Porodnice Praha a okolí - kde jste byli spokojení?

17.12.18 19:36

Porodnice Praha a okolí

Ahoj :mavam:
jsem v 11 tydnu a musím pomalu plánovat kde budu rodit, první porod byl na Bulovce, co se týče porodu nemůžu si stěžovat, ale oddělení šestinedělí katastrofa, odnesla jsem si odtamtud psych. problémy, proto se rozhoduji kde rodit, chtěla jsem Mělník, ale tam nemají vybavení pro mimi kdyby nastaly nějaké komplikace. Můžete se podělit prosím o zkušenosti kde jste byli spokojené? Praha a okolí, jsem z Prahy 8. Díky moc :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Twixinka
17.12.18 19:38

Rodila jsem v Roudnici nad Labem a jednim slovem - luxus ;)

• Nahlásit
  • Citovat
756
17.12.18 19:43

Dvakrát jsem rodila v Benešově, co se týče samostatného porodu výborné, ale na šestinedělí záleží, jaká je tam zrovna sestra… Převažuje spíše ale „laktační sekta“… Takže záleží, kvůli čemu si měla psychické problémy… Já právě ohledně kojení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
17.12.18 19:45

Mám super skúsenosť z Neratovic z leta :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.18 19:53

@Pocahonta
Právě kvůli tomu kojení :( mam vpacene bradavky a sestry me poslali někam ať si vemu kloboucky a kojim přes ně, ale strašně to bolelo a mléko jsem neměla skoro žádné a prcek řval hlady,tak museli dokrmovat :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
756
17.12.18 20:00
@Papuska36 píše:
@Pocahonta
Právě kvůli tomu kojení :( mam vpacene bradavky a sestry me poslali někam ať si vemu kloboucky a kojim přes ně, ale strašně to bolelo a mléko jsem neměla skoro žádné a prcek řval hlady,tak museli dokrmovat :zed:

A jak dlouho si potom ještě kojila? Zkus cca od šestého měsíce používat formovače bradavek. Já byla při druhém dítěti plně vybavena (používala jsem formovače), do porodnice jsem brala i kloboučky, ale stejně mi synátor bradavky zničil i přes ně. Zkusila jsem tam i odsávat, ale prostě co se týče kojení, tak můj práh bolesti je hodně nízký. U obou dětí, jsem sice v porodnici nedokrmovala, ale byl to opravdu boj. Jak říkám, záleží, na koho tam narazíš, třeba jedna sestřička mi řekla, že pokud jsem měla u dcery poporodní depresi kvůli kojení, tak ať se na kojení syna rovnou vykašlu a netrápím se…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.18 20:03
@Pocahonta píše:
A jak dlouho si potom ještě kojila? Zkus cca od šestého měsíce používat formovače bradavek. Já byla při druhém dítěti plně vybavena (používala jsem formovače), do porodnice jsem brala i kloboučky, ale stejně mi synátor bradavky zničil i přes ně. Zkusila jsem tam i odsávat, ale prostě co se týče kojení, tak můj práh bolesti je hodně nízký. U obou dětí, jsem sice v porodnici nedokrmovala, ale byl to opravdu boj. Jak říkám, záleží, na koho tam narazíš, třeba jedna sestřička mi řekla, že pokud jsem měla u dcery poporodní depresi kvůli kojení, tak ať se na kojení syna rovnou vykašlu a netrápím se…

Pár dní právě:-/ já právě kojit chci, předtím jsem nic moc nevěděla, teď bych mohla být připravena a zkusit pro to vše :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
756
17.12.18 20:14

Tak to držím palce…Já byla též teoreticky připravena s trochou praxe od dcery a bohužel se nepovedlo… Syn mi visel na prsu klidně přes hodinu a pak stejně řval…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.18 20:23
@Pocahonta píše:
Tak to držím palce…Já byla též teoreticky připravena s trochou praxe od dcery a bohužel se nepovedlo… Syn mi visel na prsu klidně přes hodinu a pak stejně řval…

Tak uvidíme..každopádně úplně vpacene bradavky nemám, mám ploché,né úplně zalezle,tak uvidíme. Mě malý pak přes kloboučky tahal i krev,u toho kojení/nekojení jsem umírala bolestí, ale snažila jsem se ro vydržet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4898
17.12.18 20:54
@Pocahonta píše:
Dvakrát jsem rodila v Benešově, co se týče samostatného porodu výborné, ale na šestinedělí záleží, jaká je tam zrovna sestra… Převažuje spíše ale „laktační sekta“… Takže záleží, kvůli čemu si měla psychické problémy… Já právě ohledně kojení…

To je legracni, jak muzou mit lide opacny pohled. Me zas uplne zbytecne cpali u Apolinare do podavani UM a trauma jsem z toho mela taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1845
18.12.18 06:29

@Papuska36 ahoj,ja budu rodit na Melniku a neonatologicke odd.tam maji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.18 08:09

@Tricitka31

To ano,ale kdyby bylo něco vážného s mimcem,tak převážejí do Prahy;-) odkud jsi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1845
18.12.18 08:59

@Papuska36 do Prahy prevazeji z Neratovic,kde neni novorozenecka JIP,na Melniku ano. Chodila jsem na kurzy s porod.asistentkama z Melnika,takze mam informace od nich. Jak jsi prisla na to,ze prevazi do Prahy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1845
18.12.18 09:01

@Papuska36 taky teda zalezi,co s mimcem je,protoze pokud se narodi predcasne,tak ho opravdu nikam neprevazi,tzn.od 34tt dal. Pokud je to neco vazneho,tak jasne,ze prevazi,napr.srdce atd…na to jsou specializovana pracoviste.Kazdopadne zalezi na neonatolog.odd a to tam je,treba na rozdil od Neratovic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
756
18.12.18 09:43
@rozand píše:
To je legracni, jak muzou mit lide opacny pohled. Me zas uplne zbytecne cpali u Apolinare do podavani UM a trauma jsem z toho mela taky.

Tak ono záleží na konkrétním problému… Nevidím důvod, pokud si měla pocit, že kojení ti jde, dítě neřve hlady, že by tě zbytečně cpali do UM. Nebo proč si myslíš, že ti nabízeli UM? Po druhém porodu sestra seřvala paní, že si dovolila dítěti dát dudlík a nekojí ho každou hodinu - to mi přijde docela extrém!!! Ale myslím doopravdy seřvala (byla jsem u toho).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama