porodní kurzy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Stune
Ukecaná baba ;) 1946 příspěvků 04.10.09 15:57
porodní kurzy

Ahoj, mám na vás prozbu:) od nového roku rozjíždím u nás ve měste (SČ)předporodní kurzy, tak se chci zeptat, jaké máte zkušenosti, co se vám nelíbilo a naopak s čím ste byly spokojené. Jaké cvičení vám vyhovovalo,…dí­ky moc

Reakce:
Uživatel je onlinejizvíková
Extra třída :D 12685 příspěvků 04.10.09 17:38

me se nelibi, ze vsude registruji az od urciteho tydne, treba 30 apod, cekame dvojky a obavam se, ze v 30tt budu rada kdyz dolezu na wc

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 04.10.09 23:52

Já chtěla chodit k Lucii Markové v Praze. Bohužel, také mi řekla, že do 30.tt mám zůstat ve sladké nevědomosti, dále pořádala kurzy bez tatínků a bylo tam prý dost narváno (víc jak 10 těhulí na kurz je dle mého moc) tak jsem se přihlásila k jiné, úžasné PA na kurzy, kam mohli i budoucí otcové. Bylo tam 5- 6 párů, PA si nás pamatovala, v úvodu jsme probrali naše aktuální problémy v těhu (např. co dělat při bolesti zad, kontrola, zda je mimi už přetočené, apod) pak následovalo nějaké předem dané téma (porod, kojení, péče o dítě…) mohli jsme se hodně ptát a diskutovat, tyhle kurzy byly bez cvičení, na to jsem chodila extra, ale i tak byly super.

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 05.10.09 00:39

Já jsem byla na dvou.

První mě trochu zklamal v tom, že byl prezentován jako cvičení a moc se tam necvičilo - takže jsem tam šla zbytečně brzo, kolem 5. měsíce mě totiž dost bolely záda, tak jsem to chtěla trochu rozcvičit… Ale jinak byl fajn, jedna lekce s tatínkama, probíraly se takové ty věci jako úlevové pozice při porodu, manipulace s miminkem, mohly jsme se hodně ptát…
Druhý kurz byl v porodnici, takže víc „lékařské“, na dotazy nebylo moc času, spíš se předpokládalo, že jich moc nebude, ale odpovědět se snažili. Dokonce díky mě zjistili, že je u nás možné darovat pupečníkovou krev :lol: Super bylo, že tam byla 2× nutriční terapeutka, jednou povídala o jídle v těhu a jednou po porodu a při kojení, to se mi líbilo moc. A protože to pořádala porodnice, byla součástí prohlídka porodního sálu a v ceně otec u porodu.

V tom prvním byla zas taková příjemnější atmosféra a podmínky (nebo jsem měla menší břicho :lol: ) - ten druhý byl v knihovně nemocnice a 2 hodiny na dřevěné židli měsic před porodem fakt nic moc :roll: :lol:

Kejklířka
Povídálka 34 příspěvků 21.10.09 10:26

Jukni na tohle:
www.terapieprozeny.cz

Stune
Ukecaná baba ;) 1946 příspěvků 22.10.09 08:42

Všem moc děkuju, na odkaz jsem koukala a super :) tak nějak jsem si topředstavovala.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Červená, barva Vánoc a krveprolití: Jak budou vypadat trhy v roce 2025

Zlatá, zelená a červená. Tradiční barvy Vánoc, z nichž ta poslední jmenovaná... číst dále >

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >