Císařský řez FNHK

5
12.7.20 21:53

Císařský řez FNHK

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli tu některá z vás v blízké době rodila v hradecké porodnici císařským řezem? Zajímalo by mě, kdy Vám miminko dali na pokoj, jak to je s otcem u porodu a po jaké době Vás pustily domů. Děkuji za odpovědi. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

384
13.7.20 10:25

Rodila jsem ve FNHK 12 / 2018. Jednalo se o sekci pro nepostupující porod a taky dítě poloha KP. Praskla mi voda a po příjmu se nic nedělo. Čekalo se cca 30 hod. na rozběhnutí. V neděli dopoledne jsem šla na sál. Manžel viděl dcerku hned po vyndání a mohl jí pomoci ošetřit a pochovat si jí. Jelikož se doktorům nedařilo mě probudit, byl s dcerkou skoro hodinu. Mě pak převezli na jip, dítě šlo na novorozenecké a manžel domů. Probrala jsem se až popoledni. Dítě jsem poprvé viděla asi v 5 odpoledne, přivezli mě jí pak ještě dvakrát, a na jip jsem strávila i noc. Ráno jsem zkusila poprvé vstát, proběhla ranní hygiena, vizita a převoz na normální pokoj na šestinedělí. Tam už mi sestry z gynekologie pomohly se osprchovat, vyndaly cévku a mohla jsem zkoušet vstávat a chodit. Dcerku jsem si do péče převzala v pondělí kolem poledne. Kojení bylo samozřejmě pomalejší a sestry iniciativně dokrmovaly Nutrilonem.

Co se týká přítomnosti otce u porodu a následné separace / neseparace dítěte od matky – dalo by se to ošetřit porodním plánem nebo dříve vysloveným přáním, které dojdete předem projednat přímo do nemocnice. Čistě teoreticky by to měli dodržet, ale FNHK si občas dělá co chce. Taky je fajn k tomu mít zaplacený nadstandard, pokud je volný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.7.20 14:34

Rodila jsem 9/2019.
Praskla voda, bez kontrakci bez jakéhokoliv náznaku bolesti, na příjmu na monitoru, poté
CS kvůli velikosti miminka a těhu cukrovce, narkoza jen spinalni..
Rodila jsem v úterý v 10:55, převoz na JiP, středa 7:00 prisla sestra, tak se postavime, já koukala jak puk :joy: no postavila jsem se, proběhla hygiena, v 9:00 převoz na 6tinedelí, sprcha, pomalu rozchození, maličkou mi dovezly asi v 11, s tím ze se ptaly jestli se cítím na to ji mít u sebe, no necítila, rodila jsem poprvé a ještě cs, každé 3 hodiny mi ji vozily na kojeni, a ve čtvrtek od 5 rána jsme byly spolu :heart:️ Manžel u porodu nebyl, i když jsem měla porodní plán, čekal venku před sálem, když se malička narodila, byl u vážení, měření atd. :hugging:
Na to, ze jsem v HK vůbec rodit nechtěla (ač tu bydlíme), jsem ráda, ze jsem musela kvůli cukrovce. Protože jak na příjmu, na sále, na JIPu, tak na 6tinedeli, byli všichni skvely :heart:️
Jinak propousteli nás v sobotu, kdyby neměla mala žloutenku tak jsme už v pátek doma :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama