Porodnice Olomouc

, http://www.fnol.cz/porodnicko-gynekologicka-kli...

porodnicko-gynekologická klinika: 588 414 975
předporodní péče: 588 444 122, 588 444 123
novorozenci: 588 444 120

Primář: MUDr. Petr Dzvinčuk, Ph.D.

Porodnice poskytuje přítomnost blízké osoby u porodu za poplatek 200 Kč. Porodní sál disponuje sedmi samostatnými pokoji, které jsou všechny zařízeny relaxačními pomůckami na uvolnění v průběhu první doby porodní. Po porodu následuje okamžité přiložení dítěte k matce a také moderní rooming-in, pokud se situace nezkomplikuje. V průběhu porodu se snaží personál nastávajícím maminkám maximálně vycházet vstříc.

Doporučují maminky porodnici Olomouc?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Olomouc

Rodila jste v porodnici Olomouc?
nedoporučuje
Porodnice Olomouc - Gadolu 30.03.19 napsala :

Při vyšetřeních neosobní přístup, protože mají strašně moc rodiček… na kontrolách mě pokaždé odbyli.. Za 2 minuty jsem byla venku z prohlídky. Až na té poslední mě teda konečně doktor opravdu prohlédl a udělal mi jediný screening. Při příjezdu do porodnice (já prvorodička) jsem si myslela, že mám začínající kontrakce, které se pořád stupňovaly… Při vyšetření mi sestra řekla, že mi nic není, ať jedu domů. Naštěstí jsem měla vysoký tlak, takže to nechtěli riskovat a nechali si mě tam. Asi po 20minutách jsem nemohla vydržet bolesti (kontrakce po minutě). Sestra tedy změnila názor, že jsem kontrakce měla a že rodím. Porodní asistentka byla v celku milá, snažila se mi to ulehčit, to bylo asi jediné pozitivní na této nemocnici.
Nechali mě ale rodit 24 hodin a to jsem měla i nějaké komplikace, ale ne paní, pokud to jde nechame vás přirozenou cestou. Takže jsem si to opravdu vytrpěla. Ovšem po porodu přišla další studená sprcha. Sestry, které mi měli radit co a jak s dítětem, byly nepříjemné, když jsem něco chtěla nebo chtěla poradit, vše je strašně obtěžovalo a dívaly se na mě jestli jsem úplně blbá, jaktože to nevím, takovou pro ně banální věc. Ano opravdu to bylo moje první dítě, fakt sem nevěděla, co s ním dělat, proč brečí.. Brečel hladem, protože jsem neměla mléko.. a odpověď sestry na tohle? Musíte to zkoušet, mléko se vám rozjede… Tak po probrečené noci, protože měl můj maly chudáček hlad, mi řekli, že je to normální, že to ty děti dělají, že má asi bolení… Takže jsem se ani jednu noc v porodnici nevyspala.. Potom přišla druhá sestra na další směnu, která mi naopak rvala příkrm až moc, aby přibral, ať nás pustí domu.. Hruuuza už nikdy víc… Po příjezdu domu se vše s malým srovnalo, dostával jídla kolik potřeboval a já jsem se konečně vyspala.
Jinak vybavení v porodních salech ucházející, ale sprchy a záchody mimo sál hnusné, staré, škaredé.. a poslední věc, ktera mě dostala, byla koupelna společná se 3 dalšími maminkami… Chtěla jsem nadstandard, ale to je zde asi nemožné, protože je neustále všechno plné. A místo toho jsem dostala pokoj pro 2 a společnou koupelnu ještě s vedlejším pokojem též pro 2… Takže soukromí na jedničku

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby se do této porodnice nechystaly

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Anonymní 28.02.19 napsala :

Původně jsem měla rodit v Podolí až za 6 týdnů,ale praskla mi voda na návštěvě u rodičů,takže jsem jela do nejbližší nemocnice. Přijela jsem o půlnoci a po zazvonění se sestra ptala, cože to chceme? Co asi .....rodit…
Hned při příjmu a vyšetření se ptali na jméno dítěte…tak buďte rychlejší než partner, pokud jste se ještě nedohodli. Ja měla strach, aby bylo všechno v pořádku a tak se náš syn jmenuje podle tatínka…
Syn se narodil až 5 dní po přijmu. 3 dny jsem strávila na JIPce, pak 2 dny na gynekologii s ostatními a mezitím dvě noci na porodním sále, takže jsem stihla veškerý personál.
Všechny porodní asistentky na porodním a JIPce byly moc hodné. Jméno doktorky z přijmu si nepamatuju, byla to moc milá blondýna s kudrnatyma dlouhýma vlasama… a byla tam skoro pořád za těch 5 dní.Nevím jak mají směny, ale ona v nemocnici snad i žila/spala (ta směna musela být tak 76 hodin v kuse :-()
JIP je dohromady s porodními sály, dveře nejsou zvukotěsné, takže slyšíte každý porod - poslouchání srdce a křik (pro prvorodičku docela odstrašující). Takže bych investovala do lepších dveří.
Sprchy jsou na konci chodby,… chození tam byla ale dobrá věc,.. ležení na posteli mě bolelo, lépe se mi pochodovalo tam a zpět kolem postele nebo na záchod a do sprchy
Porod vedou porodní asistentky, doktory jsem viděla až těsně před porodem. U porodu se mnou byli PA Štastná a Zahradníčková. Obě byly moc příjemné. Klystýr jsem chtěla a dostala, pak mi PA namasírovala chodidla - pomáhalo to v kontrakcích a dala nahřátý obklad na záda a pak i na balón, na kterém jsem posedávala.
PA se chodily podívat tak každou hodinku a ptát se, jak mi je a dělat monitor. Nabízely možnosti, ale nevnucovaly
Na porod nemám žádné špatné vzpomínky. Asi jsem trochu poškrtila jednu PA, protože jsem měla zavřené oči a nemohla jsem najít madlo a hmátla jsem se o její kartičku na krku :-(
Jo a teprve po porodu jsem si všimla, kolik lidí tam je (asi 8 lidí - studenti, 2-3 PA, 2 doktorky… takové obecenstvo jsme nečekala :-P

Po porodu syna hned odvezli, zpětně mě to mrzí, protože s ním vše bylo v pořádku. Mohla bych s ním pobýt trochu déle a pomazlit se. Rodila jsem totiž sama a jedna PA mi proto vyfotila porod i malého, abych měla nějakou památku.
Měla jsem 2 kosmetické stehy, syn byl maličký (něco málo přes 2 kila), takže asi nemám reprezentativní zkušenost oproti ostatním rodičkám. Rozhodně se nebát a být v klidu.
Na 6-nedělí jsem ležela sama, protože syn byl na JIPce v inkubátoru a já za ním chodila přikládat a pohladit.. Můžete tam přijít kdykoliv bez ohledu na denní či noční hodinu.
V mezičase jsem odsávala odsavačkou, aby se rozjelo kojení. Laktační poradkyně jsou moc hodné, půjčily mi odsavačku, a stavily se každé 3 hodiny aspoň na 5 minut poradit s přiložením
Po 3 dnech jsem se přesunula na pokoj maminek na JIP/RES a za týden nás pustili domů…
Jídlo je dobré, ale neškodí mít s sebou ještě sušenky, jablka a podobný doping.

Pozor na postele na šestinedělí. Jsou strašně měkké oproti JIPce a skřípl se mi tam nerv u kyčle, jak jsem měla rozvolněné vazy. Ta bolest byla horší než celý porod. Noha mi postupně zamrzla a ztuhla. Teďka mě mrzí, že jsem netrvala na pořádném ošetření a nechala to být s tím, že se musím starat o malého. Je to půl roku a pořád ji mám slabší a nemůžu běhat.
Rozhodně zde porod můžu doporučit, jsou to profesionálové, zároveň jim nechybí empatie.

Personál: PA Šťastná, Zahradníčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

crocsy do sprchy a jedny papučky zvlášť na chození, župan - na chodbě postávají tatínci a návštěvy.
s sebou 2 ručníky,obligátní síťové kalhotky, velké poporodní vložky; košile s rozepínáním se fasuje na odd. 6-nedělí
plenky pro miminko + ubrousky + oblečky, zavinovačku
pokud je miminko na JIP předčasňátko, tak oblečky(44,46 i menší) fasujete - takže obleček si chystejte až na cestu domů

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

papíry, 2 velice jemné ručníky - na prsa a na zbytek, bradavky děsně bolí, + lanolin nebo purelan

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Anonymní 06.01.19 napsala :

V olomoucké nemocnici jsem rodila v prosinci. Co se týče samotného porodu, byla jsem na porodním boxu celkem 18 hodin a vystřídaly se u mě dvě směny. Obě PA byly velice milé, vstřícné, respektovaly mé přání a všechno se mnou diskutovaly. Nebyl problém cokoliv odmítnout a cítila jsem velkou snahu vést porod přirozeně, nikdo na mě nespěchal a netlačil. Nevýhodou jsou sprchy a toaleta na začátku chodby, ale i tak jsem strávila velkou část první doby porodní ve sprše, kam mě chodila PA natáčet monitor. Porod nakonec skončil akutní sekcí, nicméně i přes to byl umožněn partnerovi bez jakékoliv předchozí domluvy dvouhodinový bonding.

Na Jip se o mě starali bezvadně. Co se týče oddělení šestinedělí, bohužel je velký boj získat nadstandard. Jídlo je opravdu tragédie, partner mi vozil obědy. Péče novorozeneckých sester i sester z gynekologie byla skvělá - někdy až moc pečlivá (ocenila bych více soukromí). Díky jedné úžasné laktační poradkyni jsem se zvládla rozkojit i po CS.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ačkoliv se jedná o velkou porodnici, mají individuální přístup a cítila jsem velkou snahu vést porod přirozeně. Bylo mi nabídnuto jako alternativa homeopatika, aromaterapie a spoustu dalšího. Nikdo mě do ničeho nenutil a nespěchal. Zároveň při průšvihu jsou schopni rychle reagovat a lékaři mají velké zkušenosti při řešení krizových situací, což u mě nastalo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na šestinedělí toaletní papír, vložky a síťované kalhotky, hygienické potřeby a ručníky. Ideálně si zařídit někoho, kdo doveze kvalitní teplé jídlo, strava je tragická.
Pro miminko pouze pleny a vlhčené ubrosky, nic víc nebylo potřeba.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Anonymní 03.01.19 napsala :

Za mě teda v obou případech skvělý! Poprvé jsem původně měla vybranou jinou porodnici, protože byla blíž a vzhledově vypadala líp, ale ze zdravotních důvodů jsem musela do Olomouce, po přečtení některých recenzí, jsem myslela, že zešílím … A pak jsem začala jezdit na ozvy, sestřička si udělala kartu, dovedla mě k vyšetřovně a během cesty mi ukázala, i kde je porodní sál, byla prostě skvělá! A pak došlo na věc, všichni byli ochotní, příjemní, usměvaví, se vším poradili, no vážně jsem čuměla a manžel taky. A porod ?! Na ten mám ty nejkrásnější vzpomínky, zvládla jsem to v obou případech bez epiduralu, ale ani žádné trápení v bolestech, vše nechali krásně volně plynout a během porodu dělají masáž hráze! Což se bohužel nedělá všude, v porodnici ve které jsem chtěla původně rodit, vás ve většině případů „nastřihnou“ a tady to vážně provedou až v nejnutnější situaci, když jsem se bavila s maminkama, tak vážně jen pár výjimek bylo nastřihlých. V obou případech jsem zažila totálně nášlaplou porodnici a vždycky o nás bylo perfektně postaráno. Vážně nemůžu nic vytknout, možná to teda není tak luxusní jako jinde (společné wc, sprcha), ale aspoň tam „dole“ nejde poznat, že jsem po porodu a taky tam mají veškeré věci, kdyby se nedej Bože něco stalo při porodu .. I kdybych měla rodit po desáté, jedině tam!
A plán porodu, jak jsem původně chtěla nebyl ani třeba. Vše proběhlo líp, než jsem čekala a po druhé jsme měli s manželem také jasno, jen jako k druhorodičce, ke mně přistupovali jinak, brali mě už jako zkušenou, takže po druhé to byla spíš taková „nuda“. Celou dobu jsem proležela na boxu u televize. A manžel byl nadšený z toho, že se u obou dětí mohl jít se sestřičkou podívat, jak se jim „rozkapávají“ očička, jak je utírají, davají plínečku … Prostě mu v ničem nebránili a od bondingu se od dětí ani nehl

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebojte!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pokud něco zapomenete, pomůžou vám s čímkoliv, já poprvé zapomněla pastu na zuby a plenky pro malou a zvládli jsme to s úsměvem :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - enchantress.x 23.12.18 napsala :

V olomoucké porodnici jsem rodila 10. - 11. 7. 2018. S partnerem jsme navštívili jednorázový (cca 3 hod) předporodní kurz, jehož součástí byla i prohlídka porodních pokojíků a návštěva na šestinedělí, takže jsem věděla, do jakého prostředí jdu. Olomoucká porodnice nedisponuje supermoderním interiérem, což je vám ve chvíli, kdy jde do tuhého stejně srdečně jedno :-) Co je ovšem nešťastné je skutečnost, že pro všechny porodní pokoje jsou společné sprchy a toalety na konci chodby (vana k dispozici není). Tudíž s vámi do sprchy nemůže partner, pokud je uvnitř zároveň ještě další žena a jestliže máte pokoj až na opačném konci chodby, může být v době silných kontrakcí dost velká fuška překonat tuto vzdálenost.
Na personál si nemůžu stěžovat. Na porodním pokoji jsem strávila cca 10 h, takže se u mě vystřídaly dvě PA a obě byly super. Měla jsem s partnerem dostatečné soukromí, PA chodily na občasné kontroly nebo zavolání a vždy se snažily vyjít vstříc mým požadavkům nebo poradit. Nikdo nebyl nepříjemný, nikdo nic nevnucoval, pouze nabízel. PA mě závěrem porodu krásně provedla, poslouchala jsem její pokyny a jsem jí velmi vděčná za pomoc - bylo vidět, že má za sebou spoustu zkušeností, cítila jsem se v její přítomnosti v rámci možností klidná. Po porodu automaticky proběhl zhruba dvouhodinový bonding, kdy nám s partnerem a miminkem bylo ponecháno soukromí. V průběhu přišla pouze laktační sestra, která pomohla s prvním přisáním. Teprve poté sestřička opět v přítomnosti partnera miminko odnesla na zvážení a umytí (není povinné, pokud si miminko nepřejete hned koupat).
Na oddělení šestinedělí jsem nepobyla, jelikož v době, kdy jsem porodila bylo plno. Ležela jsem proto o patro níž na gynekologickém oddělení, kde o nás pečlivě (někdy až moc) pečoval personál obou oddělení. Laktační poradkyně byly k dispozici non stop a vždy velmi příjemné a ochotné. Nepříjemné bylo, že nás začátkem prázdnin rodilo opravdu požehnaně, takže jsme na pokoji byly 3 + 3 miminka a k tomu společná koupelna s ještě dalším plně obsazeným pokojem. Ironií je, že vás často nabádají, ať chodíte hodně do sprchy a ještě víc spíte, což je v takových podmínkách samozřejmě nemožné. Také strava na poporodním oddělení není pro kojící matky příliš vhodná (spousta čerstvého pečiva, klidně květáková polévka k obědu :-) ). Varná konvice na pokoji nebyla, ale sestřičky ochotně nosily čaj nebo jen horkou vodu na náš vlastní.
Navzdory tomu, že to v olomoucké porodnici v době mého porodu vypadalo jako ve včelím úlu, veškerý personál si zasluhuje mé díky - na personálu nebyla znát únava, všichni byli milí a nápomocní.
Závěrem mohu říct, že celkově jsem zde byla spokojená a rozhodně nelituji, že jsem rodila právě zde, nicméně si myslím, že fakultní nemocnice by mohla a měla investovat do modernizace zejména poporodního oddělení - ty pokoje jsou opravdu jako za krále klacka a 6 žen po porodu na jednu sprchu a WC je už opravdu příliš.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít strach a cítit nervozitu je v pořádku. Uvidíte, jak na sebe budete pyšné až to bude za vámi a povezete si miminko domů :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro sebe: poporodní vložky (rozhodně více balení) + síťované kalhotky, toaletní papír, kojící podprsenku + kojící vložky do ní, kojící čaj

Pro miminko: plenky, čistící ubrousky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Žaňulin 13.12.18 napsala :

Za mě super, rodila sem sice na střídání směn, takže i když jsem měla vyplněné dotazníky, ptali se me na stejne otázky asi 3×. Jinak porod samotný super, nechali mě rodit samotnou nespěchali na mě, i když byl frmol jako blázen, péče sestřiček a laktačních sester, doktorů atd. Super vůbec si nemůžu stěžovat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se bude o vás dobře postaráno. Když nebudete něco vědět na cokoliv se zeptejte. Sestřičky vám pomůžou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaleťák, v Olomouci si musíte vzít svůj.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Hikimen 11.08.18 napsala :

Byla jsem maximálně spokojená jak u porodu, tak i na oddělení šestinedělí. V době příjmu jsem byla jediná rodička, měla jsem s sebou porodní plán - ale úplně zbytečně, protože stejně dělali všechno, jak jsem chtěla, automaticky (o všem mě informovali, porodila jsem bez nástřihu, měli jsme krásný bonding…). Na oddělení šestinedělí jsem nepotkala jedinou nepříjemnou sestřičku či doktora/doktorku.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Měla jsem pořád hlad a ač je na chodbě k dispozici vždy minimálně pečivo, zachraňovala mě čokoláda a hroznový cukr, co jsem si původně vzala na porodní box a nestihla sníst. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Anika85 10.08.18 napsala :

Přístup sestřiček jak dětských, tak ženských, byl úžasný. Nemám si na co stěžovat - naopak. Důležité je nebát se zeptat, poprosit o pomoc.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, jednorázové kalhotky, sprchový gel, ručník, mobil, nabíječka a toaletní papír. Nic víc nebude potřeba. :)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Olomouc - Anonymní 27.07.18 napsala :

Už nikdy více! Oddělení šestinedělí – z rychlíku mi řekli, kde je sprcha a sesterna, o chodu oddělení nic. Manželovi tvrdili, jak mě nechají po porodu odpočinout, sotva se za ním zaklaply dveře, už jsem měla novorozence na pokoji. Nikdo vám jako prvorodičce neporadí, jak přebalit, jak obléci. Než se mi rozjelo mléko, musela jsem se upomínat několikrát o dokrm (opakovaně, každý den!), jinak by malá zůstala o hladu, a to chudák hlady křičela pořád. Kontrolují vám poporodní poranění přes „peřinu“ a ode dveří.

Kdybych nebyla nucena rodit v Olomouci kvůli svému zdravotnímu stavu, tak bych vybírala jistě jinou porodnici. A o čistotě sociálního zařízení a úklidu – to ani nemluvit. Ještě teď se mi zvedá žaludek, paní uklízečka vše brala velkým obloukem.

Celkově je to pro mne velmi špatná vzpomínka.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Anonymní 20.07.18 napsala :

I když nedokáží zázraky, musím říct, že sestřičky i doktoři byli hodní. Obzvláště sestřička, která 10. 7. měla noční a rodila se mnou mrtvou dceru…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Ivimary 08.02.18 napsala :

Moje zkušenost s FN Olomouc je po prvním porodu jen pozitivní.

Porodní sály - maximální podpora ze strany jak porodních asistentek, tak i doktorů. Dodržení porodního plánu, bonding a dotepání pupečníku je samozřejmost. Bonding byl zatím nejkrásnější věc v životě, kterou jsem zažila.

Oddělení šestinedělí - kromě jedné důležité sanitářky (která mě peskovala za úklid stolku a poučovala o zakázaných návštěvách na pokoji) byly všechny sestřičky moc hodné a ochotné. Jména si bohužel nepamatuju.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji se připravit se trochu psychicky na kojení (případně si něco o kojení přečíst). Bradavky ze začátku bolí, jako by vám je řezali žiletkou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, vložky, jednorázové kalhotky, ručník - minimálně 1 ks/den, purelan, kojící čaj.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Anonymní 29.01.18 napsala :

Rodila jsem v Olomouci v prosinci 2017, starala se o mě MUDr. Hansmanová + další dvě porodní asistentky a byla jsem velice spokojená. Při porodu mě podporovaly a pomáhaly, jak se dalo, i když byla porodnice zrovna úplně plná, nepocítila jsem, že by neměli na mě čas. Měla jsem menší problém protlačit hlavičku. Byla jsem nastřižena, ale vůbec jsem to necítila a šití jen lehce štíplo a pak už v pohodě. Kdybych rodila znovu, opět bych šla do Olomouce. Za mě určitě doporučuji.

Personál: Hansmanová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - jossi 22.08.17 napsala :

Olomouckou porodnici mohu jen doporučit, rodila jsem zde ani ne před dvěma týdny.
Příjem proběhl v noci po prasknutí plodové vody, a to velmi příjemnou porodní asistentkou Janou Zahradníčkovou a MUDr. Ondřejem Malcharem. Ráno se vyměnily směny a ujaly se mě výborná porodní asistentka Evička Nedomová (přijmení asi komolím) a MUDr. Veronika Jančeková.

Musím vyzdvihnout velmi laskavý a profesionální přístup všeho přítomného personálu a i když byl porod docela dlouhý, byl to můj první spontánní porod a trval asi 15 hodin, proběhl s podáním oxytocinu z důvodu urychlení porodu i se všemi dostupnými analgetiky - epidurálu i rajského plynu i jiných, vše nakonec dobře dopadlo, porodila jsem za pomoci všech přítomných zdravou holčičku. Co mě mrzelo, že mi nikdo neřekl, že epidurál zabírá hlavně na začátku podání, účinek jsem cítila tak první dvě hodiny, pak už vůbec, a jelikož jsem si ho nechala zavést hned na začátku, zbytek porodu jsem si opravdu užila ve velkých bolestech.

I když jsem v těhotenství cvičila s Epi-no balonkem na roztažení hráze, byl nakonec třeba nástřih porodní asistentkou Evičkou, ale jen malý, bolelo to jen trošku a šití od MUDr. Jančekové taky téměř bezbolestné.

Následoval dvouhodinový bonding, který jsme si s partnerem opravdu užili.

Poté se u mě sice vyskytly určité zdravotní komplikace, takže mě museli vzít na sál pod narkózu, zákrok provedl MUDr. Radim Marek, vše dopadlo dobře, přístup pana doktora mě mile překvapil, když za mnou po zákroku zašel na JIPku a vše ohledně zákroku mi vysvětlil.

Následně na novorozeneckém oddělení také perfektní přístup všech sestřiček, porodních asistentek a laktačních poradkyň. Využila jsem toho, že se zrovna uvolnil nadstandard, a tak jsem měla víc klidu a i prostoru pro návštěvy.

Navíc před 4 lety jsem zde rodila předčasně císařem a také jsem byla velmi spokojena, novorozenecká JIP i intermediár - naprosto úžasná sestava sestřiček a doktorů, na které nikdy nezapomenu.

Takže shrnuto a podtrženo, musím vyzdvihnout laskavý a profesionální přístup veškerého personálu, který na jakékoliv komplikace umí bezpodmínečně zareagovat. Tudíž vzkaz pro budoucí maminky, přestaňte řešit úroveň hajzlíků a podobných prostor porodnice a jděte tam, kde bude o vaše dítě a o vás nejlépe postaráno. A to Olomoucká porodnice naprosto splňuje.

Personál: MUDr. Ondřej Malchar, MUDr. Veronika Jančeková, MUDr. Radim Marek, PA Jana Zahradníčková, PA Eva Nedomová (přijímením si nejsem jistá)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít s sebou partnera.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Většinu sbalených věcí jsem nepoužila, zbytečné brát si noční košile, ty erární stačí a máte každý den čisté. Osvědčily se mi papírové kuchyňské utěrky po sprše, na osušení intimu místo špinění ručníku, na celý pobyt mi stačila tudíž 1 osuška.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Michaela.39 09.06.17 napsala :

Musím velmi ocenit profesionální a laskavý přístup porodních asistentek, které byly přítomné jak v průběhu porodu, ale také v období předporodní péče. Za celou dobu jsem nenarazila na nikoho nepříjemného (lékaři, sestry).

Porod byl indukovaný, aplikace epidurální anestezie, během rozjíždějících se kontrakcí jsem nabírala síly (nebyla jsem zcela rozhodnuta, zda epidural chci, pak jsem rozhodně nelitovala). Po celou dobu se o mě porodní asistentka a její kolegyňka (studentka FZV UP) staraly s neskutečnou laskavostí, cokoli mě zajímalo, bez problému vysvětlily. O skvělém působení aromaterapie ani nemluvě.

Vše se vyvíjelo dobře a rychle, rozhodil mě jen pan doktor, který se přišel podívat. Celou situaci vyhodnotil tak, že porod zřejmě skončí akutním císařem a odešel. Naštěstí zvítězila zkušenost porodní asistentky a hlavně její vyrovnanost, která mě opět uvedla do klidnějšího módu (bohužel působení lékaře na mě mělo spíš opačný vliv), od toho okamžiku do cca 15 minut jsem porodila zdravého syna.

Mohu srovnat s prvním porodem (taktéž indukovaným) ve Šternberku, který byl značně chaotický, věci se nevyvíjely tak, jak by měly, dcerka byla díky abnormní rotaci, která nebyla během celé doby bohužel vyhodnocena, vytažena kleštěmi.

Za mě tedy velké plus pro olomouckou porodnici, porod syna mi dodal sebevědomí, díky čemuž se úspěšně odvíjelo i vše další - náběh laktace, užívání si miminka od prvních okamžiků, psychické zvládnutí šestinedělí atd.

Personál: PA Emilka (příjmení si bohužel nepamatuji)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zkusit se nebát (i když jistá míra nervozity je prostě na místě) a v podstatě se i těšit. Na mě v tomto ohledu zapůsobil velmi pozitivně jednodenní předporodní kurz (každé pondělí, po objednání). Vedla jej velmi sympatická porodní asistentka a ano, dodala mi pocit, že se do této porodnice prostě těším.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše potřebné k příjmu, sestřička po mě chtěla i zprávy z dalších genetik - celkem tři, měla jsem jen tu první. Jinak doporučuji jet podle seznamu věcí, který dostanete buď na předporodním kurzu nebo kdekoli na internetu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Anonymní 17.05.17 napsala :

Dobrý den,

velmi oceňuji FN Olomouc. Cítila jsem se velmi dobře a bezpečně. Porodní asistentka byla jako anděl, ve všem mi vyšla vstříc, všechno zaopatřila. Bylo to přesně tak, jak jsem si přála. Skvělá byla MUDr. Turková, kterou jsem již znala z minula, a tudíž k ní mám důvěru. Chodila jsem do FN i na předporodní kurzy, tak jsem věděla, jak to tam chodí.

Při příjmu jsem měla nachystané papíry dopředu - příjem byl rychlý, klystýr ani holení nikdo nezmínil. Podle přání mi nachystali do boxu žíněnku, balon a pití. Chtěla jsem mít tmu a být v klidu sama, asistentka mě chodila kontrolovat. Při kontrakcích jsem hodně hýbala boky, šla do dřepu, aby se pánev rozevřela. Asistentka mi pak při samotném porodu nabízela, ať si sama zvolím polohu, že můžu rodit i na žíněnce, nakonec jsem byla v leže, na boku na posteli. Ani mě nechtěla nastřihávat, ale já jsem to chtěla sama, protože jsem cítila, že je hlavička větší (nikdy jsem žádné problémy se šitím a nástřihem neměla, tak moc té hysterii s nastřihováním nerozumím). Trochu byly komplikace s porodem ramínek, zasekla se v pánvi - dystokie ramínek, ale to mě nevylekalo, protože jsem o tom zrovna předtím četla článek a cítila jsem už v těhotenství, že toto dítě má ramínka širší.

Po porodu proběhl bonding - dali mi dítě na břicho a ošetřovali ho tam, pupečník nechali chvíli dotepat. Manžel byl přítomen. Po skončení bondingu šel s nimi do ošetřovny a pak dítě choval během té doby, kdy jsem musela ležet.

Na závěr přidám přísloví - doktor léčí, Bůh uzdravuje. Takže díky Bohu a lékařům jsem měla krásný porod a jsem zdravá já i dítě. Všichni zdravotníci - doktoři, asistentky, sestry odvedly profesionální práci s nasazením. Jsem za to velmi vděčná.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Anonymní 06.03.17 napsala :

Dobrý den,

porodnici FN Olomouc mohu vřele doporučit. Setkala jsem se s názorem, že není moderně vybavená, že pokoje nejsou zrovna luxusní apod. Já osobně zastávám názor, že pokud se o Vás stará usměvavý a pohodový personál, který Vám ochotně rád pomůže a poradí- není co řešit.

V Olomouci jsem se rozhodla porodit druhé dítě, měla jsem tedy s čím porovnat. Využili jsme s manželem krátký předporodní kurz přímo v nemocnici, abychom viděli porodní boxy, zázemí a věděli co vzít k porodu. Ten nás přesvědčil, že Olomouc bude správná volba.

Když jsem začala chodit na pravidelné předporodní kontroly, nikdy se nestalo, že bych čekala déle jak 10 min, vždycky mi lékař a sestry vše vysvětlili, mohla jsem se na cokoliv zeptat.

Samotný porod probíhal úžasně. Porodní asistentka se nám plně věnovala (a to i přes to, že zrovna končil úplněk a porodnice byla k prasknutí, dávala mi konstruktivní rady (jak si mám lehnout, aby se porod urychlil, aby mě to nebolelo tolik, abych se rychleji otevřela…), ne rady typu „nekřičte nám tady“- ano, s tím jsem se bohužel u prvního porodu setkala!, no a myslím, že i díky tomu, že jsem byla „v klidu“ a porod probíhal hladce a rychle.

Na příjmu jsem měla doktorku Kolářovou, na závěr porodu doktora Sobka. Bohužel jsem zadržela placentu, musela jsem tedy na krátký zákrok. Vše proběhlo na porodním boxu. Ihned poté se mnou zase byl manžel a prcek a mohli jsme se tulit a rozebírat krásný zážitek. Sestry jsou ochotné se vším pomoct, je možné využít balonu, aromaterapie, i přípravků na utišení bolesti.

No a sestry na šestinedělí, sestry na novorozeneckém- nic nemělo chybu. U prvního dítěte mi trvalo déle, než jsem začala kojit. Tady mi sestry - klidně i v noci (a s úsměvem!) chodily radit, jak na to, takže to šlo daleko lépe a rychleji se laktace nastartovala. Navíc lze využít konzultaci s laktační sestrou v rámci nemocnice i po propuštění, takže jsme asi 3 dny po propuštění jeli raději na převážení a kontrolu žloutenky. Moc mi to pomohlo.

Personál: Mudr Kolářová, Mudr Sobek, celý tým porodních asistentek, sestry na šestinedělí, na novorozeneckém

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se zajet podívat na boxy a prostředí porodnice v rámci předporodního kurzu (klidně toho jednodenního, trvá asi 3 hodiny odpoledne, je na objednání, bývá v pondělky).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, malou svačinku a láhev vody k porodu, dostatek plen a vlhčených ubrousků, teplé ponožky.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Olomouc - Anonymní 26.02.17 napsala :

Dobrý den.

Dlouho jsem se rozhodovala, jestli mám recenzi vůbec psát. Dala jsem tomu čas, chtěla jsem být více objektivní, než kritická, čemuž bych se hned po porodu neubránila. Nutno podotknout, že mám vedle sebe krásné zdravé dítě a já se také těším zdraví, takže primární účel porodnice byl splněn.

Olomouc jsem vybrala jako nejvyšší instituci v kraji. Důvodem byla moje představa, že o nás nemůže být z hlediska profesní úrovně postaráno nikde lépe. Zda-li bych se tak rozhodla znovu? Spíše ne. Nebudu v příspěvku jmenovat, krom dvou dam, které mi výrazně ovlivnily poslední dny těhotenství.

Předporodní péče:

HESLO: Kdo rodí před termínem, vyhraje. :)

Tak to z mého úhlu pohledu byla opravdu katastrofa. Jak může dobře fungovat porodnice, když už předporodní péče pokulhává? Škoda, že jsem si nekladla tuto otázku před porodem. V ambulanci jsem byla téměř tucetkrát, takže si troufám tvrdit, že jsem malinko znalá. :) Nevadil mi fakt, že téměř při každé návštěvě byl jiný lékař, alespoň se lépe pozoruje a hodnotí poskytovaná péče. Vadí mi ale fakt, že vlastně vůbec mohu hodnotit odlišnost v péči, protože informace, vstřícnost a druh vyšetření rozhodně nebyly stejné.

Zcela nehumánní mi přišlo, že téměř v 100%, když polonahá otevřete dveře kabinky a vstoupíte s pozdravem do ordinace, tak se lékař sedící k Vám zády ani neotočí. Občas od monitoru cosi zamumlá a vy jeho tvář vidíte, až když se odhodlá přijít k lůžku, kam Vás nasměrovala sestra. Běžně se setkáte s tím, že nebudete vůbec prohlédnutí vaginálně (což chápu), že nebude při vyšetření použit ultrazvuk, nebo přístroj nebude vůbec v ordinaci, pokud ho lékař náhodou bude zrovna chtít použít, protože si ho půjčilo jiné oddělení atp..

Můj porod byl opravdu rychlý. Na odhad váhy a měr dítka už nebyl prostor…lékaři se na porodním sále dohadovali, jak může být plod velký a zda to zvládneme, protože prostě nebyly řádné informace z předporodní péče.

Z předporodní péče bych velice ráda poděkovala a ocenila přístup doktorky Mužné. U jediné jsem se necítila jako na veterině. Ukazovala mi prcka na ultrazvuku, popisovala polohu, měla milé vtipy, informovala, vysvětlovala a nepodávala pouze vytištěnou zprávu z vyšetření, kterou se potom drtivá většina maminek snaží rozluštit pomocí Googlu. Jako jediná dělala váhový odhad,(z šesti lékařů) bohužel když se o něj snažila podruhé, tak byl přístroj rozbitý. V ordinaci s paní Mužnou jsem byla stejnou dobu, jako s kýmkoliv jiným, takže čas na pacienta zde roli nehraje. Jaká smůla, že paní Mužná standardně pracuje v Krnově. Je snad v Krnově rodičkám poskytovaná jiná standardní péče?

Druhá dáma je paní Ondrová. Jak jsem později zjistila, paní Ondrovou předchází její pověst. Když mě paní Ondrová vyšetřovala prvně, odcházela jsem z ordinace s brekem. Ani ten pocit neumím popsat, snad možná jako zneuctění úplně všeho. Je to prostě člověk, u kterého nechcete, aby Vás vyšetřoval znovu. Nechcete, aby na Vás šahal. Přesto jsem si řekla, že to můžou dělat pouze moje hormony a nemusím být objektivní. Po další návštěvě, co jsme se v ordinace potkaly, jsem seděla na parkovišti a slzy mi tekly jako hrachy. Co paní Ondrová s libostí dělala, bylo že nechala plnou čekárnu těhulek a přišla ordinovat třeba za hodinu a půl a opravdu neměla pohotovost. Seděla jsem na monitoru, když se jí sestřička dovolala telefonem a paní Ondrová říkala, že je na jídle. Je mi upřímně jedno, čí je to kamarádka a čí manželka, tahle paní dávno ztratila pojem o tom, co je to morální kodex.

Ještě mi vadil vyplněný štítek se jménem ošetřujícího lékaře na dveřích do ordinace. Myslím, že je to slušnost a mám právo volby, dostatečně s předstihem, vyšetření odmítnout třeba zrovna po předchozích zkušenostech a nebudu tuto situaci řešit trapně polonahá až v ordinaci.

Porodní sál:

HESLO: Bez administrativy u nás prostě neporodíš! :)

Porod šel opravdu hodně rychle, než jsme dojeli do porodnice, tak byly porodní cesty téměř připraveny a kontrakce po dvou minutách. Měli jsme všechny podepsané a vyplněné papíry – byla jsem připravená z kurzů, abych něco nepokazila :) PA mne odvedla na příjem a začal hrozný zmatek, zda jsou ty papíry všechny, zda mám zprávy z předporodní péče…

Opravdu vidím problém v tom, že se rodící ženy ptají na takové věci jako: Kdy jsme nastoupila na mateřskou dovolenou? Kde pracujete? Myslím, že tam zaznělo i kdy jste měla první měsíčky? Všechny tyto informace jsem sdělovala na předporodní péči a lékaři. Platí tedy motto, že opakovaní je pro blbce? Se mnou ani s mužem se nikdo po celou dobu porodu nebavil.

Opravdu nepříjemné bylo, když si všichni stoupli opodál rodícího lůžka a začali si tam něco potichu šuškat. Dále, když mě každý vyšetřoval zvlášť, i když stáli vedle sebe a nález si mohli sdělit. Následně když jeden tvrdil tlačit, další netlačit. Jeden, že je to dobré, že to dobré není. Oba s mužem jsme byli v hrozné nejistotě, bezmocní a zcela zmatení z nejasných instrukcí. Po celém tom kolotoči se zjistilo, že jsem měla i špatně zavedenou kanylu.

Ale vidím naději.:) Byla přítomná mladá holčina na stáži, která byla velice milá a velice profesionální. Byla jediná, s kterou jsem se cítila uvolněně. Cítila jsem, že když u mne byl někdo jiný, tak se ve mně vše sevřelo a jako bych byla v obraně.

JIP:

HESLO: Když dva dělají totéž…

Tak tam byly moc skvělé sestřičky. To byly tak empatické duše. Berete jejich ošetřování s důvěrou a oddáte se jejich péči zcela přirozeně ve všech situacích. Bohužel i zde jsme narazili. Když jsem se začala malátná probouzet, tak první moje slova, co si pamatuji, byly: „ Co moje dítě?“. Sestra je suše konstatovala: „Informace o dětech já nevím a odešla!“ Takže jsem průběžně upadala do spánku s tím, že jsem nevěděla, zda moje dítě vůbec žije a hleděla na ten asi 5 metrů vysoký strop.

Šestinedělí:

Ženské sestry a laktační poradkyně jsou báječné ženy!
Trochu mně chyběla informovanost ze strany dětských lékařů. Přivezli mi dítko s náplastí od nějakého vyšetření. Jakého? Co kdybych chtěla být s tím miminkem?

Věřím, že to všechno byla souhra náhod a že Olomouc je špičková porodnice, ale půjdu to příště zkusit do Šternberka. Všichni mi to doporučovali a já si stejně postavila hlavu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Terča1995 07.02.17 napsala :

V této porodnici jsem rodila v roce 2014 a za mě fantastické. Rodila jsem o měsíc dřív, takže malá byla v inkubátoru na intermediárním oddělení. Byla jsem v porodnici cca 3 dny s tím, že mě pustili pak domů a já se nechala příjmout za malou na intermediární oddělení, kde jsem měla pokoj a mohla jsem tam sní být až do propuštění :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tak jako v každé porodnici křížovky, mobil nebo tablet.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nabíječku na mobil.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Olomouc - Darinka6 07.01.17 napsala :

V Olomouci jsem rodila v únoru 2016 a za mě nedoporučuji. Porodnici jsem zvolila, protože mi hrozil předčasný porod a o předčasně narozená miminka je tam nejlépe postaráno.

Rodila jsem velmi dlouhou dobu a za celou dobu se vystřídaly 3 porodní asistentky, jména si bohužel nepamatuji. První byla nejhodnější, ta byla opravdu vstřícná, nemohu jí vůbec nic vyčíst, ale bohužel jí ráno končila směna a nastoupila PA opravdu nepříjemná a protivná, neustále nadávala na rekonstrukci, která zrovna probíhala. Pro mě jako pro prvorodičku to bylo velmi stresující. Vyšetření bylo necitlivé a velmi bolestivé.Upřímně jsem se modlila, aby tato PA se mnou nebyla u porodu, což se mi splnilo.

PA skončila směna a přišla další mladá, od pohledu velice milá, příjemná. To ano, ale jen do doby než začal porod. Nechala mě natrhnout a když viděla, že dítě ven nepůjde, tak mě nastřihla tak obrovsky, že jsem měla opravdu šití skoro až ke konečníku, i můj gynekolog se nad tím podivoval.

U porodu byl přítomný můj manžel, takže se PA chovala celkem příjemně, ale jakmile po porodu manžel odjel, byla zlá, protivná a vše ji strašně obtěžovalo. Potřebovala jsem převléct postel, protože se mi stala nehoda, protože jsem obrovsky krvácela a ona na mě křičela, že jsem si měla vložky dát lépe, že mi to říkala. Nemluvě o tom, že miminko mi hned odvezli, protože nebyli volné pokoje, ani mě nenechali, aby jsme spolu měli kontakt, nebo abych ho zkusila nakojit.

Přístup opravdu hrozný. Za mě opravdu ne. Vím, že vše je o lidech a jejich přístupu, ne každý je v Olomouci tak protivný, ale já jsem zrovna měla smůlu a vyšly na mě porodní asistentky, které byly opravdu nepříjemné. Jediné plus vidím v tom, že po celou dobu u porodu byl pan doktor Hambálek, který dohlížel na porod a nebyl necitlivý jako PA.

Personál: MUDR. Hambálek Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - bajcza 07.01.17 napsala :

V olomoucké porodnici jsem rodila v polovině prosince 2016. Byl to můj druhý porod zde a stejně jako minule, jsem byla velmi spokojená a budoucím maminkám můžu tuto porodnici s klidným svědomím jen doporučit.

Na porodním sále se o mě starala naprosto skvělá PA Svancarová, po výměně směn pak PA Havlíková (nebo Havlíčková..nepamatuji si přesně příjmení).
Porod jsem měla celkem rychlý (04.10 příjem, 7.18 byl syn na světě). Celou dobu o nás bylo perfektně postaráno. Jakékoli zásahy (prasknutí plodové vody, možnost aplikace oxytocinu) nám byly vždy jen nabídnuty jako možnost, nikdo nám nic nenutil, měli jsme času na rozmyšlenou, kolik jsme chtěli. Všecko s námi probrali. Určitě jsem neměla pocit, že by mi někdo bortil moje představy či přání. Naopak. Přístup personálu je profesionální, zároveň velmi lidský s jasnou snahou vést porod jako přirozený. Mají můj velký respekt a obdiv. A samozřejmě vděk.

Trochu jiný svět je pak oddělení šestinedělí. Tam se jede hodně podle pravidel a předpisů - čárky za přikládání miminka k prsu, rozsvícené světlo celou noc, v žádném případě nespat s dítětem v posteli. Samostatnou kapitolou je kojení a „laktační poradenství“. Je jasné, že pokud sestry přikládají miminko tak, že zmáčknou bradavku a tu mu nacpou do pusy, tak pak všechny maminky mažou bepanthenem či purelanem, jak divé a odchází z porodnice s bolavými prsy. Samotnou laktační sestru jsem viděla jen jednou - v den kdy jsem odcházela z porodnice. Zeptala se mě, jestli něco nepotřebuji. Abych sestřičkám nekřivdila, starají se hezky a zodpovědně. Stále se ptají, jestli něco nepotřebujete, ať řeknete a jsou opravdu k dispozici.

Co je opravdu špatné jsou sprchy. Sice dostanete radu, že se máte alespoň 3× denně sprchovat, ale že je nad sprchovým koutem plíseň jak Brno, to už nikomu nevadí (před 2 lety jsem byla na jiném pokoji a tam byla taky).

A jídlo? Klasika - nedobré, nevhodné pro kojící matky, ale těch pár dnů se dá vydržet.

Celkově hodnotím porodnici velmi pozitivně a pokud bych měla ještě někdy rodit, tak určitě zase tady.

Personál: PA Svancarová, PA Havlíková (Havlíčková)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sehnat si vlastní laktační poradkyni a domluvit se s ní na návštěvě v porodnici.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír a župan, v podstatě vše co je psáno mezi věcmi do tašky. Dětskou kosmetiku dostanete ve vzorečcích.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - vytlemenda 11.11.16 napsala :

Výborný a profesionální přístup! Byla jsem spokojená.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si vložky, síťované kalhotky, plínky a vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - StellaAlba 03.11.16 napsala :

Já jsem byla s Olomouckou porodnicí spokojená.Jak s průběhem porodu, tak i s pobytem na oddělení šestinedělí, klidně bych tam šla rodit znovu. Často jsem slýchala, že je tato porodnice stará a hnusná, mě ale nepřipadala, starou a hnusnou si představuju jinak. A rozhodně mi to tam nepřipadalo ani jako na běžícím pásu, jak jsem taky někde četla, spíš naopak.

Porodní asistentka byla skvělá, bohužel nevím jméno, ale měla krátké hnědé vlasy a trochu silnější postavu. Sestřičky na šestinedělí byly také ochotné, dalo se ptát na cokoliv. Jediné, co bych vytkla, je malý počet sprch a WC u porodních boxů, ale když jsem rodila, tak byly zaplněné asi jen tři boxy, takže to šlo. Kdyby bylo plno, tak by to možná bylo horší. Druhé minus - jídlo, strava je stejná, jako mají ostatní pacienti v nemocnici, takže se nebere ohled na kojení, ale to je asi všude.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyplnit si formuláře, které dostanete na předporodním kurzu už doma a pokud uvažujete o epidurálu, tak souhlas taky vyplnit předem, rovnou vám pak odeberou krev a dají kapačku. Pokud se pak v průběhu porodu rozhodnete, že epidurál chcete, zavolají anesteziologa hned, protože už bude všechno nachystané.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co je v seznamu na stránkách porodnice, balzám na rty - při porodu mi rty hrozně vyschly a pak jsem se toho pár dní nemohla zbavit.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - monapona 02.11.16 napsala :

Kontrakce mi začaly den před porodem. Jako prvorodička jsem si nebyla jist, tak jsme raději zajeli na kontrolu. Vyšetření ukázalo, že je ještě trošku času, ale velmi hezky mi vysvětlili, že se ještě nic neděje i když se to může během hodiny změnit a ať se nebojím klidně přijet znovu, když se mi nebude něco zdát.

Už ten večer to zesílilo, ale jela jsem až když to bylo opravdu nesnesitelné - druhý den po obědě. Otevření zatím bylo jen na 1 cm a vypadalo to, že tam zůstanu až do rána. Přijali mě ve 13 hodin. Porod se pořád nechtěl rozjet, tak mi kolem 4 hodiny praskli vodu. Najednou to začlo nabírat na síle, hodně jsem chodila do sprchy, ta mi velmi pomáhala. Když mě přijali, vedle rodila paní , která byla opravdu hodně slyšet a já dostala strašný strach, tak jsem si kolem 6 hodiny nechala dát epidural.
V tu chvíli mi přišlo, že nemám ani rodit. Dodalo mi to strašné energie a porod velmi urychlil tím, že jsem nebyla v bolestech.

Kolem 8. hodiny přišla lékařka na kontrolu a řekla, že to do půlnoci nebude, ale do rána že určitě porodím. Šla jsem tedy na chvíli do sprchy a když jsem se vrátila na pokoj začla jsem mít potřebu tlačit a malá už se chtěla podívat na svět.
Chvíli tedy trvalo než porodní asistentka dorazila a už jsem se trošku bála, že to budu muset zvládnou sama, ale nakonec se vše nachystalo a v 21:10 se mi narodila krásná, zdravá holčička. Čekaly nás společné 2 hodinky na sále.

Měla jsem úžasnou porodní, panu Janu Zahradníčkovou, která mi celou dobu dodávala neskutečnou sílu a energii její pozitivitou a dobrou náladou. Z porodu mám díky ní skvělý zážitek a nikdy na ní nezapomenu!

Jen bohužel na oddělení šestinedělí jsme se už nevlezly a tak nás dali o patro níž na gynekologii, kde jsme na pokoji byly ve dvou. Sestry nám řekly, ať kdykoliv zazvoníme. Většina s tím neměla problém a byly příjemné a se vším pomohly. Tedy až na jednu mladou slečnu, která měla velký problém mi pomoct s kojením, protože se mi malá nechtěla přisát. Ale věřím, že neměla jen zrovna svůj den a jinak je snad na novopečené, citlivé maminky plné hormonů příjemnější.

S fakultní nemocnicí jsem byla opravdu velmi spokojená a v případě dalšího těhotenství budu chtít znovu rodit opět tady.

Personál: PA Jana Zahradníčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Předporodní kurzy, které jsou ve FN pořádaný od 30 týdne těhotenstvít jsou fajn, abyste se seznámly s prostředím a věděli do čeho jdete. Určitě mi to při samotném porodu pomohlo, i když na tu bolest vás to nepřipraví. Je asi hodně důležité to brát, že nejedete do lázní, ale rodit. Porod je dle mého názoru hlavně v hlavě.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Podpora k porod, velké porodnické vložky (aspoň 2 balení), porodnické kalhotky, svůj toaletní papír (co nejjemnější nebo vlhčený).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - janulkahazulka 19.10.16 napsala :

Nemůžu jinak, než dát jedničku s hvězdičkou. Už od dětství jsem měla více zdravotních komplikací, takže bylo jasné, že až jednou budu chtít mít miminko, nebude zřejmě jiná cesta, než císařský řez. A protože pocházím z Olomouckého kraje a v případě, že by se miminku během porodu něco stalo, odváží se všechny děti do FN v Olomouci, neváhala jsem ani minutu a rozhodla se rodit tam.

Měla jsem to štěstí, že se mě ujal sympatický pan doktor MUDr. Pavel Hejtmánek a cokoli bylo potřeba, předem vysvětlil. Pak provedl samotný zákrok a ještě si našel čas mě na chvíli zkontrolovat na pokoji. Pokud by v Česku bylo víc takových lékařů, mohlo by si naše zdravotnictví gratulovat!

A jak proběhl porod? Na příjem mě měli brát den předem, bohužel však byla všechna lůžka obsazená, a tak mi dali domů roztok YAL, který jsem si večer aplikovala a pak už jsem se dostavila ráno do porodnice. Kvůli dvěma spontánním porodům mě nakonec brali o něco později, než bylo plánováno, každopádně si pamatuji jen milý úsměv anestezioložky těsně před tím, než mě uvedla do celkové narkózy.

Po probuzení mi za chvíli přivezli Adélku, aby se přisála a na pár minut za mnou na JIP, kde se po císaři leží 24 hodin, navštívil i manžel, který mi vyprávěl, jak mu Adélku přinesli, šel ji se sestřičkou změřit (měří se jen od oka, aby miminko zbytečně nenatahovali) a zvážit. Poradili mu, aby si udělal pár fotek (v tom šoku ho to ani nenapadlo!) a nechali ho se s ní chvíli pomazlit.

Druhý den jsem poměrně dlouho čekala na převezení na oddělení šestinedělí (prostě hodně rodiček, ony ty zářijové děti vznikají na vánočních večírcích a Silvestrovských oslavách, tak se není čemu divit), ale po obědě jsem se dočkala.

Pokoje jsou čisté, vybavené moderními pohodlnými a funkčními postelemi, leží se po dvou. Kromě postele je na pokoji ještě i noční stolek, šatní skříň, 1 přebalovací pult a 1 TV + samozřejmě pojízdná postýlka s monitorem dechu, ve které vedle vás spinká vaše miminko. Jako nevýhoda by se mohla jevit koupelna, která je průchozí a tedy společná i pro vedlejší pokoj, ale v našem případě to nikomu nevadilo. Prostě se tam zamknete, rozžnete světlo, které oznamuje, že je obsazeno a je to. V koupelně je sprchový kout a umyvadlo, nutné je mít vlastní toaletní papír.

V porodnici jsem strávila celkem 5 dní a musím říct, že sestřičky jsou opravdu ZLATÉ! Stačí vzít telefon, který je u postele a zodpoví vám kdejakou blbost. Tlačítka jsou tam dvě - jedno na dotazy ohledně miminka a druhé ohledně vás.

Ke zdravotnímu stavu - co se týče narkózy, ač jsem si původně přála částečnou, celková (musela jsem ji mít s ohledem na svůj zdravotní stav) ničemu nevadila a jizvu mi pan doktor udělal tak hezky, že mi ji chválil každý, kdo ji viděl! Bolest byla z mého hlediska téměř zanedbatelná, za celou dobu v nemocnici jsem si nenechala dát jediný lék proti bolesti a doma jizva přestala bolet (projevovalo se to jen při sedání a vstávání) cca po 3 týdnech až měsíci.

Ale zpět k sestřičkám - METÁL by zasloužily všechny, které se starají o miminka, protože vám opravdu vysvětlí cokoli a ukážou a zodpoví třeba i 20×, jen se nebát zeptat. A já se nebála. Opravdu, když máte tu možnost, využijte toho!

Jinak s chutí jídla to už tak slavné nebylo, ale dá se to přežít. Když návštěvy sem tam donesou něco na přilepšenou. Spíš mě osobně zarazil jídelníček, který není zrovna moc přizpůsobený tomu, že kojíte. A pokud si chcete nechat udělat čaj, stačí přinést konvičku sestřičkám - a je to. Pyžamo je lepší využívat jejich, mění vám je totiž, jak často je třeba a věřte, že za to budete jen ráda! Krev, mlíko, to vše se hodně špatně pere, tak si vlastní nechejte třeba jen pro návštěvy nebo přímo až na doma.

Osobně tedy FN Olomouc doporučuji každé mamince, bude o vás dobře postaráno. A i když nemocnice není zrovna krásná, myslím, že nejdůležitější je, že je plná odborníků, kteří vědí, jak se o vás postarat a jak vám poradit! Za sebe VELKÉ DÍKY všemu personálu!

Personál: MUDr. Pavel Hejtmánek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně být psychicky v pohodě! A jedna speciální rada - nezapomeňte se usmívat na personál - vrátí (se) vám to 100×!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co porodnice uvádí v seznamu na svém webu. Mně se osvědčilo hlavně: přezůvky do sprchy, jemný toaletní papír, kojící čaj, síťové kalhotky (pořídila jsem v DM), deodorant bez aroma, vložky do podprsenky. Naopak jsem neupotřebila vlastní župan, ani čtivo (ač jsem zarytý čtenář) a na radu tady z fóra jsem měla kvanta jídla a 90% jsem si vezla domů, ač jsem taky slušný jedlík.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Marmed 01.06.16 napsala :

Jelikož jsem se na této diskusi inspirovala a nakonec FNOL vybrala pro svůj porod, přidávám po téměř měsíci i svou (trochu rozsáhlejší) zkušenost.

Důvodů, proč jsem si vybrala tuto porodnici bylo několik: dojezdnost autem 20 min., příjemné prostředí (se kterým jsem se seznámila v rámci předporodního kurzu, který pro novo-rodičky doporučuji; navštěvovala jsem kurz s 6 lekcemi), a zázemí v případě komplikací při porodu (kdyby se cokoliv stalo, z řady menších porodnic v okolí totiž v případě komplikací miminko exportují stejně do FNOL a maminka zůstává v porodnici bez něj. :(

Jako přípravu na porod jsem zvolila od 35. týdne cvičení s Anibalem 3-4× týdně (až ve 40. týdnu jsem se dostala nad 30 cm, jednou dokonce na 33 cm a od tohoto jsem byla v psychické pohodě, že porod snad bude bez nástřihu), baštit 1-2 lžičky sezamového semínka a pití 1-2 šálků maliníkového čaje. Od 39. týdne jsem začala navštěvovat předporodní poradnu ve FNOL. Zde jsem narazila na milé sestřičky i doktory a odcházela jsem pokaždé s informací (celkem 3×), že už jsem připravená (zaniklý čípek, otevření na 2-3 cm).

Při poslední (3.) návštěvě mne chtěl pan doktor již poslat na porodní oddělení, že porod je na spadnutí, ale byla jsem proti. Neměla jsem bolesti-kontrakce, voda mi nepraskla a z řady diskusí jsem tušila, že léky při otevření „jen“ na 2-3 cm by zřejmě vedly k dlouhému a bolestivému porodu (popravdě jsem se v tu chvíli docela bála). Naštěstí se mne zastaly obě přítomné sestřičky/porodní asistentky, a tak jsem odešla domů s tím, že možná do večera budu zpět. No, nebyla. Prcek si ještě v bříšku užil víkend a jako správný gentleman mne nechal vyspat až do pondělního rána (40tt+4).

O půl šesté jsem začala mít bolesti jako při menstruaci, a tak jsem to šla „rozehnat“ teplou sprchou a vlezla si zpátky do postele. V 06.10 mi však praskla voda (bylo to jako silný kopanec do břicha), a tak jsem jen mrkla na manžela, že asi dneska do práce nepůjde. :) V 6.30 jsme nasedli do auta, a v 6.50 dorazili do FNOL. Příjem na recepci byl rychlý, asi 5 min., to už jsem měla kontrakce po 1,5 min (jen během cesty se mi zkrátily z 4 min. na 1,5 min.) a musela je rozdýchávat (pro neznalé, bolest při které už člověk nemůže nic, jen se snažit uvolnit svaly mírným nahrbením a klidným prodýcháním, ale dá se to, člověk myslí jen na to že za 30 vteřin to přejde a dube mít zase 1,5 min na nabrání síly).

Poté jsme přešli na porodní oddělení kde se mne ujala (na první pohled trochu odměřeně) porodní asistentka, připojila mne na monitor, konstatovala, že tedy budeme dávat antibiotika (měla jsem pozitivní test na streptococcus, GBS), zeptala se, jestli chci epidural (na tom jsme se dohodly, že až podle toho, jak se bude porod vyvíjet a že zatím ne). Já jen podotkla, jestli by to šlo bez nástřihu, že jsem cvičila (až na těch 33 cm), a PA začala vyplňovat dotazník do počítače (naštěstí využila papírů, které jsem měla předem vyplněné) a odeslala mi manžela přeparkovat auto.

Během asi deseti minut mi však kontrakce vyvrcholily (už nešly rozdýchat) a pro mne už nebylo možné netlačit. PA, když se mezi otázkami na mne podívala, konstatovala, že se na mne raději podívá. Po zjištění, že vlastně rodím jsem musela vstát a přejít na porodní sál (místnost hned vedle; mezitím se naštěstí vrátil manžel). Tím se mi jakoby úplně rozehnaly kontrakce a na porodním lůžku mi šly jen jako tupá bolest do zad, při které mi nešlo vůbec tlačit a navíc byly pro mne snesitelné, tedy neměla jsem ani potřebu tlačit. Bohužel po opětovném připojení na monitor PA řekla, že malý má horší ozvy a že buď budu tlačit nebo bude muset dát oxytocin. Jen při zmínce, že malý má horší ozvy, jsem se zapřela a tlačila (i mimo kontrakce).

PA byla naprosto profesionální, říkala kdy tlačit, kdy netlačit, prostě to vedla tak aby nedošlo k nástřihu (i když na chvíli poznamenala, že to bez něj asi nedáme). Daly jsme to a po 10 minutách se malý dostal na svět (po 40 min. pobytu v porodnici). PS: Antibiotika ani klystýr už jsme samozřejmě nestihly. Ke konci již byla přítomna novorozenecká doktorka. Malého mi ihned přiložily s tím, že nechají dotepat pupečník, ale malý začal fialovět, takže tatínka „nahnaly“ na přestřižení pupečníkové šňůry a přenesly jej na pultík kde se o něj postarala novorozenecká doktorka. Naštěstí byl malý jen trochu napitý plodové vody, takže stačila krátká masáž zádíček a malý se chytil.

Mezitím mě PA zbavila placenty a ošetřila. Opět mi jej přiložily (po cca 3 minutách), připojily malého na monitor, poučily nás co a jak a nechaly hodinu a půl bondingovat. Poté jej odvezly spolu s manželem na ošetření a vykoupání. Na porodním sále jsem byla až do jedenácté (měly plno a čekala jsem na propuštění jiných maminek z oddělení šestinedělí). Pak už jsem byly spolu. Bohužel ne na dlouho. Malý byl od začátku hrozně spavý, měli jsme problém s kojením. Tedy o přisátí (první na porodním sále proběhlo bez problémů a ukázkově) nebyla ani řeč. Nikdo (ani sestřičky) nebyly schopné mi poradit, v čem je problém. Vždy nějaká na zavolání (sestřičky byly ochotné) přišla, ale vždy zkonstatovala, že z malého víc nevydolují a že to mám zkusit příště. To mělo ale za následek, že malý se vůbec nesnažil pít.

Třetí den byla u něj naměřena vysoká hladina bilirubinu (novorozenecká žloutenka) a malý strávil dalších 36 hodin pod modrým světlem. Vždy mi byl přinesen na kojení. Spavost však u něj přetrvávala, navíc mi bylo konstatováno, že mám ploché bradavky a že malému to nejde se chytit. Tak jsem vyfasovala kloboučky. Bohužel ty malý vyplivoval úplně stejně jako bradavku a na mne přišla deprese. A tak jsem začala hledat v diskusích na internetu. Třetí den v noci jsem se šla domluvit se sestřičkou a požádala o odsávačku a navíc jsem vyfasovala chladivé gely na přikládání. Podle sestřiček jsem totiž začala mít nalítá prsa. No nebylo to tak, malý, jak nepil, tak se mi ještě pořádně mléko netvořilo a odsávačka celou noc nic neodsála.

Naštěstí během dne odsávačka začala zabírat a mi se pomalu mléko začalo spouštět. Během následujícího (4.) dne se mi naštěstí laktace spustila (spolu s chlazením prsou po odsátí, a teplé sprše před odsáváním). Ačkoliv jsme si nakonec prodloužili pobyt o jeden den (na vlastní rozhodnutí) odcházela jsem domů s tím, že malý se dokázal přisát na moje prso (bez kloboučku) a vypít 30 mL mého mléka. Bohužel musím konstatovat, že pokud bych si sama odsávačku nevyžádala, tak nevím jak by jsme bojovali (u sestřiček bych očekávala navržení více i alternativních metod, jak s kojením bojovat). S odstupem času mohu říci, že problém byl opravdu jen ve spavosti mimča způsobeného novorozeneckou žloutenkou. Ve FNOL jsme totiž skončili ještě po týdnu znovu, a to na 5 dní opět s novorozeneckou žloutenkou.

Spavost malého a odmítání kojení je opravdu důsledek této „nemoci“. Po třech týdnech jsme se tak postupně dostali přes krmení po prstu (jinak to nebylo možné), přes naučení na láhev Medela a zkoušení kojení (obojí s dokrmem po prstu), až do fáze, kdy umí sám pít z láhve i z prsu (kvůli protilátkám totiž větší část mlíčka pasterizuji pro zničení protilátek, které zřejmě žloutenku podporují, takže kojím tak 2-3× za den, a pořád sluním malého za oknem). Miminko je naštěstí dostatečně živé aby se konečně zvládlo nakrmit bez stříkačky po prstu a krásně prospívá.

Bohužel většinu věcí jsem si musela načíst na diskuzích a doufám, že postupně přejdeme na plné kojení (které se nám prozatím daří, a dokrmy byly a jsou mým mlíčkem). Bez alternativ kojení by asi laktace brzy skončila (malý si opravdu nedovedl sám pomoci a nechtěl sát) a nakonec až přílišná podpora pouze kojení na oddělení šestinedělí byla pro nás spíše negativní. Ve výsledku mohu říci, že i bez porodního plánu (ten jsme neměli) probíhal porod i poporodní péče velmi přirozeně. Na věcech se dá podle mne s porodní asistentkou domluvit aktuálně a na místě. Na řadu věcí se přímo PA ptají a rozhodnutí nechávají na vás (epidural, bonding, přestřižení pupečníku tatínkem).

Na oddělení šestinedělí jsou též milé sestřičky a podporují přirozenost, avšak v našem případě možná až moc.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Načíst si, co vás přibližně čeká, nebo absolvovat předporodní kurz. Určitě si načíst o kojení (ne vždy probíhá ukázkově a někdy je třeba miminku pomoci).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě manžela (neuvěřitelná podpora - i když v mém případě tam polovinu času nebyl, šel přeparkovat:), dva balíky porodnických vložek, 5× porodnické síťované kalhotky, Purelan (používat hned od počátku kojení/odsávání), předejdete popraskání bradavek, papírové ubrousky na očištění intimních partií, taol. papír, pro děťátko plenky a vlhčené ubrousky (oblečení bude mít z FNOL), pak věcičky na převoz domů.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Anonymní 02.05.16 napsala :

Ve FNOL jsem rodila před 14 dny jako prvorodička celkem nečekaně ve 34.týdnu, kdy mi ráno začaly nepravidelně kontrakce a večer jsme se s manželem pobalili s tím, že to bude plašák a dají mi třeba jen tabletku. Popravdě to máme blíže do porodnice ve VM, ale mnoho vyšetření během těhu ohledně rizika rozvoje preeklampsie jsem podstupovala v OL, takže personál, prostředí a přístup mi byl znám a překvapilo mě nakonec, že i v deset večer byli opravdu všichni přítomní hodně milý a vstřícní.

Na ostatních porodních pokojích už měli napilno s dalšími maminkami. Manžela neodsouvali, byl celou dobu se mnou a o to byl porod krásnější. Přesto, že byl předčasný, porodila jsem o 4 a půl hodiny později přirozeně naše drobátko, které mi bylo automaticky přiloženo k hrudi. Manžel si ho mohl alespoň vyfotit, protože maličkého ihned přijali na místní jednotku intermediární péče. Prvních pět dní jsme bohužel strávili se synem odděleně, ale právě moc příjemná sestřička zařídila, abychom byli nakonec spolu na pokoji na stejném oddělení (rodič jako doprovod) a tím se vše uspíšilo.

Malý se rozpapal a po celkem deseti dnech nás propustili domů. K ruce nám byly příjemné sestřičky, které jsou snad kouzelnice. Doteď nechápu tolik jejich energie a pozitivní nálady, které potřebují jak ta mrňátka, tak i rodiče.

Laktační poradkyně byla denně po ruce, takže poradila s technikou a odpověděla na vše, co nás napadlo. My jsme měli nakonec i po ruce terapeutku, která s malým pocvičila a doporučila rehabilitace v místě bydliště.

Sice těch deset dní bylo zdlouhavých a vyčerpávajících, ale stálo to za to. Proto mohu jen a jen doporučit. Nesetkala jsem se s neochotou, ani s nepříjemným personálem. Prošli jsme si tím celkem v pohodě a nelituju, že jsme si kvůli porodu zajeli takovou dálku.

Návštěvy jsou sice dost omezené, ale lepší je si počkat,než ještě další zbytečné komplikace a viděla jsme to na každém děťátku… Každý den bylo prostě jinak a je to deprimující dokolečka každému vysvětlovat, co a jak se děje.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trpělivost, pohodu a manžela sebou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - HaMakys 11.04.16 napsala :

Ve FNOL jsem rodila před dvěma týdny (27. 3. 2016) a jsem z toho nadšená, protože se v podstatě jednalo o „domácí“ porod v nemocnici a chtěla bych motivovat nastávající maminky, aby se ničeho ve fakultní nemocnici nebály.

Na porod jsem se připravovala trénováním s Aniballem, občasnou masáží hráze, pitím maliníku, pojídáním lněných semínek a čtením knihy o předporodní józe. Tři dny před porodem jsem už cítila, že porodní cesty jsou připraveny a že proto už víc udělat nemohu, jen čekat. Měla jsem sepsaný porodní plán a psychicky jsem byla připravena. V sobotu v 11:30 se začaly objevovat nepravidelné kontrakce, odešla mi hlenová zátka a trocha vody. Bohužel se mi zdála voda zakalená a tak místo realizace první doby porodní doma, jsem se s manželem vydala do porodnice - lepší se vrátit domů, než něco zanedbat.

Tam mě ujistili, že je všechno v pořádku, ale že už si mě tam nechají. Po přijmutí (So 15:00) si lékař i PA přečetli můj porodní plán a slíbili mi, že pokud půjde všechno fyziologicky, budou ho dodržovat (včetně mého přání rodit v kleče nebo na porodní židličce, podle toho, co tělo bude chtít..).

Byl nám s manželem přidělen porodní box, kde jsme spolu mohli být sami. S postupně častějšími kontrakcemi jsem se vypořádávala ve stoje, opřená o přebalovací pult. V 19:00 se střídala směna a osobně mě PA představila novou PA (paní Kadlecovou), která se o mě bude starat. Velice příjemná paní, která mi nabídla, že mě bude chodit kontrolovat po 2 hod a pokud bych chtěla dříve, tak si mohu zazvonit. Naše domluva fungovala a byla jsem sledovaná po 2 hod, vždy s pochvalou… 20 minutové KTG jsme měřily za celou dobu asi třikrát, jinak byly ozvy kontrolovány jen chvilku přiloženou sondou, abych mohla stát (jelikož v leže se mi kontrakce oddalovaly a zmírnily, brala jsem to ale jako okamžik na nabrání sil).

Kolem 23.hod se kontrakce hodně zesílily a začal mi velký svalový třes a zvracení, při těchto kontrakcích pozvolna odcházela plod. voda. Už jsem nemohla stát a zůstala jsem sedět na boku lůžka s rukama kolem pasu svého muže, opřená hlavou o jeho břicho, dodávalo mi to neskutečnou sílu. Po posledním KTG v polosedě už tělo začalo chtít tlačit, PA mě ale doporučovala kontrakci rozdýchat, abych se nepotrhala (už to bylo mimo moji psych. sílu, ale snažila jsem se využít rady z předporod. kurzu v Přerově (PA Jeremejková) a to byla představa sfouknutí pírka z dlaně - v tu chvíli to pírko bylo na sfouknutí hodně těžké…). Tímto způsobem jsem zvládla rozdýchat každou druhou kontrakci, ale pak už tělo nešlo přemluvit od tlačení, i přesto, že branka ještě nezanikla.

PA mi navrhla, že během kontrakce branku zahrne za hlavičku, souhlasila jsem a malý byl během 2 min na světě (Ne 0:38). Placenta šla chvilinku potom, do 10 min jsem měla vše za sebou bez poranění, bez medikací, s psychickou pohodou a s mužem plným emocí. Placentu PA nechala dotepat, tatínek přestřihl pupečník a už jsme si mohli užívat 2 hod bondingu o samotě.

Jelikož bylo vše v pořádku, lékaři mi dovolili naplnit plán i tím, že bych chtěla jít domů v den porodu, což se také stalo (Ne 15:00). Jediné, co mi v porodním plánu nevyšlo byla poloha porodu - tělo se „uvelebilo“ na boku, PA se mě zeptala, jestli si to tak opravdu přeji, aby se ujistila. Přístup personálu mě velmi překvapil a jsem ráda, že jako prvorodička mám tuto zkušenost a zdravé miminko. Přeji toto štěstí dalším budoucím maminkám, protože to je úžasný pocit. Vypadá to, že i ve fakultní nemocnici začali maminkám rozumět.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nepodcenit přípravu na porod po všech stránkách, vyplatí se to.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Svého muže. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - geretka 13.03.16 napsala :

Dne 2.10.2015 jsem tady porodila svoje první dítě-dceru. Byla jsem nadmíru spokojená s veškerým personálem. Sice jsem po přečtení pár recenzí měla docela strach, ale nenechala jsem se odradit. Znáte to - 100 lidí, 100 názorů.

Nejsem žádná pipina, co by vyhledávala jakoukoli chybu. A stejně ve finále je vám úplně jedno, jestli rodíte na chodbě nebo na porodním sále, s úžasnou PA nebo nepříjemnou PA. Jediné, co vás zajímá, je, ať už to máte za sebou a je vám jedno, kdo vám s tím pomůže. Takže za mě veliký díky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - janeve 07.03.16 napsala :

Rodila jsem v únoru 2016. Personál byl úžasný, trpělivý, tolerantní. Řídil se dle mého porodního přání a komunikoval po celou dobu porodu. Na novorozeneckém oddělení byli také velice příjemní a ochotní s čímkoli pomoci.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vlhčené intimní ubrousky, toaletní papír

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - terina1720 24.02.16 napsala :

Já osobně jsem narazila na dobré doktory, porodní asistentky a skvělé sestry na šestinedělí i novorozeneckém oddělení. Za mě super zkušenost. Rodina jsem v září 2012.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Kulička2 17.01.16 napsala :

V Olomouci jsem rodila v červenci 2015. Porod byl vyvolávaný, ukončený akutním císařem bez komplikací. Personál na porodních sálech byl výborný - byla jsem z toho celkem šokovaná, nečekala jsem tak pozitivní zážitek a vtipkování přístupné osoby.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Toaletní papír a dobrou náladu!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - T3r3za 05.01.16 napsala :

10.10. 2015 jsem v olomoucké porodnici porodila svou první dceru. Do porodnice jsme přijeli asi hodinu před půlnocí a dcera se narodila v 6:35. Na porodních boxech už bylo dalších osm maminek takže byl obrovský frmol. Porodní asistentka Eva (už si nepamatuju příjmení) se mnou sepsala přijímací dokumenty a potom mě medička Alžběta odvedla na pokoj. I když rodilo celkem devět maminek, PA se mi věnovaly a každou chvíli se ptaly, jestli něco nepotřebuju.

I když jsem epidurál původně nechtěla, po velkých bolestech a po poradě s PA jsem se pro něj rozhodla. Paní doktorka i sestřička, které mi ho přišly píchnout, byly obě moc sympatické, každý krok mi vysvětlily. Bohužel se kvůli silným kontrakcím nepodařilo katetr zavést, dostala jsem tedy spinální anestezii. Za chvilku bylo po bolesti a mohla jsem si chvíli odpočinout.

Po aplikaci anestetika se porod velice zrychlil, ale malá klesla příliž rychle do porodních cest a ztrácely se ozvy. Na pokoj přiběhlo asi sedm lidí a rychle situaci řešili. Vypadalo to už na císařský řez, ale nakonec se vše vrátilo do normálu. Do konce porodu jsem ale musela být připojená na monitoru, takže jsem se nemohla moc hýbat.

Když už jsem konečně mohla tlačit, PA Eva mi říkala, jak a kdy tlačit, aby mě nemuseli nastřihnout. Po třetím zatlačení byla malá venku a hned mi ji dali na prsa. Pan doktor pak zašil jenom malé potrhání kolem močové trubice.

Porod byl pro mě i přes velkou bolest krásný zážitek hlavně díky skvělé porodní asistentce Evě a medičce Alžbětě, které se mi plně věnovaly a byly mi velkou oporou.

Oddělení šestinedělí už tak kladně nehodnotím. Většinou mi nikdo s ničím neporadil. Jídlo také hrůza. Každý den čerstvé pečivo, po kterém miminka prokřičela celou noc.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat se a nebát se na cokoliv zeptat. A hlavně nejíst pečivo, ten křik za to nestojí. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Minimálně dvě balení vložek, nějaké nenadýmavé jídlo, kojící čaj.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - navai 15.12.15 napsala :

Oba dva své syny jsem mohla porodit ve FN Olomouc. První 36. tt týden po pádu ze židle (30. 7. 2013, protože jsem byla prvorodička, byla jsem hodně nervozní, ale vše proběhlo tak krásně a rychle, že jsem 31.7. 2015 porodila druhého 40. tt).

U druhého jsem ale byla od toho osudné 36. tt co chvíli na pohotovosti, co kdyby už. Pořád na mě byli všichni hrozně hodní, trpěliví a úžasní. Oba kluci měli porodní číslo přes 250, ale na personálu to nebylo znát - jak PA, tak novorozenecké, tak laktační. Budu neskutečně ráda, jestli budu moct přivést třetího syna opět zde u nás, tedy ve FN Olomouc. Moc vám děkuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se zeptat na cokoli a nezapomínejte, že všichni jsme jenom lidi.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír - měkoučký.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - evimat 14.12.15 napsala :

Rodila jsem 30.7. 2015 v červenci, měsíci, ve kterém se rodí nejvíce dětí. Všichni měli plné ruce práce, a to jak na porodním sále, tak i na oddělení šestinedělí. Na nikom ale nebyla znát únava, nervozita či neochota, která by se při tak plném stavu dala očekávat - rozhodně bych ráda rodila znovu zde, pokud k tomu budu mít ještě příležitost. Vše bylo naprosto perfektní!

U porodu jsem měla skvělou porodní asistentku (bohužel její jméno si nevybavuji, studentku Šarlotu, která zde byla na praxi) a také svého přítele. Porod byl rychlý a proběhl bez komplikací.

Porodní box = pokojíček, nádherné místo pro narození miminka! Moc děkuji také svému gynekologovi (Prim. MUDr. D. Lubušký, Spea) a jeho sestřičce a také paní doktorce K. Loykové, ke které jsem chodila do FN s těhotenskou cukrovkou. Jejich péče, ochota, ohleduplný a pohodový přístup mi moc pomohl překonat nesnáze způsobené se stresem, který jsem byla nucena zažít od doktorů v Praze, odkud pocházím.

Moc děkuji všem doktorům, porodním asistentkám a sestřičkám z FN Olomouc! Jsem šťastná, že jsem mohla porodit naší holčičku Elišku u Vás!

Moc Vám děkuji.

Personál: MUDr. Lubušský, MUDr. Loyková Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Olomouc - Kika220 05.12.15 napsala :

Už od začátku těhotenství jsem s FNOL nechtěla mít nic společného pro její špatnou pověst, ale jelikož mi v 35 týdnu řekli, že pro komplikace bude muset malej ven, tak jsem usoudila, že pro nedonošené děti je to tam lepší a šla tam.

Teď jsem 37. týden, stále mi nikdo nic neřekl. Na ozvy jezdím každý den, protože se jim nelíbí a po tom, co mi řekli, ať se připravím k hospitalizaci, ale nakonec to nějaký pan doktor neschválil, jelikož byl pátek a nikomu se nechtělo pracovat.

K tomu, proč ty ozvy jsou špatné a malý nepřibírá, se mi nikdo nevyjádřil. Jen tam každý den jezdím jak idiot a trávím celé dny s tím, že mi nikdo nic neřekne. Na otázky doktoři ani neodpoví a ještě se tváří, že je vše strašně obtěžuje a všechny matky jsou hysterky, které jim ani za pozdrav nestojí. Plus je tam berou na řadu jak někde v obchoďáku. Takže v pondělí jedu do Šternberka a do FNOL se nikdo nedostane.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - J.anadol 29.11.15 napsala :

V olomoucké porodnici jsem rodila už potřetí, v r. 2005 císařským řezem, v r. 2013 vyvolávaný porod kvůli špatným ozvám a nyní v listopadu 2015 jsem zažila přirozený porod bez chemie (až na jednu injekci proti bolesti).

Všechny porody hodnotím pozitivně, ale ten poslední byl nejvíc podle mých představ. Pro úplnost, vyvolávaný porod byl dlouhý, od 20:00 do 16:48 druhého dne. Nechala jsem si píchnout epidurál a proti bolesti nezabral, proto mi PA píchla ještě injekci proti bolesti, miminku se nedařilo a musel se použít vakuumextraktor, který mě hodně potrhal uvnitř a následné šití bylo velmi bolestivé. Rekonvalescence byla velmi dlouhá, první týdny jsem nemohla ani s malým ven.

Tentokrát naštěstí nebyl žádný problém a porod kolem šesté odpoledne začal nepravidelnými, ale bolestivými kontrakcemi. Paní doktorka Kratochvílová byla při příjmu velice milá a přes mé obavy mě naštěstí neposlala domů. Netrápila mě ani zbytečnými otázkami, veškeré dokumenty jsem měla předem nachystané (dali mi k vyplnění na předporodní péči) a co šlo, bylo opsáno z nich a těh. průkazu.

Na porodním sále se nás ujala opět velmi milá PA Dohnálková a celou dobu se mnou vše probírala. V jednu chvíli nabídla píchnutí plodové vody, s čímž jsem souhlasila, ale zjistilo se, že voda praskla nepozorovaně sama. V 23:00 mi začaly nesnesitelné kontrakce, proto jsem si nechala píchnout něco proti bolesti a šla do sprchy, ve které mi bylo nejlíp.

Po půl hodině jsem musela urychleně na sál, protože porod začal. PA mi nabídla, jestli nechci rodit v poloze na pravém boku a můžu jen doporučit. Vyhovovala mi víc než poloha na zádech. Přála jsem si porod bez nástřihu, PA mi vyhověla, ale lehce jsem se natrhla v místě původní jizvy. Šití však tentokrát nebylo tak bolestivé. Ihned po porodu mi malého dali na břicho, pouze dostal čepičku, sondu na ručičku a byl přikrytý ručníkem a nechali nás tak 2 hodiny. Syn se ukázkově přisál a celkově byl bonding krásným zážitkem. Teprve pak byl zvážený a vykoupaný a přivezli mi ho rovnou na oddělení šestinedělí.

Tam jsem se setkala také pouze s milými sestrami. Každá byla ochotná pomoct a poradit, doktoři byli také příjemní. Bohužel jména si nepamatuji.

Personál: MUDr. Kratochvílová, PA Dohnálková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji říct PA svá přání ohledně porodu, bondingu, na všem se lze domluvit, pokud nejsou komplikace.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Aspoň 2 balení porodnických vložek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Nsoci 10.11.15 napsala :

Rodila jsem dvojčata v červenci 2015. Byla jsem velmi spokojená - jak na porodním sále, tak na oddělení šestinedělí i na novorozeneckém. Oceňuji denní péči laktační poradkyně a taky možnost telefonicky (přímo z postele) komunikovat se sestrami z šestinedělí i od novorozenců. :-)

Jedinou pihou na kráse byla opravdu nesympatická uklízečka, která absolutně nebrala ohledy na maminky ani miminka a spíš to vypadalo, že mopem do všeho schválně co nejvíc tříská. A taky byla jediná, kdo vletěl na pokoj, aniž by zaklepal - klepaly sestřičky i lékaři.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - lesniboruvka 05.11.15 napsala :

Rodila jsem v březnu 2015 a nemůžu si stěžovat! Porod, ač vyvolávaný, tak málo bolestivý. Personál výborný jak u porodu, tak na šestinedělí.

Dvouhodinový bonding s miminkem je nejkrásnější vzpomínka.

Skvělá laktační poradkyně na oddělení šestinedělí. Nikdo mě nestrašil úbytky váhy miminka, prostě se čekalo, až se rozjede laktace. Skvělý přístup veškerého personálu! :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Návštěvu předporodního kurzu s prohlídkou sálů.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Anonymní 02.09.15 napsala :

Za mě rozhodně porodnici doporučuji, vše bylo naprosto ok, nemohu si stěžovat. Nemusela jsem rodit na zádech a dostala jsem proti bolesti rajský plyn, který velice doporučuji. :) (A dokonce byl i zdarma, někde se za něho nemálo platí).

Nahlásit
neutrální
Porodnice Olomouc - Moniiska 04.05.15 napsala :

Reaguji zde na maminku, co psala přede mnou, to jste tedy měla štěstí a buďte za to ráda.

S porodními asistentkami jsem byla víc než spokojená, na ty bych nedala dopustit. U mě se vystřídali tři doktoři, rodila jsem 20 hodin.

Přítel mě dovezl do porodnice 4.6.2014 ve středu o půl třetí s kontrakcemi po dvou minutách. Udělali mi ozvy, uložili na porodní box. Kontrakce pomalu ustávaly, až ustály úplně.

O půl deváté mi dali prostaglandin. No tedy, nechtěla jsem epidurál, ale po tomhle bych to normálně asi nedala. Stahy byly tak intenzívní, že mi ho museli píchnout. Nepomohl mi ani ten tzv. rajský plyn jak psala maminka přede mnou. Já jsem se během jeho užívání cítila jako kdybych byla totálně „na mol“ a bylo mi tak blbě, že ho museli odvézt. Neotvírala jsem se. Pořád do mě někdo „chytal“. Jednou přišel takový starší doktor a vrazil do mě ruku takovým způsobem, že jsem ucukla na lůžku až k hlavě a takovou bolestí mi vyhrkly slzy do očí. Nehledě na to, že měl na té své ruce navíc ještě ortézu. Řekla jsem, že jestli ještě jednou přijde, tak řeknu, že si nepřeji, aby mě vyšetřil on.

Ve dvě hodiny mi praskla voda. Malá stále nepadala dolů. Pro jistotu mi dali prostaglandin ještě jeden. O půl šesté začali uvažovat o tom, že mě vezmou na císaře, že malá má omotanou pup. šňůru kolem krčku a kolem ručičky a navíc měla hlavičku zvednutou a ne skloněnou do hrudníčku. Ale přesto mě nechali trápit se.

Najednou malá spadla do porodních cest, PA říká tlačte. Já už byla tak vyčerpaná, že jsem se nedokázala chytit pod koleny a ani tlačit. Na císaře už mě vzít nemohli, protože malá byla už v porodních cestách a museli by ji tlačit zpátky.
PA říká, že jak vydechnu tak mi skočí po břichu, no skočila mi než sem stačila vydechnout. Zabolelo to tak, že sem měla slzy v očích, doktor říká nesmíte brečet. A já na to, já nebrečím, že to bolí, ale že ty slzy mi vyletěly samy.

Nehledě na to, že malou museli tahat zvonem (malá měla po tom na hlavičce hroznou hrušku modřiny), doktor zabral a málem vyletěl z okna. Malá byla venku na třetí zátah. Narodila se až o půl desáté večer. Navíc mě museli hodně nastřihnout, ale sešili to tak dobře, že jsem pak musela jít ještě znovu na zákrok, švy se vstřebaly, ale jizva nesrostla.

Na odd. šestinedělí byla jedna „hrozně“ příjemná sestřička. Myslím, že se jmenovala Miluška. No mazec. Myslela jsem, že prvorodičkám se všechno ukáže: jak přebalit miminko, jak přikládat k prsu. No nic, kdybych to tak nějak instinktivně nezvládla sama a malá se tak pěkně nepřisála tak nevím. Vedle mě tam byla holčina, malá nechtěla prso, kdyby pořád nevolala sestřičky, tak by se ani neobtěžovaly. Navíc ji každá ukazovala a radila něco jiného. Jedna ji málem seřvala jak to dělá. A strava? Taky se divím, že nám dávali nadýmavé jídla. Nato že jsme kojily.

Na závěr, jsem ráda, že je malá v pořádku a zdravá, že jsem rodila spontánně, ale budu se hodně rozmýšlet jestli po druhé rodit tady. Je fakt, že na PA bych nedala dopustit. Děkuji za ně! :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

No určitě si vzít hodně vložek, síťové kalhotky, vložky do podprsenky a mast na bradavky, bez té se neobejdete. Pleny a minimum oblečení pro miminko, já jsem polovinu vezla domu. Je to zbytečné, oni tam oblečky mají.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Monicay 30.04.15 napsala :

Do porodnice jsem nastoupila 23.4.2015 v 22:15, náš syn Filípek se narodil 24.4. v 16:43.

Celý pobyt v porodnice proběhl naprosto bez problému, personál byl vstřícný a ochotný. Když to mám hodnotit, na porodním sále mi bylo lépe než na oddělení šestinedělí. Asi to bylo hodně i tím, že šestinedělí bylo plné a sestřičky měly plné ruce práce. Ale nemůžu si na nic stěžovat, když jsem potřebovala pomoc při kojení, hned po zavolání někdo přišel a pomohl.

Rodila s námi PA Kateřina Svancarová a většinu dne s námi strávila moc milá sestřička Bára, jejíž příjmení si bohužel nepamatuji. Obě byly skvělé a hodně mi pomohly. Porod jsem měla snadný, jen kvůli urychlení a zesílení kontrakcí jsem musela dostat oxitocyn. Tři hodiny s ním byly peklo, ale PA a manžel mě hodně povzbuzovali. V porodním plánu jsem měla, že nechci žádné tlumiče bolesti (epidurál, apod.), nakonec jsem ale něco chtěla, tak mi dali čichat rajský plyn. To, v kombinaci s informací od doktorky, že jsem otevřená a můžu tlačit, mi neskutečně ulevilo. Pak už byla u porodu dokonce i sranda. Když jsem prodýchávala kontrakce přes náústek od plynu, znělo to prý jako smích.

Ihned po porodu jsme absolvovali úžasný bonding. Dětská sestřička jen zavázala pupečník, dala Filípkovi sondu a hned mi ho vrátili na břicho. Byla to minutka. Pak jsme byli dvě hodiny s manželem sami s naším miminkem. Po této době vzali miminko na zvážení a umytí pryč a manžel šel s nimi. Já se mezitím za pomoci Báry osprchovala, a pak se nechala odvézt na oddělení šestinedělí.

Dětské sestřičky mi Fílípka hned dali na pokoj a od té doby jsme byli pořád spolu. Jen párkrát mi ho odvezli na vyšetření. Z porodnice jsem odcházela v pondělí odpoledne. Už ráno mi doktorka řekla, že můžeme odejít, já ale požádala, abych mohla zůstat, jelikož jsem ještě neměla mléko a nebyla si jistá ohledně kojení. Filípek dostával v noci z neděle na pondělí příkrm, protože plakal hlady, ale sestřičky byly skvělé. Vždycky mi pomohly přiložit mimi k prsu, nakojit ho a až poté mu dali mléko ze stříkačky. Po příchodu domů, když se mi udělalo mléko, jsem bez problémů začala plně kojit.

Porodnici Olomouc můžu jedině doporučit. I když tam bylo hodně lidí a personál se často střídal, takže jsem snad ani dvakrát nepotkala stejného doktora a sestru, byli všichni ochotní, milí a vstřícní. Porodní plán, který jsem si sepsala, všichni četli a řídili se jím. Cvičila jsem před porodem s pomůckou Aniball a požádala jsem, aby mě preventivně nenastřihávali. Neudělali to, takže jsem jako prvorodička porodila bez jakéhokoliv zranění. Druhý den po porodu mi doktorka říkala, že to vypadá, jako bych vůbec nerodila.

Personál: PA Kateřina Svancarová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Měla jsem sbalenou velkou tašku, nakonec z ní využila asi třetinu věcí. Potřebovala jsem jen síťové kalhotky, kojící podprsenku, sprcháč, mast na bradavky a vložky. Jediné, co mi chybělo, byly nůžky na manikůru, jelikož mimi chtělo cucat můj malíček a já měla dlouhé nehty.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Pikáček 20.03.15 napsala :

Rodila jsem v 12/2014, stihla jsem dvě směny.
Pamatuji jen jména sestřiček - jak sestřička Kateřina, tak i Drahomíra byly ta úžasné, že to ani popsat nejde.

Vzhledem k komplikaci, kdy miminko moje nezbedné se rozhodlo si vedle hlavy strčit i ručku a při příchodu všem mávat vstříc, jsem měla tlačící fázi nekonečně dlouhou. Matně bych tipla hrubo přes dvě hodiny, celé ty dvě šílené hodiny byly obě (střídala se směna) úžasné - stejně jako i studentka, která se se mnou točila sem a tam při změnách poloh (snímala miminku ozvy). K manželovi byli taky fajn (bez něj bych to nepřežila).

Šestinedělní personál parádní! Až na sestru Hanu Piňosovou… kyselá, strohá (celý den) a se zlým tónem, že mě domu nepustí, když nenakojím 5 ml, a to druhý den po porodu! Brečela jsem pak hodinu jak želva, až sestřička dětská mě zklidnila, že první mléko budu mít spíš od zítřka dál.

Dětské sestřičky moc milé, jen na trubku, bolavou, hormonama rozhozenou byly na mě hrrr: „Tak mu to prso dáte a saje-vidíte?“ No, viděla jsem, ale sama jsem mu ho tam nezvládla dát. Taky nám rozsvítila zářivku, že musí svítit z bezpečnostních důvodů. Takže první noc jsem rodila, druhou nespala s uřvaným miminkem a třetí se svítilo jak na pouti. Domů mě propouštěli jako zombie a hned u prahu jsem se sesypala únavou.

Každopádně bych Olomouc volila znovu - minimálně kvůli odbornosti a faktu, že při komplikaci by miminko transportovali stejně do Olomouce, jakožto odborného pracoviště. Ataké teď kvůli sestřičkám i doktorům na porodním sále! :-)

Personál: PA Kateřina, PA Drahomíra

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nic, stejně všechno nastudované se hned zapomene. ;-)
Já osobně chci příště všechny oblbováky. Nic jsem neměla a miminko bylo stejně pořád spinkací a nepřisávající se, zcela zbytečně jsem trpěla.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co má FN v seznamu, vyplněné papíry o příjmu, pak na to není nálada.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Jana206 07.03.15 napsala :

Ve FNOL jsem rodila dvakrát - v červnu 2012 a v lednu 2015. Mám už dvě starší děti, které jsem rodila v Brně - Bohunicích, takže mám srovnání. Nemůžu říct, že by jedna z porodnic byla vysloveně lepší nebo horší. U mně se naštěstí nepotvrdilo, že velká fakultní zařízení musí nutně být jen továrnou na děti. Byla jsem spokojená při všech porodech - s přístupem personálu. Co se týče FNOL, oba porody jsem měla velmi rychlé. Od přijetí do samotného porodu uběhla sotva hodina, takže spíš než prostředí a směny porodních sálů hodnotím oddělení šestinedělí.

Co důrazně doporučuji všem maminkám, je vzít si s sebou do porodnice dostatečnou zásobu vlastního jídla. Jídla je velmi málo a jeho skladba otřesná, a to nejen ve srovnání s Brnem, ale i Prostějovem, kde jsem byla několikrát s dětmi v nemocnici a kde před Vánoci s úrazem ležel chlap, který nám posílal přebytky jídla domů (pomazánky, másla).

Nevadí mi v OL ani tak nevhodnost surovin pro kojící (květák, hrách, růžičková kapusta), ale třeba jsme měli k snídani loupáky a následně k obědu těstoviny s tvarohem, které kolem tvarohu šly jen oklikou. Naprosto chybí základní živiny, bílkoviny, tuky, nedávají ani malinké máslo navíc. Z porce by se nenajedl ani můj syn na prvním stupni ZŠ. Na to mě ale upozorňovaly už sestřičky na porodním sále.

Co hodnotím pozitivně, tak že návštěvy nesmí na pokoj. V Brně mě velmi rušilo, když jsem chtěla spát po porodu a spolubydlící měly početné návštěvy. Negativně hodnotím málo prostoru na pokoji, chybí křeslo na kojení (ne každému vyhovuje kojit v leže) a přebalovací pult.

Sestřičky jsou rády, když je stále rozsvícené noční světýlko, ale tentokrát přijaly argument, že se spolubydlící spíme raději ve tmě a v případě potřeby si rozsvítíme. V roce 2012 nás pořád nutili v noci svítit.

Co se týče potřeb pro miminko, je nutné si téměř vše přinést s sebou, plenku dostane miminko jen jednu. Potom ten reklamní kufřík, kde letos nebyl ani jediný kloudný vzoreček. Co ale potěšilo, tak dva vzorky Bepanthenu.

Erární oblečení mají pěkné, ale až letos.A taky záleží, jak kdo na co narazí. Pokud má někdo v plánu miminko nechat fotit, doporučuji oblečení vlastní. Méně kousků mají na větší miminka, což byl i náš případ.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek vlastního jídla, jinak klasické potřeby do porodnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Anonymní 09.02.15 napsala :

Pročetla jsem před porodem všechny diskuse o všech porodnicích v okolí Olomouce, co jsem jen našla, a kvůli pár špatným odezvám řešila jestli nejet jinam než do FNOL, kterou mám nejblíž … a jsem ráda že jsem to neudělala.
Teď mám názor, že na porodnici až tak úplně moc nezáleží, ale vždycky jde o to, na koho u porodu natrefíte, a to si holt nevyberete nikde.

Jako hodně matek prvorodiček jsem zblbla z obav, že nebudu mít to, co se se mnou bude dít pod kontrolou, a sepsala si porodní plán (a protože jsem začala rodit dřív a nechávám všechno na poslední chvíli, tak jsem ho sepisovala už s kontrakcemi). Ale líp bych asi udělala, kdybych žádný nepsala (nebo stručně napsala: „Prosím, všechno se mnou konzultujte, protože bych ráda věděla, co se děje.“:) ) Takhle se ho bohužel až moc snažili držet, ale díky bohu ne úplně. Ono psát porodní plán, když máte s porody nulové zkušenosti, i když jste toho načetli mraky, je prostě vždycky částečně nesmysl, protože ta realita je pak stejně jiná než vaše představy.

K reálným zkušenostem: přijela jsem v 11 v noci. Ujala se mě moc milá PA Svancarová. Díky bohu za ni. V ničem na mě nespěchali a když jsem u něčeho nebyla pro, tak mě k tomu nijak extra netlačili. I když se u něčeho snažili vysvětlit, proč je to důležité (a věřte jim, často ví, co dělají :)).

Celkově byli všichni velice vstřícní a trpěliví. Bylo poznat, že porodní plán všichni opravdu četli a snaží se ho dodržet, ale když se to nevyvíjelo nejlíp, tak přišli s tím, že by bylo dobré zasáhnout. Např. jsem nechtěla oxytocin, ale když po 10 hodinách kontrakce silně zeslábly a já už byla naprosto grogy, navrhli, že by se měl dát a bylo to to nejlepší co mohli udělat. Do hodiny byl pak mrňous na světě.

Další spásný nápad od PA byl Nalbufin. I když jsem původně nechtěla žádnou chemii, tak po celé probdělé noci, kdy už jsem si jen přála, ať už žádná další kontrakce není, jsem za něho byla fakt vděčná. Ne že by kontrakce bolely méně, ale jste v takové zvláštní euforii, že jsou vám to najednou jedno.

Taky jsem zjistila, že spousta informací na netu jsou nesmysly. Např. jak je poloha na zádech nepřirozená. Já byla na konci ráda, že ležím, protože na nic jiného jsem už neměla sílu. Nabízeli mi i jestli nechci změnit polohu, protože se mi nedařilo tlačit, ale byla jsem šťastná, že ležím. Prostě každý to má jinak. Stejně tak hopsání na balonu. Kde kdo ho vychvaluje a mě fakt nepomáhal. Vždycky se mi při kontrakci podlomily kolena a potřebovala jsem se o něco zapřít, a to na balonu vážně nejde.

Ráno se vystřídala směna, takže jsem rodila s jinou PA na jejíž jméno si bohužel nepamatuji. Sice už byla trochu ráznější, ale bez ní bych asi sama neporodila. Nějak se mi nedařilo přijít jak na to a díky bohu, že mi radila.

Šití si ani nevybavuji. Sice příjemné nebylo, ale proti těm hodinám před tím už je to velice krátká bolest oproti těm minutovým stahům. Paní doktorka si se mnou vykládala, jestli to není moc nepříjemné a dokonce se mi omlouvala, že na mě před tím trochu vyjela (když jsem si chtěla udělat uprostřed, když už měl mrňous venku hlavičku, pauzu :)).

To, že mě museli šít mě docela mrzelo, protože jedna z věcí, kterou jsem nechtěla byla epiziotomie. Šlo o docela velké natržení, prý protože jsem na konci zatlačila moc silně (zajímavé, přitom to po mně pořád chtěli). Ze šití jsem nejdřív nebyla nadšená. Zdálo se mi, že nepříjemně táhne a je jak špatně zapnutý svetr, ale byla to jen otázka času, než se to zahojilo a teď (za rok) je všechno v pořádku a bez problémů. A toho, že jsem nechtěla epiziotomii, nelituji.

A tímto všem ve FNOL velké díky. Jsem ráda, že jsem tam šla.

Personál: MUDr. Doležalová, PA Svancarová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Gumové přezůvky, velkou osušku, něco na pití (na jídlo nemáte ani pomyšlení), pomádu na rty a toaletní papír na novorozenecké.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Anonymní 16.01.15 napsala :

V Olomouci jsem rodila v říjnu. Vše proběhlo naprosto bezproblémově.

Na příjmu jsme se sestřičkou vše vyplnily. Dali mi na výběr, zda chci Yal, klasický klystýr nebo nic. Věnovala se mi jedna PA a praktikantka, která se představila a zeptala se, zda souhlasím s tím, že bude u porodu. Měli jsme s manželem naprosté soukromí, nikdo nás zbytečně neobtěžoval. Když nastal samotný porod, personál byl okamžitě připraven. Na mé přání se vyhnuli nástřihu - cvičila jsem s balonkem.

Dětské a ženské sestry z oddělení byly velice ochotné. Nemohu si na péči v Olomouci stěžovat. Porod i následný pobyt proběhl hladce a máme na něj hezké vzpomínky.

Určitě Olomouc doporučuji i pro ten klid, že mají dětskou JIP. Když se mi zdálo, že je malý žlutý, ochotně mi ho proměřili, aniž by přišlo něco typu, že já přece nejsem doktor…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - ZuzanaBot. 13.01.15 napsala :

Velmi ráda doporučuji. Rodila jsem o Vánocích 25. prosince, před porodem jsem měla obavy, že na oddělení bude panovat nějaký provizorní vánoční režim, ale celou dobu jsem měla maximální péči.

Můj porod byl sice dlouhý, ale pohodový. Rodila jsem 22,5 hodiny, zažila jsem tři směny, takže si troufám říct, že mé zkušenosti jsou relativně objektivní a nejednalo se o náhodu, že všichni byli milí.

Vše mi bylo řádně vysvětleno, chování všech tří porodních asistentek bylo vstřícné, sestřičky byly milé, snažily se. Když jsem zazvonila na přivolávací zvonek, okamžitě byly u mě. Žádný dotaz nebyl pro ně hloupý. Samotný porod byl sice komplikovaný, ale díky správnému vedení to všechno dopadlo dobře. Můj syn nebyl dorotovaný, hrozilo užití vaku, ale PA přesně radila, co a jak mám dělat, paní doktorka mě správně nastřihla (trefila se do kontrakce, takže to nebolelo) a malý byl hned venku.

Po porodu malý trochu sípal, dýchl si zkalené plodové vody, šel na pozorování, ale vše bylo mně i tatínkovi vysvětleno, než jsem dojela na oddělení šestinedělek, už jsem ho měla u sebe.

Za obrovský klad považuji, že křeslo na mém porodním pokoji bylo rozkládací, manžel si mohl během mého dlouhého porodu zdřímnout.

Celkově musím doporučit přítomnost tatínka u porodu, bez něj bych to nezvládla tak hravě. Byla jsem překvapena, jak to všechno dobře zvládal. Porod bolel, největší bolest, jakou jsem kdy zažila, ale když víte, co se děje, je to mnohem snesitelnější. A vysvětlování personálu přispělo k mé informovanosti.

Sestřičky na odd. šestinedělí byly zlaté, milé, stejně tak novorozenecké sestřičky (až na jednu výjimku, která maminky shazovala, místo uklidnění deptala). Podařilo se jí mě krásně rozkojit. Na všechny mé dotazy odpověděly. Laktační poradkyně u mě zafungovaly skvěle, domů jsem jela rozkojená, takže o starost méně. Naučila jsem se navíc správnou techniku kojení, takže žádné poranění bradavek, nic bolestivého.

Co mě osobně zpětně připadá docela kruté, bylo buzení maminek. Na pokojík jsem se dostala do porodu o půl druhé v noci, ve 4 ráno (!!!) mi sestřička musela ukázat, jak se malý přebaluje a co všechno musím udělat. V 5 ráno nám měřili teplotu a tlak, v šest už tam byla uklízečka. Takže první noc spánku nula nula nic. Další noci to nebylo lepší.
Maminky, spěte, když to jen jde. Můj spánkový deficit rozjel silnější poporodní blues (trvalo to týden až dva), nepodceňujte to.

Celkově jsem se cítila skvěle a z porodu a z porodnice má výborný pocit. Na porod vzpomínám ráda.

Personál: MUDr. Zuzana Maškulíková, MUDr. Pavel Hejtmánek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Viz seznam fnol. Doporučuju kojicí čaj, olej na masáž prsou pro rozkojení, Purelan na bradavky. Dětský nafukovací kruh při poranění hráze.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Hana Čer. 27.12.14 napsala :

Rodila jsem ve FN Olomouc 19. 12. 2014 (příjem na porodních sálech proběhl 18. 12.) a byla jsem absolutně spokojená.

Přístup všech lékařů, sestřiček i porodních asistentek byl naprosto profesionální.
Pan doktor (jehož jméno si bohužel nepamatuji) se mnou podrobně prošel i porodní plán, který jsem měla sepsaný, všechny dotazy, které jsem měla (rodila jsem poprvé, takže těch dotazů bylo hodně:)) mi ochotně zodpověděli.

Po porodu jsem mohla s miminkem absolvovat 2hodinový bonding - úžasné.:) Manžel byl přítomen u porodu i u všech vyšetření, které byly prováděny - nikdo ho nevyháněl.

Následná péče na oddělení šestinedělí také bezvadná - všechny sestřičky včetně novorozeneckých i lékaři byli opravdu ochotní, zodpovídali na všechny moje otázky, vše vysvětlili, ukázali, poradili. Na stravu si také nemůžu stěžovat - pro mě úplně dostačující. Co mi chybělo, donesly návštěvy.

Možná trochu vnímám nátlak ze strany kojení. Pokud se za tři dny žena úplně nerozkojí a dítě nemá odpovídající váhový přírůstek, musí žena zůstat dále v porodnici a váhu „nahnat“ pravidelným 3hodinovým kojením, což mi úplně nevyhovovalo. Navíc to vážení před a po kojení je možná spíše rušivým než užitečným elementem, ale beru to tak, že správné kojení je pro dítě důležité, a laktační poradkyně jsou taky úžasné a ochotné. Přijdou kdykoliv a vysvětlí cokoliv.

Ještě se chci zmínit o oddělení 17 PGK, kde jsem musela být hospitalizovaná ve 20. tt kvůli podezření na plicní embolii (která se naštěstí nepotvrdila). Zde jsou také velice milí a ochotní - sestřičky i lékaři.

Všem tedy ještě jednou děkuji za péči, ochotu a trpělivost. :) FN Olomouc má podle mě opravdu skvělou předporodní i poporodní péči. Všem budoucím maminkám doporučuji.

Personál: PA Šťastná, MUDr.Hambálek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Budoucí maminky by podle mě měly myslet pozitivně, hodně se vyspat „do zásoby“. V porodnici a následně doma s miminkem to už nebude možné. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, jednorázové kalhotky (mají je v DM) ,jemný toaletní papír, papuče (i do sprchy), minimálně dva ručníky, župan, plenky a jednorázové vlhčené ubrousky pro mimi, jinak vše dostanete.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - HaHu 14.12.14 napsala :

Rodila jsem ve FN Olomouc v srpnu a s péčí na porodním sále a s anesteziologickým týmem jsem byla maximálně spokojená. Porodní asistentka byla milá, vstřícná a profesionální, vše vysvětlila a byla vždy hned po ruce. Doprovod u porodu je zdarma.

Nejvíc jsem byla spokojená s bondingem - ihned po porodu se dítě přikládá na břicho, pupečník se stříhá až na těle matky a až po 2 hodinách se dítě odnáší na měření a vážení. Při zavádění epidurálního katetru byli doktor i sestra velmi milí a profesionální.

Následná péče na oddělení šestinedělí již nebyla tak 100% jak na porodním sále. Některé sestry na šestinedělí a novorozencích nebyly zrovna vstřícné, ale vše je o lidech. Taky bych chtěla poděkovat laktační poradkyni na odd. šestinedělí, má skvělý přístup.

Všem bych porodnici doporučila, jinde bych si rodit netroufla. :-)

Personál: PA Simona Orsáková, MUDr. Hansmannová, anesteziolog MUDr. Šiška, anest. sestra Zítková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Chrupka20 29.08.14 napsala :

Já byla velice spokojená. Personál vynikající, sice kvůli komplikacím se tam sešlo více doktorů a všechna jména si nepamatuji. Přítel, který byl se mnou, byl ale až překvapený jejich péčí. Vše mu vysvětlili a ochotně pořád nabízeli uklidňující přípravky od bolesti. Příště rodím určitě opět tady. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Čistou hlavu a nebát se. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenský průkaz a papíry o jméně. Pro sebe vložky a kosmetiku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Břečťánek 18.08.14 napsala :

Ve FN Olomouc se ke mně chovali všichni moc fajn. Sestry byly moc hodné a vstřícné, staraly se o mě. Kdybych měla znovu rodit, tak zase tu. Bohužel jsem jim nestihla pořádně poděkovat. Vím, že to mají v „náplni práce“, ale… Děkuji!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, určení otcovství, těhotenský průkaz. Poporodní kalhotky a vložky, plenečky a ubrousky pro mimíska, kosmetiku pro sebe.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - jennydip 01.08.14 napsala :

Rodila jsem v dubnu, při porodu byly komplikace a před personálem smekám.

Po hodinách kontrakcí o samotě s manželem (což bylo super) se najednou vyrojilo asi šest lidí, kteří nám v závěrečné fázi porodu moc pomohli. Rodil mě MUDr. Kilián, u prvních hodin kontrakcí byla paní Pavlíková, díky které jsem se cítila moc v pohodě, bohužel jméno druhé porodní asistentky neznám.

Bohužel muselo mimčo strávit prvních několik dní na intermediálním oddělení, tak nemohu posoudit oddělení šestinedělí.

Doporučuji porodnici, protože nikdy nevíte, co se zkomplikuje a je dobré mít vše na jednom místě. Neumím si představit, že bych rodila v Prostějově a dítě mi odvezli na intermediální oddělení do Olomouce.

Personál: MUDr. Tomáš Kilián, Bc. Ivana Pavlíková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Naději, toaletní papír, něco na čtení, něco dobrého, nabíječku na mobil, noční košili nemusíte - ze začátku je super erár.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Anonymní 17.05.14 napsala :

Příjem proběhl rychle, zjisili jsme, že jsem otevřená už na 5cm. Vyplnili se papíry (ne úplně příjemná záležitost při těch kontrakcích, kór, když už jsme to měli předem vyplněné a přesto se nás znovu na vše ptali). Porodní pokoj se mi v tu chvíli zdál až téměř útulný, i když na prohlídce předtím mi nepřišel nic moc. :)

Bylo o nás bezvadně postaráno. Ačkoli jsme náš sepsaný porodní plán, dali porodní asistentce až téměř před koncem porodu (asi v půlce II. doby), probíhalo to, jak jsem chtěla. Měli jsme téměř naprosté soukromí, ale pravidelně mě chodili kontrolovat a příp. poskytnout nějaké informace, zeptat se, jestli něco nepotřebujeme.

Vše probíhalo v dobré náladě, docela rychle, až jsem se divila (pořád jsem myslela, že se teprve otevírám a ona si už malá putovala vesele k východu).

Zkazila se ale voda a ozvy byly špatné, takže malá musela rychle ven. No a to právě naběhl celý tým lidí. Paní doc. Oborná tomu velela jako generál a vše šlo ráz na ráz. Já jsem z toho zaregistrovala jen něco, ale manžel mi pak říkal, že to opravdu pěkně jelo. Byli jsme z toho oba v šoku, že najednou se to tak zkomplikovalo, a báli jsme se.

Ačkoli to nebylo nic příjemného, myslím, že všechno proběhlo naprosto profesionálně a máme z toho s manželem dobrý pocit. Všechno mi stihli alespoň stručně vysvětlit a zdůvodnit, takže jsem nezůstala bez informací, což bych taky nerada. Malá se narodila naprosto zdravá, takže jsme si užili i bonding, paráda.

Vzhledem k té VEX musel být nástřih hráze, ale paní doktorka, co mě šila, si dala fakt záležet a každý, kdo to viděl (v porodnici chodí na kontrolu téměř pokaždé někdo jiný, a pak i doktor na gynekologii :)), chválí šití i to, jak se to pěkně zhojilo.

Takže pokud jde o porod, nemám, co bych vytkla. Opravdu jsem byla nadmíru spokojená. Paní Procházková byla naprosto skvělá, i praktikantka, co s ní byla, akorát nevím, jak se jmenovala.

Chtěla jsem potom nadstandartní pokoj a jelikož nebyl volný, vyšli mi vstříc a nechali mě ještě až do oběda na porodním boxu (porodila jsem ve dvě ráno), protože se jeden nadstandart měl uvolnit. Poté mě převezli na oddělení šestinedělí. Pokoj byl naprosto parádní, byla jsem spokojená. Jediný háček byl, že sestřička, co mě tam vezla, mi tak úplně nevysvětlila systém jídla, takže jsem žila v tom, že se jídlo hlásí, příp. vozí na pokoj. Přišla jsem tak o snídani následující den, protože jsem to nějak nezaznamenala, že na snídani se chodí ven na chodbičku do takové jídelny. :) Prostě jsem neslyšela, že se něco děje. Ale to už se pak vychytalo.

I na šestinedělí všechno probíhalo hladce, jak z hlediska péče o mě, o dítě i o kojení. Kdykoliv jsem mohla požádat o radu, pomoc, cokoli. Cítila jsem se tam dobře. Děkuji všem, kteří o nás pečovali.

Personál: Eva Procházková, doc.Oborná

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě je dobré vědět, jak by to mělo asi standartně probíhat, i když připravit se na to fakt nedá. Je to potom víc v klidu.
Nebát se.
Raději přijet do porodnice víckrát zbytečně než pozdě.
Připravit si papíry a domluvit se s doprovodem, že na dotazy personálu, pokud možno, bude odpovídat on.
Mít porodní plán (bonding, nástřih, holení, i třeba s tím, že otec nechce stříhat šňůru, nechce nic vidět, aby ho nepřemlouvali apod.).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nic navíc oproti tomu, co se běžně doporučuje, mě nenapadá. Nějakou sváču (piškoty, pití), ale měli tam „erární“, CD s hudbou, ale to jsme nevyužili, ani masážní balónky, ani olejíčky (to se využije asi, když člověk je v porodnici hodně dlouho).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Anonymní 02.05.14 napsala :

Ve FN jsem v druhé půlce dubna 2014 porodila holčičku.

Na příjmu se mě ujala (skvělá) PA Eva Procházková a (také skvělá) studentka (tuším Hrbáčová nebo Hrbáčková). Příjem proběhl poměrně rychle, byla jsem otevřená na 5 cm (po dvou dnech nepravidelných kontrakcí), plodová voda nepraskla. Hned mě oblékly do košile a začalo vyplňování dotazníků. Všechny papíry jsme měli předem vyplněné, ale zatímco mi točili záznam, téměř vše jsme museli zopakovat, PA zapisovala do počítače. Zeptali se na naše požadavky, řekli jsme, že chceme, pokud možno, aby byl porod co nejpřirozenější, bez medikamentů, rádi bychom bonding. Víc jsme nechtěli. Se vším souhlasili, resp. brali jako samozřejmost. PA odhadovala, že porod bude hezký a do konce jejich směny (cca za 4 hodiny) bude dítko na světě.

Porodní pokoj byl hezký, příjemný, čerstvě vymalovaný, pohodlná postel (ne všechny pokoje jsou vybaveny stejně). Studentka mě odvedla do koupelny, kde mi oholila hráz - neustále říkala, co se chystá dělat, jak to provede. Pak jsme už byli víceméně jen na pokoji a čekali. Co půl hodiny mi chodili natočit záznam, kontrolovali sílu kontrakcí. Po zhruba hodině mi nabídli nechat si prasknout plodovou vodu, aby se porod trochu urychlil. Nutno říci, že to byla opravdu nabídka, nikdo mě k ničemu nenutil, vysvětlili jak se to provede, co bude následovat a jak to bude pokud odmítnu. Rozhodnutí nechali na nás.

Po prasknutí plodové vody přišla jedna obrovitánská kontrakce, mysleli jsme, že porod je tu, další však už tak silné nebyly. PA chodila na kontroly a říkala, že potřebujeme ty opravdu silné, aby pomohly děťátku ven. Ty ale nepřicházely, byť mně se zdálo, že silnější už být nemůžou. Studentka mi mezitím nosila masážní oleje, vymýšlela polohy, které by mi mohly ulevit, odvedla mě do sprchy na balón. Nic nepomáhalo, síly docházely a ty správné kontrakce nikde. Jako možnost mi byla nabídnuta kapačka s oxytocinem. PA hned dodala, že si ale myslí, že to zvládnu bez něj, podporovala mě, chválila, dodávala sílu. Naše přání, aby byl porod přirozený tedy brala velmi vážně. Nechala nám zase čas na rozmyšlenou, po půl hodině jsme souhlasili. Pak už se to rozběhlo a šlo to ráz na ráz.

Coby prvorodička jsem neměla moc ponětí jak a kdy tlačit, byť mi radili a říkali, kdy a jak, ale v tom všem jsem se trochu ztrácela a vysilovala se tlačením v nevhodnou dobu. Samozřejmě jsem se neustále ptala, kdy už to bude a jestli už a zároveň opakovala, že to nezvládnu a už nemůžu. Personál byl tak trpělivý a neustále mě povzbuzovali. Po zhruba půl hodině tlačení byla malá na světě. Ještě podotýkám, že předtím zhasli světla a nechali na pokoji příjemné přítmí, tak jak se pro porod dětí doporučuje.

Dceru mi hned po narození položili na břicho a chvíli nás nechali, byla ale napitá plodové vody, takže si ji sestra vzala na prodýchnutí. Tomu už asistoval tatínek a mně se věnovala lékařka na šití. Byla to mladá doktorka, která mi hned vysvětlila, jak to bude probíhat, kdy to bude bolet a proč. Byla milá a několikrát se přesvědčovala, že je vše v pořádku, nikde nekrvácím (šití se zahojilo dobře, bez komplikací). Dvě hodiny nás pak nechali úplně o samotě.

Oddělení šestinedělí bylo vcelku dobré. Jak skoro všichni ví jídlo nic moc, nejhorší je čerstvé pečivo, ne každému dojde, že je nemá jíst, pokud chce kojit. Úplně mi neseděl dohled na to, zda děláte příslušný počet čárek označujících přikládání/kojení. Ne všechny novorozenecké sestry dokázaly poradit, co s plačícím dítětem, oceňuji však, že si malou vzaly k sobě, abych se mohla prospat. Byla bych také ráda, kdyby mi ukázaly, jak ji utěšit, dohlédly na techniku kojení. Tu jsem musela týden po návratu z porodnice rozbíhat a volat si laktační poradkyni. Více zájmu o plačící dítě projevily sestry šestinedělky - starší a ráznější, ale profesionálky, 2× mi dost pomohly.

Celkově ale hodnotím porod ve FN velmi dobře a určitě bych ji ostatním maminkám doporučila. Zvláště péče na porodním sále byla na jedničku, cítila jsem se tam dobře. Bylo o nás moc dobře postaráno, nikdo nás do ničeho nenutil, snažili se nám vyjít vstříc i bez porodního plánu. Myslím, že dávno neplatí, že FN Olomouc neposkytuje dobrou péči.

Personál: PA Eva Procházková, PA Hrbáč(k)ová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Předem si najít kontakt na laktační poradkyni a třeba se s ní domluvit už na návštěvě ve FN - já jsem tamní poradkyni neviděla ani jednou. Kojení se nenastartuje jen pravidelným přikládáním podle toho, jak vám řeknou sestry. Je třeba zmáknout techniku atd.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Využila jsem vše, co je psáno mezi věcmi do tašky do porodnice. Dětskou kosmetiku dostanete ve vzorečcích a na pobyt tam úplně stačí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - katka0131 07.04.14 napsala :

Dne 30.1.2014 se mi ve FN Olomouc narodila dcera. Dlouho před porodem jsem projížděla hodnocení na zdejší porodnici, četla jsem samou hrůzu.

Nastál náš den D a já se rozjela se strachem na vyvolání. Nervozita ze mě spadla hned při vyšetření, všichni byli milí a příjemní. Porod jsem také zvládla, bylo o mě dobře postaráno a potom i o dceru. Na porodní oddělení si nemůžu ztěžovat.

Na novorozeneckém jsme to s dcerou také zvládly, sice se sem tam našla nějaká protivná sestřička, ale jinak to bylo také fajn. Plno hodnocení kritizovalo stravu, mně tady chutnalo, nebyla jsem na žádné rekreaci a jíst se to také dalo, takže asi tak.

Až budu rodit znovu, tak jedině tady, protože všude se najde něco dobrého a něco špatného. Když člověk zatne zuby, kvůli dětem překoná leccos. Stejně až Vás pustí domů, budete si všechno dělat podle sebe a těch pár dní se dá zvládnout. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

dobrou náladu

Nahlásit
neutrální
Porodnice Olomouc - Anonymní 12.03.14 napsala :

Mám zkušenost s plánovaným císařským řezem a lokální anestezií.

Příjem na oddělení č. 17 den předem byl super, moc milý personál, sestry. Čekaly jsme s dalšími maminkami a také byly spokojené. Porod ok, také milí, anestezioložka super, držela mě i za ruku. :-)

Pak pár hodin na JIP, ze začátku ok. Po změně sester, když jsem se šla poprvé umýt - no moc mi nepomohly a pomalu mě popoháněly - a já se nemohla hnout, ale celkem ok.

Pak na oddělení - no nechci strašit, ale sestry pro rodičky byly některé nepříjemné, ale ještě to šlo. Jsou tam i praktikantky, moc milé. Sestry pro miminka jsem ale vydýchat už nemohla - většinou se tvářily, že je obtěžuji, simuluji, případně mi doslova řekly „No, jak na vás koukám, dejte mi dítě na noc, vy to nezvládáte.“ Takže povzbuzení skutečně na jedničku, opravdu jsem vážně uvažovala o stížnosti, v životě jsem se necítila jako „nula“.

Milé byly laktační poradkyně (i když mi dvě různé radily různé téměř protichůdné věci) a jedna kudrnatá hnědovlasá sestra a dětská lékařka. Šla jsem tam kvůli případným komplikacím při císaři, ale kdybych rodila znovu, tak nevím, co bych dělala.

Pokoje jsou mírně zastaralé, ale ok, čisté, koupelna by snesla větší čistotu - paní uklízečka neviděla plíseň na dveřích do sprchového koutu, a to tam uklízela 2× za den. Na můj vkus příliš „otevřené“ oddělení - trochu jsem se bála krádeže apod. Jídlo o ničem, jako v každé nemocnici, ale je to prkotina.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít s sebou hodně čistých ručníků na případnou výměnu - když mi ručník spadl na zem, už jsem se ho neodvážila použít. Jednorázové kalhotky (ale látkové - jsou dírkové, jdou vyprat a usušit i na pokoji), když je akutně třeba, stačí troje. Vzít - toaletní papír, nějaké drobné jídlo nenadýmavé (sušenky apod.), kojící čaj (zalijí vám ho vodou na přání). Noční košili netřeba, vymění vám ji kdykoli a nemusíte špinit svoji. Tašku pro dítě zabalte tak, abyste měla aspoň dvě velikosti košilek - mě se povedla zabalit na cestu z porodnice malinká, že ji malá nezapnula. :-) Ještě jsem to neměla v oku. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Anonymní 31.01.14 napsala :

Jelikož jsem si většinu porodu protrpěla doma, tak do porodnice jsme jeli opravdu jen porodit. Přijeli jsme do porodnice 0:45 a 1:35 byl syn na světě. V tu dobu byl v nemocnici absolutní klid, rodily jsme tam jen 2 maminky. Péče byla naprosto perfektní!

Prostředí ucházející - hold nejeli jsme na rekreaci do ***** hotelu. :) Na oddělení šestinedělí jsem 2 dny měla spolubydlící a následující 2 dny byla sama - v tu dobu bylo málo porodů. Sestřičky byly úžasné! Pořád chodily, kontrolovaly, ptaly se. Laktační poradkyně perfektní! První 2 dny syn nechtěl nic, poté jsme se rozkojili.
Opravdu si nemůžu na nic stěžovat - možná kuchařům do kuchyně, obědy nic moc, snídaně a večeře dobré. Ale pokud bych tam byla déle, tak bych asi pěkně zhubla. :)

Celkově jsem byla moc spokojená! Hlavně jak se chováte vy, tak se ostatní chovají k vám.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - MaBi2111 25.01.14 napsala :

Porodu a celkově přístupu personálu, prostředí a všeho kolem jsem se docela obávala. Pomohlo mi absolvovat krátký kurz přímo ve FN s prohlídkou, taktéž i časté docházení na KTG, kdy jsem se postupně s prostředím i personálem seznamovala a začínala se cítit lépe. Ostatně i mému muži to hodně pomohlo.

V onen výjimečný den jsme dojeli do porodnice po 22. hodině, chtěla jsem to zdržovat co nejdéle, abych čas trávila spíše doma, než na porodním boxu, příp. abych nebyla poslána domů s poslíčky. Na příjmu byla moc milá sestra, která nás odvedla na porodní. Díky ní ze mě strach pomalu opadal, předala nás zdejšímu personálu, kde proběhl klasický příjem (formuláře jsem měla nachystané).

Na starosti mě měla paní Polachová (snad se dobře pamatuji), která se o mě starala do konce mého porodu. Jsem za to vděčná, neboť její přístup a celkově jednání a projev mi velmi sedl. Využila jsem „pouze“ pročištění - ano, sociální zázemí není podle představ a po pravdě jsem to nejdříve řešila, nicméně po akci jsem se tam už neobjevila, takže mě to nijak netrápilo. Každopádně, tak, jak mi okolí tvrdilo, že to nebudu řešit, tak opravdu v ten moment to není stěžejní.

Můj porod byl nakonec rychlý, bezproblémový. Ke konci se tam objevilo více dam, které byly též milé a skvělé, taktéž mladá paní doktorka Ondrová, která vyzařovala naprostý klid (v pozitivním slova smyslu), když jsem na ni prosebnýma očima koukala, ať už je konec. Takže shrnuto - celý personál vč. mého manžela byli úžasní a já jsem syna přivedla na svět už ve 2:48. Porodní box působil příjemně, moderní lehátko bylo pohodlné, v určité fázi už jsem ani nevnímala hluk z chodby. :-) Zrovna se tam rodilo jako na běžícím páse, oddělení šestinedělí bylo plné, tak jsem do rána zůstala tam a klidně bych tam byla až do konce.

Po přesunutí mi nebylo tak hej, mám ráda své soukromí a bohužel nadstandard byl obsazen. Zde bych celkově chválila též všechny, jedna sestra nebyla příjemná, jinak ostatní ano. Některé sestry byly ochotné, některé méně. Chyběla mi tam větší pomoc laktační poradkyně (přes víkend tam není). Jídlo na chodbě a jeho složení mi ne vždy vyhovovalo. Co bych vytkla je, že maminky nemají k dispozici alespoň židle na kojení, kde se mohou opřít. Moje chyba byla, že jsem si nepořídila kojící polštář, protože jsem si tam zhoršila šití hráze a taktéž „odrovnala“ záda.

Dále, a to je jen můj osobní názor, mi vadilo, že návštěv chodí do pokoje, kde by maminky měly mít své soukromí a klid. Na druhou stranu i hluk z chodby (dle slov mého manžela jako na hlavním nádraží) a obrovský počet návštěv nebyl nic příjemného. Chápu, že je to radostná událost pro celou rodinu přátele, ale s ohledem i na ostatní by tyto návštěvy (nikoliv např. manžel, rodiče) měly probíhat až doma. dny uběhly rychle, přežila jsem i pokoj se spolubydlící, společné WC i sprchu, hlavně, že ten můj drobek byl a je v pořádku a personál byl profesionální a milý.

Personál: PA Polachová, MUDr. Ondrová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se na vše zeptat, případně sdělit přání, obavy apod.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuji kromě základních věcí přibalit více ručníků, Purelan či obdobnou mast, kruh či speciální polštář pro úlevu hráze, vodu a drobné občerstvení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Mamina A 23.01.14 napsala :

Za mě naprostá spokojenost. Velmi vstřícný a ochotný personál. Vždy byl někdo k ruce, když bylo potřeba. Na cokoliv se člověk zeptal, kteroukoliv denní či noční dobu, vždy někdo vysvětlil, ukázal.

Nemám jedinou výtku, až možná na jídlo. :D Na pokoji je vše, co je potřeba. Polohovatelná postel, postýlka s miminkem, přebalovací pult, vanička a sociální zařízení. Na pokoji je i TV. Veškeré oblečení pro sebe i pro malé dostanete.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hygienické potřeby - toaletní papír, ručník atd. A možná si vzít něco dobrého na jídlo. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Kačabax12 13.01.14 napsala :

S přístupem personálu mám jen úžasné zkušenosti, a to jak na porodním pokoji (a to jsem vystřídala 4 směny), tak na odd. šestinedělí i s dětskými sestrami. Všichni byli maximálně vstřícní a ohleduplní. Kromě konce porodu císařem pro špatné ozvy a nepostupující porod, jsme byly nekomplikovaný, dobře se hojící případ. Za mě tedy 100% a jednoznačně doporučuji!

Jediné k vytknutí jsou malé sprchy na porodních sálech, kde se s balonem snad nedá vměstnat. :) Ideálně by byly na pokoji, tak třeba do budoucna se provede rekonstrukce.

Personál: Prof. Pilka, Prof. Kudela, Bc. Ivana Pavlíková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Zábavu na porodní pokoj, kdyby se to protáhlo. Hydrogely na bradavky od Medely - výborná věc při rozkojování, které dost bolí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - rrp 03.01.14 napsala :

Dne 26.12. se mi v olomoucké porodnici narodila holčička. Do nemocnice jsem odjížděla s tím, že mi dají něco na utišení bolesti a půjdu domů. Opak byl pravdou. Ujala se mě PA Svancarová, která byla naprosto úžasná. Přečetla si můj porodní plán a snažila se mi ve všem vyhovět. Psychicky jsem byla připravená na všechno možné. Nakonec mě všichni překvapili svým přístupem. Zažila jsem pouze jednu nepříjemnou dětskou zdravotní sestru. Naštěstí to vykompenzovala paní Procházková, která byla u porodu a byla ochotná všechno vysvětlit a pomoct. Měla jsem už předem hodně informací o porodu a následné péči. Absolvovala jsem jednorázový kurz pořádaný nemocnicí, proto mě skoro nic nepřekvapilo. Pokud budu mít další dítě, určitě budu rodit znovu v Olomouci.

Personál: PA Svancarová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy, nebát se na cokoliv zeptat, absolvovat předporodní kurz.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně hygienické potřeby (toaletní papír, vložky, …), neperlivou vodu - dávají čaj.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - beruska29 03.11.13 napsala :

V olomoucké porodnici jsem neměla v plánu rodit, ale moje dcera, která se rozhodla přijít na svět 11.10., to jest o 7 týdnu dřív, tak učinila za mě. Jinak jsem byla velice spokojená, PA Polachová a Zahradničková byly velmi příjemné a milé, to samé i další personál. Ještě jednou bych jim chtěla moc poděkovat za péči a můj hodně rychlý porod, který trval ani ne 15 minut.Otec u porodu nic neplatí

Personál: PA Polachová, PA Zahradničková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Ivčis 30.10.13 napsala :

V olomoucké porodnici jsem rodila 14.10. 2013 a byla jsem nadmíru spokojená. PA, jejíž jméno si bohužel nepamatuji, byla úžasná. Rodila jsem z neděle na pondělí a byla jsem jediná rodička, tak se mi mohla 100% věnovat. Jsem ráda, že jsem se rozhodla právě pro tuto porodnici. Ženské a dětské sestry byly úžasné, ochotné a usměvavé. Myslím, že není potřeba se víc rozepisovat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně v rámci možností dobrou náladu, jak se budete chovat k personálu Vy, tak se budou chovat oni k Vám.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Partnera je potřeba k mačkání.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Anonymní 19.08.13 napsala :

Rodila jsem v červenci a jsem naprosto spokojená. Vyvolávaný porod nakonec skončil císařem, díky bohu.

Personál je tu naprosto profesionální a vstřícný jak na porodních sálech, tak na šestinedělí. Až na jednu dětskou sestřičku byly všechny naprosto úžasné, přestože měly frmol jak na běžícím páse - těch dětí! Po císaři jsem naopak byla ráda, že mi sestřičky vzaly malého na přenocování a já si mohla odpočinout.

A to, že ho dokrmovaly (reakce na předchozí příspěvek)? Vzhledem k tomu, že po SC laktace nastupuje později, jsem byla ráda, že malý není o hladu. Dokrmovaly ho stříkačkou, takže byl nucen sát a s kojením kvůli tomu nemáme žádný problém.

Za mě tedy naprostá spokojenost!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřte personálu a ničeho se nebojte!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Olomouc - Anonymní 14.08.13 napsala :

Zkušenost špatná, strašná, šílená. Nikdy více nechci zažít to, co jsem zažila zde. je to velice čerstvá zkušenost - píši přímo odsud a už jsem tak naštvaná, že to musí ven.

Přístup personálu perfektní (každý vám řekne něco jiného, takže si můžete vybrat), porod byl ještě lepší, 12 hodin silných kontrakcí, nakonec císařský řez, do teď mi nebylo vysvětleno, proč se tak událo. Po císařském řezu mě rána musí zákonitě bolet natolik, abych vyžadovala prášky na bolest a uklidnění, v mém případě tomu tak není, tak jsem asi divná. Dítě je mi každou noc odebránu z důvodů, že si mám po zákroku odpočinout. :D Tak nějak nevím, jak se potom budu cítit doma, když bez předešlé zkoušky budu mít dítě 24 hodin denně.

Snaha o kojení je jak ze strany mé, tak že strany prcka. Co vím, tak prckové po porodu hubnou, to je úplně normální, než se mléko nachystá a oba se sehrají. Tady aniž by se mě kdokoli na cokoli zeptal, mi ji začali po nocích dokrmovat a bylo mi poraděno, ať to tak nechám, že když bude mít dobrou váhu, půjdeme brzy domů, jinak by si nás tu nechali. :) Takže mě doma čeká počítám několik probrečených týdnu jen proto, že mi do prcka rvali umělé mléko bez důvodů a zhubne mi stejně, akorát teda doma. To už je ale nezajímá, splnili si svůj limit. Mimo jiné za 3 dny po porodu díky tomu přibrala 400 g, což je až neuvěřitelně a směšné. :D

Nikdy více tahle porodnice, veliké zklamání a naštvanost!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Lucie SZ 30.06.13 napsala :

Moje zkušenost z prosince 2012 je vynikající. Měla jsem plánovaný CS, manžel mohl se sestřičkou holčičku ošetřit, pak mi ji spolu přinesli na JIP.

Péče personálu na JIP, gynekologii i porodním skvělá. Sestřičky hodné, pomáhaly s kojením, miminkem, staraly se o holčičku i o mě naprosto skvěle, radily, povzbuzovaly, nekritizovaly. Spousta sestřiček byla schopna strávit s kojícími maminkami-začátečnicemi klidně část noci na pokoji. Pokoje skvělé, dva mají společné sociální zařízení, což jsem jako „kulhajda“ po CS opravdu ocenila. Profesionální personál, který koná těžkou práci - mají hodně porodů a hodně miminek, a přesto nedají ani uprostřed noci najevo, že by je cokoliv obtěžovalo.

Doufám, že příště budu rodit znovu v této porodnici a přeji lékařům i sestřičkám hodně zdaru.

Personál: MUDr. Studničková, MUDr. Veselý

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky a jednorázové (pratelné) kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Anonymní 06.03.13 napsala :

Výborný přístup dětských i ženských sestřiček na oddělení šestinedělí. Velmi ochotné a vstřícné. Ještě nikdy jsem v nemocnici tak hodné sestřičky nezažila.

Operoval mě MUDr. Dzvinčuk - výborný, profesionální, po císaři jsem naprosto bez problémů. Na vizitu pak chodil nějaký mladší lékař (nevím jméno), ten byl protivný, všichni hold nemůžou být na 100%.

Ano, nemocnice by si zasloužila rekonstrukci, nicméně nejdůležitější je personál.
Doufám, že příště budu opět v této nemocnici. Nic nezanedbali a hezky se o mě i malou starali.

Personál: MUDr. Dzvinčuk

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na cokoli zeptat a o cokoli si říct.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Olomouc - xknfhiwgw 02.02.13 napsala :

Byla jsem spokojená s porodními asistentkami. Ale nevím, proč mi neudělali ultrazvuk - měla jsem výpadky ozev a krátkou pupeční šňůru a syn se několikrát dusil, museli ho oživovat a Apgar měl 4. Kdyby viděli, že je pupeční šňůra krátká, nenechali by mě tak dlouho a šla bych na císaře rovnou, ne až po 18 hodinách kontrakcí. Myslím si, že je štěstí, že není třeba postižený.

Velice nespokojená jsem byla v oddělení šestinedělí. Personál byl sice milý a profesionální, ale neměla jsem klid, bylo všechno slyšet z chodby i sesterny, v noci jsem nemohla spát, jak třískaly dveře a hlavně v prvních dnech pořád někdo chodil do pokoje i po 10 minutách - jedna uklízečka na umývadlo, druhá na prádlo, pak sestra s teploměrem, další sestra s tlakoměrem, dětská sestra, předvizita, vizita, fotograf. Byla jsem strašně uvavená a vyčerpaná. Slyšela jsem dopředu varování ohledně stravy a popravdě to bylo to poslední, co bych řešila.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - tanulak 30.01.13 napsala :

Moje zkušenost s porodnicí je naprosto perfektní. Do porodnice jsme nastoupila v sobotu 19.1. pozdě večer s prasknutou vodou, porodila jsem 20.1. brzo ráno.

Všechno proběhlo standardně, měla jsem epidurál (nejsem žádná hrdinka :-)), porodní asistentka i paní doktorka byly moc příjemné a pomohly mi s radami, jak mám co a kdy dělat. Po porodu jsme si začali užívat našeho Filípka.

To nejhorší následovalo až po porodu, kdy jsem začala mít komplikace kvůli nezavíjení dělohy. Pořád jsem krvácela, takže musím ocenit obě paní doktorky a jejich zlaté ruce, že mě po celém dni zachránily, i když jsem nakonec skončila znovu na sále na vyčištění dělohy. Všichni byli naprosto stoprocentní a lidé na pravém místě. Za to jim moc děkuji, také sestřičkám z gynekologie a novorozeneckého oddělení č.19, které se mi po celou dobu starali o Filípka a byly moc příjemné, když jsem si i další den po transfůzi musela odpočinout.

Prostě doporučuji, v případě komplikací máte jistotu, že se o vás postará tým odborníků. Kudy chodím, tudy chválím a doporučuji.

Personál: MUDr. Studničková a MUDr. Ondrová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavu vzhůru, jsou to odborníci a nenechají žádnou ve štichu.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Olomouc - IamSherlocked 21.01.13 napsala :

Olomouckou porodnici jsem si vybrala, protože jsem byla nadšená z ohlasů, ale sama bohužel dobrou zkušenost nemám. Nemyslím si, že mám přehnané nároky na péči, ale co je moc, je příliš.

Rodit jsem jela vyvolávaně den po termínu kvůli tomu, že jsem měla těhotenskou dermatózu. Pan doktor mi řekl, že musím porodit co nejdřív kvůli zátěži na játra. Příjem do porodnice byl rychlý a příjemný, personál milý, takže jsem na porodní sál šla s dobrou náladou. Ale zbytek porodu už nic moc. Když jsem si řekla o epidurál, tak anesteziolog přišel až za hodinu. Než mi ho píchli a než začal účinkovat, tak mi ho museli odpojit, protože jsem začínala tlačit. Sestra od anesteziologa pak komusi nadávala, proč je zavolali tak pozdě, že ten epidurál prostě nestihne zabrat, takže anesteziologa určitě volali až mnohem později po tom, co jsem je o to 2× žádala. Také jsem nedostala antibiotika na streptokoka, takže se dcera v porodnici musela pořád hlídat.

Také sestra, co mi po porodu měla pomoci přiložit dceru k prsu, přišla až za hodinu, a to ji přítel ještě musel nahánět (a to mi bylo řečeno, že přijde do deseti minut). Jinak na šestinedělí to bylo dobré, hodné sestřičky i lékaři, až na jednu dětskou sestru, co byla vždycky dost nepříjemná.

A co se týkalo té těhotenské dermatózy, tak mi pak nikdo nebyl schopen poradit, co s tím mám dělat, protože i po porodu se to dále zhoršovalo (a to mi řekli že vyvolání je nezbytné, přitom mi ani nikdo neporadil, kam si s tím mám zajít). Ani jeden doktor mi nebyl schopen říct, co s tím. Tak jsem pak ještě po porodu musela obíhat kožní, což také nebylo příjemné.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Jana Št. 17.01.13 napsala :

V Olomouci jsem rodila 7.1.2013 a byla jsem nadšená přístupem personálu. Na porodním sále sestra i paní doktorka naprosto super. Bohužel si nepamatuju jména. Moc mi pomáhaly a moc hezky se o mě staraly.

Na oddělení šestinedělí taky super. Dětské sestry strašně příjemné, laktační poradkyně poradila, byla milá a trpělivá. Iženské sestry byly bezvadné. Olomouckou porodnici mohu jen a jen doporučit. Když si čtu některé negativní komentáře, tak se mi nechce věřit, že to psali komentář k této porodnici.

Jídlo sice žádná špička, ale rozhodně se dalo sníst. Hladem jsem určitě netrpěla. Akorát na pití si doporučuji vzít z domu neperlivou vodu. Mají tam jen ovocný neslazený čaj.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jestli váháte, kde rodit, tak tuto porodnici jen můžu doporučit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hygienické vložky, toaletní potřeby, neperlivou vodu na pití, spodní prádlo, pleny a vlhčené ubrousky pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Mishka85 06.01.13 napsala :

Moje zkušenost byla dle očekávání výborná, až na několik drobností. V mém okolí na porodnici nebylo příliš špatných názorů a i já jsem na prohlídce porodnice neshledala žádné vady, tak jsem ani problémy neočekávala.

Příjem probíhal standardně, i když se zrovna měnily služby, takže jsem musela všechny informace říkat dvakrát. Vzhledem k tomu, že šlo o vyvolávaný porod (špatné ozvy, těhotenská cukrovka), tak mi to nevadilo, neměla jsem bolesti. Pak mě umístili na porodní pokoj, moc milá sestřička (nepamatuju si jediné jméno) mi podala ovládání od televize a popřála mi příjemně strávených několik hodin, než zaúčinkuje tableta na vyvolání. :) Po napojení na monitor se bohužel vše změnilo, byl nařízen akutní císařský řez v celkové anestezi (jedla jsem).

Doktoři na porodním i dole na operačním sále byli příjemní, není co vytknout. Dařilo se mi dobře, všichni byli hodní. Jediný nedostatek jsem viděla v jedné dětské sestře na novorozeckém oddělení, která hned potom, co mi malou přiložila poprvé ke kojení, poznamenala, že budu muset kojit s kloboučky, že to jinak nepůjde. Hloupá jsem jí uvěřila a když se po dvou pokusech nepodařilo přisát, tak jsem dala na její naléhání a kojila s kloboučkem. Dnes si myslím, že by stačilo trochu trpělivosti sestry s naučením kojení a mohla jsem jít domů bez kloboučku (bradavky mám trochu plošší, ale ne vpáčené).

Jinak i sestry ženské i sestry dětské byly zlaté, nesetkala jsem se s nepříjemnou sestrou ani doktorkou. Zaplatila jsem si nadstandard, kde mi sestřičky nosily jídlo a občas si našly i čas na uchlácholení mého stresu a strachu z nepoznaného. :) Děkuji všem za to, že mi pomohly prožít těch několik dnů bez problémů a v pohodě. A jedné sestře za to, že teď složitě odnaučuji dceru pít s kloboučkem - i když nechci házet všechnu vinu na ni - bylo to moje nezkušené rozhodnutí, na její neustálé naléhání.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, stejně je to nevyhnutelné a stres nepomůže - v Olomouci se snaží vyjít vstříc a komunikují, když dáte najevo, že o to máte zájem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky na zadeček, toaletní papír, jídlo (mně 3× denně nestačilo).

Nahlásit
neutrální
Porodnice Olomouc - cverunka 03.12.12 napsala :

Vybavení super, hezké pokoje i porodní boxy. Personál milý, žádný problém. Ale ze samotné péče jsem byla zklamána. Porod naštěstí bez komplikací, ale šílený nástřih a následně ještě natrhnutí - nikdo neradil, kdy a jak tlačit, nezachytili pořádně mimi, které šlo i s ramínkem a nástřih se roztrhl až na zadek. Dítě mělo 3 kg, takže nebylo nijak obrovské.

Za celou dobu pobytu se na ránu nikdo nepodíval, rozpadla se a 4 měsíce po porodu musím na opravu šití. O ultrazvuk při propuštění jsem si musela říct sama, a to jsem na něj jěště přes hodinu čekala dole před ambulancí. Nejsem žádný uplakánek a snesu docela hodně, ale tato porodnice mě nenadchla. Měli sice narváno a asi nevěděli, co dřív, to ale není omluva.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Bauerkaa 25.10.12 napsala :

V Olomouci jsem rodila 21.9.2012.

Přemýšlela jsem, jestli Šternberk, nebo Olomouc, protože dost lidí na Olomouc nadávalo. No, protože mám FN Olomouc asi 15 minut od baráku, bylo v podstatě rozhodnuto :). Porodní asistentka Svancarová naprosto skvělá, byla jsem na vyvolání, ona tam byla od rána, do 7 do večera, pak se změnila směna, přišla taková starší PA, nevím jméno, první dojem teda hrůza, ale jak mi začaly bolesti, byla úplně skvělá, takže opět potvrzeno, že na první dojem se nemá dávat.

Porod neprobíhal tak, jak měl, takže jsem šla na akut. císaře, operoval mě dr. Dzvinčuk a pomáhala jedna skvělá dr., ale nevím jméno, jen vím, že je to Slovenka a má dlouhý blonďatý vlasy :). Dr. Dzvinčuka si moc nepamatuji, to už jsem byla úplně mimo, ale císař proběhl úplně v pohodě, takže asi ok :). Spíš pak zpětně jsem si říkala, jak by to dopadlo, kdybych rodila jinde, nebo narazila na jiného dr, jak by to všechno dopadlo, protože tohle byla najednou rychlovka a malej byl za 15 min. na světě.

Na novorozeneckém absolutně nejlepší sestry!!! Měla jsem strach, protože na ně spousta lidí nadávalo (bohužel zase nevím jména), ale jedna mladá, tmavovlasá sestřička byla úplně nejlepší!! Bojovali jsem s kojením a ona tam s námi klidně byla i třičtvrtě hodiny v noci a pomáhala mi s kojením a ještě jsme si skvěle pokecaly. Byla tam teda jedna, co mi byla nepříjemná, ale z tolika sester, když je nepříjemná jen jedna, tak je to v pohodě. A to se jich tam teda za 5 dnů vystřídalo dost. Určitě bych Olomouc doporučila, pokud budu ještě rodit, jakože doufám, že jo, tak Olomouc!! Kéž bych tam zase potkala tento personál, který tam byl teď!

Personál: dr. Dzvinčuk, pa Svancarová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - pája1981 21.08.12 napsala :

Ve FN Olomouc jsem rodila 3.8.2012.

Do porodnice jsme přijeli v 7:30. Ihned nás vzali, natočili ozvy a „ubytovali“ na porodním pokoji. PA byla úplně úžasná, chodila mě kontrolovat, natáčela ozvy malého, pořád se ptala, jestli něco nepotřebuji. Pak mi přišla anestezioložka dát epidurál (bohužel si nepamatuji jméno, ale byla taky moc příjemná). PA mi moc pomohla, říkala mi, kdy mám tlačit a kdy naopak ne. Malý se narodil před 15 h, paní doktorka mě musela nastřihnout. Šití sice příjemné nebylo, ale dalo se to vydržet. Paní doktorka mi dokonce říkala, že ví, že je to nepříjemné, že jí klidně můžu nadávat :-). To vůbec nebylo potřeba, naopak patří jí i PA velký dík. K manželovi, který tam byl se mnou, se taky všichni chovali hrozně příjemně.

Na oddělení šestinedělí jsem potkala jen příjemné a ochotné sestřičky, stejně tak sestřičky z novorozeneckého byly ochotné a milé. Kdykoliv jsem se na cokoliv zeptala, tak mi odpověděly, vysvětlily, co jsem potřebovala, prostě si nemůžu na nic stěžovat.

Touto cestou bych chtěla ještě jednou moc poděkovat jak PA a paní doktorce, tak i všem sestřičkám.

Personál: PA Svancarová, MUDr. Doleželová (doufám, že jsem jména nezkomolila, pokud ano, tak se omlouvám)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se na cokoliv zeptat :-).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky (2 balíky), ručníky, toaletní papír, něco na čtení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Libuše Effenbergerová 04.07.12 napsala :

V této nemocnici jsem rodila poprvé v roce 2008, po čtyřdenním pobytu na JIPce se mi předčasně, díky preeklampsii, narodila ve 30.týdnu zdravá dcera Gábinka (1200g).

Podruhé jsem se do nemocnice dostala ve 30.týdnu těhotenství v dubnu 2012, opět s vysokým tlakem, a to na oddělení 18, kde jsem strávila celkem skoro 4 týdny. Sestřičky jsou tam geniální, dokáží psychicky podržet, byla jsem s nimi moc moc spokojená. O oddělení se stará MUDr.Hansmanová a MUDr.Huml, kterému bych chtěla poděkovat absolutně nejvíc - je příjemný k pacientkám, srandista, ochotný zajít s pacientkou kdykoliv na ultrazvuk ukázat jí, jestli je prcek zdravý.

Moje těhotenství se tentokrát muselo ukončit kvůli preeklampsii ve 33+3 týdnu, 1.května, poprosila jsem MUDr. Humla, jestli by mi císař udělal on. Ochotně souhlasil a ve spinální anestezii se mi narodila druhá dcerka Klárka (1710g).

Na sále probíhalo všechno na 1, dokonce jsem se tam díky hláškám tohoto doktora při zašívání i zasmála. Na pooperační JIPce jsem byla sama, protože byl státní svátek a opět si nemůžu vynachválit práci sestřiček, které se o mě staraly a doktora Humla, který se neustále chodil dívat, jak se mi daří.

Přeložena jsem byla bohužel na oddělení 17 a z tohoto oddělení jsem moc smutná. Byla jsem tam i po prvním porodu a je to zoufalé oddělení. Je tu jediný pokoj vyhrazený pro maminy s předčasně narozenými dětmi, ale má společnou sprchu a wc s pokojem druhým. Toto oddělení připravuje převážně starší pacientky na gynekologické operace, takže neustálý smrad linoucí se ze záchodu, když bábinka nestihla doběhnout po klistýru, věčně blokovaný a pokálený záchod. Na chodbách lezou mravenci, které si už spousta pacientek donesla i domů. Sestřičky jsou tam hodně zvláštní a asi bych nebyla jiná, kdybych tam pracovala, ale já z nich měla docela strach. Asi i díky tomuto prostředí mi jizva po císaři pátý den zhnisala a já jsem v horečkách zažádala o přeložení zpět na oddělení 18. MUDr.Dzvinčuk, který zjistil, že jizvu nemám v pořádku, ochotně souhlasil, a za to jsem mu hodně vděčná.

Na osmnáctku jsem se vrátila během půl hodiny a byla tam jak v ráji. Zase ty hodné usměvavé sestřičky a MUDr.Huml, který mi poctivě každý den dvakrát ránu proplachoval, nedělalo mu vůbec problém za mnou dojít, i když operoval. Po pěti dnech jsem šla domů, ale musela jsem do nemocnice dojíždět ještě 8dní, kdy mi tento doktor ránu ochotně čistil.

Já jsem s touto nemocnicí velice spokojená, všem ji moc doporučuji a už teď se těším, až budu potřetí těhotná a dostanu se do péče těmto skvělým lidem.

Personál: MUDr.Karel Huml, MUDr.Lenka Hansmanová, MUDr.Petr Dzvinčuk, sestry na oddělení 18(Janička, Monča, Terezka, Lída, Lenka)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

toaletní papír

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - LBureska 11.06.12 napsala :

V porodnici jsem rodila v dubnu 2012. V noci ze čtvrtka na pátek mi odtekla plodová voda, po telefonátu do porodnice nám bylo doporučeno, abychom přijeli co nejdříve. Ihned po příjezdu mi noční služba udělala příjem, vyšetření a uložili mě na porodní box. Měřili mi kontrakce a KTG, někdy nad ránem se ale kontrakce zastavily a tak doktor rozhodl, že se nasadí kapačky oxytocinu a čípky na kontrakce. PA byla celou dobu se mnou, chodila se mnou do sprchy na mic, polohovala mě a starala se výborně. Syn se narodil až druhý den o čtvrt na 5 odpoledne. Konec porodu se ale nějak zkomplikoval, byly špatné ozvy a kontrakce se opět zastavily. Malý se nakonec narodil akutně za pomoci vexu. Nástřih ani následné šití jsem vůbec necítila. Pan doktor i PA mě celou dobu povzbuzovali a utěšovali, protože porod sám o sobě byl hodně náročný a dlouhý.

Sestry na šestinedělí byly super, staraly se bez chybičky. Trošku horší to bylo na oddělení novorozenců. Měla jsem problémy s kojením a malý musel být dokrmován. Vždy, když jsem volala službu, aby přišla s dokrmem jsem měla pocit, že to mnohé sestřičky obtěžovalo.

Celkově jsem ale s porodnicí byla spokojená.

Personál: PA Kremplová, MUDr. Pilka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, ptát se na vše co Vás napadne, nechat si poradit ohledně kojení a nenechat se odbít!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, alespoň 2 balení, jednorázové kalhotky, starší ručníky, přezůvky, něco na čtení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - linkii 29.05.12 napsala :

V Olomoucké porodnici jsem rodila neplánovaně loni v červnu. U mého gynekologa (který má ordinaci právě v OL) se na běžné prohlídce zjistilo, že děťátko nemá pulz. Přitom jsem ještě den před vyšetřením cítila pohyby. Dcera mi zemřela pod srdcem v 38. týdnu.. Do dnešního dne se nezjistila žádná zjevná příčina. Byl to nejhorší den mého života a vůbec jsem si v danou chvíli nedokázala představit, co se mnou bude.

Porod mi vyvolali cca ve 14 hodin, vzhledem k příznivé poloze plodu jsem měla porod klasický. Miminko se narodilo v deset večer. Celou dobu u mě někdo byl, sestry i doktoři se mě snažili utěšit, dokonce za mnou přišla i tamní paní psycholožka. Bohužel, i když se mi všichni představili, nepamatuju si nic.. Byl mi zaveden epidurál pro zmírnění bolesti (ten ale jaksi nezabíral), vše mi bylo vysvětleno a bylo se mnou jednáno s maximální citlivostí. Sestry na oddělení šestinedělí mě pak ujišťovaly, že napodruhé již bude určitě vše v pořádku a že se do roka beztak uvidíme. A měly pravdu - již zítra nastupuju a v pondělí nás čeká plánovaný císařský řez :)(pro minimalizaci rizika pro miminko). Nyní čekáme chlapečka :)

Olomouckou porodnici určitě doporučuji, jak už tu bylo zmíněno, nezáleží na vybavení, ale na přístupu personálu a již vybudované tradici.

Iveta F.

Personál: Bohužel ne

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzhledem k tomu, že jsem byla po porodu sama, můžu doporučit jen věci pro maminku - toaletní papír, minimálně dva ručníky (klidně nějaké starší, lehce se ušpiní), jednorázové kalhotky, přezůvky, ponožky, hygienické potřeby, mobil a nabíječku (!), knížku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - lucka1986 30.11.11 napsala :

Do porodnice jsme přijeli náhle, jelikož mi praskla voda v 35tt, jakmile jsme přijeli tak se nás na porodních sálech ujaly velice mile porodní asistentky, poté se ihned dostavil lékař, který rozhodl o porodu císařským řezem. Po probuzení z narkozy jsme byla 24h na JIP. Na toto oddělení nemohu napsat nic nic jiného než že je zde úžasný personál. Všichni jsou moc ochotní a milí. Každé 3h mi nosili dětské sestry malého na kojení.
Druhý den jsem byla přeložena na šestinedělí, kde se ke mně chovali opět příkladně. V pracovní dny máte možnost poradit se o kojení s laktační poradkyní.

Za mně tedy FNO určitě doporučuji !!!!
Snad jen myslím, že porodnice by si zasloužila celkovou rekonstrukci, nebo minimalně nové elektricky ovládané postele. Maminkám po císaři určitě nevyhovují.....

Personál: Bohužel si je nepamatuji

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně nemějte strach, a na všechno co vam není jasné se zeptejte

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

S sebou si určitě vezměte: ručníky, hyg. potřeby, toaletní papír, vložky, plenky pro miminko a vlhčené ubrousky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - terich 25.10.11 napsala :

Od 37tt jsem zacala chodit do poradny do FN Olomouc.PA mile a vstricne,stejnetak i doktori,akorat jediny,kdo je skoupy na informace je docent Vetr.Dne 30.9.2011 mi byl v porodnici proveden planovany SC ve spinalu.Den pred jsem mela prijem a nastoupila na gynekologii.Operace probehla rychle.Pote jsem byla prevezena na 24 hodin na JIP a pak na oddeleni sestinedeli.Musim rict,ze po tom vsem negativnim,co jsem o nemocnici cetla,jsem mela strach,jake to tam bude,ale opak byl pravdou!Na gynde,JIPce,sestinedeli a obzvlast na novorozeneckem jsou bajecne,mile a ochotne sestricky a PA,ktere vzdy vyslechnou a poradi!Jen jedina sestra na sestinedeli,tusim,ze Miluska,mi uplne nesedla,ale jinak jsem byla velice prijemne prekvapena.To same plati i o doktorech,me obzvlast velke diky patri MUDr.Hejtmankovi,ktery je profik nad profiky a navic mu nechybi mily,lidsky pristup!Je bajecny!Stejne milou zkusenost mam i s prednostou prof.Pilkou a primarem Dzvincukem.Uzasna byla i anesteziolozka.Strasne me mrzi,ze nevim jmeno,tak rada bych ji osobne podekovala!
Jidlo-zadny gastronomicky zazrak,ale na uroven skolnich jidelen,jak je pamatujeme,neklesli,takze se to dalo.
4.den jsem byla propustena.Jizvu mam krasnou a malickou,svorek pouze 5.
Za me-priste jednoznacne zase Olomouc!Sice tam nejsou moderne vybavene pokoje a nove vymalovano,ale jsou tam odbornici na svem miste a bezvadne se o vas a miminko postaraji!

Personál: MUDr.Hejtmánek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kdyz budete cokoli potrebovat,nebojte se zeptat.Az na jednu vyjimku (vzdycky se nekdo najde) jsem se vzdy setkala s kladnou odezvou!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Bepanthen je nanic,leda tak na detsky zadecek!Na ragadami znicene bradavky jedine PURELAN od Medely!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - sisinkaaa 15.10.11 napsala :

Jen dobré zkušenosti. Rodila bych zde zas.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - sisinkaaa 15.10.11 napsala :

Mám jen kladné zkušenosti s olomouckou porodnicí. Personál byl na 1s*. Rodila bych zde beze strachu zas!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Anael 19.09.11 napsala :

Dobrý den, rodila jsem v Olomoucké porodnici 28.8.-29.8. 2011. Porod ze začátku probíhal normálně, ale po 12ti hodinách přišly komplikace a já musela akutně podstoupit císařský řez. Porodní asistentky, které se o mě staraly jak na noční směně, tak následně na denní byly naprosto úžasné, milé, příjemné, hodné, prostě samé plus. Nemám žádnou výhradu. Bohužel si nepamatuji jejich jména. MUDr. Hochmanová mě přijímala a následně i operovala má to samé hodnocení, na sále se mi ještě jednou představila a připomněla mi, že mě v noci přijímala. Všechen personál se vždy představil a podal ruku. I na sále! Ještě větší moje sympatie získala MUDr. Martina Studničková, která se o mě starala v průběhu denní směny a následně na šestinedělí. Stejně tak velké dík patří anesteziologovi, který mi zaváděl epidurál a na sále celkovou anestezii. Moc milý, příjemný člověk. Velký dík patří i sestřičkám na JIP. Ale úplně nejvíc smekám a děkuji sestřičce z ARA, která se o mě starala v průběhu epidurální analgezie. Dokonce za mnou potom přišla na konci své směny i na JIP. Sama jsem zdravotník, ale tak milou, ochotnou a hodnou sestřičku jsem ještě nepotkala. Bohužel si nepamatuji jméno, ale víc takových sestřiček!! Proto musím napsat, že všechen personál a příštup na porodním sále, operačním sále a JIP neměl ani jednu malou chybu. Bylo to až neuvěřitelné. Bohužel následný pobyt na šestinedělí a zkušenost se sestrami ( ne lékaři, ti byli bez problému) z novorozeneckého oddělení tak dobrý nebyl. Nemůžu říct že všechen personál byl špatný, ale z některých sester na šestinedělí šel strach. Jména vím, ale nebudu je sem psát. Bohužel mi zkazily celkový dojem pobytu v Olomoucké porodnici. Ale záleželo na směnách, byli tam i jiné sestřičky :-). Porodnímu týmu moc a moc děkuji za rychlé reakce při komplikacích, díky nim jsme já a nás syn v pořádku. Olomouckou porodnici všem 100% doporučuji!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, porodní asistentky vám splní první poslední :).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela nebo přítele :-). Bez manžela bych to nezvládla.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Olomouc - Anonymní 07.09.11 napsala :

Dobrý den,
můj příspěvek se netýká porodu ve FN Olomouc ale zkušenosti s paní primářkou Kotršovou, která v nemocnici na gynekologii pracuje.
Chodila jsem k doktorce Kotršové na kontroly cytologie a nikdy jsem nezažila horší jednání! Snad i k dobytku na jatkách se chovají lépe než Kotršová ke svým pacientkám! Umí Vás zesměšnit a ponížit jako malé dítě.
Pokud nestojíte o podobný zážitek, vyhýbejte se jí obloukem.
Hezký den.
 Tereza

Personál: Kotršová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Anonymní 07.09.11 napsala :

V Olomoucké porodnici jsem rodila 1.9.2011 své první miminko. Tuto porodnici mohu vřele doporučit. Personál byl vynikající, jak lékaři, tak i včechny sestřičky. Výborná byla především porodní asistentka paní Tkadlecová, které moc moc děkuji za vedení při porodu. Sestřičky velice ochotné, obětavé, chápavé. Cokoliv nám vysvětlily, udělaly si na každého čas. Jedna hodná sestřička (bohužel už nevím jména) mi přišla udělat masáž břicha a ukázala mi, jaké jsou techniky masáží bříška u miminka. Jiná zas přišla, sedla na postel a povídaly jsme si o porodu. Všechny sestřičky se chovaly velmi přátelsky a zaslouží si obdiv a velký dík. Za celou dobu pobytu v olomoucké porodnici jsem nenašla jedinou věc, na kterou bych si mohla stěžovat. Takže určitě mé další miminko příjde na svět opět v porodnici v Olomouci.

Personál: PA Emílie Tkadlecová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

2× porodnické vložky, jednorázové kalhotky, plenky pro miminko a vlhčené ubrousky, mycí intim-gel, měkký toaletní papír, ručník a zubní kartáček s pastou. V zimě župan a ponožky. Noční košile jsme dostávali každý den, není potřeba mít vlastní.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - chipinek 18.08.11 napsala :

V porodnici Olomouc jsem rodila 16.6.2011. Bolesti mě začaly kolem 4 hodiny ráno a tak jsem si začala měřit délku kontrakcí a jako prvorodičku mě překvapilo, že je mám po 3 minutách. Do porodnice jsme s přítelem dorazili kolem 6 hodiny a personál se mě ihned ujal.

Jako prvorodička jsem měla samozřejmě obavy a strach z porodu, ale od první okamžiku setkání s personálem to ze mě nějak opadlo. Všichni byli moc milí a o všem mě informovali. Porodní asistentky i doktoři byli prostě úžasní (jména jsem si bohužel nezapamatovala). Velké díky především patří mladé 21-tileté PA, která se mnou byla po celou dobu (a to byly plné porodní sály) a vše mě vysvětlovala a ukazovala - byla vážně skvělá. Samotný porod byl velice rychlý, pár zatlačení (bez nástřihu) a malý Dominik byl na světě, přesně ve 12:00. Ihned mě byl přiložen což je nezapomenutelný zážitek. Pak už přítel s malým utíkal k ošetření s dětskou sestrou a ihned po ošetření mě ho přinesli zpět na porodní sál, kde jsme spolu byli další dvě hodiny. Pak nás převezli na šestinedělí, kde jsme společně na pokoji byli 6 dní (malý měl dětskou žloutenku).Sestry jak z šestinedělí tak dětské byly úžasné, milé a ochotné, kdykoliv jsem se mohla na cokoliv zeptat a nikdy jsem nebyla odmítnuta. Já osobně můžu porodnici v Olomouci doporučit. Ještě jednou všem moc děkuju.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Učitě si vemte sebou plínky, vložky a něco na čtení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - slonikova 27.06.11 napsala :

19.6.2011 jsem rodila v porodnici olomouc.Nástup na vyvolání jsem měla v sobotu 18.6. v 8 :00 a dcera se nám narodila spontáně,bez epiduralu v neděli ve 14:00.Musím hrozně moc poděkovat veškerému personálu na porodním,všichni byli moc hodní milí,akorát mě mrzí,že nevím jména,ale porodní asistenka byla ůžasná,měla jsem zavřené oči a jen jsem poslouchala její hlas a díky tomu bylo všechno bez komplikací,v pohodě,hned po porodu mi bylo do smíchu a to jen díky skvělým lidem na oddělení,kterým patří velké dík,takovým lidem by se měli zvednout platy,ti dělají záslužnou práci a na to,že byl stop stav,porodnice narvaná,tak byli moc milý a hodní.I na šestinedělí a novorozeneckém,tam mi vadilo jen jedno,že se tam sestřičky hrozně střídali a bylo jich tam nějak moc,ale všechny taktéž moc hodní,porodu jsem se šíleně bála,ale díky personálu se těším na druhého potomka a vím,že nemusím mít strach,pokud budu rodit znova v olomouci,všem patří velké dík a můj obdiv,malá měla 19.6. číslo 117 takže porodnost velmi vysoká a všichni to zvládali na jedničku,žádnej zmatek,vše pěkně v klidu.JSTE SUPER LIDÉ.Děkujiiiiiiiiiiiii

Personál: Docent Pilka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nemít strach z personálu,chovat se k nim mile,i oni se k vám tak budou chovat a rozhodně se porodu nebát.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

rozhodně měkký toaletní papír a to dostatek a hlavně dobrou náladu,ta vám ve všem pomůže..........

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - snecek19 07.06.11 napsala :

V Olomoucké porodnici se nám 3.5. narodila dcerka Michaela.Nejprve jsem rodila normálně a při 8 cm se rozhodlo,že budu rodit císařským řezem takže jsem zažila jak personál na porodním tak na operačním sále a musím všechny moc a moc pochválit.Stejně tak jsem byla maximálně spokojená se sestřičkami na šestinedělí i s těmi z novorozeneckého oddělení.Všichni byli moc milí a také ochotní.Opravdu se o nás krásně starali a já jim všem dávám jedničku s hvězdičkou.Za sebe můžu Olomouckou porodnici rozhodně všem nastávajícím maminkám doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud vás něco zajímá,nebo si nevíte rady nebojte se zeptat

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky a kalhotky,toaletní papír,hygienické potřeby

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - kofolkaa. 26.05.11 napsala :

11.05.2011 se nám indukcí narodil v této porodnici syn Vojtěch. Rozporuplné názory na této diskuzi a zkušenosti ostatních maminek v mém okolí mne trochu odrazovaly od olomoucké porodnice. Nakonec jsem se nenechala přesvědčit a jsem za to moc ráda. Porodnice je sice starší, ale jde vidět, že na sobě i tak pracuje. Nový nadstandart, nové(úúžasné) postýlky i přebalovací pulty a neonatologie, kde dokáží zázraky.
Rodili jsme 11tého a už tak jsme byli 68 v měsící. Porodnice totálně narvaná… ani jsme tam nebyli plných 72 hodin. Každopádně touto cestou chci poděkovat celému personálu !!!! Všichni byli úžasní. DíKY!!!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

líná pusa, holé neštěstí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

toaletní papír, vložky. V létě kuličku pod paži - šííílené vedro jak na porodních sálech, tak na šestinedělkách.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - faflina 13.03.11 napsala :

Rodila jsem tam 15.12.2010 a byla jsem spokojená a moc, všichni byli úžasní

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Anonymní 03.03.11 napsala :

Včera se nám narodil Honzík a toto cestou bych chtěl poděkovat celému personálu porodnice FN Olomouc. Rozporuplné zkušenosti z hodnocení na tomto servru mě zpočátku znervóznily, přesto musím konstatovat, že personál byl fantastický (na hodnocení jsme se schodli jak maminka, tak já z pohledu otce) Sestřičky, PA, lékařka, sestry z oddělení pro novorozence, všem patří obrovský díky za relativně hladký porod ,následnou péči, příjemné vystupování, podporu.
Přístup byl profesionální a současně neuvěřitelně lidský.
Myslím, že si porodnice zaslouží rekonstrukci budovy (tak jak postupně probíhají v celé FN Olomouc), přesto je vidět, že i přes starší budovu, nábytek a podobně je přeci jen nejdůležitější profesionalita, ochota a prátelskost personálu.
Na závěr se omlouvám, že jsem se zde neregistroval
Dokoupil

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Lenka Škrabalová 24.02.11 napsala :

Přidávám zkušenost s Olomouckou porodnicí,kde jsem 18.1.2011 porodila dceru Emičku. Musím přiznat, že jsem se porodu v Olomouci obávala,ze všech stran jsem slyšela jen samé negativní zkušenosti. Já musím přidat zkušenost velmi dobrou. Jako první velký dík porodním asistentkám Sylvě(bohužel nevím příjmení) a Petře Adamové,doktoru Hejtmánkovi a sestřičce z anesteziologie, která byla velkou psych.podporou po nezdařilém epidurálu a o můj stav se zajímala i po pracovní době. Na oddělení šestinedělí také nemohu říct nic špatného, ženské sestry v pohodě. Na dětské sestry spousta maminek nadávalo že nic nevysvětlí, já mám teda opačnou zkušenost. Velice ochotné, rády poradily a obzvlášť jedna sestřička- laktační poradkyně - super! Nejlepší sestra na šestinedělí(bohužel nevím jméno). Chodila mi pomáhat skoro s každým kojením, protože malá byla hodně spavá a nechtěla papat. Velká psych. podpora pro prvorodičku. Jediné mínus bych viděla ve společné sprše a Wc pro dva pokoje na šestinedělí a na porodních sálech pro všechny pokoje. No a strava taky nic moc,v noci při kojení jsme trpěli hladem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Běžte se podívat na prohlídku porodního sálu, pak víte do čeho jdete.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nazouváky do sprchy, plenky a ubrousky pro mimčo. Pití a jídlo pro mamku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Isiska 18.02.11 napsala :

Protože jsem byla pozvána na vyvolání a Haňula nechtěla ven, bylo dost času na příjem, který jsem dělala s učenkou. Dost jsme se při něm zasmály - chudák to dělala poprvé (20:00). Dostala jsem pokoj(21:30). Před zavedením pilulky mi bylo všechno vysvětleno. Skuhrala jsem bolestí po dobu dvou směn porodních asistentek. Obě dvojice (PA a její pomocnice :D) byly skvělé a profesionální. Když museli s jinou svěřenkyní na sál, tak mi představili jinou PA, že se o mně chviličku postará. Nakonec jsem po 20 hodinách skončila na sále, usnula a probudila se na JIPce. Tady všechno super, až na to že každou půlhodinu se spustilo měření tlaku a všechny nás to vzbudilo :D
Ráno, protože jsem vstala sama k umyvadlu (potřebovala jsem si vyčistit zuby :D), mně převezli na šestinedělí. Ženské sestry byly skvělé a pozorné, nemůžu si na nic stěžovat, ba my i pomohly s Haňou.
Na miminkovské sestry si taky nemůžu stěžovat, profesionální a vždy na zavolání přiběhly a pomohly. Zpětně jsem ale na ně naštvaná, že mi neřekly, že má malá zánět spojivek. To mi řekla, až dětská doktorka, když jsme tam poprvé přišli. Nic bych z toho nedělala, ale ten zánět nás trápil pak 14 dní.

Jedno jediné mínus - přístup nemocnice ke kojení. Je jasné že je to pro miminko velký přínos, ale někomu to holt není souzeno nebo s tím má velké problémy, než se rozkojí. Maminky tam docela stresovaly z hladových dětí a setry škudlily s příkrmy, že se musí přikládat,ať se miminka snaží samy. Žádné informace o alternativách kojení nebo nedejbože o umělé výživě.

Jinak nemůžu nic vytknout, na to kojení nahlížím až zpětně jako mazácká matka 4 týdenní prvorozené holčičky :D:D

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Neberte si pyžamo a ani župan není nutný. Vložek si vemte víc balení než jen jedno. Mastičku na zadeček a mazání tam taky dostanete.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poplatek za osobu u porodu není 200 ale 500 Kč

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - nellypariss 30.01.11 napsala :

Dobrý den,
dne 12.1.2011 jsem rodila v Olomoucké porodnici a byl to neskutečně nádherný zážitek plný emocí a dojmů!!! A tím,že jsem měla samé hodné lidi okolo sebe,se zážitek zdvojnásobil!!! Jak všichni víme, porod není procházka růžovým sadem a proto být v pohodě i po psychické stránce a cítit se dobře , je půlka úspěchu! Takže DĚKUJI!! Byla jsem moc moc spokojená jak s doktorem tak se sestřičkami!!! Byli velice milý,ochotní,trpělivý..prostě zlatíčka!! Všem budoucím maminkám tuhle porodnici doporučuji a přeji hodně štestí!!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vyplněné formuláře k porodu(ušetřilo to spoustu času) hygiena,pantofle do sprchy,pleny a ubrousky pro mimi :-)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Olomouc - andrejka87 24.01.11 napsala :

Tak moje zkušenost s touto porodnicí je příšerná :zed: ..Popíšu vám ve zkratce jak vše proběhlo a obrázek si udělejte sami..Den před porodem zjistili že se otvírám takže si mě tam nechali poslali na pokoj a já si vklídlu ležela,nato přišla sestra že nemají čas ať se oblíknu,a jdu si s papírama na ARO a na internu na předoperační vyšetření,podotýkám otvírala jsem se a sotva jsem v tu dobu lezla..Na interně zjistili že nemám všechny papíry a že musím zpátky pro zbytek,když sem se vrátila doktor byl na obědě hodinu jsem čekala na promrzlé chodbě pak změřil tlak a že dobrý a naschle,na ARU jsem opět čekala hodinu než jsem přišla na řadu,tam mi řekli že mám mít celkovou anestezii kvůli tlaku…došla jsem na pokoj a málem mě kleplo přesto kluci pořád statečně drželi v děloze.Pak mi nacpali 2 diáky(diazepam) a ráno v 5 jsem musela jít na vyšetřovnu přes celou halu a pak s klystýrem dojít opět na pokoj což se mi moc nepovedlo :oops: ..Na sále mi pak řekli že celková anestezie není nutná a píchli mě do zad(tzn.že na ARO jsem šla zbytečně že)…V 9:32byli oba kluci na světě a já totálně vyčerpaná…Den na to mě nutili kojit což ale prostě nešlo a neustálé vyhrožování laktačních sester mi zbůsobilo totální vymizení mléka..prostě nebylo…Na cokoli jsem se ptala odsekávali a nebyl čas jelikož bylo moc rodiček,zakazovali mi s dvojčaty chodit po chodbě,odmítali mým dětem dát trochu mléka(já po císaři prostě NIC neměla),nutili mě děti kojit v tandemu což mi nevyhovovalo i když jsem na to upozornila..Ženské sestry byli docela fajn,neberu výkyvy nálad nejsme roboti,ale dětské bych vyzabíjela,když nesnáším svou práci tak odejdu dělat jinou ne snad?Pustili mě po 5ti dnech po porodu dvojčat i s vysokým tlakem a nedostatkem železa… jediné plus bylo že moje dvojčátka jsou v pořádku,že porod samotný proběhl v pořádku a že mi doktor udělal krásnou jizvu bez svorek (vstřebatelný steh)což jsem moc ocenila škoda jen že nevím jeho jméno…STRAŠNĚ VÁM VŠEM PŘEJI AŤ PORODNICE PRO KTEROU JSTE SE ROZHODLY STOJÍ ZA TO A AŤ TAM O VÁS PEČUJÍ JAK V BAVLNCE,protože po porodu je to strašně důležité,nejen že pomohou po zdravotní stránce ale i psychické což olomoucké porodnici hluboce schází

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pevné nervy a štěstí na personál…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

hygienické potřeby(hodně toaletního papíru,vložky)potřeby pro miminko(pleny!!!),vlastní košili,jídlo,vodu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - jokla 15.01.11 napsala :

Rodila jsem v Ol 2009.Celkem to ušlo,až nato že dotet mě bolej zada od epiduralu,sestra mě neinformovala otom že mě cevkuje,a co se mi nejvice mepačilo bylo to že maliho jsem měla na pokoji 30minut,pak ho odnesli a řikali že mi ho donesou,nic se nedělo tak jsem zazvonila,a sestra mi suše oznamila že jsem měla těžkej porod tak mi ho nedonesou,takže jsem sve zlatičko vyděla až pak druhy den okolo poledne.Ale jinak si nemohu stěžovat dětske i ženske setry super.Tet planuje druhe miminko,a opět budu rodit v Olomouci.Chtěla jsem se optat někde jsem četla že se neda rezervovat nadstardant,co je natom pravdy.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - zmimi 02.12.10 napsala :

Rodila jsem dvakrát jednou v Přerově a podruhé v Olomouci a kdybych se měla rozhodnout po třetí tak bych zvolila Olomouc a to jenom projistotu .V každé nemocnici to bylo jiné a v Olomouci malinko lepší, i když je to stará nemocnice a měla jsem hlad. Ovšem nemocnice taky není žádný hotel.Pokaždé jsem byla s přístupem lékařů a sester spokojená.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - makatinka 02.11.10 napsala :

Dobrý den maminky,sice Olomoucká porodnice je stará a není moderně vybavená,ale člověk přece do nemocnice nejede na dovolenou,jde tady o dítě a to v Ol mají asi nejrychlejší reakce!!A hlavně,je to vždycky všude o lidech!!! Nebudu tady řešit stravování,vždyt je to přece úplně jedno,nejduležitější je krásné a hlavně zdravé miminko!!Rodila jsem v Olomouci,byla jsem spokojena,teda kromě svojí porodní asistentky,znám její jméno a klidně bych ho sem mohla napsat,ale myslím,že to není vubec duležité,možná si to přečte a hned se pozná!! Takže,při vypisování dotazníku na mě očividně kulila oči,že jsem uplně blbá,jo tak měla jsem tam pár chyb,ale ten dotazník,fakt nevyplnuji každý den a přitom ty stahy… Když mi dávala nálev,tak by mohla předem informovat,co se bude dít,samozdřejmě to vím,ale komunikace je duležitá,při zajištování žily,by mohla taky informovat,co zrovna dělá a zavírat za sebou dveře,když na pokoji hekám,tak to taky u téhle starší porodní asistentky nebylo samozdřejmostí! Když jsem teda pro mě konečně byla otevřená na 8cm,tak otráveně prohlásila,tak si to teda už na porod nachystám,omlouvám se pokud jste zrovna měla uvařenou kávu a bylo toho prostě víc!!I muj manžel prohlásil,je to nezávislá osoba,který všechno vidí neutrálníma očima,že opravdu tahle asistentka je absolutně marná!! Až ted si uvědomuji,že holky na předporodních kurzech se zajímaly,jestli mají právo odmítnout jednu porodní asistentku,která je prý otřesná,tenkrát jsem to tak nějak nevnímala,ale ted vím,že jsem ji vyhrála jáá!!! Pani asistentko prosím zamyslete se,maminky si prostě řeknou všechno a pak vás nikdo nemá rád,nebo prostě tu práci raději nedělejte!! S pozdravem jinak SPOKOJENA rodička!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - myspulka 12.10.10 napsala :

Pro Anonymní: Když už tu takhle pomlouváš Olomouckou porodnici,tak by ses mohla spoň přihlásit :)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Olomouc - Krišpína 06.09.10 napsala :

Svého prvního syna jsem rodila v Olomouci jelikož hrozila anémie miminka a jedině tam je v Olomouckém kraji novorozenecká jipka. Přiznám se, že se mi tam nechtělo, v rámci praxev ve škole jsem tam dříve byla a věděla jsem jak to tam funguje, a ze všech stran jsem také slšela o celkem častém pužívání kleští, což mě v 21.století děsí. V noci mi odtekla plodová voda ještě doma už v tu chvíli jsem měla neblahý pocit, protože neměla správnou barvu. Za půl hodiny jsme byli v porodnici. V době kdy ještě nebyly kontrakce tak silné tak bych čekala holení, klystýr a pak až papíry. Ale tam to bylo naopak. Já měla stahy silné a časté, rychle jsem se otevírala, ale když došlo na holení a klystýt tak už jsem to nezvládala. Asi po pěti hodinách jsem začala mít potíže s dýcháním, bylo mi řečeno že je to tím že špatně dýchám a dali mi kyslík na obyličej. Po většinu doby k nám chodila studentka na praxi. Klasickou PA jsem tam v noci neviděla, ale je možné že byla na jiných pokojích. Ošetřující lékařka, velmi nepříjemná, zažádala nějakého staršího dokrora, který byl na operačních sálech, že by mi radši udělali císaře, protože ozvy nebyly v pořádku a ani plodová voda. Doktor usoudil, že je to zbytečné a zmizel. Když se ráno vyměnila směna tak nový Dr. byl v šoku a když chtěl udělat císař bylo už pozdě - hlavička byla v pánevní kosti. Vyfasovali jsme fajn PA, dostala jsem dolsin a kyslík už jsem s pusy nesundala. Protože jsem měla kyslík a pořád monitor na břichu tak jsem nesměla ani chodit, celé jsem to vytrpěla v leže na zádech. Kolem oběda už ozvy slábli tak hned vytáhli kleště a šlo se na věc. Myslím, že zde byl velmi neprofesionální přístup už v prní době porodní. Na novorozeneckém jsem byla spokojená, malej byl dlouho nemocný, měl antibiotika, když byl tak dlouho v nepříznivém prostředí. A sestry mi pomáhali kojit, protože neměl sílu.
Po porodu mi neodešla placenta tak mě uspali (což mi ani po 13 hodinách porodu nevadilo) a provedli revizi. Bohužel se to nepadařilo udělat dobře a zbyl tam kousek placenty. Takže mi opět hrozila další narkóza. Ale primář ženského oddělení, řekl, že je na to po porodu moc brzy a pustil mě domů. Musela jsem každý týden pdo nemocnice na ult., po každé k jinému dr. Vždy mi řekli, že pokud to tam bude i příště tak zůstávám na zákrok. Tak já jela pokaždé s taškou a miminkem ale vždy mi řekli že příště - šílené nervy.
Nakonec jsem skončila šestinedělí a předali mě mému Dr. - pěkně to na něj hodili. Řešil to chudák až on.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trpělivost, na vše se ptát, nemnechat se odbýt, nepočítat se soukromým. Vzít si vložky, noční košilku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - myspulka 19.06.10 napsala :

Ahoj, ve 23týdnu těhotenství mi bylo zjištěno,že malý má vadu srdce neslučitelnou z životem.Byla to pro nás hrozná rána. Rozhodla jsem se,že porodím v Olomouci a udělala jsem velmi dobře. Nemůžu si stěžovat.Přístup lékařů i sester byl skvělý. Kdÿž mi na sále píchali vyvolávačku a odebírali plodovku, měla jsem strašný strach.Ucítila jsem,jak mě za ruku drží nějaký muž, myslela jsem si,že je to nějaký asistent,ale pak jsem zjistila,že je to doktor. Každý s personálu se mi představil jménem, mluvil semnou přívětivě a byl ohleduplný. Když jsem 15.prosince 2007 ráno porodila syna,byla u mě jen velmi mladá porodní asistentka a já se bála,že to nezvládne,ale ona byla úžasná. Syn se narodil mrtvý,jak řekli lékaři. Byla jsem na dně, nebýt úžásných lidí kolem mě nezvládla bych to. nyní jsem znovu těhotná a budu rodit v Olomouci a našla jsem si tam i výborného gynekologa.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Olomouc - kacabus 16.06.10 napsala :

Ahoj. V Olomouci jsem rodila 2×. Poprvé mne praskla voda doma. Byla jsem v 36+5tt a vůbec mne nenapadlo, že se Kubík narodí tak brzy.Než jsem se vzpamatovala ze už to začalo, tak jsem držela svoje miminko v ruce. Za 2,5 hodiny bylo po všem.hodně mi pomohla PA Šťastná…Porod byl opravdu přirozený (bez epiduralu,nastriženi i šití). Po dvou hodinách mě převezli na šestinedělí. Malého mi dovezli kolem 2hod ráno. V 5hod jsme museli měřit teplotu a nikdo mi neukázal jak přebalovat, měřit teplotu,atd…naštěstí jsem všechno odkoukala od švagrové,která má o 10měsíců staršího syna! Dětské sestry byly dost protivné jak jsme změřili o neco později.techniku kojení taky moc nevysvětlili.bojovali jsme skoro 6 týdnu ale nakonec jsme všechno úspěšně zvládli. Protože byl první tak rychlý,tak jsem podruhé raději šla taky do Olomouce.To ale byla chyba. Tentokrát jsem šla na vyvolání. O půl osmé nástup. Když měli čas tak se mnou vypisovali papíry. V 9 hodin se na mne ‚podíval‘ doktor a do půl hodiny mi netekla voda a začali kontrakce. Zavolala jsem manželovi a nejednou se porod zastavil. Po hodině a půl jsem dostala kapačku. Každou chvíli za mnou chodila PA která byla opravdu hodně nepříjemná.neznám ani její jméno,protože se ani nepřestavila. Ve 14 hod se narodil Mates a já byla ráda,že to mám za sebou. Tentokrát jsem si nechala píchnout Dolsin, a ani tentokrát mě nenastřihli a ani nešili. Po převozu na šestinedělí mne ukázali jak přebalovat,měřit a co všechno dělat s mimi. Sestry z ženského odd.se vůbec nezajímají jak mi je,co potřebuji atd. Na záchod a osprchovat jsem se šla sama. Pak jsem dostala vynadáno…už jsem se těšila domů. Třetí těhotenství neplánují, ale vím, že Olomouc už ne! Je tam neosobní přístup, 2 sprchy a 2 záchody na 7 porodních boxů málo, jedna sociálka pro 4 ženy je myslím taky málo…

Personál: PA Šťastná

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obrnit se trpělivostí

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, mastičku na prsa a dobrou náladu,aby vaše mimi bylo spokojené a mohli jste brzy domů!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - NAPOLY 16.04.10 napsala :

Tak já jsem rodila v Olomoucké Fn dvakrát…a rodila bych i potřetí! První porod byl dost dlouhý, takže jsem víceméně byla sama - jen občas přišla PA nebo doktor „hrábnout“, jak jsme pokročili! Druhý porod jsem absolvovala POUZE s porodní asistentkou!!!
Je pravda, že sprcha na porodním boxu nějaké mamince, které to uleví, chybí!!! A že nejsou nijak extra vybavené, ale upřímně řečeno je mi naprosto šumák, že tam není vymalováno oranžově s nalepenýma ptáčkama a není barevné povlečení!!! Vše, co jsem potřebovala jsem měla - postel, při prvním porodu puštěné rádio, balon a manžela :-)
Oba kluky mi hned položili na břicho, pak odnesli na vážení, měření, focení…po zašití 2 hodiny „odpočinout“ a pak mě převezla sestřička na šestinedělí.
Taky nic extra, ale pro normální ženskou dostačující!!! Nadstandard je tam jeden, ale já, jako prvorodička (ani u druhého) jsem na to ani nepomyslela…byla jsem ráda, že ty tři dny nebudu sama, že si pokecám se „spolumaminou“, vyměníme si postřehy, uklidníme si děti, když se ta jedna třeba sprchuje…
Je tam jedna sprcha a wc na dva pokoje - teď jsem vychytala pokoj, kde jsme to měly jen pro sebe :-)
Pořád někdo chodí kontrolovat, ptát se…Honzíka (a vlastně i Filipka) mi na první noc odnesly, abych se vyspala - výborná věc!!!
Jídlo na chodbě mi vadilo spíš proto, že jsem nevěděla, jestli mi malej nepláče…že jsem neměla přehled. Jinak to nebyly žádný blafy…i když pro kojící matky, no…
S návštěvou mimo návštěvní hodiny jsem problém nikdy neměla a taky bývaly v pokoji, když nebylo místo!
Sestřičky se moc nezměnily - pořád vcelku odměřené…ale hlavně, že mimča měly dobrou péči!
Pokud si s sebou vezmete čaj pro kojící matky, bez problémů vám ho budou vařit!
Je pravda, že na většinu věcí se mamina musí zeptat - kloboučky, kojící polštář, odsávačka…ale jak se říká - líná huba, holé neštěstí…
Proto porodnici v Olomouci doporučuji - pro novorozeneckou péči PŘEDEVŠÍM!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

opravdu se na všechno, co vás zajímá ptejte…přece jenom ty sestřičky to všechno berou jako samozřejmost…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plínky, ubrousky, porodnické vložky, toaletní papír

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - baruspol 31.03.10 napsala :

Rodila jsem jako prvorodicka v Olomouci v noci z 20. na 21. brezna. Na prvni jarni den si vzpomnelo krome nas jeste asi 8 dalsich deti (mozna i vic), takze tu meli opravdu frmol. I presto muzu personal jenom chvalit. Bohuzel si nepamatuju jmena, i kdyz se mi pani asistentky i doktorky (vystridaly se u me 2 smeny) predstavily. Celou dobu byl se mnou manzel, ktery mi byl oporou, ale personal byl taky moc mily a vstricny. Po temer 13 hodinach mi pomohli privest na svet naseho Samika a potom uz nas prevzaly do pece sestricky z novorozeneckeho oddeleni a na sestinedeli. Tady byli take vsichni maximalne prijemni, ochotni vzdy poradit a pomoci s jakymkoliv problemem. Ja sama jsem (krome obrovske unavy, jakou znaji urcite vsechny maminky) nastesti zadne nemela, zato spolubydlici trapily problemy s kojenim, a tak u nas byly hodne sestricky pravidelne skoro na kazde krmeni. Olomouckou porodnici muzu jen chvalit a doporucit vsem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

urcite si vezmete dostatek jemneho toaletniho papiru a nafukovaci kruh (na nem se mi sedelo jako na trunu :) )

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - kotchi 15.03.10 napsala :

Milé maminky,
i já jsem měla možnost získat zkušenosti s Olomouckou porodnicí.
Kvůli zdravotním problémům (silný několik dní trvající průjem a slabé pohyby miminka) jsem byla přijata za účelem vyvoláním porodu 4.2. 2010. Asi kolem poledne mi byla aplikována tabletka na otevření branky a taky několik kapaček, jak na vyvolání, tak i na zastavení mých problémů (nepomohlo). Od zavedení tablety jsem měla krásně pravidelné kontrakce po třech až pěti minutách, ale kolem sedmé večer jako když utne stahy přestaly. Sestřička mi řekla, že mě nechají vyspat (už několik dní před příjezdem jsem nespala) a přítele poslali domů, s tím že kdyby se něco změnilo tak mu budou volat. Během noci mě několikrát připojili na monitor a by měli jistotu, že je drobeček v pořádku.
Ráno před sedmou hodinou mě přišel zkontrolovat pan doktor (jména si bohužel nepamatuju) a píchnul mi vodu. Zavolala jsem přítele že má vyrazit směr porodnice. Sestřičky mě chodily kontrolovat jak se otevírám a co půl hodiny připojovaly na monitor, ale nikdy mi neřekly jak to se mnou vypadá. Jen prostě zjistily co potřebovaly vědět a beze slova odešli. Jako prvorodička jsem byla ze všeho vystrašená a bála jsem se zeptat.
Před desátou hodinou už byly kontrakce hodně silné a přítel zavolal sestřičku. Mě měla ten den na starost mladá ještě nedostudovaná porodní sestra. Protože jsem ráno dostala další kapačku, tak mě sestra odpojila a posadila na balon a ukázala správnou techniku dýchání a několik stahů spolu se mnou prodýchala. Moc bych jí chtěla poděkovat,protože byla opravdu moc milá a měla se mnou trpělivost. Asi o půl jedenácté se dostavil silný tlak a nutkání tlačit. Přestěhovala jsem se na postel a všude kolem se to začalo hemžit lidmi. Samotný porod vedla ta mladá hodná studentka, která měla samozdřejmě jako dohled zkušenou sestru, která ovšem nebyla tak milá a její trpělivost a jednání se se studentkou nemohlo rovnat. Bořeček se narodil v 10:39.
Na odděleni šestinedělí si stěžovat nemůžu i když ženské sestry by mohli projevit trošku více ochoty a vstřícnosti, ale jejich přístup bohatě vynahradí dětské sestry, které nás chodily kontrolovat několikrát denně. Pomáhaly nám jak s kojením, tak s péčí o miminko. Poslední večer mi nabídly, že si Boříka vezmou k sobě abych se mohla prospat, věřím, že kdybych je o to požádala dřív, tak by mě určitě neodmítly. (já si ale ten můj poklad nechala u sebe celou dobu).
Náš poklad se narodil v pátek a už v pondělí jsme jeli domů. Až na pár drobností si nemůžu na olomouckou porodnici stěžovat. navíc v případě komplikací by měli zrovna tady nejlepší vybavení v okolí na to aby nám zachránili život!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ptejte se na všechno co vás zajímá, jinak vám nikdo nic neřekne.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

pokud budete odit přirozenou cestou, tak ten nejměkší toaletní papír

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - smilers 14.02.10 napsala :

Taky přidám svou zkušenost:-)
V roce 2008 jsem zde byla od 25tt hospitalizována na odd.18, což je oddělení konzervativní gynekologie, sice zastaralé vybavení na pokojích, ale budiž, vše se dá v pohodě ustát, jediné, co mě osobně vadilo, bylo jezení na chodbě, kdy před každým pokojem je stolek, něco jako jídelna, jen na chodbě:-/
Jinak co se týče personálu tohoto oddělení pod vedením MUDr. Martina Procházky, nemůžu si stěžovat, i když mě špatně počítali tt, budiž jim odpuštěno, ale sestřičky se chovaly vždy dobře, byly ochotné, to se týče i dr., ale né všech.

Pak jsme absolvovala porod sekcí, na JIP byly sestřičky sice rázné, ale to bylo aspoň ku prospěchu, poté jsem skoro měsíc od narození holčiček ležela na odd.17, což je oddělení operativní gynekologie, tam jsou sice sestřičky hodně rázné ale hrozně milé:-) vše se dalo ustát. Jídlo mě tam chutnalo, b´t se stravou pro jak těhotnou, tak i po porodu to nemělo co dělat, nadýmavé, žádné ovoce…atd.

Určitě musím v kladu hodnotit novorozeneckou JIP, tak bezva doktůrky a sestřičky, prostě bezva, takhle kdyby byli všichni na porodním a celé gynekologii, tak je to hned o něčem jiném, vše je prostě o přístupu. Popravdě i to prostředí z roku raz dva nepůsobí zrovna valně, ale prý se má celá klinika stěhovat a bude se opravovat, tak uvidíme, co je na tom pravdy:-)

Za sebe, byť to není zrovna 100% porodnice s moderním vybavením, jí doporučuji, už jen proto, že má tu nejlepší neonatologii a péči o nedonošené děti.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy, nenechat se odbýt a jít si za svým a hlavně být nad věcí, i když Vám to někdy nemusí jít, neznamená to prohru:-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

určitě poporodní kalhotky a vložky, hygienické potřeby…

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Olomouc - hfx9 09.02.10 napsala :

Dobrý den,

taky jsem rodila v Olomoucké FN,ale musím říci, že jsem byla zděšena jak to tam chodí:-( cítíte se tam,že je obtěžujete,jako další kus k odbavení:-(prostě hnus..naštěstí jsem měla spoustu chytrých knih a tak jsem jejich rady nepotřebovala. Každopádně své 2 dítě bych chtěla rodit jinde.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

buďte připraveni na vše:-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

pleny,dudlík,hygienické věci

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Martina.CZ 26.01.10 napsala :

Netuším, jak se rodilo před lety, ale já rodila 4.2.2009, naprosto bez problémů.
Ještě večer, 3.2. jsme přijeli s manželem s 10.minutovými stahy, ale podle slov pana Dr, že to " může být a nemusí „, jsme zase odjeli. S utěšováním, že on sám vezl svou ženu 3×.
Spala jsem jako nemluvně a vzbudila mně až bolest někdy před 3.hod ráno a 3,10hod mi praskla voda. Přijeli jsme zpět do porodnice ( papíry už byly připravené od večera ) a pak už se kolem mně motaly asi 3 sestřičky. Žádné protivy, žádná únava, všechno pěkně, hezky pomalu.....oholit, klystýr, sprcha, balon.....
Naučená z nějakých brožurek, že musím co nejdéle chodit, jsem pořád šmárovala po chodbě. Nikdo mně neokřikoval, nikdo si mně nevšímal, ale já ani nikoho nevyžadovala. Manžela zatím převlékli do "porodního“.
Když už byly bolesti skutečně bolestivé, chtěla jsem po sestřičce aby mi „něco“ dala. Jen mi smutně řekla, že na epidurál už je pozdě a že jedině dolsin. Bylo mi to jedno…
Za okamžik se neslo chodbou : Na sedmičce rodíííímeeeee !!!
Nějaká sestřička mi pomalu tlačila na břicho. To mi moc pomohlo. Když už jsem tlačila potřetí, ozval se Dr: A je to ! Vůbec netuším, kde byl v ten moment manžel. Tuším sledoval východ slunka…Bylo 8,21.
Pak už nastalo jen šití. Manžel odešel se sestřičkou na umývání a udělal první fotky. Byla jsem strašně unavená a chtělo se mi spát. Chtěla jsem říct aby to nechali na potom.
Nenechali.
Chovala jsem si uzlíček na břichu a manžel obvolával rodinu.
Pak mně odvezli na pokoj. Dvoulůžkový, kde jsem ještě asi hodinu byla sama. Pak přivezli druhou maminku, taky s holčičkou.
První noc si vzaly děti sestřičky k sobě na sesternu abychom se obě vyspaly. Taky super tah ! Zbývající dva dny na nás neustále někdo klepal, jestli něco nepotřebujeme, jak nám je, jestli chceme léky, čisté pyžamo, jestli kojíme..... no někdy mi to připadalo až moc.
Byl to můj první porod. A byl opravdu úžasný.
I to jídlo se dalo !!! :-D

Personál: Dr. Kilián

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Možná jedině : Domluvte se přímo tam s personálem, co s sebou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenský průkaz ! :-D ;-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Olomouc - Anonymní 09.01.10 napsala :

Rozhodla jsem se vám napsat také moji zkušenost s olomouckou porodnicí, protože jako prvorodička jsem se také na webech pídila po informacích, jak to v Olomouci chodí, ale ve směs jsem nacházela negativní zkušenosti. On totiž skoro nikdo ty pozitivní zkušenosti nepíše. Tak třeba tímto příspěvkem uklidním holky, které se chystají rodit v Olomouci. Znáte to, vždycky je snazší napsat něco negativního než pozitivního. Já byla spokojená.
Před porodem, kontroly probíhaly u dr. Kiliána, milý a sympatický, na všechny mé dotazy byl schopen odpovědět. Sestřičky příjemné. Hodně studentek na výpomoc, takže se ani moc dlouho nečekalo. Chodila jsem na přípravu k porodní asistentce Pavlíkové, takže jsem věděla co čekat, neměla jsem žádné přehnané ideály. Nečekala jsem žádný Hilton a žádné super zacházení. Pravda vybavení porodních boxů vypadá jak z první republiky, i celá budova porodnice. Na porodním boxu gymnastický míč, ale tak pro rodičky měřící 150cm, já měla kolena pod bradou. Ale i tak jsem ho nevyužívala, nevydržela jsem sedět, vyhovovalo mi stání a chození. Takže mi to ani nevadilo. Nabízí i masážní olejíčky, v případě, že nenabídnou je možné si o ně říct. Přijímající sestra vpohodě, papírování tedy hromada, ale to asi k tomu patří. PA chodila v pravidelných intervalech na kontrolu na porodní box. 2WC a sprcha zvlášť, není součástí porodního boxu. Člověk tak nemá soukromí.Určitě by bylo lepší, kdyby byl záchod a sprcha na porodním boxu, ale co se dá dělat, holt chápu, že ve zdravotnictví je málo peněz a přestavba boxů by stála šílené peníze. Porod bez komplikací. Jen jsem jednou omdlela, zesílili o mě péči, chodilo mě kontrolovat více lidí, až jsem se stabilizovala. Během první doby porodní mi nabízeli Dolsin od bolesti, já ho ale nechtěla, bývá po něm špatně a člověk je z toho akorát oblbnutý. Jsem si říkala, že ty bolesti prostě vydržím a vydržet se to dalo. U porodu jsem měla skupinu mediků na podívání, bylo mi to jedno, samozřejmě mě požádali o svolení. Manžel mohl přestřihnout pupeční šňůru. Žádný porodní plán jsem neměla, jsem si totiž říkala, že ho stejně nikdo číst nebude. Ale požádala jsem PA během první doby porodní, aby manžel přestřihl pupeční šňůru. Tak se i stalo. Po porodu jsem omdlela, takže byla o mě zvýšená péče. Nikdo nic nezanedbal. Dítě mi dali do náruče hned po porodu. Pak odcházela sestra s novorozeneckého s malým a manželem na měření a vážení. Poté mi ho přinesli na přiložení k prsu, bylo to cca do 1 hodiny, všude se píše, že to má proběhnout cca do 30minut, ale v porodnici mi řekli, že to může být klidně do 2 hodin, malý se přisál za pomoci sestřičky, takže všechno v pohodě. Poté mě odvezli na oddělení šestinedělí. Ženské sestry se staraly perfektně, paní doktorka Hansmanová nejhodnější člověk na světě, byla jsem moc spokojená. Sestry z novorozeneckého vcelku byly taky fajn, nechci je házet do jednoho pytle, byla tam jedna starší pixla, která na mě vyjela, že nemám malého zváženého před a po kojení, když jsem ho nesla na ozařování skrz žloutenku, ale mě nikdo nic neříkal, tak jsem jí to vysvětlila, spíš nebyla informovaná ona, protože ho vážily její kolegyně. Sestry na novorozeneckém jsou méně příjemné než ženské, ale chovají se slušně. A když neměly na mě čas, tak jsem byla neodbytná. Před nástupem do porodnice jsem na ně slyšela negativní reference, takže jsem nečekala žádné super zacházení, takže mě nemohly zklamat a ani mě nepřekvapily. Mají prostě takový chladnější přístup, nikdo se ke mně nechoval neslušně a vždycky mi pomohly, když jsem potřebovala s něčím pomoct a poradit, jen to nebylo stylem ťuťuňuňu. Jinak na oddělení šestinedělí je 11 pokojů, na jednom pokoji leží 2 rodičky. Jeden záchod se sprchou společný pro dva pokoje. Je to dostačující. 1 nadstandardní pokoj, na kterém je TV, sprcha, záchod, neomezené návštěvy. Návštěvy na pokojích nejsou dovolené, přijímá se na chodbě. Já ale měla většinou návštěvu na pokoji, jsem se zeptala spolubydlící, jestli jí to nevadí. Doba návštěv je sice omezená, ale když návštěva přijde v jinou dobu a ohlásí se na sesterně, tak ji nikdy nevyhodí. Jinak vizita každý den, co se týká ženského, tak vždy hromada mediků. Co se týká novorozenců, tak chodí velice milá paní doktorka a pan doktor. Jsou oba bezkonkurenční. Vše pěkně vysvětlí, velice milý přístup. Takže není se čeho bát :-) Rodila jsem v říjnu 2009, takže mé zkušenosti jsou docela čerstvé…

Personál: nevím všechna, viz v textu

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nečekejte žádné nadstandardní služby, ty se ani nedají při úrovni našeho zdravotnictví a budete spokojené.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, prsní tampony, ručník, pro dítě plíny a vlhčené ubrousky. Dítěti dají jenom 5 plenek zdarma.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Olomouc - zdenulina 08.01.10 napsala :

V Olomouci jsem rodila v roce 2006 své první dítě. Porod byl pro mě naprosto traumatizující záležitost. Přístup lékařů i porodních asistentek mi připadal jako ze středověku. Rady jako, „jeďte domů, to dítě z Vás nevypadne“(Dr. Hansmanová) nebo „a to Vás ty stahy tak bolí??“ mi připadají i po 3 letech neskutečné a nehorázné. Přístup personálu byl naprosto neprofesionální kromě pana Dr. Kiliána a porodní as. Pavly ??? Ti byli příjemní a milí. Bohužel jako jediní. Přístup paní Dr. KOtršové byl otřesný, porod musel být po dlouhých hodinách náhle ukončen zvonem a kleštěmi!! Dítě se dusilo, ale bylo vysoko, proto nešlo zvonem a nakonec byla dcerka vytažena kleštěmi. Přidušená, oživovaná, okamžitě odnesená do inkubátoru. Dcerku jsem dostala na 5 minut až po 12 hodinách. Dcerka měla jizvu po kleštích přes oko, z toho usuzuji, že byla špatně natočená. Nevím, proč lékaři nás nechali tak dlouho trápit a neukončili porod císařským řezem. Zřejmě z důvodu finančních, jinak si to nedovedu vysvětlit. Dr. Kotršová byla v průběhu celého porodu vzteklá a nervozní(prý půl dne nejedla, jak nám později vysvětlovala), řvala po porodních asistentkách. Byla jsem nastřižená až na stehno, úplně zbytečně moc. Rada Dr. Kotršové po porodu byla, že jsem mamuška uzounká, že si máme příště udělat menší dítě!!! Dr. Kotršová mě začala šít až za asistence dalšího Dr., protože s porodní as. odmítala šít. Takže nade mnou dlouhou dobu stála, až to manžel nevydržel a šel pro dalšího Dr. sám. Šití probíhalo velmi bolestivě, vevnitř i venku. Kotršová mě zašila tak, že kus kůže mi dodnes na jedné straně visí, na druhé straně mi 8. den po porodu vznikla 2cm díra. Ta se mi bohužel hojila celé šestinedělí. Při kontole porodní as. mi bylo řečeno, že už jen ta jizva je na žalobu. Paní Dr. po tomto „kvalitním“ šití ještě zjistila, že ve mě zapomněla tampon. Takže jej vztekle a nervozně po zašití ve mě lovila, pinzetou a pak rukou!! Přístup sester na novorozeneckém hodnotím také negativně. Sestry uhoněné, většina nepříjemných. Měla jsem logicky problémy s kojením, z porodnice jsem odcházela s pocitem, že nikdy kojit nebudu a budeme jen na flašce. Jídlo bylo nevhodné po kojící matky. Svůj druhý porod jsem absolvovala v Prostějově a byl to pro mě takový příjemný zážitek, že je mi moc líto, že jsem něco podobného neprožila i poprvé. Je mi to líto i kvůli prvnímu dítěti. To, čím si zbytečně prošlo, bylo jistě traumatizující i pro něj. A to vše naprosto zbytečně, vinou neprofesionálního středověkého přístupu. Do Olomouce bych už nikdy rodit nešla. (Omlouvám se tímto panu Dr. Kiliánovi, ten je tam snad jediná výjimka).

Personál: MUDr. Kotršová Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Olomouc - celtica 04.01.10 napsala :

Naprosto souhlasím s předchozím a přidávám: maminky po císaři dostaly odsávačky na mléko a miminka jim byla přinesena jen přes den, pokud mimčo nakrmily, mohly je odnést sestřičkám, večer neměly mimča u sebe vůbec, normálně rodící měly mimina 24hod, nikdo se nás neptal jestli chceme mimčo na noc odnést at se vyspíme atd.. ani žádná rada o kojení, kojící polštář jsem si vyžádala, vůbec jsem nevěděla že si můžu říct o odsávačku! pouze jsem si mohla na vyžádání půjčit chladivý gel na prsa a kojící kloboučky. žádná rada jak dát dítě odříhnout, ukázka pouze 2 poloh při kojení, a to až na požádání že nevím jak přimět prcka správně se přisát, dokrmovala jsem sama po kapkách z hrníčku aby se aspon trochu napil. občas nevhodný přístup, např mamince se mnou na pokoji donesli miminko až 3 hodiny po porodu nabalené ve svetříkách, prý aby se zahřálo.. při měření mu naměřila 36C, řekla to lékařce a ta okamžitě odnesla mimčo podchlazené na celý den pod lampu, ty svetry by ho nezahřály a kdo ví co by se stalo…dále pupeční pahýlky, trend v Olomouci nechat vše přirozeně.. ale hned druhý, max třetí den po porodu celkové koupání! všem maminkám co znám i nám začaly pupíky hnisat! a musely se mastit framykoinem a jinými antibiotiky! já jela se synem 14 dní po porodu nechat hnisavý pupík odstranit na kliniku.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pro alternativní nebo aktivní porod rozhodně ne

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

pokud nechcete s návštěvou sedět na chodbě v noční košili tak župan, nebo nějaké domácí oblečení

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Olomouc - Anonymní 28.12.09 napsala :

Před rokem a půl jsem měla vyvolávaný porod v Olomoucké porodnici. Původně jsem chtěla do Prostějova, kde jsem podstoupila laparoskopii a prostředí bylo senzační. Jneže moje gynekoložka mi vypsala žádanku na KTG do Olomouce, nejspíš abych nemusela dojíždět..
Moje zkušenosti s kontrolami: pan dr Kilián příjemný, jedna paní dr jméno nepamatuji, protivná, při prohlídkách hrubá, prohlídky bolestivé,když koukla do papírů že ze zdravotních důvodů mám mít porod v termínu! třeba i vyvolaný, ale nepřenášet! jakou mám alergii na antibiotika, že jsem SA+, mám RH nekompatibilitu s dítětem, měla jsem předčasné odlučování placenty a krev v plodové vodě, tak akorát pomlouvala předemnou moji gynekoložku že si vymýšlí.. prohlídka od pana docenta taková blesková, jen mrkl na monitor, prohlásil že sice už mám po termínu ale at přijdu za 10 dní na vyvolání večer, nashle..je topstav, posílají domů všechny maminky, i ty přenášející, dojeďte až budete rodit..
nástup 10 dní po termínu čtvrtek večer 20hod. asistentky na mě koukaly co tam chci, nejsem nikde napsaná že mám nastoupit, ale když už tu jste tak pojďte, máme ale plné boxy i pokoje, kam vás dáme.. no počkáte třeba některá zatím porodí.. šla jsem na monitor, nypsat různé papíry, předat porodní plán.. zatím se narodilo miminko, tak jsme měla i místo na boxu. prostředí hrozné, ty sprchy otevřené, wc, žádné soukromí, vše jakoby na chodbě.. ve sprše jeden hopsací balon. dostala jsem košili na spaní,klystyr a šla na box, jen malé umyvadlo, hrozná polohovací postel a žádné relaxační pomůcky jak se píše v letáku porodnice. napíchly mi 4 kapačky výžvu, antibiotika a vyvolávačku, daly monitor a skuste spát.. to se nedalo, tvrdá postel, z vedlejších boxů hekající maminky, komentáře sester že to přehrávají, moc křičí, jsou to hysterky atd.. pro mě povzbudivé opravdu.. ráno kontrola, pan dr mi píchl vodu, byla zkažená, další kapačky, chtěla jsem klystýr ještě jednou, večer jsem jedla. prý ne, jeden mi stačil.. před 10 hodinami! na wc jsem si nemohla dojít s kapačkami, dostala jsem mísu. začaly mi bolesti, nevyspaná, unavená požádala jsem o epidural, asistentky mi to vymlouvaly, nakonec jsem si dostála svého, dostala epidural a konečně trochu usnula.
ve 4hod odpoledne konečně se blíží porod, sestra odpojuje epidural, kapačky,a vyzve mě at si dojdu na wc!!! po epiduralu necítím nohy a půl těla, podávámi ruku at vstanu! a já padám z postele, ona jen kouká. moje sestra přítomná u porodu mě chytá a zvedá spět na postel, asistentka mi připojuje kapačky a zavádí cevku na čurání. dostávám povel přitláčet a asistentka odchází, skoro porodím sama, až když pro ni doběhla moje sestra že už mám hlavičku tak dojde i s doktory, pak to jde rychle 18hod večer. v porodním plánu mám že chci přestřihnout pupeční šnůru, hned dítě přiložit a být přítomna prvnímu ošetření a okoupání! nic z toho, malého mi položí nej na košili, otřou a hned odnášejí, mě zašívají, docela nerovnoměrně, po zahojení mám kus kůže bokem a víc stažené na stranu. syna mi přináší ošetřeného a zabaleného na první přiložení, žádná asistence na kojení, tu máte maminko, nakojte, a odchází, já koukám, pomáhá mi moje sestra. zachvíli dojde asistentka, výborně už kojíte, odvezu vás na pokoj, malého dáme okoupat! vezou mě do patra oddělení gynekologie, nahoře je plno. jsem vyčerpaná, je mi to jedno. malého dovezou okoupaného, oblečeného, v postýlce. opět nic o kojení, co s malým dál.. vnoci plakal, já se pokoušela kojit, ráno se jen sestra ptala jak to bylo v noci. další dny se jednou za noc přišla kouknout. možná na pokojích novorozeneckých to bylo jinak, jen se sestrám nechtělo dolů do patra..malý nepřibýral, dostal dokrmy, sestry protivné když jsem jim malého donesla že má dostat dokrm a chtěla jsem sama mu dát přes stříkačku, koukaly jak na blázna co chci já sama? musela jsem počkat na chodbě až mi jej přinesou.
jídlo pro kojící bylo nadýmavé, kořeněné, zcela nevhodnmé, chudé. sprcha a wc společná pro dva pokoje, tj 4 maminky. návštěvy na chodbě…
při propouštění z porodnice teprve instruktážní video jak kojit! s tím mi nakonec pomohla až PA která došla na kontrolu šestinedělí, zpravila mi i skříplá záda, jinak bych kulhala snad dodneška. 5 den po propuštění domů jsem se zhroutila a musela opět do porodnice na kontrolu, malý od narození stále nějaké zdravotní potíže, atopický exem, respirační sezoní potíže, stafylokoka hned 11 den od porodu, po doktorech jsme strávili spoustu času. je to prý následek přenášení…
jsem ráda že jsme to přečkali a do Ol nedoporučuji pokud chcete pěkné prostředí a profesionální přístup. někomu to tam vyhovuje, přežít se to dá, ale všechny mé známé šly raději do Šternberku.

Personál: jména už nepamatuji

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plíny a ubrousky na miminko, to tam nedostanete

Nahlásit

Fotky z porodnice

Narodil jsem se 16.6.2011 ve 12:00.

Simonka narozena v porodnici olomouc 19.6.2011 53cm a 4180g

Alexík :-)

Alexík :-)

Alexík :-)

na porodnim pokoji v 1. fazi - na balonu...:)
2 komentáře

Intermediál
1 komentář

Pokoj pro 2 maminky na novorozenecké JIP
2 komentáře

jeden z pokojů na oddělení č.18
2 komentáře

vážení

ošetření

pokoj
1 komentář

na kapačkách

monitor

Přidejte Vaše fotky k porodnici Olomouc.>

Děti z porodnice Olomouc

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Olomouc
Evoleta 11 ? neznámé 18.10.2019
Děti narozené v porodnici Olomouc
Nionka Samuel 50 cm, 3450g 14.02.2019
Vladulka114 Mimi neznámé 09.02.2019
Sisulenka Puntík neznámé 14.11.2018
rybana234 Aneta neznámé 04.11.2018
KristynaMlcochova Andrea 51 cm, 3590g 09.09.2018
ivulinka13 Amálka neznámé 13.08.2018
Rozáie Olomouc Rozálie
50 cm, 3500g 25.07.2018
Janicka1706 Simonka 52 cm, 4730g 16.07.2018
Hikimen Maja
51 cm, 3330g 10.07.2018
Schaferova Marek
50 cm, 3385g 08.07.2018
Andromeda3 Olomouc Marek 49 cm, 3170g 05.07.2018
AndreaSofieK Náměšť na Hané Sofie
52 cm, 3940g 01.07.2018
Nicol24 Matyáš
49 cm, 3210g 27.06.2018
LucieaSara Sára
50 cm, 3g 27.06.2018
LudmilaBendova Matěj Benda
50 cm, 3380g 26.06.2018
HarMonička Prďolka
neznámé 24.06.2018
hanka.hanka Honzíček
49 cm, 3650g 17.06.2018
Isabellka008 Isabellka
50 cm, 3180g 17.06.2018
Margaritesperla Zatím nevíme
neznámé 31.05.2018
samuelskacel Samuel Skacel
51 cm, 3450g 15.05.2018

Rodily v porodnici Olomouc

Chystají se rodit v porodnici Olomouc

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Olomouc?