Potíže s ochlupením

Anonymní
13.7.20 08:53

Potíže s ochlupením

Dobry den,
Jsem zena a od dospívání me trapi silne černé chlupy v mistech, kde jine zeny chlupy ani nemaji. (podbrisek, bradavky). Ptala jsem se na gynekologii a doktorka mi řekla, ze to nic neni a dala mi na to HA Belara. Žádný ucinek jsem nezaznamenala po skoro 2 letech. Na koznim mi zase doktorka rekla, ze to takhle nekdo ma a ze s tim nejde nic delat. Ale nemyslim si ze to je v pořádku, mam pocit ze to souvisi asi s hormonama. Dale mam problemy s vypadavanim vlasů ( alopecie). Byla jsem na vysetreni hormonu stitne zlazy a take vse v pořádku, tak uz nevim co mam dělat. Nemate prosim nějaké řešení? Jsem uz vazne zoufalá. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Pet32
13.7.20 09:19

Kolem bradavek a podbřišek, má hodně žen. Neboj nejsi jediná na světě. Chloupky tam odstraňují. Můžeš vytrhávat, laser. Ochlupení není na dlaních, očních víčkách a ploskách na nohách. Někdo je má viditelné více, někdo méně.

• Citovat
  • Nahlásit
K82
1298
13.7.20 09:27

Ahoj, hormonalni potize se resi na endokrinologii, pozadej obvodniho lekare o zadanku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
13.7.20 09:39

Mě kdysi doktorka na gyn. předepsala na pigmentové skvrny přípravek androcur jako takovou tříměsíční kůru. Co jsem tak četla, tak je to právě i na silnější ochlupení a podobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.7.20 10:39

Ja mam knirek, chloupky na brade, pod pupikem a hodne chlupata stehna. Kolem dvaceti let me to zacalo trapit. Vlasy jsou nastesti ok. Resila jsem to nekolik let na endokrinologii. Takze doporucuji tam zamirit taky. Doktorka udelala testy na vsechno mozne, nejen stitnou zlazu. Nakonec zjistila vyssi koncentraci nevazaneho h-androstendionu, nebo tak nejak, a zvyseny prolaktin (natekala mi prsa). Pry se to da resit jen antikoncepci a pripadne k tomu jeste jednim pripravkem. Mela jsem Diane (a stejny efekt maji pry jeste dalsi dve, nevim jestli Belara) a po pul roce to trochu ustoupilo, ale porad to bylo vic nez u normalnich lidi. Doktorka mi pak nabizela jeste nejaky pripravek, ale ze je to dryjak a urcite se pri nem nesmi otehotnet, protoze by pripadny chlapecek nemel spravne vyvinute organy. Nakonec jsem ho nebrala, tou dobou uz jsem chodila na epilaci a zvykla jsem si. Brala jsem Diane 3 roky a pak Mercilon. Ten uz ale efekt na ochlupeni skoro nemel, trochu zesililo. Po vysazeni jsem bez problemu otehotnela. Ted jsem zase jak medved a docela uvazuji, ze zase na nejakou dobu nasadim, ale kojim, tak to nejde.
Takze doporucuji endokrinologii, nenechat se odbyt jednim testem. Muze to souviset i s jinymi nemocemi, treba PCOS. Nicmene muze to byt i proste jen tak a vyresis to jen kosmeticky.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama