Porodnice a PES5

94
24.12.20 06:36

Porodnice a PES5

Ahoj,
v době lockdownu při PES5 mám termín. Jaká opatření mohu v porodnici očekávat? Jaká na oddělení šestinedělí?
Zajímá mne nošení roušek, význam covid testu před porodem, zda je zkrácená doba pobytu na šestinedělí, možnost přinesení jídla otcem dítěte, počet obsazení lůžek na pokoji.. a jiné rady, jak to prožít v pohodě. :-)
Pokud bude vše naprosto ok, mám přichystanou možnost ambulantního porodu.

pozn. nejen porodnice ve FN Hradec Králové.

Předem moc všem děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
62251
24.12.20 07:14

@Mellam rodila jsem v době, kdy bylo 15 tis nakažených denně, konec října, otec u porodu, já bez roušky po celou dobu pobytu, pohoda, jen návštěvy stopnute a to vč otců. Často tu někdo vykrikuje, že otec není návštěva ale zákonný zástupce, ale za mě se dají ty 3 dny vydržet a v porodnici je pak aspoň klid :think: na pokoji jsme byly 2..jen to jídlo.. Ale otec dovezl, předal sestřičkam a ty předaly, takze taky dobrý :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
662
24.12.20 08:38

Najdi si na fb skupinu Recenze porodnic, tam jsou mraky informaci, jak to aktualne probiha. Co je nemenne, tak to, ze covid necovid otec ma pravo byt u ditete a ze pobyt na 6n si urcujes sama, nebo jinak, ambuporod je stale mozna varianta, i kdyby venku padaly trakare. Me to ceka za mesic a obcas me uz napada, ze by mi ani nevadilo to do porodnice nestihnout :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
24.12.20 08:43

Ja rodila behem prvni vlny bez PSA, ale myslim, ze se to uplne moc nelisi. Porod pro me bez rousky, partner mel ten nemocnicni oblek a rouaku nandaval a sundaval podle situace. Na sestinedeli jsme ji meli jen kdyz prisla vizita nebo jsme sli mimo pokoj. Navstevy byly zakazany, coz je sice smutny, ale ty 3 dny se fakt daji :) Nejake veci muze partner donest sestrickam ke dverim a ony to predaji. Na pokoji jsme byly 3. Jinak me nenapada nic, co by me v souvislosti a covidem nejak omezovalo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.12.20 08:52

Porodnice HK. Otec u porodu ano, s rouskou, rodicka bez. Rousky matky nosi vsude krome pokoje, tam ji mit nemusi. Navstevy zakazane. Veci donest a predat sestre. Pokoje po 2 nebo po 3. Nadstandard obsazeny asi na vecne casy :mrgreen:.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.12.20 09:24

Já rodila v době, kdy nebyl pes, ale opatření myslím budou stejná.
Manžel u porodu mohl být. Ale až u porodu.
Musel mít roušku, já taky. Jedine místo kde jsem ji neměla byla sprcha. :mrgreen:
Zůstal ještě dvě hodiny po porodu, pomazlil se. Pak nás vyzvedaval za tři dny. Na návštěvy nesměl. Volali jsme si přes videohovory, posílala jsem fotky a videa. Za mě se to dalo. :mrgreen:
A manžel a dcera byli asi to jedine co mi chybělo. Ale další návštěvy všech příbuzných tedy ne :mrgreen: :mrgreen: takže to mělo i výhody :lol: :lol:
První den jsem byla na pokoji ještě s jednou maminkou, musely jsme mít rousky. Pak jsem měla nadstandart a už ne. :)

Ať mas krásný porod a vše je v pořádku. :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1608
24.12.20 12:40
@VilaAnalka píše:
Najdi si na fb skupinu Recenze porodnic, tam jsou mraky informaci, jak to aktualne probiha. Co je nemenne, tak to, ze covid necovid otec ma pravo byt u ditete a ze pobyt na 6n si urcujes sama, nebo jinak, ambuporod je stale mozna varianta, i kdyby venku padaly trakare. Me to ceka za mesic a obcas me uz napada, ze by mi ani nevadilo to do porodnice nestihnout :roll:

Bacha na to, podvědomí je mocné… Taky jsem si tajně říkala, že by mi to nevadilo nestihnout… A nestihli jsme :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
24.12.20 13:16

Moc děkuji všem za rady a tip na fb skupinu!
Pěkné Vánoce! :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat