Fakultní nemocnice Hradec Králové, Porodnicko a gynekologická klinika

Porodní klinika Hradecké nemocnice provádí celou škálu úkonů v rozsahu oboru porodnictví a gynekologie. Porodnice disponuje specializovaným perinatologickým centrem, kde se diagnostikují vrozené vývojové vady plody, pečují o ženy s rizikovým těhotenstvím nebo se zde léčí TTS syndrom u dvojčat. Ročně se zde narodí přes 2 500 dětí.

Na porodním sále disponují čtyřmi porodními boxy, z toho jsou dva nadstandardně vybaveny. K dispozici je celá řada relaxačních pomůcek - gymnastické míče, overbaly, masážní trojnožky, žíněnky. Použít lze i aromaterapii.
Otec u porodu je vítán.
Porodnice podporuje kojení - praktikuje se zde bonding a k dispozici jsou také laktační poradkyně.
V případě, že si domluvíte převzetí novorozence do péče pediatra do 72 hodin od porodu, lze po dohodě absolvovat i porod ambulantní.

Porodnice nabízí možnost včasné konzultace vašeho porodního plánu. Konzultaci si můžete domluvit na telefonním čísle 495 832 666.

Webové stránky

Doporučují maminky porodnici Fakultní nemocnici Hradec Králové, Porodnickou a gynekologickou kliniku?

Hodnoceno 143x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Ivo Kalousek, Ph.D.

Porodní sál: +420 495 832 811

Oddělení šestinedělí: +420 495 833 387

Novorozenecké oddělení: +420 495 832 666

Adresa: Sokolská 581, Hradec Králové 500 05

URL: https://www.fnhk.cz/pgk

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Hradec Králové

17.08.20

V Hradecké porodnici jsem rodila v únoru 2020. Když jsem přijela do porodnice na příjem, tak zdr.sestra, co se mě ujala, byla velmi milá a ochotná, i lékař byl velmi milý a ochotný. Sice jsem měla dlouhý porod, ale i přesto všechno se mnou na porodním boxu jednali velmi dobře. Když mě odvezli na oddělení šestinedělí, tak jsem se bála co a jak. Když mi poprvé přivezl malého na pokoj, měla jsem strach, co a jak, ale mohu říci, že mě velmi překvapil personál. Všechno mi vysvětlili a i pomáhali s kojením zkoušeli jsme různé polohy při kojení, aby to vyhovovalo mně i malému. Věnovali se mně i mému synovi, jak jen bylo možné. Na porodnici v Hradci Králové si nemohu stěžovat, ba naopak jsem byla velmi spokojená.

14.05.20

Rodila jsem v únoru 2020, praskla mi voda ve dvě ráno, ihned jsme s manželem jeli do porodnice, porodnici jsem nijak nevybírala, byla nám nejblíž, spoléhala jsem na dobrou pověst fnhk.
Na porodním sále všichni milý, při příjmu i v průběhu porodu. Manžel byl se mnou ihned připraven na porodním boxu. Porod bohužel nepostupoval, byla jsem jen na 2cm otevřena a měla pozitivní GBS, nasadili antibiotika, zavedli tabletu na vyvolání - nepomohlo, po dvou hodinách jsem dostala další - nepatrně jsem se více otevřela, dostala jsem oxytocin a za 4 hodinky jsem byla otevřena na 7cm. Na bolest jsem dostala opiáty do infuze, nic moc si nepamatuji, opravdu mi to moc pomohlo. Pak už jsem za dvě hodiny porodila. Rodila jsem celkem 12hodin. Porod proběhl dobře, dcera přišla na svět přirozenou cestou s mírným hematomem na hlavě, který se vstřebal. Byla ihned ošetřena, zkontrolována.
Po porodu jsem byla hodně slabá, špatně se mi chodilo, po dvou hodinách jsem byla převezena na oddělení šestinedělí. To jsem nečekala jaké peklo nás tam s dcerou čeká.
Po porodu mi dceru přivezla jedna sestra, která mi měla vše vysvětlit, jak to u nich chodí atd. Absolutně si od ní nepamatuji žádnou informaci, vychrlila to na mě, že jsem nebyla schopna zaregistrovat to nejdůležitější (musela jsem se jak blbec potom ptát spolubydlící, která už byla den v porodnici). Dceru jsem nechala přes noc u sester, řekla jsem, že se chci vyspat, je to opravdu rozumné, člověk je hodně vysílen. Kojení mi sestra absolutně nevysvětlila, ani u mě nestála, frkla mi ji a dělej si, co chceš (byla jsem prvorodička). Druhý den mi byla dcera přivezena už v 5 ráno na krmení, dcera nesála, pořád to sváděli na moje bradavky a její ustupující bradu. Kdybych se třetí den, co dcera hladověla neozvala, že chci na UM (kde jsem shrábla těžkou kritiku), nepřišli by na to, že nepije z důvodu izolovaného rozštěpu patra! Oznámili mi to, jakoby se nechumelilo. Dcera nesála z normální lahve, absolutně tomu tam nikdo nerozuměl a díky tomu jsme tam tvrdly 5 dní, dokud nepřišli na to, jak jí vlastně krmit. Pediatrička mladá, ještě jí ani nezaschl diplom, absolutně tomu nerozuměla, strašný! Nevěřila mi, že doma dceru uživíme, že bude přibírat. Mé dceři jsou dnes skoro 3 měsíce a má skoro 6 kg! Jejich řeči byli typu „pokud toho nevypije, tolik, kolik má, umře''. Každý den jiná sestra, jiný názor. Člověk aby se vyznal, co malé teda je. Jedna, že ji chybí patro, druhá že má jen rozštěp měkkého patra… Katastrofa. Nyní nás čeká operace a v životě už bych nerodila v Hradci, ani kdyby se mé dítě narodilo bez rozštěpu. Moje dcera není nemocná, je to jen kosmetická vada, ale oni z vás udělají dementy. Jak z dítěte, tak z matky. Z této porodnice mám doslova trauma, které mě drží dodnes. Nevím, na co si hrají, že jsou "friendly hospital“? A odsoudí matku za to, že nechce kojit. Nesmysl, třeba i oni byli na UM a nikdo je za to netrestá psychicky. Bohužel, i kojení je víc než dost na psychiku, a když to prostě nejde, tak to nejde, nebojte se říct, co chcete, jde jen o pár dní, doma vás nikdo psychicky deptat nebude.
Sál super, nemohu nic vytknout opravdu profesionálové na svém místě. Šestinedělí - nikdy víc, nedoporučuji.

Personál:

Už si nepamatuji..

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy, nebát se říct si, bejt trochu ostražitější - sestry si pak nebudou vyskakovat.
Je to vaše miminko a vy jste máma, ne oni.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Župan, polštářek na spaní, vložky větší než mají oni ze začátku jsou potřeba.
Pleny dva balíky a vlhčené ubrousky, pantofle, čepičku pro miminko, jídlo, pití, svou košili -v jejich se člověk strašně potí a v létě to musí být strašné.
Spodní prádlo.
Lepší je i něco pro miminko, jejich oblečky jsou strašně nepohodlné při kojení, dítě je hned nahé.

25.04.20

Ve FNHK jsem rodila koncem března indukovaným porodem. Nastupovala jsem den před plánovanou indukcí v odpoledních hodinách. Příjem probíhal na porodním sále, kde byla velmi milá porodní asistentka, po natočení monitoru a sepsání příjmu následovalo umístění na oddělení gynekologie. Personál byl moc milý, dostala jsem večeři, erarní košili a ručník. Přes noc mi byl aplikován balónkový katetr, zavedení bylo nepříjemné, ale prakticky bezbolestné. Ráno následujícího dne celkem necitlivé probuzení, honem do sprchy, rychle sbalit a šlo se na porodní sál. Zvolila jsem nadstandardní porodní box z jehož možností jsem nakonec využívala jen WC přímo na boxu, neboť jsem kvůli křížovým bolestem nemohla nic než ležet, na druhou stranu mi PA ani nenabídla využít vybavení, které zde bylo k dispozici. Jako první věc mi byla zavedena první vyvolávací tableta, následovalo doplnění nějakých informací s PA. Po zavedení druhé vyvolávací tablety se porod začal poměrně intenzivně rozjíždět, po čase mi byla podána kapačka na utlumení bolesti zad. Po píchnutí plodové vody jsem asi do dvou hodin porodila. Rodila jsem v době omezení souvisejících s koronavirem, tudíž bez doprovodu a prakticky celou dobu porodu jsem byla na porodním boxu sama, cca co půl hodinu přicházela PA na kontrolu a občas doktor. Kolem oběda PA musela někam odběhnout s tím, že na finále už bude zpět, tak se u mého porodu vystřídalo více PA. Musím říct, že veškerý personál na porodním sále byl skvělý, všichni byli profesionální, milí a dobře naladění. Za celou dobu jsem neměla vůbec pocit, že bych třeba někoho obtěžovala, jak jsem se často dočetla. Při samotném tlačení mne PA i doktor podporovali, po porodu následovala pochvala, což bylo potěšující, obzvlášť bez opory manžela. Porod měl celkem hladký průběh, nástřih hráze jsem necítila a šití bylo díky umrtvení bezbolestné. Po porodu mi bylo mdlo a nemohla jsem se postavit, v klidu mne na porodním boxu nechali asi o hodinu déle, i když byl kapacitní přetlak a dostala jsem dokonce přímo tam večeři.
Následoval přesun na oddělení šestinedělí, to už taková sláva nebyla… Za mne mi bylo za můj pobyt ve FNHK nejlépe na porodním boxu. Porodila jsem odpoledne, k večeru jsem byla převezena na oddělení šestinedělí, následovalo obvolávání a psaní s rodinou, euforie, která ale byla narušena první “příjemnou zkušeností” na tomto oddělení, ve 21:30 mi “velmi příjemná sestra” přivezla dceru na rádoby první kojení a takovou ukázku základní péče o dítě, bylo to absolutně o ničem a takové fik fik a z její strany pod tlakem. Evidentně nebyla nadšená, když jsem z důvodu slabosti po porodu nechtěla první noc dceru u sebe a tak mi ji pro jistotu přivezla následující den už v 5h ráno… Od té doby se táhl můj spánkový deficit. Gynekologické sestry byly všechny moc milé a ochotné, na sestry z oddělení novorozenců jsem měla asi také ve výsledku štěstí, až na tu první a poslední… Z pěti sester, se kterým jsem přišla do kontaktu, byly dvě doslova příšerné, obzvlášť ta poslední. Rodila jsem v době, zejména pro zdravotníky, velmi náročné a tak odcházelo k různým zmatkům. Třeba když mi ve středu večer oznámili, že mne ve čtvrtek dopoledne propustí, zmobilizovaná rodina, ve čtvrtek ráno mne uklízečka už pomalu vyhazovala z postele, já sbalená, nalíčená a na dětskou vizitu přišla úplně jiná pediatrička, která se rozhodla, že mě prostě nepustí… Nebo koupání miminek třeba ve 13h, klidně po krmení apod. Nejvíc mi ale vadilo, že přístup sester a pediatriček z novorozeneckého nebyl jednotný - jedna hlásá kojte, kojte klidně co hodinu, druhá kojit striktně po 3h a 10min víc ne, třetí, když to nejde, dáme UM… Pro prvorodičku dost zmatené.
To ovšem zdaleka nemělo na to, co mne čekalo onu poslední zbytečnou noc navíc na tomto oddělení. Bohužel nevím, jak se tato sestra z novorozeneckého oddělení jmenovala, krom toho, že se mé dceři “představila” jako teta Renátka… Laktace mi nastupovala velmi pomalu, mám vpáčené bradavky s dcera má velký apetit, takže byla prakticky od začátku dokrmovaná UM. Vždy jsem ji přiložila, něco málo ode mne vypila a zbytek dokrm, tak to fungovalo celou dobu a nebyl problém. Ovšem tato sluníčková, jantarová, jednoznačně prokojopaní mi odmítla dát pro dceru jeden z dokrmů, jakože ji necháme vyhladovět a ona pak bude lépe pít z prsu, i když nebylo co… Když jsem se ohradila, tak na mne prakticky uhodila, že jsem sobecká matka, co vlastně ani nechce kojit a že přesně tyhle typy má ráda. Když přišla doba kojení a dcera plakala hlady, zazvonila jsem na tuto empirickou ženu na svém místě a požádala jim o dokrm, který mi odmítla dát, přišla, vzala mi dítě a řekla, že se potřebuju vyspat a zavírala za sebou dveře s mou dcerou plačící hlady a se slovy, že právě teď pro mne dělá to nejlepší. Dceru mi přivezla o 3h později šíleně plačící a hladovou, už tedy s dokrmem. Zpětně velmi lituji toho, že jsem byla natolik fyzicky a psychicky vysílená, že jsem nebyla schopna jí v tomto kroku zabránit a ještě víc toho, že jsem na ni nepodala stížnost nadřízeným. Tento přístup postrádal veškerou profesionalitu a především lidskost s ohledem na psychiku ženy po porodu, prvorodičku, v náročné koronavirové situaci, kdy si člověk nepřeje nic jiného, než už být doma a s nejbližšími. Celkově ovšem hodnotím porodnici jako celek kladně, ovšem jak už to tak bývá, x pozitivních zkušeností s tou kterou situací, obvykle přebije byť i jedna negativní, kterou si člověk vždy vybaví jako první. Tak jako je tomu u mne v případě tety Renátky. Pro další porod bych FNHK zvolila opět, avšak už vím, že kdyby mělo dojit k nějakým podobným nepříjemnostem, nenechala bych se odbýt. Závěrem milá teto Renátko, dcera je do teď velký jedlík, brečí pouze, když má hlad, je na UM a obě jsme spokojené.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se požádat o cokoliv a pokud je vám nějaké jednání vyloženě nepříjemné, situaci řešit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přezůvky, župan, teplé ponožky, síťovaný kalhotky, poporodní vložky, něco na zub. Erární košile a ručníky jsou k dispozici neomezeně na chodbě ve skříni a od nemocnice jedno balení poporodních vložek. Pro miminko čepičku a ponožky, jednorázové pleny (cca 30ks), dudlík. Erární košilky a látkové pleny byly také k dispozici neomezeně, od nemocnice 5ks jednorázových plen.

08.03.20

9.2. Jsem bohužel musela potratit kvůli těžké Preeklampsii. I přes to, co se stalo, budu na porod vzpomínat v dobrém. Bylo o mě perfektně postaráno a doktoři i sestry opravdu úžasný❤️. Nebýt jich, tak odcházím s tím, že už nikdy dítě nechci. A ještě jednou moc všem děkuji, že jste mi zachránili život ❤️❤️❤️❤️

Personál:

Mudr. Chalupská a Mudr. Štěpán❤️

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Za mě určitě župan.

2
03.03.20

Rodila jsem v Hradci 2×. Za mne spokojenost. V roce 2020 na porodním boxu ještě lepší přístup než v roce 2017. Takže stálé zlepšování. Na oddělení šestinedělí také vše naprosto v pohodě.

05.02.20

V Hradci Králové jsem rodila minulý rok v květnu. Byl to plánovaný císařský řez. Nastoupila jsem den předem. Ráno byla konzultace na anesteziologii a poté příjem. Vyplňovala jsem spoustu papírů (sestřičky musí tu byrokracii milovat) a pak mi bylo přiděleno lůžko na pokoji. Přišla paní (administrativní pracovnice), která si vzala ofocené doklady a jména, které jsme vybrali pro miminko. Den byl dlouhý, ale mohla jsem se jít projít ven (bylo nádherné letní počasí) a v porodnici strašné vedro. V létě tam musí všichni trpět a to mi potvrdily i sestřičky.
Druhý den ráno mi sestřička zavedla cévku (pro mě jedna z nejnepříjemnějších věcí celého porodu) a odvezli mě na sál, kde mi anestezioložka píchla spinál. Přišli doktoři MUDr. Veščičík a MUDr. Gregor, který se mi představili a porod začal. Bylo mi bylo zle (pocit na zvracení), ale vše probíhalo velice rychle a moc mi pomohla anestezioložka, která mě celou dobu uklidňovala. Neznala jsem pohlaví miminka a tak když mi ukázali mojí krásnou holčičku tekly mi slzy štěstím. Po chvilce mi donesla sestřička paní Čapková miminko zpět a hned zkusila přiložit, což se povedlo. Odvezli mě na JIP, kde jsem byla do druhého dne do rána. Sestřičky na JIP byly moc ochotné. Během té doby mi přivezly holčičku několikrát ke kojení a potulení. Po pobytu na JIP mě převezli na dvoulůžkový pokoj, kde byla další maminka s holčičkou. Mně tu mou přivezla sestřička chvilku po mém přesunu. Další sestřička přišla a vysvětlila mi vše (kde zvonit a koho se na co ptát). Za celou dobu mého pobytu v porodnici si nemohu na nic stěžovat. Personál naprosto obdivuhodný a ochotný. Za mě naprostá spokojenost a poklona za trpělivost, protože ne vždy je to oboustranně jednoduché.
Ještě musím pochválit jídlo, protože bylo také skvělé!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se ptát, mně ochotně sestřičky radily se vším.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oblečení na miminko není vůbec potřeba (jen na cestu domů).
Pro maminky také není potřeba, protože košile si můžete brát na výměnu, kdy chcete, pokud nepreferujete vlastní.
Jen jednorázové kalhotky mi dvoje nestačily, takže doporučuji větší balení.

16
01.11.19

Měla jsem bezproblémový porod. Do porodnice jsem přijela v 8 hodin. Papíry, monitor a v 10 hodin jsem se přesunula z přípravny (klystýr, sprcha) na porodní box, kde se mnou již mohl být partner. Za 5,5hodiny se narodil zdravý syn. Po celou tu dobu se o mě starala moc hodná porodní asistentka. Každou půl hodinku přišla, zkontrolovala, poradila, podpořila. Poté jsme byli 2 hodinky s malým a přítelem sami. Později přesun pokoj. Jako prvorodička jsem vůbec nevěděla jak na kojení. Den po porodu jsem prosila sestřičky, aby mi s kojením pomohly, opakovaně slíbily, že přijdou, ale nikdy jsem se nedočkala. Další den jsem prosila znovu, opět příslib, že si to mezi sebou předají a někdo přijde. No kdybych čekala až někdo přijde, tak syn asi umře hlady. Naštěstí je všude dostupné Wifi připojení a tak jsem se naučila kojit podle internetu. Sestřičky z oddělení péče o matku byly vesměs příjemný a milý, ale sestřičky z oddělení péče o dítě už tak milé a ochotné rozhodně nebyly. Jinak bylo vše v pořádku (strava-množství i kvalita, čistota pokojů,…), ale člověk prostě od baby friendly nemocnice čeká alespoň trochu podporu v kojení, protože to je to nejdůležitější, co miminko potřebuje. Každopádně můj dojem je ve výsledku dobrý a příště bych opět volila tuto nemocnici, přeci jen kojení již budu umět.:)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít dost informací o tom, jak kojit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky - dostanete 20 kusů, což na celý pobyt nestačí. Jednorázové poporodní kalhotky. Čepičku a ponožky pro miminko. Košile, župany a ručníky si můžete brát čisté neomezeně.

11.10.19

Byla jsem přijatá na vyvolání porodu, které se nevydařilo a nakonec jsem měla akutní císařský řez. Při císařském řezu bylo hodně komplikací (ze strany mého těla) a jsem ráda, že jsem to dala. Doktoři byli velice profesionální a neměla jsem pocit, že by se s něčím nějak zbytečně čekalo. Obě sestry byly sice od rány, ale obě věděly, co dělají a jsem ráda, že jsem je tam měla! Na JIPce na druhou stranu jsou sestry pěkně necitlivé a dost otrávené. Dceru mi převezli do jiné nemocnice a asi jsem se na ni až moc ptala, když jsem byla pod vlivem prášků a sedativ. Pak jsem začala nevědomky trošku dělat zvuk, že mě něco bolí. Ani ne nijak nahlas, ale sestra za mnou přišla ať jsem ticho, že je tam plno dalších lidí. Na oddělení šestinedělí byly sestry super!

Personál:

Veščičík, Kokrda, Hýsková, Singerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kolonádu (při roztahování čípku balonkem den před vyvolání porodu, bylo super zajídat bolest!)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ponožky do porodního sálu. Je tam zima
Nic, všechno tam mají.

2
30.09.19

Nastoupila jsem do hradecké porodnice ve 42+0. Po sepsání všech papírů a seznámení se s dalším postupem k porodu a po zavedení balónku mě převezli na pokoj. Druhý den se nic nedělo. Večer znovu zavedli balónek a ráno tabletu na vyvolání porodu. Ráno v 7h jsem začala mít bolesti, po zavedení druhé tablety se rozběhl porod. Plodová voda sama neodešla, museli ji propíchnout. Celý porod byla přítomna PA Škodová a chodil po půl hodině kontrolovat dr.Janits, který vždy přišel s dobrou náladou a vtipkoval. Celý průběh porodu jsem prozvracela. V 16h jsem porodila s pomocí VEX (dítěti nasadí na hlavu přísavku a pomohou mu na svět). Byla jsem vyčerpaná ze zvracení. 2hodiny po porodu jsem zůstala na sále a potom následovala sprcha a přemístění na poporodní odd. Syn měl 3,7kg a 53cm a díky panu dr. Janitsovi jsem odrodila odrodila bez nástřihu. Na poporodním sestry i ostatní personál super, moc mi všichni pomohli, všechno vysvětlili, jako prvorodičce pomohli s kojením. Všude chválím. Jídlo jsem nesnědla snad ani jedno, velké porce, kvalita jídla vporadku. Nebylo co vytknout.

Personál:

Dr. Janits, PA Škodová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

S sebou dětské pleny, vlhčené ubrousky, župan, jednorázové kalhotky, které se dají několikrát přeprat v ruce.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny dokumenty z celého těhotenství, hroznový cukr a přezuvky.

3
07.09.19

Celý průběh porodu byl bez komplikací a personál byl velice ochotný. Jediné, co bych vytkla, je jídlo. Nejsem velký jedlík, ale budí vás v 5 hodin na první jídlo, to dostanete v 7 hodin. Jako kojící matka jste tam vcelku o hladu. Muž mi musel přivézt jídlo, protože nejen, že jídla byla chudá, ale i nevyvážená pro kojící matky. Další věc byl časový harmonogram jídel. Musela jste přesně na čas přijít na jídlo, jinak personál držkoval. Což bylo obtížné dodržet, když jste byla ráda, že mrně konečně usnulo a vy můžete spát také. Z jídelny se potraviny brát nesměly.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vemte si svoje jídlo a naučte se anglicky. Jinak nevíte, co vám ortoped či jiný medik říká.

13
06.09.19

Přidám svojí zkušenost, i když stále nevím, jestli je kladná nebo záporná. Začalo to kontrolou v poradně 40+2 a tam bylo po velmi bolestivém vyšetření rozhodnuto, že už zůstávám. Přesun na oddělení, tam výslech a tuna papírů (chápu). Začaly bolesti a přesun na přípravnu s tím, že někdo přijde. Tak 30 minut nic, vybelhala jsem se na chodbu pro tašku s pitím a mobil. Bolesti po 2 minutách a když nakoukla sestra, jestli už jsem hotová, divila se, že mi nikdo nic nedal. Zapomněli. Vyšetřila mě s tím, že jdu rovnou na box. Nikdo mi jako prvorodičce neřekl, co mám dělat, jen: chce se vám tlačit, tak tlačte. Před námi bylo asi 5 porodů, doktor nemohl žádný. 3-4 hodiny nic, bolest a stále dotazy, už můžeme? Odpověd: ne, ještě tam rodí. Tak že tlačíme, ale nejde to úplně, párkrát ho tedy zastrčíme zpět. Moje porodní činnost se mezi tím zastavila. Tak infúze. Jedeme dál, přišla Mudr. Pešková (strůjce vyšetření v dopo ambulanci), pak Mudr. Štěpán (boží) a nakonec i Mudr. Kříž (mistr oboru), a to už jsem se začala bát. Nakonec nástřih, který se natrhl, ale dostali malého ven. Měl sice do 4m zablokovaný obratel, ale skóre 10,10,10 s tím, že jsem ho nemohla mít na břiše, ok. Oddělení +- hodnotím kladně krom toho, že máte hodně málo informací a nevíte, kdo kam patří. A jak zvládnout rozkrojit se, protože každá sestra vám říká něco jiného a potom pečovat o šití…

Personál:

Pešková, Štěpán, Kříž, Bydžovská,…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nejíst čerstvé pečivo, co je k snídani a svačině. To je taky nápad.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Cokoliv na bradavky, vodu, porodnické vložky a kalhotky.

4
01.08.19

Měla jsem v HK naplánovaný císařský řez. Personál už na oddělení gynekologie, kde jsem den před musela ležet, byl úžasný! Za těch 5 dní, co jsem tam ležela, jsem měla neshodu jen s jednou sestrou z novorozeneckého, ale to bylo nedorozuměním. Hlavně jsem byla spokojená s přístupem ke kojení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kojící polštář

29.07.19

V Hradci Králové jsem prvně rodila v roce 2017 a byla jsem moc spokojená. Proto, když se blížil druhý porod, byla volba porodnice jasná.
Nastoupila jsem do nemocnice v úterý večer k vyvolání porodu. Vyvolávat se mělo ve středu ráno. U příjmu byla hrozně milá a ochotná porodní asistentka. Vyplnila se mnou všechny papíry a pak už přišel pan doktor Janits - vyšetřil mě, udělal hamiltona a vysvětlil mi, jak bude vyvolávačka probíhat. Večer za mnou ještě na oddělení zašel a zavedl mi balonek. Kombinace hamiltona a balonku mi porod rozjela… Cca od 1 hodiny ráno jsem měla celkem pravidelné kontrakce a porod se pomalu rozjížděl. V 5:30 ráno mě z oddělení převezli na porodní box. Měla jsem domluvený nadstandard, za který jsme nakonec ani neplatili, protože jiný box nebyl volný. Velice mě potěšil přístup pana doktora Janitse, který mi řekl, že mu v 7 končí služba, ale pokud do té doby neporodím, zůstane tam a odrodí mě. Nakonec jsem porodila v 6:50, díky panu doktorovi bez nástřihu. Po porodu byl problém s placentou, takže za asistence pana doktora Štěpána ještě na porodním boxu udělali revizi.
Na oddělení šestinedělí jsem se tentokrát nedostala, protože bylo plno a tak jsem i s malou byla na oddělení těhotných. Jak paní doktorky, tak dětské sestřičky naprosto super a sestřičky pro maminky taky naprosto parádní… Nevím, jak to vypadalo na oddělení šestinedělí, tam jsem po prvním porodu pár výhrad měla, ale tady si vážně nemůžu stěžovat vůbec na nikoho… všichni naprosto v pohodě, pořád s úsměvem, sestřičky chodily a ptaly se, zda není něco potřeba :-)
Velká změna a velké plus za mě oproti roku 2017 je jídlo. Tentokrát jsem tam za ty 4 dny neměla snad ani jedno jídlo, které bych nedojedla, takže velký palec nahoru.

Personál:

Mudr. Janits, Mudr. Štěpán

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně být co nejvíc v klidu a těšit se na miminko :-)
Ptát se na všechno, co Vás zajímá.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky a plenky pro miminko.
Pro maminky bylo na oddělení všeho dostatek.

05.07.19

Byli jsme zde celá naše rodina spokojení.

Jedinou nevýhodou je strašně moc papírování a podpisů (hlavně když jsem měla kontrakce).

Sestřičky byly velmi slušné. Je vidět, že i po tolika letech v praxi je to baví. Pan doktor velký sympaťák a charizmatický lékař, usmíval se, moc hezky voněl. Díky němu byl můj porod velmi dobře zvládnutý. Dětské sestry také fajn, bondovali jsme, bylo vyhověno ve všem, co jsme chtěli. Pobyt na oddělení trošku zdlouhavý, ale dal se vydržet. Také kamarádka lékařka toto oddělení chválí, hlavně po odborné stránce (v porovnání s jinými gynekologickými odděleními v královéhradeckém a pardubickém kraji).

Takže za mě další porod rozhodně zde a přála bych si pokud možno stejný tým. :-)

Personál:

MUDr. Ivan Praznovec, PA Kopecka, Bydzovska

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Víc se ptejte na konkrétní personál, kdo je dobrý… a podle toho se snažte k nim dostat

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Župan, přezůvky, mobil, něco dobrého k zakousnutí

24.06.19

Do porodnice v Hradci Králové jsem šla s obavou, protože jsem četla řadu negativních zkušeností maminek. Byla jsem ale překvapena.
Při příjmu mi přišlo trochu zvláštní, že jsem častokrát zodpovídala dokola ty samé otázky, jako by si snad chtěli otestovat, zda je to opravdu pravda, ale chápu, že to asi vyžaduje rozsáhlá administrativa.
Bála jsem se povolit studenty u porodu, ale po ujištění, že mě nebudou po porodu šít a že nepřijde žádná „exkurze“, že budou maximálně 2 na porodním sále, jsem souhlasila. Nakonec jsem u porodu měla jednu studentku a byla moc milá a byla jsem za ní ráda.
Bála jsem se, že budu „muset“ ve FNHK rodit vleže nebo pololeže na zádech, protože mi tato pozice nedělala vůbec dobře. Sdělila jsem to porodní asistentce a ta řekla, že mohu rodit bez problémů i v jiné pozici, což mě mile překvapilo. Porodní křeslo umožňovalo zvednut opěrku zad až nahoru a pohodlně si zapřít ruce a tak jsem nakonec rodila v sedě, což mi vyhovovalo. Řekla jsem si o analgezii do žíly a ta mi podle mého názoru velmi pomohla se uvolnit a otevřít. Žádné jiné nevyžádané medikamenty jsem nedostala. Manžel byl se mnou celou dobu na porodním sále. Když došlo na tlačení, u mého porodu byly porodní asistentky a byly moc hodné, přestože jednu jsem při tlačení strašně poprskala. :)
Byl mi proveden nástřih hráze, což nedokážu posoudit, zda bylo nutné či ne, nicméně chvíli po nástřihu malá „vyletěla“ ven a bylo hotovo :). Samotný nástřih mě bolel, ale možná to byla moje chyba, protože jsem asi tlačila mimo kontrakci a PA to střihla jak jsem tlačila. Pod tlakem hlavičky jsem totiž v konečné fázi porodu měla trochu problém určit, kdy kontrakce skončila. Přišel mě zašít doktor, což mě bolelo i přes injekci, ale dalo se to vydržet. Po porodu mi dcerku hned přiložili a na sále jsme všichni tři zůstali asi dvě hodiny.
Poté mě převezli na oddělení šestinedělí a dcerku na pár hodin na novorozenecké, což mi nevadilo, protože jsem ocenila chvíli k odpočinku.
Na oddělení šestinedělí na mě byl veškerý personál velice milý, musím říci, že za tři dny jsem se nesetkala s jediným člověkem, který by byl nepříjemný a to i přes to, že zrovna panovala velká vedra a porodnice byla úplně plná. Moc milé sestřičky mi pomohly s kojením a vysvětlily péči o miminko a ochotně odpovídaly na mé dotazy. Je pravda, že jsem mnoho nepotřebovala, protože jsem absolvovala i předporodní kurs a celkově jsem neměla skoro žádné problémy.
Jídlo v porodnici bylo za mě OK, sice žádný zázrak a také někdy ne úplně zdravé (koláč + pudink k svačině, rohlíky..), ale hlad jsem neměla a byla jsem ráda, že nemusím vařit. Přinesla jsem si vlastní ovoce, které se mi při nočním kojení hodilo.
Celkově hodnotím svůj pobyl v hradecké porodnici velice pozitivně, byla jsem spokojená se vším a hlavně mě překvapil vstřícný a milý přístup veškerého personálu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

něco k jídlu, kdyby to v nemocnici nesedlo, vlastní osušku do sprchy

20.05.19

Hodnotím porodnici jako prvorodička. Svojí zkušenost s nemocnicí jsem začala už při docházení do rizikové poradny. Velmi záleží na tom, jakého lékaře tam zrovna chytnete, za sebe mohu doporučit MUDr. Miroslava Gregora a MUDr. Karla Hodíka Ph.D. naopak nespokojená jsem byla s MUDr. Martinem Štěpánem, Ph.D. Celkově negativně hodnotím velmi časté a zbytečné vnitřní vyšetření v rizikové poradně, po tolika návštěvách už jsem si připadala fakt hrozně, jak do mě každý doktor neustále chmatal, i když to bylo zbytečné. Nepříjemné bylo i dlouhé čekání v rizikové poradně, i když jsem byla objednaná na čas, čekala jsem mnohdy i přes hodinu, než na mě dojde řada, takže nezbytností je voda, svačinka a klidně i knížka. Kapitola sama pro sebe je provádění Hamiltonova hmatu, aniž by vás s tím někdo seznámil a vysvětlil vám, oč se jedná…Jediný férový člověk byl ve veškerém vysvětlování Dr. Hodík, velmi sympatický doktor, který byl sympatický a ochotný, vždy vše vysvětlil. Pozitivně hodnotím velmi dobré zázemí s moderním vybavením, bohaté zkušenosti lékařů, kteří nepodceňují problémy, které pacientky mají, v mém případě ale byli opatrní až moc. Víceméně jsem do rizikové poradny chodila zbytečně. Ale chápu, že lepší je „problém“ nepodcenit.

Z rizikové poradny nakonec padl ortel na vyvolání porodu v termínu, tudíž porodní plán jsem neměla sepsaný, nemohu tedy hodnotit zda na něj berou nebo neberou nějaký zřetel. Protože jsem v rizikové poradně byla hodně (zbytečně) strašená, moje očekávání bylo hlavně porodit zdravé miminko s co nejméně komplikacema kolem porodu.

Porod jsem měla vyvolávaný, tudíž příjem na porodní sál probíhal v klidu a pohodě podvečer před samotným vyvoláním. Měla jsem na příjmu velmi příjemnou mladou sestřičku, která se snažila odpovědět na všechny mé dotazy a uklidnit mě, protože jsem z vyvolávaného porodu měla velké obavy. Natočili mi monitor a proběhlo takové to typické papírování. Točilo se v místnosti na příjmu více lidí a nikdo se nikdy nepředstavil, nepozdravil, měla jsem velký problém rozeznat, kdo je sestra, porodní asistentka nebo lékař? Když přišla lékařka, do poslední chvíle než vzala stoleček, aby mi udělala poslední ultrazvuk mého miminka, jsem nevěděla, kdo to vlastně je… A ještě po UTZ mi byl opět proveden docela bolestivý Hamiltonův hmat aniž by mi lékařka cokoliv řekla. Doteď doufám, že všechny ty hmaty, které jsem ve FNHK podsoupila aspoň mohly za můj rychlý porod.

Můj porod ačkoliv byl vyvolávaný nebyl vůbec komplikovaný a byl rychlý. Nedostala jsem se vůbec na „hekárnu“ ale z lůžka už jsem jela rovnou na porodní box. Nemohu si stěžovat na nějaké velké zásahy během porodu nebo špatné jednání personálu, u mě se asi v tom frkotů nedalo co pokazit. Předtím než jsem mohla tlačit byla jsem seznámená lékařkou, že mi musí provést protržení vaku blan (do poslední chvíle mi neodtekla polodová voda) a řekla mi, kdy už mohu tlačit a že se mám před kontrakcí zhluboka nadechnout… nebyla jsem seznámená, že mi po porodu píchli oxytocin na rychlejší uvolnění placenty a že mi po porodu dali něco proti bolesti (asi proti bolesti hráze?), to jsem se dozvěděla až po přečtení propouštěcí zprávy.

Porodila jsem před půlnocí.. miminko mi hned po porodu ještě s pupeční šňůrou dali na břicho, nechali dotepat pupečník, potom ho partner přestřihl a miminko odnesli do jiné místnosti na měření, vážení a koupání, já mezitím porodila placentu. V případě, že si zaplatíte nadstandartní box s vanou, měření a vážení proběhne hned vedle vás, bohužel, tento box byl při mém porodu obsazený. Miminko mi hned po měření donesl partner s (pravděpodobně) sestřičkou (opět nevím kdo to byl, nikdo tam nemá ve zvyku se představit, nebo aspoň říct svojí pracovní pozici). Sestřička mi jen „nařídila“ vytáhnout prso a hlavu dítěte mi nalepila k prsu, nic mi nevysvětlila, že se jednalo o „první přiložení dítěte k prsu“ mi došlo až déle… Ani pár slovama mi nevysvětlila, že je to důležité pro rozkojení, jak mám docílit toho, aby se miminko přisálo. Možná byla moje chyba, že jsem si doma neprostudovala více informací kolem kojení a důležitostí prvního přisátí, že by miminko mělo být nahé tělo na tělo maminky… moje miminko mi donesli vykoupané, oblečené, zabalené v látkové plínce, utažené v zavinovačce s čepičkou na hlavě a takto mi ho k prsu sestřička přiložila. Bohužel žádné první přisátí se nekonalo. Možná další moje chyba byla, že jsem souhlasila se sestřičkou, že mi miminko vezmou na noc na sesternu, abych se mohla vyspat… samozřejmě teď už vím, že to byla hloupost. Miminko mělo být u mě, měla jsem se snažit o opětovné přisátí, které se nekonalo na sále, tulit se, užívat si vůně miminka, místo toho jsem byla na pokoji sama a spát se mi po porodu rozhodně nechtělo, nešlo to.

Nejhůře bych tímto hodnotila asi oddělení šestinedělí. Není tam žádná kapacita na vysvětlování co a jak. Jako prvorodička jsem nic nevěděla, kolem kojení už vůbec ne… jak držet miminko? Jak ho přiložit k prsu? Málo kdo si na vás udělá čas, aby vám to trpělivě vysvětlil, v oddělení šestinedělí je jen mnoho pacientek a málo /ochotného/ personálu, čest vyjímkám, se kterýma jsem se tam setkala a díky tomu vstřebala aspoň to málo. Co tam fakt pečlivě dodržují je vážit miminko před a po kojení a kojit každé tři hodiny. Nikdo mě neiformoval, že by se miminko mělo kojit na požádání, klidně z obou prsů, klidně častěji než co tři hodiny. Domů jsem tedy z porodnice odešla s díkybohu zdravím miminkem, ale s nulovýma informacema o kojení, s nalitýma prsama k prasknutí (miminko se přisálo za celou dobu asi 3×) a ve špatném psychickém stavu, ze kterého jsem se dávala dohromady až sama doma. Samozřejmě vysvětlí vám základy jako jak přebalit miminko, jak ho vykoupat, jak měřit teplotu v zadečku aj.

Osobně jídlo v nemocnici hodnotím pozitivně, ačkoliv jsem z něj měla obavy. Pokud jste však zvyklí na vyšší gastronomii, asi spokojení nebudete. Já byla prostě ráda, že mi někdo uvaří a postará se o můj plný žaludek a to mi v tu chvíli po porodu stačilo.

Shrnutí: díky nekomplikovanému porodu si nemohu v této oblasti samotného porodu na nic stěžovat, do porodnice jsem nešla s přehnanými požadavky a s přehnaným očekáváním, že budu rodit za zvuků uklidňující hudby při svíčkách a porodní asistentka se mnou bude prodýchávat kontrakce. Chtěla jsem prostě jen porodit v pořádku a zdravé miminko a myslím, že to se mi vyplatilo a splnilo. Horší bylo oddělení šestinedělí, protože jako prvorodička jsem potřebovala větší péči a více informací. S odstupem času je mi jasné, že kdybych byla vícerodička, už bych to měla více na „háku“ a tolik péče bych nepotřebovala a tudíž by i moje hodnocení šestinedělí mohlo být lepší.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Více se doma informovat o kojení v případě, že kojit chcete a jste prvorodička, nebo jste nikdy nekojila. Koupit si knížku Nejšťastnější miminko v okolí. Sbalit si nějakou malou svačinu do porodnice v případě dlouhého porodu i toho krátkého, protože po porodu jsem neměla v krvi snad ani kapku cukru a energie a na snídani jsem celou noc čekala jak na smilování. Příště si beru do porodnice odsávačku MM, kterou jsem neměla a pomohla by mi (půjčují tam fakt hroznou odsávačku). Doporučuji nechat si donést návštěvou balenou vodu na oddělení šestinedělí, dávají jenom čaj s cukrem nebo bez cukru a to jen 2× denně do konvičky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tašku na šetinedělí, tašku na porodní sál - na internetu najdete spoustu informací co se sebou a v jakém množství.

04.04.19

Již v životě bych tam nerodila. Odnesla jsem si trauma, neodborně vedený porod a naprosto paternalistický přístup nerespektující žádná má přání (bonding, vysvětlení úkonů atd.) Užívají zastaralé techniky nerespektující aktuální znalosti o porodech - porod vleže, rutinní nástřih hráze, umělé urychlování, zadržování dechu. Neumožňují bonding ani ambulantní porod. Nerespektují přání.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud máte ohledně porodu dobré znalosti, určitě volte jinou porodnici. Pokud jste pasivní typ, budete spokojená. Materiální podmínky jsou dobré.

10.03.19

Poskytovaná péče zde neodpovídá úrovni fakultní nemocnice (mimo řešení transfúzního syndromu). Fatální pochybení titulovaného lékaře se snahou vše „zahladit a v tichosti přejít“ a následně vysvětlit „svými teoriemi“ nereflektující skutečnost, odmítnutí nasazení indikované antibiotické léčby (i přes žádost), nekontinuita péče, neprofesionální a neodborný přístup. Pokud budete mít v průběhu těhotenství závažnější problém a moc budete o narození dítěte stát, rozhodně bych doporučila jet rovnou do Prahy, protože zde bohužel většina lékařů chodí do práce pro peníze a ne, že by to bylo jejich poslání (není to jen jedna moje zkušenost). Nekomplikovaný porod zde ale zvládnou!

ppx
02.01.19

Musím trochu vylepšit hodnocení porodnice v Hradci Králové. Jsem prvorodička, rodila jsem na konci července 2018, kdy mi v 33tt +2 z ničeho nic praskla voda. Hradeckou porodnici jsem měla vybranou už od začátku (ikdyž pracujeme v Praze, rodiny máme v Hradci Králové) a s manželem jsme absolvovali přípravný kurz (ten byl pro mě velmi přínosný a nejvíce prohlídka porodních sálů, protože jsem pak věděla kam přesně jdu a jak to tam vypadá).

Přijeli jsme v před 2h ráno, v čekárně nikdo. Sestra mě přijala a posadila mě v malé místnosti, kde zjistila, že se opravdu jedná o plodovou vodu. Předemnou byla ještě jedna paní vevnitř a tak jsem cca 15 minut čekala, manžel čekal v čekárně venku. Tohle byla asi jediná nepříjemná záležitost. Bylo léto, vedro, dusno a já sem tam čekala sama s malým větrákem a s myšlenkou v hlavě, že je ještě sakra brzo. Pak už jsem šla na příjem a tam samozřejmě jako všude nejdříve vyplnit všechny papíry (to se ale musí udělat všude) pak antibiotika do žíly, injekce na zrychlení vývoje plic miminka a pak ještě odběr plodové vody jestli není zkažená. Asi až po hodině, možná i víc zavolali manžela z čekárny aby mu řekli, že si mě tam nechají na pozorování a že se pokusí mimčo ještě udržet než mi napíchají všechny injekce do vývoj plic.

Odvedli mě na čekací pokoj, kde jsme byly 3, což bylo plno a tam jsem čekala, začaly mi kontrakce a ani prášky na zastavení nepomohly. 7:08 jsem volala manželovi a v 7:19 se nám narodil syn. 2170g a 47cm. Celou dobu byl ke mě personál hrozně moc milý. Já měla nastudováno, že budu chtít nadstandard (když tam je ta vana a ošetří miminko před vámi…) tam mi vysvětlili, že v těhlech případech to nejde. Tak ok. Než jsem porodila změnila se směna a rodil mě jiný pan doktor než mě přijímal, ale po porodu se ten z příjmu na mě přišel podívat s vtipem, že jsme se přece domluvili, že chvíli ještě vydržím :) bylo to moc fajn. Syna mi ukázali, pohladila jsem ho a hned ho nesli na ošetření a tam už byl můj manžel, který akorát přijel. Pak ho naložili do inkubátoru a odvezli na JIRP. 2 hodiny jsem zůstala na porodním boxu, pak mě převezli na lůžkové oddělení (naštěstí k mamimkám co u sebe taky neměly děti, protože byly na nedonošencích) V 15h jsem se šla podívat za synem, tam nám všechno vysvětlili, řekli nám co a jak, jak tam můžeme chodit, jak na tom je zdravotně. S nikým jsem neměla sebemenší problém. Hned druhý den mě pustili domů a já sem 3× denně dojížděla odstříkávat mléko a navštěvovat malého. (kdybych chtěla, tak jsem tam mohla být na oddělení matek, ale u rodičů to bylo lepší). Pak nás čekal posun na nedonošence, pak zas do jiného pokoje bez inkubátoru a pak 2 dny spolu v nemocnici na dětském a domů. Takže já mám zkušenost z hradecké porodnice jen tu nejlepší. Mým cílem ale už od začátku bylo, věřit doktorům, že pro nás udělají to nejlepší, nic jim nepřikazovat (jak bych taky něco jako prvorodička mohla vědět......) a mít zdravé dítě.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nejdůležitější je důvěra v doktora. Já jsem se hrozně bála nástřihu hráze (když mi každý řikal, že to ani neucítím, nechtěla jsem tomu věřit). BYLA TO PRAVDA. Porod sám o sobě nebolel tak, jako chvíle než jsem mohla začít tlačit, nastřižení hráze jsem zjistila až když bylo po všem a doktor mi řekl, že mě zašije. Není to tak hrozný a s tím jsem do toho taky šla a proto možná moje tělo tuhle myšlenku přijalo.

02.01.19

Porod byl komplikovaný a pro mě nepříjemný, ale netroufám si hodnotit, zda byl správně veden a mohlo se třeba komplikacím předejít. Před porodem se u mě otočilo mnoho lidí z personálu, většina byla velmi milá, samozřejmě někdo je člověku přirozeně méně sympatický. Pan doktor mi po porodu vše vysvětlil a dal mi prostor na otázky týkající se porodu a zvoleného postupu, cítila jsem, že mu nejsou pocity pacientky jedno. Miminko se každopádně narodilo zcela v pořádku a to je nejdůležitější.

Co se týče novorozeneckého oddělení, jsem nadšená péčí a personálem. Sestřičky byly milé, ochotné přijít i v noci poradit a pomoci nám s kojením a uspáním miminka či s čímkoliv jiným, většina vesele naladěná a skutečně moc milá. Vybavím si například skvělou sestřičku p. Hýskovou. Na sestrách, dětských pediatričkách a jiných odbornících byl vidět dobrý vztah k dětem a trpělivost s maminkami.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Zajistit si u rodiny domácí stravu, kterou vám budou nosit, jídlo je bohužel velmi velmi slabým článkem. ☹️

Pantofle, mast na bradavky, dostatek kalhotek, svačinu, vodu, kojící čaj, plínky a kvalitní neumělé poporodní vložky

5170
21.11.18

Skvělá porodnice musím naprosto doporučit. Vše naprosto v pořádku.

Personál:

už si nepamatuju

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mohou být v klidu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pantofle

01.10.18

Příjem kvůli přenášení, druhý den zavedli tabletku. Jelikož bylo dost rodiček, tak na mě chodili koukat furt jiný doktoři. Cca 4 koukali, než se mně pořádně rozjel porod. Porodní asistenka za nás byla super, pak pan doktor, co přišel a jen mě odrodil, tak též. Ale pak, co se týče sester na oddělení, tak opravdu jsem myslela, že podepíšu revers.

Zaprvé jsem prvorodička byla, a nevěděla jsem, jak kojit a zda správně vubec kojím, a když se mě něco nelíbilo na malým, tak sestra, co zřejmě má jenom školu, mně řekla, musíte přikládat přikládat, přikládat, a ne to nic není. Přitom měl bolesti z kakání, díky ní jsem odcházela se zničenou bradavkou, a když se jednalo o koupání, tak opravdu první dítě a ještě tak maličké, se bojíte a nevíte, jak abyste mu neublížili, tak na vás kouká, jako byste byla nemožná.

Opravdu díky některým sestřičkám mám zkušenost blbou, a kdybych měla druhé, tak bych už ten revers podepsala, je to totiž na psychiku ty sestřičky občas!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně pevné nervy na sestřičky, i já brečela, že jsem si připadala díky jedné sestřičce nemožně a že jsem neschopná.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny, dají vám pro miminko 5 ks, ale hlavně plenky, a Bepanthenol na bradavky, pevné nervy.

31.08.18

Doporučuji, byla jsem spokojená!

Personál:

MUDr. Práznovec, porodní asistentka Bydžovská

14.05.18

Jsem naprosto nadšená a spokojená s personálem i péči porodnice a oddělení šestinedělí! Děkuji!!

Personál:

Ivan Práznovec

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se si říct a na vše se zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Víc jídla pro manžela :-D