Poslíčci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
alfie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.05 10:01
Poslíčci?

Prosím o radu co se týče poslíčků.
Jaký je rozdíl mezi poslíčky a pravými stahy jsem už tady někde vyčetla, buď teplá voda zastaví poslíčky, nebo se naopak stahy rozjedou a jede se, ale jelikož jsem prvorodička, jak se poznají poslíčci?Je to takové divné „tvrdnutí“? Já spíš cítím takový děsný tlaky dolů na čípek, jako kdyby chtěl vystrčit hlavičku:) a ono to nešlo:) a pak se vzteká a mele rukama a nožičkama všude okolo, no už si připadám jak pumlíč.
Ještě jsem někde četla, že to je taková menstruační bolest, tu mám tak jednou denně, takový pocit, jako kdyby se mi měla každou chvíli rozjet MS, ale nic a zas tak strašný to není.Je to třeba tím, že piju maliník? že je fakt tak dobrej a zjemní tu bolest, nebo to zase cítím něco jiného?
Díky za odpověďi.
Alfie
http://tickers.TickerFactory.com/…23b/preg.png

Přečtěte si článek: Jak poznat kontrakce v těhotenství a před porodem?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
salecka
Kecalka 367 příspěvků 05.12.05 10:57

Ahojky těhulko,to co popisuješ asi poslíčci budou.Já už mám porod za sebou,a s poslíčky celkem zkušenosti,protože poslední měsíc jsem je měla denně.Je to takové to ztvrdnutí bříška na chvíli a sice všude píšou,že poslíčci jsou nebolestivé,ale mě teda bolívaly solidně.pokud si ale dáš vanu tak se zeslabí,nebo úplně přestanou,ale klidně se zase po nějaké hodině dostaví.Je to totiž tak,že čím blíž je porod,tím jsou poslíčci častější.Já jsem je měla klidně i 3 hodiny v celkem pravidelném intervalu a pak zase přešly.Takže se neboj,začátek porodu určitě poznáš,každá z nás se bála,že ne a každá to poznala :D .Ono to totiž zesílí tak,že to prostě poznáš.A pokud bys měla strach,že to zaspíš,tak možná jen tak ten úplný začátek,ale pak už tě to nenechá spát.Měj se krásně a krásný porod

Salecka

Ps.pokud budeš ještě potřebovat poradit a bude to v mých silách tak napiš.

salecka
Kecalka 367 příspěvků 05.12.05 11:04

Ještě k tomu tlaku na ten čípek-mimčo se pomalu posunuje níž a níž a tím pádem na ten čípek hlavičkopu hodně tlačí a má tam taky už málo místa tak proto se mele a uvelebuje.Toto všechno je úplně normální.Cesty se připravují na porod,mimčo si to tam taky chystá.Jenom dávej pozor na ty pohyby,mimčo by se mělo hýbat už mín než dřív,ale říkají,že alespn 10 pohybů bys cítit měla.Pokud by se mimčo hodně a často mlelo,tak to v posledním měsíci už dobré není a je lepší si pro jistotu zajet na monitor.Budou se na tebe dívat jako na zodpovědnou mamču.Pa

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.05 11:06

Ahoj Alfie,
to co popisuješ mohou být opravdu poslíčci a zrovna tak i začátek porodních bolestí, dost často přejdou poslíčci v pravé porodní bolesti ani to nerozeznáme… Myslím že jediné, co ti zbývá sledovat jestli nabývají na intenzitě a popř. se zkracují intervaly (jakkolik - není nutná absolutní pravidelnost!), no a ta koupel jak víš :lol: … Každá to fakt vnímáme jinak… :) Já zažila poslíčky až u druhého porodu a byli srovnatelné s porodními bolestmi jaké jsem znala z 1. porodu, nicméně porod byl naprosto vpohodě… :lol: Takže fuj, fuj, fuj..ať je to ONO! Krásný porod a zdravé miminečko!!! :D
Iriss+2svišti

alfie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.05 11:15

ahojky,
děkuji za odpovědi, snad to fakt poznám.:) jsem zvědavá, jak to proběhne.To, že se mele míň je pravda? Tak to včera mě okopával dost solidně, já mám monitor teď ve středu, den před termínem, mám tam teda zajít ještě dřív?
A nevíte náhodou, jak častěji to začíná?Jestli praskne voda, nebo spíš ty stahy? Jsem děsná, ale holt nevím, do čeho jdu:)
Alfie

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.05 11:56

Myslím,že ty sama nejlíp poznáš jestli je mimčo v poho.Hele,když by se celý den nehýbalo,nebo naopak,když se bude mlet extrémně tak,že by ti to bylo divný a že bys to tak třeba ještě nezažila,tak si zajdeš na monitor,ale žádnou paniku.Ten konec je hroznej i na psychiku takže nohy nahoru a odpočívej až se mimčo narodí už si nepoležíš.Nebo jestli už chceš jít rodit tak zkus skočit na taťku a ono se to může rozjet.Je všeobecně známo že prostagladiny ve spermatu změkčují čípek.A k tomu jak to začíná častěji,nevím,ale myslím si že přirozenější jsou ty stahy,už jen proto,že když ti odteče voda tak musíš hned do porodnice,protože mimču hrozí infekce a když ti odteče voda u samotného porodu tak je to lepší i proto,že mimčo neprochází cestama na sucho.Hlavně se ničeho neboj.spolupracuj u porodu,oni to s tebou myslí dobře.Mě řekla jedna teta že až budu rodit,tak at si vzpomenu na její slova:Na tři nádech na tři vý
dech-nemůžu si vynachválit.

Salecka

alfie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.05 14:01

Salecka,
děkuji, snad si na to také vzpomenu. Abych se přiznala, moc nespím, snad až tyhle poslední dny(2) se mi podařilo usnout i přes den, to je zázrak, asi už jsem tk nevyspalá, že prostě usnu i za bílého dne. Jdu tedy zase lenošit:) napečíno už mám, manžel má nejradši pracny, takže jich mám hafo, jen ještě dneska musím stihnout tesco, nakoupit pár dárků na vánoce a pak už si fakt budu jen lenošit.
snad to tedy také poznám, nejsem přece první, co jde rodit, ne? A myslím, že teď ve středu, tedy den před termínem už něco musí na monitoru být aspoň trošku vidět a že mi tedy doktorka řekne, co dál.
zatím moc děkuji za odpovědi.
Alfie

Alicce
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 06.12.05 09:30

Osobně považuju poslíčky za poměrně problematický příznak blížícího se porodu, u každé z nás se totiž podle mě projevují dost individuálně. Já měla pobolívání v podbřišku už několik týdnů před porodem. Byly to takové „slabé křeče“, opravdu jen slabé pobolívání. „Pravé“ kontrakce jsem nakonec od poslíčků rozeznala jen podle toho, že byly pravidelně po cca 6 minutách - když to trvalo přes hodinu, tak jsem už začala zvažovat, že by to opravdu mohlo být „ono“. Teprve tak třetí hodina pravidelných kontrakcí začala být trochu bolestivější než ty „poslíčci“, ale to už jsem naštěstí byla v porodnici, protože za další tři hoďky se mimino narodilo :wink: Ale je to opravdu individuální.

Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 21.03.13 19:42

Zajímalo by mě, jestli jste některá měla poslíčky JENOM na jedné straně podbřišku??? Je to taková MS bolest, ale fakt jen vpravo… Chvilkama silnější, ale jinak vcelku soustavná. Díky.

Gladys
Vesmírná mluvilka 31604 příspěvků 21.03.13 19:45

Mě bolelo celkem často na levé straně a nakonec z toho byl vždycky bobek :roll: A teď napotřetí jsem měla šílené bolesti do boků, buď jeden nebo druhý, jak se asi natahovali ty vazy dělohy a to bylo peklo, nic nepomáhalo.
Takže si myslím, že třeba ta děloha trochu pracuje a může přitom natahovat na jedné straně ty vazy a pobolívá to.

Obligátní rada, dej si vanu :andel:

svycarka
Echt Kelišová 7629 příspěvků 21.03.13 19:48

Soustavni poslici asi ne, jestli se ti tam uz nepolohuje hlavicka :nevim: jinak ja to mela taky vic v pravo, ale ne teda soustavne pobolivani :think:

Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 21.03.13 19:59
@Gladys píše:
Mě bolelo celkem často na levé straně a nakonec z toho byl vždycky bobek :roll: A teď napotřetí jsem měla šílené bolesti do boků, buď jeden nebo druhý, jak se asi natahovali ty vazy dělohy a to bylo peklo, nic nepomáhalo.
Takže si myslím, že třeba ta děloha trochu pracuje a může přitom natahovat na jedné straně ty vazy a pobolívá to.Obligátní rada, dej si vanu :andel:

No vanu asi zkusím, jako porod to určite nebude, to mám času dost, spíš by mě zajímalo, jestli to teda poslove jsou nebo nee :roll: kdybych to měla vyloženě popsat kde, tak když vezmu místo pod pupkem, tak 15 cm, a 2cm doprava. Ne prostě úplně vpravo. Kurňa, to jsou zas situace :zed: vanu můžu? Ať se mi dítě neuvaří :oops:

Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 21.03.13 20:00

Holky a blbej dotaz, ale poslove jdou na ktg vidět nebo nee? :)

svycarka
Echt Kelišová 7629 příspěvků 21.03.13 20:03

@Seizdra a vis ze nevim? ja mela posly vzdycky az navecer…

Hadumi
Extra třída :D 13762 příspěvků 21.03.13 20:04

@Seizdra mně vidět nebyly. Seš normální, že chceš vlízt do horký vody? Chudák dítě :pankac:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama