Reklama

Porodné 2017 příjmy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Karvaz22
Stálice 85 příspěvků 14.02.17 20:29
Porodne 2017 příjmy

Ahoj maminky, dnes jsme se s kamaradkou hadaly jake prijmy se zapocitavaji do porodneho. Uvme pritel pracuje, tak je mi jasne ze budu dokladat jeho prijmy a me. Ale kamaradky pritel je na úp a pobira prispevek na bydleni a zivotni minimum. Bere pouze na sebe. Jelikoz se k sobe vratily po rozchodu az ted kdyz ona ma mesic pred porodem. Otazka tedy zni. Pocita se do porodneho i jeho prijem tedy prispevek na bydleni a ziv. minimum? Moc dekuji

Přečtěte si článek: Porodné 2018: Aktuální informace

Reklama

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2289 příspěvků 14.02.17 20:31
@Karvaz22 píše:
Ahoj maminky, dnes jsme se s kamaradkou hadaly jake prijmy se zapocitavaji do porodneho. Uvme pritel pracuje, tak je mi jasne ze budu dokladat jeho prijmy a me. Ale kamaradky pritel je na úp a pobira prispevek na bydleni a zivotni minimum. Bere pouze na sebe. Jelikoz se k sobe vratily po rozchodu az ted kdyz ona ma mesic pred porodem. Otazka tedy zni. Pocita se do porodneho i jeho prijem tedy prispevek na bydleni a ziv. minimum? Moc dekuji

A bude uveden jako otec?

Karvaz22
Stálice 85 příspěvků 14.02.17 20:39
@Nowuka2 píše:
A bude uveden jako otec?

Pry ano.

Tunrida
Hvězda diskuse 47184 příspěvků 14.02.17 22:39

Počítá.

Karvaz22
Stálice 85 příspěvků 10.03.17 09:31

Děvčátka vy mi vždy tak poradíte a já jako prvorodička nevím vůbec nic :-D Když se mi malá narodí teď v březnu, termín mám 18tého, jaké příjmy musím doložit na porodné? Leden únor, březen? Nebo 4.čtvrtletí?

Kajonýna
Povídálka 22 příspěvků 04.12.17 10:10

Dobrý den,
ráda bych se také zeptala, zda budu mít nárok na porodné? V současné době jsem v pracovní neschopnosti, takže čistý příjem mám okolo 7000,– (na neschopence jsem měsíc, počítám, že to tak zhruba bude… možná o něco méně, návrat do zaměstnání není kvůli zdravotním komplikacím možný). Dále pobírám studijní stipendium 7000,–. Partner je v insolvenci, jeho příjem je 9200,–. Dohromady mi tedy vychází, že na porodné nejspíš nárok nemám, nicméně nikde jsem nenašla, jestli je stipendium příjem, který se započítává.. děkuji za případné odpovědi.

Kajonýna
Povídálka 22 příspěvků 04.12.17 10:13

Eh… teď mi došlo, že nástup na mateřskou je 6-8 týdnů před porodem… tzn, že příjem opět naroste (hurááá), ale zároveň možnost nároku na porodné mizí v dáli (škoda..)

Tunrida
Hvězda diskuse 47184 příspěvků 04.12.17 10:31

Tak taky je podstatné, kdy máš rodit.

Kajonýna
Povídálka 22 příspěvků 04.12.17 10:34

V polovině června 2018… Jak s tím termín porodu souisí? :think:
Partnerův ani můj příjem se nezmění až do té doby, než nastoupím na mateřskou, která výrazně ovlivní příjem.

Tunrida
Hvězda diskuse 47184 příspěvků 04.12.17 10:43
@Kajonýna píše:
V polovině června 2018… Jak s tím termín porodu souisí? :think:
Partnerův ani můj příjem se nezmění až do té doby, než nastoupím na mateřskou, která výrazně ovlivní příjem.

Protože pokud porodíš v červnu, budou se počítat příjmy od ledna do března. Na mateřskou bys tedy měla nastoupit v květnu, tudíž by se ti do příjmů nepočítala. Pokud bys porodila až v červenci, počítaly by se příjmy od dubna do června a to už by se mateřská počítala. Tak s tím termín porodu souvisí.

Kajonýna
Povídálka 22 příspěvků 04.12.17 10:52

To takhle! já myslela, že se počítá 3 měsíce zpětně, bez ohledu na kalendářní čtvrtletí. Děkuji za odpověď:) mizivá šance tedy zůstává…:)

terinka4444
Hvězda diskuse 66576 příspěvků 04.12.17 10:59

Insolvence se ale nepočítá, to že mu insolvenční správce nechává jen minimum není podstatné, pro dávky je rozhodující jeho příjem, tudíž výdělek, ne kolik dostane po zaplacení dluhů

Kajonýna
Povídálka 22 příspěvků 04.12.17 11:09
@terinka4444 píše:
Insolvence se ale nepočítá, to že mu insolvenční správce nechává jen minimum není podstatné, pro dávky je rozhodující jeho příjem, tudíž výdělek, ne kolik dostane po zaplacení dluhů

No tak to by mě vůbec nenapadlo 8o. V tom případě je to jasné. Děkuji za odpovědi.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama