Posun očkování u miminka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dýa
Nováček 3 příspěvky 07.06.19 20:20
Posun očkování u miminka?

Dobrý den, v úterý nás čeká první očkování. Syn má 12 týdnů a asi 6kg, plně kojen, porod v termínu. Doktorka nám doporučila Synflorix na pneumokoky ( i ve zprávách říkali že zase řádí a kojenci jsou ohrožená skupina) a za týden Hexacima vakcínu 2+1. Nevím jestli nemám synoj očkování odložit na půl roku, alespoň tu Hexacimu, mám strach z nějakých následků, četla jsem že až kolem 6. měsíce se začíná tvořit hematoencefalická bariéra, která znemožňuje prostup některých škodlivých látek do mozkové tkáně. Na druhou stranu chodíme mezi lidi a nechci aby se nějak nakazil i když je kojen a měl by mít obrané látky z mléka ne?
Jak jste se rozhodli?
Pus otázka, dávali jste třeba něco před očkováním pro zmírnění teploty atd? Doktorka mi doporučila homeopatika Viburcol a na teplotu Panadol nebo Paralen sirup a Nurofen čípky? Co jste měly vy a co pomohlo?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
chaela
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 2 inzeráty 07.06.19 20:25

Očkování jsem neodkladala, preventivně jsem nic nedělala. Na případnou teplotu běžné léky dle věku. Pokud by reakce byla nějak. hnusna, lze se na dalším postupu domluvit s dr, ale plasit předem fakt nemá cenu.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1763 příspěvků 07.06.19 20:25

Syn měl ve 3M pneumo, jediná reakce byla, ze večer nechtěl pít, za měsíc byla hexa, za další měsíc pneumo a za měsíc zase hexa… reakce pak nebyly žádné, nic mu nebylo, ani plactivy, ani teploty, zkratka vůbec nic. Jako prevenci bych nedavala nic, protože můžeš mít dítě absolutně bez reakce. Viburcol je dobrý, používám, když malému rostou zuby a je protivny… Syn je na UM, už mu bude rok a myslím ze z očkováni žádné následky nemá.

Kriss Tina
Extra třída :D 11075 příspěvků 07.06.19 20:26

Předtím sem nic nedávala, ale očkování nám sama dr odkladala, nejdřív protože byl syn drobnější a potom protože to vycházelo takhle na léto a nechtěla očkovat v těch tropech. Jinak sme očkovali hexu a prevenar najednou.

vjerunqa
Závislačka 3439 příspěvků 07.06.19 20:30

@Dýa Ahoj, odlož. Já neočkuji vůbec a mé děti nikdy žádné léky nepotřebovaly.

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 331 příspěvků 07.06.19 20:34

Syn ockovan Hexacimou ve 14ti tydnech v den ockovani po 6 hodinach teplota 38 stupnu a to trvalo do druheho dne vecer. Byl plactivy a rozhozely asi tri dny a pak lepsi. Teplotu jsem nesrazela nicim a preventivne jsem take nedavala. Nekde jsem cetla, ze telo se ma nechat na ockovani reagovat, aby se vstrebalo a pokud neni horecka, tak nesrazet. Zda je to pravda nevim. Po tydnu uz se vratil do starych koleji a sveho rezimu. Pred 9 dny dostal Synflorix a reakce zadna. O tomto homeopatiku jsem cetla a uvazuji o jeho podani druhemu ditku, az pujde na prvni davku MMR. Lhat nebudu, z kazdeho ockovani mam strach, ale ockuji jen povinne, krom toho Synflorixu. Drzim palce.

Xmichaelah
Kecalka 353 příspěvků 07.06.19 20:35

Ja posouvala, prvni hexa v 5.mesicich, za mesic prevenar, v 10.mesich 2.hexa, na roce prevenar. V 18.mesicich dostane 3.hexu… mmr az po 2.roce. Nebyl k tomu zadny duvod, ale ja to tak citila… dr mi vychazi max. vstric. Ockovani se tuk tuk zatim obeslo bez jakychkoliv reakci
Edit:jeste dodavam, ze mala (opet tukam) ve 14 mesicich jeste nemela ani rymu..

Příspěvek upraven 07.06.19 v 20:38

Elessa
Kecalka 228 příspěvků 07.06.19 20:36

Ockovani jsme odkladali, meli jsme k tomu zdravotni duvody. Ve dvou letech ma syn dve hexy. Kdybych mela druhe dite, odlozim opet. V zadnem pripade nedavejte diteti na horecku po ockovani leky s paracetamolem. V souvislosti s ockovanim se nam velmi osvedcily cinske byliny, ale je treba nechat si je namichat u cloveka, ktery TCM skutecne rozumi. Mezi vakcinami bych dodrzovala vetsi odstup nez 1 tyden, alespon dva mesice. Nikdy neockujte dve a vice vakcin najednou.

zelenoockaa19
Ukecaná baba ;) 1032 příspěvků 07.06.19 20:39

V tomto počasí by se očkovat nemělo. Je to především kvůli hrozící teplotě, která se v těchto vedrech nedá pořádně srazit. Počkala bych aspoň na chladnější dny - jakmile se ochladí a bude předpověď aspoň na tři dny dopředu vypadat že nepůjdou teploty přes 25…

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2226 příspěvků 07.06.19 20:43
@Elessa píše:
V zadnem pripade nedavejte diteti na horecku po ockovani leky s paracetamolem.

Proč ne?

Elessa
Kecalka 228 příspěvků 07.06.19 20:47
@Jitul.kaaa9 píše:
Proč ne?

Protoze paradoxne mohou zvysit pravdepodobnost vyskytu nezadoucich ucinku. Upozornovala nas na to i lekarka.

anavi13
Závislačka 4192 příspěvků 07.06.19 20:49

My hexu dávali ve třech měsících ( kvůli riziku nákazy neštovicemi, jinak by je dostal dříve) - rekce byla jen taková, že se chtěl více chovat a byl plačtivější a ospalý to odpoledne jinak nic. Ve 4 měsících měl pneumokoky- Synflorix - jen ho bolela nožička po aplikaci injekce večer takže taky plakal, ale jen proto, že ho to bolelo. Před očkováním nic nedávám a po preventivně taky ne. Z toho důvodu jak píše @M-i-ch-e-l-l-e teď nás čeká v pěti měsících druhá hexa. Zatím to vše zvládá hezky takže odkládat nic nebudu. Já jsem byla rozhodnutá, že podle reakce na první očkování se rozhodnu já dál a protože je v pohodě tak dávám i to nepovinné.

Janli
Echt Kelišová 9365 příspěvků 07.06.19 21:00

Očkuje se takto brzo, protože pokud takhle malé dítě chytí černý kašel, může přes veškerou léčbu zemřít. Pokud zaručíš, že půl roku k němu půjdou pouze lidé, kteří jsou proti černému kašli očkovaní, tak si to klidně odlož. Jinak je odkládání nesmysl.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.19 21:20

První očkování jsme odložili až na 7. měsíc, protože dříve mi to přišlo moc brzo (důvody stejné jako uvádíš ve svém úvodním příspěvku). Vyhýbala jsem se MHD, nákupním centrům i běžným obchodům (nakupovat jsme chodili střídavě, ale vždycky bez dítěte). Žádné nepovinné očkování jsme nedávali.
Preventivně bych nic před očkováním nedávala, vyjma homeopatik na to určených. Dají se pořídit mj. přímo homeopatika vyrobená z konkrétní vakcíny, nutno však koupit u homeopata, běžně nejsou k dostání.
K tomuhle rozhodnutí jsem dospěla po docela obsáhlém studiu nejrůznějších zdrojů (zvažovala jsem i variantu vůbec neočkovat).
Ale jak se rozhodneš, to je na tobě. Nemůžeš se rozhodovat podle někoho jiného. Je nutno zvážit zdravotní stav dítěte, jak moc jste mezi lidmi, predispozice ke špatným reakcím na očkování (u tebe, manžela, sourozenců), výskyt nejrůznějších závažných nemocí v rodině, prostě se na to dívat komplexněji. Dítě by mělo být před očkováním 100% zdravé, nikdo z blízkých by také neměl být nemocný, dále se nedoporučuje očkovat ve vedrech, po očkování zvolnit režim, umožnit dostatek spánku, nechodit moc mezi lidi.

Josef44
Kecalka 194 příspěvků 08.06.19 01:04

Dobrý den. Chcete nějaké zkušenosti : muj syn byl očkován proti pneumokokům - prevenarem 13 - je lepší než symfl. Pak samozřejmě hexou. Dále proti rotavirům vakcínou rotateq. Následovaly meningitidy typu B a C. Tak má vypadat plně očkované dítě okolo 1 roku věku… Jinak nečtěte o závažných reakcích na očkování s incidencí 1: milionu. Běžně u nás zemře ročně 300 dětí do 1 roku. šance že budete v této statistice kvůli očkování je dramaticky nižší, že tam budete kvůli neočkování takže nic neodkládejte a očkujte co nejdříve a proti všemu co je smrtné což je ve Vašem případě Hex + pneumokok a meningitida C+B.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama