jahodník nebo maliník???

alfie
16.11.05 13:43

jahodník nebo maliník???

Ahoj všem těhulkám i maminám..
nedávno se mi do ruky dostal článek, kde jedna maminka moc děkovala za radu pití asi měsíc před porodem čaj z maliníku nebo jahodníku.Prý je to super čaj na uvolnění porodních cest a porod byl jako v bavlnce. Já si koupila jahodník, protože maliník nikde nemají a piju ten, ale tam píšou, že je jen na dnu, potíže močové a různé záněty. Tak nevím, jestli to je ten jahodník, nebo piju něco jiného:) Má některá podobné zkušenosti?
Děkuji za radu.
Alfie
http://tickers.TickerFactory.com/…ccb/preg.png

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

1817
16.11.05 13:49

ahoj, pokud vim, tak na „snadnejsi“ porod se ma pit caj s maliniku (z malinikoveho listi), takze pijes asi neco jineho:)

Marka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
16.11.05 13:51

Jojo, i já pila čaj z listů maliníku. Zkus prodejny s čajem, nebo prodejny se zdravou výživou, někdy mají i v lékárně.
Zuzka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
16.11.05 14:32

Ahoj,

určitě je to čaj z maliníku, jen se smí pít až od 36.týdne :-))) Já si ho moc neužila, protože jsem v 37tt porodila, ale prý je super. Také se doporučuje odvar ze lněných semínek, ale to je hnus…

Sendy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
16.11.05 14:34
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
16.11.05 15:11

Pije se čaj z maliníku. Koupit se dá i ve „voňavých krámcích“ kde mají čajíky, nebo ve zdravé výživě, snad i lékárně
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
922
16.11.05 15:49

Ahoj,
má se pít čaj z malinového listí, jak tu píší holky. Já ho sehnala v lékárně, ale měli už jen poslední 2 balíčky. Stojí 14,– Kč. Myslím, že v každé lékárně by ho měli i na požádání objednat. Podle doporučení sestřičky od gynekologa ho piju už od 34tt. Není to teda žádná velká lahůdka :? , ale teplý se dá vypít.
Je tu někdo, kdo ho pil a při porodu mu pomohl? Moc by mě to zajímalo.
Berča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
007
111
16.11.05 16:21

Ahoj,
ma se pit caj z maliniku. Koupila jsem ho v lekarne a stal kolem 20Kc.
Klara

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.11.05 16:29

Re

Ahoj, určitě čaj z maliníku, je těžko k sehnání, ale ve větších lékárnách uspěješ. Já ho piju od 36 tt, teď jsem 40 tt, tak teprve čekám na „výsledek“ :P

• Nahlásit
  • Citovat
914
16.11.05 17:44

Já jsem čaj z Maliníku pila od 34.t.t. a porod byl v pohodě. :lol: Rodila jsem ve 38.t.t. a od chvíle kdy začaly opravdu silné bolesti byla malá za 2,5 hodiny na světě. :D Nevím jestli to bylo Maliníkem nebo by to tak bylo i bez něj,ale rozhodně to není na škodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
16.11.05 19:19

Ahoj, pije se malinik a skusit to muzes i v Bylinarstvi-korenarstvi. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
16.11.05 20:40

alfie, má se pít maliník, já ho bez problémů vždy sehnala v běžné lékárně a můžeš tím jahodníkem trochu říznout-namíchat to. Aspoň to tak kdysi psali v Betynce nebo někde… určo tím nic nekazíš.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
alfie
18.11.05 11:17

Děkuji všem za rady, už jsem si ho koupila, je tedy hnusnější, než jahodník, ale co pro lepší porod ženský neudělaj, že? :)
Tak ještě jednou dík.
Alfie
http://tickers.TickerFactory.com/…23b/preg.png

• Citovat
  • Upravit
631
27.11.05 20:20

Ahoj Alfi,
já pila od 34tt maliník. Je dobrý ho pít celé těhu, ale od toho 34tt by se měl pít 2× za den. Pije se, aby děloha dobře pracovala při porodu. Pak jsem dostala tip od kolegyně, že při pravých kontrakcích (když už jedeš rodit) pít odvar z mateřídoušky. Já pila to i to a můj porod trval 2apůl hoďky. Měsíc jsem byla otevřená na 3cm. Ale mohla to být náhoda.
Ahoj Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kac
5049
27.11.05 20:48

Ahoj,
jak to tady ctu, zavidim vam tak kratky porod!!
Me to trvalo 18h od zacatku kontrakci, tak pijte caj at vam pomuze.
Na bylinkove caje verim, me osobne hodne pomohly ani jsem tomu
nechtela verit.
Kac+H

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama