Porodnicko-gynekologická klinika Fakultní nemocnice Olomouc

V porodnici jsou připraveny i na předčasný porod. Jde o jedno z českých perinatologických center.

Porodní sál disponuje sedmi samostatnými pokoji, které jsou všechny zařízeny relaxačními pomůckami na uvolnění v průběhu první doby porodní. Po porodu následuje okamžité přiložení dítěte k matce a také moderní rooming-in, pokud se situace nezkomplikuje. V průběhu porodu se snaží personál nastávajícím maminkám maximálně vycházet vstříc.
Doprovod u porodu je možný a je vítaný.

Veškeré informace o porodnici naleznete v přehledně vypracovaných informačních materiálech.

Doporučují maminky porodnici Porodnicko-gynekologickou kliniku Fakultní nemocnice Olomouc?

Hodnoceno 124x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: prof. MUDr. Radovan Pilka, Ph.D.

Gynekologicko-porodnické oddělení: +420 588 414 975

Předporodní péče: +420 588 444 122

Novorozenci: +420 588 444 120

Adresa: I. P. Pavlova 6, Olomouc 775 20

URL: http://www.fnol.cz/porodnicko-gynekologicka-klinika_19.html

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Olomouc

09.04.21

Na všech předporodních kontrolách mi zde bylo řečeno, že je vše v pořádku a pomalu se otevírám. Na poslední kontrole, cca v den termínu, mě vyšetřoval jiný doktor. Ten mi řekl, že se neotvírám, miminko je moc vysoko, a že mám tak úzkou pánev, že mě objedná má císaře! A že porod se sám nespustí. Termín císaře byl za 10 dní, tedy víc jak týden po termínu. Byla jsem v šoku, císař jsem prostě nikdy nechtěla.

Tak jsem se šla na operaci objednat, načež mi přesně 10 minut po objedani praskla v autě voda(!) a návrat zpátky. Voda že mě tekla šíleně, nechtěla jsem tedy jít chodbama pěšky. Sestry nechápaly, proč s tím mám problém(!??). Tak pak konečně vozík. Začínaly mi kontrakce a za mnou potok, každý pochopí, proč nechci na porodní pěšky chodbama plnýma lidí? I tak jsem se dočkala nepochopení.

Na vyšetření dorazil můj původní doktor, ten, který tvrdil, jak se každým dnem otvírám a vše ok. Když přišel do konfrontace s posledním vyšetřením jeho kolegou, řekl, že císař ne a že přirozeně. Ale že to bude mazec a doporučil epidural… takže od začátku porodu schozofrenní doporučení a názory, já byla tím pádem strachy bez sebe.. s epiduralem jsem si řekla, že počkám..

Nicméně už po hodině byly bolesti šílený a tak jsem o epidural poprosila.. přišlo za mnou 7 lidí (skupina praktikantů) a několik z nich šokovaně proneslo - tak dlouhá jehla. A já měla zarověň šíleně bolestivé stahy a navíc strach z těch reakcí. Tak jsem zaúpěla. Sestra mě okřikla(!), co mě jakože tak moc bolí? Já už nechápala, kolem mě tolik lidí a ta bolest… byla jsem v klubíčku.. pak bodla jehlu, ale samovolně mi po ní vykopla noha. Načež na mě sestra zakřičela, co jako dělám.. já už bolestí nemohla ani dýchat. Pak konečně zavedli epidural, procesí lidí odešlo a šla jsem zpět na porodní sál.

Epidural moc nepomohl a dalších 8 hodin šílenství…

Pak rajský plyn, už to nešlo, neotvírala jsem se. Tak bucostan.

Pak už malý neměl ozvy, tak tlačit.

A pak přišla chvíle totální arogance!!! A neempatie!!! Brečela jsem úlevou, když mi syna dali… a sestry proč jako brečím a co mi je!!!??

A pak do sprchy se značně protivnou mladou sestrou. Dělalo se mi mdlo, asi tlakem, nevím, padala jsem… a ona co jako dělám!!!??? Že už má jít domů!!! Chtělo se mi z toho řvát zoufalstvím, sama jsem to ve sprše dala tak, že jsem omdlela… všimla si toho až náhodou.

Dále už nerozebírám - arogance jedné blonďaté vrchní sestry na šedtinedělí mi dala zabrat.

Nikdy víc.

18.01.21

Rodila jsem 12.10.2020 a byla jsem naprosto spokojená! Bohužel si nepamatuji jména porodních asistentek, ale jejich péče byla ohromná. Starost, jestli máme s partnerem všechno .. využila jsem olejíčku na bedra, nahřívací polštářek a rajský plyn. I když ten den rodilo několik maminek naráz, tak por.asistentka nás všechny stíhala bez zanedbání, po výměně s druhou asist., která mě hladila i po vlasech a dodávala slovy sílu. Když jsme se blížili do finále, tak se přišla mrknout paní doktorka Tozzi, která si mě nakonec i odrodila .. a to bez poranění s pomocí olejíčku, který sama navrhla. Naprosto skvělý personál a to i na šestinedělí. Možná bych jen podotkla, že by nebylo od věci, aby se některé LP více proškolily moderní době. S Matyáškem ze srdce děkujeme a jen tak dále.

Personál:

Michaela Maděrková Tozzi

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Papírové utěrky po sprchování

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Sportovní lahev s brčkem

584
05.11.20

Přijela jsem pro jistotu na kontrolu jako vyjukaná prvorodička 36+2 s tvrdnutím břicha. Nikdo se na mě nedíval skrz prsty, po ozvách a prohlídce jsem byla na 4cm otevřená. Týden na to jsem si měla jet domluvit termín CS, takže se domlouval narychlo. Personál byl od přijmu až po šestinedělí perfektní, ptali se, jak se cítím, na sále byl perfektní tým, dokonce jsme se i zasmáli. Sestry poradily, ukázaly, nic nevnucovaly. Pokoje jsou sice menší a koupelna společná pro 2 pokoje, ale na těch pár dní se do dá přežít. Už se těším na další porod.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě toaletní papír, poporodní vložky, pleny a ubrousky pro miminko a popř i své oblečení pro miminko. Noční košili půjčí.

02.09.20

Při příjmu vše probíhalo dobře, sestřičky ochotné, teplé obklady, jídlo, čaj. Horší je společně sociální zařízení na chodbě pro všechny boxy. S personálem je to horší, pokud vychytáte starou školu. Nechtěla jsem epidural - bylo mi řečeno, že nejsem normální a že jsem blbá a pořad mi ho vnucovali - neměla jsem ho. Měla jsem velké komplikace, měli mi udělat cs, ale neee maminko, už jste tady tak dlouho, tak už to přirozeně zvládnete. Neřekli mi ani, že mělo dítě šňůru kolem krku. 4 hodiny před porodem mi zakázali jít i na záchod! Nechtěla jsem rodit v poloze, jak při prohlídce na gyndě, protože jsem malá a zavřelo mě to, ale stejně mě do toho nutili, tak že to byl porod na slepo. Nechtěla jsem nástřih a nakonec mi udělali jizvu asi 11 stehů! Šití nejhorší věc na světě, doktorka měla úplně někde, že to bolí a škubala si nití vesele dál. Na šestinedělí to nakonec bylo super, jídlo, ochota, ale společně zařízení pro 2 pokoje je úplně na prd, když tam dámy z druhého pokoje byly pořád.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně si nenechat **** na hlavu a vydobýt si svoje a doufat v mladý ochotný personál, co nebude na směně finišovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nedostanete tam nic, kromě mastičky na miminko. Vzít si všechno svoje, vložky, pleny, ubrousky.

16.08.20

Tuto recenzi píši především, abych další nastávající maminky uchránila před traumatickými zážitky, které by zde mohly zažívat podobně jako tomu bylo v mém případě.
Plánovala jsem přirozený porod s co nejméně zásahy, ale protože jsem měla miminko otočeno koncem pánevním, rozhodla jsem se pro Olomouckou porodnici, jelikož mají v těchto případech mnoho zkušeností a byli tomu otevřeni. To ale netušila, co mě čeká.
Chci říct, že zdravotníci a sestry byli skvělí a velmi ochotní a i když kolem mě chodili „jestli už si dám epidural? - ještě jste nedozdrála, tak my přijdeme později“, šlo na nich vidět, že mají zkušenosti a opravdu se snažili všemožně mi pomoci tak nejlépe, jak dovedli.
Na začátku mi bylo řečeno, že asi půl mého porodního plánu nebude možné dodržet. To už jsem ale měla poměrně silné kontrakce, a protože jsem byla v nestandardní situaci, nezbylo mi než pokrčit rameny a svolit, že to nakonec bude přece jen jinak než bych ráda.
To NEJHORŠÍ přišlo ale v momentě, kdy jsem zjistila (jako asi mnoho rodiček), že kontrakce přežiju jedině ve sprše polévající se horkou vodou. A tu byly k dispozici jen 2 malilinkaté sprchy společné pro všechny porodní boxy a navíc společně s WC. To znamenalo, že manžel musel většinu času čekat přede dveřmi a nemohl tam být se mnou, protože se tam bud sprchoval někdo další nebo byl někdo na WC. Navíc jsem potřebovala stát při kontrakci a sedět při odpočinku. Ovšem to v tak malém prostoru nebylo dost dobře možné, takže jsem stála napůl ven a cákala mimo, takže sem každou chvíli chodila paní se smetákem a drtila mě, že to tak nemůžu dělat. A já na to, že ať mi dá hadr, že manžel to bude utírat (já už jsem měla co dělat sama se sebou), načež ona že:„hadr nemá“ - aha, tak to je pak těžké, tak jsem použila svou velkou osušku, kterou mi pak při první mé nepřítomnosti vyhodila.
Opravdu krušné chvilky jsem zažívala, když přišla sestra, ať okamžitě odejdu ze sprchy, protože ona tam chce umýt paní. A já věděla, že jakmile opustím sprchu, čekají mě muka, a tak jsem tam stála na pokraji zoufalství a nevěděla, co dělat, protože ve vedlejší sprše už někdo byl. Do toho mi měřili ozvy každých asi 30 min a já si tolik přála vrátit čas a teleportovat se do naší okresní nemocnice, kde vím, že mají koupelny součástí porodních boxů…už bylo ale příliš pozdě.
To všechno byl tak děsivý mix, že se mi do vlastního porodu a uvnitřnění vlastně vůbec nepodařilo dostat…skončila jsem císařem a placentu, kterou jsem si chtěla odnést domů, nějakým nedopatřením vyhodili, za což se mi však hezky přišli omluvit. Ano, asi chápu, že se to prostě může stát.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zvažte dobře, kam půjdete rodit, i když z pohledu personálního může být nemocnice špičková, stačí nevyhovující prostor a vše se může snadno proměnit v peklo.

1
22.06.20

Výborná péče, příjemní doktoři i sestřičky. Absolutní spokojenost!!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Je potřeba mít vlastní toaletní papír.

43
25.02.20

Rodila jsem v porodnici 28.11.2019. Naše dvojčátka přišli na svět císařským řezem. Celý personál byl moc milý a rád poradil co a jak.

Až Teda na jednu sestřičku, která když za mnou přišel přítel potom, co mě převezli z Jipky na šestinedělí ho skoro vyhodila, že návštěvní hodiny jsou až za půl hodiny. A přitom jsme si šli na chodbu, abychom nerušili druhou maminku. A jedna dětská sestřička, když mi je přinesla na Jipku ukázat. Tak na ně byla hrubá a nadávala jim, že už je 4× převlíkala potom, co se poblinkali a mačkala jim hlavičky, když se nechtěli přisát. Byli celkem malinký a nešlo jim to.

Jinak zbytek personálu bych ochotný se vším poradit. Dětské sestřičky, když jsem je požádala, aby si vzali holčičky přes noc, abych se trochu vyspala. Tak mi je vozili jen na kojení.
Jídlo až zas taková hrůza nebyla, ale bylo ho málo. Ale měli všude hrozně přetopeno a druhá maminka nechtěla větrat. Chápu, že miminka potřebují teplo. Ale v těch pokojích bylo snad 30 stupňů a na chodbě to nebylo o moc lepší.

19.02.20

Chtěla bych moc poděkovat všem porodním asistentkám, které se o mě po dobu 18 hodinového porodu staraly. Děvčata jste úžasné. Obdivuji Vaši trpělivost a ochotu. Nezapomínám ani na doktory a doktorky, velice trpělivou anestezioložku a ostatní personál. I ve velmi bolestivých chvílích porodních stahů jsem se cítila příjemně a opečovávána. Také bych velmi ráda poděkovala dětským sestřičkám na šestinedělí za skvělou spolupráci a podporu při spouštění laktace. Vždy velmi ochotné a vstřícné sestřičky odpovídaly na nespočet dotazů vždy s úsměvem. A v neposlední řadě sestřičky, jenž se staraly o mě, abych se cítila dobře. Děkuji. Pokud pánbůh dá a budeme mít další dítě, určitě půjdu opět rodit do Olomouce. Jediné co bych vytkla FnOl je strava. Tam se ještě má kde zlepšovat. Jinak porod proběhl bez nástřihu a bez zranění a to jen díky skvělé porodní asistentce. Jsem dost malá 156 cm a miminko vážilo 3410 g a 49 cm , takže žádný drobek. Paní porodní asistentka zachovala chladnou hlavu, přesto, že já hysterka, tam ječela jak Viktorka u splavu a klidným hlasem mě navigovala v porodu. Líbilo se mi i to, že po celou dobu porodu se mnou mohl být otec dítěte a po porodu automaticky proběhl bonding. Tatínek mohl přestřihnout pupeční šňůru a ošetření miminka probíhalo na porodním sále, takže jsme byli s miminkem v nepřetržitém kontaktu.

Personál:

bohužel si nepamatuji

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud mohu doporučit vezměte si sebou pohodlný polštář a kojící polštář. Kojící polštář Vám sice zapůjčí, ale bohužel si už něco pamatuje a je vždy lepší se učit na vlastním kojícím polštáři.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě nezapomeňte veškerou dokumentaci o těhotenství a otci dítěte. Jinak Vám kdokoliv z rodiny nebo přátel může později cokoliv, co zapomenete donést. Tím se vůbec nestresujte a navíc jste v nemocnici.....tam Vám vše dají, případně zapůjčí.

01.11.19

S porodem ve fakultce mám nejlepší zkušenost. Rodila jsem v srpnu 2019. Přijela jsem v noci po prasknutí plodové vody a ihned natáčeli ozvy, které byly naštěstí v pořádku, i když plodovka byla zakalená. Dostala jsem košili a přidělili mi porodní box. Ráno se vyměnila směna a dostala jsem skvělou porodní asistentku. Pamatuji si žel jen křestní jméno, paní Kristýna. Krásně se o mě i mého muže starala. Nosila mi pití, držela misku, když jsem zvracela, měnila podložky špinavé od plodovky a celkově nás povzbuzovala a zjišťovala, že to zvládnu. Snažila se dodržet můj porodní plán. Po 8 hodinách kontrakcí jsem byla konečně otevřená na 10 cm, byly to hodiny bolestí, ale epidural jsem nechtěla. Dali mi rajský plyn, který mi pomohl zůstat uvolněná i při bolestech. Tlačení si moc nepamatuji, to mi musel vyprávět manžel. U toho už byli i doktoři. Museli mě nastřihnout, ale to mi nevadilo. Hlavně, že miminko mohlo ven! Placenta nechtěla ven sama, zavolali šikovného profesora, který mi ji jemně vytáhl. Dostala jsem syna na prsa, jak čekali až vyjde placenta, pak ho dali manželovi.
Oddělení šestinedělí bylo super. Sestry klepaly, když šly dovnitř, když mi bylo zle, hlídaly miminko, celková atmosféra tam byla moc dobrá. Vizita byla docela pozdě, žádné v pět ráno. Hodně nás nechávaly spát, i uklízečka, když viděla, že spíme, tak to odložila na později a nedělala hluk. Pěkné sociálky, pěkné pokoje, moderní průhledné postýlky pro miminka, erární pěkné oblečky, nové elekricky polohovatelné postele, kojící polštáře…všechno pěkné, čisté, voňavé. Sestřičky si s námi povídaly, někdy mi i pohlídaly mimi, když jsem se potřebovala najíst. Obědy moc dobré s dietou pro kojící maminky. Laktační sestry jsou trpělivé a příjemné.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Měla jsem s sebou vlastní noční košili, ale zbytečně. Ta nemocniční je z příjemného materiálu, má knoflíky pro snadné kojení a každý den můžete mít čistou, což se v létě hodilo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní plán, všechny lékařské zprávy s kartičkou a oblečení na cestu pro mimi

17.07.19

Po některých recenzích jsem se dost bála, ale i tak jsem si vybrala právě olomouc. Máme to přímo za barákem, tak by byla hloupost někam dojíždět. A musím říct že fakt nelituju. Během porodu se o mě starala úžasná porodní asistentka Kristýna (příjmení nevím) a odvedla fakt perfektní práci. Lékařku jsem viděla jen u příjmů a u sítí a ta byla taky moc sympatická. Po porodu nám automaticky umožnili víc jak dvouhodinový bonding a moc se mi líbilo, že miminka měří až třetí den a zbytečně je nenatahují. Na oddělení šestinedělí taky nemůžu říct ani slovo špatnýho. Pravidelně se chodili ptát, jak na mě, tak na miminko, i laktační poradkyně přišly aspoň jednou denně. Skvěle mi vyšli s vegetariánskou stravou a snídaně a večeři mi nosili až na pokoj. Čekala jsem nějaký nemocniční šlichty, ale musím říct, že jsem se skvěle najedla.
Pozn. Nedělejte stejnou chybu jako já a nevěřte fotkám na internetu, který jsou fakt odstrašující. Fnol sice nedisponuje největšími prostory sálu i pokojů, ale v rámci možností to mají pěkné a útulné.
Za mě prostě 10/10 a naprostá spokojenost

2
12.07.19

Dobrý den děvčata,
já osobně si nemohu stěžovat. Ačkoliv náš porod nakonec skončil akutním císařem, tak vše, až na tuto maličkost, bylo fajn.
Přijeli jsme odpoledne s tím, že mi praskla voda. Neměla jsem ještě žádné kontrakce. Po vstupním vyšetření (paní doktorka dělala i ultrazvuk přesto, že nemusela) nás ubytovali na porodním boxu.
Ačkoliv vše je zařízené ve staré budově, tak jediné minus jsou sociální zařízení. Bohužel do sprchy s Vámi nemůže doprovod s ohledem na ostatní rodičky. Protože se porod rozbíhal velice pomalu a já tušila, že to bude na dlouho, nechala jsem si píchnout injekci od bolesti, po které jsem usnula. Partner se aspoň mohl v klidu dívat na TV. Před zavedením epiduralu mi přišli natočit ozvy. Za chvíli na to se objevil pan doktor a už jsme jeli na sál… Malému začaly pomalu padat ozvy. Na sále jsem byla připravena během 10 minut a malej byl u tatínka do dalších 20minut. Musím říct, že všichni byli velice příjemní a profesionální.
Ačkoliv se nám měnila směna, tak všichni byli super. Cokoliv jsme potřebovali, tak vyšli vstříc.
Jediné co mě mrzí, že když jsem se už plně probrala na JIP, tak jsem nevěděla, kde mám malého (i když mi ho nosili na přikládání a matně si vzpomínám, že mi ho i ukazovali rozbaleného), kde mám osobní věci atd. Ale jak se říká líná huba… Moje chyba, že jsem se na nic nezeptala. Za necelého půl dne na JIP mně přeložili na klasický pokoj na šestinedělí. Holky kdo budete chtít nadstandard, tak se musíte při porodu hodně hlásit, aby to řekli na šestinedělí, jinak nemáte šanci.
Sestřičky na šestinedělí jsou velice příjemné a milé. Vše vysvětlí a pomůžou. Při komplikovaných porodech si děti nechávají u sebe (malej byl na sesterně tři noci). Jídlo bylo takový střed. Vše se dalo sníst. Jen je to nešikovné, když přijde za Vámi větší návštěva… Pokud nemáte nadstandard nebo se nedomluvíte se „spolubydlící“, tak musíte být na chodbě a tam moc místa taky není.
Shrnuto podtrženo, co tato porodnice nedožene z důvodu staré budovy, dožene milým a ochotným personálem a odborným vybavením.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na porodní box hlavně vodu a něco na jídlo jak pro sebe, tak pro doprovod.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré doklady a papíry z vyšetření. Poporodní vložky, plínky a vlhčené ubrousky.

25.06.19

Rodila jsem tu již podruhé a opět jsem byla spokojená, personál na předporodním oddělení je vcelku příjemný, dbají na přání rodiček, porod byl rychlý, a pan doktor se snažil, aby mě po porodu šití bolelo co nejméně. Na oddělení šestinedělí a novorozeneckém oddělení je personál velmi příjemný, sem tam se sice najde nějaká ta nevrlá sestra, ale kdo kdy neměl špatný den. Jinak se tu o maminky i miminka starají velmi dobře, hodně pomáhají s kojením a vždy Vám poradí, pokud to potřebujete. Dobře tu i vaří. Za mě spokojenost.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nevláčet se do porodnice s velkou brašnou, na začátek stačí od všeho pár kousků a ostatní Vám může dle potřeby donést druhý den někdo z rodiny.

25.06.19

Rodila jsem v prosinci jako prvorodička. S personàlem jsem neměla nejmenší problém. Příjemný a ochotný. Hlavně laktační sestry. Prostředí ale hrůza.

30.03.19

Při vyšetřeních neosobní přístup, protože mají strašně moc rodiček… na kontrolách mě pokaždé odbyli.. Za 2 minuty jsem byla venku z prohlídky. Až na té poslední mě teda konečně doktor opravdu prohlédl a udělal mi jediný screening. Při příjezdu do porodnice (já prvorodička) jsem si myslela, že mám začínající kontrakce, které se pořád stupňovaly… Při vyšetření mi sestra řekla, že mi nic není, ať jedu domů. Naštěstí jsem měla vysoký tlak, takže to nechtěli riskovat a nechali si mě tam. Asi po 20minutách jsem nemohla vydržet bolesti (kontrakce po minutě). Sestra tedy změnila názor, že jsem kontrakce měla a že rodím. Porodní asistentka byla v celku milá, snažila se mi to ulehčit, to bylo asi jediné pozitivní na této nemocnici.
Nechali mě ale rodit 24 hodin a to jsem měla i nějaké komplikace, ale ne paní, pokud to jde nechame vás přirozenou cestou. Takže jsem si to opravdu vytrpěla. Ovšem po porodu přišla další studená sprcha. Sestry, které mi měli radit co a jak s dítětem, byly nepříjemné, když jsem něco chtěla nebo chtěla poradit, vše je strašně obtěžovalo a dívaly se na mě jestli jsem úplně blbá, jaktože to nevím, takovou pro ně banální věc. Ano opravdu to bylo moje první dítě, fakt sem nevěděla, co s ním dělat, proč brečí.. Brečel hladem, protože jsem neměla mléko.. a odpověď sestry na tohle? Musíte to zkoušet, mléko se vám rozjede… Tak po probrečené noci, protože měl můj maly chudáček hlad, mi řekli, že je to normální, že to ty děti dělají, že má asi bolení… Takže jsem se ani jednu noc v porodnici nevyspala.. Potom přišla druhá sestra na další směnu, která mi naopak rvala příkrm až moc, aby přibral, ať nás pustí domu.. Hruuuza už nikdy víc… Po příjezdu domu se vše s malým srovnalo, dostával jídla kolik potřeboval a já jsem se konečně vyspala.
Jinak vybavení v porodních salech ucházející, ale sprchy a záchody mimo sál hnusné, staré, škaredé.. a poslední věc, ktera mě dostala, byla koupelna společná se 3 dalšími maminkami… Chtěla jsem nadstandard, ale to je zde asi nemožné, protože je neustále všechno plné. A místo toho jsem dostala pokoj pro 2 a společnou koupelnu ještě s vedlejším pokojem též pro 2… Takže soukromí na jedničku

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby se do této porodnice nechystaly

28.02.19

Původně jsem měla rodit v Podolí až za 6 týdnů,ale praskla mi voda na návštěvě u rodičů,takže jsem jela do nejbližší nemocnice. Přijela jsem o půlnoci a po zazvonění se sestra ptala, cože to chceme? Co asi .....rodit…
Hned při příjmu a vyšetření se ptali na jméno dítěte…tak buďte rychlejší než partner, pokud jste se ještě nedohodli. Ja měla strach, aby bylo všechno v pořádku a tak se náš syn jmenuje podle tatínka…
Syn se narodil až 5 dní po přijmu. 3 dny jsem strávila na JIPce, pak 2 dny na gynekologii s ostatními a mezitím dvě noci na porodním sále, takže jsem stihla veškerý personál.
Všechny porodní asistentky na porodním a JIPce byly moc hodné. Jméno doktorky z přijmu si nepamatuju, byla to moc milá blondýna s kudrnatyma dlouhýma vlasama… a byla tam skoro pořád za těch 5 dní.Nevím jak mají směny, ale ona v nemocnici snad i žila/spala (ta směna musela být tak 76 hodin v kuse :-()
JIP je dohromady s porodními sály, dveře nejsou zvukotěsné, takže slyšíte každý porod - poslouchání srdce a křik (pro prvorodičku docela odstrašující). Takže bych investovala do lepších dveří.
Sprchy jsou na konci chodby,… chození tam byla ale dobrá věc,.. ležení na posteli mě bolelo, lépe se mi pochodovalo tam a zpět kolem postele nebo na záchod a do sprchy
Porod vedou porodní asistentky, doktory jsem viděla až těsně před porodem. U porodu se mnou byli PA Štastná a Zahradníčková. Obě byly moc příjemné. Klystýr jsem chtěla a dostala, pak mi PA namasírovala chodidla - pomáhalo to v kontrakcích a dala nahřátý obklad na záda a pak i na balón, na kterém jsem posedávala.
PA se chodily podívat tak každou hodinku a ptát se, jak mi je a dělat monitor. Nabízely možnosti, ale nevnucovaly
Na porod nemám žádné špatné vzpomínky. Asi jsem trochu poškrtila jednu PA, protože jsem měla zavřené oči a nemohla jsem najít madlo a hmátla jsem se o její kartičku na krku :-(
Jo a teprve po porodu jsem si všimla, kolik lidí tam je (asi 8 lidí - studenti, 2-3 PA, 2 doktorky… takové obecenstvo jsme nečekala :-P

Po porodu syna hned odvezli, zpětně mě to mrzí, protože s ním vše bylo v pořádku. Mohla bych s ním pobýt trochu déle a pomazlit se. Rodila jsem totiž sama a jedna PA mi proto vyfotila porod i malého, abych měla nějakou památku.
Měla jsem 2 kosmetické stehy, syn byl maličký (něco málo přes 2 kila), takže asi nemám reprezentativní zkušenost oproti ostatním rodičkám. Rozhodně se nebát a být v klidu.
Na 6-nedělí jsem ležela sama, protože syn byl na JIPce v inkubátoru a já za ním chodila přikládat a pohladit.. Můžete tam přijít kdykoliv bez ohledu na denní či noční hodinu.
V mezičase jsem odsávala odsavačkou, aby se rozjelo kojení. Laktační poradkyně jsou moc hodné, půjčily mi odsavačku, a stavily se každé 3 hodiny aspoň na 5 minut poradit s přiložením
Po 3 dnech jsem se přesunula na pokoj maminek na JIP/RES a za týden nás pustili domů…
Jídlo je dobré, ale neškodí mít s sebou ještě sušenky, jablka a podobný doping.

Pozor na postele na šestinedělí. Jsou strašně měkké oproti JIPce a skřípl se mi tam nerv u kyčle, jak jsem měla rozvolněné vazy. Ta bolest byla horší než celý porod. Noha mi postupně zamrzla a ztuhla. Teďka mě mrzí, že jsem netrvala na pořádném ošetření a nechala to být s tím, že se musím starat o malého. Je to půl roku a pořád ji mám slabší a nemůžu běhat.
Rozhodně zde porod můžu doporučit, jsou to profesionálové, zároveň jim nechybí empatie.

Personál:

PA Šťastná, Zahradníčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

crocsy do sprchy a jedny papučky zvlášť na chození, župan - na chodbě postávají tatínci a návštěvy.
s sebou 2 ručníky,obligátní síťové kalhotky, velké poporodní vložky; košile s rozepínáním se fasuje na odd. 6-nedělí
plenky pro miminko + ubrousky + oblečky, zavinovačku
pokud je miminko na JIP předčasňátko, tak oblečky(44,46 i menší) fasujete - takže obleček si chystejte až na cestu domů

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

papíry, 2 velice jemné ručníky - na prsa a na zbytek, bradavky děsně bolí, + lanolin nebo purelan

06.01.19

V olomoucké nemocnici jsem rodila v prosinci. Co se týče samotného porodu, byla jsem na porodním boxu celkem 18 hodin a vystřídaly se u mě dvě směny. Obě PA byly velice milé, vstřícné, respektovaly mé přání a všechno se mnou diskutovaly. Nebyl problém cokoliv odmítnout a cítila jsem velkou snahu vést porod přirozeně, nikdo na mě nespěchal a netlačil. Nevýhodou jsou sprchy a toaleta na začátku chodby, ale i tak jsem strávila velkou část první doby porodní ve sprše, kam mě chodila PA natáčet monitor. Porod nakonec skončil akutní sekcí, nicméně i přes to byl umožněn partnerovi bez jakékoliv předchozí domluvy dvouhodinový bonding.

Na Jip se o mě starali bezvadně. Co se týče oddělení šestinedělí, bohužel je velký boj získat nadstandard. Jídlo je opravdu tragédie, partner mi vozil obědy. Péče novorozeneckých sester i sester z gynekologie byla skvělá - někdy až moc pečlivá (ocenila bych více soukromí). Díky jedné úžasné laktační poradkyni jsem se zvládla rozkojit i po CS.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ačkoliv se jedná o velkou porodnici, mají individuální přístup a cítila jsem velkou snahu vést porod přirozeně. Bylo mi nabídnuto jako alternativa homeopatika, aromaterapie a spoustu dalšího. Nikdo mě do ničeho nenutil a nespěchal. Zároveň při průšvihu jsou schopni rychle reagovat a lékaři mají velké zkušenosti při řešení krizových situací, což u mě nastalo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na šestinedělí toaletní papír, vložky a síťované kalhotky, hygienické potřeby a ručníky. Ideálně si zařídit někoho, kdo doveze kvalitní teplé jídlo, strava je tragická.
Pro miminko pouze pleny a vlhčené ubrosky, nic víc nebylo potřeba.

03.01.19

Za mě teda v obou případech skvělý! Poprvé jsem původně měla vybranou jinou porodnici, protože byla blíž a vzhledově vypadala líp, ale ze zdravotních důvodů jsem musela do Olomouce, po přečtení některých recenzí, jsem myslela, že zešílím … A pak jsem začala jezdit na ozvy, sestřička si udělala kartu, dovedla mě k vyšetřovně a během cesty mi ukázala, i kde je porodní sál, byla prostě skvělá! A pak došlo na věc, všichni byli ochotní, příjemní, usměvaví, se vším poradili, no vážně jsem čuměla a manžel taky. A porod ?! Na ten mám ty nejkrásnější vzpomínky, zvládla jsem to v obou případech bez epiduralu, ale ani žádné trápení v bolestech, vše nechali krásně volně plynout a během porodu dělají masáž hráze! Což se bohužel nedělá všude, v porodnici ve které jsem chtěla původně rodit, vás ve většině případů „nastřihnou“ a tady to vážně provedou až v nejnutnější situaci, když jsem se bavila s maminkama, tak vážně jen pár výjimek bylo nastřihlých. V obou případech jsem zažila totálně nášlaplou porodnici a vždycky o nás bylo perfektně postaráno. Vážně nemůžu nic vytknout, možná to teda není tak luxusní jako jinde (společné wc, sprcha), ale aspoň tam „dole“ nejde poznat, že jsem po porodu a taky tam mají veškeré věci, kdyby se nedej Bože něco stalo při porodu .. I kdybych měla rodit po desáté, jedině tam!
A plán porodu, jak jsem původně chtěla nebyl ani třeba. Vše proběhlo líp, než jsem čekala a po druhé jsme měli s manželem také jasno, jen jako k druhorodičce, ke mně přistupovali jinak, brali mě už jako zkušenou, takže po druhé to byla spíš taková „nuda“. Celou dobu jsem proležela na boxu u televize. A manžel byl nadšený z toho, že se u obou dětí mohl jít se sestřičkou podívat, jak se jim „rozkapávají“ očička, jak je utírají, davají plínečku … Prostě mu v ničem nebránili a od bondingu se od dětí ani nehl

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebojte!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pokud něco zapomenete, pomůžou vám s čímkoliv, já poprvé zapomněla pastu na zuby a plenky pro malou a zvládli jsme to s úsměvem :-)

23.12.18

V olomoucké porodnici jsem rodila 10. - 11. 7. 2018. S partnerem jsme navštívili jednorázový (cca 3 hod) předporodní kurz, jehož součástí byla i prohlídka porodních pokojíků a návštěva na šestinedělí, takže jsem věděla, do jakého prostředí jdu. Olomoucká porodnice nedisponuje supermoderním interiérem, což je vám ve chvíli, kdy jde do tuhého stejně srdečně jedno :-) Co je ovšem nešťastné je skutečnost, že pro všechny porodní pokoje jsou společné sprchy a toalety na konci chodby (vana k dispozici není). Tudíž s vámi do sprchy nemůže partner, pokud je uvnitř zároveň ještě další žena a jestliže máte pokoj až na opačném konci chodby, může být v době silných kontrakcí dost velká fuška překonat tuto vzdálenost.
Na personál si nemůžu stěžovat. Na porodním pokoji jsem strávila cca 10 h, takže se u mě vystřídaly dvě PA a obě byly super. Měla jsem s partnerem dostatečné soukromí, PA chodily na občasné kontroly nebo zavolání a vždy se snažily vyjít vstříc mým požadavkům nebo poradit. Nikdo nebyl nepříjemný, nikdo nic nevnucoval, pouze nabízel. PA mě závěrem porodu krásně provedla, poslouchala jsem její pokyny a jsem jí velmi vděčná za pomoc - bylo vidět, že má za sebou spoustu zkušeností, cítila jsem se v její přítomnosti v rámci možností klidná. Po porodu automaticky proběhl zhruba dvouhodinový bonding, kdy nám s partnerem a miminkem bylo ponecháno soukromí. V průběhu přišla pouze laktační sestra, která pomohla s prvním přisáním. Teprve poté sestřička opět v přítomnosti partnera miminko odnesla na zvážení a umytí (není povinné, pokud si miminko nepřejete hned koupat).
Na oddělení šestinedělí jsem nepobyla, jelikož v době, kdy jsem porodila bylo plno. Ležela jsem proto o patro níž na gynekologickém oddělení, kde o nás pečlivě (někdy až moc) pečoval personál obou oddělení. Laktační poradkyně byly k dispozici non stop a vždy velmi příjemné a ochotné. Nepříjemné bylo, že nás začátkem prázdnin rodilo opravdu požehnaně, takže jsme na pokoji byly 3 + 3 miminka a k tomu společná koupelna s ještě dalším plně obsazeným pokojem. Ironií je, že vás často nabádají, ať chodíte hodně do sprchy a ještě víc spíte, což je v takových podmínkách samozřejmě nemožné. Také strava na poporodním oddělení není pro kojící matky příliš vhodná (spousta čerstvého pečiva, klidně květáková polévka k obědu :-) ). Varná konvice na pokoji nebyla, ale sestřičky ochotně nosily čaj nebo jen horkou vodu na náš vlastní.
Navzdory tomu, že to v olomoucké porodnici v době mého porodu vypadalo jako ve včelím úlu, veškerý personál si zasluhuje mé díky - na personálu nebyla znát únava, všichni byli milí a nápomocní.
Závěrem mohu říct, že celkově jsem zde byla spokojená a rozhodně nelituji, že jsem rodila právě zde, nicméně si myslím, že fakultní nemocnice by mohla a měla investovat do modernizace zejména poporodního oddělení - ty pokoje jsou opravdu jako za krále klacka a 6 žen po porodu na jednu sprchu a WC je už opravdu příliš.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít strach a cítit nervozitu je v pořádku. Uvidíte, jak na sebe budete pyšné až to bude za vámi a povezete si miminko domů :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro sebe: poporodní vložky (rozhodně více balení) + síťované kalhotky, toaletní papír, kojící podprsenku + kojící vložky do ní, kojící čaj

Pro miminko: plenky, čistící ubrousky

90
13.12.18

Za mě super, rodila sem sice na střídání směn, takže i když jsem měla vyplněné dotazníky, ptali se me na stejne otázky asi 3×. Jinak porod samotný super, nechali mě rodit samotnou nespěchali na mě, i když byl frmol jako blázen, péče sestřiček a laktačních sester, doktorů atd. Super vůbec si nemůžu stěžovat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se bude o vás dobře postaráno. Když nebudete něco vědět na cokoliv se zeptejte. Sestřičky vám pomůžou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaleťák, v Olomouci si musíte vzít svůj.

10
11.08.18

Byla jsem maximálně spokojená jak u porodu, tak i na oddělení šestinedělí. V době příjmu jsem byla jediná rodička, měla jsem s sebou porodní plán - ale úplně zbytečně, protože stejně dělali všechno, jak jsem chtěla, automaticky (o všem mě informovali, porodila jsem bez nástřihu, měli jsme krásný bonding…). Na oddělení šestinedělí jsem nepotkala jedinou nepříjemnou sestřičku či doktora/doktorku.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Měla jsem pořád hlad a ač je na chodbě k dispozici vždy minimálně pečivo, zachraňovala mě čokoláda a hroznový cukr, co jsem si původně vzala na porodní box a nestihla sníst. :)

10.08.18

Přístup sestřiček jak dětských, tak ženských, byl úžasný. Nemám si na co stěžovat - naopak. Důležité je nebát se zeptat, poprosit o pomoc.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, jednorázové kalhotky, sprchový gel, ručník, mobil, nabíječka a toaletní papír. Nic víc nebude potřeba. :)

27.07.18

Už nikdy více! Oddělení šestinedělí – z rychlíku mi řekli, kde je sprcha a sesterna, o chodu oddělení nic. Manželovi tvrdili, jak mě nechají po porodu odpočinout, sotva se za ním zaklaply dveře, už jsem měla novorozence na pokoji. Nikdo vám jako prvorodičce neporadí, jak přebalit, jak obléci. Než se mi rozjelo mléko, musela jsem se upomínat několikrát o dokrm (opakovaně, každý den!), jinak by malá zůstala o hladu, a to chudák hlady křičela pořád. Kontrolují vám poporodní poranění přes „peřinu“ a ode dveří.

Kdybych nebyla nucena rodit v Olomouci kvůli svému zdravotnímu stavu, tak bych vybírala jistě jinou porodnici. A o čistotě sociálního zařízení a úklidu – to ani nemluvit. Ještě teď se mi zvedá žaludek, paní uklízečka vše brala velkým obloukem.

Celkově je to pro mne velmi špatná vzpomínka.

20.07.18

I když nedokáží zázraky, musím říct, že sestřičky i doktoři byli hodní. Obzvláště sestřička, která 10. 7. měla noční a rodila se mnou mrtvou dceru…

08.02.18

Moje zkušenost s FN Olomouc je po prvním porodu jen pozitivní.

Porodní sály - maximální podpora ze strany jak porodních asistentek, tak i doktorů. Dodržení porodního plánu, bonding a dotepání pupečníku je samozřejmost. Bonding byl zatím nejkrásnější věc v životě, kterou jsem zažila.

Oddělení šestinedělí - kromě jedné důležité sanitářky (která mě peskovala za úklid stolku a poučovala o zakázaných návštěvách na pokoji) byly všechny sestřičky moc hodné a ochotné. Jména si bohužel nepamatuju.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji se připravit se trochu psychicky na kojení (případně si něco o kojení přečíst). Bradavky ze začátku bolí, jako by vám je řezali žiletkou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, vložky, jednorázové kalhotky, ručník - minimálně 1 ks/den, purelan, kojící čaj.

Chystají se rodit v porodnici Olomouc

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici