Porodné 17500 Kč

1666
7.12.05 19:41

Porodné 17500 Kč

Ahoj holky, slyšely jste právě před chvílí v televizních novinách? Od dubna 2006 má porodné vzrůst na 17500,– Kč…
Skoromaminky, které čekáte březňátka… držte co to půjde… :wink: :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Missorka
7.12.05 19:51

No tuším, že mimina v břiše se pěkně chechtaj… :D

Nicméně je to jen pro prvorodičky, pokud se nepletu (silně nespravedlivý, musela jsem si na ty prachy porodit dvě!!! :P :twisted:)

Peta

• Nahlásit
  • Citovat
9238
7.12.05 20:00

Ahoj,není to náhodou jen návrh?
Ale jinak je to jak píše MIssorka.Bude to jen pro prvorodičky, :( :cry: ,takže my co máme víc jak jedno dítě tak smůla.
Dana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
497
7.12.05 20:04

Ahoj holky,zatím to schválil myslím jen senát a dále to musí schválit parlament a pak ještě prezident.Tak můžeme doufat,že konečně odhlasují nějakou dobrou věc.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1242
7.12.05 20:09

No takže i kdybych šla rodit znovu, tak žádný takový peníz mě nečeká… Tak to si ještě nějaký ten rok počkám a třeba dojde i na vícerodičky :wink:

To chtějí zvednout porodnost???? Ať raději zvednou rodičovský příspěvek, ten je pro ostudu… :wink:

Mirka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2619
7.12.05 20:26

Ahojky,

ja jsem o tom cetla uz odpoledne na netu tady: http://www.novinky.cz/…sicovku.html
a tady je jeste vic detailu http://www.ceskenoviny.cz/…dex_view.php?…

O tech prvorodickach jsem to slysela taky, ale uz jsem to ani v listopadovych zpravach nikde znovu nenasla. Ani tady o tom nepisou. Doufam, ze nasi poslanci jsou natolik rozumni, aby takovou blbost neschvalili a nadelili vsem. Jak by k tomu takova maminka druhorodicka dvojcatek prisla, ze dostane stejne jako maminka od jednoho prvniho ditete :roll: Prislo by mi, ze uz to zavani diskriminaci…

No kdyz daji, daji, kdyz ne,tak ne, moje hlasy tim stejne neziskaji ;-)

Mata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1105
7.12.05 20:27

Holky, ani nechtějte vědět, jak já jsem naprdlá. Já totiž čekám březňátko !!!!!!!!!!!!!!!
návrh je schválen senátem, teď musí projít parlamentem a pak jde k podpisu prezidentovi. Třeba si to ještě rozmyslí a dají to od ledna :lol: No, raději budu realista, utáhnu opasek a bude…

Daniela + Pešounek 29tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
7.12.05 20:59

Ahoj holky,

o prvorodickach se v tv nemluvilo.. ale jinak musim priznat ze jsem dost hlaste zaskripala zubama..mam termin 25.3 .2006 a pokud to schvali a bylo by to i pro vicerodicky tak me to mine o 6 dni :evil: coz me teda uvadi v zurivost.. protoze jak pisete rodicovsky prispevek je nula nula nic tak aspon takhle by se to trosku spravilo.. :!

Maty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.12.05 20:59

Dámy, jen pro upřesnění,návrh prošel parlamentem,neschválilo jen ODS a ted se očekávají komplikace v senátu, kde má ODS většinu a pak to jde k prezidentovi.
Přeji vám všem zdravé miminka.
Budoucí skorosnažilka Zuzik :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
2096
7.12.05 21:07

Holky, já jsem teda slyšela, že se to týká všem maminek, bez ohledu, kolik dětí mají.

Diny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
7.12.05 22:13

To me teda stve, taky to mohly udelat o rok driv. Ten skok je ale hodne velkej neblizi se volby :P Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kac
5049
7.12.05 22:44

Ahoj,
predesilam, ze nejsem rasistka, ale ze je to vysoke porodne pro prvorodicky tak je jen dobre. Za chvili by nas tady romove cepicema utloukli. U nas se rika, ze romky „ji maji“ na suchy zip.

Tak prvorodicky drzte se a cekatelky vzhuru do toho at jsou brzy// !!!
Kac+H

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1098
7.12.05 23:40

No já jsem jedna z těch co bude na konci března křížit nohy :?
TP mám 26.3.2006 takže možnost tam nějaká je, že přenesu, ale při mé smůle porodím 30.3. 23.55hod :lol:
No , ale co k tomu dodat, hlavně , že jsme zdraví :)
Danny+Davídek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mia
8.12.05 01:35

Uvidíme,

ale jestli to myslí opravdu pouze pro prvorodičky a vydávají to za propopulační opatření tak jsou to nevzdělanci jen čirý popullismus.

U nás stejně jako ve většině států EU není potíž s bezdětností, ale s jedináčkovstvím, tedy z této logiky by měli platit druhorodičkám.

výroky „nerasistické“ a ohánějící se diskriminací by mohly být úsměvné (ach prosťáčci) kdyby nebyly smutné. K rasismu nic psát nebudu, a o diskriminaci jde pokud jste znevýhodněni, v sociální politice jde o to někoho nějak zvýhodnit, to je jako s těmi na vinici…

Zvýšit trapný rodičák bych také viděla jako mnohem systematičtější, ale dražší, nebo alespoň politicky hůř prodatelné.

tak doufám, že nedmýchám vášně, jen názor Mia

• Nahlásit
  • Citovat
8.12.05 08:33

Krasne rano maminky..ia ja jsem pomerne v nevyhode.-))mame termin 23.brezna.-)) :D coz je opravdu jen krucek k tomu..jinak i ja jsem slyseela a cetla ze jiz zminovane porodne se bude tykat i vicerodicek!!!tudiz ne jen nas prvorodicek a myslim ze to je fer!!!!!dite jako dite ma sve pozadavky a naklady!!!!!!!takze vsem dubnatkum gratuluji :D a nam breznatkum..nezoufejte..treba priste :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama