Porodnice Hradec Králové

Porodní klinika Hradecké nemocnice provádí celou škálu úkonů v rozsahu oboru porodnictví a gynekologie. Porodnice disponuje specializovaným perinatologickým centrem, kde se diagnostikují vrozené vývojové vady plody, pečují o ženy s rizikovým těhotenstvím nebo se zde léčí TTS syndrom u dvojčat. Ročně se zde narodí přes 2 500 dětí.

Na porodním sále disponují čtyřmi porodními boxy, z toho jsou dva nadstandardně vybaveny. K dispozici je celá řada relaxačních pomůcek - gymnastické míče, overbaly, masážní trojnožky, žíněnky. Použít lze i aromaterapii.
Otec u porodu je vítán.
Porodnice podporuje kojení - praktikuje se zde bonding a k dispozici jsou také laktační poradkyně.
V případě, že si domluvíte převzetí novorozence do péče pediatra do 72 hodin od porodu, lze po dohodě absolvovat i porod ambulantní.

Porodnice nabízí možnost včasné konzultace vašeho porodního plánu. Konzultaci si můžete domluvit na telefonním čísle 495 832 666.

Webové stránky

Doporučují maminky porodnici Fakultní nemocnici Hradec Králové, Porodnickou a gynekologickou kliniku?

Hodnoceno 113x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Ivo Kalousek, Ph.D.

Porodní sál: 495 832 811
Oddělení šestinedělí: 495 833 387
Oddělení novorozenecké: 495 832 666

Adresa: Sokolská 581, 500 05 Hradec Králové

URL: https://www.fnhk.cz/pgk

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Hradec Králové

11.10.19

Byla jsem přijatá na vyvolání porodu, které se nevydařilo a nakonec jsem měla akutní císařský řez. Při císařském řezu bylo hodně komplikací (ze strany mého těla) a jsem ráda, že jsem to dala. Doktoři byli velice profesionální a neměla jsem pocit, že by se s něčím nějak zbytečně čekalo. Obě sestry byly sice od rány, ale obě věděly, co dělají a jsem ráda, že jsem je tam měla! Na JIPce na druhou stranu jsou sestry pěkně necitlivé a dost otrávené. Dceru mi převezli do jiné nemocnice a asi jsem se na ni až moc ptala, když jsem byla pod vlivem prášků a sedativ. Pak jsem začala nevědomky trošku dělat zvuk, že mě něco bolí. Ani ne nijak nahlas, ale sestra za mnou přišla ať jsem ticho, že je tam plno dalších lidí. Na oddělení šestinedělí byly sestry super!

Personál:

Veščičík, Kokrda, Hýsková, Singerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kolonádu (při roztahování čípku balonkem den před vyvolání porodu, bylo super zajídat bolest!)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ponožky do porodního sálu. Je tam zima
Nic, všechno tam mají.

30.09.19

Nastoupila jsem do hradecké porodnice ve 42+0. Po sepsání všech papírů a seznámení se s dalším postupem k porodu a po zavedení balónku mě převezli na pokoj. Druhý den se nic nedělo. Večer znovu zavedli balónek a ráno tabletu na vyvolání porodu. Ráno v 7h jsem začala mít bolesti, po zavedení druhé tablety se rozběhl porod. Plodová voda sama neodešla, museli ji propíchnout. Celý porod byla přítomna PA Škodová a chodil po půl hodině kontrolovat dr.Janits, který vždy přišel s dobrou náladou a vtipkoval. Celý průběh porodu jsem prozvracela. V 16h jsem porodila s pomocí VEX (dítěti nasadí na hlavu přísavku a pomohou mu na svět). Byla jsem vyčerpaná ze zvracení. 2hodiny po porodu jsem zůstala na sále a potom následovala sprcha a přemístění na poporodní odd. Syn měl 3,7kg a 53cm a díky panu dr. Janitsovi jsem odrodila odrodila bez nástřihu. Na poporodním sestry i ostatní personál super, moc mi všichni pomohli, všechno vysvětlili, jako prvorodičce pomohli s kojením. Všude chválím. Jídlo jsem nesnědla snad ani jedno, velké porce, kvalita jídla vporadku. Nebylo co vytknout.

Personál:

Dr. Janits, PA Škodová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

S sebou dětské pleny, vlhčené ubrousky, župan, jednorázové kalhotky, které se dají několikrát přeprat v ruce.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny dokumenty z celého těhotenství, hroznový cukr a přezuvky.

07.09.19

Celý průběh porodu byl bez komplikací a personál byl velice ochotný. Jediné, co bych vytkla, je jídlo. Nejsem velký jedlík, ale budí vás v 5 hodin na první jídlo, to dostanete v 7 hodin. Jako kojící matka jste tam vcelku o hladu. Muž mi musel přivézt jídlo, protože nejen, že jídla byla chudá, ale i nevyvážená pro kojící matky. Další věc byl časový harmonogram jídel. Musela jste přesně na čas přijít na jídlo, jinak personál držkoval. Což bylo obtížné dodržet, když jste byla ráda, že mrně konečně usnulo a vy můžete spát také. Z jídelny se potraviny brát nesměly.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vemte si svoje jídlo a naučte se anglicky. Jinak nevíte, co vám ortoped či jiný medik říká.

06.09.19

Přidám svojí zkušenost, i když stále nevím, jestli je kladná nebo záporná. Začalo to kontrolou v poradně 40+2 a tam bylo po velmi bolestivém vyšetření rozhodnuto, že už zůstávám. Přesun na oddělení, tam výslech a tuna papírů (chápu). Začaly bolesti a přesun na přípravnu s tím, že někdo přijde. Tak 30 minut nic, vybelhala jsem se na chodbu pro tašku s pitím a mobil. Bolesti po 2 minutách a když nakoukla sestra, jestli už jsem hotová, divila se, že mi nikdo nic nedal. Zapomněli. Vyšetřila mě s tím, že jdu rovnou na box. Nikdo mi jako prvorodičce neřekl, co mám dělat, jen: chce se vám tlačit, tak tlačte. Před námi bylo asi 5 porodů, doktor nemohl žádný. 3-4 hodiny nic, bolest a stále dotazy, už můžeme? Odpověd: ne, ještě tam rodí. Tak že tlačíme, ale nejde to úplně, párkrát ho tedy zastrčíme zpět. Moje porodní činnost se mezi tím zastavila. Tak infúze. Jedeme dál, přišla Mudr. Pešková (strůjce vyšetření v dopo ambulanci), pak Mudr. Štěpán (boží) a nakonec i Mudr. Kříž (mistr oboru), a to už jsem se začala bát. Nakonec nástřih, který se natrhl, ale dostali malého ven. Měl sice do 4m zablokovaný obratel, ale skóre 10,10,10 s tím, že jsem ho nemohla mít na břiše, ok. Oddělení +- hodnotím kladně krom toho, že máte hodně málo informací a nevíte, kdo kam patří. A jak zvládnout rozkrojit se, protože každá sestra vám říká něco jiného a potom pečovat o šití…

Personál:

Pešková, Štěpán, Kříž, Bydžovská,…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nejíst čerstvé pečivo, co je k snídani a svačině. To je taky nápad.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Cokoliv na bradavky, vodu, porodnické vložky a kalhotky.

01.08.19

Měla jsem v HK naplánovaný císařský řez. Personál už na oddělení gynekologie, kde jsem den před musela ležet, byl úžasný! Za těch 5 dní, co jsem tam ležela, jsem měla neshodu jen s jednou sestrou z novorozeneckého, ale to bylo nedorozuměním. Hlavně jsem byla spokojená s přístupem ke kojení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kojící polštář

29.07.19

V Hradci Králové jsem prvně rodila v roce 2017 a byla jsem moc spokojená. Proto, když se blížil druhý porod, byla volba porodnice jasná.
Nastoupila jsem do nemocnice v úterý večer k vyvolání porodu. Vyvolávat se mělo ve středu ráno. U příjmu byla hrozně milá a ochotná porodní asistentka. Vyplnila se mnou všechny papíry a pak už přišel pan doktor Janits - vyšetřil mě, udělal hamiltona a vysvětlil mi, jak bude vyvolávačka probíhat. Večer za mnou ještě na oddělení zašel a zavedl mi balonek. Kombinace hamiltona a balonku mi porod rozjela… Cca od 1 hodiny ráno jsem měla celkem pravidelné kontrakce a porod se pomalu rozjížděl. V 5:30 ráno mě z oddělení převezli na porodní box. Měla jsem domluvený nadstandard, za který jsme nakonec ani neplatili, protože jiný box nebyl volný. Velice mě potěšil přístup pana doktora Janitse, který mi řekl, že mu v 7 končí služba, ale pokud do té doby neporodím, zůstane tam a odrodí mě. Nakonec jsem porodila v 6:50, díky panu doktorovi bez nástřihu. Po porodu byl problém s placentou, takže za asistence pana doktora Štěpána ještě na porodním boxu udělali revizi.
Na oddělení šestinedělí jsem se tentokrát nedostala, protože bylo plno a tak jsem i s malou byla na oddělení těhotných. Jak paní doktorky, tak dětské sestřičky naprosto super a sestřičky pro maminky taky naprosto parádní… Nevím, jak to vypadalo na oddělení šestinedělí, tam jsem po prvním porodu pár výhrad měla, ale tady si vážně nemůžu stěžovat vůbec na nikoho… všichni naprosto v pohodě, pořád s úsměvem, sestřičky chodily a ptaly se, zda není něco potřeba :-)
Velká změna a velké plus za mě oproti roku 2017 je jídlo. Tentokrát jsem tam za ty 4 dny neměla snad ani jedno jídlo, které bych nedojedla, takže velký palec nahoru.

Personál:

Mudr. Janits, Mudr. Štěpán

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně být co nejvíc v klidu a těšit se na miminko :-)
Ptát se na všechno, co Vás zajímá.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky a plenky pro miminko.
Pro maminky bylo na oddělení všeho dostatek.

Anonymní
05.07.19

Byli jsme zde celá naše rodina spokojení.

Jedinou nevýhodou je strašně moc papírování a podpisů (hlavně když jsem měla kontrakce).

Sestřičky byly velmi slušné. Je vidět, že i po tolika letech v praxi je to baví. Pan doktor velký sympaťák a charizmatický lékař, usmíval se, moc hezky voněl. Díky němu byl můj porod velmi dobře zvládnutý. Dětské sestry také fajn, bondovali jsme, bylo vyhověno ve všem, co jsme chtěli. Pobyt na oddělení trošku zdlouhavý, ale dal se vydržet. Také kamarádka lékařka toto oddělení chválí, hlavně po odborné stránce (v porovnání s jinými gynekologickými odděleními v královéhradeckém a pardubickém kraji).

Takže za mě další porod rozhodně zde a přála bych si pokud možno stejný tým. :-)

Personál:

MUDr. Ivan Praznovec, PA Kopecka, Bydzovska

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Víc se ptejte na konkrétní personál, kdo je dobrý… a podle toho se snažte k nim dostat

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Župan, přezůvky, mobil, něco dobrého k zakousnutí

Anonymní
24.06.19

Do porodnice v Hradci Králové jsem šla s obavou, protože jsem četla řadu negativních zkušeností maminek. Byla jsem ale překvapena.
Při příjmu mi přišlo trochu zvláštní, že jsem častokrát zodpovídala dokola ty samé otázky, jako by si snad chtěli otestovat, zda je to opravdu pravda, ale chápu, že to asi vyžaduje rozsáhlá administrativa.
Bála jsem se povolit studenty u porodu, ale po ujištění, že mě nebudou po porodu šít a že nepřijde žádná „exkurze“, že budou maximálně 2 na porodním sále, jsem souhlasila. Nakonec jsem u porodu měla jednu studentku a byla moc milá a byla jsem za ní ráda.
Bála jsem se, že budu „muset“ ve FNHK rodit vleže nebo pololeže na zádech, protože mi tato pozice nedělala vůbec dobře. Sdělila jsem to porodní asistentce a ta řekla, že mohu rodit bez problémů i v jiné pozici, což mě mile překvapilo. Porodní křeslo umožňovalo zvednut opěrku zad až nahoru a pohodlně si zapřít ruce a tak jsem nakonec rodila v sedě, což mi vyhovovalo. Řekla jsem si o analgezii do žíly a ta mi podle mého názoru velmi pomohla se uvolnit a otevřít. Žádné jiné nevyžádané medikamenty jsem nedostala. Manžel byl se mnou celou dobu na porodním sále. Když došlo na tlačení, u mého porodu byly porodní asistentky a byly moc hodné, přestože jednu jsem při tlačení strašně poprskala. :)
Byl mi proveden nástřih hráze, což nedokážu posoudit, zda bylo nutné či ne, nicméně chvíli po nástřihu malá „vyletěla“ ven a bylo hotovo :). Samotný nástřih mě bolel, ale možná to byla moje chyba, protože jsem asi tlačila mimo kontrakci a PA to střihla jak jsem tlačila. Pod tlakem hlavičky jsem totiž v konečné fázi porodu měla trochu problém určit, kdy kontrakce skončila. Přišel mě zašít doktor, což mě bolelo i přes injekci, ale dalo se to vydržet. Po porodu mi dcerku hned přiložili a na sále jsme všichni tři zůstali asi dvě hodiny.
Poté mě převezli na oddělení šestinedělí a dcerku na pár hodin na novorozenecké, což mi nevadilo, protože jsem ocenila chvíli k odpočinku.
Na oddělení šestinedělí na mě byl veškerý personál velice milý, musím říci, že za tři dny jsem se nesetkala s jediným člověkem, který by byl nepříjemný a to i přes to, že zrovna panovala velká vedra a porodnice byla úplně plná. Moc milé sestřičky mi pomohly s kojením a vysvětlily péči o miminko a ochotně odpovídaly na mé dotazy. Je pravda, že jsem mnoho nepotřebovala, protože jsem absolvovala i předporodní kurs a celkově jsem neměla skoro žádné problémy.
Jídlo v porodnici bylo za mě OK, sice žádný zázrak a také někdy ne úplně zdravé (koláč + pudink k svačině, rohlíky..), ale hlad jsem neměla a byla jsem ráda, že nemusím vařit. Přinesla jsem si vlastní ovoce, které se mi při nočním kojení hodilo.
Celkově hodnotím svůj pobyl v hradecké porodnici velice pozitivně, byla jsem spokojená se vším a hlavně mě překvapil vstřícný a milý přístup veškerého personálu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

něco k jídlu, kdyby to v nemocnici nesedlo, vlastní osušku do sprchy

Anonymní
20.05.19

Hodnotím porodnici jako prvorodička. Svojí zkušenost s nemocnicí jsem začala už při docházení do rizikové poradny. Velmi záleží na tom, jakého lékaře tam zrovna chytnete, za sebe mohu doporučit MUDr. Miroslava Gregora a MUDr. Karla Hodíka Ph.D. naopak nespokojená jsem byla s MUDr. Martinem Štěpánem, Ph.D. Celkově negativně hodnotím velmi časté a zbytečné vnitřní vyšetření v rizikové poradně, po tolika návštěvách už jsem si připadala fakt hrozně, jak do mě každý doktor neustále chmatal, i když to bylo zbytečné. Nepříjemné bylo i dlouhé čekání v rizikové poradně, i když jsem byla objednaná na čas, čekala jsem mnohdy i přes hodinu, než na mě dojde řada, takže nezbytností je voda, svačinka a klidně i knížka. Kapitola sama pro sebe je provádění Hamiltonova hmatu, aniž by vás s tím někdo seznámil a vysvětlil vám, oč se jedná…Jediný férový člověk byl ve veškerém vysvětlování Dr. Hodík, velmi sympatický doktor, který byl sympatický a ochotný, vždy vše vysvětlil. Pozitivně hodnotím velmi dobré zázemí s moderním vybavením, bohaté zkušenosti lékařů, kteří nepodceňují problémy, které pacientky mají, v mém případě ale byli opatrní až moc. Víceméně jsem do rizikové poradny chodila zbytečně. Ale chápu, že lepší je „problém“ nepodcenit.

Z rizikové poradny nakonec padl ortel na vyvolání porodu v termínu, tudíž porodní plán jsem neměla sepsaný, nemohu tedy hodnotit zda na něj berou nebo neberou nějaký zřetel. Protože jsem v rizikové poradně byla hodně (zbytečně) strašená, moje očekávání bylo hlavně porodit zdravé miminko s co nejméně komplikacema kolem porodu.

Porod jsem měla vyvolávaný, tudíž příjem na porodní sál probíhal v klidu a pohodě podvečer před samotným vyvoláním. Měla jsem na příjmu velmi příjemnou mladou sestřičku, která se snažila odpovědět na všechny mé dotazy a uklidnit mě, protože jsem z vyvolávaného porodu měla velké obavy. Natočili mi monitor a proběhlo takové to typické papírování. Točilo se v místnosti na příjmu více lidí a nikdo se nikdy nepředstavil, nepozdravil, měla jsem velký problém rozeznat, kdo je sestra, porodní asistentka nebo lékař? Když přišla lékařka, do poslední chvíle než vzala stoleček, aby mi udělala poslední ultrazvuk mého miminka, jsem nevěděla, kdo to vlastně je… A ještě po UTZ mi byl opět proveden docela bolestivý Hamiltonův hmat aniž by mi lékařka cokoliv řekla. Doteď doufám, že všechny ty hmaty, které jsem ve FNHK podsoupila aspoň mohly za můj rychlý porod.

Můj porod ačkoliv byl vyvolávaný nebyl vůbec komplikovaný a byl rychlý. Nedostala jsem se vůbec na „hekárnu“ ale z lůžka už jsem jela rovnou na porodní box. Nemohu si stěžovat na nějaké velké zásahy během porodu nebo špatné jednání personálu, u mě se asi v tom frkotů nedalo co pokazit. Předtím než jsem mohla tlačit byla jsem seznámená lékařkou, že mi musí provést protržení vaku blan (do poslední chvíle mi neodtekla polodová voda) a řekla mi, kdy už mohu tlačit a že se mám před kontrakcí zhluboka nadechnout… nebyla jsem seznámená, že mi po porodu píchli oxytocin na rychlejší uvolnění placenty a že mi po porodu dali něco proti bolesti (asi proti bolesti hráze?), to jsem se dozvěděla až po přečtení propouštěcí zprávy.

Porodila jsem před půlnocí.. miminko mi hned po porodu ještě s pupeční šňůrou dali na břicho, nechali dotepat pupečník, potom ho partner přestřihl a miminko odnesli do jiné místnosti na měření, vážení a koupání, já mezitím porodila placentu. V případě, že si zaplatíte nadstandartní box s vanou, měření a vážení proběhne hned vedle vás, bohužel, tento box byl při mém porodu obsazený. Miminko mi hned po měření donesl partner s (pravděpodobně) sestřičkou (opět nevím kdo to byl, nikdo tam nemá ve zvyku se představit, nebo aspoň říct svojí pracovní pozici). Sestřička mi jen „nařídila“ vytáhnout prso a hlavu dítěte mi nalepila k prsu, nic mi nevysvětlila, že se jednalo o „první přiložení dítěte k prsu“ mi došlo až déle… Ani pár slovama mi nevysvětlila, že je to důležité pro rozkojení, jak mám docílit toho, aby se miminko přisálo. Možná byla moje chyba, že jsem si doma neprostudovala více informací kolem kojení a důležitostí prvního přisátí, že by miminko mělo být nahé tělo na tělo maminky… moje miminko mi donesli vykoupané, oblečené, zabalené v látkové plínce, utažené v zavinovačce s čepičkou na hlavě a takto mi ho k prsu sestřička přiložila. Bohužel žádné první přisátí se nekonalo. Možná další moje chyba byla, že jsem souhlasila se sestřičkou, že mi miminko vezmou na noc na sesternu, abych se mohla vyspat… samozřejmě teď už vím, že to byla hloupost. Miminko mělo být u mě, měla jsem se snažit o opětovné přisátí, které se nekonalo na sále, tulit se, užívat si vůně miminka, místo toho jsem byla na pokoji sama a spát se mi po porodu rozhodně nechtělo, nešlo to.

Nejhůře bych tímto hodnotila asi oddělení šestinedělí. Není tam žádná kapacita na vysvětlování co a jak. Jako prvorodička jsem nic nevěděla, kolem kojení už vůbec ne… jak držet miminko? Jak ho přiložit k prsu? Málo kdo si na vás udělá čas, aby vám to trpělivě vysvětlil, v oddělení šestinedělí je jen mnoho pacientek a málo /ochotného/ personálu, čest vyjímkám, se kterýma jsem se tam setkala a díky tomu vstřebala aspoň to málo. Co tam fakt pečlivě dodržují je vážit miminko před a po kojení a kojit každé tři hodiny. Nikdo mě neiformoval, že by se miminko mělo kojit na požádání, klidně z obou prsů, klidně častěji než co tři hodiny. Domů jsem tedy z porodnice odešla s díkybohu zdravím miminkem, ale s nulovýma informacema o kojení, s nalitýma prsama k prasknutí (miminko se přisálo za celou dobu asi 3×) a ve špatném psychickém stavu, ze kterého jsem se dávala dohromady až sama doma. Samozřejmě vysvětlí vám základy jako jak přebalit miminko, jak ho vykoupat, jak měřit teplotu v zadečku aj.

Osobně jídlo v nemocnici hodnotím pozitivně, ačkoliv jsem z něj měla obavy. Pokud jste však zvyklí na vyšší gastronomii, asi spokojení nebudete. Já byla prostě ráda, že mi někdo uvaří a postará se o můj plný žaludek a to mi v tu chvíli po porodu stačilo.

Shrnutí: díky nekomplikovanému porodu si nemohu v této oblasti samotného porodu na nic stěžovat, do porodnice jsem nešla s přehnanými požadavky a s přehnaným očekáváním, že budu rodit za zvuků uklidňující hudby při svíčkách a porodní asistentka se mnou bude prodýchávat kontrakce. Chtěla jsem prostě jen porodit v pořádku a zdravé miminko a myslím, že to se mi vyplatilo a splnilo. Horší bylo oddělení šestinedělí, protože jako prvorodička jsem potřebovala větší péči a více informací. S odstupem času je mi jasné, že kdybych byla vícerodička, už bych to měla více na „háku“ a tolik péče bych nepotřebovala a tudíž by i moje hodnocení šestinedělí mohlo být lepší.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Více se doma informovat o kojení v případě, že kojit chcete a jste prvorodička, nebo jste nikdy nekojila. Koupit si knížku Nejšťastnější miminko v okolí. Sbalit si nějakou malou svačinu do porodnice v případě dlouhého porodu i toho krátkého, protože po porodu jsem neměla v krvi snad ani kapku cukru a energie a na snídani jsem celou noc čekala jak na smilování. Příště si beru do porodnice odsávačku MM, kterou jsem neměla a pomohla by mi (půjčují tam fakt hroznou odsávačku). Doporučuji nechat si donést návštěvou balenou vodu na oddělení šestinedělí, dávají jenom čaj s cukrem nebo bez cukru a to jen 2× denně do konvičky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tašku na šetinedělí, tašku na porodní sál - na internetu najdete spoustu informací co se sebou a v jakém množství.

Anonymní
04.04.19

Již v životě bych tam nerodila. Odnesla jsem si trauma, neodborně vedený porod a naprosto paternalistický přístup nerespektující žádná má přání (bonding, vysvětlení úkonů atd.) Užívají zastaralé techniky nerespektující aktuální znalosti o porodech - porod vleže, rutinní nástřih hráze, umělé urychlování, zadržování dechu. Neumožňují bonding ani ambulantní porod. Nerespektují přání.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud máte ohledně porodu dobré znalosti, určitě volte jinou porodnici. Pokud jste pasivní typ, budete spokojená. Materiální podmínky jsou dobré.

10.03.19

Poskytovaná péče zde neodpovídá úrovni fakultní nemocnice (mimo řešení transfúzního syndromu). Fatální pochybení titulovaného lékaře se snahou vše „zahladit a v tichosti přejít“ a následně vysvětlit „svými teoriemi“ nereflektující skutečnost, odmítnutí nasazení indikované antibiotické léčby (i přes žádost), nekontinuita péče, neprofesionální a neodborný přístup. Pokud budete mít v průběhu těhotenství závažnější problém a moc budete o narození dítěte stát, rozhodně bych doporučila jet rovnou do Prahy, protože zde bohužel většina lékařů chodí do práce pro peníze a ne, že by to bylo jejich poslání (není to jen jedna moje zkušenost). Nekomplikovaný porod zde ale zvládnou!

02.01.19

Musím trochu vylepšit hodnocení porodnice v Hradci Králové. Jsem prvorodička, rodila jsem na konci července 2018, kdy mi v 33tt +2 z ničeho nic praskla voda. Hradeckou porodnici jsem měla vybranou už od začátku (ikdyž pracujeme v Praze, rodiny máme v Hradci Králové) a s manželem jsme absolvovali přípravný kurz (ten byl pro mě velmi přínosný a nejvíce prohlídka porodních sálů, protože jsem pak věděla kam přesně jdu a jak to tam vypadá).

Přijeli jsme v před 2h ráno, v čekárně nikdo. Sestra mě přijala a posadila mě v malé místnosti, kde zjistila, že se opravdu jedná o plodovou vodu. Předemnou byla ještě jedna paní vevnitř a tak jsem cca 15 minut čekala, manžel čekal v čekárně venku. Tohle byla asi jediná nepříjemná záležitost. Bylo léto, vedro, dusno a já sem tam čekala sama s malým větrákem a s myšlenkou v hlavě, že je ještě sakra brzo. Pak už jsem šla na příjem a tam samozřejmě jako všude nejdříve vyplnit všechny papíry (to se ale musí udělat všude) pak antibiotika do žíly, injekce na zrychlení vývoje plic miminka a pak ještě odběr plodové vody jestli není zkažená. Asi až po hodině, možná i víc zavolali manžela z čekárny aby mu řekli, že si mě tam nechají na pozorování a že se pokusí mimčo ještě udržet než mi napíchají všechny injekce do vývoj plic.

Odvedli mě na čekací pokoj, kde jsme byly 3, což bylo plno a tam jsem čekala, začaly mi kontrakce a ani prášky na zastavení nepomohly. 7:08 jsem volala manželovi a v 7:19 se nám narodil syn. 2170g a 47cm. Celou dobu byl ke mě personál hrozně moc milý. Já měla nastudováno, že budu chtít nadstandard (když tam je ta vana a ošetří miminko před vámi…) tam mi vysvětlili, že v těhlech případech to nejde. Tak ok. Než jsem porodila změnila se směna a rodil mě jiný pan doktor než mě přijímal, ale po porodu se ten z příjmu na mě přišel podívat s vtipem, že jsme se přece domluvili, že chvíli ještě vydržím :) bylo to moc fajn. Syna mi ukázali, pohladila jsem ho a hned ho nesli na ošetření a tam už byl můj manžel, který akorát přijel. Pak ho naložili do inkubátoru a odvezli na JIRP. 2 hodiny jsem zůstala na porodním boxu, pak mě převezli na lůžkové oddělení (naštěstí k mamimkám co u sebe taky neměly děti, protože byly na nedonošencích) V 15h jsem se šla podívat za synem, tam nám všechno vysvětlili, řekli nám co a jak, jak tam můžeme chodit, jak na tom je zdravotně. S nikým jsem neměla sebemenší problém. Hned druhý den mě pustili domů a já sem 3× denně dojížděla odstříkávat mléko a navštěvovat malého. (kdybych chtěla, tak jsem tam mohla být na oddělení matek, ale u rodičů to bylo lepší). Pak nás čekal posun na nedonošence, pak zas do jiného pokoje bez inkubátoru a pak 2 dny spolu v nemocnici na dětském a domů. Takže já mám zkušenost z hradecké porodnice jen tu nejlepší. Mým cílem ale už od začátku bylo, věřit doktorům, že pro nás udělají to nejlepší, nic jim nepřikazovat (jak bych taky něco jako prvorodička mohla vědět......) a mít zdravé dítě.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nejdůležitější je důvěra v doktora. Já jsem se hrozně bála nástřihu hráze (když mi každý řikal, že to ani neucítím, nechtěla jsem tomu věřit). BYLA TO PRAVDA. Porod sám o sobě nebolel tak, jako chvíle než jsem mohla začít tlačit, nastřižení hráze jsem zjistila až když bylo po všem a doktor mi řekl, že mě zašije. Není to tak hrozný a s tím jsem do toho taky šla a proto možná moje tělo tuhle myšlenku přijalo.

Anonymní
02.01.19

Porod byl komplikovaný a pro mě nepříjemný, ale netroufám si hodnotit, zda byl správně veden a mohlo se třeba komplikacím předejít. Před porodem se u mě otočilo mnoho lidí z personálu, většina byla velmi milá, samozřejmě někdo je člověku přirozeně méně sympatický. Pan doktor mi po porodu vše vysvětlil a dal mi prostor na otázky týkající se porodu a zvoleného postupu, cítila jsem, že mu nejsou pocity pacientky jedno. Miminko se každopádně narodilo zcela v pořádku a to je nejdůležitější.

Co se týče novorozeneckého oddělení, jsem nadšená péčí a personálem. Sestřičky byly milé, ochotné přijít i v noci poradit a pomoci nám s kojením a uspáním miminka či s čímkoliv jiným, většina vesele naladěná a skutečně moc milá. Vybavím si například skvělou sestřičku p. Hýskovou. Na sestrách, dětských pediatričkách a jiných odbornících byl vidět dobrý vztah k dětem a trpělivost s maminkami.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Zajistit si u rodiny domácí stravu, kterou vám budou nosit, jídlo je bohužel velmi velmi slabým článkem. ☹️

Pantofle, mast na bradavky, dostatek kalhotek, svačinu, vodu, kojící čaj, plínky a kvalitní neumělé poporodní vložky

21.11.18

Skvělá porodnice musím naprosto doporučit. Vše naprosto v pořádku.

Personál:

už si nepamatuju

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mohou být v klidu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pantofle

01.10.18

Příjem kvůli přenášení, druhý den zavedli tabletku. Jelikož bylo dost rodiček, tak na mě chodili koukat furt jiný doktoři. Cca 4 koukali, než se mně pořádně rozjel porod. Porodní asistenka za nás byla super, pak pan doktor, co přišel a jen mě odrodil, tak též. Ale pak, co se týče sester na oddělení, tak opravdu jsem myslela, že podepíšu revers.

Zaprvé jsem prvorodička byla, a nevěděla jsem, jak kojit a zda správně vubec kojím, a když se mě něco nelíbilo na malým, tak sestra, co zřejmě má jenom školu, mně řekla, musíte přikládat přikládat, přikládat, a ne to nic není. Přitom měl bolesti z kakání, díky ní jsem odcházela se zničenou bradavkou, a když se jednalo o koupání, tak opravdu první dítě a ještě tak maličké, se bojíte a nevíte, jak abyste mu neublížili, tak na vás kouká, jako byste byla nemožná.

Opravdu díky některým sestřičkám mám zkušenost blbou, a kdybych měla druhé, tak bych už ten revers podepsala, je to totiž na psychiku ty sestřičky občas!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně pevné nervy na sestřičky, i já brečela, že jsem si připadala díky jedné sestřičce nemožně a že jsem neschopná.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny, dají vám pro miminko 5 ks, ale hlavně plenky, a Bepanthenol na bradavky, pevné nervy.

Anonymní
31.08.18

Doporučuji, byla jsem spokojená!

Personál:

MUDr. Práznovec, porodní asistentka Bydžovská

Anonymní
14.05.18

Jsem naprosto nadšená a spokojená s personálem i péči porodnice a oddělení šestinedělí! Děkuji!!

Personál:

Ivan Práznovec

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se si říct a na vše se zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Víc jídla pro manžela :-D

Anonymní
29.04.18

I když byl porod sám o sobě velkou jízdou na horské dráze, děkuju všem z FN HK, které jsem tam potkala. Personál byl lepší, než před 2 lety u prvního porodu, a i když se během chvilky bezproblémový porod zvrtnul a bylo potřeba rychle zasáhnout, byla to pro mě lepší zkušenost, než u prvního porodu. U druhého to nakonec vyústilo v akutního císaře a otoky nohou včetně bolavé jizvy, které způsobily, že jsem se o dcerku nemohla 1,5 dne starat a byla na umělém mléce. Za mě skvělý personál, dobře postaráno a jen doporučuju.

25.04.18

Porod proběhl v únoru 2018.

Touto cestou bych ráda poděkovala a zároveň doporučila porodnici ve FN v Hradci Králové.
Nemocnici jsem volila z důvodu kvalitní péče o matku i dítě. V případě, že by se při porodu cokoli zkomplikovalo, věděla jsem, že o miminko i o mne bude postaráno. Naštěstí porod proběhl v pořádku a díky milému personálu jsem se mohla smát po celou dobu porodu.

Jako prvorodička jsem neměla žádné požadavky, naopak, dělala jsem vše, co mi bylo řečeno. Vyplatilo se!

Profesionální a zároveň přátelské chování personálu, jak na porodních sálech, tak na novorozencích i šestinedělí, mne vede k tomu, že pro další porod budu volit stejné místo!

Personál:

MUDr. Chalupská, por. as. Stoklásková, dětská sestra Kroutilová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Poslouchat rady personálu - vědí, co dělají!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Naopak jsem si vezla zbytečně moc věcí. Většinu jsme měli volně k dispozici na oddělení (ručníky, noční košile, vložky)

Anonymní
26.03.18

Porodnici v Hradci Králové jsme si vybrali, protože jsem čekala dvojčata. Kluci byli podle ultrazvuku v kolizní poloze, tak jsme nechtěli nic zanedbat.

Rodila jsem ve 36. týdnu těhotenství císařským řezem. Porod začal v osm ráno, kdy mi praskla plodová voda. Do nemocnice jsme se dostali nějak po desáté hodině. Při přijmu jsme vyplnili všechny papíry. Manžela ke mně pustili na chvíli asi po hodině po přijmu. To nám také oznámili, že porod zastaví, a že si mě v nemocnici nechají. Manžela poslali domů s tím, že rodit určitě v ten den nebudu. Manžel tedy odjel, já prošla ještě kontrolním ultrazvukem a vzali mě na pokoj.

Do hodiny jsem začala pociťovat opravdu silné bolesti. Přiběhl doktor s tím, že rodím a musím okamžitě na sál. Všude byla hrozná panika, skákaly kolem mě tři sestřičky, aby mě připravily na zákrok. V tom všem jsem volala manželovi, aby jel zase zpátky do nemocnice…do toho všeho kontrakce…no hrůza. Bylo mi řečeno, že se potýkají s nedostatkem lůžek. Na to jsem jim řekla, že si nepřeji, aby mě a miminka po porodu oddělili. Že pokud bude nutný převoz, tak nás všech. To mi slíbili. Ještě dodali, že když si to nepřeju, převážet nás nebudou a převezou někoho jiného. S tím mě odvezli na sál.

Císařský řez probíhal bez komplikací. Ovšem vzhledem k tomu, že manžel musel jet narychlo zpět do porodnice, přišel o možnost být s klukama hned po porodu. Pustili ho ke klukům až několik desítek minut po porodu, nemohl si je ani pochovat. Takže kluci byli vlastně od samého začátku s úplně cizími lidmi - přesně to, co jsem nechtěla. Já byla převezena na JIP, kde jsem dospávala. Když jsem přišla k sobě, bylo mi hrozně (to by až takové překvapení nebylo), překvapilo mě ale, že trvalo dvě hodiny než si mě někdo všiml. Celou tu dobu jsem jen tiše doufala, že jsou kluci v pořádku.

Po těch dvou hodinách se mi podařilo zavolat sestru. Skoro jsem nemohla mluvit, ale podařilo se mi ze sebe dostat otázku na kluky. Ona chladně odpověděla, že o dětech nic neví a hned odešla. Po dalších dvou hodinách zase někdo přišel, kontroloval mě a řekl, že nějak moc krvácím. Začali mi ledovat břicho. Neumím popsat tu beznaděj, jakou jsem prožívala. Tak jsem tam ležela v slzách šest hodin, než přišla dětská doktorka.

Pak ale následovala další rána - řekla mi, kluci byli převezeni do Pardubic, ale mě prý převážet nebudou (manželovi bylo řečeno, že mě převezou spolu s klumama!). No, nakonec jsem odešla z nemocnice po třech dnech v depresi na revers, abych vůbec děti viděla.

Takže bych to shrnula asi takhle - pokud chcete kvalitní zdravotnickou péči, je vám jedno, že s vámi nikdo nebude jednat s empatií a nevadí vám ani to, že se nestydí lhát, bude to ta pravá nemocnice pro vás.

Anonymní
20.03.18

S péčí o mě jsem byla velmi spokojená, jen volba jídla nebyla vhodná pro kojicí matky a stalo se mi, že jsem přišla na oběd a oběd nikde, ale personál to hned napravil. Co se týče péče o děti, tak si myslím, že jako ženě prvorodičce se mohli věnovat více, myslela jsem si, že kojím dobře, ale ono ne a správná technika mi byla ukázána den před mým propuštěním stejně jako jiné věci. Záleží na sestře, jak vám co ukáže a ne aby měla všude vás podpis a tím to končí. Pokud bych věděla vše, co vím teď, tak bych si určitě zaplatila jednolůžkový pokoj, je pohodlnější nikdo vás nebudí a ani vy nemáte divný pocit, když vaše dítě brečí a budí maminku, co by ráda spala, ale volila bych ho hlavně kvůli návštěvám - ty mohou za vámi na pokoj a nemusíte si hlídat čas, když zrovna kojíte nebo koupete. Tak moje rada - na vše se ptát nic si nenechat pro sebe.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vzít si jídlo

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

papíry a pohodlnou obuv

Anonymní
26.02.18

Skvělý porod v hradecké porodnici. Pan doktor i porodní asistentka jsou opravdoví profesionálové. Doporučuji všem.

Personál:

MUDr. Pražnovec, PA Vašínová

19.02.18

Kvůli těhotenské cholestáze jsem docházela do rizikové poradny FNHK, v péči mě měl MUDr. Stránik (vždy příjemný, vše vysvětlil, výsledky testů vždy zavolal, jakmile se je dozvěděl). MUDr. Stránik na začátku 37. týdne těhotenství rozhodl o přijetí do porodnice k vyvolání porodu (výsledky se stále zhoršovaly a nebylo nač čekat). Ještě ten amý den jsem nastoupila do porodnice, kde mi přes noc připravili porodní cesty. Druhý den ráno jsem akorát přešla na porodní sál. Tady se mi věnovala porodní asistentka Černá - úžasná paní, vážně se snažila, aby ten můj porod proběhl co možná nejlépe. Byla velice milá, ochotná, člověk na svém místě. Její instrukce běehem porodu byly naprosto jasné a všechny její rady měly smysl. :) Lékaři se u mě vystřídali 2, oba byli opět velmi příjemní, představili se a vážně se omlouvali za jakýkoliv bolestivější zákrok. Syna na svět přivedl MUDr. Faist. Není pravda, že ve FNHK provádějí nástřih hráze zcela rutinně, mně ho nedělali, nebylo třeba.

Neměla jsem žádné zvláštní přání, ani porodní plán. Syna mi přesto ihned po porodu přiložili na tělo, k ošetření si jej vzali až po chvíli. Ihned po ošetření mi ho zase donesli a přiložili k prsu. Přestože byl v porodnici zrovna chaos, protože se nejspíš rozhodl rodit celý Hradec, na porodním sále mě s manželem a synem nechali avizované 2 hodiny, nikdo nikam nespěchal, aby se nás rychle zbavil.

V porodnici se všichni chovali naprosto profesionálně a příjemně, byla jsem tím snad i zaskočená. Žádný stres, vše v klidu. Už od přebrání do péče v rizikové poradně byl přístup všech naprosto ukázkový. Příští porod zase v HK.

Na oddělení šestinedělí bylo vše také v pořádku. Ano, jídlo sice není nijak extra, ale podle předchozích příspěvků jsem čekala něco nepoživatelného. Opět mě tedy překvapilo, že se všechno dalo naprosto v pohodě sníst, není to žádná gastrnomická hitparáda, ale to snad v nemkcnici ani nikdo nečeká. Čaj k dispozici buď příšerně sladký nebo neoslazený. Na požádání donesou i jen horkou vodu v termosce, aby si každá mohla uvařit svůj kojicí čaj. Na kaˇdém pokoji je také k dispozici lednice na vlastní potraviny.

Za celou dobu mě zkalamala jen jedna dětská sestra, která mi synka předávala po porodu (po 6 hodinách). Zřejmě už byla unavená (skutečně tam měli ten den dost rušno), nic mi pořádně neukázala. Na kojicí polohy a problémy s kojením jsem se doptávala až ráno jiných sester, ty však byly ochotné a vše rády ukázaly a trpělivě opakovaly.

Za mě absolutní spokojenost. Samozřejmě to není porodnice pro ty, které by chtěly zvolit alternativní způsob porodu. Ale to si snad uvědomuje každá, která se rozhodne rodit ve fakultní nemocnici.

Personál:

Černá, Faist

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, kojicí čaj, plenky pro miminko.

Anonymní
10.01.18

Dne 1.11.2017 jsem byla přijata do FNHK z důvodu neodpovídajícího stáří plodu (- 3 týdny). Po vyšetření se rozhodli pro hospitalizaci, závěr: preeklampsie (vysoký krevní tlak ohrožující na životě jak miminko, tak i matku - kolaps ledvin, ucpávání cév). Byla mi nasazena léčba. Personál neustále po dobu hospitalizace měřil tlak, sledoval ozvy miminka apod.

Po pěti dnech strávených v nemocnici tlak vyskočil na hodnotu 202/120, personál mě převezl na JIP na oddělení porodních sálů. Následovalo x dalších vyšetření. Situace se stala neúnosnou a doktor rozhodl o císařském řezu. Porodila jsem holčičku (týden 29+1, 920 g, 36 cm). Holčička byla převezena na dětskou kliniku, kde strávila dlouhých 57 dní, než co jsme si ji mohli s váhou 2300 g odvést domů.

FNHK vděčím za svůj a samozřejmě i holčičky život.

Personál:

MUDr. Štepán

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vodu (v porodnici je k mání pouze čaj - sladký, hořký či mix).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Viz. seznam na stránkách nemocnice.