Nemocnice Slaný, Gynekologicko-porodnické oddělení

Nově zrekonstruovaná porodnice poskytne maminkám a jejich dětem dostatečný komfort.

Na oddělení šestinedělí jsou všechny pokoje „rooming-in“ a dva nadstandardní jednolůžkové pokoje (cena je 600,–/noc). Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení. U plánovaných příjmů lze nadstandardní pokoj objednat předem na tel. čísle 312 575 151. Ostatní maminky mohou pokoj žádat při příjmu.

Porodnice disponuje dvěma porodními sály. Každý sál má sociální zařízení a pomůcky pro vedení alternativního porodu. To znamená, že rodíte-li ve zdejší porodnici, personál respektuje nejen obecné postupy v porodnictví, ale také vyjde vstříc přáním ženy rodičky. K tomu náleží i přítomnost doprovodu, která je ve Slaném samozřejmostí. Otci dítěte, který bude přítomen u porodu je doporučováno absolvovat předporodní kurz.
Porodnice akceptuje porodní plán. Více o tom se dočtete zde.

Každé třetí úterý v měsíci pořádá porodnice kurz předporodní přípravy. Sraz je ve 12:45 ve vestibulu kliniky a poplatek je 300 korun. Termíny naleznete na webu porodnice.

Dokumenty ke stažení jsou k nalezení na webu porodnice.

Doporučují maminky porodnici Nemocnice Slaný, Gynekologicko-porodnické oddělení

Hodnoceno 63x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Radek Wohlgemuth

Staniční sestra: +420 312 575 157

Novorozenecké oddělení: +420 312 575 159

Adresa: Politických vězňů 576, Slaný 274 01

URL: http://www.nemsl.cz/porodnice/

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Slaný

02.07.20

Za mě je tohle TOP porodnice. Byl to můj třetí porod, předchozí dva probíhaly na Vinohradech a druhý byl koncem pánevním, takže myslím že už mohu srovnávat:-)

Celý porod od příjmu až do konce (cca 5 hodin) probíhal naprosto přirozeně. S PA i doktorkou se dalo vše probrat, zároveň jsem dala na jejich zkušenosti a doporučení, což se ukázalo jako dobrá volba.
Nechaly mě úplně samotnou (což mi vyhovovalo), jen občas přišli zkontrolovat, propíchnout vodu a podobně a pak na závěr, nebo když jsem zavolala. PA byla chápavá, milá, stejně tak doktorka, na závěr porodu povzbuzovaly (což je pro mě vždy strašně důležité!), porod nechaly běžet naprosto přirozeně, přišlo mi že respektují individualitu a pocity rodičky (věty jako „vyhovte tomu, pokud to už cítíte“ padaly častěji…žádné medicínské poučky a řízený porod). Takto si představuju opravdu přirozený porod za asistence lékaře.
Po porodu nadstandardní péče, včetně účasti sestry na příjmu, která donesla tatínkovi ukázat miminko alespoň přes sklo.
Byla jsem sama na pokoji - luxus. V životě se mi nestalo, že by VŠECHNY sestry byly tak v pohodě a milé. Jako třetirodičku mě nezahlcovaly nějakými radami, zároveň, když jsem se na něco zeptala, co jsem pozapomněla, podaly mi informace. A jídlo taky nebylo tak hrozné, jak se o této porodnici traduje.
Takže, za mě? Kdybych měla znovu volit, kam půjdu rodit…tak zvolím Slaný.
Jediné, co je třeba zvážit, že nemají novorozeneckou JIP, kdyby něco.

Personál:

PA Váchová, doktorka Jančová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kromě těch věcí, co najdete asi všude napsané - ručník pokapaný levandulovým olejem - pomáhal mi od těch počátečních bolestí.
Jídlo na pokoj, první den po porodu běžné porce nevystačí.
Potřeby na mimi, nějakou zábavu když mimi spí.

71
04.10.19

Jelikož nejsem přímo ze Slanýho, dlouho jsem přemýšlela, kde rodit a na základě dobrých zkušeností přátel jsem se rozhodla rodit právě tam. A musím říct, že to byla nejlepší volba. Všichni (až na jednu sestřičku) byli moc milí a vstřícní. I přesto, že jsem během kontrakcí ječela jako turek, měli se mnou trpělivost a i přesto se mě snažili podpořit. Takže lékaři i porodní asistentky byly skvělé. Sestřičky na novorozeneckém také naprosto bez chybičky. Měla jsem problém s kojením a poradili a byly též trpělivé, nakonec mě i rozkojili. Když to shrnu - celý personál byl profesionální a zkrátka úžasný. Měla jsem problematický porod, kdy mi miminko tahali nakonec vexem a rozdýchávali ji - bylo vidět, jak jsou skvěle sehraný tým. Pokud bude další dítě, rozhodně se tam ráda vrátím.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Absolvovat předporodní kurz.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady a vše k porodu.

26.07.19

Pěkné prostředí, k jídlu furt jen suchý chleba a kolečko salámu junior, jedna sestřička se chová ke mně jak k praseti, přítel tam byl, udělal na ní bu bu bu a sestřička chování změnila a je najednou až přehnaně milá.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nervy a pořádnýho chlapa, co si umí udělat pořádek.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše potřebné, nic vám tady nedají, a když vám dají plenu, tak jednu a 10× ji vyčtou.

19.07.19

Rodila jsem v dubnu 2018. Porodnici jsem si vybrala na základě výborného hodnocení mých kamarádek, co tam rodily, ale za mě už nikdy.
To že mě poslali domů s tím, že 100% rodit nebudu a já byla za 2 hodiny zpátky, bych ještě zkousla, ale to co bylo potom… Personál neochotný, PA nepříjemná, doktor škoda mluvit, vůbec mě neposlouchali, když jsem jim něco říkala, pořád si jeli svou, nakonec malýho vytáhli za minutu 12. Jinak by tu nebyl, protože měli na všechno dost času, takže za mě slánská porodnice ne.
Jediné co můžu pochválit, byly sestřičky z novorozeneckého. Byly ochotné, když bylo potřeba pomohly s kojením a vše vysvětlily, zbytek katastrofa

04.04.19

Úžasná péče a vstřícnost všech. Super lékaři, sestry i porodní asistentky. Děkuji moc všem a úplně nejvíc asistentce Alence Horové a paní dokonce Sehnalové za jejich laskovou a starostlivou péči, se kterou se mi 8.3.2019 podařilo porodit synka přirozenou cestou navzdory hrozícímu CS. DĚKUJI!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vybrat si porodnici podle svých představ, ničeho se nebát a věřit sestrám, asistentkám a lékařům.

29.03.19


Prvorodička, bezproblémové těhotenství, bez porodního plánu (jako prvorodička jsem nevěděla co čekat). Porod říjen 2018.

Příjem
Jednou jsem přijela pouze se silnou bolestí břicha, bez kontrakcí. Paní doktorka mě vyšetřila, byla si téměř jistá, že to nic není (pouze miminko tlačilo na vnitřní orgány), přesto mi udělala krevní testy. Vyšly negativně a já rodila až o další tři týdny později:). Po druhé jsem přijela 41+2, kdy jsem doma měla „pravidelné“ kontrakce po 5 minutách, z kterých se v porodnici staly spíše poslíčky. Přesto si mě tam nechali,

Čekanka
Strávila jsem tam cca 8 hod. Je tam televize, tři lůžka, koupelna se záchodem. Udělali mi UZ a bylo rozhodnuto po konzultaci tří doktorek, včetně primářky, že porodit musím do 24 hod (špatný stav placenty). Situaci mi dobře vysvětlili, seznámili se vším, co bude následovat. Za mě nic, co by mi vyloženě vadilo. Partner na čekankách s rodičkou není, odjíždí domů.
Rodící „kolegyni“ byla podána antibiotika jako prevence. Ona byla na některá antibiotika alergická, v jejím výčtu ale tato antibiotika uvedena nebyla. Dostala alergickou reakci, musela jsem běžet pro pomoc. Sestřička si úplně nebyla jistá, co dělat. Nicméně seběhl se celý lékařský sbor a situaci perfektně vyřešili. Následně paní primářka říkala, že budou muset udělat proškolení na podobné situace. Jako pacientka jsem ocenila, že se z nepříjemné situace ihned poučili a nenechají to jen tak být.

Porodní sál
Byla jsem na tom menším. Sprcha společně se záchodem, míč.
Po 8 hodinách se nic nedělo, proto se začalo pomalu porodu pomáhat. Nejprve klystýr, čekalo se cca 2 hod. v této době přijel partner. Stále se nic moc nedělo, proto následovalo protrhnutí blan. Další čekání 2-3 hod. Porod se dále moc nerozjížděl, následovalo (podle doktorů) minimální dávka oxytocinu. Porod se rozjel asi rychle, nestačili mi nabídnout žádné bolest tlumící prostředky. Většinu času na porodním sále při kontrakcích jsem stála opřená o porodní křeslo, na křeslo jsem musela jen při natáčení monitoru. Dlouho jsem jim tam ale nevydržela, nakonec se snažili miminko natočit ve stoje. Během porodu mi beze slova nastřihli hráz. Podle paní doktorky se hrnula krev, bála se velkých vnitřních zranění. Tlačila jsem podle svého pocitu, nikdo mi neříkal „Teď netlač“ „Teď tlač“. Asi i částečně kvůli tomu, že toho nebylo na monitoru moc vidět, sondy mi pořád někam padaly. Nejprve jsem byla na boku, aby miminko jednodušeji sestoupilo, na poslední chvíli jsem byla klasicky na porodní posteli na zádech. V tu chvíli jsem na slovo poslouchala paní doktorku. Miminko mi dali hned na hrudník, ani si nikdo nevšiml, jestli to je kluk nebo holka (dopředu jsem to nevěděla). Až potom se stříhala pupeční šňůra apod. Asi na pět minut mi miminko vzali vedle na stolek na základní vyšetření a oblíknutí a pak zpět ke mně. Během šití bylo miminko celou dobu u tatínka. Samotné šití bylo pro mě asi největší utrpení. Paní doktorka nám ještě přišla udělat společnou fotku:), malou nám na chvíli vzali (už nevím ani jak proč apod.), partner mi přestěhoval všechny věci na pokoj a já se šla ještě na porodním sále osprchovat. Po celou dobu mě hlídala sestřička, což bylo takové zvláštní, ale kvůli bezpečnosti asi musí být. Trochu paradoxně, když jsem se uvolňovala před porodem po klystýru na míči ve sprše, spadla jsem s míče a to mě nikdo nehlídal…
Jinak během porodu se na mě čas od času přišly podívat (asistentka nebo doktorka), ale ne nějak často. Naopak, když jsem si šla sednout před porodem na záchod, poslala jsem partnera pro doktorku, že potřebuju hoodně na velkou:). Ta mě hodně rychle ze záchoda vypoklonkovala a během chvilky bylo miminko na světě:)

Šestinedělí
Byla jsem na dvoulůžkovém pokoji. Ve stejný den nás rodilo asi šest, což bylo na tak malou porodnici moc, takže na nás sestřičky moc času neměly. Kdybych si neříkala o pomoc, nikdo si mě moc nevšímal. Nikdo mi neukázal, jak se přebaluje, jak se oblíká apod. Na druhou stranu když mi ruplo v zádech a já se nemohla hýbat, sestřičky z gyndy byly super. To se o dětských sestřičkách moc říct nedá. Museli mi miminko na dvě hodiny odvést, protože jsem sama nebyla schopná se zvednout z postele a během toho mu museli dát příkrm bez mého vědomí. Moc jim brečelo… A já jsem ho při tom chtěla co nejdřív přivést alespoň na kojení.

Jídlo
Jednoduše děs. Polívky nechutný, hlavní jídla bez chuti a zápachu, případně rajská, po které se půlka miminek osypala. Ke svačině velké rajče, pomeranč apod. je na šestinedělí také pecka. Jídlo jsem si nechávala přivést od příbuzných.

Shrnutí
Personál na gyndě super, personál na dětským o dost horší. Jídlo šílený, lepší si nechat vozit od příbuzných. Ale rozhdoně bych si nevybírala porodnici podle jídla!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jednorázové kalhotky a jídlo už na samotný porod. Mě po porodu nechali večeři - suchý chleba, salám junior a jablko, není úplně top. Podobná skladba jídelníčku je po celý pobyt.

27.03.19

Slánskou porodnici jsem si vybrala, jelikož mají pouze dva porodní sály, hezky nové pokoje, chodby. Malému se nechtělo ven, tak jsem byla přijata po 10 dnech přenášení. Byla jsem tam celkem 6 dní a veškerý personál byl úžasný, s nikým nebyl problém a na všem se dalo domluvit. Prošla jsem vším, pokojem pro čekanky, porodním sálem, operačním sálem i pokojem šestinedělí. Po celých dvou dnech vyvolávání jsme celý den strávili s manželem na porodním sále až jsme večer museli na císaře. Manžel byl celou dobu se mnou, i na operačním sále. Poté byl s miminkem, mně ho přivezli druhý dne ráno. Kdykoliv jsem potřebovala, miminko si vzali k sobě, aby si mohla odpočinout. Třetí den nám ukázali, jak miminko vykoupat… Jediný zádrhel byl, že mi v děloze nechali kousek plodových obalů a já musela po 7 týdnech na kyretáž do krátké narkózy. Vše jsme zvládli. Doporučuji

Personál:

bohužel nevím

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

buďte milé, personál bude milý taky. Je tu spousta článků o tom, na co máte právo, co máte požadovat, ale když je to váš první porod, co víte, co čekat. Oni to vědí…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Klidně si napište porodní plán, každý ho se mnou procházel, ale vzhledem k tomu, jak můj porod probíhal, nic z toho nakonec nevyšlo.

04.11.18

Co se týče porodní části, vše bylo v pořádku. Personál byl milý, jak PA, tak DR. Porod byl spontánní, bez problémů. Nástřih hráze sice byl proveden, ale až když už opravdu nebyla jiná možnost.

Sestry na oddělení šestinedělí byly milé, nápomocné, vše dostatečně vysvětlily. Dětští lékaři též milí.
Za sebe doporučuji :-)

Personál:

Pa- Pedalová, Dr- Strašilová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat, nechat si poradit, moc nehysterčit :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vody, vložky, něco na zub :-)

14
29.10.18

Mohu jen doporučit, rodila jsem letos v červenci a neměla jsem žádný problém, se vším mi personál ochotně pomohl.

3
17.10.18

Porod probíhal spontánně a téměř nikdo ke mně nechodil, což mi vyhovovalo.
Manžele pouštějí až na porodní sál, na který jdete při otevření na 4 cm. Hodně mi pomohla možnost trávit kontrakce ve sprše, porodnické lůžko super, ačkoli se mi původně nelíbilo.

Celkově byl přístup všech lékařů milý a profesionální. To se ovšem nedá říct o všech sestrách. Pobyt na oddělení šestinedělí vyžaduje, aby si člověk věřil a nenechal se vystresovat neustálými dotazy, kolik už nakojil, neustálým dohledem, aby dítě neupadlo nebo jej nezalehl.
Jelikož jsem rodila večer, chtěli mi malého na noc vzít, s tím, že nemusím být schopná se o něj postarat, když jsem trvala na svém, že ho chci na pokoj, ustoupili.
Skvělé je, že se jedná o malou porodnici a „leží“ tam tak max 15 rodiček. Pokoje jsou po dvou (kromě nadstandartu) a doporučuji být s někým, mně tedy moc pomohlo, mít tam další maminku, se kterou jsme vše prožívali.
Rodila bych tam znovu hned, pobývat bych tam nechtěla. Pokud vám nevyhovuje strava o paštikách s chlebem a sladkých jogurtech, zajistěte si komplet svůj jídelníček.

Personál:

MuDr. Štěpánková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřte si, nespěchejte na kojení, jak ty bláznivé sestry a mazlete se s miminkem. :) A nechte si přinést jídlo od návštěv.

12.06.18

Byla jsem na císaři a byla jsem spokojená jak s doktory, tak se sestřičkami. Všichni hodní a ochotní. Teda až na jednu sestřičku z novorozeneckého, ale dalo se to vydržet, :) nemám si na co stěžovat.

Personál:

Pavel Kolář

30.08.17

Rodila jsem zde 2× v srpnu 2012 a v červenci 2016. A musím říct, že jsem byla v obou případech max spokojená. Personál super!

18.08.17

Byla jsem velice spokojená v porodnici Slaný. Rodila jsem 11. července 2017 musím jen říct samou chválu. Paní primářka Matoušková je velice příjemná a hodná. Musím říct, že celý personál je ochotný a hodný. Byla jsem maximální spokojená a doporučuji!

Personál:

Alice

17.05.17

Ve Slánské porodnici jsem rodila 12.5.2017 a musím říct, že takovou péči a přístup celého personálu jsem opravdu nečekala. Nemůžu napsat jediné špatné slovo, ať už na prostředí, jídlo, nebo zdravotnický i nezdravotnický personál.

Porod jsem měla vyvolávaný, dlouhý a upřimně… příšerný. To vše se však snáší mnohem lépe, když máte kolem sebe lidi, kteří vás svým profesionálním, ale přitom tak lidským a přátelským způsobe, uklidní a dodají vám pocit, že to prostě zvládnete.

U porodu byl se mnou manžel, který byl úžasný a byl mi neuvěřitelnou podporou, a to i proto, že i on se cítil v mezích možnosti dobře právě kvůli přístupu lékaře, asistentky i dětských sester.

Pokud budeme plánovat druhé miminko, neváhám a rodím ve Slaném.

Personál:

MUDr. Dvořák a PA Pedálová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Snažit se být v klidu a rozhodně poslouchat personál a nechat si poradit… oni
opravdu vědí, co dělají.

2216
22.02.17

V nemocnici Slaný jsem rodila v lednu, nemocnici a personál musím jen pochválit.
Všechny sestry včetně sester na novorozeneckém oddělení byly perfektní.
Za mě určitě doporučuji.

Personál při porodu na jedničku - MUDr. Strašilová a por. as. Pedálová a Teimerová, díky nim jsem to zvládla.

Personál:

MUDr- Strašilová, PA Pedálová a Teimerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Navštívit předporodní kurz - seznámení s oddělením.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro miminko, noční košile - mají erár, ale jsou veliké.

12.11.16

Už je to 10 měsíců, co se nám ve Slaném narodil nás úžasný zdravý chlapeček. Znovu bych, ale rodit do Slaného nešla. Uvedu důvody proč. Nemocnici jsem si zvolila podle kladného hodnocení rodiček, proto jsem se také rozhodla, že přidám i já své objektivní hodnocení.

Při příjezdu do porodnice mi bylo řečeno, že jde jen o poslíčky, to samé mi opakovali následujících cca 20 hodin mých bolestí. Po 30 hodinách konečně uznali, že půjdu rodit. Překvapilo mě, že partner se volá na poslední chvíli, naivně jsem si myslela, že celou dobu bude v porodnici s semnou. Porodní asistenka mi diktovala co mám dělat, jak mám stát, žádné svobodné rozhodnutí jsem neměla.

Bylo mi řečeno, že jestli chci porodit, tak ji budu poslouchat. Vůbec jsem nevěděla, jak jsem na tom, jak dlouho to ještě může trvat. Kdyby v tuhle chvíli nebyl se mnou partner, asi bych se složila. Bylo mi zle, zvracela jsem a asistentka se na mě ani nešla podívat. Od začátku porodu se doktor věnoval paní doktorce, která se zřejmě ještě učila, více než mě. Vůbec jsem netušila, že už leze hlavička, bude poslední tlačeni a konec porodu.

V průběhu porodu mi byl bez upozornění píchnut oxitocin, bez mého souhlasu. O šití po porodu ani nemluvím, bylo to horší, než celý porod. Jsem šťastná, že syn se narodil v pořádku. Musela jsem si důrazně říci, že ho chci hned u sebe na pokoji! Nikam jsem ho nenechala odnést, zdravotně jsem na tom byla tak, že jsem se o něj zvládla postarat.

Kladně hodnotím nadstandart, jídlo a dětské sestřičky.

Personál:

MUDr. Vykouk, PA Pedalová

22.08.16

Celý personál porodnice by si zasloužil 1*. Všichni jsou neuvěřitelní profesionálové a oceňuji jejich lidský přístup k pacientkám. Do porodnice mě přijímali po hodině od odtoku plodové vody (bez bolestí). Za dalších 45 minut byla malá na světě. Rodila jsem koncem pánevním a pan doktor byl celou dobu tak klidný, že jsem se ani nestihla ničeho obávat. Za celou dobu pobytu jsem nenarazila na nepříjemného člověka. Porod díky lidem v této porodnici vnímám jako ten nejkrásnější zážitek a dvě další dítě (děti) budu chtít určitě porodit zde.

Personál:

MUDr. Wohlgemuth, PA Imbrová, Sochrová

3
14.06.16

Díky slánské porodnici (jejímu personálu) může být porod i málo traumatizující zážitek pro vystrašenou prvorodičku.

I když byly drobné komplikace, tak se vše zvládlo na jedničku. Porodní asistentky s panem doktorem byli báječní, mezi kontrakcemi byl i smích, takže byl porod mnohem snesitelnější a děkuji jim za krásnou holčičku.

Následný pobyt v nemocnici byl také příjemný - rodinný. Sestřičky na odd. šestinedělí byly fajn a novorozenecké vše ohledně miminka vysvětlily, ukázaly a hlavně kdykoliv poradily.

Pokud se ještě podaří další mimi, tak rozhodně nebudu váhat a zvolím opět porodnici Slaný, doporučuji.

Personál:

MUDr. Dvořák PA Benešová a Imbrová

1636
30.05.16

Z důvodů vysokého tlaku a odhadů váhy miminka jsem nastoupila 12.5. na vyvolání. Dcerka se narodila ve šťastný den - pátek 13.5. Poradnu i příjem dělal pan doktor Dvořák a byla jsem s ním nadmíru spokojena!

Při porodu syna v roce 2014 měla porodnice určitě nedostatky, které po rekonstrukci už nejsou. Personál byl při obou porodech skvělý. Zažila jsem tam různé směny, jelikož jsem byla se synem v porodnici 10 dní. Nemůžu si stěžovat na nikoho. Personál bych nazvala
„rodinného typu“. A i když se všichni chovali skvěle, tak na oddělení panuje řád.

Porodnici tedy rozhodně doporučují!

Personál:

MUDr. Dvořák a Pa Ekertová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pro mimi určitě plenky, vlhčené ubrousky a dětskou kosmetiku (ta není nutná v
případě, že vám nevadí erár). Pro sebe toaletní papír, balenou vodu a doporučují i dezinfekční gel na ruce pro návštěvy.

23.05.16

Rodila jsem zde na začátku měsíce května a opravdu velká spokojenost.

Lidský, milý, profesionální přístup lékařů, porodních asistentek, sestřiček i dalšího personálu porodnice.

Personál:

PA Pedálová, MUDr. Vykouk

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro miminko, vlhčené ubrousky, ručníky, toaletní papír. :) Na pití vzít vodu v lahvích.

04.04.16

V porodnici ve slaném jsem rodila 28.2.2016 a naprostá spokojenost. Porodní asistentka se ode mě téměř celou dobu nehnula, hodně se mnou komunikovala, občas jsme se i zasmály.

Na porodním sále se mi věnovala a celou dobu mi masírovala hráz, takže i díky tomu, i přes to, že malý měl téměř 4kg a velkou hlavičku, neměla jsem jediný steh. :) Měla jsem štěstí, že jsem měla rychlý porod, ale jako prvorodička jsem nevěděla do čeho jdu, ale přístup PA, paní doktorky i druhé sestry byl fakt úžasný, profesionální a jak se říká „na pohodu“.

Na veškeré mé dotazy odpovídaly srozumitelně a s úsměvem, takže jsem se cítila dobře. :) Po porodu mi malého dali na chvilku do náruče, pak dětská sestra ho omyla a 2 hodiny jsme si ho s partnerem užívali. :) Původně jsem chtěla na nadstandard, ale bylo obsazeno, za což jsem teď ráda, byla jsem ráda za společnost.

Malý problém nastal, když mi malý nechtěl roztahat mléko, tak mi ho dva dny po porodu přivezly po vážení s flaštičkou a přišla laktační poradkyně a vše se mnou probrala. Nakonec ještě ten večer se malý krásně přisál a my třetí den mohli jít domů.

Za mě určitě doporučuji. Profesionální, vstřícný a usměvavý personál, který vše vysvětlí a pomůže.

29.02.16

Slánskou porodnici jsem si vybrala na základě recenzí na internetu. Ty ale byly dost staré a realita byla celkem jiná. Nemocnice zrovna procházela rekonstrukcí a podmínky byly trochu ztížené.

Porod jsem měla vyvolávaný (propíchnutím vody) pro preeklampsii. V ten den (19.9.2015) jsem naštěstí rodila sama a byla jsem rovnou na porodním pokoji. Pokoj byl opravdu velký s vlastní sprchou a WC, k dispozici byli i velké míče. Byla jsem hospitalizována den před porodem, kvůli vysokému tlaku (ten jsem měla vysoký už cca 14 dní a musela jsem si ho měřit doma po 2-3 hodinách). Od porodních pokojů byly dveře neustále otevřené a probíhající porody byly slyšet po celém oddělení. Takže spánek moc nepřichází v úvahu.

Co se týče porodu, tak si nemůžu stěžovat. Vodu mi píchli v 7 ráno a mrňousek byl venku v 14:38, takže na první porod pohoda a rychlovka. Po celou dobu byl se mnou manžel. Porodní asistentka i sestřička byly vážně úžasné a milé, dokonce jsme se tam i zasmály.

Bohužel, co přišlo po porodu jsem opravdu, nečekala. Chtěla jsem prožít bonding. Ještě jsem se v poradně ptala paní primářky, zda to je možné. Když byl malý venku, tak jsem ho chtěla položit nahého na břicho. To jsem ale pěkně narazila a dětská sestra mě spražila pohledem, jako že jsem se asi zbláznila a že to neexistuje, že by malýmu byla zima. Na chvíli jsem ho teda už zabalenýho dostala do ruky, potom mi ho vzali a odnesli vykoupat.

Když se s ním vrátila, byl už v postýlce. Sestra se otočila na podpatku a šla pryč, kdyby tam ještě nezůstala PA, tak bych si malého asi těžko vyndala. Žádná péče, žádné první přiložení, prostě nezájem. Já jako prvorodička jsem neměla tušení, co dělat. Po 2 hodinách mě převezli na pokoj a mimčo odvezli někam jinam. Když mi asi po hodině přišlo divný, že se nic neděje, vstala jsem a šla jsem hledat svoje dítě. Opět problém. Porodní sestřička mě sjela, jak je možné, že jsem sama vstala z postele a ať se tam okamžitě vrátím, že za mnou někdo přijde.

Čekala jsem cca další půl hodinu. Už jsem byla opravdu nervózní, protože jsem nevěděla co se děje s mým miminkem, kde je, že jsem ho ještě nezkusila nakojit. Večer asi kolem šesté, se uráčila přijít dětská sestra a konečně mi pomohla přiložit malého. Po prvním pokusu mi řekla, že to nepůjde a ať si vezmu kloboučky, jinak prý není šance.

Na noc jsem se domluvila, že ho nechám u sestřiček, protože jsem byla hrozně unavená. Stejně jsem se nevyspala, protože v noci proběhli 2 porody… Ráno v 6 za mnou přišla sestra s doktorem, že malý má problém s dýcháním a budou ho převážet na JIP do Prahy. Hned ve dveřích se mě ptali, jestli jsem v těhotenství kouřila. Když jsem se přiznala, že jsem si občas jednu cigaretu dala, tam mi bylo řečeno, že za jeho problémy můžu já a do konce pobytu mi to dětské sestry neustále předhazovaly. Nakonec se ukázalo, že se u něj projevil zánět, pravděpodobně z porodních cest nebo vody.

Z pražské JIP mi vzkázali, ať začnu hned odstříkávat, aby mrňousek dostal moje mléko. A to nastal další problém. Šla jsem tedy za dětskou sestrou a čekala pomoc. Ta na mě koukala, jako když jsem spadla z Marsu. Řekla, že mi stejně nic nepoteče, že to je zbytečné. Co jsem mohla dělat… vyřízená, ubrečená a opravdu zklamaná jsem se vrátila na pokoj. Takže jsem si od manžela nechala přivézt odsávačku a naštěstí mi aspoň odstříkané mléko (resp. mlezivo) nechali v lednici.

Závěrem bych chtěla říct, že porodní asistentky, sestřičky i lékaři byli skvělý. Co se týče dětských sester, nemůžu říct jediné pozitivum. Pro další porod bych si tuto porodnici již nevybrala. Za prvé bych vybírala porodnici ,,Baby friendly,, a za druhé, aby zde bylo oddělení JIP.

20.02.16

Místo na předporodní oddělení mě dali k těhotným. Dcera se téměř narodila na záchodě. Ačkoliv mi byl přislíben primářem Urlichem přirození porod, samozřejmě se nekonal.

Na šestinedělí mi vytrhli dceru z náruče - se slovy: „Co si myslíte, vy musíte ležet.“ Někam ji odvezli a vrátili mi ji za 2 hodiny. Co s ní bylo, nebo kde byla, mi ani na dotazy neodpověděli.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a sílu se dohadovat.

58
16.01.16

V porodnici jsem rodila dvakrát a naprostá spokojenost, nemůžu si stěžovat. Sestřičky a doktoři naprosto úžasní,vše vysvětlí,pomůžou a poradí.

Personál:

PA Pedálová, MUDr. Vykouk

Chystají se rodit v porodnici Slaný

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici