Poslíčci vs kontrakce

Anonymní
15.5.21 14:35

Poslíčci vs kontrakce

Ahoj holky,
Vím, že už to tu několikrát bylo, ale Potřebuju radu (možná povzbuzení :mrgreen:) jsem prvorodicka a moc se nevyznám.
V noci ze čtvrtka na pátek mi v noci začali bolesti do podbřišku jako na MS, malý se vždy zavrtěl, udělal bouli na břiše, břicho ztvrdlo a bolest, že jsem musela rozdychavat. Trvalo to co 20 minut, občas méně, ale ráno kolem 6hod. konec. Jela jsem do poradny, kde se dr. nezdala plodovka a poslala mě do nemocnice, tam mi řekli, že je vše v pořádku, ale jsem jen na dva prsty. Poslali mě domů, že mám v pondělí přijít do poradny (už po termínu) nebo když budu mít kontrakce až po 5ti minutách. Večer to začalo na novo, celou noc bolesti, ale hrozně nepravidelné, nepoznám porodní bolest, takže nevím. :nevim: Něco rozdychavam fakt hrozně a něco je slabší a odezní to rychleji. Uz jsem dvě noci nespala, dnes to trvá už i celý den. Můžou to být poslíčci nebo už je to konečně rozjetý porod? Představa, že skoro tři dny trpím a ještě to není ono je pro mě dost děsivá :think: děkuju všem za reakce a rady :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1102
15.5.21 14:38

Ahoj, a měříš si intervaly? Existuje aplikace n měření kontrakci, zkus tu. Podle mě rodis, ale nejspíš tě nepřijmou s pravidelnými kontrakcemi :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
610
15.5.21 14:39

Pokud jsou bolesti stálé a nepomáhá je rozehnat ani teplá sprcha nebo vana, jela bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1603
15.5.21 14:54

Zkus vlézt do horké sprchy/vany. Pokud bolesti poleví, jsou to poslíčci, pokud se rozjedou, tak je to porod :)
Doporučuju si stáhnout do mobilu aplikaci na měření kontrakcí, někdy jsou v angličtině, ale ono je to fakt stupidní. Mačkáš tam jedno tlačítko „start/stop“ a ono ti to přesně řekne, jak jsou dlouhé a jestli jsou pravidelné. V té bolesti to člověk totiž sám nějak nezvládá sledovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
15.5.21 14:55

@Mediula píšu si to na papír, ale je to fakt bláznivý, jednou po 20ti minutách, po 10, po 5 a najednou půl hodiny nic, dokonce jsem dopoledne i na hodinu usnula. Právě, že se tam nechci zbytečně vláčet, když mě včera poslali domu. Jen už mě to celkem unavuje, že ani nevím co se děje :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
594
15.5.21 14:56

Taky jsem měla bolesti několik nocí a ráno nic, jednou ty bolesti byly až do rána tak jsem to zkusila rozchodit a sprchu a stopovala aplikací na kontrakce (ta mi to vyhodnotila že si mám v klidu začít balit) a jeli jsme - v porodnici to pak byl docela fofr.
Raději jeď. Obzvlášť jestli už máš po termínu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
15.5.21 14:57

@LilyJane sprcha nepomáhá, možná nemám tak horkou vodu :nevim: Jsem na to cíťa, musím mít akorát vlažnou :think: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9082
15.5.21 15:05
@Vlastula.P píše:
@Mediula píšu si to na papír, ale je to fakt bláznivý, jednou po 20ti minutách, po 10, po 5 a najednou půl hodiny nic, dokonce jsem dopoledne i na hodinu usnula. Právě, že se tam nechci zbytečně vláčet, když mě včera poslali domu. Jen už mě to celkem unavuje, že ani nevím co se děje :nevim:

To jsou poslicci. Až to budou kontrakce tak budou pravidelný a nepřestane to. Jinak mě sprcha ani vana taky nikdy nepomohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1603
15.5.21 15:06

@Vlastula.P No vlažná voda opravdu nepomůže :) To je stejně jako na křeče, musí být opravdu teplá - neříkám vřelá ale teplá. Poslíčci jsou něco jako křeče, je třeba ty svaly uvolnit teplem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1481
15.5.21 15:16

Zkus horkou vanu, pokud polevi jsou to poslicci, pokud zesili tak rozbihajici porod. Drzim palce a ozvi se :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
15.5.21 15:19

Já když jsem rodila, tak jsem tyto nepravidelné bolestivé kontrakce měla asi týden, taky jsem se nevyspala :( když už se ty nepravidelne kontrakce nedaly vydržet, v porodnici mi to po domluvě rozjeli tím, že mi pichli plodovou vodu v 39+3. Dcera měla velký váhový odhad a já blbou pánev. Porod pak byl velmi bolestivý, dlouhý (16 hodin od pichnuti te vody) a s velkými komplikacemi na konci (těžká dystokie ramének, dcera bojovala o život a bohužel měla za následek parézu plexus brachialis). Těžko říct, jestli to bylo tím umělým zásahem do porodu nebo ne… Každopádně ty bolestivé poslicky znám velmi důvěrně. Přeju brzký a hlavně hladký porod. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17590
15.5.21 16:12

U prvniho porodu jsem měla poslíčky několik dní v kuse…pak mi bylo jeden večer dobře a v noci mi praskla voda…a ty kontrakce byly jiné než poslíčci… Zkus přidat na teplotě vody- vlažná je fakt o ničem :think: chtělo by to aspoň nějakou pravidelnost..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
15.5.21 16:20

Holky moc děkuju :kytka: Přijde mi tě odpoledne, že ty bolesti jsou už i slabší nebo jsem si na to zvykla. Dala jsem Teda za asistence manžela i víc horkou sprchu, tak uvidíme jestli se to uklidní. Stáhla jsem i aplikaci na kontrakce, ale zrovna je mám opravdu tak dvě za hodinu :D :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
16.5.21 17:26

Tak jsem na dnešek zase vůbec nespala, bolesti s tvrdnuti břicha byli co 10 minut, ráno od 6ti hodin opět nepravidelně i po půl hodině. :zed: Zavolala jsem do porodnice a jela na kontrolu. Horší vyšetření a zacházení jsem nezažila :,( Doktorka ze mě udělala hysterickou tehuli, jsou to jen poslíčci přece, co bych chtěla jsem teprv dneska v termínu. Porod se nechystá, je to všechno daleko :nevim: A poslala mě domů, ať přijedu až to budou kontrakce 8o Můžu vám říct, že už se mi tam ani nechce. Bojím se dnešní další bezesny noci, přes den se to ještě dá zvládnout, ale stejně :( 4 dny několikrát za hodinu, to je prostě peklo, nedovedu si představit, co mě Teda ještě jako čeká :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
16.5.21 20:09

@Vlastula.P jak jsem již psala, já to tak měla také a spánkový deficit byl už před porodem velký, pak se to po narození dcery samozřejmě ještě zhoršilo. U mě ty poslíčky vyřešili tou rupturou plodové vody a to mi porod opravdu už rozjelo, ale mám kamarádku, co v naší porodnici jako doktorka pracuje a zřejmě to trošku popostrčila ona. Musíte prostě vydržet, nic jiného se stejně dělat nedá. Zkuste si s miminkem promluvit, ať už přijde na svět. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat