Yal nebo klystýr?

922
3.11.05 17:29

Yal nebo klystýr?

Ahoj,
chci poprosit o radu. Uvažuju, že si nechám od Dr. předepsat Yal gel, abych nemusela v porodnici podstupovat klystýr. Přece jen mi je představa, že mi někdo cizí strká hadičku s vodou do ..... dost nepříjemná :oops: .Myslíte, že Yal má stejnou účinnost jako klasický klystýr? A ještě mě zajímá, zda mít 2 a jeden použít doma, když se chystám do porodnice a druhý v porodnici, nebo stačí mít jen 1 a použít ho až v porodnici?
Díky Berča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

920
3.11.05 17:35

Ahoj. Já si taky nechala předepsat YAL. Použiju ho doma, jakmile začnou kontrakce a druhý si nechám. Do porodnice není nutné ho nosit. Podle dostupných informací je lepší než klystýr. Hlavně si ho rodička může dát doma v soukromí, má menší obsah než klystýr atd.

Gabka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
3.11.05 17:36

Berco, na toto téma tu již byla vcelku obsáhla diskuse s mnoha pro i proti.
Jinak já osobně jsem měla klystýr, celé těhu jsem se na něj klepala jak malá, nemohla jsem se dočkat a pro mě to byl po porodu malé druhý nejlepší zážitek toho dne :wink: Nebylo to nic nepříjemného, hodně mi to pomohlo.
Ale najdeš tu i názory, že je to nešetrné a nepříjemné a že Yal je lepší a lépe vyprázdní. Já osobně si taky myslim, že je důležité, s jakou představou do toho jdeš a jestli se toho bojíš už dopředu. Já to nikdy neprožila, takže jsem si řekla, že to nebudu odsuzovat, dokud to nezkusím. Navíc pro mě tohle byla celkem podružná záležitost, vezmu-li v úvahu, za jakým účelem jsem do porodnice jela. Ale nechci tím vyvolat hádky, je to čistě jen můj osobní názor.
Gabča a Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
DD
337
3.11.05 18:25

Ahoj,
také jsem před porodem stále řešila jaký druh vyprázdnění zvolit. Nakonec jsem zvolila Yal s tím, že si ho zavedu doma sama. Dopadlo to tak, že jsem v té rychlosti s jakou u mě porod postupoval jen vzala Yal sebou a aplikovala mi ho az porodní asistentka. Musím říct, že během samotného porodu mi bylo fakt úplně jedno kdo a co mi kam strká :roll:
Yal zafungoval výborně…a stačilo mi to jedno balení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
3.11.05 18:34

Ahoj,
já měla klystýr a byla jsem překvapená, že to tak nepříjemné, jak všichni říkají, nebylo.

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1535
3.11.05 19:16

Já taky měla klystýr a asi jako Radulka- nebylo to vůbec tak hrozné… mimochodem- před porodem jsem se tady v diskuzi díky holkám, které už TO měly za sebou, dost uklidnila, takže dodatečně: DÍKY holky, už je mi jasné, že tohle byla při porodu opravdu ta nejmenší nepříjemnost :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1242
3.11.05 19:19

Ahoj,

já měla YAL a maximální spokojenost. Při přípravě z toho sestřička udělala pěnu a já ani nezaregistrovala, že je po „akci“, jaký to byl fofr. 15 min vydržet byla hračka. Toť má zkušenost.

Ještě chci dodat, že jsem se pro něj rozhodla až, když jsem viděla v porodnici ten sáček na klystýr :) Ale jsem si jistá, že i ten bych v tu chvíli zmákla… 8)

Mirka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
3.11.05 20:03

Ahoj.

Přidám jednu pozitivní zkušenost s klystýrem. Pokud je sestřička nebo porodní asistentka sympatická a vstřícná fakt se není čeho bát (teda pokud je WC v dosahu :lol: ). Jako velké pozitivum klystýru se uvádí prohřátí porodních cest zevnitř, což prý přirozenému porodu napomáhá.
Tak daleko se ovšem můj porod nedostal. Byl ukončen akutním císařským řezem pro srdeční problémy mimíska.

Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1723
3.11.05 20:59

ahojky tak já měla yal resp. 2ks s sebou do porodnice doma bych to neriskovala přeci jen nevíš abys neporodila do WC- ne to si dělám srandu, ale je to zbytečné. Tam ti to sestřička stříkne do prdítka držíš to 20 minut a vyprázdní tě to dokonale, já jsem ten den ani na záchodě nebyla-prostě se asi v bříšku připravovaly jiné věci a tak i tak na mě yal dostatečně zapůsobil. Nikdy jsem předtím yal ani klystýr nezažila takže jsem nemohla porovnávat, ale alespoň u nás v porodnici jsou PA radši, když máš yal. Jinak ten druhý jsem použila 3den v porodnici-jelikož jsem byla nastřižená a měla hematom v okolí konečníku tak jsem se bála jít na WC a ani mi to nešlo, takže mi ho sestřička aplikovala a bylo to dobrý, jen se člověk fakt musí zdržovat v blízkosti WC.- je to pak rychlovka:-)
Držím palečky ať máš pohodový a rychlý porod:-))

Pa H+L-6týdnů:-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
3.11.05 21:45

Ahoj!
U obou porodů jsem měla klystýr a nebylo to nic děsivýho.Jo,nepříjemný to je,když už máš hodně silné kontrakce,protože klystýrem ještě zesílí,ale jinak mi zavádění nebylo nějak moc nepříjemné,bylo to hned.
A z několika diskusí jsem vyčetla,že Yal není tak účinný.

Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
4.11.05 00:56

Jednoznacne klystyr

Ahojki vsem, ja se do porodnice chystam v lednu a poprve, takze vlastni zkusenost zadna, ale ja jsem se rozhodla pro klystyr, protoze ti prohreje brisko a vsechno se krasne rozbehne - samozrejme myslim porod. Ale jinak koukni do starsich diskuzi. Zkusnosti jsou ruzne a zalezi na naturelu kazde z nas Jarka + Hugo 29 tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
922
4.11.05 11:26

Holky,
moc díky za odpovědi. Možná to vyznělo tak, že se klystýru bojím, ale to ne. Spíš mi šlo o to, co je lepší, šetrnější.
Rozhodla jsem se pro Yal.
Zdraví Berča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
665
6.12.05 09:49

Koupila jsem si YAL (spíš pro vlastní pocit jistoty, že mi tam nikdo nebude strkat něco použitého :oops: ) a v porodnici mi ho aplikovala porodní asistentka. Sama bych se o to nepokoušela (co kdybych si ho zavedla málo nebo tak něco…) a doma bych to neriskovala už vůbec, nechala bych to až na porodnici, až bude ten „správný čas“. i když je pravda, že znám i holčiny, které rodily tak na rychlo, že na klystýr ani YAL už nebyl v porodnic čas :wink: I přes to bych to ale doma sama nezkoušela, aby ještě nebyla nějaká nehoda cestou do porodnice… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
6.12.05 10:09

Nemyslím, že by bylo nějaké riziko použití Yalu již doma. Mě ho na konci těhotenství dr napsala domů kvůli tomu, že mi už nepomáhali čípky ani projímadlo. Nakonec na něj nedošlo, nicméně v případě potřeby bych jej doma aplikovala.
V porodnici jsem však šla do klasiky a bylo to v poho, poslední, nač jsem myslela bylo, jestli je to nový nebo použitý :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170
6.12.05 10:59

Ahojky,
jestli můžu poradit tak z vlastní zkušenosti bych si určitě vybrala Yal. Přinesla jsem si do porodnice obe dve lahvičky. Jednu mi zavedla sestřička před porodem (ani jsem nezaregistrovala že už je po „akci“, ani jsem to necítila, nebylo to vůbec nepříjemné) a druhou lahvičku jsem si zavedla po porodu sama a to po té, co jsem ani třetí den po porodu neměla stolici. Takhle to totiž taky některé maminky řeší. Ale to už záleži na každém. Po porodu když není stolice tak lékaři dají i čípky…
Hezký den všem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama