Postpunkční syndrom

23
24.5.20 11:09

Postpunkční syndrom

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s postpunkčním syndromem po epiduralu? Za jak dlouho prosím odezní? Porod jsem měla 19-tého teď v úterý, propustili mě z nemocnice ve čtvrtek a od pátku mě trápí šílená bolest hlavy a zad, dneska dokonce už mi v tý hlavě duní jak kdybych tam měla zalehlo. Prášky od bolesti moc nepomáhají, ležet na zádech malinko ano a kafe ale pořád to není ono abYch mohla fungovat, mám ještě pár dní počkat? Nebo jet zpátky do nemocnice tam kde jsem rodila? Četla jsem něco o tom, že by to mohla spravit nějaká zátka, která se píchá stejně do zad jak ten epidural a že by to mělo zmizet. Chtěla bychbych konečně zase fungovat normálně a ne chodit po domě jo chodící mrtvola :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
491
24.5.20 11:26

Tak po epidurálu by postpunkční syndrom vůbec vzniknout neměl. Ten vzniká při úniku mozkového moku a epidurální anestezie se prostoru s mokem nijak nedotkne - tedy správně udělaná.
Ty jsi to měla jako analgézii při spontánním porodu nebo došlo k císaři? Tam už by to byla spinální anestezie a tam to vzniknout může.
Pokud je to tak zlé, mohla by to krevní zátka spravit (v případě té spinální anestezie), asi bych to řešila. Postpunkční syndrom není žádný med.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
24.5.20 11:32

@azalia spontánní porod to byl, doktor se ve mě šťoural aby věděl kam to má píchnout, bohužel to napíchl blbě a musel píchat znovu o patro výš :? Chtěla bych konečně fungovat, protože mám doma dvouletou a přítel už taky půjde do práce..Nemám ani náladu na nic, dokonce i chuť na jídlo, kdyby se to do zítra nezlepšilo přes noc, tak bych jela do nemocnice hnedka ráno, já když rodila první, taky jsem měla epidural ale po něm jsem neměla žádný bolesti, tak je tady tohle pro mě novinka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5765
24.5.20 11:42

Ahoj, ja mela postpunkcni syndrom po spinalu po cisari. Druhy den lehka bolest hlavy, ale paralen nezabral. Treti den se mi z toho chtelo uz zvracet, kvuli bolesti jsem nedokazala vstat z postele. Ve vertikalni poloze to nebolelo vibec, ale jakmile jsem si sedla, tak to byl konec. V zivote jsem takovou bolest hlavy nezazila. Doktori to dlouho zkoumali, taky se me ptali na rozostreny videni, ale ja videla normalne, jen ta bolest byla nesnesitelna. A zatku mi dali - vezmou ti krev a opet napichnou spinal a tou krvi to ucpou. Lezela jsem pak pul hodky a pak jsem si mohla sednout a zazrak. Bolest zadna…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
24.5.20 11:50

@Kyslíková já tu bolest právě cítila až v očích, úplně jsem si připadala jak kdybych měla tak hnusnou kocovinu a velký bolehlav :? Takže když bych zítra jela do nemocnice tak bych tam určitě nebyla za exota? Já si totiž včera volala přímo tam ale oni mi řekli, že je to čerstvě po porodu že to mám jen tlumit práškami ale dneska mi to v tej hlavě duní a jediný co mi pomáhá je ležet, dojdu na záchod a zase si pak musím lehnout.Jak to prosím probíhá ta zátka kdyby mi jí museli dát? Četla jsem něco o tom že bych měla hodně pít před tím zákrokem tuším :think: :nevim: ale nejsem si teď jistá jestli tomu tak je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
491
24.5.20 12:22

Potíž je v tom, že na postpunkční syndrom prášky proti bolesti nezabírají.
Zátka probíhá tak, že Ti naberou ze žíly krev a tu píchnou do spinálního prostoru. Krev se tam srazí a ta díra v mozkomíšnícho obalech se tím ucpe. Ta krev se pomalu vstřebá a dírka se mezitím zatáhne a zahojí. Jde o to, že prakticky okamžitě přestane unikat mozkomíšní mok a dojde k rychlé úlevě.
Za exota určitě nebudeš, ale záleží na doktorech, kteří tam epidurály a spinály dělají. Zažila jsem, že zátku i při potížích nechtějí dělat. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
24.5.20 12:37

@azalia a když bych teda šla na ten zákrok, dělají ho hned? Pojedu totiž 50km tam kde jsem rodila, tak aby mě pak neposlali zpátky domů s tím, že by mě přijali až další den, navíc nevím jestli se mám obracet přímo na ambulanci porodního sálu anebo se mám hlásit na jiné oddělení? Já doufám že udělají, spát se skoro nedá, vypadám jak zombie a člověk takhle přece nemůže fungovat několik týdnů když má doma ještě dítě o které se musí postarat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
491
24.5.20 13:00

Já ti nedokážu říct, jestli ti ten zákrok vůbec udělají, natož hned.
Záleží na doktorech a na zvyklostech oddělení. Jsou oddělení, kde to dělají úplně v klidu a běžně a jsou oddělení, kde se tomu vyhýbají a radši pacienty „suší“ několik dní na infuzích a doufají, že je to přejde.
Fakt se to nedá nijak paušalizovat. Ale pokud je ti zle a nemůžeš se zvednout z postele, tak to za pokus určitě stojí. Minimálně by tě mohli odkázat někam, kde to dělají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5765
24.5.20 13:00

@kikina0033 Je to jako operacni zakrok, neda se to delat nekde v ordinaci. Me vzali normalne na ARO do predopracniho salku, musi to probihat ve sterilnim prostredi. Musi to posoudit anesteziolog, jestli to je opravdu ten syndrom. Ale po te zatce se mi vlastne hned ulevilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
24.5.20 13:14

@azalia no hlavně abYch kvůli tomu nejezdila zbytečně, ja bych spíš chtěla aby to odeznělo hned, spát kvůli tomu člověk skoro nemůže jak ho to bolí, oteklá jsem z toho nespánku, když bych udělala nějaký rychlý pohyb tak se musím zastavit aby se se mnou netočil svět, připadám si fakt jak hypochondr a to jsem si myslela jak všechno zvládám dobře a toto teda je pro mě horší než horečka, která přejde po lécích

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
24.5.20 13:17

@Kyslíková no budu se modlit aby to byl ten syndrom, půjdu se teda zeptat na informace a tam kam mě pak pošlou, tak půjdu ale aby si mě nepředhazovali jak balón(z jednoho místa na druhe) to posouzení všechno trvá v ten jeden den? Nemusela bych třeba čekat na příjem a teprve by vyšetřili člověka až další den?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5765
24.5.20 14:05

@kikina0033 to nevim, u me to resili jeste kdyz jsem byla v nemocnici na sestinedeli. Svolali kvuli tomu dokonce anesteziologicky konzilium, chteli mit jistotu, ze to je fakt ono. Ale jako do dvou hodin, co jin docvaklo, ze to asi bude ono, tak jsem jela na sal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
24.5.20 14:24

@Kyslíková jo takhle, no kdyby mě to dostihlo taky ještě v nemocnici, tak jsem mohla mít klid, takhle to bude asi na dlouhé pochůzky po doktorech než udělají nějaký závěr :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5765
24.5.20 16:49

@kikina0033 Jako jestli je to postpunkcni syndrom, tak ja bych nedokazala ani vstat z postele natoz nekam dojit. Vydrzela jsem stat snad max 10 vterin a pak jsem si musela zas lehnout, abych se nepozvracela z ty bolesti.. Tak jestli si tam dojdes, aby uz tohle se jim nezdalo divny…ze te to boli, ale muzes tam dojit🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
24.5.20 17:20

@Kyslíková no já kolikrát cítím že mi na zvracení ale musím to prodýchávat, už i při vstávání když jdu na záchod, musím pomalu si sednout když ležím, chvilku vydržet a pak vstát a jít pomalu aby se mi třeba nezamotala hlava a snažím se to prodýchávat 😅 přítel na mě kouká a směje se mi, že mi furt něco je a prožívám to tak hrozně..já se tam zkusím nějak pomalu doplazit a snad mi řeknou jestli to bude ono nebo mě nechají trpět další dny :,( kolikrát už se mi chtělo brečet od tý bolesti ale toto by to jenbylo zhoršilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat