Těhotenská cukrovka

163
8.11.05 08:10

Těhotenská cukrovka

Ahoj holky, už jsem sice stejný dotaz nechávala na diskusi těhotenství, ale protože vy už tady máte tu etapu,kdy vám kopala miminka v bříšku za sebou, obracím se i sem. Ve 26tt mi při preventivních testech zjistili těhotenskou cukrovku, hodnoty zatím neznám. Včera mi doktorka nic moc neřekla, jen mě pozvala na pátek na diabetologickou poradnu, a že si budu muset denně měřit cukr v krvi a moči, víc že mi řeknou až na té poradně. A mě ani neřekla, jestli to nějak ovlivňuje mimíska. No jsem z toho nervozní a vykolejená, vůbec jsem to nečekala, neboť sladké téměř nejím, jsem docela hubeňour, zatím jsem přibrala necelé 4kg, no byl to šok. Jestli máte některá z vás osobní nebo nějakou zkušenost, prosím přivítám každou radu a názor.

Díky

Andrea 27tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
9.11.05 16:47

Ahoj, u mě měli také podezření a tak jsem prošla tím testem na cukr. Ráno na lačno jen po asi 3hodinách dostáváš vypít ten kalíšek cukrového roztoku, pak ti odebírají krev a moč a tak dokola asi 3×. Vyšlo vše ok. Dělali mi to proto, že byl Míša hodně velký, měl velkou hlavičku a ikdyž jsem měla jen asi 3 týdny do porodu dokázal rotovat v břiše. Jednou hlavou dolů, jednou nahoru a dr.to bylo divné. Ale jak říkám výsledky byly negativní. Tak se hlavně nenervuj, stejně by si s tím nepomohla.Jen mysli na mimíška, povídej si s ním a věř tomu, že budete oba v pořádku a ok. Nechtělo se mi přihlašovat a tak jsem jako anonymní. Jsem veverka + 6měs. a týden starý Michálek,pa :P :lol: věrka

• Nahlásit
  • Citovat
1723
9.11.05 17:27

Povidalek- mě zjistili těhu cukrovku na 36tt, právě tím testem pitím sladkého nápoje a pak po hodině vždy píchanec do prstu. Zjistili mi, že mám zvýšenou hodnotu, takže dietka. Jinak já ji v moči neměla jen dle krve, takže nějakou slabší variantu a k zjištění došli tak, že jsem měla více plodovky. Takže to je první možnost co se ti může při těhu cukrovce stát- budeš mít větší bříško kvůli více plodovky ale větší riziko je u mimča že se narodí větší,proto ta dieta aby se zbytečně nepodporoval růst mimča u pravých těhu cukr. bývají dětičky až 5kg, ale neboj to se zjistí a rodí se císařem, mě pořád říkali, že budu mít mimčo do 3,7kg a já porodila LUkajdu 4,1kg ale taky to bylo v pohodě. JO a pak po porodu pohlídaj miminko, aby nemělo po porodu „hypoglykémii“ nedostatek cukru v krvi, ale i kdyby mělo tak mu jen po dva dny budou přidávat cukrovou vodu, u nás byl Lukajda naprost OK, takže mu nic nedávali:-)
Nemusíš se zbytečně obávat a ta doktorka je prdlá, že ti to nevysvětlila-takže se drž a ať jste s mimískem v pořádku:-)
Pa HL:-))

""http://lilypie.com/pic/051026/8mDU.jpg":http://lilypie.com/…026/8mDU.jpghttp://b1.lilypie.com/HMkMp2/.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
2.2.06 17:35

Tehu cukrovka

Ahojki,

na uvod hlavne kliiiiiiiiiiiiid!
I ja jsem patrila mezi stastlivce co meli tehu cukrovku a hodnoty jsem mela extremne vysoke. Doma mam toho naseho broucka treti tyden a porodni vaha 3540 gramu takze zadna katastrofa!

Ano, budes si merit cukr v krvi, ale to zvladnes! A budes muset dodrzovat dietu. Vynechat sladke a vse co obsahuje hodne cukru (banany, svetle pecivo) a jist pravidelne po 3 hodinach - jsou hlavni pravidla diety.
Tehu cukrovka se musi sledovat, ale pokud budes rozumna a dodrzovat s rozumem dietni omezeni budete oba v poradku!!! Hlavne zadny stres.

Koukni na www.porodnice.cz do archivu clanku, najdes tam info k tehu cukrovce, ale i spoustu dalsich zajimavych a uzetecnych info.

Jarka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4951
17.10.16 08:53

Ahoj holky,

mela bych dotaz. Jsem v 7tt tehotenstvi a byla mi zjistena ciste nahodne tehu cukrovka. Najela jsem tedy na dietu, ale trapi me jedna vec a moc jsem se nikde nedocetla co s tim. Hodnoty po jidle mam max. do 6,5, takze si myslim, ze je to dobry, ale lacnou glykemii pred jidly nikdy na hodnotu 5,1 nedostanu :-(. Ranni lacnou mam vetsinou tak 5,7 a lacnou pred jidly 5,9 :-(. Nevim co s tim, kdyz hodnoty po jidlech jsou OK :-(.****

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama