porod kleště/vex

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hollerich
Nováček 8 příspěvků 17.09.09 10:25
porod kleště/vex

Ahoj,

je to prosím moc bolestivé rodit kleštěma nebo vexem? Myslím z hlediska nastřižení, vytahování, a pak hojení? Pořád to bývá chápáno jako nejhorší způsob porodu.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 17.09.09 10:28

nedokážu posoudit jestli je to víc bolestivý na tom konci než normální porod.
rodila jsem vex a když to jinak nejde, jsi ráda, že ti pomůžou :lol:
synáček byl hold na maminku moc velký, nebo už maminka neměla tolik síly nevím :wink:

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 17.09.09 10:46

Nejhorší způsob porodu je ten, při kterém zemře matka či dítě. Pokud bude třeba pomoci děťátku ven klešťama nebo Vaxem, tak pořád lepší, než kdyby si ho nevytlačila…
Osobní zkušenost nemám, tak to prosím bez jako blábol OT…

teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.09 10:51

Nemám osobní zkušenost, malý se narodil přirozeně. Ale v porodnici jsem byla na pokoji s paní, která druhé dítě rodila právě za pomoci kleští (bylo velké, přes 4 kg) a prý to bylo strašné. Nejen že to bolelo, ale dlouho trvalo i hojení. Navíc měla problémy i s laktací a dítě nakonec musela krmit UM. Prý si po tomto zážitku přísahala, že další dítě mít nebude, ale touha po holčičce (měla dva kluky) prý byla silnější :D Třetí dítě pak porodila úplně přirozeně a bez problémů a už pár hodin po porodu poletovala po pokoji, jako by se nic nestalo :D :D :D

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.09 12:16

Sama jsem rodila klestovym porodem a musim rict, ze krome psychicke ujmy (brala jsem jako osobni selhani, ze jsem neporodila prirozene) to bylo zcela v pohode. Nastrih zhruba 4cm, zahojena jsem byla do 14 dnu, po porodu jsem druhy den uz mohla sedet a bez problemu se postarat o mimco. S laktaci byl problem, skoncili jsme na UM, ale to mi postupem casu prestalo vadit. Hlavni bylo, ze mimco bylo v poradku. S vex zkusenosti nemam, rika se, ale ze vetsina porodnic v CR voli radeji kleste pred vexem, navic pri pouziti vexu nersmi byt u mimca hypoxie.

Emanka
Závislačka 2681 příspěvků 17.09.09 12:49

Jaký může mít vliv klešťový porod na laktaci? Tam jde o hormony .. nějak na to nemůžu přijít.
Moc o tom nevím, kamarádka, který je sama PA, rodila kleštěma a byla prý za ně vděčná. někdy to ale může špatně dopadnout, prostě když to dr. neumí dokonale, může dítěti ublížit. Ale kdyby nepoužil kleště, mohlo by to dopadnout hůř, to jsou extrémy.

evculinda
Extra třída :D 12968 příspěvků 17.09.09 13:23

Ahoj, rodila jsem kleštěma… Vlastní porod si (na štěstí) nepamatuju, ale do teď jsem se s tím nesmířila… Beru to jako vlastní selhání a dost se zlobím na personál, který se podle mého nechoval profesionálně. Hojení asi normální, nedokážu posoudit, ale jizvu mám ošklivou :(
Kojili jsme bez potíží.

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 17.09.09 13:31

Emanka no klešťový porod má dost velký vliv na psychiku a ta zase na hormony, takže vliv tam je určitě a může být i dost velkej :wink:

u mě teda tohle ne, ale je pravda, že člověku chvilku trvá se s tím srovnat. Ono sice rozumově víte, že to prostě jinak nešlo…díkybohu, že to vůbec medicína umí…atd atd…ale pocit je trochu jinej.
Nakonec ale spousta žen rodí císařem, vex/kleště…nakonec je to jedno a převáží ta radost ze zdravýho dítěte :wink:

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47203 příspěvků 17.09.09 13:41

Kleště,roztrhnu­tí,nastřižení atd… jsem vubec necítila,díky bohu za kleště.Vliv na laktaci žádnej,kojim ještě dvouročáka :lol: šitá jsem byla do všech stran,šily mě asi hodinu a pul,jizvu nemám vubec žádnou,hojení bylo rychlé.
A nevěřim tomu že by kleště měli vliv na laktaci,na psychiku možná,ale to je na každém jak se s tím srovná a proč bych se měla trápit tím že ho vytáhli kleštěma když už se dusil a pak ani nedýchal když už to stejně nezměním a ještě bych kvuli tomu měla malého připravit o mléko,to je prostě hloupost :wink:

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 17.09.09 15:10

Jo Kamčo, kdyby to šlo, si to tak říct a nebrat si to… :wink: Psychika je sv…, zvlášť po porodu :roll:

Rodila jsem kleštěma a taky se nerozkojila. Zajímavý, třeba na tom něco bude.
Jestli to bolí víc, nevím, není srovnání, ale myslím, že v těch závěrečných fázích je Ti to jedno. Že je ten porod horší je daný tím, že po kleštích a vexu se sahá vždy, když je komplikace, nebo její riziko. Takže „to horší“ je samotný porod a ne ty pomůcky. Ale určitě třeba na kleště je potřeba udělat větší nástřih, od šikovnýho porodníka to necítíš, šití pak bolí, myslím tím ta zašitá rána. Jestli víc zase nevím, sama jsem hned po porodu chodila, seděla, ale cítit to bylo…

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47203 příspěvků 17.09.09 16:13

Martasaja já takle plašila týden po porodu a pak přišla k nám dětská na kontrolu,řekla mi co magořim,že akorát to dítě tim stresem taky stresuju tak to mě stačilo na to abych si to uvědomila.Při kojení a po těžkém porodu je duležitý mít někoho kdo tě podrží,podpoří a pomuže,bez toho bych to nezvládla.

IMI
Závislačka 2766 příspěvků 17.09.09 17:18

Tak ja rodila kluka po hodinovym tlaceni klestema, nebyl dotocenej. Automaticky mi dali spinal, takze naprosta pohoda, strihnuta trochu, pekne zasita, jenom sem mela strach aby kluka nepochroumali. Byl trochu sedrenej na hlave a u ocicka, ale v poradku. jako selhani to neberu, kdyz to jinak nejde, tak to proste jinak nejde. Ale fakt nevim, jak bych se tvarila, kdyby mi to delali nazivo, no vydrzet bych to musela, ale takhle to byla fakt uleva.

LucaLuca
Závislačka 4470 příspěvků 17.09.09 20:11

Rodila jsem poprvé vexem a hojení bylo oproti natržení (podruhé jsem rodila přirozeně a trochu se natrhla) horší, delší, rána byla bolestivější a jizva je škaredější. Ale co je to proti zachráněnému dítěti? (Sice dle mě řešili vlastní chybu, ale to tu nebudu rozebírat.)
Taky se ale přidávám k ostatním, že jsem měla pocit selhání, že jsem nedokázala porodit vlastní dítě.
Pro mě by bylo horší si projít bolestmi atd. a pak jít na císaře, tam je rekonvalescence určitě horší (ale nemám tu zkušenost, tak mě taky nekamenujte. :-)
Jo a kojení v pohodě u obou.

Kamarádka měla kleště a hrozný, nastřižená ke konečníku (já šikmo), potrhaná všude možně a ještě jí nechali kus placenty. Pak jí nevěřili, že krvácí (už byla doma z porodnice) a nechtěli ji vzít na revizi. Ale to už asi nesouviselo s kleštěmi, nevím.

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 17.09.09 21:43

Ahoj rodila jsem kleštěmi a byla jsem vděčná, že se pro to dr. rozhodl. Malýho jsem nevytlačila a začala jsem omdlévat po prvním zatlačení, takže pro mě byl nejhorší ten pocit, že vždycky mdlím a malýho prostě nestihnu vytlačit a jemu se něco stane. Po 7mi letém snažení jsem byla fakt šílená strachem, že o malýho přijdu u porodu. Byla jsem fakt ráda, když mi řekli, že jdeme na kleš´tový porod. Sice mě nastřihli víc, ale malej byl venku za chvilku a krásně se rozbrečel což pro mě bylo to největší štěstí. Nějaký bolesti, šití atd. mi v tu chvíli bylo úplně jedno. Hojila jsem se dloho, prootže mi pak jeden steh rupnul a už to nešlo opravit, ale řepíček to všechno spravil :wink: . Nemám proovnání s normálním porodem. Kojím ještě teď když je malýmu 1 rok a rozkojila jsem se v pohodě a mlíčka bylo dost a dost.
Přeju hoděn štěstí pa Maru a Míša (1.rok)

Jandulka
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 17.09.09 22:06

Kamarádka rodila kleštěma jako následek toho, že mimčo bylo už sestouplé dole a ona přestala mít kontrakce a nenaskočily jí ani po koňských dávkách oxytocinu. Její holčičce to ale zachránilo doslova život, hojení bylo bolestivé, hodně zvažovala, jestli vůbec bude druhé dítě, ale teď je znovu těhotná a čeká druhého prcka. Takže přežít se to dá, holčičku kojila skoro do 1,5 roku.
Hlavně si nic takovýho nepřipouštěj, ať si to nepřivoláš.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Tetování roku: Řepka chtěl mít na paži Kristelovou, dostal Krainovou!

Mělo to být vyznání lásky, prostřednictvím kterého všem dokáže, že právě... číst dále >

Vidíme ho naposledy? Postránecký se dnes rozloučí s Krejzovými, čeká ho boj o zdraví

Uvidíme ho ještě někdy před kamerou? Populární herec Václav Postránecký se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >