Nutný porod ve vzdálené porodnici 70 km (Olomouc)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Risu
Stálice 65 příspěvků 11.05.19 10:10
Nutný porod ve vzdálené porodnici 70 km (Olomouc)

Zdravím vás, že ny :mavam:
Ze zdravotních důvodů budu muset rodit v Olomouci (malá má problémy s ledvinama).Problém je, že mám za sebou 2 rychlé porody ( 2 hodiny, 10 let od sebe). A ten třetí bude po roce a půl, tak mám obavu, že to bude ještě větší fičák :think:… ale nemusí :nevim:
Porodnici mám 5 min od baráku a tak tak jsem to stihla :)
Jak se postupuje? To budu hospitalizovaná dopředu? Popř. jak dlouho?

Nejnovější zkušenosti z porodnice Olomouc

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
blumen
Hvězda diskuse 50921 příspěvků 11.05.19 10:17

@Risu ja bych se zeptala doktora, ktery to doporucil. :nevim: jestli se bude vyvolavat predem v olomouci, aby jsi opravdu porodila v olomouci nebo zda Te pak prevezou? Protoze s tak rychlymi porody treti asi pomaly nebude, no :nevim: hodne stesti

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 11.05.19 10:21

Rekla bych, ze budes tak dva tydny pred terminem hospitalizovana a bude se cekat se rozjede porod, ale kazda porodnice to ma jinak, tak se zeptej primo tam, kde mas rodit ;)

blumen
Hvězda diskuse 50921 příspěvků 11.05.19 10:27

@Tazvesnice to je lepsi, no, v te porodnici primo, bude se to lisit

Nell2
Ukecaná baba ;) 2248 příspěvků 11.05.19 10:37

Taky jsem rodila v Olomouci (50 km) pro hrozící komplikace. Byl to teda první porod, takže jsem neměla strach, že by to mohl být fofr. Ale byla jsem poučena kdyby nastali nějaké komplikace, překotny porod atd. Ať jedu do nejbližší porodnice (5 km) a oni by se navzájem informovali a miminko by převezli.
A jinak mě teda v 39tt hospitalizovali a těhotenství ukončili, ale to bylo tak naplánovane od začátku.

Příspěvek upraven 11.05.19 v 10:51

hanka.br.
Generální žvanilka 20156 příspěvků 11.05.19 10:40
@Risu píše:
Zdravím vás, že ny :mavam:
Ze zdravotních důvodů budu muset rodit v Olomouci (malá má problémy s ledvinama).Problém je, že mám za sebou 2 rychlé porody ( 2 hodiny, 10 let od sebe). A ten třetí bude po roce a půl, tak mám obavu, že to bude ještě větší fičák :think:… ale nemusí :nevim:
Porodnici mám 5 min od baráku a tak tak jsem to stihla :)
Jak se postupuje? To budu hospitalizovaná dopředu? Popř. jak dlouho?

Ano, hospitalizace před termínem porodu, případně převoz miminka, pokud nebudeš chtít.

Risu
Stálice 65 příspěvků 11.05.19 10:53

Díky moc za rekce. Zatím jezdím na sledování do Ostravy. Na kontrolu jdu 14. 5… což je za chvilku, ale furt mi to hlodá v hlavě. Jsem nedočkavá no :oops: :D
Uvidíme, co řeknou :think:
Tak ono je to prkotina, hlavně, aby byla malá v pořádku :srdce:
Jsem 37 tt, tak už jsem nervózní :?
1. porod příjezd 10:00…malá 10:20 na světě, 2. porod příjezd 18:00…malý 18:08 na světě…tady končí sranda, holky 8o :lol:

blumen
Hvězda diskuse 50921 příspěvků 11.05.19 10:57

@Risu no a za jak dlouho jsi vyjizdela po prvni klntrkakci. Taky zalezi, jak dlouho jsi cekala doma :nevim:

Risu
Stálice 65 příspěvků 11.05.19 13:58

@blumen Poprvé jsem nepoznala, že je to porod…lítala jsem na záchod a myslela, že mám křeče z toho :roll: Byly nepravidelné a ještě v 37+3, tak mě to vůbec nenapadlo :oops: :)
Trochu pobolívání, tak jsem to neřešila a pak najednou silné kontrakce, tak 45 min než byla malá venku, to jsme jeli do nemocnice s kont. co 5 min. Rozjelo se mi to doma ve sprše.
A u druhého…jsem tak kolem půl čtvrté došla domů z města a ještě mi volala kamarádka, jestli už rodím a já, že vůbec :lol:. Kolem čtvrté mi tvrdlo nepravidelně břicho…normálka, neřešila jsem to.Pak dojel muž z práce a já, že je mi divně od žaludku a tak jsme ještě seděli a kecali. O čtvrt na šest jsem si dala sprchu…už mi toto tvrdnutí bylo divné…no a ono se to rozjelo na kontr. co 10 min. Než jsme se nachystali…tak jsem už jela do porodnice s kontr. co 3 min. Vše trvalo dlouho, protože jsem se co chvilku kroutila. Muž zajel do areálu nemocnice před hl. chod a řvala na něj vrátná, ať se okamžitę vrátí, že nemá povolenku :roll: :lol: Tak se s ní ani nebavil, jen řekl, že rodíme…ta řvala a běžela za náma :lol: A malý chvilku po šesté venku.
No… takže tak :nevim:
Může to být teď úplně jinak. Ale u druhého jsem si to taky myslela, že po deseti letech to bude jako první porod, tak jsem nevěděla, co čekat :)

Aries6
Generální žvanilka 22180 příspěvků 1 inzerát 11.05.19 14:01

@Risu známé vyvoláváli před termínem. Malému se ledvinka horsila, tak čekali na nejdrivejsi možný termín na vyvolání.

Risu
Stálice 65 příspěvků 11.05.19 14:48

@Aries6 Malá má dilataci ledvinové pánvičky (zvětšenou).Někdy se to do porodu upraví. Ale u nás se zvětšuje :(.Proto Olomouc, tam jsou na to specializovaní a případně by šla hned po porodu na operaci :,( Není to prý velký zákrok, ale u takového drobečka sotva přijde na svět :srdce: A nevíš, co měli za problém?

Aries6
Generální žvanilka 22180 příspěvků 1 inzerát 11.05.19 15:29

@Risu já si myslím, že to samé. Operace byla opravdu malá a malý se rychle dal dokupy. Přeji hodně sil…

Risu
Stálice 65 příspěvků 11.05.19 16:14

@Aries6 tak to moc děkuju za povzbuzení :srdce: Snad ano bude u nás taky tak :kytka:

Risu
Stálice 65 příspěvků 11.05.19 19:32

@Nell2 A jak se ti tam rodilo? :)

Nell2
Ukecaná baba ;) 2248 příspěvků 12.05.19 16:43

@Risu no já jsem strávila na porodním boxu 3 dny, takže pro mě to tam bylo hrozně psychicky náročné, 3 dny mezi 4 stěnama. Ale personál byl moc příjemný. Na porodním sale je teda sociální zařízení dost zastaralé, ale zvykla jsem si :lol: na šestinedělí jsem mohla být u všech vyšetření. Hned na porodním sále vzali malé odběry a pak jsme mohli být všichni spolu a jelikož výsledky dlouho nebyli tak dr. to popohanela abysme mohli být v klidu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama