Epidurál při porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lolinka_79
Závislačka 4633 příspěvků 29.09.09 11:18
Epidural

Holky, které máte zkušenosti či znalosti, je pravda, že epidural při porodu se dává zhruba na 2 hodiny ? Že to déle nejde nebo to nedovolí ?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Zděnka
Kecalka 129 příspěvků 29.09.09 11:48

Ahoj, nevím, jestli jsem správně pochopila otázku. Epidural si musíš dopředu dohodnout. Při příjmu do porodnice. Píchnou Ti ho ale až v 2. době porodní. Zavedou Ti hadičku do páteře, kam se ostupně přidává (pokud je potřeba) znecitlivující látka. Teda tak to bylo u mně. Píchali mi to asi 6×, než se trefili a asi do 20-ti minut byla Linda na světě. Ona je to pak totiž taková šupovka :lol:

Lolinka_79
Závislačka 4633 příspěvků 29.09.09 11:54

Myslím tím, že když ti ho píchnou (na vlastní žádost), že ho můžeš mít max. 2 hodiny, že se déle nenechává (kdyby bylo potřeba).

aleesha
Závislačka 4425 příspěvků 29.09.09 11:59

Já to pochopila tak, že 2 hodiny působí ta jedna dávka. Proto ti nechávají ten katetr v páteři, aby se mohlo přidat.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.09 12:13

Ahoj!

Nevím o tom, že by to bylo takhle omezeno. Může být i déle. Akorát teda většinou na samotné tlačení ho už nedávají kvůli lepší spolupráci rodičky během tlačení. Řekla bych ale, že praktiky se mohou různit. Záleží na porodníkovi.

Jinak ho dávají v první době porodní. Druhá doba je už tlačení…

Nepřihlášená Zizalka

martyk
Neúnavná pisatelka 17319 příspěvků 29.09.09 12:30

Ahojky,

já ho měla ale fakt jen na ty 2 hoďky. Ono je to ale jinak dají ti ho až jsi otevřená na 3cm a pak ti ho můžou přidávat do té doby než jsi itevřená na 7cm, pak už ti ho nedají údajně kvůli lepší spolupráci při tlačení. No a u mne trvalo 27 hodin než jsem se otevřel na ty 3cm, pak než se ještě udělaly nějaký ty vyšetření na epidurál tak to trvalo hodinu a půl. Pak jsem ho měla ty 2 hodiny ale už mi další dávku nedali s tím že jsem otevřená už moc. Tak jsem ještě 2 hodiny si vyžrala šílený bolesti. Takže asi tak. Tento postup je u nás standartní, ale vm že na Západě nebo v USA daj klidně epidurál od začátku až do konce a problémy s tím nemaj, tak nevím. Teta měla epidurál domluvený a zaplaceného anesteziologa u Apolináře a dal jí ho když byla otevřená na půl cm a měla ho ža do konce a říkala, že talčit normálně mohla a pohoda. Tak nevím proč se u nás tohle dělá.

prdísek
Kecalka 388 příspěvků 29.09.09 12:38

Asi taky záleží jak kde. Já rodila v Motole. Epidural mi dali ve 2 době porodní při otevření na 4cm. Měla jsem ho skoro 4 hodiny a nechali mi ho až do samotnýho porodu. Měla jsem 3 tak usoudili, že spolupracovat budu. Nic jsem necítila, porod byl suprovej a tlačila jsem podle toho jak říkala sestra a na 3× byla malá na světě.

Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 29.09.09 12:59

Mne pusobil jen hodku, ale dikybohu za ni, nabrala jsem hodne moc sily na samotnej porod. Ale co ja vim, tak fakt davaj spis nizsi davky a pripadne pak jeste pripichujou dalsi. Aspon tak mi to bylo vysvetleno.

nettie
Kelišová 5523 příspěvků 29.09.09 14:36

Asi je to všude jinak, ale na Bulovce ho dali po otevření na 4 cm, jedna dávka působila asi 1,5-2 hodiny a podle anesteziologa ji mohli 3×-4× opakovat, ale pokaždé se slabším účinkem. Mně ji teda dali celkem2×, ale tu druhou jsem si musela vyškemrat, protože se blížila 2. doba porodní, tak se báli, abych poznala, kdy mám tlačit. No poznala jsem :lol:

Pajulena
Ukecaná baba ;) 1575 příspěvků 29.09.09 15:00

Tak ja rodila v U.S.A. Do porodky jsme prijeli pozde, jelikoz jsem cekala, az manzel prijde z prace :lol: a byla jsem na 6 prstu otevrena, ale epidural mi jeste dali a mela jsem ho az do porodu. Tlacila jsem, jak mi sestra rekla a bylo to naprosto bez problemu a porod jsem si krasne uzila bez sebemensi bolesti…

Zděnka
Kecalka 129 příspěvků 29.09.09 17:54

Já rodila v Bohunicích a přišlo mi podle toho, co jsem slyšela, že si to moc ženských nadává píchnout. Malá se narodila fakt těch 20 minut po píchnutí epiduralu, ale po celou dobu jsem se soustředila na tlačení. Jak řekla asistentka, tak bylo. Žádnej stres, jen dýchání a tlačení. V dubnu si to nechám píchnout zas :lol: :lol: :lol:

pehot
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 30.09.09 01:35

Tak já rodila u Apolináře 02/08 , napíchli mě kolem 13 hod. Ta první dávka mi působila víc jak hodinu,pak mi ještě 4× přidávali,ale s každou dávkou byl účinek slabší. V 19:30 už mi nepřidali a malá se narodila ve 20:33.

quinny
Neúnavná pisatelka 16365 příspěvků 30.09.09 09:22

Zděnka, prdísek… 4cm…to je opravdu teprve první doba porodní (druhá je až to vlastní tlačení).

pro zakladatelku… epi se dává cca tak od těch 4cm…když už se ví, že ten porod opravdu běží…pak by ho to už nemělo zpomalit. Jedna dávka účinkuje cca 1,5 hodiny (max. ty 2 hod.) a přidává se cca 3×, takže to vystačí na dost dlouho :wink:

Lolinka_79
Závislačka 4633 příspěvků 30.09.09 10:56

Holky, mockrát děkuji za Vaše odpovědi.

Porodu se nějak neděsím, ale epidurál si nechám píchnout. Myslím, že není nutné si z toho dělat trauma. U zubaře je injekce taky normální a nikdo na pacienty nekouká jak na hysterky :)

janinkacumacek
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 08.11.09 11:41

Klidně si nech píchnout, já rodila 36 h a zaváděli mi ho cca 2 h před koncem porodu, 4 dávky !!!!, měla jsem tak šílené bolesti z poškozeného pánevního nervu, nikoho to do té doby nezajímalo a pak se fofrovalo, přilítla perfektní anestezioložka, napíchla napoprvé, otevřená jsem byla do té doby jen na 2 cm. Po EPI mě PA sama otevřela porodní cesty oproti mému tlačení a s přidáním oxytocinu se malej za pokynů, kdy mám tlačit narodil do těch cca 2 h.

Manžel myslel, že umřu, já taky, měla jsem pak vysokou ztrátu krve s její následnou transfúzí, takže já už bez EPI a oxytocinu nerodím, díky přístupu zdejšího personálu odmítám rodit jinak.

A nedej se zvyklat kecy o ušlém prožitku z přirozeného porodu, to mě dokáže po mé zkušenosti akorát naštvat.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama