Orlickoústecká nemocnice a. s., Gynekologicko - porodnické oddělení

V porodnici proběhne kolem 1300 porodů ročně. K dispozici jsou tři porodní sály, všechny mají ve výbavě porodní lůžko, žebřiny, gymnastický balon, mp3 přehrávač, dva sály jsou vybaveny sprchou, jeden vanou (je určena k relaxaci, porod ve vaně není možný). Můžete se zde spolehnout na komplexní péči o fyziognomická těhotenství a porody. Složitější případy jsou překládány na vyšší pracoviště do Pardubic či do Hradce Králové.

Přípravné kurzy k porodu jsou rozděleny do tří dnů. Informace vám podají na telefonním čísle 465 710 243. Pro účast na kurzu je třeba se registrovat.
Porodnice nabízí také cvičení a plavání pro těhotné.

Každou středu mezi 13 a 14 hodinou je po předchozím tel. objednání na tel. 465 710 387 možné konzultovat porodní plán.

Porodnice využívá i homeopatii a aromaterapii. Více informací naleznete zde.

Nepřehlédněte Informace pro budoucí maminky.
co s sebou do porodnice naleznete také na webových stránkách.

Doporučují maminky porodnici Orlickoústeckou nemocnici a. s., Gynekologicko - porodnické oddělení?

Hodnoceno 63x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Aleš Jurčík

Vedoucí sestra gynekologicko-porodnického oddělení: +420 465 710 338

Objednání na gynekologickou ambulanci: +420 465 710 389

Objednání na školení (předporodní příprava): +420 465 710 243

Adresa: Čs. armády 1076, Ústí nad Orlicí 562 18

URL: http://usti.nempk.cz/gynekologicke-porodnicke

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Ústí nad Orlicí

33
22.06.20

Velmi pozitivní, ale určitě je můj názor ovlivněný rychlým a pohodovým porodem. Takže nebylo moc času na řešení okolních věcí.:) Na sále mi bylo trochu chladno (listopad 2019). Celý tým bezvadný, určitě byli překvapení z rychlého průběhu stejně tak jako já. Na oddělení jsou úžasní, se vším pomůžou a vysvětlí. Jídlo je děsný, jako v nemocnici no, ale 3 dny se vydrží.

Personál:

Bohužel si nepamatuji, ale všichni včetně paní uklízečky byli moc příjemní.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pozitivní přístup, vše je v hlavě. Cvičit a cvičit s balonkem, díky němu mimi venku za 2 minuty na třetí zatlačení a bez škrábnutí. A opravdu nemám nic vytahaného:)) naopak chválili za trénink. Na všechno se ptát a v noci klidně volat sestry a nestydět se. Kdo je zvyklý baštit, tak přísun jídla z domu:) na oddělení je společná lednice a přísun pití.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše co píšou + botky do sprchy. Oddělit si věci na pokoj od věcí na porodní sál. Já to neměla a na sále jsem měla jen kabelku s dokladama a mobil:))

5
18.06.20

Rodila jsem v Ústí v roce 2016 a 2019 a vždy maximální spokojenost. Mám velkou nadváhu, a proto jsem se vždy opravdu bála, jak přístupu personálu a samozřejmě i o miminko. Nikdy jsem se nesetkala s nějakým komentářem mé hmotnosti a vždy jsem se cítila dobře. Porodní asistentka vždy pomohla, doktorky vše bez problémů a oddělení šestinedělí super. Jako prvorodičce mi maximálně pomohli s kojením. Doporučuji a pokud budu mít někdy třetí dítě, vrátím se.

17.05.20

V této porodnici jsem rodila dvakrát. 2018 a 2020. Za sebe můžu tuto porodnici doporučit. Personál od příjmu až po oddělení šestinedělí perfektní. Sestřičky milé, usměvavé a lékaři také. Při obou porodech jsem měla skvělou porodní asistentku i lékařku, tak se ten porod zvládal taky lépe. Novorozenecké oddělení je také úžasné.
Jediná nepříjemná věc byl stěr na koronavirus a roušky. Roušky dávají každý den ráno a jednorázové. Porod i následný bonding jsme absolvovali s přítelem oba v rouškách - je to hrozná doba, je to neosobní.
Jména personálu si bohužel nepamatuji, ale byli všichni úžasní.
Strava je hrozná.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Cvičení s Aniballem - oba porody bez nástřihu a větších zranění.

15.04.20

I přes náročný porod zakončený kleštěmi porodnici vřele doporučuji!

Personál:

Mudr. Zábranská, Mudr. Žižková, PA Šedová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Chodit na cvičení pro těhotné.

16.09.19

V porodnici v Ústí nad Orlicí jsem rodila v květnu 2019. Byl to můj první porod a musím říct, že moje zkušenost je celkově opravdu dobrá. Celý tým porodních asistentek a lékařů je sehraný. Celkově mi přišlo, že se snaží hodně respektovat přání maminek a nechávat jim prostor, pokud to jde. Když je ale potřeba, zasáhnou a to je dobře. Jediné, co bych mohla vytknout, byla trošku nepříjemná doktorka s ruským přízvukem na příjmu (ale chápu, že byly 2 ráno) a potom jedna starší sestra na novorozeneckém.
Také už bych nenechávala samovolně odpadnout zasponkovaný zbytek pupeční šňůry, jako je v Ústí zvykem, ale chtěla bych ji nechat zastřihnout, jako to dělají v jiných porodnicích. (Třeba bychom se tím vyhnuli granulomu pupku, který jsme museli následně řešit)
Jinak celý personál od lékařů, sester na porodnici, přes porodní asistentky, sestry na novorozeneckém i paní na úklid jsou opravdu profesionálové a lidé na svém místě. Zvláštní poděkování pak patří Mudr. Elišce Frimlové a panu primáři Jurčíkovi. Jména porodních asistentek si bohužel nepamatuji, ale byly taky super.
Velmi šikovná je i jedna sestra, která tam funguje jako laktační poradkyně a s rozkojením opravdu pomůže a poradí.

Jídlo bylo 5× denně a úplně v pohodě.
Super je i automat na pití, kde si můžete natočit čaj, kávu, kakao nebo vodu na kojící čaje, které jsou taky volně k dispozici kdykoliv chcete.
Celkově mi těch 5 dní uteklo jako voda a na Ústí ráda vzpomínám.

Personál:

Mudr. Jurčík, Mudr. Frimlová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

  1. Nebát se se zeptat, když mě něco zajímá nebo něco nevím
  2. K porodu jít s důvěrou v sebe samu a pokorou (nepřeháněla bych to s porodním plánem, vyhnete se tím vykolejení, když nebude vše tak, jak jste si nalinkovaly)

3)užijte si servis v porodnici, doma už to bude jenom na vás.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Gumové přezůvky
Porodnické vložky
Plínky pro mimčo
Pohodlné košile
Vlastní dečku
Něco hodobóžovýho pro mládě na cestu domů.

07.08.19

Rodila jsem sice předčasně, ale byla jsem maximálně spokojená, sestřičky naprosto skvěle, porod probíhal celkem dobře, cokoliv co se mělo dít mi bylo velmi dobře vysvětleno, a když už mi hned po porodu odvezli malého do Hradce na jip, tak mě hned přesunuli na samostatný pokoj, abych se netrápila, než mě pustí z porodnice, jinak mě hned navštívila laktační poradkyně, a i když se mi vůbec mléko nespustilo, tak jsem dostala k zapůjčení odsávačku a i když to bylo je po pár mililitrech, tak se mi pak doma kojení pomalu rozjelo, sice téměř po 3 týdnech, ale s malým jsme byly v Hradci skoro měsíc a z lahviček a saviček se odnaučoval týden, takže za mě orlickoústecká porodnice super, od personálu přes jídlo, pokud se rozhodneme pro druhé, budu určitě rodit znovu tam.

28.07.19

VŠECHNO v pořádku.
Kdybych měla jednou zase rodit, určitě zase tady.

06.04.19

Nemůžu si na nic stěžovat, milý a vstřícný personál

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nebát :)

01.03.19

Spokojenost. Skvělý personál. Bylo mi po císaři dost špatně. Všichni mi pomáhali a byli velmi ochotní. Moc jim všem za to děkuji.

25.01.19

Jen kladné. Perfektní přístup personálu na porodních sálech, odd. šestinedělí i novorozeneckém.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vše ze seznamu

4789
26.05.18

Už jsem zde rodila po druhé a opět velmi dobré zážitky.

Jako pocísařová jsem měla chodit do poradny v porodnici už od 37. týdne těhotenství, no můj gynekolog mě poslal až v termín porodu. Pokud se plánuje císař, dělají se ve 39+0, a tím je lepší docházet dříve, aby vysledovali trend přípravy těla k porodu, případně aby se v klidu dalo oběhat předoperační.

Já jsem chtěla buď rodit přirozeně, nebo rovnou plánovat císař, takže jsme na to naplánovali termín, a když by to na mě přišlo, přišla bych dřív. No bohužel, veškerá příprava k porodu po celý 9. měsíc se u mě zastavila, že to nebylo ani na vyvolávání.

Na příjem jsem nesla předvyplněné kdejaké papíry, ale stejně trvalo snad přes hodinu. Ale tak natáčel se přitom monitor, který nebyl nic moc, tak bych tam stejně nějak byla.

Ráno o půl sedmé jsem šla na porodní sál, kde mi dělali předoperační přípravu, monitor, napojili žílu, dali cévku. Pak už mohl přijít muž a čekat se mnou, než mě povezou. Po převozu čekal na pokoji pro tatínky na našeho poklada a na bonding. Byla jsem dohodnutá na spinál, zavádění v pohodě, lepší než před třemi lety epidurál a to taky nebylo nic hrozného. Prostě jsem si sedla, píchli mi znecitlivující injekci a pak už jen trochu tlak. Položili mě a za chvíli sem si přišla jako kus dřeva od prsů dolů. Na sále byla příjemná nálada a klidná konverzace (řešili se přezdívky v dětství od sourozenců). Malýho jsem si uprosila na dvě minutky položit na hruď, bonding bohužel nebyl. Na to že to byl druhý císař (srůsty), tak jsem byla hotová za 55 minutek. Potom mě dali na 20 minut na dospávák, kde jsem měla už mě známou třesavku (celkem asi 2,5 h). Převoz na JIP, kam za mnou do 10 minutek přišel muž s malým, mezitím mě trochu sestřičky omyly.

Malej se mi sám doplazil a přisál na prso. Po 12 hodinách vstávačka, bolestivost stejná jako při prvním, no sprchu jsem zvládla až druhý den ráno, večer jsem se prostě hodně motala, tak jen vsedě zuby. Na kojení mi ho vozila sestřička s úsměvem cca každé 3 h.

Na šestinedělí bylo také vše v pohodě, jen mě čílila uklízečka, která dělala teda dost hluk při úklidu, nechávala svítit a jet ventilátor v koupelně a já teda musela vstát o to častěji z postele, abych si udělala kvůli sobě i mimču ticho (asi jsem cíťa na bolest, ale prostě mě to hodně bolelo a to se mi vstávat zbytečně nechtělo). Taky mi docela vadí, že člověk musí spát při světle.

Strava výborná, na mě toho bylo moc a také mě zaujal stroj na pití, kde lze pít po hrníčku nebo celou konvičku čaje, kafe, asi nějaká melta, čokoláda a horká voda.

Z personálu jsem potkala snad všechny směny a všichni se na mě vždy usmívali, odpovídali na kdejaké dotazy, jak lékaři nebo sestry z obou oddělení. Vše se mnou řešili, nic se nedělo bez mého vědomí.

Momentálně plně kojím, jizvička se krásně hojí a je velmi pěkná stejně jako při prvním porodu.

Ještě chci doplnit, že jsem v poslední době na tuto porodnici četla jen samé negativní ohlasy a byla jsem velmi mile překvapena, když sem byla stejně spokojená jako v roce 2015. Asi hodně záleží, jak se k personálu člověk chová a jak to podá. Já kvůli bolestem „remcala“ velmi často (co 4 h) o něco na bolest a vždy jsme se nějak domluvili - kdy, jak a co mi mohou dát. V případě, že by to nestačilo, se mohl volat lékař.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu a úsměv na rtech.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše co píšou na seznamu. Já měla navíc homeopatika na podporu laktace.

10.03.18

Rodila jsem tu v listopadu 2017 jako prvorodička. Porod jsem měla naštěstí velmi rychlý. Přijeli jsme v 21:30 s kontrakcemi po 4 minutách a malá se narodila v 0:45. Sestra, co mě přijímala, byla tedy velice nepříjemná! Nevím, jak se jmenovala, ale přišlo mi, že ji obtěžuji, a v těch nejhorších bolestech mě uzemnila tím, že si nemám stěžovat, když jsem přijela teprve před 3 hodinami, že některé maminky rodí i 16 hodin… Naopak paní doktorka byla velice milá a pomohla mi. :)

Na šestinedělí některé sestry výborné, jiné horší, asi jako všude. Co mi vadilo, že malá se nemohla přisát a nechali ji celý den o hladu, než mi milostivě půjčili klobouček.

Porodnici bych doporučila, ovšem přístup některých lidí mě trochu zaráží a hlavně mrzí. I jako prvorodičce mi vlastně nic nevysvětlili.

Píšo,u že pro miminka bude dostupná kosmetika a ubrousky. Nic takového jsem nedostala - prý došlo…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zabalit vše ze seznamu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně porodnických vložek a košil - je tam opravdu teplo. Plenky, ubrousky. Tužku. Kruh na sezení, po šití se hodí. :D

450
26.02.18

Moje zkušenost je jen pozitivní. Porod jsem si užila a jako prvorodičce hodně pomohli jak s dýcháním, tak i s prvními minutami s miminkem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co bylo na seznamu, jsem využila.

2
18.02.18

5.1.2016 - za mě super až na pár drobností. Jinak jsem byla spokojená.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hromadu vložek a čisté spodní, který jsem si jako blbec nevzala, a hlavně plenky ty jsem taky neměla, takže nezapmenout. :D Oblečky na dítě tam půjčí.

13.01.18

V Ústí jsem rodila podruhé a opět maximální spokojenost. Vše mi vysvětlili, ukázali a vyslyšeli mé prosby.
Sestřičky na porodním jsou fajn, na šestinedělí taky. :) Na novorozeneckém byly asi dvě, které mi nesedly, ale neřešila jsem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vezměte si s sebou vlhčené ubrousky a krém na opruzeniny a pleny. Oblečení budete dostávat dle potřeby. Málo vložek dostanete, jinak si vezměte taky. :)

95
29.11.17

Porod super, lékaři super a porodní asistentka také.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně poporodních vložek :)

28.06.17

Rodila jsem v Ústí v září 2016. Porodnici skvělá. Přenášela jsem, a tak si mě pozvali na vyvolání. Tak jsem v pátek v 7:00 byla na místě, sepsali se mnou papíry, udělali mi monitor a poslali na pokoj, kde jsem byla sama a čekala jsem na vyšetření, na které jsem měla jít za 2 hodiny. Kontrakce sice byly, ale nebyly tak pravidelné, abych mohla na porodní sál. Večer mi píchla jedna hodná sestra uklidňovačku, abych se vyspala. Spát mi bohužel nešlo, ale nic se nedělo. V sobotu ráno jsem byla už umístěna na porodní sál, ale pro nepostupující porod mě čekala sekce. Měla jsem spinál, takže jsem malého viděla ještě na sále. Operoval mě mladý doktor s paní Kusenko, a hlídali si mě i celý pobyt.

A oddělení šestinedělí bylo skvělé, péče úžasná. Příště budu rodit opět tady.

Personál:

MUDr. Kusenko

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně propisku a vše, co je na internetu napsáno.

07.07.16

Do porodnice jsme přijeli v 5 hodin odpoledne. Na příjmu byla příjemná porodní
asistentka, která mě hned připravila na sál. Přestože jsme si všichni
mysleli, že porod bude rychlý, tak jsme nakonec byli na porodním pokoji 10
hodin.

Celou tu dobu byly porodní asistentka i doktorka velmi milé, do ničeho mě
nenutily a když bylo potřeba něco udělat, vždy vysvětlily pro a proti. Nakonec
vše dobře dopadlo, syna jsem měla 2 hodiny po porodu u sebe a teprve poté ho na
chvíli sestřičky odnesly na vyšetření. Mě mezitím dovedly na pokoj. Měla jsem štěstí na nadstandardní pokoj, takže to bylo velmi komfortní. Sestřičky na
oddělení i novorozeneckém byly velmi milé, trpělivé a vždy ochotné pomoci a
povzbudit, když jsem si nebyla jistá, jestli se o malého dobře starám a jestli
mi jde kojení. :)

Zajímavá byla také přednáška a ukázka, co dělat v krizových situacích, když by
miminko přestalo dýchat. Skvělé bylo, že jsme si mohly resuscitaci zkusit na
panence.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít na předporodní kurz.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše podle seznamu od porodnice.

4789
03.06.16

Rodila jsem na konci dubna 2015, takže je to už víc jak rok zpět. Bohužel i v normálním stavu si nepamatuji jména ani obličeje, takže si nepamatuji jména ostatního personálu. Obzvlášť bych chtěla poděkovat týmu anestezie a celkově těm na sále, ani nejsem schopna si vzpomenout jestli sem jim tam tehdy děkovala, nebo vůbec pozdravila. Byla jsem dost mimo.

Malá měla velký váhový odhad a na monitor jsem docházela až do TP ke svému gynekologovi.
Takže jsem se s porodnicí seznámila až po termínu s tím, že si asi domluvím vyvolávání. Pan doktor Jurčík (myslím, že zástupce primáře) mi udělal v úterý Hamiltona s tím, že ve čtvrtek nástup na vyvolávání. No, ale už ve středu sem pociťovala bolesti, zkoušela jsem vanu, ale kamarádka mi vsugerovala, jak to mám pravidelné a krátké, tak sem nervózní radši já prvorodička jela. No samosebou to nic nebylo, ale vzhledem k tomu, že bych ráno dorazila stejně, tak si mě nechali..

Jediné, co mě na celém porodu štvalo, že mi nedali už od rána najíst (malá měla špatné ozvy a netušili, jestli nebude SC). No tablety v odstupu zavedli, reakce byla, ale malé se to moc nelíbilo a já se otvírala pomalu nebo vůbec. Na všechno se mě ptali, jestli chci, nechci. Byly mi vysvětleny i důvody s pro a proti..

Nakonec mi dali na výběr, jestli píchneme vodu a jdeme prostě porodit, nebo pokračování druhý den. No tak jsem přijala dnes porodit, takže ve 14 hod píchnutá voda a pořád nic. Snažili jsme se až do devíti do večer. Paní dr. mi dávala šance, protože jsem cvičila s Aniballem, ale malá byla jiného názoru, takže nakonec císař.

Sestřičky i lékaři z novorozeneckého i na šestinedělí byli také skvělí. Krásně mi poradili, jak se starat o jizvu, jak kojit.

Povedlo se mi získat nadstandard, tak jsem byla ráda, že mi manžel mohl pomáhat s péčí o miminko, protože sem císaře nesnášela nejlépe.. Trošku trvalo než se mi rozkojili prsa ale i s tím mi pomohli a doporučili homeopatika, které skvěle zabrala. :)

V nemocnici jsme byly s malou jen do pondělí do poledne a pak šupky domů.

Celkový dojem byl skvělý. :)

Personál:

MUDr. Žižková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít na předporodní kurz, obzvlášť sem vděčná resuscitačnímu kurzu. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dle seznamu porodnice a cokoliv, bez čeho se neobejdete.

17.01.16

V porodnici v Ústí nad Orlicí jsem rodila před dvěma lety. Den před porodem jsem zde byla na kontrole a monitoru, a protože dle ultrazvuku byl váhový odhad malé už přes 4.000g, v 39.tt a já jsem poprvé rodila císařem. Pan doktor Jurčík doporučil z tohoto důvodu raději porod vyvolat…

Přijela jsem tedy hned následující den, ihned se mě ujala velmi příjemná sestřička, která se mnou sepsala vše potřebné, zkontrolovali malou na monitoru, dali mi košili a zavedli na pokoj. Po chvilce mě zavolali k panu doktorovi, který mi udělal utz a zavedl mi tabletu na vyvolání porodu. Kontrakce začaly prakticky ihned, zpočátku slabší, docela rychle se ale zesilovaly. Přestože jsem byla na pokoji asi pouze dvě hodiny, několikrát za mnou byly sestřičky zeptat se, zda je vše v pořádku a jak se cítím. Pak mě převedli na porodní sál, kde malou neustále kontrolovali monitorem a sledovali kontrakce.

Do porodního plánu jsem napsala souhlas s tím, že naší malé může na svět pomoct student/budoucí porodník. Mladičká budoucí lékařka se mě ujala. Bylo na ní vidět, že je moc ráda, že si porod může vyzkoušet. Samozřejmě byla pod neustálým dohledem zkušeného lékaře, ale celý porod prakticky vedla ona, od protržení plodové vody, přes samotný porod malé, až po vybavení placenty - lékař ji jen občas něco řekl… Byla moc vděčná a pořád nám opakovala, jak si této možnosti váží.

Protože jsem pravidelně procvičovala hráz s Epi-no, i přes porodní váhu 4.180g naší malé jsem neměla žádné poranění, po dvou hodinách, kdy jsme byli ještě na sále, jsem si v pohodě slezla z lůžka a běhala jak čamrda. :-)

Velmi se mi líbilo, že když mi nešla úplně dobře ven placenta a museli mi promasírovávat břicho, bonding aplikovali na tatínkovi.:-) Doteď se smějeme u fotky, jak je taťka na sále do půl těla a malá se sápe po jeho bradavce. :-)

Všichni byli moc milí. I když jsem volala sestřičku ve 3.00 ráno, že se malá zakuckala, když se ještě čistila od plodové vody, během pár vteřin přiběhla a uklidnila lehce hysterickou maminku. :-D Trápily mě po porodu hemoroidy, ale díky péči ještě v porodnici (led, mast, tablety), jsem odcházela z porodnice téměř bez obtíží.

Celkově jsem byla v Ústí nadmíru spokojená, všichni příjemní a milí. Velký dík patří také sestřičkám z novorozeneckého, které se vším poradily, a i když už toho musely mít při plně obsazených pokojích hormonálně rozladěnými maminkami plné kecky. Vždy byly ochotné a příjemné…

Personál:

MUDr. Jurčík

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co je v seznamu. Rozhodně doporučuji CHŮVIČKU! Jediné, co mi vadilo, bylo to, že z důvodu nedostatku místa v jídelně, jsme si nesměli brát postýlky s sebou. Takže jsem do sebe jídlo vždy přímo naházela, abych nenechávala malou na pokoji dlouho samotnou a kdykoliv zabrečelo nějaké miminko z pokoje, odbíhaly od jídla všechny maminky kontrolovat, zda to není to jejich…

528
09.12.15

V této porodnici jsem rodila 11.11. letošního roku. Přijeli jsme asi v 10 dopoledne s pravidelnými bolestmi. Na příjmu byla příjemná paní asistentka a sestřička-studentka. Byly milé a příjemné. Vyplnili jsme papíry a natočili monitor, a jelikož jsem měla bolesti už velmi pravidelné, tak mě nechali se převléknout a odvedli mě na porodní sál, kde na mě už čekal přítel.

Všechno mi ukázali a vysvětlili. Porod byl komplikovaný, protože se syn nevešel do porodních cest. Po zhruba šesti hodinách šílených bolestí se rozhodlo, že pro nepostupující porod musím podstoupit akutní sekci. Bála jsem se jako prvorodička snad všeho a když řekli, že má syn potíže a musí ven, skoro jsem se rozplakala. Sestřičky i paní asistentka s paní doktorkou mě utěšovali. Na operačním sále na mě byli také všichni milí a vše mi vysvětlovali a uklidňovali mě. Ani sekce se neobešla bez komplikací. Začala jsem hodně krvácet, ale vše dopadlo dobře a já i syn jsme v pořádku.

Poté jsem strávila dvě noci na pooperačním pokoji, kde se o mě starali také prvotřídně a se vším mi pomáhali s úsměvem a laskavým slovem na rtech. Následovalo stěhování na normální pokoj. Vybavení a prostředí bylo příjemné. Cokoliv jsem od sestřiček potřebovala, tak nic nebyl problém a se vším rády pomohly. Byly tam i žákyňky a ty byly taky moc hodné a ochotné.

Obrovské díky a uznání patří i sestřičkám z novorozeneckého oddělení! O naše zlato se starali s láskou a mně byly velkou oporou. Měli jsme potíže s kojením a přesto, že jsem je volala snad na každé kojení, tak se mi nestalo, že by byly neochotné nebo otrávené, i když bych se jim nedivila, nebylo to se mnou jednoduché. Hormony se mnou mávaly a nezdary s kojením jsem i oplakala, ale sestřičky mi vždy ochotně pomáhaly, radily a podporovaly mě.
Jediné, co bych možná trochu vytkla, byla strava, ale to je asi úskalí každé nemocnice. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Propisku. Hlavně všechny potřebné doklady, jinak se držet seznamu na stránkách porodnice.

16501
17.10.15

Do porodnice v Ústí jsem se dostala v listopadu 2014 v 36. týdnu s masivním zánětem ledvin poté, co mě ze Svitavské porodnice poslali domů jako naprosto zdravou.

Po zkušenosti ve Svitavách jsem si tady připadala jako v ráji. Personál je naprosto profesionální a zároveň velmi lidský, všechno šlape jako hodinky. Porodnici nepoznáte pokud máte bezproblémové těhotenství a porod, ale pokud nastanou zdravotní komplikace.

V devátém měsíci jsem tady byla hospitalizovaná 3× pro opakující se záněty ledvin. Při třetí kolice se rozhodli mi vyvolat porod. Všechno mi vysvětlili, lékařka se mnou mluvila narovinu. Při porodu se mnou, mimo přítele, byla porodní asistentka po celou dobu, a protože mě chtěli mít pod kontrolou, velmi často i lékařka. Umí zde jednat s pacientem. Bylo peklo ležet na monitoru, ale dokázali mě ohleduplně a zároveň nekompromisně vysvětlit, že je to nutné. Porod se nakonec zkomplikoval, lékaři aktivně komunikovali se mnou i s přítelem, díky jejich přístupu jsem byla relativně klidná.

Udělali, co mohli, abych porodila přirozeně, ale jakmile se objevilo možné ohrožení dítěte, provedli císaře. Po porodu jsem ležela v porodnici 7 dní, dokud si nebyli jistí, že jsem v pořádku a moje ledviny jsou OK. Dětská lékařka objevila u miminka slabou šelest na srdíčku, okamžitě přišel kardiolog a dítě vyšetřil. Všichni byli tak úžasní, že se mi skoro nechtělo domů. Moc ráda se sem vrátím. Velký dík všemu personálu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Absolvovat předporodní kurz v dané nemocnici.

03.06.15

V této porodnici jsem rodila 18. 5. 2015. Přenášela jsem 9 dní, takže porod mně vyvolávaly. Byla jsem hrozně nervózní, ale už při příjmu ke mně byli všichni hodní, příjemní, takže mě uklidnily.

Porod byl dobrý a díky sestřičkám a hlavně doktorům jsem to zvládla. Také slečna praktikantka byla moc šikovná. Úžasný zážitek i pro přítele bylo ležet s miminkem 2 hodiny na sále.

Měla jsem problém s kojením, ale díky sestřičkám teď plně kojím, a to jsem to už chtěla vzdát. Sestřičky jsem pořád volala a otravovala, ale ani jednou se na mě nezlobily. Vždy mi pomohly, poradily, a to mají opravdu hodně práce. Jsem jim moc vděčná. Na žádné kurzy jsem nechodila, myslela jsem, že kojení je běžná věc, ale není. Až budu čekat druhé miminko, určitě na kurzy chodit budu. Protože dobrá rada, když si nevíte rady, je k nezaplacení.

Opravdu jsem byla velice spokojená a určité budu příště rodit zase v téhle porodnici. Všem sestřičkám a doktorům děkuji.

01.04.15

Rodila jsem v této porodnici letos v únoru a musím na úvod říci, že jsem měla bezproblémový porod. Přijeli jsme v 7 hod ráno na příjem, po natočení KTG poslali manžela ještě na chvíli domů a mě ubytovali na pokoj, ve 12 hod jsme šli na sál a v 17 h jsme byla po porodu.

Porodní sál je dobře vybavený, sprchovým koutem, míči, stoličkou, můžete první dobu porodní trávit jak je libo, ve sprše, chozením, na míči… Byla jsem na sále, kde mají také nové porodní křeslo, nevím jestli je vhodné říct, že ve chvíli bolestí je vám něco pohodlné, ale leželo se na něm dobře. :-) Porodní asistentka i paní doktorka byly obě velmi milé, i když tlačení bylo dlouhé, povzbuzovaly mě a vše probíhalo v klidu.

Před porodem jsem cvičila s Aniballem a jako prvorodičku mě nemuseli nastřihávat, takže doporučuji!I když jsem se nedostala na požadovaných 30 cm ale jen 24 cm, stačilo to. Manžel mohl celou dobu být se mnou a volně se pohybovat po sále. Narodila se zdravá holčička, takže mi ji hned dali na břicho a 2 hodiny jsme s ní byli sami na sále.

Sestřičky na oddělení šestinedělí i na novorozeneckém s ochotou zodpověděly všechny „hloupé“ otázky, které určitě slyší 100× denně. Byla jsem na 2lůžkovém pokoji ještě s jednou paní a stejně starým miminkem, byla jsem ráda že nejsem sama. Vzájemně jsme si pohlídaly děti, když bylo potřeba, a popovídaly si. Jídla bylo dostatek, i když ne zrovna pro kojící matky. :-)

Jediný nepříjemný člověk na kterého jsem narazila byl doktor, který vyšetřuje kyčle. Po dotazu, zda máme něco v rodině, jsem mu řekla, že já jsem měla subluxaci kyčle - začal mumlat něco o tom, že jablko nepadá daleko od stromu a rozuměla jsem mu každé druhé slovo. Mohl by se naučit jak oznámit prvorodičce, která si myslí, že její dítě je dokonale krásné a zdravé, :-) že to ve skutečnosti tak není. Trochu mě to rozhodilo a naštvalo, ale teď chodíme jinam, takže jsem ho viděla 2 minuty a už ho víckrát doufám neuvidím.

Také jsme před porodem navštěvovala cvičení a plavání, které porodnice organizuje. Obojí bylo moc fajn, na cvičení se jednak protáhnete a naučí vás správně dýchat při porodu a také myslím, že to pomůže psychicky pro ty, kteří se třeba bojí porodu a bolesti. Plavání je také vedeno porodní asistentkou. Byl to nejlepší pohyb v posledních měsících, ve vodě ani nevíte, že jste těhotná. :-) Porodnice také pořádá třídenní kurz pro rodiče - o porodu, kojení, resuscitaci novorozence plus prohlídka porodnice. Takže vše moc doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Navštívit předporodní kurz, cvičení a plavání, nebát se porodu a užít si to, je to krásný zážitek. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Mně se hodily látkové pleny, vzala jsem si je jen tak, kdyby bylo potřeba, a hodily se třeba jako podložka na postel a tak. Taky jsem si nechala dovézt jogurty a zákysy, protože po suchém rohlíku těžko jdete druhý den na velkou, jak by sestřičky rády slyšely. :-)