kojením jsem větší problémy neměla, ale přeci jen jsem občas poradit potřebovala. Bohužel některé dětské sestry mi připadaly, že jim jsme spíše na obtíž. S kojením nic moc neporadily. Vše se muselo dělat podle nich a ne podle toho co vyhovuje mamince a miminku. Samozřejmě se zde našly i sestřičky, které nám poradily a u kterých jsme věděly, že jim nejsme na obtíž. Ale bohužel těch bylo opravdu jen málo.

Personál: MUDr. Chalupa

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně se nebát ozvat se!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, síťované kalhotky, lékařské zprávy a něco dobrého k snědku.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Strakonice - petulamax1 10.02.18 napsala :

Byla jsem v porodnici jako prvorodička. Co se týká samotného porodu, všechno bylo super. Přijali mě, odvedli na sál, celý porod probíhal vstřícně a rychle, i personál byl úžasný. Naprostá spokojenost!

Druhá část šestinedělí. Netušila jsem, že by mě mohl někdo takto vystresovat. Stres, stres, stres. Kojení katastrofa, jak tady spousta maminek psala, malému poloha nevyhovovala a furt plakal, chytli ho za hlavičku a nacpali mi ho k prsu. Děsné. Žádnou jinou polohu jsem nemohla vyzkoušet. Zvonit jsem nemohla, prostě mi přišlo, že je otravuju. Jednání sester - cítila jsem se jak úplný idiot neschopný se postarat o miminko. Pořád se mi chtělo plakat. Ale zase objektivně veškerý mladší personal super. Sestřička, bohužel si nepamatuji jméno, mladá s brýlemi, úžasná, dodala mi sebevědomí a vše vysvětlila. Jinak starší sestry hrůza, nechápu, jak se takto mohou chovat, hlavně k prvorodičkám…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prvorodičkam nedoporučuji

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vícero vložek, plenek, vody, papír z genetiky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - Anonymní 04.02.17 napsala :

Rodila jsem ve Strakonicích v polovině roku 2016. Manžel mě přivezl do porodnice v půl 2 ráno, po zazvonění se mě ujala PA a odvedla mě do pokoje, kde jsem se převlékla a byla napojena na monitor. PA mi položila pár otázek a pak jsem šla na vyšetření. Po vyšetření už jsem byla s manželem na porodním sále, který je velmi dobře a krásně vybaven. Po klystýru a sprše už to šlo velmi rychle. Doktor mě nenutil do žádného nuceného tlačení, vždy krásně až po rozjetí kontrakce! Nikdo mi nenutil žádné utišující hnusy, vždy mi bylo oznámeno, co se bude dít. Opravdu na porodní oddělení mám jen chválu.

Na oddělení šestinedělí už hodně záleželo, jak se která sestra vyspala, ale když jsem požádala, pomohla mi každá. Jako prvorodička jsem měla problém s kojením a to kdybych prostě nechala na nich a jak říkají, tak nekojím, na vše jsem si musela přijít sama, jim to bylo celkem jedno, tak to jediné mě mrzí. Moc bych chtěla poděkovat zdr. sestře Sladké, ta byla výborná, opravdu lidský přístup a profesionál.

Jídlo bych ani nekomentovala, ale tak co, nebyla jsem v hotelu :-)

Personál: MUDr R.Zambera

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat se, klidné rozhodování.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papír z genetiky, oddací list, těhotenskou průkazku a doklady. Dále ubrousky na miminko a wc papír,vložky více balíčků.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - Ayaa 07.11.16 napsala :

To, že jsem nakonec rodila ve Strakonicích, byla naprosto nejlepší možnost a nikam jinam už bych ani nešla. Porodní místnost krásně růžová, u porodu mladá paní doktorka, naprosto úžasná a komplet tým sestřiček v bezvadné náladě. Opravdu moc milé a příjemné.

I následná péče byla bez výhrad. Sestřičky byly velmi ochotné a přívětivé, pomohly s kojením. I strava se dala ovlivnit, vegetariánská bez problému.

Vřele doporučuji všem a jsem velice vděčná, že jsem rodila právě zde.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Opravdu se nebát.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Strakonice - misule19 07.10.16 napsala :

Jako prvorodička a „Strakoňák“ jsem se rozhodla rodit svou dceru ve zdejší porodnici, bohužel bych se nyní rozhodovala jinak.

Co se týče porodu, bylo vše v pořádku a veškerý personál vstřícný a milý, avšak pobyt na šestinedělí byl pro mne noční můrou. Z důvodu nevytvoření mateřského mléka jsme já i malá první dva dny strávily v nervozitě a pláči. Personál na mé podezření hladu u dítěte reagoval negativně, že to není možné a nerespektoval můj názor na nutný příkrm. Místo uklidňování a pomoci jsem se dočkala spíše dalšího stresování ve formě promlouvání do duše (zbytečného). Nakonec se stejně muselo třetí den krmit umělým mlékem a malá se jakoby zázrakem uklidnila a spinkala a neplakala, ačkoliv mi tvrdili, že mám plačtivé (ne hladové) dítě.

Byl to pro mne daleko horší zážitek, než samotný porod, a proto bych se příště rozhodla rodit jinde.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - marketa159 02.09.16 napsala :

Léto 2016, skvělý přístup, šikovná doktorka, skvělé porodní asistentky. Velku příjemné prostředí, nepohodlné postele a normální sestřičky.

Personál: MUDr. Lydie Sádlová, PA Bc. Jitka Koblihová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - tatínek007 27.07.16 napsala :

My jsme tam rodili obě naše děti. Vše bylo v pořádku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - Anonymní 21.07.16 napsala :

Jako prvorodička jsem pomalu nevěděla, že rodím. V 7:07 hodin jsme zaparkovali a v 8:38 byl malý venku. Po příjezdu sestřičky vše sepsaly - možná půl hodina, když mi dělaly monitor.

Byly všechny příjemné. Porodní box moc hezký. Mladá paní doktorka byla také milá. Ptala se, zda budu chtít nástřih a snažila se držet mého plánu. Nakonec byl, ale ani jsem o něm nevěděla a sešila vše krásně. Sestry mi vysvětlily, jak tlačit, hecovaly, trochu i tlačily na břicho, což jsem si uvědomila až zpětně.

Malého mi na pár sekund položily a pak se šel vážit. Trochu mi vadilo, že ho nabalily do zavinovačky, příště bych uvítala, mít ho na sobě jen otřeného.

Na šestinedělí a dětském byl přístup sester různý. Některé milé a rády poradily. Jiné obtěžovala jen přítomnost rodiček. Ale 90% bylo těch normálních. Bohužel mléka jsem měla málo, tak jsme přes všechny snahy dokrmovaly.

Nemocniční jídlo katastrofa.

Celkově byl porod poklidný a proto vše hodnotím celkově pozitivně.

Personál: Mudr. Komárková Z.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Promyslet si, jak si představuji průběh porodu a péči o miminko.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo, jemný toaletní papír, ubrousky na intimní hygienu, potřeby pro miminko - pleny, ubrousky, dudlík.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - Anonymní 28.04.16 napsala :

Rodila jsem před měsícem a jsem úplně spokojená. Všichni milí. Papíry se mnou udělali už na monitor, pak mě odvedli na porodní box, kde jsem byla sama, nikdo neotravoval, do ničeho mi nekecali.

Klystýr a holení udělali na základě souhlasu, ne rutinně jako jinde. Necpali do mě žádné léky a ani za otce u porodu nic nechtěli. Pan doktor hodný, sestřičky také.

Porodnici si nemůžu vynachválit, zato šestinedělí a novorozenecká péče mi přijde slabší. Ale to je asi otázka vkusu. Za mě bych do Strakonic šla znovu. :)

Personál: MUDr. R. Zaremba

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky (mají na příděl plenky i ubrousky, ale málo).

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Strakonice - Anonymní 23.03.16 napsala :

Na svých internetových stránkách i při prohlídce se porodnice prezentovala jako dokonalé místo k porodu mají certifikát baby-friendly hospital a měly být zapojeni do projektu přirozený porod v porodnici.Tak jsem přijela na vyvolání porodu do této pordnice.Dostala jsem celkem dvě tabletky na vyvolání a začalo to.Všechno probíhalo dobře malá měla normální ozvy ale i tak mě nechaly na monitoru přivázanou skoro celou dobu porodu.Nemohla jsem si vybrat jinou polohu k porodu.Kapačku,nástřih hráze a prasknutí vody udělaly bez toho aby se zeptaly jestli souhlasím nebo mi řekly co se bude dít.Vymačkávání mi dítěte z břicha mi taky moc přirozené nepříjde a dítě jsem si mohla pochovat asi hodinu po porodu(prý jsem vypadala unaveně.Na druhou stranu bylo to vážně rychlé trvalo to asi 2 hodiny a jak sestřičky tak doktorka mě povzbuzovaly a chválily což mi trochu pomohlo.A poporodní oddělení je doslova horor ukázka kojení vypadala tak že přišla sestra řekla mi abych si sedla a pak na mě vyštěkla na co čekám a když jsem teda malou nešikovně vzala a přistrčila jsem si jí k prsu čapla jí za hlavičku natlačila mi jí na prso.Z té kojící polohy mě bolely záda ale když jsem se ptala na jinou variantu prostě mi řekly že budu kojit takhle a hotovo.a celkově ty sestry stály za kulový až na jednu postarší paní která byla moc milá a když jsem potřebovala s něčím poradit radši jsem si počkala až budemít službu ona.
Na jídlo nejsem nijak náročná ale tohle byla vážně síla i na mě knedlíky spíš připomínaly jakou si gumu,maso bylo jako kámen a omáčky snad ani k ničemu přirovnávat nebudu.
V této porodnici už mě nikdy nikdo neuvidí

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pořádně zvažte nástup do této porodnice

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Minimálně balík plen,dva až tři balíčky porodních vložek,hodně jemného toaletního papíru,

Nahlásit
neutrální
Porodnice Strakonice - Anonymní 01.02.16 napsala :

Na to,že to byl můjprvní porod a já nějak celkové pobyt v nemocnici nemusím, tak pozitivně hodnotím práci porodní asistentky Jurášové a jejích dvou kolegyň. Porod byl vyvolávány a měla jsem silné bolesti. Ale samotný porod byl opravdu rychlý.

Poporodní péče byla taky výborná. Jediné, co se mi tak trochu nelíbilo, bylo to, že co směna, jiný názor polohu kojení.A chvílemi mi přišlo,že sestry obtěžuji.Ale po porodu vám strčí do ruky papír a tam je napsáno pokud nebude cokoliv vědět zeptejte se rádi Vám vše vysvětlíme.A když jsem šla za sestrou přišlo mi,že jí tím obtěžuji.Nejsou všechny sestry stejné.Ale nakonec jsem stejně kojit nemohla.Ale příště si rozmyslím jestli bych sem šla rodit.Odcházela jsem odsud dost vystresovaná.

Personál: PA Jurášová, MUDr. Zaremba

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papíry z genetiky, vlhčené ubrousky, plenky, po porodu vložky a poporodní
kalhotky. A jestliže nastupujete na vyvolání porodu, tak nějaké čtení na ukrácení.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Strakonice - Anonymní 08.10.15 napsala :

Zamýšlím se nad péčí o miminka s porodní váhou pod 2,50 kg.Je možné, aby dítě, které zákonitě po porodu zhubne, bylo propuštěno do domácí péče s váhou 2kg, pouze s přibráním 4 dkg? Co žloutenka? Na odchodnou dostane dítě " barevný vzorník" - co to je vlastně žlutá barva? Mám žloutenku x nemám žloutenku - kdo to doma určí? Domnívám se, že tento postup se neaplikuje ani u lékařů bez hranic. To jsou lidé zodpovědní!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyhnout se nemocnici obloukem!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nenastupovat ani náhodou!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - Anonymní 08.10.15 napsala :

Personál byl velice ochotný, trpělivý, milý. Všichni byli ochotni se vším hned pomoci, poradit, utěšit.

Vybavení opravdu nadstandardní, a to jak porodní sál, tak pokoje pro šestinedělí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nezapomeňte papíry z genetiky (nejsou v seznamu - Co maminka potřebuje s sebou do porodnice http://www.nemst.cz/index.php?…).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Velkou zásobu jednorázových kalhotek a vložek. Vlastní (jemný) toaletní papír. Ručníky - alespoň 2-3. Naopak naprosto zbytečné je nosit s sebou kosmetiku a oblečení pro miminko (jen na cestu z porodnice). Důležité jen jednorázové plenky - těch se spotřebuje opravdu hodně. Pro maminky, co jdou na vyvolání porodu, doporučuji vzít si s sebou něco na ukrácení času na jeden den (první den se jen obíhají vyšetření … a spoustu čekání na pokoji).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - Anonymní 18.09.15 napsala :

Moje zkušenost je pozitivní. Rodila jsem začátkem roku 2015. Do porodnice jsem přijela okolo 3 ráno. Nejprve se mnou sestřičky sepsaly vše potřebné, zpočátku byly milé, ale později (po zjištění, že jsem sebou nepřinesla papír z genetiky (nevěděla jsem, že ho mám mít sebou) byly trochu nepříjemné) a poté proběhlo vyšetření. Porod postupoval pomalu, proto jsem byla poslána na pokoj na šestinedělí. Zde byly sestřičky velmi příjemné a ochotné. V noci se chodily ptát, zda je vše v pořádku a něco nepotřebuji.

Ráno jsem byla odvedena sestřičkou na další vyšetření , jak to postoupilo. Na vyšetření jsem čekala hodinu a půl. Bohužel byli doktoři zřejmě zaneprázdnění nebo na mě zapomněli. Po dlouhém čekání, jsem se došourala na chodbu, kde jsem se zeptala sestry, zda mám ještě čekat nebo si můžu jít lehnout na pokoj. Sestřička se divila, že tam ještě jsem a přislíbila, že dojde pro lékaře. Po dalším čekání jsem se opět vyšourala ven a znovu se zeptala, jestli můžu odejít, že potřebuji do sprchy. Sestra odpověděla, že mohu, že lékaři jsou bohužel zaneprázdnění, jsou u porodu a až bude někdo moci, tak si pro mě sestra přijde.

Po příchodu na pokoj jsem šla rovnou do sprchy s nadějí, že se zmírní bolesti. Jen co jsem pustila vodu, tak klepala sestřička, že na mě čeká paní doktorka, takže mohu jít.
Prohlédla mě paní doktorka Dragounová, která mě i následně rodila. Byla velmi milá a sympatická. Navrhla mi, že mě nenechá dál trápit a urychlíme to. Jako prvorodičce mi porod postupoval velmi pomalu, údajně bych mohla mít bolesti i několik dnů, než by došlo k samotnému porodu. Poslala mě tedy na pokoj pro osušku a věci a poté jsem šla na sál, kde mi píchla plodovou vodu. Dostala jsem kapačku a nějakou injekci. Nejprve jsem se toho bála, ale nakonec moc děkuji za toto rozhodnutí, protože poté to už byl fofr. Porod proběhl rychle a bez zdlouhavého čekání v bolestech. Vše proběhlo v pořádku, bez nástřihu. Paní doktorka Dragounová a PA Jurášová byly naprosto úžasné, vstřícné a milé.

Malá mi byla okamžitě přiložena a po celou dobu dvou hodin čekání na sále byla se mnou.
Na oddělení šestinedělí jsou sestřičky opravdu zlaté. Milé, snaživé, usmívají se. Ptají se zda nepotřebujete pomoci a vše trpělivě ukazují a vysvětlují. Nemusíte se bát znovu se na něco zeptat nebo chtít pomoci.

Pokoj byl čistý, malá byla po celou dobu se mnou na pokoji, návštěvní hodiny jsou benevolentní, strava byla chutná a porce veliké. Za mě tedy DOPORUČUJI.

Personál: MUDr. Regina Dragounová, PA Miloslava Jurášová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, vždyť si jedete pro největší poklad ve vašem životě. ;)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papír z genetiky, menší balík plenek a vlhčené ubrousky (sice plenky i ubrousky dostanete, ale po narození je opravdu velká spotřeba), dále jednorázové kalhotky a vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - Anonymní 24.08.15 napsala :

V noci po příjezdu do Strakonické nemocnice byl personál příjemný, ujala se mě PA, která se mně věnovala a vše vysvětlila, bohužel jména personálu si nepamatuji. Doktor sympaťák, dokonce při prohlídce ulz mi nabídnut, abych viděla mimčo ještě na obrazovce, :-) což jsem nepovažovala za důležité, když vám není nic moc, ale cením jeho ochotu.

Vše probíhalo bez komplikací v intimním prostředí, byla jsem po celou dobu s manželem a nikdo nás nerušil, pouze na zazvonění ihned přiběhla PA. Pouze na porod přišel lékař a vše proběhlo v pořádku. Po porodu ihned bylo malé přiloženo k prsu a veškerá vyšetření a umytí probíhalo před mýma očima, přímo na pokoji.

Nadále jsme všichni tři zůstali 2 hodiny na pokoji a pak následovala cesta na pokoj šestinedělí. Měla jsem nadstandard a nevolila bych jinak. Mám ráda své soukromí, hlavně při vizitě, která není moc příjemná, co se týče studu, ale vše probíhalo rychle a bezbolestné. A z důvodu, že bydlíme daleko, tak aby se návštěvy nemuseli orientovat podle návštěvních hodin, i když určitě všechno by šlo domluvit.

Sestřičky milé a ochotné. Jídlo, no nikdy se všem nemůžou zavděčit, ale porce obrovské a něco chutnalo a něco proste ne, ale nejsme na dovolené, tak hlavně ať jsme zdravé a to jídlo se dožene doma. Pokoj útulný a čistý.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě dobrou náladu a optimismus.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky a síťované kalhotky, těch není nikdy dost, hlavně když se několikrát za den sprchujete.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Strakonice - Adamkovna 01.08.15 napsala :

Ve strakonické porodnici jsem rodila před 14 dny, byl to můj první porod. Do porodnice jsem jezdila i na poslední dva monitory, protože můj gynekolog měl dovolenou. Měla jsem vždy „štěstí“ na MUDr. Dragouna. Den před porodem mi bez upozornění a souhlasu provedl zásah (ne přímo Hamiltona, ale prý něco podobného), aby porod urychlil - tou dobou jsem „přenášela“ o 4 dny. Chtěl mi hned vyvolávat porod, podepsala jsem revers, že si to zatím nepřeji.

V noci začaly kontrakce, tak jsme jeli. Bohužel jsem opět natrefila na MUDr. Dragouna, který mě začal okamžitě nutit k protržení vaku blan - prý proto, že „přenáším“ a že tím porod urychlíme. Odmítla jsem, pan doktor se od té doby choval velmi arogantně, osočoval mě, že vymýšlím kraviny, že ohrožuji dítě apod. Nakonec jsem podepsala revers, že si protržení zatím nepřeju, a domluvili jsme se na případném pozdějším protržení, ke kterému došlo.

Od té doby jsem musela být připojena na monitoru, tedy žádná sprcha apod… Nakonec mi pan doktor dal i infuzi oxytocinu (hodinu po protržení vaku blan vyteklo trochu zkažené plodové vody, do té doby byla čirá), která sice porod značně urychlila, ale velmi znepříjemnila. Při tlačení provedl pan doktor několik nástřihů (ačkoliv syn šel ven bez problémů na 3 zatlačení), a to bez předchozí konzultace či upozornění. Nutno ještě podotknout, že šití se mi týden po porodu rozlezlo, naštěstí se to podchytilo dříve, než bylo nutné přešívání…

Nejsem s to hodnotit odbornost pana Dragouna, ačkoliv i o té velmi pochybuji. Jeho arogantní přístup a mocenské jednání hodnotit můžu a jsou pro mě důvodem, proč do Strakonic už nikdy rodit nepojedu. Ostatně nám pan doktor sám doporučil, abychom příště zůstali doma nebo jeli rodit jinam, když si nepřejeme do porodu zasahovat…

Otřesný zážitek z pana doktora naštěstí vyvažují porodní asistetky, který byly výborné - pomáhaly, vysvětlovaly, radily. Hierarchie nemocničního personálu je však bohužel jasně daná, takže „pánem“ porodu byl pan doktor.

Jednání sester na šestinedělí raději nebudu komentovat. Absolutní neochota a nezájem, „obtěžovala“ jsem je minimálně, přesto jsem se několikrát setkala s výsměchem, na co se jich to ptám. První noc syn celou prozvracel, protože se nalokal plodové vody - sestry o tom věděly, přesto mě odbyly konstatováním „že to tak bejvá“ a nechaly mě samotnou, podívat se přišly asi 2× za celou noc. S kojením mi až na výjimky vůbec nepomohly, z rozhovoru dvou sester jsem navíc vyrozuměla, že malý dostal příkrm - ačkoliv mi o tom nikdo neřekl.

Nechci být nespravedlivá, takže podotýkám, že několik sester bylo výborných, snažily se a opravdu mi pomohly. Bohužel si nepamatuji jména.

Takže za mě - do Strakonic už nikdy!

Personál: MUDr. Dragoun, PA Falářová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Buď jet jinam, nebo si předem zavolat, jestli neslouží MUDr. Dragoun - a pokud ano, vyhnout se Strakonicím obloukem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jemný toaletní papír, ručníky, vložky a plenky. A hodně jídla - vaří tam opravdu strašně, porce jsou směšné a podávají samá nadýmavá jídla.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - Anonymní 23.07.15 napsala :

Rodila jsem přirozeně, bez vyvolání, po spontánním odtoku plodové vody. Vše proběhlo dle mých představ, do průběhu porodu personál zasahoval minimálně - za což jsem byla velmi vděčná. Ve slabých chvílích při vytlačování miminka naopak personál povzbuzoval a pomáhal, co to šlo. Nástřihu jsem se vyhnula a to jsem ani nemusela nikoho upozorňovat dopředu, že bych ráda bez nástřihu.

Po porodu taktéž vše probíhalo v poklidu. Miminko jsem dostala k sobě a mohla jsem nerušeně kojit hned na sále vleže na porodním lůžku.

Šestinedělí - jak která sestra, některé krapítek nepříjemné; ale vcelku hodnotím pozitivně.
Za sebe rozhodně doporučuji, pro příští porod budu volit opět Strakonice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - Maddi-Jane 04.07.15 napsala :

Rodila jsem ve Strakonicích před 6 týdny a mohu jen doporučit. Doktor výborný profesionál, navíc velký sympaťák, porodní asistentky (pamatuji si jen paní Bláhovou a Jurášovou), taktéž super. Porod byl sice vyvolávaný, takže celkem „masakr“, ale všemu se jinak nechal volný průběh, žádný oxytocin, žádné skákání na břicho, během vyšetřování jsem vždy byla informovaná o tom, co mi budou provádět.

Jediné, co bych vylepšila, byla porodní poloha. Rodila jsem klasika na zádech, ale uvítala bych spíš vyvýšenější pozici. Ale nad tím jsem měla opravdu čas přemýšlet až po porodu, při těch bolestech jsem si to ani, jak rodím, neuvědomila. :) Po porodu jsem malou hned dostala na břicho.

Sestry na šestinedělí příjemné. Vždy pomohly, když jsem měla problém s miminkem, ale myslím, že docela hrálo roli i to, že jsem se zrovna trefila do termínu, když tam nebylo moc dětí a tudíž na mě měly čas. Každopádně některé ze sestřiček byly fakt zlaté a věřím, že i kdyby čas neměly, chovaly by se stejně.

Co mi vlastně vadilo, bylo kojení. Ukázána mi byla jen jedna poloha a vůbec jsem nebyla informovaná, že bych měla prsa odstříkávat. Na to jsem se sama ptala až 6. den (byla jsem v porodnici déle kvůli žloutence u malé), když jsem ty prsa už měla ohromně nalitá a bolavá. Sestra to zkoukla a divila se, proč jsem se sama nezeptala, ale mě jako prvorodičku to fakt nenapadlo. Navíc si myslím, že právě od toho ty porodnice jsou, aby podaly „vyplašené“ mamině relevantní informace.

Ale jinak, v rámci celku, spokojenost.

Personál: MUDr. Chalupa, PA Bláhová, PA Jurášová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nepředstavovat si svůj porod do detailu, protože to stejně většinou nevyjde. Já si raději nic neplánovala (ani porodní plán jsem nepsala) a jsem s tím, jak to dopadlo, spokojená.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, prsní vložky, plovací kruh na sezení (židle v jídelně jsou samozřejmě dřevěné:).

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Strakonice - Anonymní 29.05.15 napsala :

Stručně a jasně: na příjmu celkem dobré, na šestinedělí peklo. Člověk by umřel hlady. Buď že nic nedostal nebo prostě to nebylo poživatelné. Sestřičky velice „příjemné“, cokoli je obtěžovalo, každá radila něco jiného.

Pro příště vím, že mám jet jinam.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyhnout se obloukem celé strakonické nemocnici. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně jídla. :) plen ubrousku toal papiru vlozeka vlastne cehokoli

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Strakonice - Alice st. 30.04.15 napsala :

Jsem velice nešťastná, že jsem jeli rodit do Strakonic, váhala jsem a udělala chybu. Rodila jsem poprvé, měla jsem tedy dostatek času dojet kamkoliv, příště volím určitě jinou porodnici.

Porod sice začal přirozeně doma, ale to co následovalo potom bylo peklo. Nešlo o porodní bolesti, které sice byly velké, ale tak to u porodu bývá, na ty jsem byla připravená. Nebyla jsem však připravená na přístup a absolutní neochotu personálu.
Od arogantního lékaře při příjmu, přes opakované vyšetřování bez toho, aby mě někdo informoval, co se chytají dělat - třeba píchnout mi vodu a tak. Jsem celkem tolerantní a čekala jsem, že do porodu se bude zasahovat, jen bych uvítala informaci proč a jak.

Před porodem slibují, pak ale skutek utek. Syn se narodil lehce přidušený, vůbec mi ho chvíli neukázali, co se dělo, nevím. Vím, že se může stát cokoliv a nemusí to být vinou lékaře, ale čekala bych alespoň nějaké vysvětlení.

Na oddělení také nic moc, prostředí hezké to ano, ale to je tak všechno. Sestry na šestinedělí očividně vypruzené, že mají odpovídat na mé dotazy. Furt zeptejte se toho či toho, já nevím.

Určitě již ne sem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rodit jinde.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Strakonice - ilolis 13.03.15 napsala :

Rodila jsem v porodnici ve Strakonicích 5. 2. 2015.

Celé těhotenství bylo naprosto bezproblémové a vše směřovalo k pohodovému, přirozenému, spontánnímu porodu, který mi přesto nebyl umožněn.

Byla jsem svou gynekoložkou poslána na umělé vyvolání porodu v pondělí 2.2. Šla jsem do porodnice s tím, že se pokusím s lékaři dohodnout, abychom ještě pár dní počkali. Vyšetřoval mě MUDr. Dragoun, který na mě od prvního okamžiku zapůsobil velice arogantně a bohužel se tak také projevil. To, že nechtěl s vyvoláváním čekat (přestože je to moje rozhodnutí), bych ještě pochopila, ale to povýšenecké chování k vyplašené prvorodičce… Opravdu profesionál. Nakonec mi řekl, že jestli se mi něco nelíbí, můžu jít jinam. Na už tak podlomenou psychiku docela rána.

Nakonec jsem se domluvila s panem primářem Vláškem, který je velice ochotný a chápavý, že přijdu ve středu na kontrolu, a když se nezačne nic dí,t tak budeme vyvolávat v pátek 6. 2.

Ve středu mě vyšetřovala paní doktorka Dragounová, která trvala na vyvolání porodu hned, na což jsem nakonec přistoupila. Byla velmi milá a trpělivě mi vysvětlila všechna možná rizika. Se zájmem si přečetla můj porodní plán, který slíbila dodržet. Podotýkám, že jsem tam neměla žádné nesplnitelné výmysly, sama paní doktorka i několik sestřiček mi řekly, že v tom nevidí žádný problém.

Nebudu to prodlužovat. Porodní plán nakonec nebyl dodržen ani v jednom jediném bodě, nevím z jakého důvodu, nikdo mi nic neřekl. Rutinní postupy jsou holt jednodušší… V podstatě jsem vůbec nevěděla, co se se mnou děje. Na porod určitě nebudu mít ty nejlepší vzpomínky, představovala jsem si ho trošku jinak, přirozeněji. Když jsem však dostala na prsa svého chlapečka, cítila jsem už jen neskutečné štěstí.

Musím moc poděkovat všem sestřičkám na šestinedělí, jsou to doslova andělé, jsou úžasné, ochotné a hrozně hodné.

Pokud budu ještě někdy rodit, rozhodně ne ve Strakonicích.

Maminkám, které touží rodit přirozeně bych tuto porodnici rozhodně nedoporučovala, přestože to, co o sobě píší tady: http://www.aperio.cz/…e-strakonice
zní přesvědčivě. Bohužel, není to pravda.

Personál: MUDr. Dragoun, MUDr. Dragounová, MUDr. Vlášek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenamáhejte se sepisovat si porodní plán, není k ničemu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - miliem 15.08.14 napsala :

V této porodnici jsem 1.7.2014 porodila našeho syna.

Přijeli jsme k ránu, kdy mi doma odtekla plodová voda. Na porodní sál jsem volala, co máme dělat. :-) Prvorodička - prostě jsem zazmatkovala a nevěděla, jestli je to voda nebo ne. :-) Sestřičky byly ochotné a moc milé. Při příjmu mi vše vysvětlily, byly usměvavé a vstřícné. I další směna sestřiček, která byla i u porodu, byla až neuvěřitelně milá a vstřícná.

Po celou dobu porodní a dvě hodiny po porodu jsem byla i s manželem na porodním boxu, kde byla sprcha i WC. Je to vše nové a pěkné, vše na jednom pokoji, nemusí se nikam přecházet, což mi vyhovovalo. Rodil mě pan doktor Dragoun a i s ním jsem byla velmi spokojená, přestože se porod trochu komplikoval. Měla jsem zkušenost i s panem doktorem Fialkovičem, kdy ho ke mně akutně volali, a nemohu si ztěžovat. Byl usměvavý, vše mi vysvětloval. A i přestože jsem byla vyplašená, co se se mnou děje, dokázal mě rozesmát a podpořit, vše bral s nadhledem.

Na šestinedělí jsem se nesetkala s žádným problémem. Sestřičky byly vždy milé a vždy, když jsem potřebovala pomoct s kojením nebo jen tak poradit, byly při ruce. Všichni tam mají lidský přístup, popovídají si, usmějí a k miminkům se chovají velmi pěkně.

Personál: MUDr. Dragoun, MUDr. Fialkovič

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, paní uklízečka nám ho vůbec nedávala. :-) Plenky a vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - Lorca 02.06.14 napsala :

S porodnicí ve Strakonicích mám čerstvou zkušenost. Do porodnice jsme dorazili v noci. Nejdříve mi jedna ze sester připadala trochu nepříjemná, ale byl to jen první pocit, pak vše v pořádku. Druhá sestřička byla moc milá. Na doktora jsem měla štěstí, rodil mě doktor Razak a to není třeba nějak rozebírat - kapacita. Celá porodnice je po rekonstrukci, takže prostředí pěkné.

Na šestinedělí si také nemohu stěžovat. Je pravda, že když je člověk samostatný a nemá problém, tak sestru x hodin nevidí. Ale když jsme měli problém s kojením, tak byly sestřičky ochotné a pomohly. Jeden večer mi malá tak plakala, že jsem si už nevěděla rady a sestřička mi ji pomohla uklidnit během chvilky. Co nemohu moc chválit, je strava, prostě klasika nemocniční, ale to jsem nějak neřešila.

Personál: MUDr. Razak

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek plen a vlhčených ubrousků, toaletní papír (ten, co tam byl, se po porodu opravdu použít nedal. :-))

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - niniel 17.04.14 napsala :

První dítě jsem rodila ve Strakonicích v červenci 2012. Vše probíhalo bez komplikací a i šestinedělí bylo super.

Teď v dubnu jsem ležela 5 dní na šestinedělí a zastavovali mi porod kapačkami v 34. tt. Sestřičky byly opět skvělé a ochotné. Žádný problém jsem s personálem neměla.

Rodit budu pravděpodobně zase tady, přece jen už to tam znám.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Strakonice - Bonie24 09.04.14 napsala :

Své první dítě jsem rodila ve strakonické porodnici.

Sestřičky na „hekárně“ jsou příjemné a moc ochotné. Ještě porod by šel, ale šestinedělí je katastrofa. Personál vysloveně otravuje, že tam vůbec ležíte, neochota sestřiček vám s čímkoliv pomoc a poradit. Až na jednu sestru, která i v noci pomáhala maminkám, kterým nechtěly děti spinkat.

Strakonickou porodnici nedoporučuji a určitě ne prvorodičkám.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Strakonice - hanka 2 07.04.14 napsala :

Rodila jsem 18.12.2013 císařem. Lékaři a sestřičky z gynekologie super.

Ale druhý den po císaři mě převezli na šestinedělí, tam jsem dceru viděla poprvé. Dali nás na pokoj a 4 hodiny nikdo nepřišel. Já sotva chodila, ani jsem nevěděla, jak malou vzít, vše mi řekla spolubydlící. Jí prý také vše řekla spolubydlící. Mladé sestřičky se usmívaly do té doby, než po nich něco člověk chtěl.

Kojení katastrofa - co směna, to jiná technika a názor. Já už z toho byla hotová a dcera také. Ještě pak byli protivní, že nepřibývá. Neustále nás tahali na váhu a zpět, než aby nám dali umělé mléko nebo nás nechali v klidu nakojit. No prostě jsme přišly domů a vše úplně v pořádku. Na kojení jsme si přišly sami a nejvíc mi poradila se vším naše dětská doktorka. Já měla prsa jak balóny, malá je nemohla uchopit pusinkou. V porodnici se neměli k tomu mi říct, že je mám odstříkat úplně do měkká a půjde to samo. Já to nevěděla jako prvorodička, řekla mi to ta naše doktorka a jak jsme krásné kojily!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro miminka klidně celé balení. Jídlo pro sebe a pevné nervy.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - Tena90 03.02.14 napsala :

Dne 5.12. 2013 jsem nastupovala do porodnice (porod indukovaný - vysoký tlak) a hned na příjmu musím jen chválit, a to i po výměně služeb. Všechny sestry byly strašně milé, hlavně bych strašně chtěla vychválit PA. Především takovou mladou PA (bohužel si nepamatuji jméno:( ) a tím jí i poděkovat, protože byla úžasná. Rodil mě MUDr. Razak - prostě kapacita - to nemá vůbec smysl rozepisovat - dokonalost.

Druhý den mě převezli na šestinedělí a opět nemůžu říct nic špatného. Pravda je, že už jsem všechno věděla od sester z porodnice, ale i tak byly moc fajn a se vším vyšly vstříc.

Pokoje na šestinedělí jsou fakt pěkně zařízené a celkově je tam hezké prostředí. Návštěvy v podstatě nikdo neřešil, záleželo na domluvě se „spolubydlící“, ale sestry to neřešily.

Za sebe můžu strakonickou porodnici jen a jen doporučit a pokud bude další prcek, tak jdu opět sem!

Personál: MUDr. Ibrahim Razak Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - LenazeStrakonic 31.01.14 napsala :

První porod byl bez problémů, někde je již zde zapsán (rok 2008).

Druhý porod proběhl 25.10.2013. Byla jsem na vyvolání, porod byl velmi rychlý, od píchnutí vody a následných kontrakcí uběhla jen hodina a půl do narození syna. Úžasný zážitek, nechala jsem si vše ukázat, placentu, pupečník, personál ochotný, bezvadný. Za to je moc chválím. Na porodním sále jsou prostě úplně úžasní. PA Beranová (rodila mě již před 5 lety u prvního syna, moc milá a staniční PA Jurášková je také bezvadná).

MUDr. Dragouna jsem poznala v době, kdy jsem byla hospitalizována v 32 tt pro hrozbu předčasného porodu a moc se mi pasoval, sympaťák. Když měl službu na můj porod, těšila jsem se. Bohužel poporodní poranění byl otřes, byla jsem jak střihaná, tak roztrhaná až na záda, šití bylo hnus a můj gynekolog se zhrozil na kontrole po šestinedělí. Zhojení proběhlo velmi špatně, stehy byly rozešité a už není možnost nápravy, leda plastika. Dodnes cítím při stání a chůzi bolest (jsou to tři měsíce od porodu) a na pohled i pohmat je znát, jaké je to tam dole „peklo“. Otázkou je, zda-li se tomu dalo předejít, ale vzhledem k tomu, že jsem na zmíněného lékaře slyšela negativní hodnocení (na jeho zručnost), myslím, že jsem mohla dopadnout lépe.

Horší je, že syn měl zlomený pravý klíček a ulevoval si na levou stranu, nyní se léčíme na neurologii, čekají nás rehabilitace a reflexní terapie, na pravou stranu celého těla je mírně opožděný zjištěno až nyní) - chápu, že se zlomeniny klíčku při porodu stávají. My se však bez následků neobešli.

Co se týče oddělení šestinedělí, je to tak půl na půl, některé sestry milé, ochotné, jiné protivné, úsečné, že se člověk bál na cokoli zeptat.

Celkově si tedy na porodnici nestěžuji, jak jsem dopadla je subjektivní věc, bohužel má věc.

Personál: MUDr. Dragoun, PA Beranová a Jurášková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek porodnických vložek, osušek, jednorázové kalhotky, pro sebe piškoty, musli tyčinky (strava bývá občas nadýmavá, zachraňovala jsem to piškoty).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - poladrahus 27.11.13 napsala :

Dne 15.11.2013 rodila v Strakonické porodnici má dcera Tereza. Chtěla bych tímto poděkovat panu doktorovi Přemyslu Chalupovi a sestřičce Milušce, kteří přivedli na svět mou vnučku Sárinku. Chci všem maminkám doporučit tuto porodnici, je tam skvělá péče a krásné a příjemné prostředí. Oddělení na šestinedělí je moderně vybavené a je tam vše, co maminky potřebují.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - polatereza 22 26.11.13 napsala :

Dne 15.11.2013 jsem rodila ve strakonické porodnici a nemohu říct nic špatného. :-) Pan doktor Přemysl Chalupa byl milý a hlavně hodný, což jsem v danou chvíli dost ocenila. Sestřičky byly naprosto úžasné, moc mi pomohly, takže já mám se strakonickou porodnicí a hlavně s báječným personálem dobrou zkušenost. Tímto komentářem bych jim chtěla moc poděkovat. :-)

Personál: MUDr. Přemysl Chalupa Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Strakonice - Lajonka 25.10.13 napsala :

Rodila jsem ve strakonické porodnici. Porod podle všech předpokladů měl jít jako po másle.

Bohužel, když jsem přijela do porodnice, vyletěl mi tlak a syn musel na svět císařem. 2 dny jsem si poležela na gynekologii a syna mi ze sálu nosily sestry. Personál gynekologie můžu jen vynachválit. Sestry i lékaři úžasní, milí, ochotní.

Pak mě ale přesunuli na šestinedělí. Bohužel jsem měsíc po porodu a ještě se vzpamatovávám z chování sester. Takové arogantní chování jsem v životě nezažila. Dřív, než jsem slezla z vozíku, přilítla sestra, vychrlila na mě milion informací a odešla. Když jsem něco potřebovala a zazvonila jsem, tak mě akorát přišly „sprdnout“, proč nepřijdu za nimi na sesternu. Celý den jen proseděly u televize a u kafe. Nebýt sestřiček ze sálů, které mě naučily kojit, tak to neumím. Sestry z šestinedělí to nezajímalo, jestli to umím, nebo ne.

Jelikož jsem byla po císaři, začalo se mi mléko tvořit déle a malý stále plakal. Abych se vyspala, dovezla jsem ho sestřičkám. Ty mi ho během 2 minut vrátily spícího. Ptala jsem se, jak to udělaly, prý že jsou to léta praxe. To určitě. Pak jsem se dozvěděla, že mu bez mého vědomí daly glukózu, aby se ho zbavily.

Příště se radši porozhlédnu po jiné porodnici. Nikdy více tady.

Personál: sestra Dragounová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prostudovat si, jak se kojí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - senzibilka88 09.10.13 napsala :

Tak i já přidám zkušenost se strakonickou nemocnicí. :) Musím říct, že bych jí hodnotila na 1* - oddělení gynekologie, porodní sály a šestinedělí. Všichni lékaři a sestřičky byli výborní a já neměla sebemenší problém s personálem. Na oddělení šestinedělí mi vše vysvětlili a byli moc příjemní, takže až to znova přijde, jedině strakonická porodnice! Doporučuji. :)

Personál: MUDr. Přemysl Chalupa Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - Lucka1111 30.09.13 napsala :

V této porodnici jsem rodila v září 2013 a byla jsem moc spokojená.

Všechny porodní asistentky byly milé, rodil mě doktor Chalupa, který byl také moc fajn. Personál porodnice byl moc fajn, dětská sestřička mi na porodním sále malou přikládala k prsu, aby pak nebyl problém s kojením. Na oddělení šestinedělí byly všechny sestřičky také moc hodné, učily mě kojit a starat se o miminko. Aktivně se vždy vyptávaly, jak jde kojení a pokud by byl problém, tak že mám hned přijít.

Jediným mínusem je zatím to, že porodní sály a oddělení šestinedělí jsou v jiné budově. Navíc probíhala rekonstrukce, takže jsem několik hodin čekala na porodním sále na sanitku, která pak projížděla stavbou po drncavém terénu. Naštěstí jsem měla snadný porod bez poranění, takže mě to nevadilo, ale po těžších porodech to musí být nepříjemné. Nicméně tento problém by měl vymizet do konce roku, kdy se mají porodní sály přestěhovat do nové budovy.

Takže Strakonickou porodnici jednoznačně doporučuji.

Personál: MUDr. Přemysl Chalupa Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - ka2ka 18.09.13 napsala :

Rodila jsem ve Strakonicích 24.8.2013 akutním císařským řezem. Musím především poděkovat doktorovi Dragounovi za jeho profesionalitu a citlivý přístup, díky němuž jsem neměla čas se začít bát. o:) A samozřejmě bych chtěla poděkovat i všem ostatním, všichni byli moc hodní, příjemní a hlavně naprosto profesionální. Ještě bych chtěla poděkovat paní doktorce, která měla noční službu z 23.8. na 24.8. 2013, bohužel si nepamatuji její jméno, ale též jí patří mé poděkování. Strakonická porodnice mě mile překvapila.

Personál: MUDr. Dragoun Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - Téra Fořtů 13.09.13 napsala :

Rodila jsem loni v květnu ve strakonické porodnici a byla jsem velmi spokojená se službami a ochotou personálu. Oproti jiné porodnici je zde dítě od porodu celou dobu s matkou, návštěvy jsou na pokojích a ne na chodbě. Mám dojem, že doktorka, co mě rodila, byla paní doktorka Hlináková s úžasnou sestavou sester, které mi moc pomohly s příchodem našeho broučka na svět. Měla jsem vyvolávaný porod a byl tedy fofr. Tuto porodnici vřele doporučuji!

Personál: MUDr. Hlináková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně být v klidu, nestresovat se a plně důvěřovat personálu, který je zkušený a ví, co, kdy a jak.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, dobrá nálada, trpělivost a důvěra, zbytek se dá přivézt rodinou.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - AstraG 18.08.13 napsala :

Rodila jsem ve Strakonicích v roce 2009 a 2012. Oba porody byly bez komplikací, personál milý, prostředí příjemné, péče po porodu o mě i o děti kvalitní. Tuto porodnici doporučuji.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hygienické potřeby nutné po porodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - jitulka21 28.06.13 napsala :

Moje zkušenost ve strakonické nemocnici v roce 2008 není negativní, ale nějaké mouchy bych také našla (ale to je asi v každé nemocnici, to si člověk nevybere).

Ten den, kdy jsem tam jela, bylo 23:30. Když jsem přijela, sepisovala se mnou sestřička papíry. Když jsem jí řekla, že mi praskla voda ve 22:00, tak mě seřvala jak malého kluka, že jsem si dovolila přijet tak pozdě. Měla jsem to 30 km do Strakonic, než jsem vše pobrala do auta a sehnala někoho, kdo mě odveze, tak není divu. Jinak na porodních sálech byli všichni v pohodě. Porod jsem si užila.

Ale oddělení šestinedělí hrůza. Jako prvorodička jsem pomalu nevěděla, jak se malé mimi drží, natož jak se o něj pořádně starat. A když jsem přišla za sestřičkou pro radu, jak malého vykoupat, tak mě seřvala, že jí za chvíli končí směna, ať si počkám na tu druhou. Byla neochotná a vždy, když člověk přišel, že něco neví, tak bylo na ní vidět, jak ji otravujete. Poslední noc, kterou jsme tam trávili, malý pořád brečel. Když jsem přišla za sestřičkou, co mám dělat, tak mi opět jen odsekly a ať ho prostě nosím. Takže opravdu ochota hrůza. Sice tam byly výjimky, našla se i suprová sestřička, ale tyhle mi to tak znechutily, že jsem tam už nechtěla být ani o minutu déle.

Sice tam opět plánují nyní můj další porod - čeká mě císař, tak to pro mě bude novota. Ale už pro rady k sestřičkám na šestinedělí teda rozhodně nepůjdu. :-D Jinak jsem ráda, že už předělali pokoje a že už jsou jen po dvou lůžkách. Ale jinak doporučuji. Myslím, že s těmi sestřičkami je to podle vyprávění všude stejné.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Strakonice - chupetka1 28.04.13 napsala :

Já sem rodila ve Strakonicích v listopadu loňského roku. Bohužel horší porod
jsem snad zažít nemohla. Kdybych to ještě mohla vrátit zpátky, tak bych určitě
vybrala jinou nemocnici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - Víný 29.03.13 napsala :

Z velké části jsem spokojená, protože jsem měla komplikovanější porod a doktor Dragoun byl super. Díky povídání si s ním se dalo zvládnout i hodinové šití. A také sestry byly většinou příjemné.

Jediné, co mi trochu vadilo, byla malá informovanost. Všichni mlčí a nebýt jedné upovídané sestřičky, tak ani nevím, že mi hrozí transfúze, že doktorka říkala, že mám velké modřiny a otoky po šití, že malé se ztratil šelest na srdíčku atd. Na co se člověk nezeptal, to se nedozvěděl.

Ale jinak spokojenost tak na 90%.

Personál: MUDr. Dragoun

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, plenky pro dítě, čistící ubrousky a jednorázové kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - Anonymní 15.03.13 napsala :

Rodila jsem císařským řezem.

Péče na porodním oddělení i šestinedělí výborná. Personál ochotný, milý, hlavně sestřičky jsou ochotné pomoci ve dne i v noci.

Jediné mínus je převoz z porodního na šestinedělí, ale i to se dá zvládnout.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, porodnické vložky, jednorázové kalhotky, kojící podprsenku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - Katriiin 22.01.13 napsala :

Porodnici Strakonice mohu jen doporučit! Rodila jsem zde v červenci 2012 plánovaným císařským řezem. Veškerá péče při samotném zákroku i po něm byla absolutně profesionální. Císařský řez prováděl sám pan primář Vlášek, byla jsem v těch nejlepších rukách. Novorozenecké oddělení nelze srovnat s žádným jiným v okolí, vše nové a krásné, nové postýlky, monitory dechu. Sestřičky milé a vždy ochotné pomoci. Na dny strávené v této porodnici budu vždy ráda vzpomínat.

Personál: MUDr. Vlášek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ve Strakonicích se vyplatí připlatit si za nadstandart - srovnatelný s hotelovým pokojem plus veškeré vybavení pro miminko včetně plenek v ceně.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - Jessyna 13.01.13 napsala :

Rodila jsem koncem roku 2012 ve strakonické porodnici a byla jsem maximálně spokojená. Bez obav doporučuji tuto porodnici i ostatním maminkám.

Předporodní péče v ambulanci - bez problémů, všichni milí a ochotní, když se lékařům něco nezdálo, jezdila jsem na kontroly i dvakrát denně, abych nemusela být hospitalizována.

Porod - přestože tu noc rodilo více maminek a na sále byl ruch, byli všichni usměvaví a příjemní. MUDr. Slintáková byla zlatá. Při 2.fázi porodu mě dost uklidňoval stoický klid MUDr.Dragouna. Přestože jsem neabsolvovala předporodní kurzy, na sále mě instruovali vždy, když to bylo potřeba a naváděli, co zrovna udělat a jak tlačit. Malá byla za chvíli na světě. Epiziotomii a následné šití jsem ani necítila. Klyzma jsme nestihli, oholená jsem byla už preventivně z domova (bylo mi to příjemnější, než se potom nechat holit mezi kontrakcemi). Celkově to byl úžasný porod.

Oddělení šestinedělí - veškerý personál výborný, sestřičky i v noci pomáhaly s kojením nebo uklidněním plačících novorozeňat. Strava úplně bez problémů, nemohla jsem si stěžovat. Nic nadýmavého ani kořeněného.

Personál: MUDr. Dragoun, MUDr. Slintáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, ptát se když něco není jasné. Když budete milé na okolí vy, ostatní budou také. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky a vlhčené ubrousky na miminko, pro sebe porodnické vložky, jednorázové kalhotky, jednorázové utěrky (prsa, epiziotomie), neperlivé vody.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - Terrrka 20.12.12 napsala :

Do porodnice jsem přijela v 8 hodin ráno po pravidelných kontrakcích od 23 hod v noci, vše probíhalo v pořádku a v klidu. Sepsali jsme papíry, klystýr a pak se čekalo na manžela. Jelikož se nic moc nedělo, tak mi ve 14 hodin píchli vodu a v 16,33 byl malej na světě.

Porod byl zážitek, bez pořádných kontrakcí, nevěděla jsem, kdy tlačit a kdy ne, byla jsem úplně vysílená, ale paní dr. Slintáková a personál byli super, snažili se pomoct, aby vše bylo ok. Sice jsem měla dost stehů, ale vše se dobře zahojilo. Já i malý jsme v pořádku.

Určitě bych porodnici s tímto personálem doporučila dále, ale oddělení šestinedělí, (až na dvě sestry a veškeré doktory, jména bohužel nevím) je hrůza! Čaj je děsnej a jídlo nic moc.

Personál: Dr. Slintáková, PA Crhová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajít se tam podívat, je lepší vědět, kam jdete - je to tam pěkný. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnický vložky,jednorázový kalhotky, něco k jídlu a pití, plenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - jajida 18.10.12 napsala :

Ve Strakonicích jsem rodila už dvakrát.

Poprvé v roce 2009. Malá se rozhodla jít na svět v 37.týdnu. Všichni byli ohromně fajn, dodávali mi odvahu. Bohužel nám museli pomoct kleštěmi. Naštěstí tam byl tenkrát ještě primář MUDr.Dör a vše dopadlo skvěle. Malá měla od kleští jen malinkatou modřinku.

A podruhé jsem tam rodila v červenci letošního roku. Jelikož jsem přenášela, tak jsem tam den ležela a večer mi měli pomoct tabletkou. Ale paní doktorka mi udělala Hamiltonům hmat a v noci se mi rozjely bolesti. Ráno v 11.10 byla opět holčička na světě. Při porodu jsem tam měla takové mladé porodní asistentky, což jsem se trochu bála, ale byly úžasné. Byly příjemné, usměvavé a ochotné. Při porodu dohlížela paní doktorka Slintáková, která taky byla super.

A sestřičky na šestinedělí taky perfektní. Asi jsem měla štěstí na personál. Jediné co mě zklamalo, že jsem žádala o epidurál, ale nedostala jsem ho. Nakonec jsem to zvládla i bez něj.

Takže Strakonice doporučuji všem.

Personál: MUDr.Slintáková,MUDr.Dör

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nebát.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě něco ke čtení a pro miminko plínky a pro sebe vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - Monika81 22.05.12 napsala :

Rodila jsem zde 9.5.2012. Přijata jsem byla již 7. 5. s tím že porod vyvolají. Na příjmu se nás sešlo víc a ač všichni měli napilno, byli moc milí a vstřícní.V úterý mi navečer zavedli přípravnou tabletu, ale protože jsem byla již po jednom císařském řezu a nešlo vše jak mělo, naplánovali mi porod císařem hned za několik hodin.

Všechno mi vysvětlili a zodpověděli všechny moje dotazy.Dostala jsem i injekci, abych se dobře vyspala, což jsem velmi ocenila. No a ráno 9.5. v 8:07 už byla malá na světě. Pak jsem strávila 2 dny na JIP, kde jsou moc ochotné sestřičky. O malou se mi zatím úplně úžasně staraly dětské sestry.

Poté nás převezli na 6nedělí,kde byli všichni opět usměvaví a ochotní pomoci a poradit v kteroukoliv denní (hlavně noční) dobu.

Moc děkuji všem MUDr. a sestřičkám, kteří se o mě a malou starali.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tuto porodnici mohu jen doporučit, byla jsem velmi mile překvapena, na rozdíl od zkušenosti s porodnicí v Plzni.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít sebou porodnické vložky - i když balík dostanete, síťové kalhotky, plenky na mimi a ubrousky. Jo a taky toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - VLADIMIRA 870 14.05.12 napsala :

Dobrý večer. Ve Strakonické porodnici jsem rodila před 10 měsíci. Mohu jen doporučit. Všichni byli moc hodní a vstřícní. Po porodu mě a naší dceru převezli na nové oddělení, které se nedá srovnat s žádným jiným. Byla jsme nadšená.

Sestřičky jsou zde příjemné a kdykoli jsem potřebovala pomoci nebo poradit, rádi za mnou přišly. Moc děkuji za takovou zkušenost. Kdyby sem i ještě náhodou někdy stalo, že bych otěhotněla, pojedu opět rodit do Strakonické nemocnice. Všem moc děkuji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - Lucie46 26.01.12 napsala :

Rodila jsem v teto porodnici akutnim cisarskym rezem a nemuzu si vynachvalit profesionalitu a pristup porodniku konkretne doktorky Dragounove a doktora Razaka… potom taky na pooperacnim na gynekologii byli vsichni uzasni a na oddeleni sestinedeli bylo take fajn i kdyz jsme meli velke problemy s kojenim tak s nami meli vsichni trpeliost a byli skoro vsichni velmi ochotni.. bohuzel jmena vsech sestricek si nepamatuji…

Porodnici bych doporucila, ja byla spokojena…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodni vlozky, jednorazove kalhotky svoje plenky a vlhcene ubrousky…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - angela1974 23.01.12 napsala :

V této porodnici jsem rodila před deseti roky když zrušili porodnici v Sušici doktoři sestřičky supr lidičky ochotný pořád u mě někdo byl jestli něco nepotřebuji a hlavně mala se narodila ve čtvrtek v pul dvanacte v noci a v neděli ráno jsme šupajdili domu v uterý jsme se dojeli akorad nazpátek naočkovat tuto porodnici mohu doporučit

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nevím, jak jsou na tom nyní ale před tím nic

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Strakonice - Ivetina 04.12.11 napsala :

Dobrý den.Já mam bohužel s porodnicí ve Strakonicích špatné zkušenosti.První dítě jsem rodila v roce 2007.Měla jsem týden po termínu a nepravidelné bolesti jsem měla celý víkend.Tak v neděli odpoledne jsme se s manželem do porodnice vydali.Ale v porodnici na mne koukali co tam vůbec chci.Byli neochotný mi udělat vůbec nějaké vyšetření.A lékař mi říkal,že přenášet můžu ještě 14 dní tak co chci.Jeli jsme tedy domu.Ale mamka to tak nechala a volala do Klatov do porodnice a vysvětlila jim muj stav a oni jí řekli,abych okamžitě přijela.Já už nikam jet nechtěla,bála jsem se,že v Klatovech to bude to samé.Ale v Klatovech to bylo úplně jiné.Okamžitě mi přijali,porodní asistenky se představily,vše mi vysvětlily a lékař mi po vyšetření dal nějakou tabletku.Po té tabletce jsem do 4 hodin začala rodit. Porod šel rychle a v pořádku. Jen plodová voda byla nazelenavá a moji holčičce zjistili vysokou žloutenku.Museli jí tedy okamžitě odvézt do Plzně na Neonatologii.Dodnes si říkám jak by to asi dopadlo,kdybychom nejeli do těch Klatov,jestli by naše holčička byla vůbec zdravá.Když jsem podle lékaře ve Strakonicích mohla přenášet ještě 14 dní.Nevim jak by to moje holčička vůbec v té nazelenavé vodě přežila ještě takovou dobu.Po druhé jsem jela rodit ihned do Klatov a opět jsem potřebovala malinko pomoc,aby se porod spustil.A narodil se mi chlapeček 4300g.A ikdyž byl tak veliký tak na porod špatně nevzpomínam,opět to v Klatovech zvládli na jedničku.A pokud bych měla rodit do třetice tak Strakonické porodnici se vyhnu obloukem,ikdyž je blíže.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Strakonice - vladenka001 19.09.11 napsala :

Dobrý den, rodila jsem zde 14.7.2011. Po domluvě jsem dostala vyvolávací tabletu ve středu v 8 ráno, po dvou hodinách opět. Ve 20 hod. odešla zátka a ve 22 hod. voda. Mudr. Sádlová mi ve tři ráno řekla, že to vypadá na císaře, ale nebude budit druhého doktora a anesteziologa, že to musím vydržet do rána. V 8 ráno primář nařídil akutního císaře. Na porodním a poporodním sestry absolutně dokonalé, ochotné, milé a obětavé.
Po převezení na novorozenecké velmi rychle nastala realita. Radost z miminka byla pryč díky neochotě sester, které na pravidelných kávových dýchánkách seděly na nadstandartu. Jedna sestra při příjmu na mě vychrlila milion informací, ukázala kojení a papá. Po císaři se mi dlouho rozbíhala laktace, dcera ani já jsme nevěděly pořádně, jak na to a pokaždé jsem za nimi musela jít a prosit, aby se mnou šly na pokoj pomoci mi. Raději bych se propadla než tam jít. Jedna z nich byla trošku ochotnější, dokonce mi dala kloboučky. Po narkóze jsem ještě několikrát zvracela a během noci, co malou hlídali, dostala flašku. Se stříkačkou mi to ukázaly jednou, podruhé ( po minutě mi to vyrvala z ruky ) mi rovnou řekly, že když to neumím, tak ať jí dám flašku.
Výsledek byl takový, že první týden jsme při kojení-nekojení brečely obě, dokrmovala jsem jí umělým, prso absolutné odmítala a desátý den doma jsem lovila na internetu informace, kolik toho vlastně mám dávat, protože při propouštění mi sestra jen odsekla, že zvyšovat po 10 ml každý den. Ale jak dlouho už neřekla. A pro prvorodičku, která po císaři má dost toho sama se sebou nedostačující informace.
Jinak tuto porodnici doporučuji. Porodní a poporodní super, primář kapacita.

Personál: MUDR. Chalupa

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, plenky, toaletní papír

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - Veru28 18.07.11 napsala :

Ve strakonické porodnici jsem rodila téměř před 3 týdny (23. 6. 2011. Jelikož jsem přenášela, nastupovala jsem do porodnice na vyvolání ve středu 22. 6. Ležela jsem na gynekologii, sestřičky zde byly opravdu příjemné a ochotné, žádný problém! Ve čtvrtek ráno v 8:00 mi zavedli tabletu na vyvolání porodu a já ve 12:16 porodila. Rodila mě MUDr. Sádlová a můžu opravdu jen pochválit, je moc sympatická a příjemná, taktéž všechny porodní asistentky! Po porodu mě převezli na šestinedělí, je to zde zrekonstruoované a moc hezké a i zde byly všechny zdravotní sestřičky výborné, ochotné a vstřícné, takže strakonickou porodnici muhu jen doporučit!!!

Personál: MUDr. Sádlová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, plenky pro miminko, vlhčené ubrousky

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Strakonice - Anonymní 30.03.11 napsala :

Dobrý den rodila sem v této nemocnici jednou v roku 2009 celkem dobrý(ale kdyby porod nebyl tak rychlej radši bych jela rodit do Písku) ale když si vzpomenu na můj první porod v roce 2006 Hrůza!!!! Nerodila bych tu sice sem ze Strakonic a mám porodnici tak 500m ale radši do Písku!!!

Personál: dr.Fialkovič

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít jinam!!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - šumava 13.03.11 napsala :

Zdravím,já v této porodnici rodila letos v lednu.Vrátila jsem se sem po 9 letech,porodit již třetí ditě.
Porodní asistentky byli úžasné,paní doktorka Sádlová ,kterou jsem měla u porodu byla skvělá.Syn vážil více jak 4 kg a ona mě odrodila bez nástřihu,popraskání.Byla jak ona ,tak sestry milé,hodně,laskavé,nemohu si na ně stěžovat ani v nejmenším.Na oddělení šestinedělí,jsem byla taky moc spokojená,sestry a to všechny ,které jsem tam v době mého pobytu zažila byli velmi hodné,laskavé,přívětivé.Myslím,že tato porodnice je na velice dobré úrovni.

Personál: mudr.Sádlová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

jednorázové kalhotky,vložky,toal.papír,

Nahlásit
neutrální
Porodnice Strakonice - Anonymní 03.03.11 napsala :

Rodila jsem ve Strakonicích v roce 2006 a 2010 a myslím že porodnice udělala krok zpátky. Všude se píše o možnosti volby všeho a nic není povinné (např. klystýr a holení). V roce 2006 se mě na vše ptali - a v roce 2010 vše udělali automaticky a nezeptali se. U druhého porodu jsem měla MUDr. Sádlovou a snažila se být milá - což oceňuji nejvíce, ale moc jí to nešlo (nastřihávala na dvakrát a sešívala skoro hodinu). Z prvního porodu jsem nejlepší zážitek měla z toho že mi pak na šití dali plenu namočenou v teplé vodě, byla to velká úleva. Když jsem je o to žádala teď, tak mi tam dali led, že se šití musí ledovat. Vzala mě taková zimnice, že jsem myslela, že se pode mnou rozpadne porodní lehátko. Sestra Jurášová (tu bych tam nejradši vůbec neměla - akorát mě za vše napomínala) mi ve finále řekla že ta zimnice je psychická a že toho mám nechat. Ale byla tam i asistentka Brabencová a ta byla opravu moc milá. Na tu vzpomínám z druhého porodu nejradši. Asistoval i primář a myslím že byl v pohodě. Na šestinedělí to bylo v normálu - spíš mi připadalo že tam jsou jen jako úřednice než jako sestry a musím souhlasit s jedním příspěvkem o nutrilonu - dali ho kolegyni na pokoji a vůbec se nesnažili dávat ho stříkačkou, prostě rovnou flašku a nezájem, dítě moc neprospívá tak šup na flašku - no tomu se říká nemocnice s certifikátem na kojení. Ještě štěstí, že jsem nějaké zkušenosti měla z prvního kojení a poradila si sama i bez sester.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se ozvat, když je vám něco proti mysli a je lepší tam jít už dobře informované.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - vikita 01.03.11 napsala :

Dobrý den,
já jsem v této porodnici rodila letos v lednu podruhé a mohu ji jen doporučit. První porod jsem měla vyvoávaný v roce 2006 (druhý též vyvolávaný) a oproti tomu si myslím, že se vše zlepšilo o 100% i když mohu říci, že jsem byla spokojena s přístupem i tenkrát. Rodila mě MUDr.Sádlová a mohu říci, že byla moc ochotná. Nejen ona, ale všechen personál jak na porodních sálech, tak i na šestinedělí vč. pana primáře. Porodní asistentky byly taktéž skvělé a opravdu mohu tuto porodnici jen doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Snažte se před porodem co nejvíce naslouchat radám sester na porodních sálech, protože opravdu vědí co se má dělat. To že porod bolí je jasné, ale s jejich radami může býti lepší.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Strakonice - ManDarinka90 28.02.11 napsala :

Měla jsem zde císař a jednání bylo velmi dobré. Nemohu si stěžovat!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - mind 27.02.11 napsala :

Obě holky jsem přivedla na svět ve Strakonické porodnici pozn.r.2006 r.2010.Kolují lec jaké povídačky o sestrách a mudrech,ale já byla moc spokojená.Pravda je,že jsem měla bezproblémové porody rychle jsem se zotavila a prďolky byly šikovné.U snídaní jsem potkávala všelijak se tvářící novopečené maminky,měly pěkné zdravé,prospívající mimča a tvářily se strašně.Možná je to o přístupu k celé události.Já měla úsměv od ucha k uchu,protože jsem byla šťastná.Jsem ráda,že jsem si to prožila takhle hezky.

Personál: Dr.Fialkovič

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Optimismus a dát na rady asistujících sester..ví co dělají.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Strakonice - Alena M. 18.02.11 napsala :

Nemohu doporučit, personál v noci otrávený, nevlídný. Manžela nechali bez info sedět na chodbě několik hodin.Mudr. Dragoun by se měl zamyslet na svým jednáním vůči ostatním lidem. Je to arogantní člověk, neprofesionál, hrubián. Je velká škoda, že se ostatní nespokojené maminky bojí svůj názor říci veřejně, třeba by se vyhnuly průpovídkám tipu „to vám maminka neřekla, že porod bolí?“ , roztržení až na nohu, protože to pan dr. nestihl apod.

Personál: Dr.Dragoun

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vyberte si jinou porodnici

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - Lencza 16.02.11 napsala :

nejnovější informace je, že šestinedělí se stěhuje do nové budovy 21.února, porodní sály zůstávají stále na staré porodnici

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - Anonymní 09.02.11 napsala :

Rodila jsem teď v lednu. Byla jsem velice spokojená s prací PA, pana Dr. Fialkoviče i sestřiček na šestinedělí. Byl to tedy už můj třetí porod ve Strakonicích, tak jsem věděla, do čeho jdu.

Bohužel čeká hlavně sestřičky a PA práce navíc, oddělení se mají stěhovat do budovy nově postavené chirurgie. Jenže, jak jsem pochopila, se to tam hned nevejde všechno, takže sály budou v místě dnešního šestinedělí a oddělení šestinedělí bude už na chirurgii. Pak bude ještě nějaké další stěhování a pak (nevím, za jak dlouho), budou všechny gyn.porodnická oddělení pohromadě v budově chirurgie. Takže před porodem doporučuji si zjistit předem, do jaké budovy jet, ať nemusíte přebíhat v bolestech po areálu nemocnice.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Navštívit oddělení a prohlédnout si je, domluva (příjemná) je možná s pí Jurášovou, staniční sestrou z porodních sálů.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Strakonice - Anonymní 17.11.10 napsala :

V porodnici ve Strakonicích jsem se byla podívat již před porodem a prostředí porodních sálů a pokojů před sálem na mě působilo uklidňujícím dojmem. I personál byl usměvavý. Rozhodla jsem se rodit právě tady, přes to, že do písecké porodnice to mám mnohem blíž. Slyšela jsem před porodem i negativní kritiku tamního personálu proto strakonická porodnice. Manžel mě přivezl ve 22 hodin s porodními bolestmi asi týden před určeným termínem porodu. Musím dodat že to bylo 4.10. 2005 Na příjmu se mě ujala sestřička a přivolaný lékař mě prohlédl. Ano maminko rodíte. Uložili mě na pokoj poradili, jak prodýchávat kontrakce a odešli. Na pokoji jsem byla sama. Svým sténáním jsem nikoho nerušila a osobně jsem byla vděčná za poskytnuté soukromí. Asi po hodině mě chodili kontrolovat. Porod probíhal tak jak měl. Trávila jsem dost času ve sprše a ulevovala si od křížových bolestí horkou sprchou. Několikrát jsem byla na monitoru. Vše v pořádku. Ráno kolem 7 hodiny se vyměnil personál a musím říct, že i ranní směna byla bezvadná. Sestřičky mě uklidňovaly, že to brzy budeme mít za sebou. Křížovými bolestmi jsem byla úplně vyčerpaná neměla jsem tolik síly, abych vytlačila syna sama, paní asistentka předloktím stiskla mé bříško pod žebry a synovi pomohla na svět. 3100g a 47 cm bylo na světě a vše v pořádku. Já osobně jsem nástřih hráze necítila a šití se dalo také zvládnout. Porod jsem si prožila asi takový jaký jsem si představovala. Syna jsem měla hned u sebe. Převezli nás asi po dvou hodinách na pokoj šestinedělí. Moc jsem stála o to abych mohla kojit asi jako většina maminek. Musím říct, že jako prvorodička jsem neměla žádné zkušenosti jen teorii z knížek a letáků. Abych to zkrátila s kojením to byla hrůza. Syn měl žloutenku a musela jsem ho budit spal tak tvrdě, že sestřička mi malého budila mokrou žínkou a přes to po chviličce u prsa usnul. Sestry už nebavilo, že jsem za nimi chodila a žádala o radu při každém přiložení. Byl to boj, ale propustili nás po 5ti dnech domů jako plně kojící. Doma nám to vydrželo asi 6 týdnů pak nastaly další komplikace a já kojit přestala. Z nervů jsem přišla o mléko. Tak a mé konečné hodnocení porodní sály 100% a šestinedělí 40%

Personál: porodní asistentka Jurášová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Bezvadný personál na porodním sále, ale horší sestry na šestinedělí. Doporučuji maminkám které už rodily a mají zkušenosti s kojením a nepotřebují tolik péče při kojení

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Strakonice - Anonymní 01.11.10 napsala :

nešla bych tam ani, kdyby mi zaplatili…zkušenost je nezapomenutelná a dokonce života to budu mít před očima…

Personál: Braunová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - markyt653 18.08.10 napsala :

Porodnici ve Strakonicích mohu jedině doporučit :) vím že o ní nejdou zrovna hezké pověsti, ale já jsm nenašla za celý svůj pobyt jedinou výtku :) personál mi velice pomohl a jsem jim moc vděčná za každý povzbudivý úsměv, za péči a pomoc před, při i po porodu a jejich ochotu :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nebát se :))

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - Miri2 26.04.10 napsala :

Ve Strakonické porodnici jsem rodila v květnu 2005 a v květnu 2008.S odstupem těch tří let se tam sice vyměnily lékaři,ale já jsem tam byla pokaždé stoprocenentně spokojená.Na porodních sálech je úžasná vrchní sestra Jurášová,ale i ostatní sestřičky byly milé.A nemůžu si stěžovat ani na ostatní personál.Lékaři i sestry jsou určitě lidé na svém místě.Při prvním porodu jsem měla doktora Chalupu a i když občas vypadal,že se stydí je to úžasny porodník.Lékaři i sestry mi pokaždé řekli co mě čeká a to mě hlavně při prvním porodu hodně pomohlo.Jelikož teorie z knížek je ve finále úplně jiná praxe.S manželem plánujeme ještě jedno dítě a pokud se nám zadaří budu určitě zase rodit ve Strakonicích,i když to mám asi 45km.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - Lencza 14.04.10 napsala :

Rodila jsem v porodnice ve Strakách v říjnu 2008. Až na výjimky jsem byla moc spokojená. Ležela jsem tam 4 dny před porodem, který mi byl vyvoláván. Během těch prvních 3 dnů jsem se při vizitách a různých vyšetřeních setkala s dr. Pokornou, kterou jsem pro její mládí považovala za sestřičku a s dr. Chodem, který už v této době nebyl oficiálně primářem oddělení, ale fakticky mi to přišlo, že se nic nezměnilo. Paní doktorka byla moc hodná, zato z dr. Choda jsem neměla nic moc pocit. K porodu jsem určitě nechtěla dr. Vokatého. Naštěstí jsem u porodu měla dr. Braunovou, která byla úplně úžasná. Většinu času mě sledovaly jenom sestřičky a dr. přišla až na konečnou fázi. Díky ní jsem se u porodu i zasmála. Její péče byla bezchybná.
Po porodu mi moc nešlo kojení. Malá měla novorozeneckou žloutenku, byla pořád ospalá, takže se jí nechtělo moc baštit. Nevím už jak se jmenovala sestřička, ale i přes její poněkud zvláštní přístup, to byla právě ona, která mi pomohla se správnou technikou kojení a díky ní jsem se krásně rozkojila.
Já jsem byla moc spokojená a podruhé by rodila znovu ve Strakonicích.

Personál: MUDr. Braunová, MUDr. Chod, MUDr. Pokorná Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - Zdeninak 14.02.10 napsala :

Ahoj, ve Strakonicích jsem rodila v roce 2004 a v roce 2005. U prvního jsem měla u porodu pana primáře (nejsem si jistá jestli to byl Chour :-)) Byl velice hodný a povzbuzoval mě.-)… U druhého tam bylo tolik lidí že sem při jedné kontarkci zahlédla i paní uklízečku:-)) nevím jak se kdo jmenoval. Se strakonickou porodnicí mám velice dobré zkušenosti.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - Sunnny 12.01.10 napsala :

Sunnny

Stálice

Příspěvků: 72

31.12.09 11:10
Ve Strak.jsem rodila v červnu 2009,byla jsem spokojená.Nepa­matuji si ale jména lékařů.Bylo jich tam ovšem mnoho jelikož jsem rodila o měsíc dříve.Jen vím že tam byl i primář-nemůžu si stěžovat.Trochu jiné pak na oddělení šestinedělí některé sestry vzorné ochotné úžasné.Jiné horší,ale byla jsem spokojená.Jen mě dost překvapila jedna věc.Měla jsem od začátku velmi málo mléka.Syna přikrmovali už v porodnici.Přišli na to ovšem asi až 4.den syn moc ubýval na váze.Já myslela že když nějaké mléko teče tak že ho mám dost nenapadlo mě že mám málo-první dítě.Nikdo to moc neřešil strčili mu nutrilon a měli vyřešeno.Já sama jsem si musela řici o odsávačku,aby ho krmili alespoň stříkačkou-ztráta sacího reflexu atd..Přitom má Srakonická porodnice certifikát pro podporu kojení,fakt jen reklama,ale skutečnost úplně jiná!!Kdybych nevěděla spoustu věcí od kamarádek nikdo by mi to neřekl!Nakonec to dopadlo stejně tak že jsem kolila asi první 3týdny a vyzkoušela jsem snad všechno na podporu tvorby mléka co existuje,přidali se zdravotní komplikace a už to opravdu nebylo možmé.Spíš mě ale od toho každý zrazoval místo pomoci a pak mě dorazila doktorka na kontrole na gynekologii po šesti nedělí která mi řekla-to je škoda,že jste to tak brzo vzdala!!

Odpovědět Sunnny

Stálice

Příspěvků: 72

31.12.09 11:12
Hodně kamarádek rodilo ve Strak.byly spokojené a doporučovali mi to.

Odpovědět Smazat

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Strakonice - Gozra 11.01.10 napsala :

Rodila jsem tady v r. 2003 a byla jsem tenkrát spokojená. V r. 2009 jsem rodila podruhé, ale zvolila jsem si porodnici v Klatovech. Měla jsem totiž nechtěnou možnost si v těhu poležet. Viděla jsem, že změnou primáře plno doktorů odešlo a nový primář tam zůstal s mladýma doktorkama. Jak se Lena zmiňuje o Mudře Gregorové, tak tu bych u porodu chtěla nejmíň. Stačilo, jak dělala těhotným pacientkám UTZ a mluvilo o tom celé patro a dokonce i o tom, že radši pojedou rodit do Písku.
Ať jsou rádi, že jim gynekologii drží pohromadě zavedené sestřičky, které mají můj velký dík.
Za sebe říkám, na gynekologii poležet relativně ano, ale rodit asi už ne.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Strakonice - LenazeStrakonic 28.12.09 napsala :

Rodila jsem v nemocnici Strakonice. Službu měla Dr Ulmanová, která zde bohužel již nepůsobí. S prací porodních asistentek i lékařky jsem byla velmi spokojena, byly vlídné, všechno dopředu vysvětlily, než mi něco provedly, opravdu profesionální přístup.Nemohu si je vynachválit.
Na odd šestinedělí už to tak skvělé nebylo, sestry si asi myslí, že musíme všechno vědět a umět,, 90% z nich byly nešetrné k miminkům a strohé k maminkám. Asi „syndrom vyhoření“ či co, prostě je vidět že je to nebaví.
Celkově vzato, porodnici Strakonice chválím.
Když chcete uvést jména doktorů, tak jedno negativní hodnocení mám, a to dr Gregorová(dříve Bočánková), když jsme měla zamlklé těhu, dělala mi revizi-a to špatně, něco mi v děloze nechala a já pak měla komplikace, zánět …nerada na to vzpomínám. Podotýkám, že nejsem jediná, znám až moc případů, kdy svou nepozorností nebo nešikovností ublížila na zdraví. Takže pokud půjdu znoviu rodit či na příjem gyn-por, tuto dr si k sobě nepustím!
Asi tak.
ahoj Lenka

Nahlásit

Fotky z porodnice

Jmenuji se Kristýnka, narodila sem 12. 2. 2015 ve Strakonicích

Erik!!!

naše dcera Karolinka asi 10 min po porodu.

no a tady je veselé dítko které se ve Strakonické nemocnici narodilo před...

Kočičky

Karolínka

Přidejte Vaše fotky k porodnici Strakonice.>

Děti z porodnice Strakonice

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Strakonice
Emilly15 Vimperk Nela/Kristián neznámé 19.07.2019
Děti narozené v porodnici Strakonice
Tereka98 Sofie
neznámé 12.01.2019
Ketrin-s Střelské Hoštice Dorotka
neznámé 16.11.2018
Maca1311 Dominik
49 cm, 3100g 13.11.2018
Ivanka89 Kubíček 49 cm, 2840g 06.09.2018
lenda.lipi Stella
neznámé 03.09.2018
klarita12 Emma 47 cm, 3370g 23.08.2018
Kacenka1995 Strakonice Sofia
47 cm, 2780g 17.08.2018
Honzík Jonny Jan
43 cm, 2740g 16.08.2018
1...sisi... 1 Adámek
49 cm, 3330g 06.06.2018
Anina99michal Michal Červeňák
47 cm, 2150g 26.05.2018
Jitulka06 Honzík
49 cm, 3520g 25.04.2018
Víný Strakonice Sára 49 cm, 3270g 22.03.2018
Aneta199 Elin
3500g 20.03.2018
Mirecek16 Mireček
72 cm, 8030g 16.03.2018
Abigail Kodýdková Abigail Kodýdková
50 cm, 3520g 13.01.2018
Elišanka Eliška
46 cm, 2g 15.12.2017
Nikollett93 vimperk Matyášek
neznámé 15.10.2017
marguarite82 Strakonice Matěj
47 cm, 3420g 16.08.2017
Dominik0208 Dominik
51 cm, 3330g 02.08.2017
LucinkaAndrea Lucie
44 cm, 2700g 13.07.2017

Rodily v porodnici Strakonice

Chystají se rodit v porodnici Strakonice

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Strakonice?