Porod hojení

Anonymní
10.7.20 19:56

Porod hojeni

Dobrý večer chci se zeptat sem 11 dní po porodu a ptám se spíš silnějších maminek nebo kohokoliv mám nastrizenou hráz chodit už můžu normálně ale sednout či se zvednout ještě tak trochu bolí není to nic strašného ale je to jaksi nepříjemné za jak dlouho vás to přestalo bolet? A byli stehy vstřebane po šestinedělí? Nebo dyl? Byl to můj první porod tak možná vám přijdu jako totální vůl…
Ještě taková maličkost je lepší čekat se sexem až po šestinedělí nebo ještě díl???

Omlouvám se za otázky vím že jsou tupé ale zajímá me to děkuji předem za kazdickou odpověď :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1150
10.7.20 19:58

11 dni po porodu už mě šití nebolelo, jen při pokusu o nějakou delší procházku ještě bolelo břicho. Stehy vypadavaly postupně celé šestinedělí, se sexem jsem čekala a i tak to párkrát nebylo úplně příjemné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17631
10.7.20 20:05

Me stehy nebolely tak tyden po porodu, ale 4.den po porodu sem normálně běhala, byla na delsi prochazce s kocarkem, na vetsim nakupu… kdy mi vypadly stehy netusim, sem to tak nezkoumala. Se sexem sem cekala az sem prestala krvácet (u prvního syna mi to trvalo 2 mesice) a po kontrole u dr, jestli je vše v pohodě.

Příspěvek upraven 10.07.20 v 20:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5856
10.7.20 20:17

Já rodila před 3 a půl měsíce za jak dlouho vypadli stehy nevím bolelo mě vše asi 3 dny pak už celkem dobré a sex jsem měla jak jsem přestala vy
krvácet asi 3 týdny po porodu měla jsem strach ale vše bylo ok a po šestinedělí jsem byla úplně ok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
10.7.20 20:21

Já si po prvním porodu nemohla pořádně sednout snad celé šestinedělí. Kdy vypadaly stehy netuším. Bylo to hrozné. S druhou dcerou jsem šitá nebyla a hned po porodu seděla a fungovala normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.7.20 20:21

Takze je něco špatně když mě to pořád bolí? Pečují o to sprchuji 3× denně omyvam dětským mýdlem tak teď mám docela strach :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
123
10.7.20 20:24
@Anonymní píše:
Takze je něco špatně když mě to pořád bolí? Pečují o to sprchuji 3× denně omyvam dětským mýdlem tak teď mám docela strach :,( :,(

Ne není, mne to bolelo minimálně měsíc. Sedávala jsem na dětském plaveckém kruhu. :) Ale myla bych se jen vodou. Mazala jsem se dubovou kůrou a Hemagelem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3330
10.7.20 20:34

Se sexem klidně pockej až dyl. Já byla v cajku cca 2 měsíce po porodu. Jinak stehy se mi vstrebali do 6 týdnu, bolest cca týden po porodu.. Už si moc nevzpomínám. Dr mi radila sedací koupele v dubové kůře, a rosalgin na výplach. Určitě se nemyj mýdlem, hodně vysušuje, a může tě to pálit o to víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
10.7.20 20:35

Mela jsem jen kosmeticke siti nahore, asi tri stehy. Vypadly postupne behem tehotenstvi - vzdy jsem na to prisla pri male potrebe na wc. Uz v porodnici me nebolelo nic, vse bylo v norme, ale co jsem tak vypozorovala v okoli, tak ty bolesti trvaly klidne cele sestinedeli. Myla bych jen vodou, casto (Navic me osobne jakykoli myci gel stipal), poradne susila, pouzivala poporodni vlozky, chodila idealne jen v kalhotkach, nechavala vetrat. Sex az tehdy, az se budes citit fit a v poradku, zadna norma na to neni. Ja odchazela z porodnice bez bolesti a stejne jsem cekala, az bude po ocistkach a nebudu mit sama obavu si na spodek sahnout :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
10.7.20 20:35
  • behem sestinedeli, pardon
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12994
10.7.20 20:38

Po týdnu jsem o ničem nevěděla. poranění jsem měla hodně velké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.7.20 20:55

Pokud si nejsi jista, stav se u sveho gynekologa klidne driv, nez na konci sestinedeli.

Ja se hojila pocitove dva mesice urcite. Asi po peti dnech se mi dokonce zacla rana zanecovat, takze jsem dostala od dr. antibiotika a cistila ranu desinfekci. Ale normalne staci umyvat jen vodou, v porodnici radili v sestinedeli vynechat i intimni mydlo. Detskym bych se nemyla urcite. Zkus sedaci koupel nebo vyplachy rosalginem nebo dubovou kuru. Stehy vypadly postupne behem sestinedeli.
Prvni sex v pripade, ze nekrvacis a citis se klidne i driv. Pokud se necitis, pockej po kontrole po sestinedeli. U me tedy prvni sex spatny ( 2mesice po porodu), ale zlepsilo se a ted je lepsi nez pred porodem.

• Nahlásit
  • Citovat
15200
10.7.20 20:57
@Anonymní píše:
Takze je něco špatně když mě to pořád bolí? Pečují o to sprchuji 3× denně omyvam dětským mýdlem tak teď mám docela strach :,( :,(

není nic špatně, každá to máme jinak, do konce šestinedělí nic neřeš, pak jdeš beztak na kontrolu a už by to mělo být dobré,
zkus ten Hemagel, jak radí @Tamara83, já jsem ho používala a pomáhalo to hodně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
344
10.7.20 20:58

Měla jsem spíš menší poranění, tak 3 až 5 stehů a bolelo mě to jako čert 10 dní, ale ještě celý měsíc jsem o tom moc dobře věděla. Zahojilo se vše krásně. Je to asi individuální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1122
10.7.20 23:58
@Anonymní píše:
Dobrý večer chci se zeptat sem 11 dní po porodu a ptám se spíš silnějších maminek nebo kohokoliv mám nastrizenou hráz chodit už můžu normálně ale sednout či se zvednout ještě tak trochu bolí není to nic strašného ale je to jaksi nepříjemné za jak dlouho vás to přestalo bolet? A byli stehy vstřebane po šestinedělí? Nebo dyl? Byl to můj první porod tak možná vám přijdu jako totální vůl…
Ještě taková maličkost je lepší čekat se sexem až po šestinedělí nebo ještě díl???Omlouvám se za otázky vím že jsou tupé ale zajímá me to děkuji předem za kazdickou odpověď :nevim: :nevim:

Mě to aké bolelo, a hodně pomohl heřmánek, ale opravdu dost. A sex? Uvidíš, šestinedělí by jsi měla vydržet, už jen kvůli tomu, jaké by to mohlo mít následky a pak uvidíš. Mě to bolí stále při sexu i teď (3m po porodu), ale zvykne si to, na žádný velký divočení to není. Me stehy vypadaly během šestinedělí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama