Porod červenec 2012 ve fakultní nemocnici Hradec Králové

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
leticko
Stálice 68 příspěvků 04.06.12 14:19
Porod červenec 2012 ve fakultní nemocnici HK

Ahojky holky, mám termín v červenci. Bydlím kousek od HK a po přečtení několika příspěvků k porodnici v HK jsem celkem znejistila, zda nerodit raději v Náchodě. Rodila jsem poprvé před pěti lety v Trutnově a musím říct,že se mi porodní asistentky maximálně věnovaly a byly velmi příjemné i prostředí. Tady v HK, jak jsem zjistila, když si nepřiplatíš nebo je obsazeno, jdeš na přípravnu kde jsou společné sociálky 8o no tak abychom se o ně nepraly. Ráda bych rodila v soukromí a nebyla tam společně s třema dalšíma maminama :nevim: mátě někdo čerstvou zkušenost? Díky L.

Nejnovější zkušenosti z porodnice Hradec Králové

Reakce:
Petrajan
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 04.06.12 14:28

Čerstvou zkušenost nemám.Ale ty dobré a špatné zkušenosti pacientek jsou ve všech nemocnicích,to si nevybereš.Já rodila předčasně(29tt),odvezli mě do 80km od nás vzdáleného Hradce.Zachránili mi tam život a hlavně mýmu synovi.Až na nepříjemnou sestru na příjmu jsem tam měla samé fajn lidi.Teď jsem znova těhu a kdyby byl Hradec blíž,tak neváhám a jdu tam.Rozhodnutí je na tobě.Jen jsem chtěla říct,že všude je něco :nevim: Někde ti vadí nepříjemná sestra,někde společné záchody… :nevim:

Elke
Ukecaná baba ;) 2153 příspěvků 04.06.12 14:36

Moje dvě kamarádky rodily v HK nedávno a jejich zkušenost mě finálně utvrdila v tom, že tam v žádném případě. Stěžovali si primárně na přístup personálu (arogantní, přezíravý) a na to, že místní lékaři absolutně nerespektují přirozený porod a k ženám, které o něj stojí se chovají vysloveně nevhodně. Naopak kamarádce, která se zásahům nebránila napíchali všechno možné, čímž jí v zásadě vyvolali překotný porod…

mamartina
Echt Kelišová 7897 příspěvků 04.06.12 14:41

Rodila jsem v HK teď v únoru a byla jsem spokojená, příště půjdu určitě zase tam. nadstandart jsem neměla, ve sprše jsem byla jednou během porodu, bylo to teda přes chodbu ale PA říkala že je to jenom moje. Jinak všichni byli moc příjemní. Na šestinedělí jsem byla na dvoulůžáku a tam máte svoji koupelnu. Za mě ano :palec:
Jinak je tady obsáhlá diskuze : porodnice Hradec Králové tak si můžeš počíst.

Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 04.06.12 14:48

Ja teda rodila v Nachode, ted bydlim v HK, ale dalsi dite chci rodit taky v Nachode. V HK je to jak na bezicim pasu, slycham to od kamosek a videla jsem to i na vlastni oci, strasne mi pomohl ten osobni pristup v Nachode, takova ta intimita a orientace na rodicku, nenarazila jsem na nikoho, kdo by byl neprijemny, kdo by na me nemel cas a daval mi nejak najevo, ze obtezuju… fakt mi to moc pomahalo a toho bych se v HK asi nedockala :nevim: Tak ted jen musim doufat, ze az to jednou nastane, ze stihneme z HK do Nachoda dojet vcas :D

kikoška85
Ukecaná baba ;) 1570 příspěvků 04.06.12 15:18
@Danylea píše:
Ja teda rodila v Nachode, ted bydlim v HK, ale dalsi dite chci rodit taky v Nachode. V HK je to jak na bezicim pasu, slycham to od kamosek a videla jsem to i na vlastni oci, strasne mi pomohl ten osobni pristup v Nachode, takova ta intimita a orientace na rodicku, nenarazila jsem na nikoho, kdo by byl neprijemny, kdo by na me nemel cas a daval mi nejak najevo, ze obtezuju… fakt mi to moc pomahalo a toho bych se v HK asi nedockala :nevim: Tak ted jen musim doufat, ze az to jednou nastane, ze stihneme z HK do Nachoda dojet vcas :D

Tak přesně mi to dnes popsala kamarádka která rodila v NA i já tam pojedu,ono to není jen o sestřičkách co se HK týče ale i o doktorech,já tam už nepojedu ani za nic to radši budu rodit doma

Marbora
Závislačka 4397 příspěvků 04.06.12 15:42

Ahoj,

já rodila ve FN HK před 6měsíci. co se týče porodu, měla jsem nadstandard box (ne ten s tou vanou, ve sprše jsem byla během porodu jednou a pak po.. měla jsem suprovou PA, byla naprosto úžasná, díky její ochotě a přístupu jsem porodila v pohodě a v klidu. Doktoři taky O.K…
k odd. šestinedělí bych pravda výhrady měla, to jsem byla ráda za nastandard, ale ve výsledku bych opět šla rodit do HK. Pro mne bylo nejdůležitější, aby kdyby se s malou něco dělo, měla tu nejlepší a kvalifikovanou péči a na to jsou v HK zařízení a potažmo i kdyby se dělo něco mnou… špatně vyspanou, nepříjemnou sestru, nebo doktora můžeš potkat kdekoliv.. a nějakou tu trochu diskomfortu snesu, ale to má ale každý z nás jinak, protože jak jsem psala, kdyby se něco dělo :nevim: :nevim:

kikoška85
Ukecaná baba ;) 1570 příspěvků 04.06.12 15:52
@Marbora píše:
Ahoj,já rodila ve FN HK před 6měsíci. co se týče porodu, měla jsem nadstandard box (ne ten s tou vanou, ve sprše jsem byla během porodu jednou a pak po.. měla jsem suprovou PA, byla naprosto úžasná, díky její ochotě a přístupu jsem porodila v pohodě a v klidu. Doktoři taky O.K…
k odd. šestinedělí bych pravda výhrady měla, to jsem byla ráda za nastandard, ale ve výsledku bych opět šla rodit do HK. Pro mne bylo nejdůležitější, aby kdyby se s malou něco dělo, měla tu nejlepší a kvalifikovanou péči a na to jsou v HK zařízení a potažmo i kdyby se dělo něco mnou… špatně vyspanou, nepříjemnou sestru, nebo doktora můžeš potkat kdekoliv.. a nějakou tu trochu diskomfortu snesu, ale to má ale každý z nás jinak, protože jak jsem psala, kdyby se něco dělo :nevim: :nevim:

Né vždy to tak ale je Marborko,jsem ráda že máš dobré zkušenosti.Nebudu to tady rozepisovat co se těch 14dní počínaje porodem dělo ;) jen bych radši doporučila Náchod (za mě) :hug:

Petrajan
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 04.06.12 16:05

Nechci rozpoutávat ŽÁDNÉ hádky.Neprosazuju žádnou porodnici,ale chci říct,že je to i o přístupu rodičky.Některé nespolupracují a doktoři tam jsou od toho aby vedli porod a když to nejde tak jak má,musej dát pokyny a když ani to nezabere,musej zvýšit hlas.To,jestli pak tohle berou některé pacientky jako buzeraci apod,tak ať rodí doma.Když se koukneš na všechny porodnice,je tam plno pozitivních,ale i negativních příspěvků.Já bych se rozhodla podle sebe,nebo kamarádek,které znám a ne podle příspěvků od lidí,které si nikdy neviděla,neznáš je a tím pádem nevíš,jak to doopravdy bylo. :nevim: Napsaly svůj názor,fajn,dyť jo,na to ses ptala,ale nebrala bych to jako rozhodující.

leticko
Stálice 68 příspěvků 04.06.12 16:11

Děkuji všem za názory. Asi to moc řeším. Hlavní je, aby mimi bylo v pohodě. Mám totiž pozitivního streptokoka B a ani po dvou ATB se ne a ne vyléčit.

kikoška85
Ukecaná baba ;) 1570 příspěvků 04.06.12 16:16

@leticko Beruško tak pokud máš pozitivního streptokoka tak co se skusit podívat do obou porodnic?Třeba by ti to pomohlo a zvolila bych podle toho kde bych se cítila jistější.Já ti přeju krásný a rychlý porod :hug:

leticko
Stálice 68 příspěvků 04.06.12 16:52

No já toho mám trochu víc. Chtěla jsem chodit na předporodní kurz a cvičení, jenže od 5.měsíce mi tvrdne bříško a taky mě trápí dost křečové žíly.Mám nohu fialovou odspod až k pysku :oops: V prním těhu jsem měla Trutnov okouklý,takže jsem věděla do čeho jdu. Teď mě to rození v HK trochu znejistilo,když jsem četla pár diskuzí, ale je fakt, že na „blba“ můžeš narazit kdekoli a kdykoli. Ještě jednou díky všem!

Klara1234
Kecalka 470 příspěvků 04.06.12 16:53
@leticko píše:
Ahojky holky, mám termín v červenci. Bydlím kousek od HK a po přečtení několika příspěvků k porodnici v HK jsem celkem znejistila, zda nerodit raději v Náchodě. Rodila jsem poprvé před pěti lety v Trutnově a musím říct,že se mi porodní asistentky maximálně věnovaly a byly velmi příjemné i prostředí. Tady v HK, jak jsem zjistila, když si nepřiplatíš nebo je obsazeno, jdeš na přípravnu kde jsou společné sociálky 8o no tak abychom se o ně nepraly. Ráda bych rodila v soukromí a nebyla tam společně s třema dalšíma maminama :nevim: mátě někdo čerstvou zkušenost? Díky L.

Ja rodila v HK a naprosto super!Zadna arogance.Vsechno mi vysvetlii a ukazali.Nerodila bych jinde.Navic ti tam vsechno daji a nemusis nic moc s sebou tahat.Me se v Hradci libilo.
Jeste jsem koukala,ze mas nejake problemy,tak to bych radeji volila Hradec,prece jen jsou na komplikace vic vybaveni a maji s tim vic zkusenosti.At dobre vyberes.

ája1234
Nováček 1 příspěvek 27.08.12 14:43
porodnice v Hradci Králové

Dobrý den, nedalo mi to a chtěla bych se s Vámi také podělit o zkušenost s porodnicí v HK. S manželem jsme absolvovali předporodní kurz přímo ve fakultní nemocnici v Hradci králové, tento kurz obsahoval i předporodní cvičení na které jsem také docházela. Na kurzech vše říkali na rovinu, že porod není žádná sranda, ale že každá žena to má jinak, jak porod, tak práh bolesti atd. Měla jsem velice dobrý pocit, že tyto kurzy navštěvujem, už vzhledem k tomu, že jsme čekali první mimi, tak jsem chtěla být připravená, kurz něco do sebe asi měl, ale co se týká toho, jak říkali, že bude porod probýhat a jak se k nám tam budou hezky chovat nebyla vůbec pravda. Porodu jsem se moc bála, ale na druhou stranu jsem se moc už tešila na miminko, jelikož jsem si ho s manželem moc přáli. Měla jsem v plánu, že hned jak to půjde pořídíme si druhé miminko, ale po zkušenosti s porodnicí v HK mám hrozný strach znovu otěhotnět. každopádně pokud na tu hrůzu co jsem v této porodnici zažila snad někdy zapomenu, tak do porodnice v Hradci králové už rodit rozhodně nejdu. Možná to taky záleží na přístupu porodní asistentky, kterou já bohužel schytala špatně. Kdyby tam se mnou nebyl manžel, tak tam snad rodím uplně sama. Porodní asistentka, když došlo k otevření na porod, tak mě začala vést, jak a kam mám tlačit, zkusila to se mnou dvakrát a odešla pryč, vůbec jsem nevěděla jestli už rodíme, nebo jen trénujeme, protože, jsem si tedy představovala, že když se žena otevře k porodu, tak nakluše por. asistentka a doktor a snaží se ženu co nejrychleji porodit. Mě bylo akorát řečeno, že musím max. do hodiny malého porodit. Asistentka pořád někam odbíhala, asi měli plno, ale já měla strach a jako rodit sama poprvé je fakt o nervy, co mě ale zarazilo, že i když byla u nás, tak seděla u stolu zády k nám a nešla nám pomoct, až když jsem ji řekla, že potřebuju, aby u mě byla a vedla mě, že to sama nezvládnu, tak se zvedla, dvakrát se mnou zatlačila a zas odešla, prostě hrůza. A my tam s manželem tlačili sami, já držela jednu nohu, manžel druhou a rodili jsme si tam sami za občasné pomoci naši skvělé porodní asistentky. Když se nám to do hodiny nepodařilo, najednou začal šrumec, přiběhla doktorka (tu jsem za tu dobu viděla porvé od doby co mě přijala, ona totiž spala, jelikož jsem rodila v noci), zkoušela to se mnou a nešlo to, přitom nevěděli vůbec proč by to nemělo jít, malej měl jen 3150 gramů. Pak zavolali prymáře a ten rozhodl o císařském řezu, který pro mě byl už vysvobozením, neměla jsem už vůbec sílu. Můj názor je ten, že tím, jak nás tam nechali rodit sami, já se tolik nesnažila, prtože jsem se bála, že malého vytlačím a nikdo tam nebude a tím tlačením „napůl“ jsem se tak vyčerpala, že pak už po té hodině utpení, jsem neměla vůbec sílu. Nepochopím nikdy, jak nás tam mohli takhle nechat, byla jsem moc zklamaná, jelikož jsem čekala, jak to bude v HK super a na úrovni, mezitím jsem si tam přišla ani ne jak když tam rodí člověk a to podotýkám, že jsem tam žádné scény nedělala, ani já a ani manžel, akorát jsme s toho byli oba vystrašený co se to děje. Naštěstí vše dopadlo dobře a máme krásného a zdravého chlapečka, ale nechci ani přemýšlet o tom co by se dělo, kdyby se mi podařila vytlačit hlavička a nikdo tam nebyl. Kamarádka rodila v HK měsíc předemnou a její porod vůbec takhle neprobíhal, prý u ni byl doktor a dvě porodní asistentky, všichni kolem ní lítali, manžel jen přihlížel, tak nechápu proč k nám se chovali takto. jediný kdo se choval porfesionálně a z koho jsem měla konečně pocit, že ví co dělá byl pan prymář, tomu čest, ale paní doktorka a porodní asistentka to byla hrůza děs.

Váš příspěvek
Reklama