Porodnice v Brně?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
7693
11.8.20 11:13

Ahojka, rozhodla jsem se rodit na Obilnaku už jen kvůli novorozenecké JIP kterou tam mají..představa, že se s malým něco stane a teď valit přes rozkopané Brno autem nebo sanitkou, no ani náhodou..každá minuta dobrá..kašlu na to jak to tam vypadá, prostě těch pár dní se to tam dá vydržet a vím, že malý bude v dobrých rukách..co se neonatální péče týče, Obilnak patří mezi špičku nejen v republice ale i v Evropě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
341
11.8.20 11:20

Letos březen Bohunice a za mě top. Od porodu po propuštění. Celkem se vystřídalo hodně lidí / sester, doktorů, atd. za můj pobyt, ale opravdu nikdo nebyl nepříjemný. Právě naopak. Podle mě i záleží na lidech, ale ne jen na personálu, ale i na jednotlivých maminkách, jak se chovají. Věřím, že kdybych byla protivná, hysterická atd., tak se tak chovají i ostatní. Byla jsem milá a příjemná a všichni se mohli přetrhnout. Za mě bych šla znovu do Bohunic. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
447
22.9.20 09:12

NMB nebo Bohunice?

Ahoj, obnovuji diskuzi. Chtěla bych se zeptat, co vás odrazuje od Miloušů? Já zvažuji právě NMB nebo Bohunice a nějak se nemůžu rozhodnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3423
22.9.20 10:22

Jednoznačně nepřítomnost intenzivní péče pro novorozence. Nechtěla bych v případě komplikací ležet jinde než miminko…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13837
22.9.20 10:25
@Whitedog píše:
Jednoznačně nepřítomnost intenzivní péče pro novorozence. Nechtěla bych v případě komplikací ležet jinde než miminko…

Naprostý souhlas. Právě kvůli tomu jsem rodila na obilnaku. 6N starsi, ale cisto. Porodni boxy nové. Personal super, velká podpora kojeni. Jinam bych nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13837
22.9.20 10:26

@Kolicek95 vse, personal na tri věci, tolik zkonenych porodů jako u milousu není snad v jine porodnici. To raději domporod než jit k milosrdným.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3423
22.9.20 10:29

Já taky tam, dvakrát. Jejich polonadstandard je úplně super. 6N nic moc - tím myslím péči, ale na novorozenecké si nemůžu stěžovat a to je hlavní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7693
22.9.20 10:34
@Kolicek95 píše:
Ahoj, obnovuji diskuzi. Chtěla bych se zeptat, co vás odrazuje od Miloušů? Já zvažuji právě NMB nebo Bohunice a nějak se nemůžu rozhodnout.

Ahojka, za mě personál a to že tam není novorozenecká JIPka..cokoliv se s mimcem stane (nedejbuh) tak stejně musí na Obilnák..A mám nepříjemnou zkušenost s jedním doktorem..když jsem potratila poprvé, netušila jsem co se stalo, proč to tak je a absolutně jsem neměla ani tucha co znamená biochemická gravidita.. doktor mi natvrdo řekl „no tak jste potratila, stávají se i horší věci, zaplatila jste poplatek 9o kc?“.. chápu, že asi neměl den protože byla neděle ale za to já nemůžu..takže od té doby si říkám „ani omylem“ :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2877
22.9.20 11:16

Bohužel s tou dětskou jipkou je to na prd. A kdyby se doopravdy něco dělo, tak každá minuta drahá. Maminka, když by byla po CS, tak jí ani nepustí za prckem. Já jsem zažila to, že mi převáželi malýho do Dětské, a i když jsem to věděla asi od 26.tt , tak hormony fakt pracovaly. Nedovedu si představit, že by ho převáželi a já nevěděla ani proč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
447
22.9.20 11:45

Hm, hm… Tak teď už nevím vůbec :D. O obilňáku jsem zatím ani neuvažovala, mám to nejdál a od kolegyň jsem slyšela, že je to fakt hnusná porodnice plná protivných doktorů. :lol: Ale ta dětská jipka je silný argument, tu nemají ani Bohunice. Ale co se týče personálu, tak si nedělám iluze, protivu můžu potkat úplně kdekoli, vsadím se, že všude aspoň jednoho mají. Já vlastně na personál mám jediný požadavek a to, aby za sebou zavíral dveře a respektoval mé soukromí :mrgreen:. Během studií jsem byla na praxi v několika porodnicích a největší trauma mi působilo, když nechávali otevřené dveře na chodbu a v pokojích ležela ta mamina s roztaženýma nohama a vyděšeně na mě koukala, jak stojím na chodbě a vyděšeně koukám na ni :D. Taky nechci, aby mi tlačili na břicho, taky jsem v praxi viděla, i když my se učili, že je to zakázané :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13837
22.9.20 11:49

@Kolicek95 na obilnáku jsou vchody do boxu z boku a mezitím je jen ulička ve které jsou dveře na wc a sprchu a až pak box, takže ti uvidí max. kotníky. a PA za sebou zavírala. ;) Chodila na můj vkus spíš míň, ale byla moc ochotná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
22.9.20 13:12

@Kolicek95 Ahoj, ja tam rodila 3× naposledy letos v breznu. Maji to krasne opravene, personal uzasny… za me 100% spokojenost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7894
22.9.20 13:20

@Kolicek95 Obilnak i Bohunice patri pod FN Brno a personal se tam toci. Koho jednou potkas v Bohunicich, muzes podruhe potkat na Obilnaku. Nemam zkusenosti s jinymi porodnicemi, rodila jsem 3× na Obilnaku (2013, 2015 a 2018)a zkusenosti bych shrnula asi takto: porod super. Na pokoji maximalni soukromi (neni tam videt ani pri otevrenych dverich, ale pokud si pamatuju, PA za sebou vzdy zavirala), personal vlidny, s PA jsem se domluvila na vsem v klidu, nikdo mi nic nenutil, komunikace probihala ze stranz PA formou doporuceni, ne prikazu. Nemela jsem zadny porodni plan, ale vzdy se me ptali, jestli neco chci nebo nechci (klystyr, pichnout plodovku…). Pri normalnim prubehu porodu te nechavaji spis na pokoji, moc nechodi, ale neni problem PA zavolat, vzdy ochotne prisla. Ja mela pohodove porody, takze uplne nemuzu dat zkusenost, jak resi komplikace, i kdyz u prostredniho ditete byla dystokie raminka a tam jsem az zpetne velmi ocenila, jak to probehlo, protoze ja jsem to v prubehu porodu vubec nevnimala jako komplikaci. Dr. to vyresila s takovym klidem za par vterin, ze kdybych to nemela uvedene v propousteci zprave, asi bych si ani nevzpomnela, ze se neco resilo. Az zpetne jsem si precetla, co to znamena a ze to muze byt dramaticke. Po porodu nas nechali na boxu jeste docela dlouho (3-4 hodiny) a opet nas prilis nerusili.
Sestinedeli je zastarale, resp. spis nemoderni, ale zadna hruza. Ja bych osobne ocenila kojici kreslo s kojicim polstarem na pokoji, ale bez toho se da zit. Personal opet nechava spis v klidu, coz ja osobne ocenuju. Ne ze by se neptali vubec, to ani se ptaji, ale pokud jsi nejista a neco potrebujes, zeptej se sama, pozadej o pomoc, necekej na jejich aktivitu. I tam byl personal v pohode, nekdo vylozene maminkovsky, nekdo neutralni, vylozene protivnou jsem tam potkala jen jednu sestru za vsechny tri porody. Jedina vec, ktera mi tam asi vadila, bylo jidlo (ktere ale bude stejne i v Bohunicich), ktere bylo obcas na hranici pozivatelnosti (a to nejsem vybirava) a hlavne ho bylo malo. Krome obeda samy rohlik s maslem, nekdy i bez masla… Jako kdyz potrebujes energii po porodu a na kojeni, tak to aspon me fakt nestaci, o slozeni stravy ani nemluvim. Uz po druhem porodu jsem na otazku vizity, jestli uz jsem byla na velke, odpovedela, ze jestli ocekavaji, ze pujdu na velkou po te trosce bileho peciva, tak to nepujde, ani kdyby do me nalili litr projimadla. Po prvnich dvou dtech me dokrmoval partner, ktery mi nosil varene jidlo, ovoce a zeleninu. Po tretim porodu uz to nezvladal, tak to jsem tam vyla hlady. Bufet stoji za starou backoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13837
22.9.20 13:44

@Hoa Mai me tam teeba jidlo nevadilo, stacilo, ale ja sla za 2 noci domu, tk mi to bylo fuk. A ano, 6N je staré, ale za mě bylo čisté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7894
22.9.20 14:36

@debra.morgan já u toho třetího naštěstí taky, ale ten druhý den po porodu byl krusny. Ale já jsem asi zravejsi, no :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama