Reklama

Porodnice ve Slaném

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sexyfraga
Kelišová 5461 příspěvků 27.12.09 19:43
Porodnice ve Slaném

Jaká je porodnice ve Slaném ohledně alternativních porodů?

Nejnovější zkušenosti z porodnice Slaný

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 27.12.09 20:05

A co potřebuješ vědět? Porodní vanu mají, ale moc na ní nerodí. Možná maminky nechtějí, nevím. Můžu se zeptat kamarádky co tam pracuje na šestinedělí … Chodit můžeš, do sprchy můžeš, balon na houpání mají, žíněnky, žebřiny na protažení, tatínek k porodu, …
Rodila jsem tam syna a byla jsem spokojená, až na jedno, ale to s tím vůbec nesouvisí …

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 27.12.09 20:34

Ahoj Janinko,
pro mne to sice není aktuální, ale v budoucnu bude Slaný nejblíž našemu bydlišti, takže zvažuju, že půjdu tam. Mně by zajímalo:
1. může se rodit i v jiné poloze než v leže/polosedě na křesle? Třeba ve stoje (haha) nebo v dřepu na zemi.
2. jak se stavěj k porodním plánům? Taky rodičku vraždí pohledem sotva ho vytáhne, nebo jsou zvyklí je respektovat?
3. Dají miminko hned po narození mamince na břicho?
4. čekají na porod placenty, nebo se snaží to vyrvat hned?
5. Snaží se rodit bez nástřihu, nebo to šmikaj hlava nehlava?
6. Na šestinedělí - mají všechny pokoje rooming-in?
7. Dávají dětem dudlíčky a příkrm?
8. Šmikají pupíček, nebo nechají odpadnout?
9. Dá se tam rodit ambulantně?
10.Budou respektovat, když odmítnu očkování proti TBC?
11. Můžu mít s sebou svoji porodní asistentku, která povede porod?
Omlouvám se za zahlcení otázkama, kdyžtak neodpovídej na všechno:-)

Emanka
Závislačka 2681 příspěvků 27.12.09 20:57

Ve Slaném jsem rodila, byla jsem docela spokojená. Já nepřišla s porodním plánem, ani nic alternativního nevyžadovala, ale přijde mi, že je to docela konzervativní porodnice. Že asi vyjdou vstříc, ale myslí si, že je to zbytečné. Ale je to fakt můj pocit. Na tlačení mi dr. řekl, abych si vyskočila na křeslo a já neodmítla. Nakonec byl císař na poslední chvíli a syna mi zachránili masáží srdce. Co mě ale fakt štvalo, byly novorozenecké sestřičky. Protivný, nepomáhají, o všechno si musíš říct, nacpaly sunar, když jsem se jen zeptala jestli je to nutný, vyjela na mě, jestli chci, aby mělo moje dítě hlad, když ještě nemám mlíko. Dudlíky taky, jedou prostě po starém. A shodly jsme se na tom s dalšíma maminkama tady z města.

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 27.12.09 21:02

Na ty otázky se můžu zeptat kamarádky, ale bude to dýl trvat s odpovědí :wink:
Příkrmy dávají dudlíky snad jen když chceš ty, to přesně nevím. Já byla za porod na lehátku ráda a porodní plán jsem neměla. Ale je pravda, že zas tak alternativní porodnice to není :-? Sestry jako všude, některý ochotný, jiný ne …

A ambulantní porod určitě nedělají.

katavit
Kelišová 5408 příspěvků 27.12.09 21:52

Ahoj,
ve Slaném jsem rodila dvakrát.
Rodí se na křesle,při obou porodech jsme střídaly tlačení ve stoje,
p. plán jsem neměla, tak nevím, ale snad by to problém neměl být.
miminko ti na břicho hned dají
mě placenta šla pokaždé skoro hned, takže nevím
nástřih dělají, u druhého dr. říkala, že to zkusíme bez, ale nakonec na něj došlo. Tak snaha snad bez něj byla.
miminko máš u sebe, ale když by jsi ho chtěla mít hned u sebe, tak si o něj musíš říct.Spíš nechávají maminy odpočívat.Mě se obě holky narodily na večer a přinesly mi je až ráno( mě to, tak vyhovovalo)
dudlíky davají a příkrmy také, o tom příkrmu ti řeknnou nebo se stebou domluví.
pupíček nechají odpadnout.( obě holky ho mají krásné)
ambulantně určitě né
očkování proti TBC, to netuším :nevim:
svojí PA, tak to také netuším, ale asi né :nevim:
Já byla spokojená, je to malá porodnice, doktoři super, milý, porod. asistentky skvělé, jen některé sestry z novorozeneckého byly nepříjemné. Ale to jsem spíš vnímala poprvé, po druhé už to bylo úplně jiné, to už jsem věděla co a jak.

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 27.12.09 21:55

Tak katavit odpovděla hezky. Já totiž u tý péče o mimi posoudit nemůžu, malýho jsem u sebe neměla, byl jinde :wink:

sexyfraga
Kelišová 5461 příspěvků 28.12.09 11:15

Janinko,
já bych chtěla rodit na porodní stoličce,aby mi pomohla gravitace nechtěla bych nástřih hráze a klystýr nechci také.Psala jsem si s primářem porodnice ve Slaném a primář mi napsal,že vše co požaduji jde v pohodě zařídit,ale nevím zda to musím mít nějak sepsané nebo jim to stačí říct.Uvažovala jsem i o porodu do vody,ale na to mi dr. napsal,že se to oddělení předělává a mělo by být v říjnu 09 hotové tak snad to už hotové je.A je možný si přinést své dudlíky pro prcka?A jestli si musím brát na malého nějakou kosmetiku nebo jí dostanu v nemocnici a to i ohledně plenek.Budu moc ráda,když mi poradíš.Moc moc děkuji :mrgreen:

katavit
Kelišová 5408 příspěvků 28.12.09 20:06

Ahoj,
Sexyfraga, tak podle tvých požadavků bych porodní plán určitě sepsala.Nástřih, no popravdě si myslím, že ti asi udělají.Prostě je pro ně pohodlnější šít nástřih než potrhání. A prostě pokud to bude potřeba, tak tě nastřihnou. Klystýr pokud nebudeš chtít, tak asi neudělají. Ale co použít Yal, já ho vždy měla a super. Popravdě já bych bez klystýru nebo Yalu rodit prostě nešla. Už kvůli mému pocitu, aby z mě nelezlo něco jiného než mimi :oops: :oops: :mrgreen:
Dudlíky si svoje určitě vem, bez problému ti je vyvaří. Já si hned nechala vyvařit i kloboučky, protože jsem věděla, že je budu potřebovat.
Kosmetiku pro mimi dostaneš a oblečení také. Pokud si doneseš svoje, tak je to bez problému. Já do koupele nic nepoužívala, je to pro mimi zbytečné a vyhneš se případným osypáním atd…
A plenky svoje!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!

Příspěvek upraven 28.12.09 v 21:57

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 28.12.09 20:19

Tak porodní plán si radši sepiš, určitě se s ním setkali a budou se ti snažit vyjít vstříc. Ale jestli ti píšeš s Wohlgemutem, tak se ho zeptej na porodní plán. Dudlíky vlastní není problém, můžeš mít i svoje oblečení, akorát blbý je to, že se ti tam bude kupit, protože prát to budeš až doma. Plínky ti nějaký dají a pak své vlastní, ale to už si chce zjistit aktuálně. A kosmetiku mají, tuším Johnsona :wink:
Klystýr a oholení nemusíš mít, ale klystýr jsem uvítala, konečně jsem se pořádně vyprázdnila. Ono i tak z konečníku občas něco vyleze, ale hned to utírají plenou :wink:
Oddělení je normálně plně fukční, tam se rekonstruovaly operační sály na odd.gynekologie (pod porodnicí) :wink:

Emanka
Závislačka 2681 příspěvků 28.12.09 20:28

Mně by taky zajímal důvod, proč někdo nechce klystýr - Sexyfraga, to se bojíš? Přijde mi to dost ohleduplné k personálu, ale samozřejmě můžeš mít důvod, který mi nenapadnul. Sl. primář je přímo můj gyndr. a je fajn, je mladý. Ale poslední dobou slyším obrovskou chválu na porodnici v Hořovicích. Jo a ve Slaném byly tedy příšerný sprchy, ale právě teď by už mělo být po rekonstrukci a snad je předělali. Tam muselo být i v zimě (rodila jsem v únoru) otevřený okno, aby to tam nějak nezvlhlo, takže jsi přišla do příšerný klády. Já to zkusím nějak zjistit, jak to tam vypadá teď. Ale v Hořovicích je prý porodní sálek, kde jste sami, jako obývák. I doktoři prý dobrý. Je to trošku risk, že se tam nestihne dojet.

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 28.12.09 21:31

Katavit, děkuji moc za podrobné odpovědi. :kytka:
Emanka, jeden důvod nám říkala PA na kurzu, že se to stalo přímo jí samotné při druhém porodu (je to starší dáma, takže rodila za komančů, žádné odmítání klystýru si asi dovolit nemohla, přestože byla od fochu) prý se jí díky klystýru při druhém porodu zarazil větr a celý porod ji permanentně bolelo břicho i mezi kontrakcema. Jako druhý důvod paradoxně uváděla právě ten personál - prý když se rodička nestihne vyprázdnit, tak je to ještě horší, neboť pevný obsah se dobře uklízí, zatímco tekutý potřísní daleko zákeřněji :mrgreen: a může vyjít i s miminkem. Mmch sama jsem měla YAL gel a dobře jsem udělala, jinak bych se prostě styděla pořádně tlačit :oops:
Jj na Hořovice jsem taky slyšela samou chválu, ale od Slaného jsou bohužel z ruky, ale znám případy, co jely rodit z Prahy do Vrchlabí 8-o , tak ještě popřemýšlím :think: :lol:

katavit
Kelišová 5408 příspěvků 28.12.09 22:00

Gino, nemáš zač :wink: Kdyby tě ještě něco napadlo, tak se klidně ptej.
Také znám rodičku z Prahy co jela rodit do Vrchlabí

Slanacka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.09 16:08

Super, tahle diskuze mi prisla zrovna do rany. Porad se rozhoduji, mezi porodnici ve Slanem a v Motole. Slany mi prijde takove rodinnejsi a intimejsi, ale co mi hlavne vadi je nepolohovatelne rodici kreslo - ze se musi rodit v leze a taky nektere zastarale postupy - presne jak tu nekdo psal, je pro ne jednodussi hned udelat nastrih apod.
V Motole si myslim maji modernejsi vybaveni a asi i postupy, ale je to tovarna na deti, jsou hrozne vytizeny. Tak porad vaham, k cemu se mam priklonit. Zkusenosti znamch jsou takove, ze si slanskou porodnici nemuzou vynachvalit, ale u jinych i takove, ze uz tam radeji priste nepujdou. Tak fakt nevim.

O Horovicich jsem take slysela samou chvalu, ale ta dalka :think:

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 29.12.09 16:47

Slaňačko, ono V Praze to s těmi postupy nebude jiné. Já rodila v Krči a tam s tím nástřihem uvažují stejně :evil: Prostě nástřih je jednodušší sešít, tak co by se snažili :pocitac: Jak to chodí v Motole nevím, raději to pořádně pozjišťuj.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >