Porodnice Olomouc

V porodnici jsou připraveny i na předčasný porod. Jde o jedno z českých perinatologických center.
Doprovod u porodu je možný a je vítaný.
Porodní sál disponuje sedmi samostatnými pokoji, které jsou všechny zařízeny relaxačními pomůckami na uvolnění v průběhu první doby porodní. Po porodu následuje okamžité přiložení dítěte k matce a také moderní rooming-in, pokud se situace nezkomplikuje. V průběhu porodu se snaží personál nastávajícím maminkám maximálně vycházet vstříc.

Veškeré informace o porodnici naleznete v přehledně vypracovaných informačních materiálech.

Doporučují maminky porodnici Porodnicko-gynekologickou kliniku Fakultní nemocnice Olomouc?

Hodnoceno 95x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: prof. MUDr. Radovan Pilka, Ph.D.

porodnicko-gynekologická klinika: 588 414 975
předporodní péče: 588 444 122, 588 444 123
novorozenci: 588 444 120

Adresa: I. P. Pavlova 6, 775 20 Olomouc

URL: http://www.fnol.cz/porodnicko-gynekologicka-klinika_19.html

Fotky z porodnice

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Olomouc

17.07.19

Po některých recenzích jsem se dost bála, ale i tak jsem si vybrala právě olomouc. Máme to přímo za barákem, tak by byla hloupost někam dojíždět. A musím říct že fakt nelituju. Během porodu se o mě starala úžasná porodní asistentka Kristýna (příjmení nevím) a odvedla fakt perfektní práci. Lékařku jsem viděla jen u příjmů a u sítí a ta byla taky moc sympatická. Po porodu nám automaticky umožnili víc jak dvouhodinový bonding a moc se mi líbilo, že miminka měří až třetí den a zbytečně je nenatahují. Na oddělení šestinedělí taky nemůžu říct ani slovo špatnýho. Pravidelně se chodili ptát, jak na mě, tak na miminko, i laktační poradkyně přišly aspoň jednou denně. Skvěle mi vyšli s vegetariánskou stravou a snídaně a večeři mi nosili až na pokoj. Čekala jsem nějaký nemocniční šlichty, ale musím říct, že jsem se skvěle najedla.
Pozn. Nedělejte stejnou chybu jako já a nevěřte fotkám na internetu, který jsou fakt odstrašující. Fnol sice nedisponuje největšími prostory sálu i pokojů, ale v rámci možností to mají pěkné a útulné.
Za mě prostě 10/10 a naprostá spokojenost

12.07.19

Dobrý den děvčata,
já osobně si nemohu stěžovat. Ačkoliv náš porod nakonec skončil akutním císařem, tak vše, až na tuto maličkost, bylo fajn.
Přijeli jsme odpoledne s tím, že mi praskla voda. Neměla jsem ještě žádné kontrakce. Po vstupním vyšetření (paní doktorka dělala i ultrazvuk přesto, že nemusela) nás ubytovali na porodním boxu.
Ačkoliv vše je zařízené ve staré budově, tak jediné minus jsou sociální zařízení. Bohužel do sprchy s Vámi nemůže doprovod s ohledem na ostatní rodičky. Protože se porod rozbíhal velice pomalu a já tušila, že to bude na dlouho, nechala jsem si píchnout injekci od bolesti, po které jsem usnula. Partner se aspoň mohl v klidu dívat na TV. Před zavedením epiduralu mi přišli natočit ozvy. Za chvíli na to se objevil pan doktor a už jsme jeli na sál… Malému začaly pomalu padat ozvy. Na sále jsem byla připravena během 10 minut a malej byl u tatínka do dalších 20minut. Musím říct, že všichni byli velice příjemní a profesionální.
Ačkoliv se nám měnila směna, tak všichni byli super. Cokoliv jsme potřebovali, tak vyšli vstříc.
Jediné co mě mrzí, že když jsem se už plně probrala na JIP, tak jsem nevěděla, kde mám malého (i když mi ho nosili na přikládání a matně si vzpomínám, že mi ho i ukazovali rozbaleného), kde mám osobní věci atd. Ale jak se říká líná huba… Moje chyba, že jsem se na nic nezeptala. Za necelého půl dne na JIP mně přeložili na klasický pokoj na šestinedělí. Holky kdo budete chtít nadstandard, tak se musíte při porodu hodně hlásit, aby to řekli na šestinedělí, jinak nemáte šanci.
Sestřičky na šestinedělí jsou velice příjemné a milé. Vše vysvětlí a pomůžou. Při komplikovaných porodech si děti nechávají u sebe (malej byl na sesterně tři noci). Jídlo bylo takový střed. Vše se dalo sníst. Jen je to nešikovné, když přijde za Vámi větší návštěva… Pokud nemáte nadstandard nebo se nedomluvíte se „spolubydlící“, tak musíte být na chodbě a tam moc místa taky není.
Shrnuto podtrženo, co tato porodnice nedožene z důvodu staré budovy, dožene milým a ochotným personálem a odborným vybavením.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na porodní box hlavně vodu a něco na jídlo jak pro sebe, tak pro doprovod.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré doklady a papíry z vyšetření. Poporodní vložky, plínky a vlhčené ubrousky.

25.06.19

Rodila jsem tu již podruhé a opět jsem byla spokojená, personál na předporodním oddělení je vcelku příjemný, dbají na přání rodiček, porod byl rychlý, a pan doktor se snažil, aby mě po porodu šití bolelo co nejméně. Na oddělení šestinedělí a novorozeneckém oddělení je personál velmi příjemný, sem tam se sice najde nějaká ta nevrlá sestra, ale kdo kdy neměl špatný den. Jinak se tu o maminky i miminka starají velmi dobře, hodně pomáhají s kojením a vždy Vám poradí, pokud to potřebujete. Dobře tu i vaří. Za mě spokojenost.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nevláčet se do porodnice s velkou brašnou, na začátek stačí od všeho pár kousků a ostatní Vám může dle potřeby donést druhý den někdo z rodiny.

Anonymní
25.06.19

Rodila jsem v prosinci jako prvorodička. S personàlem jsem neměla nejmenší problém. Příjemný a ochotný. Hlavně laktační sestry. Prostředí ale hrůza.

30.03.19

Při vyšetřeních neosobní přístup, protože mají strašně moc rodiček… na kontrolách mě pokaždé odbyli.. Za 2 minuty jsem byla venku z prohlídky. Až na té poslední mě teda konečně doktor opravdu prohlédl a udělal mi jediný screening. Při příjezdu do porodnice (já prvorodička) jsem si myslela, že mám začínající kontrakce, které se pořád stupňovaly… Při vyšetření mi sestra řekla, že mi nic není, ať jedu domů. Naštěstí jsem měla vysoký tlak, takže to nechtěli riskovat a nechali si mě tam. Asi po 20minutách jsem nemohla vydržet bolesti (kontrakce po minutě). Sestra tedy změnila názor, že jsem kontrakce měla a že rodím. Porodní asistentka byla v celku milá, snažila se mi to ulehčit, to bylo asi jediné pozitivní na této nemocnici.
Nechali mě ale rodit 24 hodin a to jsem měla i nějaké komplikace, ale ne paní, pokud to jde nechame vás přirozenou cestou. Takže jsem si to opravdu vytrpěla. Ovšem po porodu přišla další studená sprcha. Sestry, které mi měli radit co a jak s dítětem, byly nepříjemné, když jsem něco chtěla nebo chtěla poradit, vše je strašně obtěžovalo a dívaly se na mě jestli jsem úplně blbá, jaktože to nevím, takovou pro ně banální věc. Ano opravdu to bylo moje první dítě, fakt sem nevěděla, co s ním dělat, proč brečí.. Brečel hladem, protože jsem neměla mléko.. a odpověď sestry na tohle? Musíte to zkoušet, mléko se vám rozjede… Tak po probrečené noci, protože měl můj maly chudáček hlad, mi řekli, že je to normální, že to ty děti dělají, že má asi bolení… Takže jsem se ani jednu noc v porodnici nevyspala.. Potom přišla druhá sestra na další směnu, která mi naopak rvala příkrm až moc, aby přibral, ať nás pustí domu.. Hruuuza už nikdy víc… Po příjezdu domu se vše s malým srovnalo, dostával jídla kolik potřeboval a já jsem se konečně vyspala.
Jinak vybavení v porodních salech ucházející, ale sprchy a záchody mimo sál hnusné, staré, škaredé.. a poslední věc, ktera mě dostala, byla koupelna společná se 3 dalšími maminkami… Chtěla jsem nadstandard, ale to je zde asi nemožné, protože je neustále všechno plné. A místo toho jsem dostala pokoj pro 2 a společnou koupelnu ještě s vedlejším pokojem též pro 2… Takže soukromí na jedničku

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby se do této porodnice nechystaly

Anonymní
28.02.19

Původně jsem měla rodit v Podolí až za 6 týdnů,ale praskla mi voda na návštěvě u rodičů,takže jsem jela do nejbližší nemocnice. Přijela jsem o půlnoci a po zazvonění se sestra ptala, cože to chceme? Co asi .....rodit…
Hned při příjmu a vyšetření se ptali na jméno dítěte…tak buďte rychlejší než partner, pokud jste se ještě nedohodli. Ja měla strach, aby bylo všechno v pořádku a tak se náš syn jmenuje podle tatínka…
Syn se narodil až 5 dní po přijmu. 3 dny jsem strávila na JIPce, pak 2 dny na gynekologii s ostatními a mezitím dvě noci na porodním sále, takže jsem stihla veškerý personál.
Všechny porodní asistentky na porodním a JIPce byly moc hodné. Jméno doktorky z přijmu si nepamatuju, byla to moc milá blondýna s kudrnatyma dlouhýma vlasama… a byla tam skoro pořád za těch 5 dní.Nevím jak mají směny, ale ona v nemocnici snad i žila/spala (ta směna musela být tak 76 hodin v kuse :-()
JIP je dohromady s porodními sály, dveře nejsou zvukotěsné, takže slyšíte každý porod - poslouchání srdce a křik (pro prvorodičku docela odstrašující). Takže bych investovala do lepších dveří.
Sprchy jsou na konci chodby,… chození tam byla ale dobrá věc,.. ležení na posteli mě bolelo, lépe se mi pochodovalo tam a zpět kolem postele nebo na záchod a do sprchy
Porod vedou porodní asistentky, doktory jsem viděla až těsně před porodem. U porodu se mnou byli PA Štastná a Zahradníčková. Obě byly moc příjemné. Klystýr jsem chtěla a dostala, pak mi PA namasírovala chodidla - pomáhalo to v kontrakcích a dala nahřátý obklad na záda a pak i na balón, na kterém jsem posedávala.
PA se chodily podívat tak každou hodinku a ptát se, jak mi je a dělat monitor. Nabízely možnosti, ale nevnucovaly
Na porod nemám žádné špatné vzpomínky. Asi jsem trochu poškrtila jednu PA, protože jsem měla zavřené oči a nemohla jsem najít madlo a hmátla jsem se o její kartičku na krku :-(
Jo a teprve po porodu jsem si všimla, kolik lidí tam je (asi 8 lidí - studenti, 2-3 PA, 2 doktorky… takové obecenstvo jsme nečekala :-P

Po porodu syna hned odvezli, zpětně mě to mrzí, protože s ním vše bylo v pořádku. Mohla bych s ním pobýt trochu déle a pomazlit se. Rodila jsem totiž sama a jedna PA mi proto vyfotila porod i malého, abych měla nějakou památku.
Měla jsem 2 kosmetické stehy, syn byl maličký (něco málo přes 2 kila), takže asi nemám reprezentativní zkušenost oproti ostatním rodičkám. Rozhodně se nebát a být v klidu.
Na 6-nedělí jsem ležela sama, protože syn byl na JIPce v inkubátoru a já za ním chodila přikládat a pohladit.. Můžete tam přijít kdykoliv bez ohledu na denní či noční hodinu.
V mezičase jsem odsávala odsavačkou, aby se rozjelo kojení. Laktační poradkyně jsou moc hodné, půjčily mi odsavačku, a stavily se každé 3 hodiny aspoň na 5 minut poradit s přiložením
Po 3 dnech jsem se přesunula na pokoj maminek na JIP/RES a za týden nás pustili domů…
Jídlo je dobré, ale neškodí mít s sebou ještě sušenky, jablka a podobný doping.

Pozor na postele na šestinedělí. Jsou strašně měkké oproti JIPce a skřípl se mi tam nerv u kyčle, jak jsem měla rozvolněné vazy. Ta bolest byla horší než celý porod. Noha mi postupně zamrzla a ztuhla. Teďka mě mrzí, že jsem netrvala na pořádném ošetření a nechala to být s tím, že se musím starat o malého. Je to půl roku a pořád ji mám slabší a nemůžu běhat.
Rozhodně zde porod můžu doporučit, jsou to profesionálové, zároveň jim nechybí empatie.

Personál:

PA Šťastná, Zahradníčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

crocsy do sprchy a jedny papučky zvlášť na chození, župan - na chodbě postávají tatínci a návštěvy.
s sebou 2 ručníky,obligátní síťové kalhotky, velké poporodní vložky; košile s rozepínáním se fasuje na odd. 6-nedělí
plenky pro miminko + ubrousky + oblečky, zavinovačku
pokud je miminko na JIP předčasňátko, tak oblečky(44,46 i menší) fasujete - takže obleček si chystejte až na cestu domů

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

papíry, 2 velice jemné ručníky - na prsa a na zbytek, bradavky děsně bolí, + lanolin nebo purelan

Anonymní
06.01.19

V olomoucké nemocnici jsem rodila v prosinci. Co se týče samotného porodu, byla jsem na porodním boxu celkem 18 hodin a vystřídaly se u mě dvě směny. Obě PA byly velice milé, vstřícné, respektovaly mé přání a všechno se mnou diskutovaly. Nebyl problém cokoliv odmítnout a cítila jsem velkou snahu vést porod přirozeně, nikdo na mě nespěchal a netlačil. Nevýhodou jsou sprchy a toaleta na začátku chodby, ale i tak jsem strávila velkou část první doby porodní ve sprše, kam mě chodila PA natáčet monitor. Porod nakonec skončil akutní sekcí, nicméně i přes to byl umožněn partnerovi bez jakékoliv předchozí domluvy dvouhodinový bonding.

Na Jip se o mě starali bezvadně. Co se týče oddělení šestinedělí, bohužel je velký boj získat nadstandard. Jídlo je opravdu tragédie, partner mi vozil obědy. Péče novorozeneckých sester i sester z gynekologie byla skvělá - někdy až moc pečlivá (ocenila bych více soukromí). Díky jedné úžasné laktační poradkyni jsem se zvládla rozkojit i po CS.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ačkoliv se jedná o velkou porodnici, mají individuální přístup a cítila jsem velkou snahu vést porod přirozeně. Bylo mi nabídnuto jako alternativa homeopatika, aromaterapie a spoustu dalšího. Nikdo mě do ničeho nenutil a nespěchal. Zároveň při průšvihu jsou schopni rychle reagovat a lékaři mají velké zkušenosti při řešení krizových situací, což u mě nastalo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na šestinedělí toaletní papír, vložky a síťované kalhotky, hygienické potřeby a ručníky. Ideálně si zařídit někoho, kdo doveze kvalitní teplé jídlo, strava je tragická.
Pro miminko pouze pleny a vlhčené ubrosky, nic víc nebylo potřeba.

Anonymní
03.01.19

Za mě teda v obou případech skvělý! Poprvé jsem původně měla vybranou jinou porodnici, protože byla blíž a vzhledově vypadala líp, ale ze zdravotních důvodů jsem musela do Olomouce, po přečtení některých recenzí, jsem myslela, že zešílím … A pak jsem začala jezdit na ozvy, sestřička si udělala kartu, dovedla mě k vyšetřovně a během cesty mi ukázala, i kde je porodní sál, byla prostě skvělá! A pak došlo na věc, všichni byli ochotní, příjemní, usměvaví, se vším poradili, no vážně jsem čuměla a manžel taky. A porod ?! Na ten mám ty nejkrásnější vzpomínky, zvládla jsem to v obou případech bez epiduralu, ale ani žádné trápení v bolestech, vše nechali krásně volně plynout a během porodu dělají masáž hráze! Což se bohužel nedělá všude, v porodnici ve které jsem chtěla původně rodit, vás ve většině případů „nastřihnou“ a tady to vážně provedou až v nejnutnější situaci, když jsem se bavila s maminkama, tak vážně jen pár výjimek bylo nastřihlých. V obou případech jsem zažila totálně nášlaplou porodnici a vždycky o nás bylo perfektně postaráno. Vážně nemůžu nic vytknout, možná to teda není tak luxusní jako jinde (společné wc, sprcha), ale aspoň tam „dole“ nejde poznat, že jsem po porodu a taky tam mají veškeré věci, kdyby se nedej Bože něco stalo při porodu .. I kdybych měla rodit po desáté, jedině tam!
A plán porodu, jak jsem původně chtěla nebyl ani třeba. Vše proběhlo líp, než jsem čekala a po druhé jsme měli s manželem také jasno, jen jako k druhorodičce, ke mně přistupovali jinak, brali mě už jako zkušenou, takže po druhé to byla spíš taková „nuda“. Celou dobu jsem proležela na boxu u televize. A manžel byl nadšený z toho, že se u obou dětí mohl jít se sestřičkou podívat, jak se jim „rozkapávají“ očička, jak je utírají, davají plínečku … Prostě mu v ničem nebránili a od bondingu se od dětí ani nehl

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebojte!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pokud něco zapomenete, pomůžou vám s čímkoliv, já poprvé zapomněla pastu na zuby a plenky pro malou a zvládli jsme to s úsměvem :-)

23.12.18

V olomoucké porodnici jsem rodila 10. - 11. 7. 2018. S partnerem jsme navštívili jednorázový (cca 3 hod) předporodní kurz, jehož součástí byla i prohlídka porodních pokojíků a návštěva na šestinedělí, takže jsem věděla, do jakého prostředí jdu. Olomoucká porodnice nedisponuje supermoderním interiérem, což je vám ve chvíli, kdy jde do tuhého stejně srdečně jedno :-) Co je ovšem nešťastné je skutečnost, že pro všechny porodní pokoje jsou společné sprchy a toalety na konci chodby (vana k dispozici není). Tudíž s vámi do sprchy nemůže partner, pokud je uvnitř zároveň ještě další žena a jestliže máte pokoj až na opačném konci chodby, může být v době silných kontrakcí dost velká fuška překonat tuto vzdálenost.
Na personál si nemůžu stěžovat. Na porodním pokoji jsem strávila cca 10 h, takže se u mě vystřídaly dvě PA a obě byly super. Měla jsem s partnerem dostatečné soukromí, PA chodily na občasné kontroly nebo zavolání a vždy se snažily vyjít vstříc mým požadavkům nebo poradit. Nikdo nebyl nepříjemný, nikdo nic nevnucoval, pouze nabízel. PA mě závěrem porodu krásně provedla, poslouchala jsem její pokyny a jsem jí velmi vděčná za pomoc - bylo vidět, že má za sebou spoustu zkušeností, cítila jsem se v její přítomnosti v rámci možností klidná. Po porodu automaticky proběhl zhruba dvouhodinový bonding, kdy nám s partnerem a miminkem bylo ponecháno soukromí. V průběhu přišla pouze laktační sestra, která pomohla s prvním přisáním. Teprve poté sestřička opět v přítomnosti partnera miminko odnesla na zvážení a umytí (není povinné, pokud si miminko nepřejete hned koupat).
Na oddělení šestinedělí jsem nepobyla, jelikož v době, kdy jsem porodila bylo plno. Ležela jsem proto o patro níž na gynekologickém oddělení, kde o nás pečlivě (někdy až moc) pečoval personál obou oddělení. Laktační poradkyně byly k dispozici non stop a vždy velmi příjemné a ochotné. Nepříjemné bylo, že nás začátkem prázdnin rodilo opravdu požehnaně, takže jsme na pokoji byly 3 + 3 miminka a k tomu společná koupelna s ještě dalším plně obsazeným pokojem. Ironií je, že vás často nabádají, ať chodíte hodně do sprchy a ještě víc spíte, což je v takových podmínkách samozřejmě nemožné. Také strava na poporodním oddělení není pro kojící matky příliš vhodná (spousta čerstvého pečiva, klidně květáková polévka k obědu :-) ). Varná konvice na pokoji nebyla, ale sestřičky ochotně nosily čaj nebo jen horkou vodu na náš vlastní.
Navzdory tomu, že to v olomoucké porodnici v době mého porodu vypadalo jako ve včelím úlu, veškerý personál si zasluhuje mé díky - na personálu nebyla znát únava, všichni byli milí a nápomocní.
Závěrem mohu říct, že celkově jsem zde byla spokojená a rozhodně nelituji, že jsem rodila právě zde, nicméně si myslím, že fakultní nemocnice by mohla a měla investovat do modernizace zejména poporodního oddělení - ty pokoje jsou opravdu jako za krále klacka a 6 žen po porodu na jednu sprchu a WC je už opravdu příliš.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít strach a cítit nervozitu je v pořádku. Uvidíte, jak na sebe budete pyšné až to bude za vámi a povezete si miminko domů :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro sebe: poporodní vložky (rozhodně více balení) + síťované kalhotky, toaletní papír, kojící podprsenku + kojící vložky do ní, kojící čaj

Pro miminko: plenky, čistící ubrousky

13.12.18

Za mě super, rodila sem sice na střídání směn, takže i když jsem měla vyplněné dotazníky, ptali se me na stejne otázky asi 3×. Jinak porod samotný super, nechali mě rodit samotnou nespěchali na mě, i když byl frmol jako blázen, péče sestřiček a laktačních sester, doktorů atd. Super vůbec si nemůžu stěžovat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se bude o vás dobře postaráno. Když nebudete něco vědět na cokoliv se zeptejte. Sestřičky vám pomůžou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaleťák, v Olomouci si musíte vzít svůj.

11.08.18

Byla jsem maximálně spokojená jak u porodu, tak i na oddělení šestinedělí. V době příjmu jsem byla jediná rodička, měla jsem s sebou porodní plán - ale úplně zbytečně, protože stejně dělali všechno, jak jsem chtěla, automaticky (o všem mě informovali, porodila jsem bez nástřihu, měli jsme krásný bonding…). Na oddělení šestinedělí jsem nepotkala jedinou nepříjemnou sestřičku či doktora/doktorku.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Měla jsem pořád hlad a ač je na chodbě k dispozici vždy minimálně pečivo, zachraňovala mě čokoláda a hroznový cukr, co jsem si původně vzala na porodní box a nestihla sníst. :)

10.08.18

Přístup sestřiček jak dětských, tak ženských, byl úžasný. Nemám si na co stěžovat - naopak. Důležité je nebát se zeptat, poprosit o pomoc.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, jednorázové kalhotky, sprchový gel, ručník, mobil, nabíječka a toaletní papír. Nic víc nebude potřeba. :)

Anonymní
27.07.18

Už nikdy více! Oddělení šestinedělí – z rychlíku mi řekli, kde je sprcha a sesterna, o chodu oddělení nic. Manželovi tvrdili, jak mě nechají po porodu odpočinout, sotva se za ním zaklaply dveře, už jsem měla novorozence na pokoji. Nikdo vám jako prvorodičce neporadí, jak přebalit, jak obléci. Než se mi rozjelo mléko, musela jsem se upomínat několikrát o dokrm (opakovaně, každý den!), jinak by malá zůstala o hladu, a to chudák hlady křičela pořád. Kontrolují vám poporodní poranění přes „peřinu“ a ode dveří.

Kdybych nebyla nucena rodit v Olomouci kvůli svému zdravotnímu stavu, tak bych vybírala jistě jinou porodnici. A o čistotě sociálního zařízení a úklidu – to ani nemluvit. Ještě teď se mi zvedá žaludek, paní uklízečka vše brala velkým obloukem.

Celkově je to pro mne velmi špatná vzpomínka.

Anonymní
20.07.18

I když nedokáží zázraky, musím říct, že sestřičky i doktoři byli hodní. Obzvláště sestřička, která 10. 7. měla noční a rodila se mnou mrtvou dceru…

08.02.18

Moje zkušenost s FN Olomouc je po prvním porodu jen pozitivní.

Porodní sály - maximální podpora ze strany jak porodních asistentek, tak i doktorů. Dodržení porodního plánu, bonding a dotepání pupečníku je samozřejmost. Bonding byl zatím nejkrásnější věc v životě, kterou jsem zažila.

Oddělení šestinedělí - kromě jedné důležité sanitářky (která mě peskovala za úklid stolku a poučovala o zakázaných návštěvách na pokoji) byly všechny sestřičky moc hodné a ochotné. Jména si bohužel nepamatuju.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji se připravit se trochu psychicky na kojení (případně si něco o kojení přečíst). Bradavky ze začátku bolí, jako by vám je řezali žiletkou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, vložky, jednorázové kalhotky, ručník - minimálně 1 ks/den, purelan, kojící čaj.

Anonymní
29.01.18

Rodila jsem v Olomouci v prosinci 2017, starala se o mě MUDr. Hansmanová + další dvě porodní asistentky a byla jsem velice spokojená. Při porodu mě podporovaly a pomáhaly, jak se dalo, i když byla porodnice zrovna úplně plná, nepocítila jsem, že by neměli na mě čas. Měla jsem menší problém protlačit hlavičku. Byla jsem nastřižena, ale vůbec jsem to necítila a šití jen lehce štíplo a pak už v pohodě. Kdybych rodila znovu, opět bych šla do Olomouce. Za mě určitě doporučuji.

Personál:

Hansmanová

22.08.17

Olomouckou porodnici mohu jen doporučit, rodila jsem zde ani ne před dvěma týdny.
Příjem proběhl v noci po prasknutí plodové vody, a to velmi příjemnou porodní asistentkou Janou Zahradníčkovou a MUDr. Ondřejem Malcharem. Ráno se vyměnily směny a ujaly se mě výborná porodní asistentka Evička Nedomová (přijmení asi komolím) a MUDr. Veronika Jančeková.

Musím vyzdvihnout velmi laskavý a profesionální přístup všeho přítomného personálu a i když byl porod docela dlouhý, byl to můj první spontánní porod a trval asi 15 hodin, proběhl s podáním oxytocinu z důvodu urychlení porodu i se všemi dostupnými analgetiky - epidurálu i rajského plynu i jiných, vše nakonec dobře dopadlo, porodila jsem za pomoci všech přítomných zdravou holčičku. Co mě mrzelo, že mi nikdo neřekl, že epidurál zabírá hlavně na začátku podání, účinek jsem cítila tak první dvě hodiny, pak už vůbec, a jelikož jsem si ho nechala zavést hned na začátku, zbytek porodu jsem si opravdu užila ve velkých bolestech.

I když jsem v těhotenství cvičila s Epi-no balonkem na roztažení hráze, byl nakonec třeba nástřih porodní asistentkou Evičkou, ale jen malý, bolelo to jen trošku a šití od MUDr. Jančekové taky téměř bezbolestné.

Následoval dvouhodinový bonding, který jsme si s partnerem opravdu užili.

Poté se u mě sice vyskytly určité zdravotní komplikace, takže mě museli vzít na sál pod narkózu, zákrok provedl MUDr. Radim Marek, vše dopadlo dobře, přístup pana doktora mě mile překvapil, když za mnou po zákroku zašel na JIPku a vše ohledně zákroku mi vysvětlil.

Následně na novorozeneckém oddělení také perfektní přístup všech sestřiček, porodních asistentek a laktačních poradkyň. Využila jsem toho, že se zrovna uvolnil nadstandard, a tak jsem měla víc klidu a i prostoru pro návštěvy.

Navíc před 4 lety jsem zde rodila předčasně císařem a také jsem byla velmi spokojena, novorozenecká JIP i intermediár - naprosto úžasná sestava sestřiček a doktorů, na které nikdy nezapomenu.

Takže shrnuto a podtrženo, musím vyzdvihnout laskavý a profesionální přístup veškerého personálu, který na jakékoliv komplikace umí bezpodmínečně zareagovat. Tudíž vzkaz pro budoucí maminky, přestaňte řešit úroveň hajzlíků a podobných prostor porodnice a jděte tam, kde bude o vaše dítě a o vás nejlépe postaráno. A to Olomoucká porodnice naprosto splňuje.

Personál:

MUDr. Ondřej Malchar, MUDr. Veronika Jančeková, MUDr. Radim Marek, PA Jana Zahradníčková, PA Eva Nedomová (přijímením si nejsem jistá)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít s sebou partnera.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Většinu sbalených věcí jsem nepoužila, zbytečné brát si noční košile, ty erární stačí a máte každý den čisté. Osvědčily se mi papírové kuchyňské utěrky po sprše, na osušení intimu místo špinění ručníku, na celý pobyt mi stačila tudíž 1 osuška.

09.06.17

Musím velmi ocenit profesionální a laskavý přístup porodních asistentek, které byly přítomné jak v průběhu porodu, ale také v období předporodní péče. Za celou dobu jsem nenarazila na nikoho nepříjemného (lékaři, sestry).

Porod byl indukovaný, aplikace epidurální anestezie, během rozjíždějících se kontrakcí jsem nabírala síly (nebyla jsem zcela rozhodnuta, zda epidural chci, pak jsem rozhodně nelitovala). Po celou dobu se o mě porodní asistentka a její kolegyňka (studentka FZV UP) staraly s neskutečnou laskavostí, cokoli mě zajímalo, bez problému vysvětlily. O skvělém působení aromaterapie ani nemluvě.

Vše se vyvíjelo dobře a rychle, rozhodil mě jen pan doktor, který se přišel podívat. Celou situaci vyhodnotil tak, že porod zřejmě skončí akutním císařem a odešel. Naštěstí zvítězila zkušenost porodní asistentky a hlavně její vyrovnanost, která mě opět uvedla do klidnějšího módu (bohužel působení lékaře na mě mělo spíš opačný vliv), od toho okamžiku do cca 15 minut jsem porodila zdravého syna.

Mohu srovnat s prvním porodem (taktéž indukovaným) ve Šternberku, který byl značně chaotický, věci se nevyvíjely tak, jak by měly, dcerka byla díky abnormní rotaci, která nebyla během celé doby bohužel vyhodnocena, vytažena kleštěmi.

Za mě tedy velké plus pro olomouckou porodnici, porod syna mi dodal sebevědomí, díky čemuž se úspěšně odvíjelo i vše další - náběh laktace, užívání si miminka od prvních okamžiků, psychické zvládnutí šestinedělí atd.

Personál:

PA Emilka (příjmení si bohužel nepamatuji)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zkusit se nebát (i když jistá míra nervozity je prostě na místě) a v podstatě se i těšit. Na mě v tomto ohledu zapůsobil velmi pozitivně jednodenní předporodní kurz (každé pondělí, po objednání). Vedla jej velmi sympatická porodní asistentka a ano, dodala mi pocit, že se do této porodnice prostě těším.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše potřebné k příjmu, sestřička po mě chtěla i zprávy z dalších genetik - celkem tři, měla jsem jen tu první. Jinak doporučuji jet podle seznamu věcí, který dostanete buď na předporodním kurzu nebo kdekoli na internetu.

Anonymní
17.05.17

Dobrý den,

velmi oceňuji FN Olomouc. Cítila jsem se velmi dobře a bezpečně. Porodní asistentka byla jako anděl, ve všem mi vyšla vstříc, všechno zaopatřila. Bylo to přesně tak, jak jsem si přála. Skvělá byla MUDr. Turková, kterou jsem již znala z minula, a tudíž k ní mám důvěru. Chodila jsem do FN i na předporodní kurzy, tak jsem věděla, jak to tam chodí.

Při příjmu jsem měla nachystané papíry dopředu - příjem byl rychlý, klystýr ani holení nikdo nezmínil. Podle přání mi nachystali do boxu žíněnku, balon a pití. Chtěla jsem mít tmu a být v klidu sama, asistentka mě chodila kontrolovat. Při kontrakcích jsem hodně hýbala boky, šla do dřepu, aby se pánev rozevřela. Asistentka mi pak při samotném porodu nabízela, ať si sama zvolím polohu, že můžu rodit i na žíněnce, nakonec jsem byla v leže, na boku na posteli. Ani mě nechtěla nastřihávat, ale já jsem to chtěla sama, protože jsem cítila, že je hlavička větší (nikdy jsem žádné problémy se šitím a nástřihem neměla, tak moc té hysterii s nastřihováním nerozumím). Trochu byly komplikace s porodem ramínek, zasekla se v pánvi - dystokie ramínek, ale to mě nevylekalo, protože jsem o tom zrovna předtím četla článek a cítila jsem už v těhotenství, že toto dítě má ramínka širší.

Po porodu proběhl bonding - dali mi dítě na břicho a ošetřovali ho tam, pupečník nechali chvíli dotepat. Manžel byl přítomen. Po skončení bondingu šel s nimi do ošetřovny a pak dítě choval během té doby, kdy jsem musela ležet.

Na závěr přidám přísloví - doktor léčí, Bůh uzdravuje. Takže díky Bohu a lékařům jsem měla krásný porod a jsem zdravá já i dítě. Všichni zdravotníci - doktoři, asistentky, sestry odvedly profesionální práci s nasazením. Jsem za to velmi vděčná.

Anonymní
06.03.17

Dobrý den,

porodnici FN Olomouc mohu vřele doporučit. Setkala jsem se s názorem, že není moderně vybavená, že pokoje nejsou zrovna luxusní apod. Já osobně zastávám názor, že pokud se o Vás stará usměvavý a pohodový personál, který Vám ochotně rád pomůže a poradí- není co řešit.

V Olomouci jsem se rozhodla porodit druhé dítě, měla jsem tedy s čím porovnat. Využili jsme s manželem krátký předporodní kurz přímo v nemocnici, abychom viděli porodní boxy, zázemí a věděli co vzít k porodu. Ten nás přesvědčil, že Olomouc bude správná volba.

Když jsem začala chodit na pravidelné předporodní kontroly, nikdy se nestalo, že bych čekala déle jak 10 min, vždycky mi lékař a sestry vše vysvětlili, mohla jsem se na cokoliv zeptat.

Samotný porod probíhal úžasně. Porodní asistentka se nám plně věnovala (a to i přes to, že zrovna končil úplněk a porodnice byla k prasknutí, dávala mi konstruktivní rady (jak si mám lehnout, aby se porod urychlil, aby mě to nebolelo tolik, abych se rychleji otevřela…), ne rady typu „nekřičte nám tady“- ano, s tím jsem se bohužel u prvního porodu setkala!, no a myslím, že i díky tomu, že jsem byla „v klidu“ a porod probíhal hladce a rychle.

Na příjmu jsem měla doktorku Kolářovou, na závěr porodu doktora Sobka. Bohužel jsem zadržela placentu, musela jsem tedy na krátký zákrok. Vše proběhlo na porodním boxu. Ihned poté se mnou zase byl manžel a prcek a mohli jsme se tulit a rozebírat krásný zážitek. Sestry jsou ochotné se vším pomoct, je možné využít balonu, aromaterapie, i přípravků na utišení bolesti.

No a sestry na šestinedělí, sestry na novorozeneckém- nic nemělo chybu. U prvního dítěte mi trvalo déle, než jsem začala kojit. Tady mi sestry - klidně i v noci (a s úsměvem!) chodily radit, jak na to, takže to šlo daleko lépe a rychleji se laktace nastartovala. Navíc lze využít konzultaci s laktační sestrou v rámci nemocnice i po propuštění, takže jsme asi 3 dny po propuštění jeli raději na převážení a kontrolu žloutenky. Moc mi to pomohlo.

Personál:

Mudr Kolářová, Mudr Sobek, celý tým porodních asistentek, sestry na šestinedělí, na novorozeneckém

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se zajet podívat na boxy a prostředí porodnice v rámci předporodního kurzu (klidně toho jednodenního, trvá asi 3 hodiny odpoledne, je na objednání, bývá v pondělky).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, malou svačinku a láhev vody k porodu, dostatek plen a vlhčených ubrousků, teplé ponožky.

Anonymní
26.02.17

Dobrý den.

Dlouho jsem se rozhodovala, jestli mám recenzi vůbec psát. Dala jsem tomu čas, chtěla jsem být více objektivní, než kritická, čemuž bych se hned po porodu neubránila. Nutno podotknout, že mám vedle sebe krásné zdravé dítě a já se také těším zdraví, takže primární účel porodnice byl splněn.

Olomouc jsem vybrala jako nejvyšší instituci v kraji. Důvodem byla moje představa, že o nás nemůže být z hlediska profesní úrovně postaráno nikde lépe. Zda-li bych se tak rozhodla znovu? Spíše ne. Nebudu v příspěvku jmenovat, krom dvou dam, které mi výrazně ovlivnily poslední dny těhotenství.

Předporodní péče:

HESLO: Kdo rodí před termínem, vyhraje. :)

Tak to z mého úhlu pohledu byla opravdu katastrofa. Jak může dobře fungovat porodnice, když už předporodní péče pokulhává? Škoda, že jsem si nekladla tuto otázku před porodem. V ambulanci jsem byla téměř tucetkrát, takže si troufám tvrdit, že jsem malinko znalá. :) Nevadil mi fakt, že téměř při každé návštěvě byl jiný lékař, alespoň se lépe pozoruje a hodnotí poskytovaná péče. Vadí mi ale fakt, že vlastně vůbec mohu hodnotit odlišnost v péči, protože informace, vstřícnost a druh vyšetření rozhodně nebyly stejné.

Zcela nehumánní mi přišlo, že téměř v 100%, když polonahá otevřete dveře kabinky a vstoupíte s pozdravem do ordinace, tak se lékař sedící k Vám zády ani neotočí. Občas od monitoru cosi zamumlá a vy jeho tvář vidíte, až když se odhodlá přijít k lůžku, kam Vás nasměrovala sestra. Běžně se setkáte s tím, že nebudete vůbec prohlédnutí vaginálně (což chápu), že nebude při vyšetření použit ultrazvuk, nebo přístroj nebude vůbec v ordinaci, pokud ho lékař náhodou bude zrovna chtít použít, protože si ho půjčilo jiné oddělení atp..

Můj porod byl opravdu rychlý. Na odhad váhy a měr dítka už nebyl prostor…lékaři se na porodním sále dohadovali, jak může být plod velký a zda to zvládneme, protože prostě nebyly řádné informace z předporodní péče.

Z předporodní péče bych velice ráda poděkovala a ocenila přístup doktorky Mužné. U jediné jsem se necítila jako na veterině. Ukazovala mi prcka na ultrazvuku, popisovala polohu, měla milé vtipy, informovala, vysvětlovala a nepodávala pouze vytištěnou zprávu z vyšetření, kterou se potom drtivá většina maminek snaží rozluštit pomocí Googlu. Jako jediná dělala váhový odhad,(z šesti lékařů) bohužel když se o něj snažila podruhé, tak byl přístroj rozbitý. V ordinaci s paní Mužnou jsem byla stejnou dobu, jako s kýmkoliv jiným, takže čas na pacienta zde roli nehraje. Jaká smůla, že paní Mužná standardně pracuje v Krnově. Je snad v Krnově rodičkám poskytovaná jiná standardní péče?

Druhá dáma je paní Ondrová. Jak jsem později zjistila, paní Ondrovou předchází její pověst. Když mě paní Ondrová vyšetřovala prvně, odcházela jsem z ordinace s brekem. Ani ten pocit neumím popsat, snad možná jako zneuctění úplně všeho. Je to prostě člověk, u kterého nechcete, aby Vás vyšetřoval znovu. Nechcete, aby na Vás šahal. Přesto jsem si řekla, že to můžou dělat pouze moje hormony a nemusím být objektivní. Po další návštěvě, co jsme se v ordinace potkaly, jsem seděla na parkovišti a slzy mi tekly jako hrachy. Co paní Ondrová s libostí dělala, bylo že nechala plnou čekárnu těhulek a přišla ordinovat třeba za hodinu a půl a opravdu neměla pohotovost. Seděla jsem na monitoru, když se jí sestřička dovolala telefonem a paní Ondrová říkala, že je na jídle. Je mi upřímně jedno, čí je to kamarádka a čí manželka, tahle paní dávno ztratila pojem o tom, co je to morální kodex.

Ještě mi vadil vyplněný štítek se jménem ošetřujícího lékaře na dveřích do ordinace. Myslím, že je to slušnost a mám právo volby, dostatečně s předstihem, vyšetření odmítnout třeba zrovna po předchozích zkušenostech a nebudu tuto situaci řešit trapně polonahá až v ordinaci.

Porodní sál:

HESLO: Bez administrativy u nás prostě neporodíš! :)

Porod šel opravdu hodně rychle, než jsme dojeli do porodnice, tak byly porodní cesty téměř připraveny a kontrakce po dvou minutách. Měli jsme všechny podepsané a vyplněné papíry – byla jsem připravená z kurzů, abych něco nepokazila :) PA mne odvedla na příjem a začal hrozný zmatek, zda jsou ty papíry všechny, zda mám zprávy z předporodní péče…

Opravdu vidím problém v tom, že se rodící ženy ptají na takové věci jako: Kdy jsme nastoupila na mateřskou dovolenou? Kde pracujete? Myslím, že tam zaznělo i kdy jste měla první měsíčky? Všechny tyto informace jsem sdělovala na předporodní péči a lékaři. Platí tedy motto, že opakovaní je pro blbce? Se mnou ani s mužem se nikdo po celou dobu porodu nebavil.

Opravdu nepříjemné bylo, když si všichni stoupli opodál rodícího lůžka a začali si tam něco potichu šuškat. Dále, když mě každý vyšetřoval zvlášť, i když stáli vedle sebe a nález si mohli sdělit. Následně když jeden tvrdil tlačit, další netlačit. Jeden, že je to dobré, že to dobré není. Oba s mužem jsme byli v hrozné nejistotě, bezmocní a zcela zmatení z nejasných instrukcí. Po celém tom kolotoči se zjistilo, že jsem měla i špatně zavedenou kanylu.

Ale vidím naději.:) Byla přítomná mladá holčina na stáži, která byla velice milá a velice profesionální. Byla jediná, s kterou jsem se cítila uvolněně. Cítila jsem, že když u mne byl někdo jiný, tak se ve mně vše sevřelo a jako bych byla v obraně.

JIP:

HESLO: Když dva dělají totéž…

Tak tam byly moc skvělé sestřičky. To byly tak empatické duše. Berete jejich ošetřování s důvěrou a oddáte se jejich péči zcela přirozeně ve všech situacích. Bohužel i zde jsme narazili. Když jsem se začala malátná probouzet, tak první moje slova, co si pamatuji, byly: „ Co moje dítě?“. Sestra je suše konstatovala: „Informace o dětech já nevím a odešla!“ Takže jsem průběžně upadala do spánku s tím, že jsem nevěděla, zda moje dítě vůbec žije a hleděla na ten asi 5 metrů vysoký strop.

Šestinedělí:

Ženské sestry a laktační poradkyně jsou báječné ženy!
Trochu mně chyběla informovanost ze strany dětských lékařů. Přivezli mi dítko s náplastí od nějakého vyšetření. Jakého? Co kdybych chtěla být s tím miminkem?

Věřím, že to všechno byla souhra náhod a že Olomouc je špičková porodnice, ale půjdu to příště zkusit do Šternberka. Všichni mi to doporučovali a já si stejně postavila hlavu.

07.02.17

V této porodnici jsem rodila v roce 2014 a za mě fantastické. Rodila jsem o měsíc dřív, takže malá byla v inkubátoru na intermediárním oddělení. Byla jsem v porodnici cca 3 dny s tím, že mě pustili pak domů a já se nechala příjmout za malou na intermediární oddělení, kde jsem měla pokoj a mohla jsem tam sní být až do propuštění :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tak jako v každé porodnici křížovky, mobil nebo tablet.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nabíječku na mobil.

07.01.17

V Olomouci jsem rodila v únoru 2016 a za mě nedoporučuji. Porodnici jsem zvolila, protože mi hrozil předčasný porod a o předčasně narozená miminka je tam nejlépe postaráno.

Rodila jsem velmi dlouhou dobu a za celou dobu se vystřídaly 3 porodní asistentky, jména si bohužel nepamatuji. První byla nejhodnější, ta byla opravdu vstřícná, nemohu jí vůbec nic vyčíst, ale bohužel jí ráno končila směna a nastoupila PA opravdu nepříjemná a protivná, neustále nadávala na rekonstrukci, která zrovna probíhala. Pro mě jako pro prvorodičku to bylo velmi stresující. Vyšetření bylo necitlivé a velmi bolestivé.Upřímně jsem se modlila, aby tato PA se mnou nebyla u porodu, což se mi splnilo.

PA skončila směna a přišla další mladá, od pohledu velice milá, příjemná. To ano, ale jen do doby než začal porod. Nechala mě natrhnout a když viděla, že dítě ven nepůjde, tak mě nastřihla tak obrovsky, že jsem měla opravdu šití skoro až ke konečníku, i můj gynekolog se nad tím podivoval.

U porodu byl přítomný můj manžel, takže se PA chovala celkem příjemně, ale jakmile po porodu manžel odjel, byla zlá, protivná a vše ji strašně obtěžovalo. Potřebovala jsem převléct postel, protože se mi stala nehoda, protože jsem obrovsky krvácela a ona na mě křičela, že jsem si měla vložky dát lépe, že mi to říkala. Nemluvě o tom, že miminko mi hned odvezli, protože nebyli volné pokoje, ani mě nenechali, aby jsme spolu měli kontakt, nebo abych ho zkusila nakojit.

Přístup opravdu hrozný. Za mě opravdu ne. Vím, že vše je o lidech a jejich přístupu, ne každý je v Olomouci tak protivný, ale já jsem zrovna měla smůlu a vyšly na mě porodní asistentky, které byly opravdu nepříjemné. Jediné plus vidím v tom, že po celou dobu u porodu byl pan doktor Hambálek, který dohlížel na porod a nebyl necitlivý jako PA.

Personál:

MUDR. Hambálek

07.01.17

V olomoucké porodnici jsem rodila v polovině prosince 2016. Byl to můj druhý porod zde a stejně jako minule, jsem byla velmi spokojená a budoucím maminkám můžu tuto porodnici s klidným svědomím jen doporučit.

Na porodním sále se o mě starala naprosto skvělá PA Svancarová, po výměně směn pak PA Havlíková (nebo Havlíčková..nepamatuji si přesně příjmení).
Porod jsem měla celkem rychlý (04.10 příjem, 7.18 byl syn na světě). Celou dobu o nás bylo perfektně postaráno. Jakékoli zásahy (prasknutí plodové vody, možnost aplikace oxytocinu) nám byly vždy jen nabídnuty jako možnost, nikdo nám nic nenutil, měli jsme času na rozmyšlenou, kolik jsme chtěli. Všecko s námi probrali. Určitě jsem neměla pocit, že by mi někdo bortil moje představy či přání. Naopak. Přístup personálu je profesionální, zároveň velmi lidský s jasnou snahou vést porod jako přirozený. Mají můj velký respekt a obdiv. A samozřejmě vděk.

Trochu jiný svět je pak oddělení šestinedělí. Tam se jede hodně podle pravidel a předpisů - čárky za přikládání miminka k prsu, rozsvícené světlo celou noc, v žádném případě nespat s dítětem v posteli. Samostatnou kapitolou je kojení a „laktační poradenství“. Je jasné, že pokud sestry přikládají miminko tak, že zmáčknou bradavku a tu mu nacpou do pusy, tak pak všechny maminky mažou bepanthenem či purelanem, jak divé a odchází z porodnice s bolavými prsy. Samotnou laktační sestru jsem viděla jen jednou - v den kdy jsem odcházela z porodnice. Zeptala se mě, jestli něco nepotřebuji. Abych sestřičkám nekřivdila, starají se hezky a zodpovědně. Stále se ptají, jestli něco nepotřebujete, ať řeknete a jsou opravdu k dispozici.

Co je opravdu špatné jsou sprchy. Sice dostanete radu, že se máte alespoň 3× denně sprchovat, ale že je nad sprchovým koutem plíseň jak Brno, to už nikomu nevadí (před 2 lety jsem byla na jiném pokoji a tam byla taky).

A jídlo? Klasika - nedobré, nevhodné pro kojící matky, ale těch pár dnů se dá vydržet.

Celkově hodnotím porodnici velmi pozitivně a pokud bych měla ještě někdy rodit, tak určitě zase tady.

Personál:

PA Svancarová, PA Havlíková (Havlíčková)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sehnat si vlastní laktační poradkyni a domluvit se s ní na návštěvě v porodnici.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír a župan, v podstatě vše co je psáno mezi věcmi do tašky. Dětskou kosmetiku dostanete ve vzorečcích.