Tuberkulóza - očkovat ano nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 17:39
Tuberkulóza -očkovat ano nebo ne?

Maminky prosím poraďte (vím že rozhodnutí je na mě).Máte děti ockovane na TBC nebo nikoli? Ráda si poslechnu vaše názory na toto očkování, docela s manželem v těchto věcech tapeme, informace samozřejmě na netu hledáme ale i tady se toho člověk hodně dozví, děkuji.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineHoa Mai
Kelišová 6436 příspěvků 7 inzerátů 06.06.19 17:43
@Anonymní píše:
Maminky prosím poraďte (vím že rozhodnutí je na mě).Máte děti ockovane na TBC nebo nikoli? Ráda si poslechnu vaše názory na toto očkování, docela s manželem v těchto věcech tapeme, informace samozřejmě na netu hledáme ale i tady se toho člověk hodně dozví, děkuji.

Mam ockovane vsechny tri deti. Riziko nakazy je momentalne sice velmi nizke, ale nemusi tomu tak byt porad - migrace, cestovani… TBC neni vubec zadna sranda, i kdyz se dnes da pomerne uspesne lecit.

Uživatel je onlineSashie
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 06.06.19 17:43

My jsme očkovali, před 2 měsíci. Já osobně nechápu, že zrovna tohle očkování zrušili.

Kriss Tina
Extra třída :D 10634 příspěvků 06.06.19 17:44

Nechávala jsem očkovat syna, pro jistotu. Půlka rodiny pracuje v nemocnici a denně se setkává s nakaženými lidmi.

stinga
Kelišová 7038 příspěvků 06.06.19 17:44

Na TBC se teď očkují hned v porodnici jen děti, které mají nějaké riziko - třeba známá pracovala v LDN, což se za riziko považuje a její dítě bylo očkované

Tableta
Kelišová 5077 příspěvků 06.06.19 17:45

Nemám, nejsme riziková skupina.

nozu
Extra třída :D 12482 příspěvků 06.06.19 17:50

Dcera ještě byla očkovaná povinně. syna jsem nechávala očkovat na můj popud. Bydlíme v Praze, cestujeme denně MHD a já to riziko vnímám jako silné. Stejně tak jsou obě děti očkované navíc dobrovolně na žloutenku

Vemas
Kelišová 5605 příspěvků 06.06.19 17:54

Ne, nepatrime do rizikove skupiny

Kelišová 6436 příspěvků 7 inzerátů 06.06.19 17:57
@stinga píše:
Na TBC se teď očkují hned v porodnici jen děti, které mají nějaké riziko - třeba známá pracovala v LDN, což se za riziko považuje a její dítě bylo očkované

Dneska uz se muzes v pohode nechat naockovat bez doporuceni jako samoplatce. Kdyz jsem byla s prvnim synem, tak bylo vakciny malo a byla opravdu jen na zaklade doporuceni ke kalmetizaci, ted naposled s dcerou jsme byli v cekarne mezi 10miminky jedini, kdo mel doporuceni.
A v porodnici se neockuje, tam se vyplni jen dotaznik a s tim jdes do kalmetizacniho centra, u nas je treba v ramci polikliniky.

Příspěvek upraven 06.06.19 v 18:00

kve-tinka
Kelišová 5122 příspěvků 2 inzeráty 06.06.19 17:58

@stinga a vidis a ja pracuji primo na plicnim, nekolikrat do roka mame zachyt TBC a ditko ockovane nebylo

kve-tinka
Kelišová 5122 příspěvků 2 inzeráty 06.06.19 17:59

Nenechala a nenecham a to jsem mama pracujici na plicnim, nekolikrat do roka zachyt TBC. ;)

Kelišová 6436 příspěvků 7 inzerátů 06.06.19 18:01
@kve-tinka píše:
@stinga a vidis a ja pracuji primo na plicnim, nekolikrat do roka mame zachyt TBC a ditko ockovane nebylo

Protoze jsi nechtela nebo protoze jste nedostali doporuceni? Nam na doporuceni stacil jen pulrocni pobyt v Brazilii a to jeste nekolik let pred detmi, tak proto se ptam.

kve-tinka
Kelišová 5122 příspěvků 2 inzeráty 06.06.19 18:06
@Hoa Mai píše:
Protoze jsi nechtela nebo protoze jste nedostali doporuceni? Nam na doporuceni stacil jen pulrocni pobyt v Brazilii a to jeste nekolik let pred detmi, tak proto se ptam.

Nedostala jsem ani doporuceni… :nevim: v porodnici to neresili a to jsem rodila v “nasi nemocnici” takze vedeli, kde jsem pracovala. Ted pri druhem tehotenstvi jsem mela i zachyt TBC a byla jsem myslim ve 3 mesici…nez se zena dala na izolaci/kde jsem nechodila stravila jsem s ni par hodin na smene, kde jsem s ni mluvila atd.

BaMaK
Závislačka 3031 příspěvků 18 inzerátů 06.06.19 18:14
@Anonymní píše:

Mám naockovane obě děti. Vždycky to proběhlo absolutně bez komplikací.

Helca83
Ukecaná baba ;) 1070 příspěvků 06.06.19 18:24

@kve-tinka Muzu se zeptat proc neockujes, i kdyz delas na plicnim? Vubec nechcu, zajima me to podobne jako zakladatelku a Ty se mi zdas jako osoba s relevantnimi informacemi/zkusenostmi… myslis ze kdyz je clovek zdravy, dobre ziveny atd, ze riziko nakazy neni vysoke? Nebo ze to nehrozi po jednom kontaktu s nemocnym typu setkani v MHD? Nekde v poradu CT Sama doma poradila neockovat i lekarka z plicniho tak jsem z toho jelen :nevim: Dekuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama