Porucha spánku

2529
3.1.10 00:22

Porucha spánku

Ahoj mám problém s devítiletým synem asi čtrnáct dní má velký problém usnout .Vždy usínal bez problémů ted vždy přijde v jedenáct hodin večer někdy i dýl a brečí že nemůže usnout už je s toho chudák zdeptaný a já taky.Nic se doma neděje vše děláme jako vždy dokonce jsou prázdniny do školy chodí rád.Nevíte co udělat aby mohl usnout přemýšlím o dětské psycholožce.
ZUZAN

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5428
3.1.10 00:31

Osobní zkušenost nemám,zkusila bych nejdřív takové ty babské rady-bylinky meduňku-je i bylinnásměs na spaníurčitě více druhů.Koupí se přímo v lékárně nevim od kolika let,ale v devíti myslím že by mohl.Mléko s medem.Nějaká homeopatika.No v nejhorším ten psycholog.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
3.1.10 00:37

jo tu medunku zítra koupím už jsem o tom přemýšlela on často mívá takový stavy že přijde a že má divný pocity a brečí snažím se ho pomazlit a dát mu najevo že ho máme rádi.Měl v pěti letech klíštovou encefalitidu a potom ty depky začaly ale ted už to bylo tak rok vpořádku tak jsem to neřešila je mi ho ale líto jinak je užasnej a strašně hodnej,
ZUZAN

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1575
3.1.10 03:41

Na dobre spani se pije jeste horke mleko s medem, ale asi bych zkusila homeopatika. I na ty deprese. Tak at uz ho to, chudacka, pomine…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.10 08:16

Zuzan mám to samé již od dětství, dlouhé hodiny čumákuju do stropu a né a né zabrat, mozek prostě nedokáže vypnout, je zaměstnán myšlenkami a neodpočívá, jsou dobré uklidňující a dechová cvičení, trošku unavit, třeba procházkou, ale né těsně před spaním, žádný vitamín c před spaním, nastartuje mozek, dobré je osvědčené mléko s medem, meduňka a zažít spací rituál, dělat před saním, stále to stejné, aby se tělo přiravilo na spánek. Doufám, že ho to brzy přejde, je to velmi nepříjemné, držim palečky :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
3.1.10 09:59

Naše desetiletá také poslední dobou říká že nemohla usnout. já myslím, že to je někdy díváním se na tv ( je z toho taková nastartovaná), nebo si moc pro sebe přemýšlí ( sice my rodiče si myslíme jak je vše v pohodě, ale děti mají své tajné starosti) a do třetice už pomýšlím i na hormony :nevim: - bohužel puberta se blíží a tělo se mění.. Tak asi tak. Doufám že to nebude nic vážného a brzy to pomine. Také doporučuji čerstvý vzduvh a méně čokošky. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5018
3.1.10 10:13

Vášovi se teď taky hodně změnil režim, v osm musí být vykoupaný v posteli, do devíti si většinou čte, ale i když pak má jen malé světýlko usíná pozdě…klidně po jedenácté.Přitom vstává nejpozději v sedm…teď o prázdninách tedy vstává později, ale má to už delší dobu, i když chodil před vánoci do školy…

Řekla bych, že se pomaloučku opravdu blíží puberta, změny, třeba je toho na něho moc…zkusila bych co radí holky, přes den málo cukru, lehkou večeři, teplé mléko nebo meduňkový čaj, dobře vyvětrat pokojík.A před spaním nějakou hezkou knížku, nic dobrodružného…nebo si popovídat.

A zkus zapřemýšlet, jestli se třeba něco nestalo, něco ve škole…Vénovi někdy trvá dlouho, než mi poví, co mu opravdu je.

Souvislost s enecefalitidou netuším, ale pokud by to trvalo dlouho, tak bych psychologa asi zkusila…ale určitě bych tomu ještě dala čas.

Držím palce, ať se to zlepší…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
3.1.10 22:32

Ahoj děkuji za rady teplé mléko by u nás teda neuspělo uplně mlíko nesnáší. Dneska teda to bylo dobrý koupili jsme tu medunku a dala si to i malá hrozně mě pobavilo že oba tak věřili že je to naspaní že po vypití vypadali jak když jsme jim dali narkozu.Ještě mě napadlo jestli ho neposílám spát moc brzo.Chodí spát s Vali protože spí v jednom pokoji a to v osm.V kolik posíláte spát takhle velké děti.
ZUZAN

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
medvidek
4.1.10 09:23

Ahoj Zuzan,s tím špatným spaním ti neporadím,ale na tvou poslední otázku ti odpovím.
Barče bude deset,Lucce budou tři,chodí spát společně mezi 8 -8.30 večer,smí si ještě půl h „číst“.Obě se na to moc těší a žadoní o to,ikdyž někdy jdou z různých důvodů spát dýl než normálně.
Lucka má omezenou dobu svícení světýlka,po půl hodině se jí samo shasne.Barča zhasíná sama.Ale to vše se takto děje jen v ideálním případě,to jest,když je ta prťavá zdravá,nebo utahaná a usíná „zapochodu“.

• Nahlásit
  • Citovat
12980
4.1.10 12:43

Ahoj. Tak koukám, že naše Elí pěkně ponocuje. Nejdříve to bylo nastavené , že při škole tak do 21,00. Dnes se diví že jí ve 21,30 ženu do sprchy a o víkendu a prázdninách se divila ještě více když jsem jí hnala ve 22,00..No asi jsme nějak polevili. :zed: Ale ona zase nedělá problémy se vstáváním. Také teprve večer se jí můžu věnovat - hrajeme hry v kuchyni a někdy se to protáhne ( carcasone).. :dance: Nechali jsme jí i dokoukávat superstar která byla snad do půl jedenácté - ale to je vyjímka. Asi zase začne dodržovat tu 21,00 a nechám jí chvilinku ještě číst či kutit u lampičky.
Když já si vzpomenu, že se ségrou jsem musela ve 20,30 spát a jak jsme byly každý večer nas..né..To mi přijde fakt brzy - právě že ségra o 4 roky starší musela kvůli mě jít spát - to asi nebylo moc fér - hm ale jak to také jinak udělat že??? :hug:
Ještě se zeptám - také je u vás každý den velké DIVENÍ, že se musí večer umýt???? Já už z toho kvetu - takovýho přemlouvání na tříminutové sprchování - ach ta lenost. :cert: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama