Poštářek pro novorozence

12.5.17 15:19

Poštářek pro novorozence

Zdravím, zajímal by mě nároz na polštářek pro novorozence - viz. foto. Používal jste jej někdo? Jaký máte názor? :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23426
12.5.17 15:23

Že jsou to vyhozené peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11724
12.5.17 15:26

Behem spanku zbytecne az nebezpecne.
Polud by to melo slouzit jako pomucka proti prelezeni hlavicky, tak jedine v bdelem stavu…ale to uz je lepsi dat mimi na bricho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1131
12.5.17 15:28

Když byla dcera malá, tak jsem se na rehabilitaci ptala paní doktorky a byla proti polštářům - malé děti prý mají spát bez polštáře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.5.17 15:31

Popis výrobce: Polštářek Panda byl navržen pediatry tak, aby zabraňoval zploštění hlavičky. Podhlavníček je z velmi speciálních prodyšných 3D vláken, mezi kterými proudí vzduch a tím nedochází k pocení miminka.
Polštářek je z líné pěny, což znamená, že při tělesném kontaktu pěna změkne a rovnoměrně tak rozkládá tlak materiálu na hlavičku. Zajišťuje hlavičku miminka ve správné poloze.
Vhodné od 0-6 měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19381
12.5.17 15:44

Měla jsem a nikdy jsem nepoužila, poslala jsem ho dál. Vyhozené peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10811
12.5.17 15:47

Já naopak myslím, že je to skvělá věc. Kdo to neměl v ruce a neviděl na tom ležet miminko, ten to bude odsuzovat, protože to vypadá divně. Ve skutečnosti je to ale praktické. Perfektně to zafixuje dítěti nejen hlavu a krk, ale „donutí“ ho to spát ve správné poloze, nekřiví si hlavičku, nenamáhá nerovnoměrně svalstvo. Nicméně pro zdravé dítě jsou to vyhozené peníze. Spíš bych ho volila ve fázi, kdy je vidět, že dítě například preferuje lehce jednu stranu nebo se mu šišatí ta hlava. Bylo nám to doporučeno fyzioterapeutkou, ke které jsme chodili na Vojtovku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
889
12.5.17 15:53

@aranka91 nám ho v porodnici přímo doporučili (nebo podobný), malý byl koncem panevnim, tudíž měl protahlou hlavičku směrem dozadu a padala mu buď k jedné nebo druhé straně, což bylo špatně na krční páteř. Nevím proč by to mělo být nebezpečné, malý v tom spal jen pár měsíců, než se začal sám točit na boky a hlavička se srovnala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10811
12.5.17 15:58
@dana.dv píše:
Když byla dcera malá, tak jsem se na rehabilitaci ptala paní doktorky a byla proti polštářům - malé děti prý mají spát bez polštáře.

Tohle ale není polštář jako polštář. I pro dospělé je vhodnější spaní bez polštáře ;) Toto je v podstatě rehabilitační pomůcka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.5.17 15:59

@JaneCase děkuji za názor. Dle mého uvážení by to nemělo být závažné když to doporučuji i v porodnici nebo na rehabilitaci. Není to nějak extrémně zvýšené, ani tam hlavičku nezaboří jak do klasického polštářku.. Tak uvidim zda pořídíme :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
12.5.17 16:08

@aranka91 miminka mají určitě spát bez polštáře. Do jakého věku netuším, ale synovi jsme dávali polštářek cca od roku, a dcerce podobně. A to takový jen ten placaty, velikostně myslím 40×60cm, jak se prodává s peřinkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
201
12.5.17 16:09

Přesně tento jsem mela pro syna. Mel hlavičku nakloněnou na jednu stranu. Mel to chvilku v podstatě jen v kolébce. Jak se začal víc hýbat a šel do postylky už nepotřeboval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
889
12.5.17 16:22

Kamarádka měla hodně spavé miminko a tak si slehnul hlavičku, že musel do roka nosit helmu. Já tenhle polštářek planuju používat i u druhého, i kdyby měl hlavičku normální, spalo se mu v tom krásně, je to v podstatě jen takový kroužek kolem hlavičky, takže ji vůbec nenadzvedava, jen podpira.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
12.5.17 18:08

Měla jsem u obou dětí do kočárku a byl dobrý. Hlavička tolik nelítala při nějakém tom drncnutí a neplacatila se. Ale v postýlce mi z toho důlku dcera stejně vycestovala a lehla si, jak chtěla. Taky se mi na tom oba dost potili. Ale za vyhozené peníze to nepovažuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10811
12.5.17 19:22

@Jírovka Minimalne do tri let, nejlepe porad ;) Muj syn napriklad dostal „polstar“ az ve 4letech a to jeste hodne vycupovany, spis pro ten pocit.

Nicmene toto neni polstarek-dite ma tu hlavicku v tom promacklem miste defacto na podlozce, podpira to spis krk (neco jako polstarek do auta).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama