Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
Ahoj, chtěla jsem se zeptat těch, kdo v UnO rodil, jestli musíme absolvovat nějaký kurz, když bych tam chtěla rodit? Nejsme z Ústí.
Díky
Ahojky je možnost jít na kurz je v tom že si prohlídnete porodnici (sály…pokoje atd) po prohlídce se jde do zasedačky a je tam přednáška o epidurálu a cisaři atd…já na tom byla bylo fajn vědět kde budu rodit…a je možnost jít i na kurz o kojení na tom jsem taky byla a byla jsem ráda…ale musí se na oba kurzy objednat…hodně štěstí Ústí je výborná porodnice u druhého mimi se nebudu rozhodovat kam…je to jasné..
A dělají se prohlídky sálů samostatně? Bez kurzu?
A kdy jsou ty prohlídky? Na netu jsem nic nenašla.
Ahojda. Ja mam TP 9.1. a chystam se tez do Usti.. Doufam, ze to tam bude tak, jak holky pisou v recenzich.. Jsem prvorodicka a mam dost obavy.
Co vsechno balite s sebou? Mam pocit, ze mi taska praskne a to tam jeste nemam zupan. ![]()
Tak jsme tri a termin po tydnu
to je vtipne ![]()
Neboj co se nevejde priveze rodina. Hlavne bCh si vzala dobry toaletak me se osvedcil kleenex, vlozky, nocni kosili, poporodni kalhotky, zupan, veci osob. hygieny a pro mimi hlavne plinky. Ale ja prvne rodila v Rk, ted maji mit rekonstrukci od 22.1. tak si to jistim v usti. V utery jdeme na kurz, tak budu vedet vic co sebou. Jo a pak vlastne rodinnou anamnezu. Nevim jestli to maji nekde na strankach. ![]()
Taky jsem prvorodička, tak z toho mam docela vítr
mam jedno balení poporodních vložek, troje jenorazove kalhotky, klasicke kalhotky, radej nejake ponožky, osobní hygienu, 2košile, 2 ručníky, župan, pantofle, osobní hygienu a jedno balení plen a vlhčených ubrousků, doufam ze to bude vše
a tasku pro tatínka s věcmi pro mimčo, kterou pak přiveze.. ![]()
Holky tady jsem zkopirovala odkaz co maji oni na strankach
http://usti.nempk.cz/…jici-maminky
No nezdá se to, ale je to umění to nacpat do tašky.
No nebudu to tak hrotit, snad mi kdyžtak přítel doveze.. Platí se tam holky nějaký ten servisní poplatek? Něco jsem někde četla asi o 500,– za vlastní pásy a otce u porodu.
Já z RK jsem, ale Ústí je mi milejší, už jen např. kvůli té vlastní porodní místnosti, tak se chystám tam, pokud nebude vánice a mrznout..
Milé dámy. Chci se s Vámi podělit o mou dnešní a včerejší zkušenost. V naší ordinaci máme jako pana doktora osobně pana primaře. ve 30tt jsme byli na screeningu a tam nám pan primář sdělil, že je vše v pořádku, jen že je miminko o 2tt menší než by mělo být, ale že se s tím nebudeme znepokojovat a pozval si mě na kontrolní měření za 3tt, což bylo včera. ve 30tt jsme měli 1400g a po třech týdnech pouhých 1633. Docela mě vyděsil a poslal mě hned na druhý den do Ustí do nemocnice. že se mám dostavit do rizikové poradny a že pak budeme chytřejší, proč se malému tak špatně vede. Mohu Vám říct, že jsem celou noc nespala a bylo mi od žaludku zle, jak jsem se bála, co s maličkým bude… nicméně v rizikové poradně byla mooc milá a ochotná sestřička, pan doktor Pilař mi udělal ultrazvuk, po kterém pan primář touzil a ptal se mě co se panu primáři nezdálo.. jestli hlavicka, nebo celkový růst…? Řekla jsem že to netuším, ale nejspíš celkový růst, že jsme vlastně s vývojem o 4tt pozadu.. Pan doktor pilař mi řekl že je vše v naprostém pořádku a že náš maličký má 2420g. Netuším jak je možné že na jednom ultrazvuku v jeden den naměrí 1633 a na druhý den na jiném pristroji 2420.. spadl mi obrovský kámen ze srdce..
Kde přivedete na svět své miminko?
Přečtěte si hodnocení všech českých porodnic a vyberte tu, kde mají skvělou lékařskou péči a příjemné sestřičky.