Porod vakuem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Clair88
Stálice 63 příspěvků 31.10.18 18:33
Porod vakuem

Ahoj, rodila jsem z neděle na pondělí a jelikož byly menší komplikace při porodu, tak museli malou vytáhnout vakuem. Všechny výsledky má v pořádku, i ultrazvuk hlavičky byl v pořádku, jen na povrchu má tu hlavičku malinko prosaklou(jako modřina),ale prý je to v pořádku. Jinak při narození měla 3150g a dnes (3 den) měla 2900g. Následně na to jsme ji vážili před a po kojení jestli ji mléko ode mne stačí, vypila 35ml, takže prý stačí. Žloutenku také nemá, krásné kaka i čura.
Máte někdo s něčím z toho zkušenosti? Moje otázka tedy zní za jak dlouho vás pustili domů z porodnice? Dekuju

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 18:37

@Clair88 dceru rodili kleštěma, měla hrozné otlaky na hlavě, děsila jsem se deformace hlavičky, ale je v pořádku, vážila něco málo přes 3200, odcházeli jsme asi 3050. Rodila jsem v úterý večer 19h a v pátek po poledni jsem jela domů…ale to jsem si vyloženě vydupala, protože jsem doma měla druhé dítě a v porodnici se nedalo spát…sestry se hlasitě v noci bavily na chodbě. Čekalo se na to jak bude přibírat a jestli začne kakat „míchaná vajíčka“

Fifi2
Kecalka 186 příspěvků 31.10.18 19:09

U nás dodržují 72 hodin. Rodila jsem v neděli k večeru tak by mě pustili, až ve čtvrtek. Kvůli rekonstrukci a že bylo vše ok, tak už ve stredu. Malá měla z vexu sisatou hlavičku, ale za pár dní se zakulatila :kytka:

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 31.10.18 19:31

Jestli je vakuum vex, čili zvonek, tak malý se taky narodil takto. Měl par dni po porodu bouli na hlavě, ve vlaskach, ta se vstrebavala každým dnem. Spis byl malý tak rozmoceny z plodovky, ze měl úplně krvavé praskliny na kůži. Pustili nás normálně po čtyřech dnech, pak už žádné další kontroly nebyly, boule se vstrebala do týdne, je zcela bez komplikaci, zdravý…

Kikulele
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 31.10.18 19:44

Já porodila v pátek dopoledne, poustely nás v úterý dopoledne. Malá měla veliký růžek, mela diky tomu kefalhematomu zvysene hodnoty bilirubinu, ale nic hrozneho jen ji měřili, a dávala jsem ji k oknu. A musely jsme jít 14dni po porodu na punkci protože se ji To nevstřebávalo, ja jsem u zákroku nebyla sestricka Me poslala na chodbu ale trvalo to tak 2-3minuty. Jinak malá vážila 2780g a pri propusteni mela 2790g, ale u pediatra na váze den po propuštění měla 2750g, dr říkala že To může byt tím, že je To jiná a jinak zkalibrovana váha tak :nevim:. :kytka: EDIT: také ji tahali vexem.

Uživatel je onlineIvaB
Kelišová 6158 příspěvků 29 inzerátů 31.10.18 20:17

@Clair88
Gratuluji k miminku a přeji oběma hodně zdraví a pohody :srdce:
Naše dcera byla taky tahaná vexem, měla jen malé červené kolečko na hlavičce, bouli ne. Domů jsme šly normálně za 4 dny.
Ve 4 měsících nás pak doktorka poslala na dětskou neurologii, prý se tam posílají všechny „vexové“ děti. Vývoj naprosto v pořádku, spíš byla ještě trochu napřed.
Myslím, že není čeho se bát :hug:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >