Porodnice Olomouc nebo Šternberk?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Cherie96
Nováček 1 příspěvek 28.03.19 19:44
Porodnice Olomouc nebo Šternberk?

Zdravím,
chtěla bych se zeptat na Vaše zkušenosti s přístupem v porodnicích v Olomouckém kraji. Trošku mě vyděsilo, když jsem se dozvěděla, že právě ve velkých městech to dost často uspěchávají a snaží se rodičky co nejrychleji odbít vyvolaváním a dokonce i preventivním nastříhaváním hráze, aby to šlo lépe. V Olomouci je prý lepší péče, když je to fakt špatně a je to hned za barákem… Ale dost mamin si nemůže vynachválit Šternberk. Že mají osobitější přistup a hezčí zázemí pro přípravu na porod). Máte tedy prosím zkušenosti? Jsem prvorodička a nechci uspěchaný, vyvolaný porod s nástřihem, od doktora, co spěchá rodit další (tedy chci doufat, že by to mohlo proběhnout příjemněji a hlavně přirozeně :mrgreen: :mrgreen: )
Děkuji :hug:

Nejnovější zkušenosti z porodnice Olomouc

Reakce:
Makca87
Echt Kelišová 7584 příspěvků 28.03.19 20:01

Já myslím, že porod jako takový, je všude stejný, s velkou péčí. Ve Šternberku je to nově zrekonstruované, hezčí. Tím, že je tam méně pacientek, mají tam sestry lepší a větší přístup k matkám.

Badboda
Povídálka 42 příspěvků 28.03.19 20:01

Ahoj, měla jsem přesně stejné dilema. Taky jsem byla prvorodičk. Všude kudy chodím chválí Štbk. Ale já jsem byla opravdu moc ráda, že jsem si vybrala Olomouc. Všichni milí, mladí-tzn.ještě s neopotřebovanými nervy :mrgreen: Porodní asistentka bomba, empatická, hodná, trpělivá. Partner byl celou dobu se mnou na porodním sále. Můžu jen doporučit, i přes tu bolest mám krásné, nezapomenutelné vzpomínky. Jinak ten nástřih to si nevybereš, když bude potřeba prostě tě nastřihnou. A pokud chceš bez Epidurálu-počkej potom, taky jsem honila machry, že to dám bez..Ale při pomyšlení, že je nějaká úleva od bolesti, jsem si o něj nakonec řekla. Ať si vybereš porodnici jakoukoli, držím palce ať to zvládneš a máš zdravé mimčo :mavam:

Samarlenka
Kecalka 239 příspěvků 28.03.19 20:41

Rodila jsem ve Šternberku loni a nemůžu si je vynachválit, porod i když moc nepostupoval byl nakonec moc hezký, PA perfektní, pomohla. Nikdo mě do ničeho nenutil, nakonec jsem sama chtěla epidurál. Nechali mě rodit v kleče, cvičila jsem předtím s Aniballem a miminko s velkou hlavičkou 36,5 cm bez nástřihu a poranění. Sestřičky na šestinedělí byly taky super ;) jediné, co bych udělala jinak, tak se nechala předběžně vyšetřit kvůli tomu epiduralu, i kdybych ho nakonec neměla, je lepší to mít. Takhle jsem byla přesvědčená, že to dám bez něj a pak jsem musela hodinu čekat na výsledky z vyšetření, jestli mi ho můžou dát…

Nikolilinka
Nováček 8 příspěvků 29.03.19 16:19

Ahoj, za mě Šternberk. Olomouc mi přijde neosobitý, zastaralý a škaredý. Nevím, jaký tam je personál, ale co jsem ta byla u někoho na návštěvě, tak to na mě nepůsobilo příjemným dojmem. Ve Šternberku je všechno nové, doktoři i sestry jsou moc fajn. Vedou tam předporodní kurzy, mají laktační poradkyni atd..A jako dcera vrchní sestry ze Šternberka je pro mě Šternberk jasná volba, vím moc dobře, co všechno se tam děje a jaký personál tam je. A i když nyní bydlím v Olomouci, chci rodit ve Šternberku. Za sebe doporučuji Šternberk.

GábiO
Povídálka 15 příspěvků 11.04.19 21:35
Rozhodně Olomouc

Člověk si musí hlavně uvědomit, že nikdy neví co se může během porodu i po stát a šla bych rodit rozhodně tam, kde mají 100% vybavení i v případě komplikací. Někdy může jít o život miminka. Rodila jsem a znovu budu v Olomouci. Nevím co je to za módu rodit " přirozeně" copak to jde jinak? :D V Olomouci jsou opravdu všichni hodní, profesionální a člověk je zde v dobrých rukách.

Lidym
Ukecaná baba ;) 2400 příspěvků 6 inzerátů 11.04.19 21:47

Já první porod v Prostějově, potom ve Šternberku. Bylo to tam super, přijela jsem týden před naplánovanou prohlídkou, prcek šel skoro o měsíc dřív. Odtekla mi voda, nechali mi 24 hodin, jestli se porod nerozběhne. Porod se rozběhl, a já rodila úplně přirozeně bez zásahů. A to i v Prostějově, protože mi nevěřili, že rodím a já šla z šestinedělí rovnou tlačit na sál.
Ve Šterb. je málo maminek, tak jsem byla sama na obyčejném pokoji. Sestry byla zlaté a hlavně mě tam nikdo ráno nebudil, když jsem spala, tak mě nechali spát. Na rozdíl od PV, kde nás pokaždé v 5 vzbudili měřením teploty :pocitac:
Sestra rodila rok předtím v Olomouci a byla z toho na prášky. Probrečela mi celou návštěvu. Bylo tam moc maminek, ona dostala nějakou šestnácku, která to nezvládala, musela ležet a pořád tam měla návštěvy, takže ségra žádné soukromí a ohledy na ni nebrali.

Váš příspěvek
Reklama