Poštovné při provozu e-shopu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.16 22:01
Poštovné při provozu e-shopu

Dobrý den, dotaz hlavně pro ty co spravují nějaký svůj e-shop. Udělala jsem jednu malou objednávku přes e-shop s tím, že mi bude stačit poslat obyčejnou poštou. Peníze jsem pani poslala předem zásilka dorazila v pořádku, ale co mě zarazilo bylo, že si pani naúčtovala o 10,– kč navíc. Ano jde sice jen o 10,– kč, ale přece. Tak jsem pani napsala proč bylo poštovné dražší než je známka na obálce, tak mi odpověděla, že neví kolik to stálo, že toho posílala víc a že to brala jakoby posílala katalog. No nevím takhle to udělat při poslání deseti obálek tak si paní docela umí dobře vydělat. A nakonec debatu uzavřela s tím, že s tím má práci, že to musí odvézt na poštu a že benzín něco stojí. A ve svých podmínkách má, že poštovné je dle tarifu České pošty. Tak popravdě jsem byla z toho tak lehce rozladěná. Pani tam má docela zajímavé věci i se mi líbily, ale za těchto podmínek a jednání už nekoupím nic. Děkuji za Vaše názory.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

zaludova
Kecalka 182 příspěvků 29.12.16 22:17

Pokud mela cenik podle tarifu, tak potom nechapu. Ale eshopy maji vetsinou jednotnou cenu a nezalezi na tom, kolik jaky balicek stoji…mela jste hradit to, co mate na fakture…tam je zapocitana i doprava.

Aspera
Generální žvanilka 20759 příspěvků 1 inzerát 29.12.16 22:32

10Kč bych neřešila, to má opravdu na dopravu na poštu, balné atd. Nehledě na to, že dá poštu přesně dle tabulky a pak bude tam 5Kč doplácet, tam 10Kč a nevyplatí se jí nic posílat.

subsomi
Kelišová 6730 příspěvků 12 inzerátů 29.12.16 22:34

Na shopu mám poštovné o cca 8-15 kč dražší než jsou náklady; musím koupit obálky, balící folii, bublinkovou folii, papír na faktury, toner do tiskárny… ono se to nasbírá…

na bazárku posílám za cenu nákladů

záleží jak paní funguje, prodává jen pár svých použitých věcí (po sobě nebo dětech nebo tak…) a je to bez dokladu nebo prodává nové zboží a funguje na ŽL
pokud na ŽL, tak si lze stěžovat na ČOI, pokud bazárek, tak tam je to o lidech… ovšem pokud prodává „načerno“ nové věci pravidelně za účelem zisku a nemá na to ŽL, pak je to úplně jiný podvod

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16462 příspěvků 29.12.16 23:09

Můžu mít dotaz trošku mimo? Pokud chci prodat na bazaru pár věcí po dětech, jaké náklady na poštovné balné si tak mám reálně účtovat? A do čeho obvykle balíte, jaký balící materiál mám nakoupit? chci prodat pár kousků oblečení a nějaký dětský botičky…

iiiv
Extra třída :D 10956 příspěvků 29.12.16 23:10

Tak paní to musí do něčeho zabalit, vzít a odnést na tu poštu, všechno stojí i čas, takže mi 10kč přijde v pohodě.

iiiv
Extra třída :D 10956 příspěvků 29.12.16 23:18

@pe-terka balím do igelitek, nebo do černých silných pytlů na odpad, poštovné je dle velikosti balíčků, ale většinou jsem se vešla do 50kč při výšce balíčku do 5cm

JanaJeli
Kecalka 223 příspěvků 29.12.16 23:25
@Anonymní píše:
Dobrý den, dotaz hlavně pro ty co spravují nějaký svůj e-shop. Udělala jsem jednu malou objednávku přes e-shop s tím, že mi bude stačit poslat obyčejnou poštou. Peníze jsem pani poslala předem zásilka dorazila v pořádku, ale co mě zarazilo bylo, že si pani naúčtovala o 10,– kč navíc. Ano jde sice jen o 10,– kč, ale přece. Tak jsem pani napsala proč bylo poštovné dražší než je známka na obálce, tak mi odpověděla, že neví kolik to stálo, že toho posílala víc a že to brala jakoby posílala katalog. No nevím takhle to udělat při poslání deseti obálek tak si paní docela umí dobře vydělat. A nakonec debatu uzavřela s tím, že s tím má práci, že to musí odvézt na poštu a že benzín něco stojí. A ve svých podmínkách má, že poštovné je dle tarifu České pošty. Tak popravdě jsem byla z toho tak lehce rozladěná. Pani tam má docela zajímavé věci i se mi líbily, ale za těchto podmínek a jednání už nekoupím nic. Děkuji za Vaše názory.

No tak u nas treba bublinkova obalka stoji 6-8 kc. Nejlepsi nepsat dle tarifu CP. Samozrejme pokud si nekdo nakoupi vic veci tak prodejce nad tim zahmouri oko. Pokud 2 blbiny do 100 kc a pani na to ma treba 20 kc tak se nedivim ze si tech 10 kc za balne douctuje ;) A taky jestli je to skutecne e-shop.. Plno holek prodavajici Ali
ma treba fb stranky a k tomu eshop
ale nemaj zadnou registraci ani ico a prodavaj na cerno..v kontaktech mob a nazdar bazar

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16462 příspěvků 29.12.16 23:37
@iiiv píše:
@pe-terka balím do igelitek, nebo do černých silných pytlů na odpad, poštovné je dle velikosti balíčků, ale většinou jsem se vešla do 50kč při výšce balíčku do 5cm

a ta igelitka stačí, neprotrhne se cestou? A žádný další obal už přes to nedáváš? Ještě jsem zvažovala ty bublinkové obálky, ale vejde se tam toho docela málo. A botičky asi do krabice?
A cena poštovného je pode váhy nebo výšky zásilky? Omlouvám se za naivitu, fakt nemám zkušenosti v tomhle.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27356 příspěvků 29.12.16 23:39
@Anonymní píše:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: umí si vydělat na poštovném… já se picnu… obálka taky není zadarmo, cesta na poštu taky stojí čas, pokud na poštu nechodí pěšky, tak i za dopravu zaplatí… než to zabalí, taky to něco zabere… až budeš balit třeba dvacet balíků najednou, zjistíš, že za tu dobu jsi mohla mít jiným způsobem vyděláno několikanásobně víc…
Kolik jsi platila, že ti to tak drásá srdce? Na druhou stranu já bych ani malou objednávku neposílala obyčejně, ale doporučeně… a kolik ta zásilka vážila? Stačí překročit o gram a už jsi cenově jinde… a s obálkou nebo krabičkou je to raz dva…

iiiv
Extra třída :D 10956 příspěvků 29.12.16 23:43

@pe-terka dám do igelitového pytle, přes to tu igelitku, oblepím izolepou. berou se rozměry zásilky i váha, na stránkách české pošty je kalkulačka, kde vám to vypočítá poštovné :-)

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27356 příspěvků 29.12.16 23:44
@pe-terka píše:
Můžu mít dotaz trošku mimo? Pokud chci prodat na bazaru pár věcí po dětech, jaké náklady na poštovné balné si tak mám reálně účtovat? A do čeho obvykle balíte, jaký balící materiál mám nakoupit? chci prodat pár kousků oblečení a nějaký dětský botičky…

na oblečení jsou dobré takové ty plastové nebo igelitové obálky, u nás je prodávají normálně v papírnictví… dostanou se i dost velké… já jsem používala tuším 40×50 cm, vyjdou kolem 10 Kč za kus, jestli se ti povede to poslat do 5 cm na výšku, tak poštovné tak do 50 Kč, větší jako balík 80 Kč - ale zase podle ceny, od 780 Kč jako balík do ruky a tam je cena 120 korun… pak už je jedno, jestli to pošleš v té obálce nebo v krabici…

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16462 příspěvků 29.12.16 23:50
@Regina Hero píše:
na oblečení jsou dobré takové ty plastové nebo igelitové obálky, u nás je prodávají normálně v papírnictví… dostanou se i dost velké… já jsem používala tuším 40×50 cm, vyjdou kolem 10 Kč za kus, jestli se ti povede to poslat do 5 cm na výšku, tak poštovné tak do 50 Kč, větší jako balík 80 Kč - ale zase podle ceny, od 780 Kčjako balík do ruky a tam je cena 120 korun… pak už je jedno, jestli to pošleš v té obálce nebo v krabici…

Děkuju. A tam papírově stanovuju nějakou finanční hodnotu zásilky? A krabice jsou tedy na poštovné dražší? Ale u těch botiček asi jediná varianta…

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16462 příspěvků 29.12.16 23:51

@iiiv díky :kytka:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27356 příspěvků 29.12.16 23:56
@pe-terka píše:
Děkuju. A tam papírově stanovuju nějakou finanční hodnotu zásilky? A krabice jsou tedy na poštovné dražší? Ale u těch botiček asi jediná varianta…

u doporučených ne, ale je tam maximální výše, jakou by pošta uhradila v případě ztráty nebo poškození… takže kdybys posílala něco dražšího a chtěla mít nějakou jistotu, že ti uhradí ztrátu balíčku (jako že se to zrovna často nestává), tak je lepší zvolit právě ten balík do ruky, tam se skutečná hodnota uvádí a na tu částku je zásilka pojištěna…
Krabice do 5 cm na výšku lze poslat jako doporučený dopis, takže je poštovné do těch 50 Kč, když je to vyšší (třeba i ten pytlík s oblečením), jde to jako doporučený balík a poštovné je vyšší… nevím přesně kolik a nechce se mi to hledat, je to i podle váhy… boty určitě v krabici, když občas vidím, co s tím dělají, tak aby to někde nezvalchovali, tak určitě v krabici… nějaká ta blátivá otisklá stopa není výjimkou…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Muchlovačka dne: Modelka Němcová div nevytrhla tajemnému fešákovi jazyk

Slavná česká topmodelka Petra Němcová (39) si v současné chvíli užívá... číst dále >

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >