Porodnice Moravskoslezský kraj

794
5.6.13 09:38

Porodnice Moravskoslezský kraj

Ahoj, čeká mě druhý porod, asi to bude císař se znecitlivěním spodku. Jsem z Ostravy a hledám porodnici, kde se mnou bude manžel být celou dobu. A pokud by se náhodou situace změnila a já rodila přirozeně, tak aby se mnou mohl být od začátku do konce. A taky bych ráda nadstandart, aby se mnou mohl být na pokoji.
Asi to zní, že jsem frfňa, ale u prvního porodu jsem si vyzkoušela, co je pro mě důležité a prostě bez podpory manžela to nedávám a navíc je to pro mě hodně osobní zážitek a přítomnost jiných na pokoji mi následně vyloženě vadí. Případně i uvažuji o ambulantním porodu, pokud vše bude ok.
Víte o nějaké takové porodnici v okolí Ostravy? Prostě celý Moravskoslezský kraj a příp. Zlínský by se ještě dal (Vsetín).
Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
190
5.6.13 09:41

A Poruba ti nevyhovuje. Rodila jsem tam loni, muž byl celých 21 hodin porodu vedle mne a nadstandart jsem taky měla (ale byl zrovna volný, to nejde dopředu domluvit 100% nikde). Za chvíli budu rodit znovu dvojčátka a určitě měnit nebudu a pojedu znovu do Poruby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
5.6.13 09:43

Ja rodila na Fifejdach - prirozeny porod, ktery skoncil akutnim cisarem - manzel byl se mnou celou dobu. Byl i u cisare v plne narkoze - za sklem. To uz mi mohlo byt jedno, ale aspon jeden z nas videl, jak se narodil nas syn :D
Ja jsem tam byla s lekari a peci moc spokojena. A porodni saly tam maji krasne.
Nadstandard jsem chtela taky, ale byly plne na sestinedeli i na gynekologii, takze jsem nakonec skoncila na klasickem pokoji. Ty nejsou nic moc.
Pokud ale budes mit planovaneho cisare, tak si muze pokoj zamluvit predem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7381
5.6.13 09:43

Tak tohle můžeš mít všude. Porubu bych zvolila jen pokud bych čekala komplikace, jinak bezkonkurenčně vitkovice. Je tam veškeré vybavení i personál a nejednaji s rodickou jako s kusem masa na běžícím pásu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
5.6.13 09:46

Poruba by tedy šla. První dítě jsem rodila v zahraničí, ve Španělsku a i když spousta lidí na jejich zdravotnictví nadává, já byla z té porodnice nadšená (možná za to mohla i liknavost sester, protože jim bylo úplně putna, kdo je se mnou; dokonce jsem vyplňovala papíry až druhý den po porodu, takže ani nevěděli, kdo jsem :lol: ).
A dali by se třeba kvůli tomu nadstandartu trochu podplatit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
5.6.13 09:48

@MarieOVMUC Všude to nejde. Třeba Frýdek - Místek - nemůžeš tam mít manžela celou dobu u sebe, musí pryč a přijít může až k porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
5.6.13 09:50

No, já moc nevím, co si mám o Vítkovicích myslet. Slyšela jsem na ně dost chvály z různých diskuzí a článků. Ale rodilo tam asi 5 mých kamarádek a ani jedna nebyly tak nadšené. Jedné dokonce odmítla sestra zavolat doktora, že to má ještě vydržet, protože pan doktor zrovna usnul a ona ho přece nebude budit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
5.6.13 09:55

Jak jsem psala s Porubou jsem byla moc spokojená, ale najdeš spoustu maminek co to vidí ninak. Spousta z nich nadává, že se ti dostatečně nevěnují sestry na šestinedělí atd. Já neměla problémy s kojením, ani s ničím jiným, tak jsem je v podstatě ani nepotřebovala.
Ale vzhledem k tomu, že jsi druhorodička, tak už zkušenosti máš… tak na tom budeš stejně.
Na mě tam byl každý hodný, jídlo bylo v pohodě. A s podplácením nevím, když už tam mají nějaké maminky, tak je určitě kvůli tobě najednou nešoupnou z nadstandartu pryč…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
437
5.6.13 10:11

Rodila jsem před čtrnácti dny v Krnově a normálně je mi po porodnici smutno :). Chlapa s tebou nechají celou dobu, umožňují ambulantní porody, mají nadstandarty. Já rodila přirozeně a nadstandart jsem nechtěla. Na porodním sále jsem byla v klidu sama, měla jsem ho od rána pro sebe, přítele pak za námi bez problému jednou pustili i o půl deváté večer. Super personál, nechají tě v klidu, když nic nepotřebuješ, když ano, jsou velmi ochotní. Bylo mi tam moc dobře, asi je fakt něco na tom, že tam jezdí rodit z Ostravska, ale i z Prahy. Jen jídlo je nic moc, ale o to ti asi tak nejde, navíc návštěvy zásobují ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7139
5.6.13 10:16

Rodila jsem 2krát císařem v krnově a podruhé jsem byla na nadstandartu, pokud chceš tak za příplatek tam můžeš mít partnera celou dobu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
5.6.13 10:24

@mihhulle @Hexe No, já právě po sestrách chci, aby mi daly pokoj :D Ne, vážně, nemám ráda otravné lidi a poměrně dost mi vadí cizí lidé na pokoji (týden na plicním na fakultce mi stačil, další dvě ženské se mnou na pokoji a ještě přes náš pokoj chodili chlapi kouřit na balkón, myslela jsem, že vyskočím z kůže).
Pro mě je podstatné, abych nemusela neustále vysvětlovat sestrám, že nekojím, protože beru prášky, takže to ani nemusím zkoušet a aby mě sestry nenutily do věcí, které nechci. A ráda bych, aby manžel se mnou mohl zůstat celou dobu, dokud nás nepropustí, proto bych i ráda ten nadstandart. Na podplácení u nadstandartu jsem se ptala, protožeo se stává, že je pokoj jakoby zarezervovaný, protože možná přijde rodit nějaká známá doktora, takže tam pro jistotu nikoho nedávají. Osobní zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3622
5.6.13 10:25

Za sebe muzu doporucit Porubu, ale co vim, tak si hodne zen chvali Krnov. Ja puvodne mela rodit v Opave, ale 14 dni pred porodem jsem po prvni poradne v Opavske porodnici zmenila nazor a utekla do Ostravy, tam jsem sla do rukou primare a nemuzu si stezovat. Jen jsem tam trochu podcenila kojeni, nebo spis mi bylo blbe sestrami z novorozeneckyho porazeno, ale kazdy to muze videt jinak…doted si vycitam, ze jsem nebyla duraznejsi a netrvala na svem a nechala si jen a jen radit. Ohledne podplaceni kvuli nadstandardu, myslim, ze to snad ani nejde, ja na ten pokoj cekala dva dny, je o ne dost velky zajem, my si o nej rekli hned jak jsem zacla rodit a uvolnil se pozdeji, nez mi bylo slibeno, holt maminka, co tam byla, tak ji pustili o den pozdeji. Ale i na obyc pokojich to je fajn, jen je to na prd kvuli navstevam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3622
5.6.13 10:30

@montchitchi tak v te Porube byl nadstandard furt plnej, pokud ho chces, tak je treba si ho hned zamluvit a doufat, ze se co nejdriv uvolni, ja kdyz tam byla, tak se narodilo nejak moc miminek, takze bylo plno, ale do dvou dnu se oddeleni vyprazdnilo na pulku :) A ohledne kojeni - pokud nebudes chtet kojit ze zdrav duvodu, tak myslim, ze ty sestry z novor. oddeleni jsou celkem rozumny a pro mrne daji bez reci dokrm, pro ten si tam chodilo dost maminek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
5.6.13 10:31

Teďka koukám na stránky toho Krnova a vypadá dobře. Zkusím tam zavolat, jestli by si bylo možné zamluvit nadstandart dopředu, když mám císaře. Manžel sice není moc nadšený, že chci, aby byl celou dobu se mnou (u prvního byl, ale tam to šlo tak rychle, že se ani nestačil vzpamatovat), ale prostě ho tam potřebuju, nechci být sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10075
5.6.13 10:36

Poruba jednoznačně ja byla maximalně nadšená hlavně z PA z jejich přistupu fakt super nemohla jsem dostat lepší směnu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat