Porodnice Hradec Králové

, https://www.fnhk.cz/pgk

Porodní sál: 495 832 811
Oddělení šestinedělí: 495 833 387
Oddělení novorozenecké: 495 832 666

Primář: MUDr. Ivo Kalousek, Ph.D.

Porodní klinika Hradecké nemocnice provádí celou škálu úkonů v rozsahu oboru porodnictví a gynekologie. Porodnice disponuje specializovaným perinatologickým centrem, kde se diagnostikují vrozené vývojové vady plody, riziková těhotenství nebo se zde léčí TTS syndrom u dvojčat.

Webové stránky

Doporučují maminky porodnici Hradec Králové?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Hradec Králové

Rodila jste v porodnici Hradec Králové?
nedoporučuje
Porodnice Hradec Králové - Anonymní 04.04.19 napsala :

Již v životě bych tam nerodila. Odnesla jsem si trauma, neodborně vedený porod a naprosto paternalistický přístup nerespektující žádná má přání (bonding, vysvětlení úkonů atd.) Užívají zastaralé techniky nerespektující aktuální znalosti o porodech - porod vleže, rutinní nástřih hráze, umělé urychlování, zadržování dechu. Neumožňují bonding ani ambulantní porod. Nerespektují přání.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud máte ohledně porodu dobré znalosti, určitě volte jinou porodnici. Pokud jste pasivní typ, budete spokojená. Materiální podmínky jsou dobré.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Hradec Králové - Hammm 10.03.19 napsala :

Poskytovaná péče zde neodpovídá úrovni fakultní nemocnice (mimo řešení transfúzního syndromu). Fatální pochybení titulovaného lékaře se snahou vše „zahladit a v tichosti přejít“ a následně vysvětlit „svými teoriemi“ nereflektující skutečnost, odmítnutí nasazení indikované antibiotické léčby (i přes žádost), nekontinuita péče, neprofesionální a neodborný přístup. Pokud budete mít v průběhu těhotenství závažnější problém a moc budete o narození dítěte stát, rozhodně bych doporučila jet rovnou do Prahy, protože zde bohužel většina lékařů chodí do práce pro peníze a ne, že by to bylo jejich poslání (není to jen jedna moje zkušenost). Nekomplikovaný porod zde ale zvládnou!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - ppx 02.01.19 napsala :

Musím trochu vylepšit hodnocení porodnice v Hradci Králové. Jsem prvorodička, rodila jsem na konci července 2018, kdy mi v 33tt +2 z ničeho nic praskla voda. Hradeckou porodnici jsem měla vybranou už od začátku (ikdyž pracujeme v Praze, rodiny máme v Hradci Králové) a s manželem jsme absolvovali přípravný kurz (ten byl pro mě velmi přínosný a nejvíce prohlídka porodních sálů, protože jsem pak věděla kam přesně jdu a jak to tam vypadá).

Přijeli jsme v před 2h ráno, v čekárně nikdo. Sestra mě přijala a posadila mě v malé místnosti, kde zjistila, že se opravdu jedná o plodovou vodu. Předemnou byla ještě jedna paní vevnitř a tak jsem cca 15 minut čekala, manžel čekal v čekárně venku. Tohle byla asi jediná nepříjemná záležitost. Bylo léto, vedro, dusno a já sem tam čekala sama s malým větrákem a s myšlenkou v hlavě, že je ještě sakra brzo. Pak už jsem šla na příjem a tam samozřejmě jako všude nejdříve vyplnit všechny papíry (to se ale musí udělat všude) pak antibiotika do žíly, injekce na zrychlení vývoje plic miminka a pak ještě odběr plodové vody jestli není zkažená. Asi až po hodině, možná i víc zavolali manžela z čekárny aby mu řekli, že si mě tam nechají na pozorování a že se pokusí mimčo ještě udržet než mi napíchají všechny injekce do vývoj plic.

Odvedli mě na čekací pokoj, kde jsme byly 3, což bylo plno a tam jsem čekala, začaly mi kontrakce a ani prášky na zastavení nepomohly. 7:08 jsem volala manželovi a v 7:19 se nám narodil syn. 2170g a 47cm. Celou dobu byl ke mě personál hrozně moc milý. Já měla nastudováno, že budu chtít nadstandard (když tam je ta vana a ošetří miminko před vámi…) tam mi vysvětlili, že v těhlech případech to nejde. Tak ok. Než jsem porodila změnila se směna a rodil mě jiný pan doktor než mě přijímal, ale po porodu se ten z příjmu na mě přišel podívat s vtipem, že jsme se přece domluvili, že chvíli ještě vydržím :) bylo to moc fajn. Syna mi ukázali, pohladila jsem ho a hned ho nesli na ošetření a tam už byl můj manžel, který akorát přijel. Pak ho naložili do inkubátoru a odvezli na JIRP. 2 hodiny jsem zůstala na porodním boxu, pak mě převezli na lůžkové oddělení (naštěstí k mamimkám co u sebe taky neměly děti, protože byly na nedonošencích) V 15h jsem se šla podívat za synem, tam nám všechno vysvětlili, řekli nám co a jak, jak tam můžeme chodit, jak na tom je zdravotně. S nikým jsem neměla sebemenší problém. Hned druhý den mě pustili domů a já sem 3× denně dojížděla odstříkávat mléko a navštěvovat malého. (kdybych chtěla, tak jsem tam mohla být na oddělení matek, ale u rodičů to bylo lepší). Pak nás čekal posun na nedonošence, pak zas do jiného pokoje bez inkubátoru a pak 2 dny spolu v nemocnici na dětském a domů. Takže já mám zkušenost z hradecké porodnice jen tu nejlepší. Mým cílem ale už od začátku bylo, věřit doktorům, že pro nás udělají to nejlepší, nic jim nepřikazovat (jak bych taky něco jako prvorodička mohla vědět......) a mít zdravé dítě.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nejdůležitější je důvěra v doktora. Já jsem se hrozně bála nástřihu hráze (když mi každý řikal, že to ani neucítím, nechtěla jsem tomu věřit). BYLA TO PRAVDA. Porod sám o sobě nebolel tak, jako chvíle než jsem mohla začít tlačit, nastřižení hráze jsem zjistila až když bylo po všem a doktor mi řekl, že mě zašije. Není to tak hrozný a s tím jsem do toho taky šla a proto možná moje tělo tuhle myšlenku přijalo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Anonymní 02.01.19 napsala :

Porod byl komplikovaný a pro mě nepříjemný, ale netroufám si hodnotit, zda byl správně veden a mohlo se třeba komplikacím předejít. Před porodem se u mě otočilo mnoho lidí z personálu, většina byla velmi milá, samozřejmě někdo je člověku přirozeně méně sympatický. Pan doktor mi po porodu vše vysvětlil a dal mi prostor na otázky týkající se porodu a zvoleného postupu, cítila jsem, že mu nejsou pocity pacientky jedno. Miminko se každopádně narodilo zcela v pořádku a to je nejdůležitější.

Co se týče novorozeneckého oddělení, jsem nadšená péčí a personálem. Sestřičky byly milé, ochotné přijít i v noci poradit a pomoci nám s kojením a uspáním miminka či s čímkoliv jiným, většina vesele naladěná a skutečně moc milá. Vybavím si například skvělou sestřičku p. Hýskovou. Na sestrách, dětských pediatričkách a jiných odbornících byl vidět dobrý vztah k dětem a trpělivost s maminkami.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Zajistit si u rodiny domácí stravu, kterou vám budou nosit, jídlo je bohužel velmi velmi slabým článkem. ☹️

Pantofle, mast na bradavky, dostatek kalhotek, svačinu, vodu, kojící čaj, plínky a kvalitní neumělé poporodní vložky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - ludmilaadamkova 21.11.18 napsala :

Skvělá porodnice musím naprosto doporučit. Vše naprosto v pořádku.

Personál: už si nepamatuju

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mohou být v klidu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pantofle

Nahlásit
neutrální
Porodnice Hradec Králové - Nikola Burdová 01.10.18 napsala :

Příjem kvůli přenášení, druhý den zavedli tabletku. Jelikož bylo dost rodiček, tak na mě chodili koukat furt jiný doktoři. Cca 4 koukali, než se mně pořádně rozjel porod. Porodní asistenka za nás byla super, pak pan doktor, co přišel a jen mě odrodil, tak též. Ale pak, co se týče sester na oddělení, tak opravdu jsem myslela, že podepíšu revers.

Zaprvé jsem prvorodička byla, a nevěděla jsem, jak kojit a zda správně vubec kojím, a když se mě něco nelíbilo na malým, tak sestra, co zřejmě má jenom školu, mně řekla, musíte přikládat přikládat, přikládat, a ne to nic není. Přitom měl bolesti z kakání, díky ní jsem odcházela se zničenou bradavkou, a když se jednalo o koupání, tak opravdu první dítě a ještě tak maličké, se bojíte a nevíte, jak abyste mu neublížili, tak na vás kouká, jako byste byla nemožná.

Opravdu díky některým sestřičkám mám zkušenost blbou, a kdybych měla druhé, tak bych už ten revers podepsala, je to totiž na psychiku ty sestřičky občas!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně pevné nervy na sestřičky, i já brečela, že jsem si připadala díky jedné sestřičce nemožně a že jsem neschopná.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny, dají vám pro miminko 5 ks, ale hlavně plenky, a Bepanthenol na bradavky, pevné nervy.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Anonymní 31.08.18 napsala :

Doporučuji, byla jsem spokojená!

Personál: MUDr. Práznovec, porodní asistentka Bydžovská Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Anonymní 14.05.18 napsala :

Jsem naprosto nadšená a spokojená s personálem i péči porodnice a oddělení šestinedělí! Děkuji!!

Personál: Ivan Práznovec

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se si říct a na vše se zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Víc jídla pro manžela :-D

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Anonymní 29.04.18 napsala :

I když byl porod sám o sobě velkou jízdou na horské dráze, děkuju všem z FN HK, které jsem tam potkala. Personál byl lepší, než před 2 lety u prvního porodu, a i když se během chvilky bezproblémový porod zvrtnul a bylo potřeba rychle zasáhnout, byla to pro mě lepší zkušenost, než u prvního porodu. U druhého to nakonec vyústilo v akutního císaře a otoky nohou včetně bolavé jizvy, které způsobily, že jsem se o dcerku nemohla 1,5 dne starat a byla na umělém mléce. Za mě skvělý personál, dobře postaráno a jen doporučuju.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - janicka_n22 25.04.18 napsala :

Porod proběhl v únoru 2018.

Touto cestou bych ráda poděkovala a zároveň doporučila porodnici ve FN v Hradci Králové.
Nemocnici jsem volila z důvodu kvalitní péče o matku i dítě. V případě, že by se při porodu cokoli zkomplikovalo, věděla jsem, že o miminko i o mne bude postaráno. Naštěstí porod proběhl v pořádku a díky milému personálu jsem se mohla smát po celou dobu porodu.

Jako prvorodička jsem neměla žádné požadavky, naopak, dělala jsem vše, co mi bylo řečeno. Vyplatilo se!

Profesionální a zároveň přátelské chování personálu, jak na porodních sálech, tak na novorozencích i šestinedělí, mne vede k tomu, že pro další porod budu volit stejné místo!

Personál: MUDr. Chalupská, por. as. Stoklásková, dětská sestra Kroutilová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Poslouchat rady personálu - vědí, co dělají!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Naopak jsem si vezla zbytečně moc věcí. Většinu jsme měli volně k dispozici na oddělení (ručníky, noční košile, vložky)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Hradec Králové - Anonymní 26.03.18 napsala :

Porodnici v Hradci Králové jsme si vybrali, protože jsem čekala dvojčata. Kluci byli podle ultrazvuku v kolizní poloze, tak jsme nechtěli nic zanedbat.

Rodila jsem ve 36. týdnu těhotenství císařským řezem. Porod začal v osm ráno, kdy mi praskla plodová voda. Do nemocnice jsme se dostali nějak po desáté hodině. Při přijmu jsme vyplnili všechny papíry. Manžela ke mně pustili na chvíli asi po hodině po přijmu. To nám také oznámili, že porod zastaví, a že si mě v nemocnici nechají. Manžela poslali domů s tím, že rodit určitě v ten den nebudu. Manžel tedy odjel, já prošla ještě kontrolním ultrazvukem a vzali mě na pokoj.

Do hodiny jsem začala pociťovat opravdu silné bolesti. Přiběhl doktor s tím, že rodím a musím okamžitě na sál. Všude byla hrozná panika, skákaly kolem mě tři sestřičky, aby mě připravily na zákrok. V tom všem jsem volala manželovi, aby jel zase zpátky do nemocnice…do toho všeho kontrakce…no hrůza. Bylo mi řečeno, že se potýkají s nedostatkem lůžek. Na to jsem jim řekla, že si nepřeji, aby mě a miminka po porodu oddělili. Že pokud bude nutný převoz, tak nás všech. To mi slíbili. Ještě dodali, že když si to nepřeju, převážet nás nebudou a převezou někoho jiného. S tím mě odvezli na sál.

Císařský řez probíhal bez komplikací. Ovšem vzhledem k tomu, že manžel musel jet narychlo zpět do porodnice, přišel o možnost být s klukama hned po porodu. Pustili ho ke klukům až několik desítek minut po porodu, nemohl si je ani pochovat. Takže kluci byli vlastně od samého začátku s úplně cizími lidmi - přesně to, co jsem nechtěla. Já byla převezena na JIP, kde jsem dospávala. Když jsem přišla k sobě, bylo mi hrozně (to by až takové překvapení nebylo), překvapilo mě ale, že trvalo dvě hodiny než si mě někdo všiml. Celou tu dobu jsem jen tiše doufala, že jsou kluci v pořádku.

Po těch dvou hodinách se mi podařilo zavolat sestru. Skoro jsem nemohla mluvit, ale podařilo se mi ze sebe dostat otázku na kluky. Ona chladně odpověděla, že o dětech nic neví a hned odešla. Po dalších dvou hodinách zase někdo přišel, kontroloval mě a řekl, že nějak moc krvácím. Začali mi ledovat břicho. Neumím popsat tu beznaděj, jakou jsem prožívala. Tak jsem tam ležela v slzách šest hodin, než přišla dětská doktorka.

Pak ale následovala další rána - řekla mi, kluci byli převezeni do Pardubic, ale mě prý převážet nebudou (manželovi bylo řečeno, že mě převezou spolu s klumama!). No, nakonec jsem odešla z nemocnice po třech dnech v depresi na revers, abych vůbec děti viděla.

Takže bych to shrnula asi takhle - pokud chcete kvalitní zdravotnickou péči, je vám jedno, že s vámi nikdo nebude jednat s empatií a nevadí vám ani to, že se nestydí lhát, bude to ta pravá nemocnice pro vás.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Anonymní 20.03.18 napsala :

S péčí o mě jsem byla velmi spokojená, jen volba jídla nebyla vhodná pro kojicí matky a stalo se mi, že jsem přišla na oběd a oběd nikde, ale personál to hned napravil. Co se týče péče o děti, tak si myslím, že jako ženě prvorodičce se mohli věnovat více, myslela jsem si, že kojím dobře, ale ono ne a správná technika mi byla ukázána den před mým propuštěním stejně jako jiné věci. Záleží na sestře, jak vám co ukáže a ne aby měla všude vás podpis a tím to končí. Pokud bych věděla vše, co vím teď, tak bych si určitě zaplatila jednolůžkový pokoj, je pohodlnější nikdo vás nebudí a ani vy nemáte divný pocit, když vaše dítě brečí a budí maminku, co by ráda spala, ale volila bych ho hlavně kvůli návštěvám - ty mohou za vámi na pokoj a nemusíte si hlídat čas, když zrovna kojíte nebo koupete. Tak moje rada - na vše se ptát nic si nenechat pro sebe.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vzít si jídlo

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

papíry a pohodlnou obuv

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Anonymní 26.02.18 napsala :

Skvělý porod v hradecké porodnici. Pan doktor i porodní asistentka jsou opravdoví profesionálové. Doporučuji všem.

Personál: MUDr. Pražnovec, PA Vašínová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Galadrielin 19.02.18 napsala :

Kvůli těhotenské cholestáze jsem docházela do rizikové poradny FNHK, v péči mě měl MUDr. Stránik (vždy příjemný, vše vysvětlil, výsledky testů vždy zavolal, jakmile se je dozvěděl). MUDr. Stránik na začátku 37. týdne těhotenství rozhodl o přijetí do porodnice k vyvolání porodu (výsledky se stále zhoršovaly a nebylo nač čekat). Ještě ten amý den jsem nastoupila do porodnice, kde mi přes noc připravili porodní cesty. Druhý den ráno jsem akorát přešla na porodní sál. Tady se mi věnovala porodní asistentka Černá - úžasná paní, vážně se snažila, aby ten můj porod proběhl co možná nejlépe. Byla velice milá, ochotná, člověk na svém místě. Její instrukce běehem porodu byly naprosto jasné a všechny její rady měly smysl. :) Lékaři se u mě vystřídali 2, oba byli opět velmi příjemní, představili se a vážně se omlouvali za jakýkoliv bolestivější zákrok. Syna na svět přivedl MUDr. Faist. Není pravda, že ve FNHK provádějí nástřih hráze zcela rutinně, mně ho nedělali, nebylo třeba.

Neměla jsem žádné zvláštní přání, ani porodní plán. Syna mi přesto ihned po porodu přiložili na tělo, k ošetření si jej vzali až po chvíli. Ihned po ošetření mi ho zase donesli a přiložili k prsu. Přestože byl v porodnici zrovna chaos, protože se nejspíš rozhodl rodit celý Hradec, na porodním sále mě s manželem a synem nechali avizované 2 hodiny, nikdo nikam nespěchal, aby se nás rychle zbavil.

V porodnici se všichni chovali naprosto profesionálně a příjemně, byla jsem tím snad i zaskočená. Žádný stres, vše v klidu. Už od přebrání do péče v rizikové poradně byl přístup všech naprosto ukázkový. Příští porod zase v HK.

Na oddělení šestinedělí bylo vše také v pořádku. Ano, jídlo sice není nijak extra, ale podle předchozích příspěvků jsem čekala něco nepoživatelného. Opět mě tedy překvapilo, že se všechno dalo naprosto v pohodě sníst, není to žádná gastrnomická hitparáda, ale to snad v nemkcnici ani nikdo nečeká. Čaj k dispozici buď příšerně sladký nebo neoslazený. Na požádání donesou i jen horkou vodu v termosce, aby si každá mohla uvařit svůj kojicí čaj. Na kaˇdém pokoji je také k dispozici lednice na vlastní potraviny.

Za celou dobu mě zkalamala jen jedna dětská sestra, která mi synka předávala po porodu (po 6 hodinách). Zřejmě už byla unavená (skutečně tam měli ten den dost rušno), nic mi pořádně neukázala. Na kojicí polohy a problémy s kojením jsem se doptávala až ráno jiných sester, ty však byly ochotné a vše rády ukázaly a trpělivě opakovaly.

Za mě absolutní spokojenost. Samozřejmě to není porodnice pro ty, které by chtěly zvolit alternativní způsob porodu. Ale to si snad uvědomuje každá, která se rozhodne rodit ve fakultní nemocnici.

Personál: Černá, Faist

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, kojicí čaj, plenky pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Anonymní 10.01.18 napsala :

Dne 1.11.2017 jsem byla přijata do FNHK z důvodu neodpovídajícího stáří plodu (- 3 týdny). Po vyšetření se rozhodli pro hospitalizaci, závěr: preeklampsie (vysoký krevní tlak ohrožující na životě jak miminko, tak i matku - kolaps ledvin, ucpávání cév). Byla mi nasazena léčba. Personál neustále po dobu hospitalizace měřil tlak, sledoval ozvy miminka apod.

Po pěti dnech strávených v nemocnici tlak vyskočil na hodnotu 202/120, personál mě převezl na JIP na oddělení porodních sálů. Následovalo x dalších vyšetření. Situace se stala neúnosnou a doktor rozhodl o císařském řezu. Porodila jsem holčičku (týden 29+1, 920 g, 36 cm). Holčička byla převezena na dětskou kliniku, kde strávila dlouhých 57 dní, než co jsme si ji mohli s váhou 2300 g odvést domů.

FNHK vděčím za svůj a samozřejmě i holčičky život.

Personál: MUDr. Štepán

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vodu (v porodnici je k mání pouze čaj - sladký, hořký či mix).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Viz. seznam na stránkách nemocnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Alena145 30.12.17 napsala :

Velmi dobrá zkušenost, mohu pouze doporučit. Příjemný personál jak při příjmu, na sále, na dětském oddělení a na oddělení pro novorozence.

Oblečení na matku a dítě jsem používala erární (neomezený přístup k oblečení pro matku, na vyžádání na dětském oddělení - pro dítě), jedině ponožky jsem u malého používala hned od začátku. Až při propuštění jsem malého oblékla do svých oblečků.

Poporodní vložky mi bohatě stačily ty od FNHK - ještě mi i nějaké zbyly (ale záleží, jak krvácíte). Hned po porodu doporučují si dát celkem 3 vložky na sebe - máte jistotu, že to neproteče = vezměte si pohodlné kalhotky.

Plenky na mimčo určitě své - raději víc než míň, měla jsem sebou asi 44 plenek.
Každé ráno vám doplňují do termosky čaj (slazený či hořký - záleží na vás), ale doporučuji mít sebou i PET láhev nějaké vody.
Na porodním sále se mi velice osvědčil hroznový cukr - nedávat si ho celý do pusy, ale držet v ruce a ucumlávat - kvůli kontrakcím.

Když už budete na pokoji po porodu, tak mimčo vám dají nejdříve po 6 hodinách od porodu - využijte toho a odpočněte si. Já jsem toho moc nevyužila, protože jsem tolik unavená nebyla a pak přes noc, když už jsem měla malého u sebe, tak jsem ho zase hlídala, jestli spí, takže jsem toho moc nenaspala.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít vše připravené, doporučuji seznam, který je napsaný přímo na stránkách FNHK.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oblečení pro mimčo - na odchod z porodnice. Plenky pro mimčo cca 44 kusů, raději poporodní vložky. Pohodlné kalhotky. Já jsem měla koupené i klysma (stojí myslím 180 Kč). Nějaké pití (obyčejnou vodu či neperlivou ochucenou - DOBRÁ VODA bezinka například). Hroznový cukr.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Anetinqua 27.11.17 napsala :

Většina personálu byla moc milá, až na nějaké výjimky. Co se týče dětských sester, doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Své plíny a poporodní vložky.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Hradec Králové - hartmane 19.11.17 napsala :

V Hradci Králové jsem rodila podruhé, jelikož jsem byla už 40+6, porod mi vyvolávali. Na druhý pokus jsme přijeli večer s kontrtakcemi, které však k ránu ustávaly, takže mi dali prášek na spaní, ať se vyspím, že se ráno porod bude vyvolávat. První dojem byl dobrý, doktoři i sestry měli velmi vlídný přístup.

Šok nastal ráno, když si mě vyzvedla porodní asistentka, s kterou jsem odešla na porodní box. Od začátku byl všechno problém, tašku kterou jsem měla s sebou, jsem musela nechat na chodbě ve skříni, stačila jsem si vzít jen mobil. Protože jsem ráno neměla vůbec žádné kontrakce, propíchnutí vaku s plodovou vodou na několik pokusů bylo velmi bolestivé. Od té doby ze mě při každém vyšetření branky lila krev. Další problém byly vlastní kalhotky s vložkou, asi by jí bylo milejší, aby všude po zemi a na míči byla krev nebo nevím.

Po celou dobu jsme se vlastně jen dohadovaly, žádná podpora, žádná vstřícnost. Doktorka taková nijaká, chodila jen občas. V poledne rozhodly, že je branka zašlá, že teda jdeme tlačit. Říkala jsem jim, že je brzo, že necítím vůbec žádný tlak na konečník, přesto jsem musela ulehnout na porodní lůžko a tlačit. Porodní asistentka se otáčela, a dusila se smíchy. Obě byly toho názoru, že neumím tlačit, že se nesnažím, že nespolupracuji… Několikrát jsem je žádala ať ještě někoho zavolají, že je něco špatně. Asistentka mi jen odsekla, že kolem mě nebude skákat deset lidí, že nebudou nikoho volat na nácvik tlačení. Po téměř třech hodinách jsem byla totálně vyřízená jak fyzicky tak psychicky. Od rána mi kapal oxytocin, měla jsem šílené kontrakce a při tlačení se mimčo ani nehlo. Naštěstí se doktorka nakonec vzpamatovala a přece šla přivolat ,,zkušenějšího lékaře" . Postupně se začli srocovat doktoři, vyšetřovat, prohmatávat břicho a rozhodli o císařském řezu. Závěrem byl nepostupující porod, pro špatnou polohu mimča (vysoký přímý stav).

Nehodnotím celou porodnici negativně, někteří doktoři vyloženě sympaťáci (MUDr.Štěpán, MUDr.Faist), představí se podají ruku…, měla jsem prostě smůlu na osobu, která si zřejmě léčí své komplexy tímto způsobem. Bylo to naše vytoužené mimčo, které jsme počali po dlouhém čekání v sanusu, vím, že můžu být ráda že malá vyvázla zcela zdravá, ale šrám na duši který jsem utrpěla v hradecké porodnici se bude hojit ještě dlouho.

Personál: por. as. Eliška Stoklásková, MUDr. Pešková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

salitické klyzma

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - EliPeťa 04.11.17 napsala :

Osobně porodnici mohu doporučit. Ráno v 8 mi praskla voda. Příjem byl trošku delší kvůli papírování. Po vyřízení papírů a vyšetření za mnou mohl přijít manžel. Mezitím se mi rozjely porodní bolesti. S doktorem jsme se dohodli na císařském řezu (malá byla koncem pánevním, narodila se dřív - 36+3, já prvorodička).

Operace proběhla v pořádku a trvala asi 35 minut. Malou hned odnesli na vyšetření, kde si ji mohl manžel vyfotit a pochovat. Sestřička zkoušela první přiložení, když mě ze sálu vezli na JIP. Na JIP jsem byla do rána druhého dne, kdy mě pak přeložili na oddělení šestinedělí.

Jelikož měla dcerka problémy s udržením teploty byla první tři dny po porodu v inkubátoru, sestřičky mi ji vozily na přiložení každé 3 hodiny. Čtvrtý den jsem ji už dostala na pokoj a mohla se o ni starat. :-) Kojení jsme každopádně vypilovaly až doma, kde byl klid.
Personál nemocnice byl velmi vstřícný a za těch 7 dní jsem se nesetkala s nějakým nevhodným chováním.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se a nehysterčit - na všem se dá domluvit.
Přečíst si doporučení „co s sebou“ na stránkách porodnice.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny pro miminko, vložky a v zimě nějaké oblečení pro miminko - hodně se větralo kvůli úklidu.
Jogurty, tvarohy nebo jiné jídlo dle chuti - na chodbě byly lednice pro pacientky a jelikož je večeře v 5, tak noční sváča po kojení přišla vhod.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - pajuska0509 09.09.17 napsala :

Mohu jen doporučit. Byla jsem nadmíru spokojena jak s personálem na porodním sále, tak i na dětském. Výhradně doporučuji porodní asistentku Bydžovskou. Není lepší asistentky. Rodila mi obě dvě děti a je skvělá. Pokud není ženská hysterka, tak i oni se chovají skvěle.

Personál: Mls, Bydžovská Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Wbarbora 15.06.17 napsala :

Dobrý den, maminy. V 18:00 mi začaly kontrakce v 20:00 jsme jeli. Tam mi řekli, že mám malé kontrakce a pan Leško mi řekl, ať jdu ještě domů, že se to buď rozjede, nebo ne. Vyšetřil mě tak, že jsem myslela, že mu ukopnu hlavu. (Provedl mi Hamiltona a neřekl mi to, teď jsem za to ráda). Jeli jsme teda domů. Samozřejmě se to Hamiltonem asi urychlilo, takže o půl 2. ráno jsme jeli zpátky.

Nejvíc mi asi vadilo zdlouhavé vyplňování papírů. Několikrát jsem jim tam říkala, že podle screeningu mám mít termín 12. a stejně mám v papírech napsané 3. Ten byl podle menstruace. Rodila jsem 2.6. Nevím, jestli to napsali naschvál, nebo paní doktorka a jiná porodní asistentka, co mě přijímaly, byly hluché. Porodní plán už jsem konzultovala předem a při bolestech po 3 minutách to konzultovali se mnou znovu. No to už jsem byla vytočená při těch bolestech. Každopádně mě mrzelo, že jsem byla hodinu na hekárně a přítel čekal mimo. Chtěla jsem ho mít u sebe, ale přežila jsem to.

Pak mě ve 4:20 odvedli na sál. Už jsem byla otevřena, bylo mi vyhověno relativně ve všem, co jsem měla v porodním plánu. Nástřih pouze, kdybych se měla roztrhnout. Paní porodní asistentka byla úžasná a doktor Leško taktéž. Stačilo jen poslouchat instrukce a malá na 3-4 zatlačení byla venku, bez nástřihu během 5 minut. Opravdu skvěle odvedená práce a jsem moc ráda za provedeného Hamiltona, jelikož jsem měla zkaženou plodovou vodu a Laura v ní nemusela být aspoň ani o den dýl. :)

Na šestinedělí je to trošku horší. Jako prvorodičce by mi asi nic neukázali kromě koupání, kdybych si neřekla. O přebalování jsem si musela říct. Kojení? Místo, aby byly ženy trošku informované, jak přiložit k prsu atd., tak mi vzali bradavku a cpali ji Lauře chudákovi do pusy. Naučila jsem se to sama a přes internet. Byla jsem z toho špatná, ale zvládly jsme to. Laura mi přibírala krásně, tudíž nechápu, že když si z prsa zrovna vytáhla 5 a po půl hodině 15, proč nás nechtěli pustit domů. Miminko si řekne, kdy má hlad, a nebudu ji přece nutit, aby si vytáhla tolik, kolik chtějí ostatní. No laktační poradkyně by jim to vysvětlila lépe, co k tomu říct. Měli by se holky trošku vzdělávat, co se týče tohoto… Záleží, na koho narazíte, holky.

Personál: Mudr. Leško, PA. Hvězdicová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodní plán - prokonzultovat předem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Gel - místo klystýru. Je to pohodlnější. :) Hroznový cukr a 1 balení poporodních vložek, mě nestačily a to jsem nebyla nastřihnutá. Jinak vám vše dají.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Ewee46 06.06.17 napsala :

Dlouho jsme se rozhodovali mezi porodnicí v HK nebo v PCE.
Nakonec jsme se rozhodli pro HK a rozhodně toho nebudu litovat. Trochu jsem se bála po přečtení negativních recenzí, nicméně já jsem s porodnicí velice spokojena.

Byla jsem přijata k vyvolání porodu, k čemuž nedošlo, jelikož jsem se večer před plánovaným vyvoláním rozrodila. Přístup porodní asistentky Středové byl vynikající. Neustále mě kontrolovala a ptala se, zda něco nepotřebuju. Jako vyklepané prvorodičce mi tento její přístup velice pomohl. Paní doktorka Chalupská byla taky velmi příjemná.

Můj porod byl celkem rychlý - od nástupu pravidelných kontrakcí do porodu uplynulo 5,5 hodiny. Po narození mi malou dali chvilku na břicho a potom ji na chvilku odnesli na vyšetření - u toho byl přítomný manžel. Poté mi hned malou přinesli a přiložili.

Na oddělení šestinedělí bych hodnotila jednak gynekologické sestřičky, které byly skvělé - neustále chodily a ptaly se, zda něco nepotřebuju, jestli nechci prášek na bolest atd. a lékaře - vyjma jednoho dne jsem na vizitě měla vždy pana doktora Faista - neskutečně usměvavý sympaťák, který se opravdu zajímal o to, jak pacientkám je. :-)

Dětské sestřičky už byly jak která… První noc po porodu, kdy jsem zvonila na dětskou sestru, že mi malá neustále pláče a není k utišení (byla jsem už zoufalá, protože to byla 3. noc, co jsem nespala) mi bylo řečeno, ať si zvykám, že děti prostě brečí… Další noc, kdy malá opět plakala, sloužila jiná sestřička, která ji hned přinesla UM, že malá určitě pláče hlady - už jsem se vyspala krásně, protože malé stačil jeden příkrm a bylo po pláči…

Za mě FN HK určitě doporučuju. Mrzutost některých dětských sester se dá překousnout a jinak personál i veškerá péče na 1*.

Personál: PA Středová, MUDr. Chalupská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se porodu - já jsem měla panickou hrůzu, že budu x hodin hekat v neskutečných bolestech a porod byl rychlý a bolest se taky dá vydržet. Čím víc budete v pohodě, tím snazší bude porod. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky a vlhčené ubrousky pro mimčo. Jinak pro maminky bylo všeho dostatek - poporodní vložky, košile, ručníky - vše jsem vezla zbytečně. Doporučuji určitě vzít si nějaké jídlo - to byla katastrofa.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - tevrilka 25.05.17 napsala :

Příjem v porodnici a vedení porodu hodnotím velmi pozitivně. Personál byl velmi vstřícný, milý a ochotný. Porodní asistentka Menclová na mě jako vyklepanou prvorodičku působila velmi klidně a musím říci, že mě uklidnila a cítila jsem se v bezpečí.

Porod proběhl velmi rychle a porodní asistentku i přivolaného lékaře hodnotím za 1. Jediné, co musím vytknout a cítím jako veliké mínus, je nedodržení mého přání, aby mi bylo dítě po porodu přiloženo k prsu a po dobu 2 hodin ponecháno. Syn se narodil zcela zdravý a bohužel bez jakéhokoliv vysvětlení byl odnesen na zvážení a přinesen po době jen na chvíli.

Oddělení na šestinedělí - gynekologické sestry byly velmi příjemné a neustále chodily na pokoj kontrolovat, zda je vše v pořádku. Veškerý personál včetně uklízeček neustále zdraví a usmívá se. Pozitivně hodnotím i stravu, která mi velmi chutnala a to jsem zmlsaná jako koza. :)

Negativně hodnotím dětské sestry, které maminkám udělují nevyžádané rady ohledně kojení a moc jim tím nepomáhají. Mě např. byly ihned doporučeny kloboučky, kojení co 3-4 hodiny a kojení po dobu max. 20 minut, což jsou rady k nezaplacení a bohužel jsem na ně doplatila. :(
Měla jsem sebou sbalené poporodní vložky, noční košili a další věci, které nebyly vůbec potřeba. Vše jsem dostala zadarmo.

Příště bych si FNHK vybrala znovu, ale rázně si budu stát za dodržením porodního plánu a pozvu si vlastní LP, která mi s kojením pomůže a opravdu tomu rozumí.

Personál: PA Menclová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodní plán za kterým si budou stát, tatínka k porodu vyškolit (nedovolit odnést dítě) a domluvenou LP (která pomůže s kojením).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dětské pleny.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Miliahojky 27.04.17 napsala :

Milé budoucí maminky, ničeho se nebojte a vyberte si FNHK jako svou porodnici.

Bála jsem se zde rodit po negativních recenzích, ale musím říct, že jsem moc ráda, že jsem rodila právě zde. Moje očekávání bylo, že budu mít klidný porod, nechají mě skákat na míči a dělat si, co budu potřebovat, splněno. Bylo tam minimum lidí a personálu při kontrakcích, u mě byl můj doprovod po celou dobu, dotepání pupečníku a žádný nástřih (cvičila jsem s aniballem) dodrženo. Prostě naprosto ve všem mi vyšli vstříc. Bylo to úžasný porod, a to jsem byla prvorodička.

Měla jsem nadstandardní porodní pokoj s vanou a měla jsem tam po celou dobu maminku. Když jsem porodila svoji holčičku, ošetřovali ji přímo vedle mě (nikam ji neodnášeli). Byl to ten nejkrásnější zážitek. Personál naprosto úžasný, na všem jsme se domluvili. Bála jsem se, že mě budou nutit ležet na monitoru, ale nechali mě v pohodě hopsat na míči a dali mi oxytocin na tyč, takže jsem se mohla pohybovat po místnosti. Určitě to ale sami nenabízeli. Musíte si říct, ale naprosto bez problému vám vyhoví. Jak já říkám: holá huba holé neštěstí. Já prostě řekla, že chci být celou dobu na míči.

Přijali mě 15.12.2016 v 17:30 a ve 22:16 byla malá na světě. Pak mi ji nechali dvě hodiny na prsu přímo na tom pokoji. Prostě naprostá spokojenost. Měla jsem bezproblémové těhotenství a cvičila s aniballem, což doporučuji. Potom mě převezli na pokoj (nadstandard nebyl volný), ale díky bohu za to, protože jako prvorodička jsem byla ráda, že jsem na pokoji s další maminkou, která byla naprosto skvělá druhorodička. Takže jsem měla psychický klid, že se ji na všechno mohu vyptat.

Sestry byly naprosto úžasné, všechno vysvětlily, a když jsem potřebovala poradit s kojením nebo s mimi, tak jsem je zavolala a bez problémů. A zase sami oni moc nechodí, takže jestli očekáváte, že všechno dostanete bez ptaní, tak na to zapomeňte. Takže stydlivost stranou a na všechno se ptát a volat. Já byla maximálně spokojená s péčí o mě i o mimi.

Jen to jídlo tam bylo peklo, ale to je asi v každé porodnici. Pořád pečivo, takže pokud jako já pečivo moc nejíte, tak jídlo s sebou. Pokud budete mít maminky nějaké konkrétní dotazy k této porodnici a mojí zkušenosti, že bych něco zapomněla napsat, tak mi napište SZ.

Takže za mě FNHK určitě ANO.

Personál: MUDr. Hladký, PA Krejčíková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo. Po porodu byl hrozný hlad. Mamka měla připravenou polévku vývar, který sestry ochotně ohřály a přinesly mi ji v hrnečku. Jinak tam všechno je, úplně zbytečné je si brát noční košile, ručníky, vložky. Já měla jen kartáček pastu a malý šampon. Pozor jak všude píšou, že je v porodnici přetopeno, tak za mě tam byla kosa, protože pořád větrali, takže ponožky a župan s sebou.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - junk3 23.03.17 napsala :

Musím napsat, že jsem byla spokojená. Byl mi porod vyvolán, protože jsem měla těhotenskou cukrovku. Jsem z Náchoda,ale volba byla jasná. Jinde v okolí(Náchoda) se tyto případy nerodí. ,Bála jsem se jediného že to do porodnice nestihnu. (To jsem ještě nevěděla, že půjdu o týden dříve.)

Nástup byl v pohod,ě jen těch papírů by mohlo být méně. Nástup den předem 17. hod. Bylo to v pohodě. Ani jsem se moc nebála, mé druhé dětátko, první jsem rodila v jiné nemocnici a porod byl hrozný.

Ráno mě sestra vzbudila už v 5.hod ráno. Bez jídla jsem čekala, co se bude dít. Co s cukrovkou, sestra, že to bude dobrý. Vyšetření nějaké poučení a na sál, kde jsem dostala čaj hořký a sladký. Pila jsem oba. Dostala jsem něco na vyvolání a pípák kdyby něco. Sestra občas přišla, v 8.hod ráno dorazil manžel.

Sestra mi nabízela nějaké medikamenty, ale nechtěla jsem, když jsem měla bolesti už dost velké, tak jsem je chtěla, ale už bylo pozdě. Sestra říkala, už půjdeme na to. A šla pro doktora. Ale byla pořád příjemná a hodná.

Malá se narodila během chvíle, 3,110kg. Sice mi ji hned vzali a ošetřiliji, ale pak mi ji přiložili k prsu a i jsem si ji pochovala. Spokojenost, na šestinedělí také spokojenost. Holčička byla jeden den v inkubátoru a hlídana kvůli glykémiji. Já se byla na ní dívat. Den jsem prospala a pak ji měla na pokoji už furt. Asi jsem měla štěstí.

Za mě doporučuji. Jediná špatná věc je strava. Děkuji veškérému personálu.

Personál: Mudr.Dvořák

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy,ať se na všechno ptají a nenechají se odradit od sester, keré nemají na nás naladu. Když nevim, tak se přeci musím zeptat. Partnera k porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě si zabalte nějaké jídlo, vložky. Pro miminko plíny a nějaké oblečení, ponožky, body.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Kejmina90 27.12.16 napsala :

Jako mnohé maminky z tohoto kraje jsem se rozhodovala mezi Pardubicemi, kde bydlíme, a HK. Po několika návštěvách Pardubické nemocnice a odporném přístupu, dále necitlivém vyšetření mladou doktorkou, jejíž povýšenecké a neempatické jednání na to, že pravděpodobně pracuje jako lékař rok i s cestou, bylo opravdu moc i na mě. Hradec byl proto jasnou volbou a já proto varuji maminky před Pardubickou porodnicí - zkušenost nejen moje.

Hradec se nedá srovnávat - péčí, profesionalitou, nadstandartem, novorozeneckým - prostě ničím. Díky profesionálnímu personálu nemocnice HK jsem nemusela podstupovat původně indikovaný CS a porodila jsem přirozeně a rychle od příjmu za 5 hodin zdravou holčičku.

Nadstandartní porodní sál ideální, soukromí, PA nezasahovala do porodu jen pokud jsem sama chtěla a bylo to nutné, naprosto profesionálně vedený porod, včasně podaná medikace, vše proběhlo rychle. Doktorka Dvořáková i přes nutnou malou epizotomii provedla nástřih tak, že jsem necítila absolutně nic a šití jsem pak necítila také - po porodu jsem se zahojila velmi rychle a nemám žádné problémy s jizvičkou. Za to ji vděčím. Bonding s miminkem na sále, poté odchod na šestinedělí - na mé vyžádání jsem mohla být přes noc u miminka na novorozeneckém odd.

Oddělení šestinedělí - nadstandard zařízen velmi rychle, na moji žádost jsem byla přesunuta do prázdného pokoje (psychika byla šílená a sestry vám chtějí vyjít vstříc, když vidí, jak jste na tom.). Když jsem tam brečela, že chci domů, sestra si ke mě sedla, uklidnila mě, slíbila nadstandartní pokoj jak bude volný. Lidský přístup. Jako všude i zde platí líná ústa = holé neštěstí. Proto komunikujte, choďte za personálem, pokud něco potřebujete nebo máte dotazy - jsou tam od toho. Sestry na novorozeneckém jsou pro mě svaté - rozkojily mě, když malá neuměla sát z prsu, krmila jsem mlezivo přes stříkačku, UM dávají po domluvě neexistuje, že nacpou bez vašeho vědomí. Věnovaly se mi maximálně a opravdu mi strašně pomohly a to jsem, vím to o sobě, velmi náročný pacient zvyklý převážně na soukromou zdravotnickou péči.

Personál: MUDr. Dvořáková, PA Rychterová, sestra Vavrová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vybírejte pečlivě dle vlastního přesvědčení - za mě zvítězila velká fakultní nemocnice, kde vím, že v případě problému o nás bude postaráno a kde mohu 100% věřit profesionalitě lékařů, kteří ví, co dělají. Samozřejmě, kdo chce rodit v lese na paloučku, tak se mu to ani zde líbit nebude, nejedná se o „alternativní“ nemocnici.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Viz. seznam na stránkách porodnice, odsávačku mateř. mléka - ta mě zachránila kojení, kojicí kloboučky (mají na zapůjčení, ale raději svoje), Yal gel.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Anonymní 16.12.16 napsala :

V hradecké porodnici jsem byla velmi spokojená, hlavně díky skvělé porodní asistentce Petře Menclové. Rodila jsem tam v říjnu.

Porodní asistentka mi bez potíží zodpověděla každou otázku, manželovi ukázala, jak může pomoci masážemi, apod.
I přes to, že jsem měla celou dobu monitor jsem se mohla téměř volně pohybovat, jen musel monitor snímat (snímal v leže, ve stoje, na míči…); rodila jsem v dřepu. Porodní křeslo je velké a dá se všelijak napolohovat - doporučuji toho využít a říct si, co potřebujete.

Na oddělení šestinedělí byly všichni také bezvadní, všichni ochotně zodpověděli jakýkoliv dotaz, ukázali, co bylo potřeba.

Personál: PA Menclová, MUDr. Práznovec

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ujasnit si, co si přejete, případně si sepsat porodní plán, zároveň nepředpokládat, že vše nutně půjde podle plánu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Neperlivou vodu, hroznový cukr, sušené švestky, kojící čaj.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Hradec Králové - MAMINKA91 08.10.16 napsala :

Bohužel se také přidávám k negativnímu a nepříjemnému přístupu personálu. Při příjmu partnera nechtěli pustit dovnitř, a když jsem ležela na porodním sále, kam ho pustili, zavřeli nás a řekli, že ani jeden nesmí nikam chodit. Po deseti hodinách neotevírání mě šoupli na jiný pokoj a zavřeli mě tam, přítel tam nemohl jít a já v neskutečných bolestech ležela na zemi ubrečená.

Když jsem prosila, aby mi udělali předepsaný císařský řez, doktor ho odmítl se slovy, že rodit o týden dříve je brzy. Kontrakce se na monitoru neukazovaly a proto udělali závěr, že mě druhý den pustí domů a že si bolesti pouze vymýšlím.

Dopovali do mě prášky na uklidnění a já celá vyčerpaná, po celém dnu nenajedená a zfetovaná nějakými medikamenty, jen ležela a vnímala šílené bolesti po dvou minutách.

Jakmile se vystřídal personál jedna sestra se slitovala a zjistila, že už jsem natolik otevřená, že dávno začíná porod. Najednou přišel i doktor a řekl, ať volám partnera. Prosila jsem alespoň o epidural, který mě na po několikáté píchli, ale než začal účinkovat, měla jsem do půl hodiny odrozeno přirozeně.

Podotýkám, že jsem měla mít císařský řez. Miminko přestalo dýchat a začalo oživování. Naštěstí jsme to s miláčkem přežili, ale ironický a sprostý přístup personálu na porodním ve mě jako prvorodičce nechal strašný zážitek, se kterým se nemůžu srovnat ještě doteď.

Jediné,co ocenuji byl velmi pozitivní přístup až na LŮŽKOVÉM oddělení příjemných a usměvavých sestřiček! :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - tweetyna 02.10.16 napsala :

Před čtyřmi lety jsem byla porodnicí zklamaná. Nastoupila jsem v noci, po dvou hodinách od prasknutí vody, kdy mi porodní asistentka nadávala, proč jsem přišla, když to voda zaručeně nebyla. Kontrakce přišly přitom už během jejího hlaholu. Po sedmihodinovém porodu, kdy jsem ke mě jako k prvorodičce, očekávala trochu více pozornosti, než že všichni odejdou a nechají mě na sále jen se studentkou, která celou dobu spokojeně koukala z okna.

Když došlo k samotnému porodu, seběhli se tedy, ale pak prcka přiložili a během chvíle odnesli. Přestože mu nic nebylo, viděla jsem ho až po 6ti hodinách! Příští 3 dny mi se vším radily a pomáhaly ostatní maminky, sestřičkám to bylo celkem fuk.

Změna a to zásadní ovšem v porodnici proběhla. Tento rok jsem s obavami nastoupila v noci opět do této porodnice. Přemýšlela jsem i o nástupu do PCE, neboť v Hradci Králové se malovalo. Bohužel tam už jsem se obávala, že to nestihneme. Ale připadala jsem si jako někde úplně jinde!

Nastoupila jsem s pětiminutovými kontrakcemi, během kterých jsme vyplnili s porodní asistentkou a lékařkou potřebné dokumenty. Všichni byli milí a klidní. Na sále jsem tedy byla opět sama.

Po dvou hodinách jsem jen taktak zavolala porodní, která už ovšem stihla jen chytit malého. Lékař dorazil pár sekund nato. Nicméně než mě stihli zašít, mimčo jsem měla zpět u sebe a už u mě zůstal.

Následující 3 dny se střídal úsměv sestřiček s úsměvy doktorů. Všichni ochotně pomáhali a radili, a to aniž by se člověk musel ptát. Malý měl první noc zácpu, a tak ji probrečel. Sestřičky si ho kolem třetí ráno přišly samy od sebe vyzvednout, abych se trochu prospala a přinesly ho až za tři hodiny na kojení. Byl už vyrourkovaný, takže dokonce i spokojeně usnul.

Musím říct, že porovnání dříve a nyní = nebe a dudy. Dnes mohu tuto porodnici rozhodně doporučit!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Donést kojící čaj a něco na zabavení. Jinak se vše dočtete na stránkách porodnice.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Hradec Králové - Anonymní 27.08.16 napsala :

Rodila jsem 17.8. akutním císařem, protože maličký měl kolem krku pupeční šňůru a já měla špatný tlak. JIP perfektní ochotný personál, po 5 hodinách po porodu mi přinesly syna na přiložení.

Druhý den jsem byla přeložena na normální oddělení, kde se mi asi do smrti zapsalo jméno Kateřina Rosičková - madam si zřejmě myslí, že kojení stačí ukázat jen na obrázku a každá může hned kojit, takže první odpoledne se synem jsem si neužila, protože pořád plakal.

Děkuji bohu, že se směny střídají a na noční přišla porodní asistentka Klára Hysková, která mi vysvětlila, poradila a pomohla s kojením. Jinak nevzdávejte rozkojení, dá se to.:-)

Personál: MUDr. Kačerovský, Klára Hysková, Veronika Rychnovská

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro miminko (dostanete 5 a pak nic), kosmetiku pro sebe, ponožky, neperlivou vodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Sofia25 17.08.16 napsala :

Jedním slovem perfektní!

Byl to můj první porod a nebyl jednoduchý ani rychlý, ale personál byl po celou dobu úžasný! I na oddělení šestinedělí byli všichni moc ochotní a hodní. Právě díky personálu na porodním sále na porod vzpomínám jen v dobrém.

Jestli ještě někdy rodit, tak jedině v Hradci Králové!

Personál: MUDr. Študent, MUDr. Mls, PA Staňková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně před porodem spát. Nedostatek spánku po porodu není porodnicí, ale miminky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré dokumenty, pleny pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Flooa 01.08.16 napsala :

Rodila jsem zde na konci dubna potřetí a opět jsem byla velice spokojená.

Porod byl vyvolávaný a rizikový kvůli velkému váhovému odhadu. Byla jsem na sále číslo 1 s vanou a lůžkem pro ošetření novorozence, takže si dcerku nikam neodnášeli.
Měla jsem s sebou porodní plán, který se mnou konzultovalo několik lidí, od lékaře až po porodní asistentky den předem na příjmu. Poté i dva lékaři, asistentka a vrchní sestra v den porodu.

Péče byla přímo nadstandartní, stále se nás chodili ptát, zda máme vše a zda něco nepotřebujeme. Mohla jsem se volně pohybovat a využila jsem vanu, která mi pomohla k rychlému otevření.

Porod se nakonec rozjel velmi rychle, porodila jsem v 10.25 hodin. Rodil mě opět úžasný doktor Bestvina, spolu s zaučující se doktorkou Doničovou. Manžel fotil ihned po vytažení dcerky, poté stříhal pupečník. Malou mi dali hned na břicho, následovalo krátké ošetření a hned mi ji zase vrátili.

Vše dovoleno, vše splněno. Porod bez nástřihu (a to měla dcerka 4.100 gramů), jen s lehkými trhlinkami. Pobyt na šestinedělí bez problémů, přesně po 72 hodinách nás propustili.

Personál: MUDr. Bestvina, MUDr.Doničová, PA Středová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, ptát se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nabíječku, porodnické vložky, kdyby nestačila zásoba z porodnice, vlhčené ubrousky, kalhotky a kosmetiku pro sebe. Jinak vám vše dají.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - lentilecka56 29.07.16 napsala :

Rodila jsem 4.7. S personálem jsem byla spokojená. Porod jsem měla rychlý, všichni byli moc ochotní.

Po porodu s tatínkem odnesli naši holčičku na ošetření, vážení a měření. Během 10 minut byli zpět u mě. Zkoušela jsem poprvé malou přikládat a i s tatínkem tam se mnou sestry zůstaly 2 hodiny, než mě převezly na oddělení šestinedělí.

Personál: MUDr. Faist

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, plínky, vlhčené ubrousky, pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - kucerova.rada 12.07.16 napsala :

Rodila jsem 3.1.2015 ve Fakultní nemocnici Hradci Králové. Narodila se nám
dvouvaječná dvojčátka - holčičky. Byla jsem maximálně spokojená. Péče o mě i mé
děti perfektní.

Rodila jsem předčasně 32+6, akutní císař, preeklampsie a hellpsyndrom.
Za nás určitě velmi dobrá péče. Vše, co jsem měla s sebou,tak jsem si čisté
i odvezla domů,vše poskytne nemocnice. Paráda.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - jannyska 29.06.16 napsala :

Rodila jsem zde na konci května. Byl to můj druhý porod. První byl okresní nemocnici tak mohu trochu porovnávat.

Porod byl vyvolávaný a rychlý. Měla jsem sebou porodní plán a byl se mnou s PA a dětskou sestrou probrán a splněn.

Zaplatila jsem si porodní box č. 1 kde miminko ošetřují přímo v místnosti vedle vaší hlavy. Miminko mi bylo po porodu položeno na bříško, kde proběhlo i první ošetření, pak bylo pouze zváženo a změřeno, oblečeno a hned jsem ho měla zpátky v náruči. Takže ne vždy vám miminko odnesou a přinesou kdo ví kdy.

Oddělení šestinedělí mě moc překvapilo. Doktoři i sestřičky byli milí a příjemní, všechno vysvětlili. Když bylo potřeba, stačilo zazvonit a sestra hned přišla a poradila.
Skvělá tu je dětská doktorka, usměvavá, přátelská, vše vysvětlí.

Byla jsem spokojena a mohu tuto porodnici jedině doporučit.
Já i miminko jsme byli v pořádku, a tak nás po 72 hodinách od porodu pustili domů. Což jsem moc ocenila, protože jsem měla doma starší dítě. Jinde v porodnici jste i 5 dní.

Personál: MUDr. Faist

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nadstandarní pokoj - hezky zařízen a mít vlastní koupelnu je super.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní plán, pokud máte nějaké přání. Vložky - davají pouze 3 balení. Nebát se porodu a těšit se na miminko. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Eva_Adi 03.06.16 napsala :

Rodila jsem ve FN HK minulý týden a jsem nadšená. Absolvovala jsem indukovaný porod a měla jsem trochu obavu, jak bude vše probíhat. Od rána jsem byla na porodním sále, kde se mi přišla představit porodní asistentka, která mě měla po celý den na starosti. Prošla se mnou můj porodní plán, vše jsme si vysvětlily a odsouhlasily, jak budeme postupovat, pokud nenastanou komplikace.

Pak dorazil lékař ranní služby, i on se mi představil a vysvětlil mi, co se bude během dne dít a jaký bude postup. Vyvolávaný porod postupoval podle plánu, nic překotného, naopak, vše šlo pozvolna a měla jsem čas se přizpůsobit a připravit. Lékař i porodní asistentka docházeli na průběžné kontroly a dávali mi prostor být v klidu s mým doprovodem a soustředit se na probíhající porod.

Po pár hodinách začaly být kontrakce i bolesti intenzivnější a kolem 14 hodiny už mi moc do zpěvu nebylo - byla jsem unavená, pauzy mezi kontrakcemi byly minimální, ale do druhé doby porodní bylo stále daleko. Pan doktor přišel a probral se mnou možnosti tišení bolesti. Na doporučení známého, který se mnou před porodem tišení bolesti konzultoval, jsem požádala o epidurál.

Do hodiny mi provedli potřebné krevní testy a dorazil tým anestezioložek, které se chovaly fantasticky. Vše dopředu vysvětlily, popsaly postup, bezbolestně zavedly epidurál a mně se na pár hodin ulevilo, bolesti se zmírnily a já si odpočinula. Mezitím se vyměnila lékařská služba, přišla se mi představit paní doktorka, která nakonec pomohla kolem půl osmé večerní na svět mému miminku. Paní doktorka byla profesionální, ale také velmi lidská a vstřícná. Vyzařoval z ní klid a to mi moc pomohlo.

Vůbec jsem se nebála, měla jsem z ní pocit, že všechno zvládneme. Protože mimi bylo veliké (přes 4 kg) a mně ke konci už ubývalo sil, bylo potřeba provést nástřih hráze. Paní doktorka mě o tom dopředu informovala a ptala se mě, zda souhlasím, protože jsem v porodním plánu měla uvedeno, že preferuji bez nástřihu. Nástřih jsem odsouhlasila a výsledek byl takový, že se mimi narodilo v pořádku a já se dnes, týden po porodu, cítím fajn, nemám žádné bolesti a poranění se hojí opravdu rychle.

Porodní asistentka, která nás provázela celým dnem a povzbuzovala nás, zůstala s námi až do konce porodu, ačkoliv už měla dávno po směně a mohla odejít domů. Moc jsme takové gesto ocenili, protože nám s ní bylo fajn a bylo příjemné mít u sebe někoho, na koho jsme si za celý den mohli zvyknout.

Po porodu jsem hned dostala mimi na břicho a měli jsme ještě na pupeční šňůře možnost seznámení. Po pár minutách a dotepání pupečníku si mimi na chvilku vzala na ošetření dětská sestra, ale protože jsem rodila na porodním sále 1, měla jsem mimi pořád v dohledu a mohla se dívat na ošetření. Hned potom jsem dostala mimi k sobě a dvě hodiny jsme v klidu leželi na sále a přikládali k prsu. Mezitím mě paní doktorka zašila a porodní asistentky pomohly mě umýt a dát mě celkově trochu do pořádku. Pak mě převezli na oddělení, kde jsem strávila další tři dny až do propuštění i s mimi.

I na oddělení byly všechny sestry - jak dětské tak gynekologické - moc milé a ochotné. Musím říct, že jsem se v Hradci cítila moc dobře a vřele porodnici při FN HK všem dopočuji.

Personál: MUDr. Eva Dvořáková, PhD.; PA Petra Menclová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně si ujasnit, co od porodu očekávají a případně si připravit porodní plán v souladu s typem porodnice. Hradec je profesionální pracoviště, kde vás nechají rodit v příjemném prostředí a přátelské atmosféře, ale když půjde do tuhého, převezmou přirozeně vedení porodu tak,aby byli všichni aktéři v pořádku, a to je podle mě to nejdůležitější. Úplnou alternativu tady nečekejte. Pokud ale chcete rodit v klidu a bezpečně, tak,aby se někdo opravdu postaral o vás i o vaše miminko, budete v Hradci spokojené.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Potřebné doklady, přezuvky, něco na pití a hroznový cukr k porodu, savé vložky a plínky a oblečení pro miminko. Porodnice poskytuje ručníky, povlečení i košile - jsou čisté volně k dispozici na oddělení a kdykoli je můžete dle potřeby vyměnit.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Anonymní 16.05.16 napsala :

Mohu porodnici jen doporučit, super sestřičky i lékaři. Porod byl rychlý, bez komplikací, dítě ihned přiloženo na bříško, ošetření s tatínkem a přiložení k prsu, vše bez problémů, 2.h po porodu ležíte na sálu s doprovodem a dítětem.

Personál: MUDr. Jenih

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ujasněte si, co požadujet: porodní plán a určitě někoho s sebou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vodu, hroznový cukr, vložky, přezůvky, plínky pro miminko, oblečení pro miminko.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Hradec Králové - MowPity 02.05.16 napsala :

Bohužel nedoporučuji viz porodní příběh, podala jsem stížnost, na kterou mi bylo odpovězeno spíše ignorantsky s odvoláním na „dechovou tíseň dítěte“, která se podle mě, mého manžela i PA neodehrála - budiž důkazem, že i přes nezakročení personálu FN je syn v naprostém pořádku.

  1. Oddělování blízkých už od začátku


Ihned po příjezdu mě vzali na příjem a manžela s porodní asistentkou chtěli nechat čekat na chodbě. Bohudík, nenechali se rozdělit, řekli, že jdou se mnou a šli.
Neměli jsme bohužel sepsaná porodní přání, ale věřili jsme, že je uhájíme na místě aktuálně dle situace.

  1. Nástřih


Už při tlačení začala diskuze o nástřihu. Naše porodní asistentka, znalá našich přání, řekla, že si nástřih nepřejeme. Lékař odpověděl, že se bude snažit, aby nebyl třeba, ale že záleží na situaci. PA sděluje, že když tak se to natrhne, že nechceme stříhat. Zopakoval, že záleží na situaci. My zbystřili a důrazně řekli, že si prostě nástřih nepřejeme. Lékař ho opravdu neudělal a hráz nepraskla.
I když jsme manžel, PA i já sama uvedli, že nástřih nechceme, musela jsem dát nohy křížem, aby k nástřihu nedošlo, což v poslední době porodní nebylo jednoduché.

  1. Dotepání pupečníku


Mezitím naše PA s lékařem diskutovala o dotepání pupečníku. Říká, že si budeme přát dát miminko hned po porodu na moje břicho a nechat dotepat pupečník. Lékař řekl, že když dítě bude dobré, tak že to půjde, nikde v literatuře jsem se nedočetla, že by to mělo být riskantní, a naopak u zdravých novorozenců se to doporučuje. Syn se narodil, lékař mi ho dal podle pokynů na břicho. Blízko už stála dětská sestra s připravenou plenou, aby do ní syna vzala a odnesla ho. Jenže dítě bylo na šňůře, tak nemohla. Naše porodní asistentka stála vedle mě a tak nějak bránila sestře se více přiblížit, jako by se bála, že mi syna odnese, a řekla, ať to dítě něčím přikryjí, protože já nahá měla na sobě nahé dítě a nikoho nenapadlo nás přikrýt. Nakonec se tedy sama aktivně chopila té pleny od té sestry a přikryla naše dítě.

A teď začala bojovná diskuse. Pediatrická sekce začala lamentovat, že potřebuje dítě ošetřit a tedy odstřihnout. Gynekolog chtěl tedy stříhat, my jsme říkali, že ne, že chceme nechat dotepat, že nám to přece slíbili. PA demonstrativně sáhla na pupečník, jako že tepe (a tepal mohutně) a vyzvala k tomu i manžela, který si také sáhl. Přítomní zdravotníci obraceli oči v sloup.

Pak začali argumentovat, že jde přece o zdraví dítěte, že je ohroženo. PA se podívala na dítě a říká: „Ale vždyť je v pořádku. Podívejte, dýchá. Poslechněte mu srdíčko.“ Ale nikdo mu ho neposlechl.

Mezitím dorazila nějaká další dětská sestra či lékařka a zhurta se do nás pustila, že prý sestrám nechceme dát dítě. Pak se ale zarazila, protože uviděla, že dítě ještě není odstřižené a že ho tedy sestrám ani dát nelze.

Zase se rozhořel argument, že dítě je v ohrožení života a že oni za něj mají zodpovědnost. PA se zase na naše dítě podívala a řekla, že je ale v pořádku a pokud ne, ať tedy řeknou, co v pořádku není. A že nám před porodem slíbili, že když je dítě v pořádku, že lze nechat dotepat. Manžel argumentoval tím, že za dítě jsme zodpovědní my – rodiče a ne zdravotníci. No byla to mela názorů, manipulací a boje o moc.

Nato se pustila jedna ze sester do lékaře, že přece nebude poslouchat tady jen tak někoho, kdo mu něco přikazuje, ať prostě střihne. To nás namíchlo. My nejsme jen tak někdo, my jsme rodiče s doprovodem a nejsme tady pro zdravotníky, ale zdravotníci pro naše dítě, potažmo pro nás. Lékař už bral do rukou nůžky, my jsme křičeli, že si to ale nepřejeme, lékař se díval střídavě na sestry, střídavě na nás, jakoby nevěděl, co má dělat, atmosféra byla napjatá, až manžel začal bránil pupečník vlastníma rukama a znemožnil tak lékaři přestřihnout pupečník. Sálem projela silná vlna nespokojenosti personálu.

Pak jsme znovu sahali na pupečník, ještě slabě tepal, pak sahal lékař, řekl, že už netepe, pak jsme zase sahali my a už opravdu dotepal. A tak se po několika vypjatých minutách střihlo.

Když tento bod shrnu: personál je navyklý na zaběhnuté postupy a není ochotný naslouchat přání rodičů, i kdyby bylo jakkoli podložené zdravotními autoritami nebo aktuálními trendy ve zdravotnictví. Navíc jsme vnímali poměrně autoritativní přístup porodních asistentek či pediatrických sester i v tlaku na přítomného lékaře-porodníka.

  1. Dítě je bezprostředně po porodu odnášeno na vyšetření do jiné místnosti


Po odstřihnutí pupečníku hned dětské sestry dítě odnesly a manžel šel s nimi.
Po porodu si od nás všech třech gynekolog nechal podepsat, že jsme odmítli přestřižení pupečníku hned po porodu, dokonce tomu aktivně bránili, odmítli vyšetření dítěte bezprostředně po porodu a že to vše je spojeno s rizikem anemie, podchlazení, atd. Naše PA k tomu dopsala, že vyšetření dítěte bezprostředně po porodu jsme neodmítli, mohli ho udělat na mém těle, ale odmítli jsme, aby k tomu dítě odnesli.

O to, aby dítě vyšetřili až po dvou hodinách, nechali ho do té doby u mě jako matky, jsme si jaksi kvůli napjaté dusné atmosféře neřekli, později mě to mrzelo, ale dost možná by to byl zase boj.

Jen pro srovnání: jak mi sdělila kamarádka nedávno rodící v porodnici v Rychnově n.Kn., ihned po porodu stála u rodičky sestra s nahřátými plenami a novorozence na těle matky ihned přikryla, v klidu dítě i matku nechala s otcem cca 2 hodiny v klidu na sále, zároveň dítě zkoušela hned přikládat ke kojení. Prohlídka novorozence byla krátká a proběhla na sále.Pochvalovala si příjemnou a pohodovou atmosféru bez autoritativních přístupů personálu. Velmi mě mrzelo, že podobného přístupu jsem si neužila v Hradci Králové. Dosud mi není jasné, proč to zde nejde.

  1. Rutinní podání injekce na odlučování placenty po porodu


PA se mnou tedy zůstala na porodním sále, otec odešel za dítětem.
Sestra se připravovala, že mi píchne po porodu injekci na odloučení placenty, což mi letmo sdělila. PA řekla, že by se to nemělo píchat rutinně, že jen když žena krvácí a – podívala se – a konstatovala, že nekrvácím. Jenže sestra si jela svou, já už neprotestovala, připadalo mi to hrozně rychlé, a tak jsem se nebránila.

  1. Personál nerespektuje přání pacientů a doprovodu, leda se o své potřeby postaráte sami proti jejich vůli


Rodila se placenta, šilo se. Uplynulo cca 5 – 10 minut od odnesení dítěte, už nám jeho absence připadala dlouhá, PA navíc zmínila, že myslí, že by se mi lépe rodila placenta, kdybych měla své dítě u sebe, lékař ale řekl, že to nemá žádnou souvislost. PA odpověděla, že to je prostě psychosomatika.

Proto šla našeho syna s otcem hledat a zjistit, kde tak dlouho jsou a co se děje. Vyšla z porodního sálu na chodbu, rozhlížela se, kde by tak mohli být v tom labyrintu dveří. Vtom jí jedna sestra řekla, že tady takhle nesmí sama chodit. PA řekla, že hledá otce s dítětem, kde jsou? Ona jí ukázala na jedny dveře, ale dál hudrovala, že tam nemůže jen tak chodit, že jsou tady nějaká pravidla. PA ji ignorovala, vlezla dovnitř, kde byla jiná sestra s manželem a s miminkem a řekla sestře, jestli by už mohla dítě přinést, že ho potřebuji. Sestra se na ni utrhla, že naše PA jí nemá co říkat, co ona má dělat a že ji nemusí poslouchat, ale to už byla naše PA zase na cestě zpátky.

Manžel na sestřiny výhrady reagoval tím, že sestra sice nemusí poslouchat PA, ale jeho ano, protože on je otec. Na chodbě zas hudrovali, že si tu naše PA dělá, co chce. Každopádně během několika minut se objevili na sále s miminkem, a to se konečně dostalo zpátky ke mně. A zase vzduchem svištěly nějaké poznámky o tom, že se do toho PA nemá co míchat, že jsou tu nějaká pravidla, že co jim bude nějaká dula co povídat a tak dále. Chápu, že PA nepracující ve vaší nemocnici není zaměstnanec a má statut návštěvy, nicméně já si ji k porodu přizvala, aby jako odborník pohlídala maximální přirozenost porodu a vztah s dítětem hned po porodu.

  1. Tady se poslouchají naše pravidla!


Přinesli mi syna zabaleného v peřince. Věříme, že pro dobrou stimulaci kojení je lepší, když je dítě méně oblečené a více nahaté přímo na kůži matky, a tedy po odchodu sestry jsme syna společně z peřinky vybalily, já si ho dala přímo na tělo a peřinkou přikryla. Za chvíli ta sestra zase přišla, že prý musí zkontrolovat, zda nekrvácí pupečník a uviděla, že mám dítě vybalené z peřinky. Tak mi za to vynadala, téměř ve smyslu co si to dovoluju, že oni jsou za dítě zodpovědní a že tu jsou určitá pravidla.

Pupíček naštěstí sestra zkontrolovala na sále, nikam dítě neodnášela, ale pak dítě zase zabalovala do peřinky. PA jí řekla, že já, matka, možná to dítě mít v peřince nechci, že by se mě nejdřív mohla zeptat, než ho zabalí. Ta ovšem vyštěkla něco v tom smyslu, že tady se bude poslouchat a dítě zabalila zpátky do peřinky. O dítě se se mnou doslova přetahovala, přitom jsme si se synem užívali první rel. klidné společné chvíle po porodu.

  1. Kradení kompetencí matkám


Asi třikrát za náš tříhodinový pobyt v porodnici přišla dětská sestra, aby mi pomohla s přiložením dítěte k prsu, což je jistě v pořádku. Jenže vypadalo to tak, že dětská sestra držela našeho syna u mého prsa. Já nejistě a rozpačitě držela svou ruku ve vzduchu připravenou držet dítě, ale neměla jsem ji kam dát, protože dítě držela sestra s tím, že nemusím nic dělat, že ona ho drží. Na naše námitky zakroutila hlavou a stisk alespoň trochu povolila. Toužila jsem si svého syna držet při kojení sama a nezdálo se mi mé přání nějak neadekvátní.

  1. Ambulantní porod?


Na základě výše uvedeného jsme toužili jen po klidu, proto jsme avizovali, že brzy půjdeme domů. Gynekologové s tím neměli velký problém, ale ve vzduchu viselo, že miminko pediatři asi nebudou chtít pustit. Tak PA zmínila, že na předčasné propouštění novorozenců existuje věstník od MZ. Gynekolog řekl, že o takové případy se pak zajímá sociálka. PA se pohotově zeptala, jestli mu připadáme nějak sociálně slabí, že by k nám musela sociálka - odpověděl, že to samozřejmě ne.

  1. Papírování a neklid především


Papírování bylo během těch 3 hodin po porodu spoustu. Kvůli rychlému porodu se příjem dělal až po porodu, takže klasické příjmové otázky jsem zodpovídala při kojení. Pak mi při kojení přinesli k podpisu asi tak 5 souhlasů a nikdo neočekával, že bych si to měla pročíst a rozmyslet si, co podepisuji. Hlavně, když to podepíšu. Byl tam i souhlas s poplatkem za otce – 250 Kč. PA zmínila názor ombudsmanky o jeho nezákonnosti a podivila se, že je v HK ještě vybírán. Sestra na ni nevěřícně zírala, jako by PA spadla z měsíce. My byli rádi, že se schyluje k odchodu a podepsali i tento souhlas.

Pak přišel gynekolog s tím svým papírem, že jsme odmítli přestřihnutí šňůry hned po porodu. Mezitím kontrola krvácení u mě, kontrola krvácení z pupečníku u syna, asistence dětské sestry při kojení. A nakonec dvoje poučení – od gynekologů a od pediatrů – co vše se může stát, když matka a dítě odejdou předčasně a potom podpis reverzu na odchod. Suma sumárum – ty tři hodiny nebyl vůbec klid, pořád tam někdo byl a něco dělal. Žádný div, že přisátí se v této atmosféře příliš nedařilo.

Nesmíte si tu dělat, co chcete!
V této době manžel odjel domů pro dětskou sedačku, kterou jsme zapomněli naložit do auta. Neměl to naštěstí daleko. Já jsem se osprchovala a naše PA mi již přinesla civilní oblečení, do kterého jsem se oblékla. Nikdo z personálu na to nic neříkal. Tak se i PA, aby byla připravená k odchodu, šla převléknout do civilu. Už bylo po porodu, já byla také v civilu, tak nám to přišlo na místě. Vrátila se tedy z šatny v civilu, a jakmile vstoupila na chodbu oddělení, ze dvou stran se na ni sesypali zdravotníci, že tu nemůže být v civilu, že si tu skutečně dělá, co chce. Jedna sestra běžela a přinesla jí jednorázový OP plášť, teď zase obracela oči v sloup naše PA, ale navlékla si ho přes oblečení a šla takhle na sál za mnou.

Mezitím přišla pediatrička, chlapečka prohlédla, konstatovala, že je v tento moment zdravý, ale nemůže ručit za to, co bude za chvíli, poučila mě o rizicích, nechala mi podepsat reverz, předala zprávu o novorozenci, syna jsme převlékly také do civilu a dle pokynů pediatričky čekaly na manžela, aby reverz podepsal i on. Byly jsme připraveny odejít, chování této paní doktorky bylo asi poprvé vstřícné bez degradace našich rozhodnutí.

Poplatek za otce je vyžadován
Mezitím se již vrátil manžel se sedačkou a domáhal se vstupu na oddělení za námi. Sestra nám však nakvašeně řekla, že ho sem už nepustí, že my půjdeme za ním ven, že papír mu donese tam. Tak jsme šly. Na chodbě oddělení nás však personál ještě zastavil a chtěl, aby poplatek za otce 250,– zaplatila i PA.

Ona však řekla, že podle ombudsmanky mají právo pouze na proplacení nákladů a ať jí vystaví takovou fakturu. Personál byl již zcela bez sebe, co nestandardního to po nich zase chceme a že nerespektujeme jejich pravidla a dával svou frustraci již bez obalu najevo – že s něčím takovým se ještě nesetkali, že kdyby tohle dělal každý, že to snad není možné, jestli si za svou práci PA taky nenechá zaplatit, někteří na ni už křičeli. Pak řekli, že budou muset zavolat někoho z vedení. Že nás bez toho nepustí. PA řekla, že ale kvůli mně, matce, nemůžeme tak dlouho čekat, že musím domů odpočívat a ona nás má odvézt a volala telefonem manželovi přes dvoje dveře a vysvětlovala mu, co se stalo a že nás nechtějí pustit, ale že se nějak potřebujeme dostat ven.

Já mezitím seděla se synem na chodbě, ten naštěstí spal. Tlak vzrůstal, až nakonec přišla jedna sestra, že otec se prý domáhá vstupu ke svému miminku a ať tedy jdeme. Nakonec dali naší PA podepsat, že odmítá na místě zaplatit poplatek a že to má zaplatit přes účet a dostala papír s číslem účtu a skutečně jsme šly. Na pozdrav na shledanou nám personál odpověděl, ať už se nevracíme.

Manžel za dvěma dveřmi byl zničený, že ho nechtěli pustit dovnitř a nás nechtěli pustit ven. Zažíval tam horké chvilky, dohady se sestrou.

Když se na celou událost ohlížíme zpětně, pořád je to pro nás citlivé. Všichni jsme se snažili s personálem domluvit lidsky, bez rozbrojů. Několikrát jsem zmínila, že se nechceme nijak dohadovat, že bychom chtěli vše vyřešit v klidu. Přesto jsme všichni tři cítili ze strany personálu FN HK, především sester, velký tlak a disrespekt.

Zdá se nám těžko pochopitelné, že v tak významné a jinak jistě prestižní nemocnici, jakou FN v Hradci Králové jako celek jistě je, zaostal přístup personálu v porodnici za současnými trendy v přístupu k právům pacienta a celkově v lidském přístupu, protože o lidech to vždycky je. Naším „pochybením“ bohužel bylo, že jsme se předem informovali o tom, jaká jsou doporučení v současných trendech (viz např. doporučení WHO) při a po porodu a že jsme je konzultovali s porodní asistentkou a jinými matkami, které rodily v jiných porodnicích. Tedy jsme si opravdu nevymýšleli alternativní metody.

Personál: MUDr. Fait

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud už musíte, určitě si vezměte porodní plán a konzultujte ho ideálně předem.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - miska.siskaa 12.04.16 napsala :

Rodila jsem zde v březnu 2016 a můžu říci jen samé klady.

Personál přímo špičkový, sestřičky byly velice ochotné a velmi pomáhaly. Jako prvorodička jsem neměla vůbec žádné zkušenosti, ale vše mi bylo vysvětleno, ukázáno. Na cokoliv jsem se mohla zeptat a bylo mi kladně odpovězeno, i když to byly někdy úplné banality…

Narodila se nám dvojčata, takže jsem i celkem ocenila, že mě první dny nechali vždy jen jednoho prcka a při kojení je vyměnili. Bylo to moc fajn. Po, myslím, dvou dnech se mě zeptali, zda-li se už cítím na to, abych zvládla obě. Po prvních dnech po porodu to bylo vážně skvělé ulehčení. Např. koupání… na jednom mi to ukázala sestřička a druhé jsem koupala sama za jejího dohledu.

Všichni byli velice příjemní, doktoři, uklízečky, sanitářky apod.

Dvojčata jsem rodila přirozeně, a i když to chvíli vypadalo, že druhé miminko bude muset jít císařem (špatná poloha), pan Docent Kacerovský nás zachránil a druhé mimčo otočil a odrodil, za což mu budeme navždy moc vděční…

Byla jsem velice vděčná, že jsem mohla mít u porodu našich dvojčátek takovou kapacitu, jako je doc. Kacerovsky… I přesto, že mi někteří doktoři přirozený porod nedoporučovali, tak když jsem věděla, že budu mít tohoto doktora u porodu, byla jsem mnohem klidnější. Na vše měl pozitivní přístup a byl usměvavý. :)¨

V HK jsem rodila, kvůli tomu, že jsme čekali dvojky, ale kdybych měla ještě někdy rodit, určitě bych si opět vybrala tuto nemocnici, i přesto, že to máme cca 60 km.

Personál: MUDr. Kacerovsky

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát, všichni jsou opravdu velice vstřícní, až to je na dnešní dobu podivné.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky (pár vám jich dají, ale nestačí), vložky do podprsenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Nyx1 02.04.16 napsala :

Rodila jsem v březnu 2016 - porod byl vyvolávaný a vzala jsem si nadstandardní porodní box s vlastní sprchou a toaletou - doporučuji! Porodní asistentka byla naprostý profík a vždy byla po ruce, když jsem jí potřebovala. Pan doktor se mnou prohodil během porodu i pár vtípků a vše se neslo v klidné atmosféře.

Miminko mi ihned po porodu dali na bříško a nechali dotepat pupečník dle mého přání. Porodní plán se mnou prošli a vše splnili do puntíku. Vřele doporučuji!

Personál: MUDr. Študent, as. Škodová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dostatek pití k porodu a hroznový cukr na energii.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny pro miminko, mast na bradavky, jednorázové kalhotky z lékárny (ne z drogerie).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Verniiika 08.01.16 napsala :

Rodila jsem v půlce října 2015. Strašně jsem se bála, nikdy jsem neležela v nemocnici, ale za mě pro prvorodičku dobrý zážitek. :)

Příjem v 10 hod, bolesti po zhruba 5 minutách. Přenášela jsem 9 dní, druhý den jsem měla přijít na vyvolání, tak si mě tam už nechali. Jinak by mě nejspíš poslali domů, otevřená jsem nebyla vůbec. Po 11 hod. mi píchli vodu. Dali mi nějaké čípky, ani nevím na co byly, byla jsem nějak mimo. Pořád se nic nedělo. PA strašila, že to bude na dlouho, že se mám šetřit, že jsme teprve na začátku. S tím mě docela rozčilovala, už jsem se viděla, jak tam hekám do půlnoci. :/

Už mě asi nechtěli trápit, tak mně napíchli na oxytocin a za tři hodky byla malá venku, díky doktorům, museli použít VEX. Je teda pravda, že doktoři s pacientkami moc nekomunikují, ale zase já vnímala stejně tak napůl, takže to tak neřeším a bylo mi jedno co dělají, hlavně že už byl prcek venku (po 8 hodinách) a mně se ulevilo. Nejhorší bylo, jak pořád do mě někdo hrabal, a u porodu tlačení na břicho, to je fakt nepříjemné. Po porodu prcka odnesli, mě mezi tím šili, museli udělat nástřih. A potom dvě hodky ještě ležet na zádech na porodním sále, kde se mnou byl přítel s miminkem.

A oddělení šestinedělí super, jídlo tedy opravdu nic moc. Ale sestřičky milé a starostlivé. Hlavně musím pochválit jednu sestru, co se starala o maminky, taková v pohodě, usměvavá (mladá blondýnka s brýlemi, jako ta z Ordinace v růžové zahradě, jak tam byla dřív :D). Na pokoj večer za mnou přišla sestra, jestli chci malou už na pokoj nebo si odpočinout ještě, tak mi ji přivezla až v 5 ráno, večer jen na přisátí. Doopravdy se starají a vždy si vás někde najdou, když potřebují dát léky atd. ať jste kdekoliv :)

Personál: MUDr. Práznovec, MUDr. Kokrda, PA Bydžovská, PA Hvězdová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat se a být v klidu. Partnera k porodu. Hlavně nevzdávat rozkojení, ono to půjde - mně samotné až po dvou dnech. ;)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě nějaké body pro mimi. Ty jejich košile jsou hrozný. :D

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - kazda.m 15.12.15 napsala :

Já jsem s přístupem porodnice v Hradci nadšená. Nejdříve jsem tam byla 3× na pohotovosti během těhotenství - vždy byli ochotni a milí, i když to byl vždy planý poplach. Během porodu jsem byla pěkně hysterická - a nejúžasnější porodní asistentka mi moc pomohla (bohužel nevím její jméno).

Dr. Mls, který mě pak odrodil, byl sympaťák a o sítí jsem ani nevěděla. Podotýkám, že jsem neměla žádné komplikace a vše běželo jak drátkách. Poporodní péče taky super-pořád nabádali,
ať se ptáme, a spíš nás sprdli, že se málo zajímáme.

Veškeré věci s vyšetřováním miminek-vážení, odběry, atd. mně přišlo, že mají perfektně zvládnuté. Jídlo žádná katastrofa ani sláva - při žlučníkové dietě to bylo horší. :)

Možná jsem měla štěstí na personál a neměla jsem žádné problémy, ale já si opravdu nemůžu
stěžovat a všem moc děkuji.

Personál: MUDr. Mls

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Yal gel, oblečení na miminko-moje malá měla nižší teplotu a měli jen jedny erární dupačky. Jinak pro děti mají košilku a zavinovačku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - AnikMax 17.11.15 napsala :

Tak já jsem v Hradci rodila před více jak 16 lety, ale na takový zážitek se jen těžko zapomíná. Rozdělila bych to na dvě části. Musím ale podotknout, že to byl můj první porod, bylo mi 23 let.

Porod byl velmi rychlý bez silných kontrakcí a dlouhého čekání, takže žádné negativní pocity. Do porodnice jsem přijela s mojí mamkou, která byla i u porodu o půl druhé odpoledne a dcerka byla v 17.08 venku, takže jsme tam opravdu dlouho nezdržovali a po přípravě jsem vlastně na sál dorazila před čtvrtou hodinou. U porodu jsem měla paní doktorku Kolářovou, která odvedla perfektní práci. Byla milá, komunikativní a i vtipná. Dokázala situaci i dost odlehčit, takže jen samá spokojenost.

Druhá část, a to pobyt poporodní, už byl trošku horší. Moc ochoty u personálu jsem nenašla, sestřičky protivné, jak kdybych jen otravovala. Měla jsem problémy se stolici po porodu, protože mě nastřihli a měla jsem stehy a oni po mě jen furt chtěli stolici, ale o čípek jsem prosila 3 dny, na WC jsem si proto říkala… Zlatý porod.

Co se týče stravy, na to, že jsme byli na porodnici tak přesolené a dost tučné, a to jsem ještě tenkrát netušila, že budu za pár let ve FNHK pro maminky sama vařit. Aspoň jsem měla možnost nápravy. :-)

Personál: MUDr. Kolářová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě komunikovat, nebát se a nestresovat se ,miminko ven musí tak jako tak a projít si to musíme každá. Někdo má lehčí porod, někdo těžší, ale určitě komunikovat s personálem a mít někoho u sebe, komu věříte.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Co vím, tak už tenkrát jsme tam měli na miminko všechno od porodnice: plenky, ubrousky i oblečení, takže věci pro vlastní potřebu a dneska asi i mobil. Za mě ještě mobily nebyly, hihi.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Modesta 03.11.15 napsala :

Rodila jsem v říjnu 2015. Přijela jsem s kontrakcemi po 2 minutách. Všichni byli naprosto skvělí, porod byl náročný, protože jsem neměla připravené porodní cesty a syn nemohl protáhnout hlavičku. Nakonec jsme to zvládli i bez císaře, za což všem moc děkuji. Porodní asistentka byla fantastická, pomáhala mi a určitě zaslouží poděkování.

Na oddělení šestinedělí to taky bylo v pohodě, až na to jídlo. Opravdu ládovat rodičky čerstvým pečivem k snídani i k večeři není moc dobré. A oběd se většinou nedal jíst. Kaše z toho nejlevnějšího prášku polité rozehřátou ramou… a kdo si myslel, že na tak obyčejném jídle, jako jsou šunkafleky, není možné nic zkazit, tak můžu ujistit, že je.

Dětské sestry se snažily pomáhat s kojením i přes to, že byly vytížené na maximum. Zvláště bych chtěla poděkovat dětské sestře Aleně Slachové, která naučila malého sát z prsu. Do té doby to byl neřešitelný problém. Vůbec se nechtěl chytit a hrozně se u toho vztekal.

Personál: MUDr Študent, MUDr. Doničová, PA Rychterová, dětská sestra paní Slachová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Domluvte se s někým, kdo vám bude dodávat stravitelné jídlo. Jinak vás čeká buď hladovka, nebo budete tloustnout po sladkým, které je na chodbě v automatu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Někoho k porodu. Já si vzala kamarádku a opravdu jsem to ocenila, její přítomnost mi fakt pomohla. Na stránkách porodnice jsou informace o potřebných dokumentech. A vemte plíny pro dítě, z porodnice dostanete jen 5 ks.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Šikula007 27.10.15 napsala :

Naprostá spokojenost. Personál vynikající! Vzali mě, i když měli zrovna stop pacientkám kvůli kapacitě (vyjeli jsme na poslední chvíli, takže jsem byla na 8 otevřená).

Personál: MUDr. Študent

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nejdříve mě nelákalo, aby tam byl vůbec přítel. Nakonec stříhal i pupečník a teď je na to hrozně moc pyšný. :) Takže doporučuji. ;)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastně vůbec nic nepotřebujete. :D. Přítel zamknul moji tašku do porodnice do skříňky v porodnici, kam si měl dát své věci. :D

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - AndyM85 22.10.15 napsala :

V porodnici jsem rodila již podruhé (říjen 2015) a naprostá spokojenost.

Jediný „zádrhel“ byl, že ten den byl vyhlášen v porodnici stop stav a přijímali pouze akutní porody, s tím že každou rodičku prohlédnou a dle stavu nechají v porodnici nebo pošlou jinam.

Rodila jsem v nadstandardním boxu, u kterého jako velikou výhodu považuji to, že miminko po porodu nikam neodnáší a vyšetří ho a umyjí přímo na tom samém pokoji. Miminko mi po porodu hned položili na břicho a při mém ošetřování jsem mohla celou dobu sledovat, co se s miminkem děje.

Personál na porodním sále byl neuvěřitelně příjemný. Pan doktor mě potom chodil pravidelně kontrolovat na oddělení. Dětské sestry byly také velice příjemné, snaží se co nejvíce pomoci maminkám, aby se rozkojily.

Nemocniční strava je asi jako všude - není vyloženě dělaná pro kojící matky - ke snídani a večeři čerstvé pečivo, některé obědy chutné, jiné méně…

Personál: MUDr. Mls, AS Škodová, AS Coleková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové plíny, mast na bradavky. V porodnici dostanete k dispozici 3 balíky vložek, cca 5 ks jednorázových plínek, mastičku na zadeček. K dispozici je oblečení pro miminko, látkové plíny a i oblečení pro maminku, které společně s ručníky můžete měnit dle potřeby.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Luciee1990 13.09.15 napsala :

Ráda bych se podělila o mou zkušenost s touto porodnici. Rodila jsem 1.9.2015 - tou dobou zavírali Náchodskou porodnici kvůli malování, tak jsem se obávala, že to tam bude přeplněné a bude nás personál odbývat. Už jen při příjmu v noční hodinu nás jelo ve výtahu dvě a a další dvě přijeli těsně před námi. :-) Ale i přes to nás všichni hezky přivítali.

Po krátkém papírování mě šoupli na přípravnu, kde se o mě starala moc šikovná studentka. Po hodince už jsem šla na sál, kam za mnou poslali přítele a tam už to šlo po chvíli čekání fofrem. :-) Když malinká vykoukla na svět, tak mi ji ukázali a pak si ji doktorka odvedla i s přítelem omýt atd. a hned na to mi ji přinesli zpět a přiložili k prsu.

Když viděli, že se nám daří, tak se nám omluvili, že mě nebudou moct nechat ležet na sále dvě hodinky jak se má, protože prý dalších šest těhulek čeká na sál. :-) Tak mě převezli na pokoj a přítele poslali domu. Po šesti hodinkách mi dali na pokoj malou a po třech dnech poslali domu. Po celou dobu se o nás moc hezky starali. :-)

Personál: ž.as. Šubrtová, dr.Vaščičík, as. Vašinová, d.s. Dostálová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Termosku s kojeneckým čajem, plenky pro mimčo, přítele.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Kiraika 08.09.15 napsala :

Rodila jsem v červnu 2014, první porod. Přijeli jsme dost pozdě, takže jsme tak tak stihli vyplnit veškeré papíry, což mi ve velkých bolestech dělalo trochu problémy a sestra se tvářila, že je jí to dost jedno a že přeháním. Ale co, byl to první porod a možná jsem fakt trochu přeháněla. :) Vyšetření při příjmů dělal jiný doktor, nepamatuji si jméno, ale stejně jako porodník byl velmi milý.

Mudr.Bestvina, který nám dcerku pomáhal odrodit byl skvělý, a ačkoliv jsem nebyla úplně příjemná, byl milý a po porodu i vtipkoval.

Veškerý personál až asi na jednu sestru byl úžasný, nemám si na co stěžovat. Jediné snad stravování bylo trochu nevhodné pro kojící matky, ale snadno se to dalo vyřešit dovezením jiných potravin příbuznými.

Personál: Porodník MUDr. Bestvina

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vít si balenou vodu a švestkový kompot.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Hradec Králové - Lena_T 26.08.15 napsala :

Rodila jsem v říjnu 2014. Byl to můj první porod. Bydlím v malé obci mezi HK a Pardubicemi. Do obou porodnic to mám přibližně stejně daleko a já se rozhodla rodit v HK - moje chyba.

Sestry na příjmu byly velmi nepříjemné. Jediný co je zajímalo bylo, proč jsem nejela do Pardubic. Evidentně jsem jim tam byla na obtíž. Vůbec mi neporadily, jak mám dýchat, na přípravně mě sestra nechala 45 min samotnou a asi jednou nebo 2× se na mě za tu dobu přišla podívat, a když jsem jí řekla, že mi je na zvracení, tak mi akorát posléze před doktorem vynadala, že dýchám blbě.

Doktor (MUDr. Študent) byl podstatně příjemnější. Samotný porod proběhl dobře. Miminko i já jsme byli v pořádku. Přesto se žádný bonding nekonal. Miminko odnesli na první ošetření do jiné místnosti a vrátili mi ho v zavinovačce a s čepičkou, která mu byla malá. Sestra zaparkovala postýlku s mým mrňouskem hned u dveří a odešla. Marně jsem čekala, že se za chvíli vrátí, abychom zkusili první přisátí k prsu.

Sestra přišla po dvou hodinách (já mezi tím čekala ještě na šití), vůbec to nijak neokomentovala, položila mi mrňouska k prsu a když se malý moc nechytal, tak odešla. Za moment se vrátila a odvezla malého k sestřičkám na odd.šestinedělí. Mezitím ještě MUDr. odrodil jinou pacientku a ještě mě přišel došít, protože jsem měla roztrženou hráz (doktor otálel s nástřihem, až hráz praskla). Pak už jsem i já jela na odd. šestinedělí.

Celkově: nespokojenost.

Personál: sestra Bydžovská, MUDr. Študent Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - PetraPetina 31.07.15 napsala :

V Hradecké porodnici jsem rodila letos v červenci. Hrozně jsem se dle recenzí předem obávala a stresovala. Měla jsem v plánu psát porodní plán, že by aspoň trochu pomohl, ale nestihla jsem to. Od příjezdu do porodnice jsem porodila za hodinu. S tak skvělým přístupem jsem nepočítala, byl to můj první porod a jsem nadšená.

Příjemný personál, vše na profesionální úrovni. U porodu jsem měla přítele, já sama jsem nebyla schopna si říct co chci, ale tím že jsme chtěli sepisovat ten plán, přítel jim vše řekl a také to tak bylo. Rodila jsem v sedě dle svého přání, proběhlo přisátí mimča, dotepání pupečníku,… Přítel byl stále se mnou, jen na převážení byl s prckem. Dětské sestřičky vše ihned po porodu vysvětlily tatínkovi i mně.

U porodu jsem se bála nástřihu či tlačení na břicho. Výsledek je bez nástřihu a ani tlačení se nekonalo.

Na oddělení šestinedělí jsme mohli mít mimčo ihned u sebe (my měli komplikace s cukrovkou, takže jsem ho u sebe neměla).

Sestřičky až asi na jednu skvělé. Byla jsem ze všeho vykulená, poradily, pomohly.
Oblečení jak pro sebe, tak na mimčo bylo k dispozici dle potřeby. Ocenila jsem i ručníky, které jsme si mohly sami brát, jak bylo třeba.

Jediné, co by se dalo zlepšit, byla strava. Měly jsme tam všechny hlad. :-/

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, jsou zde opravdu příjemní, za celou dobu jsem si nepřipadala, že někoho obtěžuji.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jelenní lůj, pití na porodní sál.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Renata83 28.05.15 napsala :

Rodila jsem v září 2015. Byl to můj první porod. Když jsme přijeli do porodnice, vzali mě na vyšetření a pak na „hekárnu“. Při příjmu byly sestry velice příjemné, pan doktor také. Celou noc mě a mimčo chodili kontrolovat. Vše bylo v pořádku až do doby, než se vyměnil personál.

Porodní asistentka mě odvedla na nadstandardní porodní pokoj. Bohužel se porodní asistentka zřejmě blbě vyspala nebo měla špatný den - fakt nevím, ale byla už od pohledu kyselá a nepříjemná. Chodila mě kontrolovat, potom mi řekla, ať se jdu vysprchovat a nechala mě tam samotnou… v koupelně. Dost mě to překvapilo, jelikož se mě ani nezeptala, zda je vše v pořádku. No nic, nějak jsem to zkousla. Poté mi přišla dal Yal gel.

Porod trval cca 16 hodin. Když se dlouho nic nedělo, tak přišel pan doktor Bestvina a paní doktorka Slabá, pokud si dobře pamatuji. Ani mi porodní asistentka neřekla, jak mám dýchat, vůbec nic. Kdybych se na nic neptala, tak nic nevím a jsem mimo. Díky panu doktorovi Bestvinovi pak vše šlo velmi rychle a dopadlo to dobře. Malý se narodil bez problémů a i já jsem byla v pořádku - trošku sešitá, ale paní doktorka Slabá byla šikovná. Sestřičky na dětských byli perfektní, až na jednu, která byla trošku od rány. A sestřičky na porodním, tak ty byli taky perfektní. Prostě je to o lidech, jak kdo se vyspí a jaký mají náladu.

Jediné, čemu jsem se divila, bylo jídlo, jelikož jako kojící mamina jsem dostala ke snídani vždy čerstvé pečivo, k obědu hrášek, květák apod. Poslední noc, co jsme tam strávili, tak byla krušná, jelikož jsem se ani trochu nevyspala, trápili nás prdíky. Přisuzuji to té stravě.

Ale jinak můžu všeobecně říct, že bych porodnici doporučila, jelikož i přes malé nesnáze byl profesionální přístup, vstřícnost a ochota sestřiček kdykoli přijít a pomoct.

Personál: Porodník MUDr. Bestvina a MUDr. Slabá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zachovat klid a pohodu i přes obavy z porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hroznový cukr.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Aduška66 26.04.15 napsala :

Měla jsem dost obavy, že se budu cítit jako v továrně na děti a setkám se s neosobním přístupem. Pravdou byl naprostý opak. U porodu skvělý tým v čele s MUDr. Dvořákem. Ten večer vedl jeden porod za druhým a já jsem byla už několikátá. Přesto byl naprosto trpělivý, milý a profesionální (a to ode mne schytal pár kopanců :-), celý tým mě obrovsky povzbuzoval. Nesetkala jsem se s žádnými zbytečnými zásahy, urychlováním porodu, nástřihem, dlouhými monitory. Vše proběhlo přirozeně.

K pobytu na šestinedělí mám také jen chválu, za celý týden jsem se nesetkala s jedinou sestrou, která by byla nepříjemná. Všichni, od uklizeček po lékaře nesmírně milí, slušní a vstřícní. Sestřičky se chovaly úžasně jak k miminkům, tak k maminkám.

Takže velké díky všem, byl to už můj třetí porod ve třetí porodnici a mohu jen doporučit.

Personál: MUDr. Dvořák, porodník Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Anonymní 13.04.15 napsala :

Do porodnice jsem měla jít na předvyvolání v sobotu 4.4., nakonec se porod spustil sám už v pátek večer. Do porodnice jsme přijeli v 10:30 večer, sestra na příjmů byla moc milá, papírování dlouhé, trochu mě zarazilo, že po vyšetření a vyplnění papírů sestrou přišel doktor a ptal se na ty samé dotazy co sestra.

Měla jsem štěstí, že byl volný ještě jeden nadstandardní porodní pokoj, Yal gel jsem dostala tedy tam a doprovod mohl hned přijít ke mně, nemusel hodinu čekat venku.

Porodnice v HK moc nedodržuje přirozený porod, ale nijak mi to nevadilo. Doktor mi píchl vodu, dostala jsem čípky na urychlení kontrakcí. Mrzí mě, že i když jsem hned na začátku hlásila, že bych chtěla epidurál, když budou kontrakce bolestivé, doktor mi jej nakonec odmítl dát (prý to zvládnu i bez něj). Čekali, až když jsem opravdu brečela bolesti, že nemůžu dýchat a dali mi oxytocin s opiáty na bolest. Kontrakce zůstaly bolestivé, ale čas mezi nimi se protáhl a dalo se i trochu vyspat.

Co mi hodně vadilo, bylo neustálé natáčení na monitoru v leže, nemohla jsem u toho chodit nebo aspoň sedět na balónu. Od konce 1. doby porodní až do samotného porodu se mne starala PA Čejková, která byla opravdu úžasná. Po kontrole otevření mi řekla, že už mám zkusit tlačit, ale když jsem říkala, že to fakt nejde, tak mě nechala a k ničemu nenutila. Doktorem mi byly nabídnuty léky na lepší tlačeni (otvírání), ale ty jsem odmítla že strachu větší bolesti.

Když jsem začala cítit nutnost tlačit, přišla PA Čejková pomoct mi nastavit lehátko do příjemnější polohy a začala masírovat a roztahovat hráz pro porod. Hrozně milé mě povzbuzovala slovy, že dobře tlačím a radila mi jak mám dýchat. Porod nakonec zakončil Dr. Faist. Malý měl hlavičku 36. 5. a já byla bez potrhání a nástřihu (přestože jsme malé postavy). ¨
Pobyt na šestinedělí byl příjemný, staniční sestra se hned po porodu o mě starala jako vlastní maminka, když mi pomáhala chodit a osprchovat se. Sestry, které se starají o miminka, jsou taky moc hodně, hlavně ty mladé. Doktoři jsou odměření, ale neutrální. Za celou dobu jsem se nesetkala s nikým vyloženě nepříjemným.

Výtky mám k jídlu, které bylo pro kojící maminky opravdu nedostatečné. Taky mi přišlo, že zbytečně stresují maminky ohledně kojení (nutí vás splňovat limity kojení, jinak nepůjdete domů), přitom sestry bohužel nemají čas kontrolovat, zda není problém v technice kojení a ne v mamince samotné.

Personál: MUDr. Faist, PA Čejková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít dobrou náladu a zbytečně nestresovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na porodní sál doporučuji vzít si rádio nebo už stáhnuté filmy, vzala jsem si tablet a bohužel wifi je tak slabé, že se nedalo připojit. Celou dobu jsme si nakonec museli jen povídat.Wifi na šestinedělí je už v pohodě. Na šestinedělí jsem jela vybavena vložkami, nakonec jsem dostala 3 balíky po 10 a svoje skoro neužila. Oblečení a ručníky jsem měla erární, přeci jen jdou z vás očistky a v pokojích bylo hodně teplo, takže jsem se převlíkala i 3× denně. Plenky jsme dostaly patery Pampers velikost 2. Dětská kosmetika je k dispozici, doporučuji donést vlastní kosmetiku (sprcháč, šampon), vzít si kojicí podprsenku a mast na bradavky (ze začátku to fakt bolí). Donést vlastní jídlo (jogurty, ovoce).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Katsenka 30.03.15 napsala :

Ve FN HK jsem rodila v prosinci 2014. Poslední 3 týdny před porodem jsem docházela do rizikové poradny, pokaždé v úterý k MUDr. Gregorovi. Moje gynekoložka mě tam poslala především kvůli úzké pánvi, pan doktor pánev přeměřil a udělal i odhad váhy miminka a řekl, že pánev je sice užší, ale že miminko vypadá menší, takže zkusíme porod klasický, císař se dá prý udělat vždycky.

Když už jsem byla 40 + 5 natrefila jsem v poradně na MUDr. Podholovou (pátek). Také jsem se jí po přečtení zdejší diskuze bála, ale byla v pohodě, na mě byla hodná. Hamilton ji udělat nešel, že tam nedosáhne a chtěla mě rovnou poslat na císaře, že dle jejích zkušeností normálně neporodím. Když jsem se jí tam rozbrečela, že na císaře nechci, tak žádanku ještě stáhla a napsala mi klasické vyvolání na pondělí s tím, že až bude mít příští týden službu schválně se podívá, jak to se mnou dopadlo.

Po vyvolávání porodu zavedením dvou tablet Prostaglandinu (pondělí ráno) to dopadlo spontánním prasknutím vody v pondělí asi v šest hodin večer. V devět večer kontrakce po pěti minutách a šlo se na sál (na mé přání nadstandard s vanou). Malá se narodila akutním císařem v 5.57 v úterý ráno (MUDr. Študent).

Přístup doktorů a porodních asistentek na sále byl sice méně osobní, ale profesionální.

Na oddělení šestinedělí (nadstandardní pokoj) také byla péče bezproblémová, jen jedna z těch x sester, které se tam za ty 4 dny vystřídaly, byla méně příjemná, jinak pohoda. Jídlo jsem vlastní neměla a hlady jsem nepošla.

Personál: MUDr. Gregor, MUDr. Podholová, MUr. Študent Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Hradec Králové - Anonymní 23.02.15 napsala :

Doktoři nekomunikují s pacientkami. Sestřičky klobouk dolů - obětavé a velice vstřícné. Doktoři se od nich mají co učit.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Anonymní 09.02.15 napsala :

Ráda bych se podělila o výbornou zkušenost s touto porodnicí.

Nechybělo mi nic. Dostala jsem dost prádla i ostatních věcí. Personál byl ochotný na všech odděleních. Nenarazila jsem na nikoho neochotného či zlého. I informací bylo dost.

Nejvíce si chválím sestřičku Rychterovou a dr. Straníka - při porodu byli oba luxusní a moc jim děkuji.

Personál: MUDr. Straník, sestra Rychterová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - snowgirl 27.01.15 napsala :

Svého chlapečka jsem zde porodila 10. 1. 2015, 5.1. jsem byla u dr. Gregora v poradně -udělal hamiltona, ale nezabral, tak jsem se přišla ukázat ještě 9.1. Tentokrát zde byla MUDr. Podholová (z diskuzi zde jsem z ní měla strach), nicméně ač je rázná a ne moc citlivá, má v hamiltonech největší úspěšnost. Je pravda, že to od ní sakra bolelo, ale porod to opravdu krásné rozjelo.

Ráno 10.1. mi ve 4:30 začali kontrakce, jako prvorodička jsem do porodnice dojela až po 7 hod ranní. Přijala mě velmi příjemná sestra Tichá. Prošly jsme papíry i porodní plán, který plně dodrželi. Je pravda, že ten přijímací proces je dost dlouhý a člověk na to nemá moc náladu.

Pak jsme se přesunuli na box, dostala jsem klystýr, sprchu. Epidurál mi dát už nechtěli, protože prý porod bude rychlý a mohl by se zastavit. ;( Měla jsem volný pohyb, ale mně bylo špatně, tak jsem jen ležela.

Prcek se narodil v 10:40. Ihned položen na bříško, ošetřen na sále, personál krásné radil a říkal, jak na tom jsme. Malého mi po 2 hod odvezli a nevím proč mi ho dali až po 5 hodinách.

Na šestinedělí vše ukáží, vysvětlí, je pravda že v noci tam je nonstop světlo, že jsem sotva zabrala, a když už tak tam 2× za noc přišly sestry na kontrolu. Jediné, co mi trošku vadilo, byla jedna sestřička s rezatými vlasy, co učila kojit. Nám to moc nešlo a ona nebyla zrovna moc příjemná. Že za mě kojit nebude, když jsem přišla s prosbou o radu, nicméně sestřičky z jiné směny nám ochotně pomohly a po 72 hod nás pustili dóm.

Jen mě ještě zarazila strava, máte ji normální, takže třeba čínu s pórkem a cibuli, buď to sníte a bude prcka bolet břicho, nebo budete mít hlad. :( Ale já, ač jsem chtěla rodit jinde, jsem byla spokojená.

Personál: MUDr. Janitz, sestra Tichá, MUDr. Gregor, MUDr. Podholová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jet až v okamžiku, kdy vás kontrakce donutí zastavit se, jinak pojedete dóm
nebo tam budete zbytečně dlouho.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro prcka, něco na zub.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - duuunaaa 04.12.14 napsala :

V FN HK jsem rodila 25. 11. 2014, měsíc před plánovaným termínem, tedy 35. týden. Personál na porodním sále byl laskavý a vstřícný, vše vysvětlil. Chlapeček musel po porodu do inkubátoru a mě, kvůli neodloučené placentě, museli okamžitě operovat (velká krevní ztráta, transfuze, JIP = zastavená laktace).

I přes všechny tyto komplikace bylo o chlapečka po celou dobu mé „nepřítomnosti“ dobře postaráno, dětským sestřičkám a paní doktorce vděčím za to, že se nám podařilo po x dnech rozjet kojení. Jejich milý a trpělivý přístup je nad zlato.

Vím, že se o porodním oddělení FN HK často mluví nechvalně, možná je to tím, že v dnešní době umí málokdo ocenit to dobré. já oceňuji a FN HK mohu jen s klidným svědomím doporučit. Porod je pro každou maminku jedna z nejdůležitějších věcí v životě. Díky lidem, které jsem měla to štěstí poznat právě ve FN HK, se stal také nejkrásnějším.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Neklesat na mysli, i když bude těžko.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Muže, se kterým čekáte dítě. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Anonymní 22.11.14 napsala :

V Krádci Králové jsem rodila v říjnu 2013 sekcí. Přestože jsem velmi náročný pacient, tak zde jsem byla spokojená. Doktoři i sestry byli velmi milí a usměvaví. Díky dětským sestrám jsem se po počátečních problémech i rozkojila.

Za nedostatky považují stravu (tu jsem měla často dovezenou z domova) a také to, že přestože jsem byla první noc upoutána na lůžko, tak když jsem zazvonila, sestra přišla pod dost dlouhé době s tím, že nemá čas a tak ji to trvá. Nadávala spíš na situaci, ale i tak to bylo nepříjemné. Především proto, že jsem zvonila, když se udělalo špatně spolubydlící. Pak jsme o ní celou noc nevěděly, mohla nás přijít aspoň zkontrolovat.

Jinak ale byla péče prvotřídní.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - M_HK 22.10.14 napsala :

V Hradci jsem rodila v roce 2011.

Vše bylo OK, kromě setkání s doktorkou Podholovou. Tuhle osobu už nechci nikdy v životě vidět a kdyby mě měla ještě někdy ošetřovat, požádám o jiného lékaře nebo pojedu radši jinam. Možná už šla do důchodu, nevím. Setkala jsem se s ní v rizikové poradně, kam mě poslal můj gynekolog, protože termín porodu uplynul. Od první návštěvy mě tlačila do vyvolání porodu a když jsem odmítla, jen zalapala po dechu a začala vyhrožovat, že dítě může umřít atd. (velmi profesionální :-()!

Bez mého svolení a informování mi při běžném vyšetření provedla zákrok „odloučení plodových obalů“ prý pro vyvolání porodu. Strašná bolest, ponížení (koukaly se na to 2 studentky) a vše samozřejmě k ničemu. Následovaly ještě 2 kontroly v její ordinaci, kdy jsem byla ve stresu a vždy mi vylétl tlak, takže doktorka opět tlačila na vyvolání porodu.

Nakonec mě objednala na vyvolání 7. den po termínu, ale mně už to bylo jedno, protože jsem cítila, že to stejně přijde samo. Aspoň jsem měla na další den rezervované místo v porodnici. :-) Ráno jsme dorazili do porodnice, PA jen konstatovala, že žádné vyvolání nebude, protože jsem otevřená na 4 cm a za pár hodin byla dcera na světě, přirozeným porodem, jak jsem to chtěla.

Porod i následný pobyt byl bez problémů. Jen se mi ze začátku nedařilo kojení (neměla jsem mléko), dcera byla velká, hladová a hodně plakala. Také vážení před a po kojení bylo stresující. Po třech dnech se to naštěstí spravilo. Za největší výhru považuji nadstandardní pokoj, který se uvolnil ale až druhý den. Do té doby jsme byly na pokoji 3 včetně ženy, jejíž dítě bylo závislé na nikotinu (kouřila v těhotenství) a permanentně řvalo. :(

Personál: MUDr. Podholová Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Hradec Králové - misahonzakuba 15.10.14 napsala :

S porodnicí mám špatné zkušenosti, byť jsem tam naštěstí nerodila. Přijela jsme na příjem s kontrakcemi po 3,5 minutách, svíjela jsem se v bolestech a doktor mi řekl, že jsou to poslíčci, ať přijedu, až budu mít kontrakce po 5 minutách. Říkala jsem si, že intervaly mezi kontrakcemi se budou asi jen těžko prodlužovat, ale jako nezkušená prvorodička jsem dala na pana doktora. Cestou domů jsem málem porodila v autě. Naštěstí jsme stihli dojet do jiné porodnice, kde se syn za chvíli narodil.

MUDr. Leško, který mě prohlížel na onom příjmu v Hradci, mi navíc napsal do zprávy naprosto mylné informace (37. týden, místo 41. tt; nekrvácí, i když jsem krvácela). Je vidět, že toho mají hodně a komunikace mezi sestrami a lékaři příliš nefunguje (během příjmu mě kontrolovala sestra a dva lékaři, pořád někam odbíhali a vzájemně si nepředali informace, které jsem jim říkala).

Zařízení a atmosféra porodnice na mne pak také nepůsobila zrovna nejlépe. V mém okolí jsem na hradeckou porodnici neslyšela příliš dobrých referencí, jela jsem tam jen proto, že jsem měla rizikové těhotenství a ve fakultce mají dobré přístroje. Teď už ale vím, že přístroje nestačí, když jsou tam lékaři, kteří pacientovi nevěnují dostatečnou pozornost a dělají zbytečné chyby. Příště pojedu rovnou jinam.

Personál: MUDr. Leško Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Manonnn 16.07.14 napsala :

Výborná zkušenost, vřele doporučuji. Doufám, že nepřechválím a jestli bude příště, tak to bude také takové. „Ubytování“ bylo dobré, i když se v porodnici malovalo. Personál milý a osobní.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Držela bych se pokynů napsaných na webu porodnice, připravte si také to, co si vezmete, až půjdete z porodnice. Mě překvapilo stále jakoby těhotenské břicho a větší prsa. Chce to nějaký oděv s výstřihem, aby se dalo dobře kojit a chodit v tom - a přitom ne noční košili.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - rosalka 04.06.14 napsala :

Byl to můj 3. porod, ale po 9 letech. Bylo to vše jak nanovo, i když jsem věděla, co mne čeká a že to brzo skončí.

Kolem mě se vystřídalo pár naprosto profesionálních lidí a není nic, na co bych si mohla stěžovat. Snad jen těch papírů je čím dál tím více. Bez porodní sestry Neumannové bych v poslední fázi porodu vůbec nevěděla, jak a kdy pro dýchat nebo zatlačit. Trpělivost a rozhodnost v jejím hlase mi pomohla úplně nejvíc. Pan doktor Student mi pomohl k porodu, po kterém jsem byla fit už druhý den. Nebyl třeba nástřih, prostě všichni se snažili na maximum a já i s Rosí (3,28 kg) jsme v bezpečí vše zvládli.

Předchozí 2 porody byly také v HK. Obě děti měly nízkou porodní váhu (2,20 kg a 2,16 kg), a tak jsme děti měli v péči dětského oddělení - tam také bez chyby!

Personál: MUDr. Student, PA Neumannová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připlatit si pokoj - může k vám rodina na pokoj a máte soukromí s miminkem.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Eliskaxox 23.05.14 napsala :

Rodila jsem v porodnici 16.5. akutním CS v 28. tt.

Doktoři byli skvělí, snažili se co nejvíce mi pomoci, to samé sestřičky - moc ochotné. Všichni se mi snažili pomoct a vyjít vstříc. Moc mi pomohla paní anestezioložka na sále, která mi vše krásně popsala a tím mě uklidnila.

Sestřičky a personál na gynekologickém oddělení byl také skvělý a moc usměvavý. Obzvláště dvě blonďaté sestřičky, co měly víkendovou směnu, byly skvělé, patří jim můj velký dík.

Nyní jezdím za malým každý den a sestřičky a doktoři na novorozenecké JIP jsou také úžasní. Jediná vada na této porodnici je, že pokud mají plno, pošlou Vás jinam. Jinak mohu jen doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zavolejte si jestli mají volno a přijmou Vás, než sem vyrazíte.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nemusíte si brát vložky, tady Vám je dají.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Lůca8 16.04.14 napsala :

Porodnici v Hradci Králové vřele doporučuji.

Do péče rizikové poradny ve FN HK jsem byla poslána v 37. týdnu těhotenství kvůli otočené poloze miminka (konec pánevní) a i proto, že miminko se nám povedlo po několika neúspěšných pokusech až za asistence lékařů. :-) Pan doktor Kacerovský byl velice příjemný, vše se mnou v klidu probral, i když čekárna praskala ve švech. Nakonec jsme se dohodli na porodu sekcí. Ale protože se mimču dařilo dobře, chodila jsem na kontroly a sekce byla naplánována až v termínu porodu (39+4) na 15.3.2013.

Nástup do porodnice jsem měla o den dříve na oddělení těhotných. Všichni byli moc milí, ochotní, ale kdybych si mohla vybrat, raději bych nastoupila až v den porodu. I když byla sekce naplánovaná na 11. hodinu, už v 5 ráno jsem měla budíček, napíchnutí kanyly, klyzma (měla jsem koupený Yal gel), sprcha a pak už jen čekání. V 9 hodin mě zacévkovali a od té chvíle jsem se už nemohla vůbec hnout, nervy zapracovaly, takže se mi rozjely i kontrakce. K mé smůle místo v 11 hodin jsem přišla na řadu až kolem 13 hodin. Personál na sobě sice nedával nic znát, ale podle frekvence, se kterou mě začali kontrolovat ozvy miminka a jejich lítostivé pohledy, mi moc nepřidávali. Naštěstí celou dobu u mě mohl být manžel.

Pak už to šlo ráz na ráz, na sál, anesteziolog se mi představil, zeptali se mě i na jméno miminka, prostě se mě snažili co nejvíce uklidnit. Byli jsme předem domluveni na celkové anestezii. Dcera byla od mého uspání do 2 minut venku, manžel se ani nestihl převléct. Sekce trvala asi 45 minut, ještě na sále mě probudili a ukázali mi naši princeznu, zkusili jsme i přisátí a pak jsem byla 6 hodin na JIP. Manžel tam mohl být skoro celou dobu se mnou a v době, kdy nemohl, se šel podívat na dceru.

Na poporodní mě převezli v 8 hodin večer. A hned mi nabídli přinést dceru, samozřejmě jsem souhlasila. Znovu jsme zkusili přisátí a sestřička mě s ní i vyfotila. I když nemusela, nosila mi dcerku každé 2 hodiny, takže díky této dětské sestře (bohužel jsem zapomněla jméno, jen vím, že byla „půjčená“ z dětské onkologie) jsem už druhý den večer kojila a vzali nám i příkrmy. Zbytek pobytu v porodnici byl pro nás bez problému. Takže jsme šly 4. den domů (po normálním porodu propouštějí 3. den).

Slyšela jsem fámy, že v této porodnici se maminkám nevěnují, neřeší jejich problémy nebo je odbudou. A i když mi jsme naštěstí žádné problémy neměly, viděla jsem, jak pečlivě se starají o jiné maminky a miminka, které třeba měli problém s kojením, se žloutenkou, atd. I když jsem si šla ve 2 hodiny ráno pro čisté košilky pro dceru, protože si za půl hodiny stihla všechny poblinkat a já neměla srdce ji v tom do rána nechat, a sestřičku jsem kvůli tomu vzbudila, neřekla mi nic a ještě se na nás smála.

Takže když to shrnu, porodnici v Hradci doporučuji. I kvůli perfektnímu vybavení v případě nějakých komplikací. A v případě nějakých problémů se nebát požádat o pomoc nebo radu a uvědomit si, že i sestřičky jsou jen lidi a můžou mít svoje problémy, i když by se to profesionálům samozřejmě stávat nemělo.

Personál: MUDr. Kacerovský

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Yal gel, plenky, čistící ubrousky, Bepanthen na bradavky, síťované kalhotky, kojící podprsenku, vložky do podprsenky, ponožtičky pro miminko (dcera měla pořád studené nožky), neperlivou vodu (pokud nemáte rádi čaj). Košilky, látkové plínky, kosmetiku pro miminko i vložky a noční košile pro maminky dostanete.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - pajaaja 05.04.14 napsala :

Dne 18.3.2014 jsem absolvovala kontrolu u doktora Kacerovského. Výborný doktor, spokojenost. Bohužel mi nepracovala placenta tak, jak by měla. Ten den jsem porodila po vyvolávaném porodu chlapečka.

Mé dojmy? Rodila jsem v Hradci už podruhé a byla jsem moc spokojená. Všichni se chovali hezky, dost mi pomohli a byly na mě hodní. Doporučuji. :)

Personál: MUDr. Kacerovský Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - LayLi 23.02.14 napsala :

S touto porodnicí jsem byla velice spokojená. Měla jsem obavy s příjemností personálu, protože jsem měla rodit mezi svátky.

Nakonec jsem začala rodit 23.12. Už v půl páté ráno jsem začala mít kontrakce myslela jsem, že to jsou poslíčci), ale do porodnice jsem jela kolem druhé. Na příjmu byli velice ochotní a s dobrou náladou. Napíchli mě na monitor a prohlédli vnitřně. Řekli mi, že se to pomalu rozjíždí a že si mě tam asi nechají. Nakonec mi sama praskla plodová voda. Takže mi napíchli antibiotika (měla jsem pozitivního streptokoka) a znova monitor.

Nakonec mi řekli, že mi porod popoženou, protože miminko mělo zrychlenou srdeční činnost, že není na co čekat. Dokonce mi sestřička radila, jak mám prodýchávat kontrakce. Takže mě čekal oxytocin. To už bylo kolem páté hodiny. Bohužel jsem na sále musela být stále monitorována kvůli miminku, jestli se mu daří dobře. Ale pokaždé, když jsem si řekla o propuštění na WC, tak mi bylo vyhověno. Když jsem si řekla o něco na utišení, bylo mi vyhověno. Na všechny moje otázky mi bylo odpovězeno.

Kolem deváté jsem mohla konečně tlačit. Opět mi radili jak a že mám mít zavřené oči. Když maličká konečně vykoukla na svět, tak mi ji odnesli na kontrolu a ujišťovali mě, že je v pořádku a že mi ji přinesou. Jelikož mě museli nastřihnout, tak hned po šití mi malou dali do náruče a zkoušeli i přisátí k prsu. Hned na sále jsem dostala najíst a napít. Na šestinedělí mě převezli, protože se mi šíleně motala hlava.

Na šestinedělí jsem si nemohla stěžovat. Na vše mi bylo odpovězeno i s kojením pomohli. Sice jídlo nic moc, ale dalo se to. Jen jsem si nechala dovézt zásoby pití, byla jsem hodně žíznivá a čaj nic moc. A upřímně jsem docela citlivka a hysterka, ale s personálem jsem neměla problém. Ve všem mi vyšli vstříc. Hlavně nemít línou „hubinu“, ptát se a také poslouchat. Co se mi líbilo na šestinedělí, že když miminka dokrmovali, tak ne lahvičkou, ale přes stříkačku a prst. Pak koupání je ukázáno a i výběr kosmetiky je široký (Weleda, Hipp, Johnson´s).

Jediné, co jsem nepochopila, byl jejich systém tří plen při koupání, přijde mi to jako zbytečnost. A neradi vidí dudlík, prý to ničí rozvoj správného kojení a miminka pak nechtějí sát. Také co se týče častosti kojení, tak sice je doporučeno kojit každé 3 hodiny, ale my jsme byly u prsa každou hodinu a sestřičky nic nenamítaly.

Snad jsem napsala vše. Rodila jsem poprvé a určitě až budu rodit podruhé, můj výběr porodnice bude stejný. Nakonec můj velký dík patří porodní asistence, protože její pozitivní přístup a ochota a pochopení bylo k nezaplacení.

Personál: PA Vašinová, MUDr. Bestvina, sestra Ježková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Maminkám doporučuji nebát se a důvěřovat doktorům. A určitě doporučuji předporodní kurzy a prohlídku porodních salů.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě plenky pro mimčo (dají jen 7 plínek, pak už nic), hlavně pití, vložky do podprsenky, vlastní oblečení pro mimčo (sice mají oblečeni erarní, ale mít miminko jen v pleně a košilce mi přijde nedostačující), chlapa či nějakou dobrou duši (hodně mi to pomohlo, když jsem byla připíchnuta na monitoru a nemohla jsem pomalu nic) a vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - petule.neu 06.01.14 napsala :

Já musím hodnotit porodnici HK jen kladně.

25.12. 2013 mi v sedm večer praskla voda, a tak jsme jeli. Na příjmu se mě ujala porodní asistentka a společně s doktorem vyplnili přijímací papíry a provedli vyšetření. Bohužel jsem neměla žádné kontrakce, a tak partnera poslali domů a mě si tam nechali přes noc. V noci kontrakce sice začaly,ale nebylo to ono. V 8 ráno mi začali porod vyvolávat, ale bohužel to nebylo k ničemu. Malá by ven klasickou cestou neprošla, tak nás ve dvě hodiny vzali na sál. (Po celou dobu vyvolávání mě hodně pomáhal partner a porodní asistentka která byla moc milá a nebála se usmát a podpořit!)

K oddělení JIP také nemám co dodat, ochotný a příjemný personál. A oddělení šestinedělí bylo také v pořádku. Nesetkala jsem se tam s nikým, kdo by byl nepříjemný nebo arogantní. Snad jediné, co bych asi považovala za malou vadu, byly informace od laktačních sester, co sestra to jiný názor a jiná odpověď na stejnou otázku. To pro člověka, který má své první miminko, bylo dost matoucí, tak jsem si to nakonec začala dělat po svém a malé to zatím vyhovuje a prospívá. :-)

Já jsem pořád řešila, jestli rodit v Hradci, nebo Pardubicích, a nakonec svého rozhodnutí nelituji. Na druhou stranu, třeba by to v Pardubicích bylo všechno také v pořádku.

Personál: MUDr.Stráník, MUDr.Kopecký, MUDr.Skálová, d.s. Gregorová, ARO MUDr. Nálevka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se. Na konci toho všeho přece čeká to vytoužené miminko. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Něco na zub, strava není nic moc, ale to v žádné nemocnici. :-) Hroznový cukr, vodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Natule 03.12.13 napsala :

Do porodnice jsem byla převezena z Pardubic pro odtok plodové vody v 28+6 tt s dvojčátky. Přijal mě MUDr. Kacerovsky s tím, že budu muset být hospitalizovaná a pokusí se miminka ve mně udržet co nejdéle. Vysvětlil pro, proti i rizika, byl velmi milý a příjemný.

Vydržela jsem týden, pak mi při UTZ MUDr. Kubečková potvrdila, že musím porodit (sekce). Rozbrečela jsem se. Byla velmi milá, příjemná, hladila mě po ruce a uklidňovala, že bude vše ok. Narodili se mi krásní a zdraví kluci. Sice si tam chvíli pobudou, ale vím, že jsou v nejlepších rukou. Na poporodním se o nás staraly velmi milé a příjemné sestřičky - porodní asistentky - paní Coufalová, Nejlová, Kříženovská. Po 5 dnech jsem byla propuštěna.

Za sebe můžu tuto porodnici jen a jen doporučit. Všechen personál byl milý, ochotný, vstřícný, usměvavý, ochoten vždy cokoli vysvětlit. Čistota perfektní, paní uklízečky nabízely ložní prádlo denně, vytíraly 2× denně. Strava byla OK, nejsem vybíravý typ. Čaj 24 hodin. Návštěvní hodiny od 10.00 do 20.00.

Kdybych rodila zase, neváhám a jedu do HK.

Personál: MUDr. Kubečková, MUDr. Kacerovsky, PA Coufalová, Nejlová,Kříženovská

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, těhotenskou průkazku, vlhčené ubrousky, plenky, vložky, prostě klasika - věci do porodnice, drobné do automatu, pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Flooa 19.11.13 napsala :

PA Hudečková s MUDr. Žákovou mě přijímaly den předem k indukci porodu. Měla jsem velké obavy z porodu a obě mě velmi uklidnily, chovaly se naprosto perfektně, úplně ze mě opadl strach z porodu.

Nakonec se mi porod rozjel sám v noci na odd. gynekologie a těhotných. Manžel přijel k porodu na poslední chvíli, ale i bez doprovodu se ke mně chovali všichni na sále úžasně. Na sále se mě ujala PA Kožíšková, která mě povzbuzovala, chválila, dýchala se mnou a díky ní jsem to zvládla přímo bleskurychle. Rodil mě pan doktor Bestvina - mladý, milý lékař.
Na šestinedělí mi psychicky moc pomohla dětská sestra Havlíčková, se vším mi pomáhala, samou ochotou by se pro mě a dcerku rozkrájela.

Pravým opakem byla dětská lékařka Minxová, arogantnějšího a bezcitnějšího doktora jsem nezažila. Tak mi znepříjemnila pobyt, že kdyby mě nakonec po pomoci a přemlouvání sestřičky Veroniky (příjmení nevím, mladá, krátké vlasy, vzadu rozcuch, moc hodná) nepustila s dcerou domů, odešla bych na revers.

Jídlo se dalo, ale zázrak to nebyl.

Personál: MUDr. Žáková, MUDr. Bestvina, PA Hudečková, PA Kožíšková, dětská sestra Havlíčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vezměte si porodní plán - vše si důkladně přečetli a respektovali.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, ubrousky, bodyčka (jejich košilky jsou nevyhovující), neperlivou vodu, porodnické vložky (dostanete jen 3 balení). 10 ks plenek dostanete, taktéž mastičku na zadeček i líh na pupík. Košile, župany, ručníky, látkové pleny a košilky pro mimi mají v neomezeném množství.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Lucienka1984 17.11.13 napsala :

Po přečtení těchto diskuzí jsem měla pocit, že sem se asi zbláznila jít rodit do Hradce. Já tuto porodnici ale doporučuji.

Moje zkušenost je taková, že malá musela být už vyvolána - všichni od přijetí den předem super - hodní, milí, ochotní, věděla jsem od nich, co mě čeká. Druhý den na porodním sále, mě zavedli tabletku, bolesti na sebe nenechaly dlouho čekat. Do příjezdu manžela u mě byla ochotná a milá učenka porodní asistentky a porodní asistentka byla také super. Po prasknutí vody se mě rozjely takové bolesti, že sem si i hlasitě ulevila - nikdo mi nevynadal, nikdo mě neokřikl, nic! Malá byla vytažena kleštěmi, protože to jinak nešlo a všichni včetně lékařů byli ochotni.

Při nástupu na šestinedělí super - o miminka je postaráno a nám vše řádně vysvětleno. Pokud není něco jasné, tak nikomu nevadí, když se zeptáte ještě jednou. Miminkovské sestřičky jsou také moc milé a vše vysvětlí, klidně několikrát.

Jídlo - tak asi jaka v každé nemocnici - neurazí, nenadchne. Je pravda, že jídlo není úplně vhodné pro maminky, co kojí, ale ani jedna z nás tu nekojí litry mléka, jako doma, tudíž bych řekla, že se to dá zvládnout a pečivo den staré vám mohou doručit z domova…

Prádlo užívám erár - přeci jenom očistky jsou očistky a košili jsem první den vyměnila 3×. Na miminko věci (oblečení) je tady erár - ale nikomu nevadí, když budete používat svoje. Kosmetika na miminko dostupné je zde Weleda, Hipp, Johnson - můžete si vybrat.

Já sem tu neměla za dobu svého pobytu s nikým problém. Spíš naopak jsem se na porodním sále i přes to všechno nasmála. A když sem se omlouvala po všem, že jsem křičela, bylo mi řečeno, že se není za co omlouvat, že porod prostě bolí. Všichni mně i manželovi přišli podat ruku s gratulací s narození malé. Hned jsem si připadala jako královna. ;-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vezměte dobrou náladičku - ono potom bude líp… Myslím si, že jde také o přístup rodičky. Nemůžete očekávat, že porod nebolí - bolí to jako blázen a všude narazíte na člověka, který zrovna nemá svůj den. Ale i tomu protivovi ukážete úsměv, i když máte zrovna kontrakci, tak vám to nic neudělá a u něj stoupnete.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky si vezměte vlastní, dostanete tady jenom 5 ks na celý pobyt. Vložky si vezměte také vlastní, tady dostanete jenom 3 balení po 7 ks a vzhledem k očistkám jich určitě budete potřebovat víc.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Hradec Králové - karla81 09.10.13 napsala :

Rodila jsem v této porodnici podruhé a nestačila jsem zírat. Před 4 lety jsem se setkala s personálem, který byl snad za maminku ochoten i prodýchávat kontrakce, fakt, víc než úžasný přístup. Od usměvavé sestřičky na příjmu až přes šestinedělí i po dětské sestry. Proto jsem se rozhodla opět druhého potomka přivést na svět v této porodnici.

Byla jsem v šoku a měla jsem pocit, že jsem buď v úplně jiné porodnici než před 4 lety. Nepopsatelná změna. Když pominu tu spoustu lejster, co jsem musela podepisovat, tak mě naprosto zarazil přístup a chování personálu.

Podle mě naprosto neprofesionální přístup „sestry“ Bauerové. Každá žena má občas své důvody, proč se rozhodne pro interrupci, ať už z finančních nebo zdravotních důvodů. Docela ostře se do mě pustila, že je spousta žen, co by chtěly miminko a vyčítala mi, že jsem byla na přerušení. To, že jsem byla na přerušení, protože u miminka zjistili vadu, to jí patrně ušlo.

Když už jsem si myslela, že „očistec“ mám za sebou, tak přišla paní Hudečková, která se ke mě chovala, jako by byla snad víc než doktor. Nejdřív mi řekla, že jsem hysterka, že to snad tolik nebolí a že na monitoru nejsou žádné kontrakce a že ona také měla bolesti v zádech, když rodila.

Naštěstí vše zachránil pan doktor, kterého mi seslalo snad samotné nebe. Doktor Škapiněc mě vyšetřil, usmál se (byl první, kdo se ke mě choval přívětivě) a hned na ty dvě „umělkyně“: „Rychle na sál, volejte dětského lékaře, pustíme paní vodu a budeme rodit.“ A prý hysterka.

Na šestinedělí jsem naštěstí byla krátce, ale některým sestrám by trochu úsměvu neuškodilo. Měla jsem pocit, že některé jsou otrávené už jen tím, že po nich maminky něco chtějí.

Plánujeme dalšího potomka, ale po těchto zkušenostech do Hradce ani omylem, pokud bych se měla ještě někdy setkat se sestrami typu paní Hudečkové a slečny Bauerové. Víc než hromada make-upu by jí neuškodilo na tváři trochu vlídnosti a profesionality. A paní Hudečkové, aby si uvědomila, že i s bolestmi zádech matka není hysterka, ale prostě rodí. Já rozhodně Hradec nedoporučuji! Sešla jsem se na pokoji s paní, kterou tyto dvě také rodily a shodly jsme se stejně. Jedna se pořád hihňala a měla tendenci flirtovat s doktorem, druhá něco podobného, familiární chování, ale o rodičky nezájem! Vždyť tam máte otce, tak ať se o vás stará.

Personál: PA Bauerová, Hudečková, MUDr. Škapinec

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obrnit se trpělivostí a nečekat na to, že vždy budou na prvním místě jejich problémy. Plán porodu si nedělejte, stejně podle toho nejedou, jen se vám na příjmu vysmějí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, toaletní potřeby, pleny na mimčo.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Hradec Králové - danica26 02.09.13 napsala :

Moje zkušenost je tak na půl výborná na půl špatná.

Rodil mě doktor Dvořák a musím říct, že super. I porodní asistentky a všechny sestry, co kolem mě běhaly. To je ta výborná stránka, ale převoz na šestinedělí bych už zažít nechtěla.

Byla jsem prvorodička a navíc si stěžovala a jak je asi známo, ty sestry moc nemusí, aspoň můj dojem. Sestry gynekologické nepříjemné (až na jednu, té bych křivdila). Bohužel jsem si stěžovala, že mě to bolí (i břicho) - a to jsem neměla, sestry ze mě udělaly hysterku, citlivku, jedna mi řekla, že jsem hodně přecitlivělá. No a jedna jediná dobrá mi dala na bolest čípek. Každý den jsem to tam probrečela a byla psychicky vyřízená, ještě že malá byla nejhodnější na světě.

Když mě za tři dny propouštěly, opět jsem si stěžovala doktorce, ale nic se nedělo. Tak jsem si řekla že jsem asi opravdu citlivka. Manžel si mě teda odvezl domů a i když mi nebylo nejlíp, byla jsem šťastná, že budu doma. Jenže hned druhý den doma jsem dostala zimnici a následně 40 horečky. Jeli jsme k mé gynekoložce a ta mi řekla, že mám zánět dělohy. Takže místo toho, abych si užívala první dny s malou, tak jsem ležela několik dní s horečkami a o malou se starala tchyně s manželem. Ještě že jsem neztratila mléko. Kdyby mi udělali jen blbý ultrazvuk, když jsem si stěžovala, bylo by vše jinak.

Dětské sestry některé super a některé hrůza. Pořád musíte čárkovat do statistiky a jakmile nemáte, je oheň na střeše. S kojením moc nepomáhaly.

Takže když to sečtu: porod super, gynekologické sestry hrůza, dětské sestry půlka super, půlka hrůza. Rodit tady klidně, ale převoz na šestinedělí jen kdyby šel jinde, což bohužel nejde.

Personál: MUDr. Dvořák

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji si o vše říkat a ptát se. Ať Vám ukážou všechny typy kojení, když jsem odcházela, tak mi vynadali, že jsem si o ně neřekla, aby mi je ukázali. Tak maminy, říkat si o vše. Odvahu a špetku drzosti!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny, dětskou kosmetiku, jídlo - obědy fakt nejsou pro kojící matky! Jednorázové kalhotky, ale nejlepší jsou ty s nohavičkami z lékárny, ostatní stojí za prd.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Hradec Králové - Anonymní 21.08.13 napsala :

Zkušenost je taková, že jedna paní doktorka nás místo řádného vyšetření radši posílala s tatínkem na psychiatrii jen proto, že měl obavy. Po termínu jsme začali krvácet a díky panu doktorovi Štěpánovi jsme obě dvě živé a zdravé. Musely jsme podstoupit císařský řez kvůli placentě. Personál na pár výjimek moc příjemný.

Rozhodně další porod ale v téhle nemocnici neplánuji. Sama za sebe bych ji ani nedoporučila, ale každý má na ni jiný názor.

Personál: MUDr. Štěpán

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, kosmetiku pro mimčo a pro sebe dostatek jídla - obědy jsou velice „vynikající“.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Basi 26.07.13 napsala :

Hradeckou porodnici doporučuji, skvělý přístup jak při příjmu, tak i na šestinedělí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - 1lucishka 11.02.13 napsala :

Rodila jsem v porodnici v Hradci Králové na konci ledna 2013. Moje zkušenost je velmi dobrá! Šlo o můj první porod, takže jakákoliv změna v mém stavu pro mě byla nová.

Nakonec jsme do porodnice jeli s manželem třikrát. Dvakrát nás po vyšetření odeslali domů, k porodu to ještě nebylo. Vždycky ale byli ochotní, milí a domů mě poslali až po důkladném vyšetření.

Na třetí pokus už si nás tam nechali. Bylo to v neděli ráno, hodinu po mém přijetí se střídaly směny, nikdo ale nedal najevo, že už je unavený nebo že už má jít domů. Personál byl velmi profesionální a zároveň vstřícný a příjemný.

Když už došlo na samotný porod, i tam vydržela pozitivní nálada doktora i sester. Ke konci mi museli dát kyslík, protože malá měla omotanou šňůru kolem krku a docházel jí kyslík. Mě ale nikdo nijak nestresoval, zachovali klidnou hlavu a jednali rychle a profesionálně. Při následném šití po porodu si se mnou doktor a sestra povídali, měli fajn náladu. Celkově jsem velmi vděčná za jejich přístup. Byli opravdu skvělí a příjemní.

Stejnou pozitivní zkušenost mám i s personálem na oddělení, kde jsem ty tři dny ležela. Od sanitářky přes sestry a porodní asistentky až po doktory - všichni si zaslouží velké poděkování! A pokud někdo hodnotí nemocnice dle stravy (mezi ně nepatřím) - ruku na srdce, o tom to přece není. ;-) Shrnuto podtrženo, hradeckou porodnici vřele doporučuji!

Personál: MUDr. Leško

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte si říct o jakoukoliv pomůcku. Já například po nástřihu hráze nebyla schopná sedět, tak jsem si půjčila kruh a hned bylo líp. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Něco dobrého na mlsání. ;-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Sandra752 31.10.12 napsala :

Rodila jsem tu 26.10.2012 a nemohu nic vytknout kromě obědu. :-D Personál na porodnickém oddělení super! Rodil mě pan Doktor Bestvina, je to opravdu špičkový doktor! Porod bezproblémový, a to nás rodilo ten den 12! PA Bydžovská a Rychterová jsou velice milé, snaží se, aby vám ulevily, ve všem vyjdou vstříc! Největší Děkuju patří Bc.Romaně Javůrkově na oddělení šestinedělí. Příjemná sestra, ve všem vyhoví, pomohla s kojením, které nám moc nešlo, vše dělá s úsměvem a trpělivosti! Velká pochvala i dětské doktorce Buriánkově, má cit a vše vám zodpoví!

Personál: Dr.Bestvina, PA Rychterová, PA Bydžovská, Bc.Romana Javůrková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jednorázové pleny, síťované kalhotky, zajednat si dovoz pořádného oběda :-D

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady…v tom spěchu to opravdu nemyslí. :-D

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - leticko 24.08.12 napsala :

Rodila jsem minulý měsíc a byla jsem moc spokojená.

Porodní asistentky byly moc příjemné a profesionální. Na oddělení péče o novorozence sestřičky milé a vstřícné. Nemůžu si stěžovat, jen ta strava by se pro maminky mohla trochu zlepšit. Přeci jen čerstvé koblížky,rohlíky a květáková polévka není pro kojící maminky to pravé.

Též doporučuji vzít pro miminko bodyčka neb ty jejich košilky jsou nevyhovující.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - DianaAndílek 24.06.12 napsala :

Rodila jsem v hradci v říjnu 2011 svého druhého syna. Přístup personálu nebyl tak osobní jako před 4 lety v Pardubicích, ale zato daleko více profesionálnější a porod díky tomu byl mnohem méně náročný.

Co se týká péče o novorozence jsem nadmíru spokojená, s péčí o šestinedělku už zase tak ne a s laktační sestrou už vůbec ne.

Jídlo bylo výborné. Jak tu některé píší o kojící dietě, ta přeci neexistuje, tak proč už v porodnici na to to miminko nepřipravit??? JSEM SPOKOJENÁ.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aspoň 2 bodyčka pro miminko, jinak vám tam v té jejich zavinovací košilce zmrzne!!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Anonymní 22.06.12 napsala :

Rozhodně nesouhlasím s MaminkaD, spíše mi připadá že si potřebuje vylít vztek na někom jiném.

Rodila jsem před necelým půl rokem, paní Havlíčková je nezapomenutelná osoba v kladném slova smyslu, vynikající profesionální přístup a ochota, to jsem dloooooooooouho nezažila a jsem ráda, že jsem na ni natrefila. Moc mi pomohla s kojením, i když už jsem byla na pokraji všech sil. Moc si ji vážím a až budu rodit podruhé, doufám, že se znovu setkáme :-).

Rozhodně porodnici v HK maximálně doporučuji, i kdybych se měla přestěhovat na druhou stranu republiky, rodit v HK chci a budu, ať se děje co se děje … a paní Havlíčková, DÍKY VÁM !!!

Personál: Havlíčková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Anonymní 22.06.12 napsala :

Ráda bych tady reagovala na " MAMINKAD" která si zde stěžuje na S.Havlíčkovou. Upřímně vám řeknu, že takhle špinit jméno někoho tak skvělého a znalce v oboru je od vás hnus!!!!! Sestřička Havlíčková, co vím i od ostatních maminek, dost pomohohla právě co se týká kojení. Vřele ji všem doporučuji, s lepším přístupem jsem se nemohla setkat. Díky ní kojím již 6. měsíc a to to vypadalo, že nebudu vůbec. Holt bolest se musí překonat i veškeré útrapy spojené s kojením.

Proto se mi nelíbí aby tady maminkaD poškozovala jméno setstřičky Havlíčkové. Ženy nezapoměňte že i my po porodu nejsme asi úplně vstřícné a příjemné(hormonky pracují)a ten personál to tudíž též nemá lehké.

PROTO HK PORODNICI D O P O R U Č U J I!!!!!
P.S.Setři Havlíčková, ještě jednou děkuji ;-)

Personál: Havlíčková, Podholová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavne klid, pohodu a žadné nervičky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorazové kalhotky a možná i nějakou tu dětskou plínečku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - sedmikrassa 17.06.12 napsala :

Dobrý den já porodila v porodnici v Hradci Králové minulou sobotu 9.6. a nemohu si na personál od uklízecího presonálu po sestry po doktory nijak stěžovat, byla jsem s jejich péčí maximálně spokojená, profesionální přístup a věčný úsměv na tváři mi pomohl jako prvorodičce vše zvládnout!!!!

Personál: Škapinec,Bydžovská,Křepinská,Podholová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

hlavně klid a jednorázové kalhotky, pokud nechcete používat erární oblečení pro sebe i mimi tak vzít s sebou,ale není potřeba, pouze jednorázové plýnky

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Hradec Králové - MaminkaD 18.04.12 napsala :

Zdravim vsechny maminky! Ja mam, bohuzel, velice spatne zkusenosti z porodnice v HK! Diky pi.Podholove (nebudu psat MUDr., protoze si to nezaslouzi!) jsem malem prisla o dite. Nechala mi pres 30hodin tect plodovku a jeste ze me delala hysterku, kdyz jsem po 30hod. bolesti nechtela po treti vyvolavacky! Je velice arogantní, zla a necitelna! Po rezu me slo samozrejme spatne kojeni a radoby ,,odbornice'' pres vyzivu- sestra S.Havlickova mi odmitla dat prikrm, i kdyz vedela, ze je mam predepsane! Hlavne mi neustale opakovala, ze ona ma 8deti a kojila i s odklapejici se bradavkou! Mile jsou na vas mozna v pripade, ze jen mlcite a se vsim souhlasite! Detske doktorky byly neprijemne! Uz NIKDY bych v HK nerodila! Rikala mi to spousta znamych, ale byla jsem hloupa a neverila jim! Krajská vyhlasena nemocnice a katastrofalni pristup personalu?! Je to OSTUDA OSTUDA OSTUDA!

Personál: Podholová, s.Havlíčková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - kacatko5 29.03.12 napsala :

V této porodnici jsem byla velmi spokojená. Všichni se k nám chovali velmi příjemně, profesionálně. Od příjmu až po propuštění jsem se setkala jen se samými milými lidmi, takže jsem měla opravdu dobrý pocit a na porod a pobyt v porodnici mám díky nim krásné vzpomínky.
Sestřičky se plně věnovaly jak miminku, tak mě, na všechny moje dotazy mi odpověděly, se vším poradily, všechno naučily. Jsem jim vděčná zejména za jejich přístup ke kojení, malý byl líný, u kojení spal, ale díky jejich přístupu a trpělivosti jsme překonali krizi a už 3 měsíce úspěšně kojíme a synek krásně přibývá :-)
K hradecké porodnici nemám žádné výtky, příště bych tady opět ráda rodila, všem ji na 100% doporučuji ;-)

Personál: dr. Štěpán, as. Veverková, as. Neumannová, dět. sestra Müllerová, dět. sestra Lenfeldová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro sebe: kojicí podprsenku, vložky do podprsenky, minimálně 1 balík neperlivé vody, kojicí čaj
Pro miminko: plenky, vlhčené ubrousky, bodyčka (místo nepraktických košilek)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Bibinky 28.03.12 napsala :

S porodnicí v Hradci Králové jsem 100% spokojená. Personál se ke mě choval výborně a vše ohledně miminka mi řádně vysvětlili. Můžu doporučit :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - iwuskka 28.03.12 napsala :

Ahojky muj porod byl velice zvláštní nevim jak ostatní co tady píšou rodily bez kozy ale já jo.. proto Hradec kvuli tomu nemusim.. jinak co se týče personálu nadevše v pořdáku nemohla sem si stěžovat… rodila sem 11.10.2011 muj porod si moc nepamatuji jen utržky tak že čas neupřesnm jediný co vim tak se moje holčička Eliška narodila 11:52h kleštěma.. bohužel sem už neměla sílu a nebejt p.doktora Kestřánka tak sem malinkou udusila… mooc děkuji.. vrátim se k tomu porodu bez kozy myslim si že to mohlo bejt jakých koliv komplikací kdybych si nemusela nohy držet sama a mohla je mít zapřený na kozách.. přitahovat nohy a roztahovat od sebe v bolestech a u toho tlačit mi příde nadlidskej výkon… ale sme ráda že to mám za sebou… i přes tento porod mužu porodnici doporučit.. Paráda jak na porodním sála tak na odd. šestinedělí…

Personál: Dr. Kestřánek, Dr. Dvořák, Por.as. Hudečková, Dět.ses. Pumrová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Plínky, ubrousky, a hodně síly

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré papíry co k tomu potřebujete..

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Anonymní 17.03.12 napsala :

Rodila jsem podruhé,mám co srovnávat.Změny,velké,ve většině k lepšímu.Před 6 lety jsem nechápala stravu pro kojící matky,nevhodná,nadýmavá,ale teď jsem byla mile překvapena. Jídlo chutné,vhodné i pro kojící,když pominu 1× křenovou bagetu k večeři. Dostatek tekutin po celý den,když došel čaj,přes den dolívaly paní z kuchyňky nebo byly v jídelně džbány a mohly jsme si dolít.
Personál? Většinou mohu chválit.Také záleží na tom,koho potkáte.Asistentky na sále příjemné,jen bylo znát věkový rozdíl,s tím asi i odpovídající přístup a zkušenosti ke mě.Zatímco paní Ohlídalová měla ke mě takový hodně citlivý a „maminkovský“ přístup a snažila se mě podpořit a povzbudit i při porodu u tlačení, naprosto neprofesní chování se mně nelíbilo u slečny Bauerový.Asi má zájem pouze o své líčení a vizáž a ve škole jí nenaučili,jak se chovat k ženě,která má bolesti.Připadá mi neprofesionální,když se žena slušně zeptá,jestli by nemohla dostat něco na bolest a sestra odsekne,že přístroj nic nepíše a bolesti nemám,protože to by viděla na přístroji.Zvláštní,pak se tam objevila paní Dr.Žáková,která byť je asi hodně mladinká,je moc šikovná,vyšetřila mě a sama od sebe mi nabídla něco na bolest.Přístroje nepotřebovala.
Byla jsem moc ráda,že slečna Bauerová u mého porodu pak nebyla!! Na šestinedělí bych moc ocenila pomoc a radu as.Noskové a citlivý přístup Dr.Kestřánka.

Personál: as.Bauerová,as.Ohlídalová,as.Nosková,Dr.Žáková,Dr.Kestřánek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

YAL,nechte si napsat recept u doktora

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nezapomeňte průkazku a doklady,sbalte si to raději dopředu,až nastanou kotrakce,nevíte,jak se jmenujete,natož kde jste dali oddací list :-))

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Anet737 14.03.12 napsala :

Zkušenost s Hradeckou porodnicí je víceméně kladná.
Vše proběhlo tak jak mělo, jídlo pravda nebylo presne pro kojici matky, ale chápu, ze pro nas nebudou vyvarovat zvlast. S porovnáním s ostatními zkusenostmi kamaradek co rodily jinde po republice, jsem se mela luxusne. Nannynky jsme mely kazda ve svem vozitku (nekde jsou vozitka pouze pro presun na chodbu a deti jsou bez nannynek), zachod se sprchou na pokoji, navstevy kdykoliv potrebujete, mily personal.

Personál: Škapinec, Hudečková, Červená, Petrová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Samozrejme poslouchat co vam rikaji, maji tolik zkusenosti a vedi o cem mluvi, ale NIKDY nezapomenout na svuj instinkt!!! A kor na Instinkt matky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

dobre nazouvatelne prezuvky, nabijecku na mobil, vlhcene ubrousky, plíny pro prcka, bepanten, kojici caj (vzdy mi sestricka na pozadani donesla horkou vodu do konvice na muj caj)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - melerovka 11.03.12 napsala :

Rodila jsem v teto porodnici planovanym cisarskym rezem v teto porodnici zhruda pred rokem a pul.Byla jsem naprosto natsena peci.Uplne nejvic me nadchly porodni asistentky,ktere me na planovany porod pripravovoly na oddeleni tehotnych,kde jsem lezela 1 den pred cisarem.Hlavne pani Stoklaskova,ktera me primo pripravovala na cisarsky rez.Mela jsem strach z klystyru,ale zaprve jsem dostala Yal,ktery sestrickam zbyl od nejake soucitne maminky predemno,bohuzel me nikdo neupozornil,ze si ho mam poridit,bohuzel je jen na predpis a to jsem netzsila.Tak bych moc chtela te mamince podekovat.Musim rict,ze jsem se nasmala i u podavami takove veci.Na oddeleni tehotnych se mi libilo asi nejvic z cela porodnice.Jinak vsichni naprosto skvely,nemam jedinou vytky.Anesteziolozka se mnou vse probrala,co a jak pry tom rezu bude po sobe nasledovat.Jestli chci celkovou narkozu nebo spinalni anestezii.Na oddeleni sestinefeli taky super.Ta strava,co tu pisou,ze je horsi,taky nemuzu zase tak moc lritizovat,pravda jako doma u maminky to neni,ale mame nejakou trochu upravenou dietu.Tteba hrachova kase ,to se nemuze sta.No,zaveren supr.Kojit me naucili super.V zaloze jsem mela cislo na pani Bubenikovou,kdyby byl problem doma.Tuhe porodnice muzu na 100% doporucit,fakt super

Personál: MUDr Zimmerova,por. as.Stoklaskova.detske sestricky i ostatni porodni asistentky

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebat se ,je to tady super a profesionalni pristup.Vedi si rady i s komplikovanymi pripady

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Neperlivou vodu a nejake lehce se obouvajici boty

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Anonymní 08.03.12 napsala :

Personál na příjmu a při porodu bez chyby - všichni příjemní, ochotní, empatičtí, mohli se přetrhnout, aby pomohli...... Díky všem, kteří měli odpolední a noční službu 11.2.2012 ..... Nechci nikoho upřednostňovat, ale i tak vyzdvihuju přístup a nesmírnou psychickou i fyzickou pomoc porodní asistentky Kociánové..... Moc děkuju!!!! Celý pobyt v porodnici se odehrával prakticky ve stejném duchu...... Setkala jsem se jen s ochotou a úsměvy.....A to musím upozornit, že povahově jsem typ člověka, který hledá chyby, kde může…Tady byla asi jediná…to jídlo fakt není pro kojící matky vhodné…Ale to lze snadno vyřešit :o) Klobouk dolů před veškerým personálem, se kterým jsem se při mém pobytu v porodnici setkala…Neměnila bych!!!!

Personál: MUDr. Bestvina, Žáková, porodní asistentka Kociánová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemějte z ničeho obavy..... Pracují tam jen profesionálové a skvělí lidé, kteří skutečně pomohou!!!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Neperlivá voda, bepanthen

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - barbara21 05.02.12 napsala :

Porodnice- od příjemné sestry na přípravě po personál ostatní skvělé!!! odbornost, empatie, zájem o pacienta!

Odd pro kojence- všechno vás naučí, na všechno odpoví, reagují na zavolání okamžitě! péče o dítě na jedna! empatie k matkám nic moc (ale to není podstatné důležité je že vás vše naučí od kojení po koupání)

Gynekolog. odd- HRŮZA!tým 5 sester a jen jedna byla naprosto dokonalá. Ostatní jedné co vám řeknou je,, to je normální" absolutní nezájem o Vás. Takže pokud Vás něco trápí jediný kdo Vám řekne něco konstruktivního jsou Dr. A Dr. panečku ti byly.. když Vás potkají pořád se ptají jak Vám je, na všechny neduhy Vám něco dají nebo doporučí.

Jídlo- musela jsem mít svoje. Naprosto nevhodné pro kojící ale pro ženy po CS neskutečně nestravitelné a těžké.

Ostatní personál- sanitářky supr.

Zvláštní ocenění patří Jipu (sestřička mi říkala že o něm nikdo nepíše :-)

Interiér- moderní, čistý, útulný, vybavený. (nikde jsem se ničeho neštítila)

Chybělo mi takové to splynutí péče o matku a dítě (dítě na prvním místě) stane se že jste hodně slabí a unavení a hodina spánku by byla pro Vás vysvobození, bohužel miminko nejde na chvilku sestrám šoupnout (i když spinká). Jde hlavně o ten první den po porodu (hlavně CS)

JInak Velká spokojenost!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravte se na nevyspání pořád na pokoj někdo chodí z personálu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Maminky mají všeho dost, Neomezené množství košil,vložek,ložního prádla,osušek.(vše je ve skříni na chodbě)
co ale není. Vody(na rozjetí laktace aspon 3na den a 1 na noc) Kojící čaj. Mast na bradavky. Podprsenky kojící. Vložky do podprdy.
Pro miminko:

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Nottebianca 27.01.12 napsala :

Moje zkušenost s hradeckou porodnicí je vesměs kladná, přestože pár výhrad mám.

Rodila jsem vyvolávaně v dubnu 2011. Na příjmu byly moc příjemné sestry, ale paní doktorka už méně. Na moje otázky (jsem prvorodička, takže jich bylo hodně) odsekávala nebo se ironicky ušklíbala, no neměla jsem dobrý pocit. V půlce porodu se ale měnila směna a přišel doktor Řezáč, mladý lékař s vysokým egem, ale zlatýma rukama. Přes vnucování mediků u porodu ve chvíli, kdy už jsem bolestí sotva vrtěla hlavou, byl opravdu odborník na pravém místě - po porodu mi nastaly komplikace, ale vše vyřešil tak skvěle, že by později ani moje gynekoložka bez zprávy nic nepoznala, jak sama řekla.
Nakonec nejhůř u samého porodu hodnotím absenci jakéhokoli „připoutání“ maminky k miminku - po porodu mi ho okamžitě odnesli, ačkoli bylo úplně v pořádku a ani já nemusela pod anestezii, dokonce nám ani neřekli, jestli je to kluk nebo holka (že to víme z ultrazvuku nemohli vědět). Manžel šel sice s miminkem a všechno mi natočil, ale tu první hodinu, co na mě malá čekala ve vedlejší místnosti, už mi nikdo nevrátí.

Sestry na novorozeneckém byly taky moc fajn, hlavně ty mladší - měly trpělivost ve dne v noci. Vadil mi jen zkostnatělý režim pro miminka: když blinká, nekojit alespoň 3 hodiny (nevadí, že polovinu času z toho řve hlady), koupat každý den (chápu, že se to tam maminky mají naučit, ale pro nejmenší to není zdravé), a asi nejvíc že nevím, co se dělo s mojí holčičkou a čím ji krmili mezi desátou večer, kdy my ji po porodu odvezli, do pěti ráno, kdy ji přivezli na první kojení.

Kdybych ale měla nemocnici ohodnotit jako ve škole, dostala by 2. Klady totiž mají výrazně navrch, a to, že jsme se Sofinkou obě v pořádku je nakonec přece nejdůležitější. Další dítě budu rodit opět tam, jen si některé věci zkusím domluvit předem.

Personál: Mudr. Řezáč

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozmyslete si dobře nejdůležitější věci, na kterých u porodu trváte. My měli sice porodní plán se spoustou menších či větších přání, který si sestra ráno přečetla, ale odpoledne se změnila směna a nikdo už nevěděl nic (a věřte, že když už se rodí, není na

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pohodlný župan a hlavně přezůvky. Zní to asi banálně, ale to mi v porodnici chybělo nejvíc.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Anna2607 26.01.12 napsala :

Rozhodně doporučuji, příjemný personál, skvělé jídlo i vše ostatní

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - evista 06.01.12 napsala :

Ahoj Hradeckou porodnici doporučuji byla jsem na 1000% spokojená měla jsem rizikové těhotenství jsem po operaci srdce tak jsem do hk chodila do rizikové poradny všichni byli velice milý teda mudr Podholová ne ale musíte si na ní zvyknou jináč je fajn, měla jsem porod vyvolávaný a od rána byli všichni milý i manžel semnou byl hned od začátku furt se chodili ptát jaké mám bolesti a tak i oddělení šestinedělní bylo super všechno dostanete a sestřičky pro miminka byli úplně úžasný pomáhali a hlavně mě podporovali malej měl žloutenku a byl celý den na světle u nich a mohla jsem se tam na něho chodit koukat. U druhého dítě budu určitě rodit v HK je to super porodnice

Personál: Mudr. Podholová,Mudr.Dvořák

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Plínky a vlhčené ubrousky

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě osobní věci ale jináč všechno dostanete

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Martooni 27.10.11 napsala :

S porodnicí ve FN HK jsem byla strašně spokojená! Naprosto předčila veškerá moje očekávání!

V 1 hod. v noci mi praskla voda a jelikož malá byla KP nožkama, tak jsem měla indukovaný císařský řez. Na přijmu byla velmi sympatická a milá paní Dr., bohužel jméno si nepamatuji, byla to taková rychlost. Císařský řez byl veden MUDr. Podholovou, manžel říkal, že byla perfektní, že všichni na sále byli velice milí.
Malou zabalili a hned dali na prso, aby se přisála. Vše máme nafocené, manžel byl u porodu a nic neplatil.

Obzvláště chci pochválit sestřičky na novorozeneckém oddělením!! Úžasné, empatické, velmi příjemné, milé, cokoli člověk potřeboval, hned měl, věděl, nebála jsem se na cokoli zeptat, perfektně poradily a pomohly se rozkojit. I přesto, že jsem byla po SC, tak už 3. den jsem měla mlíčko. Opravdu jsem s jejich péči byla naprosto spokojená a nadšená!

I sestřičky, které se staraly o nás, byly velmi milé. Dokonce mi i vařily kojenecký čaj :).

Jídlo bylo taky dobré a to jsem velmi mlsná, vše jsem snědla.

V porodnici FN HK jsem nechtěla rodit, bála jsem se, každý strašil, jak je to tam strašné, jak jsou sestřičky nepříjemné, ale já byla nadšená a opravdu tuto porodnici mohu doporučit!

Děkuji celému personálu!!

Personál: MUDr. Podholová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Maminky, nebojte se! Všichni tam jsou úžasní, milí, empatičtí a ochotní!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vody, kojící čaj, ponožtičky, jednorázové plenky a ubrousky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - renč 04.10.11 napsala :

Rodila jsem v HK všechny 3 děti a každý porod byl jiný, vždy záleží hodně na personálu. Nejlepší porod byl ten druhý, byl tam mladý dr. jméno už nevím a ten byl pro opravdu přirozené porody, takže mi ponechali plodovou vodu a ten porod byl nejmíň bolestivý, po porodu bych mohla rovnou sama odejít ze sálu. Chtěla jsem totéž i teď u třetího, ale prý spěchají, aby byl volný sál. To mě trochu zklamalo, nechápu, proč něco uspěchávat! Tak mě napojili na monitor a píchli vodu a už nebyl čas na přemýšlení. Jinak jsem byla spokojená.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid a nezapomenout správně dýchat

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plínky papírové, vložky do podprsenky, ubrousky na zadeček miminka a možná ty chladící polštářky pro období hodně bolestivě nalitých prsů

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Flooa 31.08.11 napsala :

Do porodnice jsem dorazila asi před 13:00 na monitor, ten se Mudr. Křepinské nezdál, otevřená jsem byla na 4 prsty, tak mě hned přijala. Převlíkla jsem se od košile, manžela poslaly do auta pro tašku, mě odvedly na sál, tam jsme sepsaly papíry. Poté mně p.a. Bauerová dala na přípravně YAL a v 15:00 mě odvedla zpět na sál, kde mi Mudr. Pecková píchla vodu a zavedla tabletu, což moc příjemné nebylo, nastaly kontrakce po pěti minutách, asi v 16:00 píchly oxytocin a kontrakce přišly po třech minutách, ale dalo se to. To nejhorší přišlo asi za hodinku. Pak se střídala směna, to už mi bylo jedno. Samotný porod pak nebyl jednoduchý, protože miminko bylo velké, ale nakonec s pomocí všech, malá vykoukla na svět ve 20:28. Všechen personál úžasný. Hlavně p.a. Bauerová, pořád mě podporovala. Pan doktor Řezáč mě pěkně zašil a za 3 hodinky mě vezli na odd. šestinedělí, kde opět velká spokojenost. Z dětských sester hlavně p. Müllerová. Jediná výtka by byla ke stravě, nevyhovuje kojícím maminkám. Ale jinak jedině Hradec!!!

Personál: Řezáč, Bauerová, Křížová, Müllerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ubrousky na zadeček, Bepanthen

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Flooa 31.08.11 napsala :

Do porodnice jsem dorazila asi před 13:00 na monitor, ten se Mudr. Křepinské nezdál, otevřená jsem byla na 4 prsty, tak mě hned přijala. Převlíkla jsem se od košile, manžela poslaly do auta pro tašku, mě odvedly na sál, tam jsme sepsaly papíry. Poté mně p.a. Bauerová dala na přípravně YAL a v 15:00 mě odvedla zpět na sál, kde mi Mudr. Pecková píchla vodu a zavedla tabletu, což moc příjemné nebylo, nastaly kontrakce po pěti minutách, asi v 16:00 píchly oxytocin a kontrakce přišly po třech minutách, ale dalo se to. To nejhorší přišlo asi za hodinku. Pak se střídala směna, to už mi bylo jedno. Samotný porod pak nebyl jednoduchý, protože miminko bylo velké, ale nakonec s pomocí všech, malá vykoukla na svět ve 20:28. Všechen personál úžasný. Hlavně p.a. Bauerová, pořád mě podporovala. Pan doktor Řezáč mě pěkně zašil a za 3 hodinky mě vezli na odd. šestinedělí, kde opět velká spokojenost. Z dětských sester hlavně p. Müllerová. Jediná výtka by byla ke stravě, nevyhovuje kojícím maminkám. Ale jinak jedině Hradec!!!

Personál: Řezáč, Bauerová, Křížová, Müllerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ubrousky na zadeček, Bepanthen

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Flooa 31.08.11 napsala :

Do porodnice jsem dorazila asi před 13:00 na monitor, ten se Mudr. Křepinské nezdál, otevřená jsem byla na 4 prsty, tak mě hned přijala. Převlíkla jsem se od košile, manžela poslaly do auta pro tašku, mě odvedly na sál, tam jsme sepsaly papíry. Poté mně p.a. Bauerová dala na přípravně YAL a v 15:00 mě odvedla zpět na sál, kde mi Mudr. Pecková píchla vodu a zavedla tabletu, což moc příjemné nebylo, nastaly kontrakce po pěti minutách, asi v 16:00 píchly oxytocin a kontrakce přišly po třech minutách, ale dalo se to. To nejhorší přišlo asi za hodinku. Pak se střídala směna, to už mi bylo jedno. Samotný porod pak nebyl jednoduchý, protože miminko bylo velké, ale nakonec s pomocí všech, malá vykoukla na svět ve 20:28. Všechen personál úžasný. Hlavně p.a. Bauerová, pořád mě podporovala. Pan doktor Řezáč mě pěkně zašil a za 3 hodinky mě vezli na odd. šestinedělí, kde opět velká spokojenost. Z dětských sester hlavně p. Müllerová. Jediná výtka by byla ke stravě, nevyhovuje kojícím maminkám. Ale jinak jedině Hradec!!!

Personál: Řezáč, Bauerová, Křížová, Müllerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ubrousky na zadeček, Bepanthen

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Němčulka 11.07.11 napsala :

Ahojky Do porodnice v Hradci Králové sme dorazily 22.5 2010 v 7 hod. ráno. Přijímala mě sestřička byla milá přívětivá, položila mě otázky typu jména miminek , bydliště atd.Potom přišel doktor Boudyš položila sem se na lehátko a pan doktor mě vyšetřil, řekl že jsem na 4 cm otevřená a že budu rodit že mě příjmou. Pan doktor byl velmi sympatický a bylo vidět co dělá proto sem s ehnedka ze začátku tak nějak přestala obávat. Sestra mě poslala na wc at se převléknu a dala mě jall potom následovala sprška. Potom mě sestra odvedla na porodní sál napojila mě na monitor a píchla mě urychlovačku. POtom přišel můj přítel Ondra celý v zeleným :-) To bylo asi 8 hod. sestra mě přinesla konev s čajem a řekla at hodně piju a že kdyby něco at zavoláme jinak že se na mě bude chodit dívat jak už jsem otevřená :-) Řeknu vám bylo to nekonečný bolesti začaly po té urychlovačce furt snad. Sestřička chodila se na mě dívat až to přišlo a já po 8 hod. porodila svého chlapečka Kryštůfka.Doktor a por. asistentky byly úžasný strašně mě pomáhaly a přístup perfektní :-) Za to jim moc děkuju :-)) Na pokoji šestinedělí to bylo taky fajn moc :-) cítila sem se dobře spolu semnou byly na pokoji ještě 2 maminky. Dětské sestřičky tam pořád byly a pomáhaly jak s kojením tak jak se starat o miminko, koupání strojení přebalování. Tak taky sestry které se staraly o nás byly super :-) Sem Moc spokojená že sem rodila právě v Hradci Králové :-)

Personál: Dr. Boudyš , Por.Asistentka Kratěnová,Křížová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Žádnej stres :-) i když ten asi stejně bude no :-) ale odpadne neboj te se :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plénky na miminko dají vám jich jenom 5 ks :-) Vložky ani nemusíte ty tam budete mít už od nich kupu :-)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Hradec Králové - wera 01.06.11 napsala :

Ahojda, já rodila 2.4. hned na začátek jsem „vyfasovala“ doktorku Žákovou, mladá, sympatická, ovšem hned na příjmu poznáte že je arogantní a přístup k maminám opravdu není jak by měl být. Rodila jsem poprvé, naštěstí celkem rychle, ale obracení očí v sloup, okřikování a celkové ta arogance Vám nepřidá :o( naštěstí porodní sestřičky a hlavně žákyńku která semnou byla skoro pořád nemůžu vynachválit! Jinak ostatní personál, v mým případě, se vystřídaly dvě směny, první stála za… druhá mi strašně moc pomohla. Hlavně z novorozeneckého pí. Mullerová, malá enchtěla pít neustále plakala a právě ona mi hrozně moc pomohla s kojením. Maminy hlavně si nenechte nic líbit, když potřebujete pomoct, obrňte se trpělivostí a nenechte se odbít! Jinak strava pro kojící mamky nic moc, hlavně s sebou mějte dostatek tekutin ;o)

Personál: Žáková, Müllerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vodu, jednorázové plínky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Anonymní 26.05.11 napsala :

Chci se s vámi podělit o mé dojmy z porodnice v Hradci. Musela jsem rodit císařským řezem, protože měřím jen 150cm a podle ultrazvuku na mě bylo mimi moc velké. Co se týče operace a následné péče o mě, nemůžu si ani v nejmenším stěžovat. Na JIP jsem byla 6 hodin, skvělá péče a po převezení na pokoj o mě bylo taky dobře postaráno. Průšvih byl ale v péči dětských sester. Po císaři se mi nespustilo mlíčko, malý Honzík byl lenoch a nejhorší bylo, že mi ho sestry pří přikrmování stříkačkou ještě víc zlenivěly. Nedávaly mu to pomalinku, ale napraly to do něj a on se pak při kojení absolutně vzpouzel, protože byl zlenivělý a neteklo mu to tak rychle, jako ze stříkačky. Vrchní dětská ze mě udělala histerku, která může za to, že nekojí. Až předposlední den viděla, že chyba je v Honzíkovi a ne ve mě, ale to, že za to mohou sestry neuznala. Co sestra, to jiný názor a jiná péče. Proč si ode mne malý nebere mlíčko se mnou nikdo neřešil, nikdo mi na pokoj nepřišel pomoct s kojením… no, opravdu profesionální přístup k prvorodičce. Péči dětských sester si představuji opravdu jinak. Takže doporučuji připravit se na přístup sester, nenechat si nic líbit, nenechat si vnucovat jejich názory, ale řídit se intuicí a srdíčkem. Jen maminka vycítí, co její mimi potřebuje. Mě například jedna sestra řekla, že používáním odsávačky se nerozkojím, že to je ve mě a v miminku… na její rady jsem nedala, nechala jsem se vést svými pocity a díky odsávačce se mi spustilo konečně mlíčko. No, víc to rozebírat nebudu, třeba budete mít z této porodnice lepší zážitky než já.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

obrňte se trpělivostí a nenechte si od sestřiček nic líbit

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

laktační čaj, případně odsávačku (kdyby se vám mlíčko nespustilo, tak jako mě), kojící polštář (moc mi pomohl),
osušky (k dispozici jsou jen malé bílé ručníčky), plínky pro miminko (dostanete jich asi 10)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Petrajan 01.03.11 napsala :

Jsem od Kutné Hory.Voda mi praskla ve 29tt,volali do Prahy,tam mě nechtěli vůbec vzít.V Hradci mě přijali,celou dobu na mě byli hodní,ochotní a snažili se mě uklidnit.Rodila jsem 72hodin,nakonec museli udělat císaře.30.11.2009.Byla jsem naprosto spokojená,postarali se jak o mě,tak špičkově o mého syna,který vážil 1400g a měřil 40cm a museli ho oživovat.Zachránili ho,7týdnů se o něj sestřičky na jip a odd.nedonošených staraly a dnes je moje zlatíčko naprosto zdravej a šikovnej kluk.Děkuju jim za jejich péči a přístup.Kdyby to šlo,v Hradci bych rodila znovu.Tuto porodnici všem doporučuju!Chápu,že někdo má špatné zkušenosti s chováním některých lékařů,ale to je všude,ve všech nemocnicích.O nás se starali dobře.Tak to je moje zkušenost.

Personál: MuDr.Samková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

přezůvky,nabíječku na mobil

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - pavlunka 17.02.11 napsala :

Dobrý den já jsem rodila v HK 3.2.2011.Tato porodnice je opravdu výborná doporučuji jí každé nastávající mamince.Personál je opravdu profesionální a paní doktorka Pecková je strašně hodná a příjemná.Rodila jsem tu i v roce 2001 a taky si nemůžu stěžovat.Je to tam moc pěkné i když nás bylo opravdu moc maminek a tak jsem musela s ostatními maminkami ležet dole mezi nastávajícími maminkami,ale nic nám nechybělo.Takže doporučuji s pozdravem maminka Pavlína.

Personál: dr.Pecková,as.Černá,as.Bydžovská,s.Semeráková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vemta si papírové pleny pro miminko,vlhčené ubrousky.Neberte si noční košile,vložky,ručníky,župan vše vám tam dají zbytečně budete mít velkou tašku.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

pití

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Anonymní 25.01.11 napsala :

Rodila jsem v Hradci Králové v lednu 2009.Už doma mi odtekla plodová voda a do porodnice jsme dojeli něco po půl noci.V autě bolesti po 2 minutách,po vyšetření nález na 6 cm otevřená,stihla jsem se jen osprchovat.Klystýr v té rychlosti se už nekonal.Jen jsem požádala o čaj,pití jsem si nevzala.Tu noc byl frmol,takže jsem ráda,že manžel byl semnou,jinak bych tam byla sama.Nemůžu říct křivé slovo na personál,byl super,ale je fakt,že jsem si tam moc dlouho nepobyla.Porodila jsem hned ve 2:40.Jen se malá narodila na 37tt s malou porodní hmotností :2040g a 44cm.Takže ji hned odnesli,pak než ji vezli na dětskou kliniku mi ji ukázali.V tom vidím nevýhodu,že je dětská klinika mimo budovu porodnice.Takže odpoledne jsem se ustrojila a abych malou viděla,musela jsem dojít tam i s doprovodem(manžel).Všem bych přála porod tak rychlí jako jsem měla já.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Já potřebovala jenom pití

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

přezůvky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Kamik4411 07.12.10 napsala :

Pro Pavlag 02.09.10: Nejmenoval se doktor náhodou MUDr. Hodík? Výborná zkušenost … je to hulvááát.

Jinak na genetické oddělení prim. Jüttnerovou, MUDr. Shánělovou, dále prof. Eliáše, na porodnické oddělení, nefrologii, urologii a dětské si nemohu stěžovat, mohu jenom chválit. Samozřejmě záleží na koho narazíte a jakou ten dotyčný má náladu.

Má špatná zkušenost je s MUDr. Hodíkem (dělá odběry krve z pupečníkové žíly a myslím na gynekologii). Možná ten člověk má vzkušenosti, ve svém oboru je dobrý, ale jeho chování je příšerné. Jeho špatné vtipy a při odběrech jeho nemístné poznámky, dále co si dá k obědu atd. jsou vůči maminkám, které mají již s miminkem nějaký problém a bojí se, je nemístné, nemorální a trapné. Je to …pííííp…
Omlouvám se, možná má někdo jiný názor, ale zažila jsem ho dvakrát a víc ho nechci vidět, slyšet …

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Slzička 04.11.10 napsala :

Dobrý den. Já jsem v hradecké porodnici rodila letos v dubnu. Na 16.4.2010 vzpomínám jen v dobrém. A to nejenom díky rychlému a krásnému porodu, ale taky díky všem, které jsem tam potkala. Do porodnice jsme dorazili v 19:30, sestřičky a pan doktor na příjmu byli velice milí, asi tak půl hodiny se mnou sepisovali papíry. To bylo jediné, na co nerada vzpomínám, člověk se přece jenom svíjí v bolestech a nejradši by se soustředil jen sám na sebe. Ale na druhou stranu, alespoň ten čas utekl. Ve 20 hodin mě sestřička odvedla na porodní sál, protože vše bylo připravené na porod. Opět musím upozornit na to, že všichni na porodním sále byli taky moc hodní, což mě, jako prvorodičce, strašně moc pomohlo, přece jenom jsem nevěděla, co mě čeká. Na porodním sále jsem byla přesně 1 hodinu a 8 minut. Kačenka se narodila ve 21:08.
Sestřičky na oddělení šestinedělí byly moc hodné. S Kačenkou jsme měly problém s krmením, neměla jsem mlíčko, navíc malá začala hodně ubírat na váze, ale nakonec jsme to společně zvládly. Sestřičky byly hodně trpělivé, učili nás krmit i v noci :-). Cokoliv jsem potřebovala, sestřičky byly hned k dispozici.
Opravdu si nemůžu na nic stěžovat…

Tímto bych chtěla poděkovat všem, kteří měli 16.4.2010 večer službu! „Mockrát vám všem děkuju a díky vám na svůj první porod moc ráda vzpomínám!!!“

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

V porodnici jsem měla vše k dispozici. Ale určitě si s sebou nezapomeňte vzít pantofle a pro mrňouska plínky /v porodnici vám do začátku dají 5 ks/

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Lucka.Nes 23.10.10 napsala :

Rodila jsem v roce 2008,nemůžu říct na nikoho křivé slovo,sestry na sále,na JIP a šestinedělí super.Nakonec jsme rodili císařem v celkové narkoze,pan doktor mi vytáhl trn z paty,jinak bych asi rodila ještě dneska,bylo to dlouhý a porod se ani po oxytocinu nerozjel.Vše dobře dopadlo a pokud budu mít další mimi,rodit chci zase v HK.

Personál: dr.Kokrda

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

S SEBOU MANŽELA NEBO NĚKOHO BLÍZKÉHO A PRO MIMI PLÍNKY.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - javobo 12.10.10 napsala :

Moje zkušenost je perfektní. V této porodnici jsem rodila v září 2010 a mohu ji všem jen a jen doporučit. Paní doktorka byla skvělá,milá, příjemná a to samé všichni ostatní.

Personál: Dr. Pecková, as. Kratěnová, Tichá, Štěpánková, s. Kalinová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vlhčené ubrousky, dupačky

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vody

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Liva 08.09.10 napsala :

Já rodila v HK podruhé letos v únoru. Těhotenství bylo rizikové, protože jsem čekala dvojčátka. Stejně tak byl rizikový i porod, který byl nakonec proveden akutním SC pro kolizní pozici dvojčat. Přístup za sebe ohodnocuji jako velmi profesionální. Lékaři se mnou vždy konzultovali postup, ale také proto, že jsem nebyla líná se zeptat, co se bude dít.
Přijeli jsme brzy nad ránem a lékaři se o mne ihned se sestrami začali starat. Manžela nechali čekat nejprve v čekárně (to jsem byla na příjmu) a pak na chodbě (při provádění SC). Při přípravě na sále mi byla zima, ale to je normální, protože tam se nesmí přetápět. Po zákroku mne převezli na JIP, kde jsem tedy trpěla ukrutnými bolestmi, protože mi nezabrali léky proti bolesti. Ale to se prostě někomu může stát. Nic jiného mi dát nemohli, aby nedošlo k předávkování. Na šestinedělí personál super. Dětská doktorka výborná i sestry. Holčičky mi nosily na kojení, protože byly v inkubátoru na ohřátí. Tu větší mi dali druhý den a tu menší až čtvrtý. Komické mi přišlo, když mne sestra přišla ukázat, jak se kojí dvojčata zaráz a já tak zrovna kojila.
Neměla jsem tam žádné známé ani jsme nemuseli nikoho podplácet, přesto jsem se od lékařů dozvěděla nejen informace o svém zdravotním stavu nebo o stavu svých dětí ale například i to, jakým způsobem funguje anestéze nebo jak probíhá porod císařským řezem. Chce to jen trochu empatie a pochopení. Lékařský personál je tu samozřejmě pro nás, ale to neznamená, že se k nim budeme chovat jako ke služebným.
A nedá mi to nereagovat na jednu pisatelku, která zde celkem nehezky odsoudila paní doktorku Podholovou. Já byla vděčná, že o mne v těhotenství pečovala právě ona. Je to totiž ženská, která za svou praxi zachránila neuvěřitelné množství již odepsaných těhotenství. A bohužel není Bohem, aby zachránila všechna.

Personál: MUDr. Podholová a kol.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

ptejte se, ptejte se, ptejte se, ale nezapomeňte, že lékař je partner ne sluha

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plenky a kosmetiku pro děti

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Hodaka 05.09.10 napsala :

V HK jsem rodila v březnu tohoto roku,porod proběhl vcelku dobře.Akorát jsem měla opět(po třetí) přirostlou placentu v děloze.Když se syn narodil tak mi ho polozily na břicho a během chvilky odnesly pryč,trvalo to asi minutu,poté dr prohlásila že placenta nejde ven a žačla mě ji trhat,to taky nešlo,tak přišla nějaká por.asistentka a začla mi masírovat břicho.....uáááá taková bolest,když jsem řekla že to nechci ať mě uspí tak prý ne a že to bude za chvilku…ta chvilka trvala 20 minut.Ani jsem si při té bolesti nevšimla,že por.asistentka nemá rukavice,a břicho mi celé posekala nehty až do krve(to jsem zjistila až když jsem šla do sprchy)
Rodila jsem sama,možná kdyby tam se mnou někdo byl.....nevím?
Na oddělení šestinedělí jsou měkteré sestry v poho některé už méně,výhodu jsem měla,že jsem je k ničemu nepotřebovala,tak to nemůžu až zas tak posoudit.Další věc která mě mrzela-syn měl malou porodní váhu,ale byl v termínu tak špatně udržoval teplotu,vůbec nikdo mi nepřišel říct že si ho i druhý den nechají v inkubátoru,když jsem se šla zeptat co se děje a kdy ho budu moct mít u sebe,tak mi sestra řekla za chvilku se u vás staví dr.a všechno vám řekne.Za hodinku přišla sestra a mezi dveřma mi řekla"ještě si syna necháme"a odešla.To se mi nelínilo tak jsem tam došla a pěkně jim řekla,že toto se mi nelíbí a že chci mluvit s dr.Za půl hoď ky mi syna přivezla sestra.a už jsme byly spolu.
Za sebe můžu říct,že když bych se znova rozhodovala zda jít či nejít rodit do HK,tak půjdu zas…i když nejsem ta jediná maminka,i když tam nemají moc času se nám věnovat protože to je jak na běžícím pásu.Ale z medicínského hlediska si myslím že je to pracoviště na dobré úrovni.A koneckonců i dr jsou jen lidi.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Někoho kdo bude s vámi u porodu,a dohlídne
Vodu,něco sladkého,vlhčené ubrousky a plenky pro mimčo…a kdo má rád jídlo,tak si zajistit stálý přísun,ty porce jsou opravdu malé

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Hradec Králové - Pavlag 02.09.10 napsala :

Dobrý den,
nemůžu se vyjádřit k porodnici v Hradci Králové, protože zde rozhodně rodit nebudu. A to jsem Fakultní nemocnici velmi chválila. Jsem těhotná 6. měsíc a mám bohužel problémy, které musím řešit na gynekologicko- porodnickém oddělení. Nejdříve odběr plodové vody, kde jsem si přišla jako prase na páse.Dají vám podepsat všechny možný papíry,že můžete potratit , krvácet, odteče vám plodová voda… chápu. Jste celá vystrašená, co všechno se může stát.
Jdete na plodovku a tam se doktor baví se sestrou o dovolené a jak si koupil koženou bundu.
Najednou koukáte a máte v břiše obrovskou jehlu.
Nevíte ,žádné podrobnosti. Proč by vám někdo něco vysvětlovat, když čeká dalších 10 žen v čekárně.
Je mimi v pořádku ? Nemůže mu to ublížit ?
Nikdo se s vámi moc nebaví..
Fajn , řekla jsem si , byla to náhoda. Dám jim ještě šanci.
Dneska jsem byla na ultrazvuku ve Fakultní nemocnici, protože na mozečku mého mimi jsou 2 cysty.
Byla jsem z toho vyklepaná, člověk tomu nerozumí.
Nemohla jsem v noci spát. Objednaná jsem byla na 10 hod.
Dorazila jsem do nemocnice vlakem a autobusem 9,30 a čekala. Lidí v čekárně moc nebylo, tak dobrý.
V 10,15 vylezla sestra, že se mnou potřebujem mluvit. Udělalo se mi zle.Byla jsem na zhroucení.
Ona mi povídá. My vás pošleme domů, máme toho dneska moc. Objednáme vás na 17/9 . Nejdříve 3 týdny čekám na výsledky plodové vody , pak týden na ultrazvuk. Žádná radost z těhotenství.Modlíte se ,aby bylo vše v pořádku a ona vám řekne. Objednáme vás za 14 dní.
Myslela jsem ,že se rozbrečím. Tak to v žádném případě, byla jsem řádně objednaná, táhnu se vlakem a autobusem , tak mi to vyšetření udělejte.
Nafoukla usta a poslala mě do čekárny.V čekárně jsem se rozbrečela. Už toho bylo moc. Čekala jsem 3 hodiny. To je fuk. Byla jsem u doktora 5 min. , kde jsem se dozvěděla, že cysty nemám řešit, že mám řešit cukrovku.
Rodit v Hradci Králové rozhodně NEBUDU, protože s tímto přístupem,NE. Nemám žádné známé a nikoho neuplácím,tak mám smůlu.
Chtěla bych vidět doktora, jestli by nechal tímto způsobem vyšetřit svoji dceru na plodovou vodu a nechal by ji doma tři týdny vycukat, aby přemýšlela , zda má zdravé dítě.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Hradec Králové - liškamyška 27.08.10 napsala :

Do porodnice v HK jsem byla přijata s komplikovaným těhotenstvím dvojčat.Bylo bohužel velmi pravděpodobné, že nastanou komplikace, tak jsem byla připravena na vše. Nakonec došlo na nejhorší.Zato ale nikdo nemohl.Nejprve jsem ležela na rizikovém odd., kde to bylo velmi příjemné: sestřičky byly strašně milé, prostředí pěkné,strava dobrá. Pak však došlo k předčasnému porodu. Byla jsem Mudr. Podholovou připravena na to, že pokud bude por. váha miminka pod určitou hranici, tak se ani nebudou snažit o záchranu. Prý to nemá cenu!!!! A vzhledem k tomu, že již jedno dítě mám, tak mě to asi jako mělo stačit.
Jedno z dvojčátek již bylo mrtvé, a tak se čekalo na to, kolik
bude vážit druhé.U porodu byla sama paní prim.Podholová a další asistent, nějaký medik, který se na mě učil.Miminko jsem porodila a hned mi jej odnesli zvážit, a to do vedlejší místnosti-nechápu proč.Pak mi jen přišli sdělit, že má miminko pod váhu, tak bohužel…Nechali mě tam ležet na stole a všichni odešli k miminku.Nevím, co tam s ním dělali.Já byla po dlouhém a vyčerpávajícím porodu úplně na dně, neschopna slova.Čekala jsem, až někdo přijde a miminko mi alespoň ukáže a nechají mě, se s ním rozloučit. Nic takového se nestalo!!Pak přišel ten skoro doktor a začal mě čistit po porodu, dělohu od placenty, neb se mě potrhala.Bez uspání (normálně se to dělá v celk.anestezii) mě skalpelem čistili dělohu. Nikdo si neumí představit tu strašnou bolest jak na srdci, se ztrátou mého miminka a dále bolest v pobřišku, kde se na mě učil nějaký mladík.Ještě mě říkali, ať to vydržím, že narkozu dávají jen hysterkám!!Tak jsem držela.Pak mě dali ještě na chodbu před sál, tam jsem dobu čekala na odvoz zpět na pokoj. Všechen personál byl u mé holčičky, nevím co tam s ní dělali,ale nikdo se ani neobtěžoval zeptat se mě, jestli ji chci ještě vidět.Já však nebyla schopna slova, byla jsem tam sama, bez manžela.Když jsem se dožadovala o několik hodin později, zda-li mohu ještě dcerku spatřit,již to nešlo..Toto jednání jim nikdy neodpustím! Jsou to již 3 roky, mě ale stále bolí srdce.Pokud budete mít maminky porod v pohodě, snad odrodíte v pořádku. Ale jakmile máte rizikové těhot., doporučuji všem radši Prahu.Věřte mi, já tam za 3 měsíce zažila dost, bylo nás více, co jsme z porodu v HK v šoku.Jinak personál na odděleních je super, a to i na JIP, já si nemohu stěžovat. Ale doktoři jsou jako supi, bez citu.NEDOPORUČUJI NIKOMU!

Personál: Mudr. Podholová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nic vám nedají, vše, úplně vše s sebou

Nahlásit
neutrální
Porodnice Hradec Králové - nussy 01.06.10 napsala :

V hradecké porodnici jsme rodila poprvé a potřetí, poprvé jsme byla vyjukaná dvacítka a rozhodně musím říci, že jsem nebyla spokojená s vedením porodu, kdy mě připoutali na lůžko celých 12 hodin jsem jen ležela a mohla vstát jen na záchod, porod byl bez komplikací jen postupoval pomalu, na oddělení šestinedělí jsem ležela společně s dalšími sedmi maminkami a jejich miminky,vůbec jsme se nevyspaly, dětské sestry byly nevrlé a protivné a já odcházela s tím, že už se sem nikdy nevrátím.Vrátila jsem se do hradecké porodnice po patnácti letech jen kvůli tomu, že jsem chtěla být v městě v kterém bydlím. Zůčastnila jsem se předporodních kurzů, těhotenského cvičení, nácviku masáží s partnerem při porodu a připravena a zkušena jsem šla zase do hradecké porodnice znovu rodit.Byla jsem velmi spokojena jak na příjmu tak s přístupem porodní asistentky paní Dagmar,příjmení si bohužel nepamatuji, tak i s velmi milým a lidským přístupem paní doktorky Zimerové.Nenechala jsem nic náhodě a od začátku jsem hlásila, že chci epidurál, dali mi ho až když jsem měla kontrakce po dvouch minutách a otevřená jsem byla na čtyři prsty, ale díky němu jsem zažila poslední dvě hodiny porodu v klidu a porod sám jsem si krásně užila a vychutnala. Stálo to za to! Na oddělení šestinedělí musím pochválit jak přístup sestřiček, které všechno vysvětlily a měli velkou péči, tak především chválím přístup dětských zdravotních sestřiček, které maminky uklidňovaly a pomáhaly se vším a byly velmy klidné a vyrovnané.Co mě na hradecké porodnici zklamalo? Že opět jako před patnácti lety jsem byla připoutaná celý porod na lůžku a nemohla se volně pohybovat natož pak aplikovat nacvičené masáže s partnerem. Učili nás jak je dobré se v první době porodní pohybovat, ale tady v Hradci to nejde. Jestli chcete alternativní způsob porodu tak si vyberte jinou porodnici,ale jestli chcete profesionální přístup a zdravotní péči na nejvyšší úrovni tak roďte v Hradci.Moje osobní zkušenost s paní Dr. Podholovou je velmi špatný je to ras bez lidského přístupu, ale to je můj názor.

Personál: dr.Zimerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vezměte si plenky pro miminko a případně calcium nebo bepanthen na bolavé bradavky, v zimě ještě doporučuji ponožky pro mimčo

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

pití!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Hradec Králové - kralicinka 05.05.10 napsala :

CO SE TÉTO PORODNICE TÝKÁ TAK BYCH ŘEKLA.PERSONÁL NIC EXTRA.PŘI PORODU PŘILIŠ NEVYJDOU VSTŘÍC.I KDYŽ VŠUDE PÍŠÍ JAK NABÍZÍ EPIDURÁL TAK JÁ PŘESTOŽE JSEM ŠLA NA VYVOLÁNÍ A OD ZAČÁTKU JSEM HO ŽÁDALA -RODILA JSEM HODNĚ HODNĚ DLOUHO TAK MI NEBYL PODÁN.S ČÍM JSEM BYLA SPOKOJENÁ BYLO-DOBRÉ JÍDLO.DOSTATEK POMUCEK.PO PORODU KTERÝ SKONČIL CÍSAŘEM JSEMLEŽELA NA JIP KDE BYL PERSONÁL MOC HODNÝ.KAMARÁDCE BYCH DOPORUČILA TUTO PORODNICI V PŘÍPADĚ ŽE BY TO MĚLA BLÍZKO TAK JAKO JÁ.ZVLÁDNOUT SE TO TAM DÁ.ALE URČITĚ SE NAJDE PORODNICE S LEPŠÍM PŘÍSTUPEM.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - MaminaJanina 27.04.10 napsala :

Rodila jsem zde dvakrát a mohu nejen srovnávat,ale i doporučit.Poprvé mi porod vyvolávali,podruhé se miminko dralo na svět dřív,odtekla mi voda a děťátko se narodilo s porodní váhou 1800g.
Přístup personálu při příjmu naprosto profesní a ohleduplný,paní doktorka Podholová a Zimmerová,profesionálky a milé ženy na místě,povzbudily.Sestřičky neuvěřitelně milé,ohleduplné,nemám,co bych vytkla,i o manžela se mi postaraly,když to nějak nezvládl a kácel se k zemi.Po porodu super oddělení šestinedělí,asistentky pomohly, poradily,častěji lépe a srozumitelněji než dětské sestry i s kojením.Co bych naprosto odsoudila je neprofesní chování některých dětských sester,jako je např.paní Baďurová nebo Mulerová.Přiložit dítě k prsu a mámo starej se,to jsem měla slzy v očích.ALe všechno jsme zvládli.
Druhý porod byl jiný,nebyl normální,rodila jsem řezem a prošla navíc i JIP a oddělení,kde jsou maminy bez dětí.A dámy,pozor,JIP není odvozena od slova intenzívní péče,ale intenzivně se modli,ať si tě někdo všimne.Byly jsme tam jen tři,ale paní Laxarová měla pocit,že otravuji,když jsem chtěla jen trochu svlažit rty.Až paní doktorka,jméno bohužel nevím,jen že mluvila slovensky,až ta mi podala sklenici,abych se napila.
Na oddělení jsem nevycházela s údivu,jak se může měnit pohled a povaha sestry.A přála bych paní Micherové,aby si jednou vyzkoušela,co to je mít rozřezané břicho a mít bolesti a čekat,až milostivě si udělá čas a nebudu muset opakovaně zvonit,že bych ráda něco na bolest a že jsem moc nespala,jestli by mi pan doktor nemohl napsat něco i na spaní.Slyšet něco,že jsem cíťa,že jsme v nemocnici a ne v hotelu,to rozpláče snad každou ženu.Bylo to krajně neetické a milé maminky,pokud budete mít problémy a tato sestra sloužit,počítejte s tím,že často se nedočkáte ani rady,natož pomoci.Moji pochmurnou náladu pozvedl pan doktor Kestřánek,který tak hezky povzbudil každou svým kočky,tak papapa.mějte se krásně.Byl milý i v noci,za mnou přišel,když jsem měla teploty a byl moc milý.
A když svoje pobyty shrnu,tak každý má svůj den a každý má právo na své nálady,ale co rozhodně odsuzuji,když se matka po operaci musí doprošovat o jakoukoliv péči,nejen o dolití čaje na oddělení,i ten pytlík s močí mi musela vyprázdnit paní,co se mnou ležela na pokoji,protože sestřička na mě neměla hold celé odpoledne čas,viděla jsem jí jen večer,když mi dala nějaký čípek,vyčinila,jaktože jsme si nezměřila teplotu(neměla jsem ani teploměr)a jen suše pronesla,pak si ho zaveďte.Ale na co čípek mám,to mi neřekla.
Jen doufám,že až budu rodit potřetí,termín mám v září,že tato sestřička bude mít třeba zrovna týden volna nebo své miminko donosím a nebudu muset zase žadonit o cokoliv,co jiné sestry mi poskytly ochotně a s úsměvem a když náhodou nestíhaly,tak jsem slyšela to omlouvám se,měla jsem práci vedle,nemohla jsem hned přijít.

Personál: Dr.Podholová,Dr.Zimerová,Dr.Kestřánek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji vzít si v létě ventilátor,na pokojích je na šestinedělí nedýchatelno,dostatek tekutin,ikdyž čaje je dostatek na oddělení.Vložky ani košile nepotřebujete,když není nával je jich dostatek,stejně jako ručníků,kosmetiku na miminko vámn dají,ale pok

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně všechny doklady a těhotenskou průkazku,požádat lékaře,ať vám napíše receptík na YAL,úžasná to věc před porodem,je lepší než klasický krystýr.Také papírové kapesníčky,holky,věřte nebo nevěřte,hormony a nevyspalá mamina v kombinaci s protivnou a neoc

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Anonymní 16.04.10 napsala :

no teda jako já musím říct že užasný měla jsem sice císař ale personál i lékaši báječný kdyby každý můj porod byl tak super tak chci rodit každý rok:-) tet čekám druhé a vůbec nechci jinam ale bohužel musím do náchoda. ale slyšela jsem že zrovna v můj termín malujou tak si mnu ruce a pojedu do Hk a fakt těším se že pan doktor halada bude zase báječný a srandovní jak u mého prvního porodu fakt hodnotím na jedničku se třema hvězdičkama

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nebojte se protože v HK jsou nejlepší lékaři který mi zachránily život mému vymodlenému a vytouženému miminku a tet je zdravý chlapeček

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

svýho chlapa pokud je, protože sním jde příprava před zákrokem o dost lehčeji

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - kacka.o. 14.04.10 napsala :

AHOJ MAMINKY.Rodila jsem v HRADECKY PORODNICI UZ DVAKRAT A ROZHODNE BYCH NEMENILA.NEMUZU SI NA NIC STEZOVAT CO SE TYCE DOKTORU A SESTRICEK.ZALEZI TEDY NA KAZDY Z VAS JAKOU PORODNICI SI VYBERE,ALE JA BYCH VAM ZROVNA HRADECKOU PORODNICI DOPORUCILA.TAKZE POKUD SE PRO NI ROZHODNETE PREJI HODNE STESTI PRI NAROZENI MIMINKA A VAM PRIJEMNY POBYT

Nahlásit
neutrální
Porodnice Hradec Králové - VERCATOMIK 24.03.10 napsala :

Koukám, že to tam špatný asi nebude, pokud teda nejste rodička se zdravotními problémi. Mě osobně se tam nelíbil přístup sester před porodem (rodila jsem císařem). Převezli mě tam z hematologie. přes dvě hodiny mě chystali na porod. Měla jsem veliké bolesti a sestra se mě tak hloupě ptala: „A co Vás bolí?“ Další mi vynadala, že jsem špatně vyholená a začala mě tam dřít na sucho žiletkou. Když jsem cukala, tak se ozvala: „Vždyť Vám nic nedělám.“ Měla jsem málo trombocitů, tak se mnou dva pytlíky poslali z hematologie. Sestřičky je nechali jen tak ležet na parapetě. Takže další problém. Musí se s nima neustále přehupovat, aby se dali použít. Lékař byl příjemnej, co mě přijímal. Ale ty sestry … Už bych tam rodit nikdy nechtěla, ale bohužel asi budu muset i podruhé.
Druhý den mě okamžitě převáželi z Jipky na hematologii. Doktorky jsem se ptala, aby mi řekla něco o odstříkávání. Jen se mrkla na prso, zmáčkla a řekla, že to asi půjde. A že prej s mojí diagnosou a léky se diví, že chci odstříkávat. Na hematologii jsem se s tím pak týden ručně mordovala. prostě nezájem.
Ale mohu zase maximálně pochválit oddělení pro předčasně narozené děti. Tam jsou maximálně hodní a to všichni.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby tam s nima byl manžel, sestřičky pak určitě nejsou tak nepříjemné.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Founik 17.03.10 napsala :

Rodila jsem v HK v květnu 2009 a nemám jedinou výhradu. Personál naprosto profesionální a milý, ve všem vyjdou maximálně vstříc, poradí, pomůžou pokud je potřeba.
Porodní sály jsou na výběr 3 typy (s vanou, sprchou, žebřinami atd), což je podle mě nadstandard.
Na šestinedělí je dostatečný přísun tekutin (čaj, mléko), k dispozici jsou vložky, noční košile, ručníky a pro mimčo první plenky a na výběr kosmetika.
Jídlo je OK (já měla po SC speciální dietu, ale dalo se to).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plenky pro mimčo

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Anonymní 16.03.10 napsala :

Rodila jsem v této porodnici v dubnu 2009,se vším jsem byla naprosto spokojená,až na jednu dětskou sestru,ale ostatní byly v pohodě.Nejlepší dětská sestra Daniela(příjmení si bohužel neapamatuju:-()Jinak personál naprosto vynikající.Mudr.Podholová je skvělá lékařka.

Personál: Mudr.Bestvina Tomáš

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pleny a vlhčené ubrousky

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

těhotenskou průkazku

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Mili-lili 25.02.10 napsala :

já jsem rodila teď v řijnu.Na přijmu i u porodu bylo vše skvělé.Všichni byli přijemní.Jediné co mě zarazilo,že semnou příte nemohl být na pokojíčku,kde jsem byla než jsme šli na sál.
Na šestinedělí bylo také vše v pořádku.Vložky,ručníky,…jsme měly stále k dispozici.Až na jednu vyjimku byly i dětské sestry ochotné pomoci.
Až budu příště rodit určitě si opět zvolím Hradec.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

hodně pití

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Liva 03.01.10 napsala :

Já jsem rodila v roce 2004 a hodlám zde porodit i letos. Byla jsem velmi spokojená. Personál byl milý, vstřícný a pozorný. Než cokoli udělali, vše mi vysvětlili a když jsem něčemu nerozumněla, tak i zopakovali. Samotný porod byl celkem rychlý a profesionální. Každou chvíli mne kontrolovali a ptali se, zda něco nepotřebuji. Mne tedy nikdo do ničeho nenutil.
Na oddělení šestinedělí jsem byla také spokojená. Sestry pomáhaly, jak mohly. Doktoři vysvětlili vše. Když jsem měla otázky, všichni ochotně zodpověděli. Velmi mi tam pomohli s kojením. Syn byl slabý a tak jsme měli dost potíže. Dá se říct, že jsem kojila jen díky pomoci personálu.
Jídlo tedy nic moc, to byla asi nejhorší věc na celém pobytu zde. Ale s pitím a vůbec zázemím to bylo na jedničku.
Teď sem chodím na rizikovku do poradny, neboť čekáme dvojčátka a zatím tedy musím říct, že jsem spokojená i tam. Všechno jede podle mé staré zkušenosti. Všechno mi vždycky pořádně vysvětlí. Péče je prvotřídní.

Personál: MUDr. Kestřánek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

uvědomit si, že i lékaři jsou lidé

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

hroznový cukr na doplnění energie při porodu

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Hradec Králové - tchynaJaruna 03.01.10 napsala :

spokojenost velká moc ne.....

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nenechat se do ničeho ukecat,ozvat se…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - Lada. 02.01.10 napsala :

Ahojky,
v Hradci jsem rodila v září 2007. Byla jsem maximálně spokojená jak s průběhem porodu a personálem u něj, tak i na šestinedělí. Vážně žádný škraloup krom jedné nesympatické dětské sestry, ale s každým si člověk sednout nemůže :) a nebyla to žádná trága :)

Tehdy jsme měli k dispozici naprosto vše, neomezený počet ručníků, košil, vložek, oblečků pro mimi, látkových plen, mast na zadeček, desinfekce na pupík.
Jediné, co mi chybělo byly ty vlhčené ubrousky a plen pro dítě jsem taky spotřebovala víc, než byl příděl.

Ještě potvrzuji slova holek, že když se jim něco nezdá, upoutají člověka k monitoru, což není úplně prima, ale mě to potkalo až poslední hodinu před porodem, což se dalo přežít.

Chtěla jsem se zeptat, jestli je tu někdo, kdo rodil teď poslední měsíc dva v Hradci, jestli se změnilo vybavení. Slyšela jsem, že došlo v řadě porodnic k úsporám a např. už přestávaly matkám poskytovat vložky, toal. papír, dětem mastičku na zadeček, atd.
Tak jestli se to týká i porodnice v Hradci. Budu rodit v květnu, tak jen ať vím, jestli si můžu dovolit jet do porodnice po poslední zkušenosti s pidikabelkou, nebo jestli se mám tentokrát pořádně vybavit :)
Díky Lada

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - PETRUCHA 28.12.09 napsala :

Tak já mám zkušenosti jen a jen dobré, tedy až na jednu sestru na šestinedělí, bohužel si napamatuji jméno, byla dost nepříjemná. Ale jinak porodní asistentka super, doktorka super, na příjmu bez problémů (i když mě se to posuzuje vzhledem ke skutečnosti že mi absolutně nic nebylo a nic nebolelo, jen mi odtekla voda).
Bohužel jak psal někdo předemnou jak se jim něco nezdá tak hned připoutají na pásy a nepustí i kdybyste se na hlavu stavěli. Takto jsem prožila celou první dobu porodní cca 10 hodin. Jinak pít jsem mohla celou dobu, dokonce jsem měla u porodního křesla připravenou konvici s čajem.
Trochu zvláštní mi přišlo že nemají sprchu a záchod na každém porodním sálku a musí se přes chodbu.
Na šestinedělí je to moc pěkné a já zrovna ležela na pokoji po dvou což se mi dost zamlouvalo, záchod i sprcha byly na pokoji. Pak jsou tam tuším ještě vícelůžkové pokoje a poskytují i nadstandart. Vložky, košile a župany k dispozici v neomezeném množství. Plenky na miminko jsme dostali také ale jen asi 10 kusů a vlhčené ubrousky nedávali. Oblečení pro miminko a látkové pleny k dispozici také mají.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si sebou jednorázové plenky a vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Hradec Králové - DonnaNoble 27.12.09 napsala :

Vcelku příjemní lidé, klid, volný příděl vložek, ručníků a nočních košil :)) Jen vyžaduje notnou dávku asertivity k některým lidem z personálu, zvláště jedna laktační sestra se k matkám chová stylem že mají být rády že jim to dítě vůbec svěří… Jméno si bohužel nepamatuji.

V Hradci jsem rodila 2×, a pokaždé odlišná zkušenost. Poprvé byl absolutně nemožný příjem ale výborné asistentky u porodu, podruhé byl bezvadný příjem, zato doktorka u porodu by se spíše hodila do kravína… Naštěstí jen přihlížela, takže pohoda. Je to hodně o lidech. Za sebe jsem byla vcelku spokojená, ale řekla bych že porodní plán by v této porodnici neprošel… Jakmile se jim něco nelíbí, připoutají na monitor a nepustí i kdyby se člověk zbláznil.

Nahlásit

Fotky z porodnice

Nadstandartní porodní pokoj

Pokoj (odd.operační gynekologie)

Čekárna před příjmem rodiček

Snídaně (odd.pro matku a novorozence)

Pokoj na odd.gynekologie a těhotných


1 komentář

Poplatek za otce u porodu

Pokoj intenzivní péče

Den po porodu!! :-)

Přidejte Vaše fotky k porodnici Hradec Králové.>

Děti z porodnice Hradec Králové

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Hradec Králové
Mutsynka ještě nevíme neznámé 25.05.2019
Děti narozené v porodnici Hradec Králové
maca39 Chlumec nad Cidlinou Anička nebo Matěj neznámé 11.03.2019
Hanka666 :) ? neznámé 07.03.2019
pájaapáta Kryštůfek
54 cm, 3630g 14.02.2019
Martanek224 Simonka neznámé 18.01.2019
Martanek224 Deniska neznámé 18.01.2019
Lomina Jůlinka
49 cm, 2770g 14.11.2018
Riivattu Hradec Králové Jakub neznámé 29.10.2018
Sabina001 Milan 46 cm, 2650g 21.10.2018
ludmilaadamkova Hradec Králové Gabinka 49 cm, 2970g 02.10.2018
Raduška83 Radek 51 cm, 3590g 13.09.2018
Shel Jan 52 cm, 4450g 10.09.2018
Katjerina Hradec Králové Vojtíšek
47 cm, 2800g 25.08.2018
Alžběta 25 Chlumec nad Cidlinou Marek Novák
54 cm, 4590g 25.08.2018
Luucciia Kristýna
neznámé 22.08.2018
Cora4 Hradec Králové Matěj neznámé 03.08.2018
paviandrum Přelouč Nevíme :-/
neznámé 01.08.2018
Lucie Kratenová Daniel
neznámé 26.07.2018
Terkalik Hradec Králové Matyáš neznámé 15.07.2018
Vendula1313 Daniel
51 cm, 3756g 04.07.2018
Podrazilová Tomáš
49 cm, 3490g 03.07.2018

Rodily v porodnici Hradec Králové

Chystají se rodit v porodnici Hradec Králové

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Hradec Králové?